LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 42 24 12 6 59 - 23 84
2. Chacarita Juniors 42 22 9 11 55 - 38 75
3. Guillermo Brown 42 20 14 8 52 - 28 74
4. Independiente Rivadavia 42 16 18 8 47 - 42 66
5. Instituto 43 17 12 14 58 - 50 63
6. Nueva Chicago 42 16 11 15 52 - 44 59
7. Ferro Carril Oeste 43 13 20 10 51 - 44 59
8. Brown de Adrogue 42 16 11 15 54 - 50 59
9. Santamarina 42 14 15 13 40 - 43 57
10. All Boys 42 16 11 15 40 - 43 57
11. Almagro 42 13 17 12 34 - 34 56
12. Central Cordoba d.S 42 13 16 13 54 - 46 55
13. San Martin de Tucuman 42 14 13 15 57 - 54 55
14. Flandria 42 13 16 13 39 - 38 55
15. Los Andes 42 13 16 13 44 - 49 55
16. Sportivo Estudiantes 42 14 11 17 39 - 54 53
17. Gimnasia Jujuy 42 11 16 15 33 - 42 49
18. Douglas Haig 42 11 16 15 36 - 48 49
19. Juventud Unida de Gualeguaychú 42 12 13 17 46 - 66 49
20. Boca Unidos 42 11 13 18 42 - 52 46
21. Villa Dalmine 42 11 11 20 43 - 55 44
22. Crucero del Norte 42 8 13 21 36 - 45 37
23. Atletico Parana 42 9 10 23 33 - 56 37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
484 56,22 1044 2,16 208 (43,0 %) 157 (32,4 %) 119 (24,6 %)
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 21 15 5 1 38 - 9 50
2. Chacarita Juniors 21 14 3 4 33 - 15 45
3. Guillermo Brown 21 12 7 2 33 - 12 43
4. Independiente Rivadavia 21 10 10 1 27 - 18 40
5. Instituto 22 13 5 4 39 - 24 44
6. Nueva Chicago 21 10 4 7 29 - 17 34
7. Ferro Carril Oeste 21 10 9 2 37 - 17 39
8. Brown de Adrogue 21 8 7 6 29 - 22 31
9. Santamarina 21 10 8 3 25 - 16 38
10. All Boys 21 9 5 7 22 - 20 32
11. Almagro 21 8 9 4 20 - 14 33
12. Central Cordoba d.S 21 9 6 6 31 - 18 33
13. San Martin de Tucuman 21 9 5 7 35 - 27 32
14. Flandria 21 7 6 8 19 - 16 27
15. Los Andes 21 8 9 4 27 - 25 33
16. Sportivo Estudiantes 21 7 9 5 22 - 22 30
17. Gimnasia Jujuy 21 8 9 4 20 - 14 33
18. Douglas Haig 21 7 9 5 17 - 15 30
19. Juventud Unida de Gualeguaychú 21 7 7 7 22 - 22 28
20. Boca Unidos 21 8 4 9 23 - 26 28
21. Villa Dalmine 21 6 7 8 22 - 21 25
22. Crucero del Norte 21 8 7 6 29 - 18 31
23. Atletico Parana 21 5 7 9 14 - 23 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
484 56,22 1044 2,16 208 (43,0 %) 157 (32,4 %) 119 (24,6 %)
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 21 9 7 5 21 - 14 34
2. Chacarita Juniors 21 8 6 7 22 - 23 30
3. Guillermo Brown 21 8 7 6 19 - 16 31
4. Independiente Rivadavia 21 6 8 7 20 - 24 26
5. Instituto 21 4 7 10 19 - 26 19
6. Nueva Chicago 21 6 7 8 23 - 27 25
7. Ferro Carril Oeste 22 3 11 8 14 - 27 20
8. Brown de Adrogue 21 8 4 9 25 - 28 28
9. Santamarina 21 4 7 10 15 - 27 19
10. All Boys 21 7 6 8 18 - 23 27
11. Almagro 21 5 8 8 14 - 20 23
12. Central Cordoba d.S 21 4 10 7 23 - 28 22
13. San Martin de Tucuman 21 5 8 8 22 - 27 23
14. Flandria 21 6 10 5 20 - 22 28
15. Los Andes 21 5 7 9 17 - 24 22
16. Sportivo Estudiantes 21 7 2 12 17 - 32 23
17. Gimnasia Jujuy 21 3 7 11 13 - 28 16
18. Douglas Haig 21 4 7 10 19 - 33 19
19. Juventud Unida de Gualeguaychú 21 5 6 10 24 - 44 21
20. Boca Unidos 21 3 9 9 19 - 26 18
21. Villa Dalmine 21 5 4 12 21 - 34 19
22. Crucero del Norte 21 0 6 15 7 - 27 6
23. Atletico Parana 21 4 3 14 19 - 33 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
484 56,22 1044 2,16 208 (43,0 %) 157 (32,4 %) 119 (24,6 %)
