LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 18 14 1 3 54 - 12 43
2. Penya Encarnada d'Andorra 18 13 3 2 66 - 24 42
3. CF Atletic America 18 11 4 3 43 - 22 37
4. Encamp B 18 10 2 6 43 - 35 32
5. Atletic Escaldes 18 8 3 7 55 - 31 27
6. FC Santa Coloma B 18 7 2 9 28 - 39 23
7. La Massana 18 6 3 9 41 - 43 21
8. UE Santa Coloma B 18 6 1 11 28 - 47 19
9. FC Rangers 18 3 1 14 17 - 57 10
10. F.C. Lusitans B 18 2 0 16 21 - 86 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
90 26,00 396 4,40 41 (45,6 %) 10 (11,1 %) 39 (43,3 %)
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 9 8 0 1 29 - 3 24
2. Penya Encarnada d'Andorra 9 7 1 1 33 - 12 22
3. CF Atletic America 9 5 2 2 20 - 12 17
4. Encamp B 9 6 1 2 25 - 17 19
5. Atletic Escaldes 9 4 2 3 29 - 14 14
6. FC Santa Coloma B 9 3 1 5 11 - 22 10
7. La Massana 9 3 2 4 16 - 21 11
8. UE Santa Coloma B 9 3 1 5 17 - 24 10
9. FC Rangers 9 1 0 8 7 - 27 3
10. F.C. Lusitans B 9 1 0 8 8 - 49 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
90 26,00 396 4,40 41 (45,6 %) 10 (11,1 %) 39 (43,3 %)
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 9 6 1 2 25 - 9 19
2. Penya Encarnada d'Andorra 9 6 2 1 33 - 12 20
3. CF Atletic America 9 6 2 1 23 - 10 20
4. Encamp B 9 4 1 4 18 - 18 13
5. Atletic Escaldes 9 4 1 4 26 - 17 13
6. FC Santa Coloma B 9 4 1 4 17 - 17 13
7. La Massana 9 3 1 5 25 - 22 10
8. UE Santa Coloma B 9 3 0 6 11 - 23 9
9. FC Rangers 9 2 1 6 10 - 30 7
10. F.C. Lusitans B 9 1 0 8 13 - 37 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
90 26,00 396 4,40 41 (45,6 %) 10 (11,1 %) 39 (43,3 %)
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Inter Club d’Escaldes 12 0 3,00 0,67
2. Penya Encarnada d'Andorra 4 1 3,67 1,33
3. CF Atletic America 5 1 2,39 1,22
4. Encamp B 3 2 2,39 1,94
5. Atletic Escaldes 4 4 3,06 1,72
6. FC Santa Coloma B 2 4 1,56 2,17
7. La Massana 3 3 2,28 2,39
8. UE Santa Coloma B 2 7 1,56 2,61
9. FC Rangers 0 8 0,94 3,17
10. F.C. Lusitans B 0 5 1,17 4,78
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
90 26,00 396 4,40 41 (45,6 %) 10 (11,1 %) 39 (43,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
Opdateret:
3/4-2017 10:32
Andorra
2. Division (18 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

345773

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 12:00 F.C. Lusitans B – UE Santa Coloma B 2 – 1
25.09.2016 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – La Massana 3 – 2
25.09.2016 14:00 FC Rangers – Encamp B 2 – 1
25.09.2016 16:00 Atletic Escaldes – Inter Club d’Escaldes 0 – 3
25.09.2016 20:00 CF Atletic America – FC Santa Coloma B 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 20:30 FC Santa Coloma B – Atletic Escaldes 0 – 3
02.10.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra 4 – 0
02.10.2016 14:00 UE Santa Coloma B – FC Rangers 3 – 1
02.10.2016 16:00 La Massana – F.C. Lusitans B 4 – 1
02.10.2016 17:00 Encamp B – CF Atletic America 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 12:00 UE Santa Coloma B – La Massana 0 – 9
09.10.2016 12:00 Atletic Escaldes – Encamp B 7 – 1
09.10.2016 16:00 F.C. Lusitans B – Inter Club d’Escaldes 0 – 6
09.10.2016 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Santa Coloma B 1 – 2
09.10.2016 18:00 FC Rangers – CF Atletic America 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 12:00 La Massana – FC Rangers 1 – 1
16.10.2016 14:00 Inter Club d’Escaldes – UE Santa Coloma B 6 – 0
16.10.2016 16:00 CF Atletic America – Atletic Escaldes 3 – 3
16.10.2016 17:00 Encamp B – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
16.10.2016 20:00 FC Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 20:30 La Massana – Inter Club d’Escaldes 3 – 2
23.10.2016 12:00 UE Santa Coloma B – FC Santa Coloma B 2 – 3
23.10.2016 14:00 F.C. Lusitans B – Encamp B 1 – 6
23.10.2016 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – CF Atletic America 2 – 2
23.10.2016 20:00 FC Rangers – Atletic Escaldes 0 – 7