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Argentinos Juniors 24 11 1,40 0,55
2. Chacarita Juniors 19 12 1,31 0,90
3. Guillermo Brown 24 18 1,24 0,67
4. Independiente Rivadavia 14 11 1,12 1,00
5. Instituto 9 10 1,35 1,16
6. Nueva Chicago 11 15 1,24 1,05
7. Ferro Carril Oeste 17 16 1,19 1,02
8. Brown de Adrogue 13 10 1,29 1,19
9. Santamarina 17 16 0,95 1,02
10. All Boys 18 19 0,95 1,02
11. Almagro 19 19 0,81 0,81
12. Central Cordoba d.S 16 16 1,29 1,10
13. San Martin de Tucuman 11 10 1,36 1,29
14. Flandria 18 16 0,93 0,90
15. Los Andes 9 12 1,05 1,17
16. Sportivo Estudiantes 10 14 0,93 1,29
17. Gimnasia Jujuy 15 18 0,79 1,00
18. Douglas Haig 14 14 0,86 1,14
19. Juventud Unida de Gualeguaychú 12 14 1,10 1,57
20. Boca Unidos 9 14 1,00 1,24
21. Villa Dalmine 13 13 1,02 1,31
22. Crucero del Norte 13 20 0,86 1,07
23. Atletico Parana 12 19 0,79 1,33
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
484 56,22 1044 2,16 208 (43,0 %) 157 (32,4 %) 119 (24,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Opdateret:
21/7-2017 03:46
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

342917

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 18:05 All Boys – Boca Unidos 0 – 1
27.08.2016 20:35 Brown de Adrogue – Santamarina 2 – 0
27.08.2016 21:30 Atletico Parana – Flandria 0 – 2
27.08.2016 22:10 Chacarita Juniors – Instituto 1 – 1
28.08.2016 01:05 Ferro Carril Oeste – Central Cordoba d.S 4 – 3
28.08.2016 19:40 San Martin de Tucuman – Argentinos Juniors 2 – 2
28.08.2016 20:30 Douglas Haig – Los Andes 0 – 1
28.08.2016 21:05 Guillermo Brown – Independiente Rivadavia 1 – 0
29.08.2016 19:30 Sportivo Estudiantes – Gimnasia Jujuy 1 – 0
30.08.2016 02:05 Crucero del Norte – Nueva Chicago 2 – 2
30.08.2016 20:30 Villa Dalmine – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 20:35 Flandria – Brown de Adrogue 0 – 1
03.09.2016 21:00 Los Andes – Villa Dalmine 0 – 1
03.09.2016 23:40 Instituto – San Martin de Tucuman 1 – 1
04.09.2016 02:00 Independiente Rivadavia – All Boys 1 – 1
04.09.2016 16:00 Santamarina – Guillermo Brown 2 – 0
04.09.2016 20:10 Nueva Chicago – Sportivo Estudiantes 2 – 1
04.09.2016 20:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Atletico Parana 1 – 1
04.09.2016 21:05 Boca Unidos – Ferro Carril Oeste 1 – 3
04.09.2016 22:00 Gimnasia Jujuy – Douglas Haig 1 – 1
04.09.2016 22:00 Central Cordoba d.S – Almagro 1 – 1
06.09.2016 02:10 Argentinos Juniors – Crucero del Norte 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 18:40 San Martin de Tucuman – Chacarita Juniors 0 – 2
10.09.2016 20:30 Almagro – Boca Unidos 0 – 0
10.09.2016 20:30 All Boys – Santamarina 0 – 2
10.09.2016 20:30 Brown de Adrogue – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 1
10.09.2016 20:30 Villa Dalmine – Gimnasia Jujuy 1 – 1
10.09.2016 22:05 Douglas Haig – Nueva Chicago 0 – 0
10.09.2016 22:40 Ferro Carril Oeste – Independiente Rivadavia 1 – 2
11.09.2016 21:00 Atletico Parana – Los Andes 2 – 0
11.09.2016 21:00 Guillermo Brown – Flandria 0 – 1
11.09.2016 22:00 Crucero del Norte – Instituto 1 – 2
13.09.2016 02:10 Sportivo Estudiantes – Argentinos Juniors 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 01:15 Chacarita Juniors – Crucero del Norte 1 – 0
17.09.2016 02:05 Los Andes – Brown de Adrogue 1 – 1
17.09.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Atletico Parana 2 – 1
17.09.2016 19:05 Santamarina – Ferro Carril Oeste 1 – 1
17.09.2016 20:30 Flandria – All Boys 1 – 2
17.09.2016 21:00 Boca Unidos – Central Cordoba d.S 2 – 0
17.09.2016 22:00 Independiente Rivadavia – Almagro 0 – 0
18.09.2016 01:10 Instituto – Sportivo Estudiantes 1 – 2
18.09.2016 20:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Guillermo Brown 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:30 Brown de Adrogue – Gimnasia Jujuy 0 – 0
20.09.2016 20:30 Almagro – Santamarina 2 – 1
21.09.2016 01:15 Douglas Haig – Instituto 1 – 1
21.09.2016 02:10 Atletico Parana – Nueva Chicago 1 – 1
21.09.2016 20:30 Guillermo Brown – Los Andes 2 – 0
21.09.2016 20:35 Sportivo Estudiantes – Chacarita Juniors 1 – 1
21.09.2016 21:00 Crucero del Norte – San Martin de Tucuman 3 – 0
22.09.2016 02:00 All Boys – Juventud Unida de Gualeguaychú 2 – 1
22.09.2016 02:05 Ferro Carril Oeste – Flandria 3 – 0
22.09.2016 02:10 Villa Dalmine – Argentinos Juniors 2 – 0
22.09.2016 03:00 Central Cordoba d.S – Independiente Rivadavia 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 01:25 Los Andes – Almagro 0 – 2
08.10.2016 02:00 Crucero del Norte – Douglas Haig 1 – 0
08.10.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Ferro Carril Oeste 0 – 0
08.10.2016 18:05 Flandria – Boca Unidos 0 – 0
08.10.2016 18:10 Nueva Chicago – All Boys 2 – 0
08.10.2016 20:30 Santamarina – Independiente Rivadavia 0 – 2
08.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – Villa Dalmine 1 – 2
08.10.2016 22:05 Chacarita Juniors – Atletico Parana 0 – 2
09.10.2016 01:05 Argentinos Juniors – Guillermo Brown 0 – 2
09.10.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Central Cordoba d.S 0 – 2
09.10.2016 22:00 Instituto – Brown de Adrogue 5 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 20:30 Almagro – Gimnasia Jujuy 1 – 1
12.10.2016 23:05 Ferro Carril Oeste – Nueva Chicago 4 – 1
13.10.2016 01:30 Atletico Parana – San Martin de Tucuman 0 – 1
13.10.2016 01:30 Douglas Haig – Sportivo Estudiantes 2 – 2
13.10.2016 02:05 Villa Dalmine – Crucero del Norte 0 – 0
13.10.2016 02:30 Independiente Rivadavia – Flandria 1 – 1
13.10.2016 20:50 Brown de Adrogue – Chacarita Juniors 1 – 2
13.10.2016 21:00 Guillermo Brown – Instituto 2 – 2
13.10.2016 21:00 Boca Unidos – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 3
14.10.2016 01:05 All Boys – Argentinos Juniors 0 – 3
14.10.2016 03:00 Central Cordoba d.S – Los Andes 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 20:10 Nueva Chicago – Almagro 0 – 1
16.10.2016 21:00 Flandria – Santamarina 0 – 0
16.10.2016 21:00 Sportivo Estudiantes – Villa Dalmine 1 – 1
16.10.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Independiente Rivadavia 1 – 1
16.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – Brown de Adrogue 2 – 1
16.10.2016 23:00 Crucero del Norte – Atletico Parana 0 – 2
18.10.2016 00:30 Instituto – All Boys 0 – 1
18.10.2016 00:35 Los Andes – Boca Unidos 2 – 1
18.10.2016 02:05 Argentinos Juniors – Ferro Carril Oeste 3 – 1
18.10.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Central Cordoba d.S 2 – 0
19.10.2016 02:10 Chacarita Juniors – Guillermo Brown 0 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 01:00 Villa Dalmine – Douglas Haig 0 – 1