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 12:00 FC Santa Coloma B – La Massana 2 – 1
06.11.2016 12:00 CF Atletic America – F.C. Lusitans B 2 – 0
06.11.2016 16:00 Inter Club d’Escaldes – FC Rangers 1 – 0
06.11.2016 17:00 Encamp B – UE Santa Coloma B 4 – 0
06.11.2016 20:00 Atletic Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 12:00 FC Rangers – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
13.11.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – FC Santa Coloma B 1 – 0
13.11.2016 16:00 UE Santa Coloma B – CF Atletic America 2 – 2
13.11.2016 16:00 F.C. Lusitans B – Atletic Escaldes 1 – 4
13.11.2016 18:00 La Massana – Encamp B 1 – 5

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 12:00 CF Atletic America – La Massana 4 – 1
20.11.2016 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – F.C. Lusitans B 4 – 1
20.11.2016 16:00 FC Rangers – FC Santa Coloma B 2 – 3
20.11.2016 17:00 Encamp B – Inter Club d’Escaldes 0 – 4
20.11.2016 20:00 Atletic Escaldes – UE Santa Coloma B 2 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 20:30 F.C. Lusitans B – FC Rangers 2 – 3
27.11.2016 12:00 UE Santa Coloma B – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
27.11.2016 12:00 FC Santa Coloma B – Encamp B 2 – 2
27.11.2016 14:00 Inter Club d’Escaldes – CF Atletic America 1 – 2
27.11.2016 16:00 La Massana – Atletic Escaldes 1 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – Atletic Escaldes 3 – 0
04.12.2016 14:00 La Massana – Penya Encarnada d'Andorra 2 – 2
04.12.2016 16:00 UE Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 5 – 2
04.12.2016 17:00 Encamp B – FC Rangers 3 – 1
04.12.2016 18:00 FC Santa Coloma B – CF Atletic America 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 20:00 La Massana – UE Santa Coloma B 0 – 2
04.02.2017 20:00 Encamp B – Atletic Escaldes 3 – 2
05.02.2017 11:00 CF Atletic America – FC Rangers 5 – 0
05.02.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – F.C. Lusitans B 7 – 0
05.02.2017 14:00 FC Santa Coloma B – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 6

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.02.2017 10:00 FC Rangers – La Massana 0 – 3
12.02.2017 11:00 UE Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes 0 – 1
12.02.2017 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – Encamp B 2 – 0
12.02.2017 17:00 Atletic Escaldes – CF Atletic America 0 – 1
12.02.2017 20:00 F.C. Lusitans B – FC Santa Coloma B 0 – 4

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 19:30 Inter Club d’Escaldes – La Massana 3 – 0
19.02.2017 14:00 FC Santa Coloma B – UE Santa Coloma B 1 – 0
19.02.2017 17:00 Encamp B – F.C. Lusitans B 6 – 1
19.02.2017 18:00 Atletic Escaldes – FC Rangers 6 – 0
19.02.2017 20:00 CF Atletic America – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 5

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 21:30 Atletic Escaldes – FC Santa Coloma B 2 – 2
25.02.2017 20:00 Penya Encarnada d'Andorra – Inter Club d’Escaldes 4 – 3
26.02.2017 17:00 CF Atletic America – Encamp B 0 – 1
26.02.2017 18:00 FC Rangers – UE Santa Coloma B 0 – 3
26.02.2017 20:00 F.C. Lusitans B – La Massana 1 – 6

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 20:30 FC Rangers – Inter Club d’Escaldes 0 – 2
05.03.2017 12:00 Penya Encarnada d'Andorra – Atletic Escaldes 2 – 0
05.03.2017 14:00 F.C. Lusitans B – CF Atletic America 1 – 9
05.03.2017 14:00 La Massana – FC Santa Coloma B 3 – 0
05.03.2017 20:00 UE Santa Coloma B – Encamp B 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 12:00 CF Atletic America – UE Santa Coloma B 1 – 0
19.03.2017 14:00 FC Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes 1 – 3
19.03.2017 16:00 Atletic Escaldes – F.C. Lusitans B 5 – 3
19.03.2017 17:00 Encamp B – La Massana 3 – 3
19.03.2017 20:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Rangers 8 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 20:30 UE Santa Coloma B – Atletic Escaldes 4 – 2
26.03.2017 12:00 F.C. Lusitans B – Penya Encarnada d'Andorra 0 – 10
26.03.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – Encamp B 3 – 1
26.03.2017 16:00 FC Santa Coloma B – FC Rangers 1 – 4
26.03.2017 20:00 La Massana – CF Atletic America 1 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 19:00 FC Rangers – F.C. Lusitans B 1 – 3
02.04.2017 12:00 Atletic Escaldes – La Massana 6 – 0
02.04.2017 14:00 CF Atletic America – Inter Club d’Escaldes 1 – 1
02.04.2017 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Santa Coloma B 7 – 2
02.04.2017 17:00 Encamp B – FC Santa Coloma B 3 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Encamp B
FC Santa Coloma B
3 – 2
2. april 17:00
Færdig
Penya Encarnada d'Andorra
UE Santa Coloma B
7 – 2
2. april 16:00
Færdig
CF Atletic America
Inter Club d’Escaldes
1 – 1
2. april 14:00
Færdig
Atletic Escaldes
La Massana
6 – 0
2. april 12:00
Færdig
FC Rangers
F.C. Lusitans B
1 – 3
1. april 19:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Andorra