22.10.2016 02:05 Central Cordoba d.S – Nueva Chicago 3 – 1
22.10.2016 17:00 Brown de Adrogue – Crucero del Norte 2 – 0
22.10.2016 17:10 All Boys – Chacarita Juniors 1 – 0
22.10.2016 20:30 Almagro – Argentinos Juniors 0 – 0
22.10.2016 23:00 Atletico Parana – Sportivo Estudiantes 1 – 3
23.10.2016 21:00 Boca Unidos – Gimnasia Jujuy 1 – 1
23.10.2016 21:00 Santamarina – Juventud Unida de Gualeguaychú 4 – 1
23.10.2016 21:00 Guillermo Brown – San Martin de Tucuman 4 – 0
23.10.2016 23:00 Independiente Rivadavia – Los Andes 1 – 0
25.10.2016 02:05 Ferro Carril Oeste – Instituto 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:35 Nueva Chicago – Villa Dalmine 3 – 1
26.10.2016 02:10 Argentinos Juniors – Douglas Haig 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Brown de Adrogue 2 – 1
29.10.2016 01:10 Chacarita Juniors – Ferro Carril Oeste 1 – 0
29.10.2016 02:00 Instituto – Almagro 1 – 0
29.10.2016 16:00 Los Andes – Santamarina 3 – 1
29.10.2016 21:00 Gimnasia Jujuy – Independiente Rivadavia 1 – 1
29.10.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Flandria 0 – 0
29.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – All Boys 3 – 2
29.10.2016 23:30 Douglas Haig – Atletico Parana 1 – 0
30.10.2016 18:00 Crucero del Norte – Guillermo Brown 4 – 0
30.10.2016 19:35 Nueva Chicago – Boca Unidos 2 – 2
30.10.2016 20:00 Argentinos Juniors – Central Cordoba d.S 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2016 01:00 Instituto – Villa Dalmine 1 – 1
02.11.2016 18:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Ferro Carril Oeste 0 – 0
02.11.2016 19:40 Nueva Chicago – Brown de Adrogue 0 – 1
02.11.2016 20:00 Flandria – Almagro 1 – 0
02.11.2016 23:00 Los Andes – All Boys 3 – 1
03.11.2016 01:00 San Martin de Tucuman – Sportivo Estudiantes 2 – 0
03.11.2016 01:05 Chacarita Juniors – Douglas Haig 1 – 0
03.11.2016 01:05 Argentinos Juniors – Atletico Parana 1 – 0
04.11.2016 00:30 Santamarina – Central Cordoba d.S 1 – 2
04.11.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Boca Unidos 3 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 20:00 Guillermo Brown – Sportivo Estudiantes 4 – 1
06.11.2016 20:00 Flandria – Los Andes 1 – 1
06.11.2016 20:00 Santamarina – Gimnasia Jujuy 0 – 0
06.11.2016 20:00 Boca Unidos – Argentinos Juniors 1 – 0
06.11.2016 22:00 Independiente Rivadavia – Nueva Chicago 1 – 0
06.11.2016 23:00 Ferro Carril Oeste – San Martin de Tucuman 1 – 1
08.11.2016 00:00 All Boys – Crucero del Norte 3 – 2
08.11.2016 01:00 Atletico Parana – Villa Dalmine 1 – 0
08.11.2016 01:10 Almagro – Chacarita Juniors 3 – 0
08.11.2016 19:30 Brown de Adrogue – Douglas Haig 0 – 1
09.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – Instituto 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 20:00 Nueva Chicago – Santamarina 3 – 0
12.11.2016 20:05 Chacarita Juniors – Central Cordoba d.S 4 – 0
12.11.2016 21:30 Sportivo Estudiantes – All Boys 0 – 2
13.11.2016 19:05 Argentinos Juniors – Independiente Rivadavia 3 – 1
13.11.2016 20:00 Villa Dalmine – Brown de Adrogue 3 – 0
13.11.2016 20:00 Los Andes – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 4
13.11.2016 20:10 Gimnasia Jujuy – Flandria 0 – 1
13.11.2016 21:00 Douglas Haig – Guillermo Brown 0 – 2
13.11.2016 21:05 Crucero del Norte – Ferro Carril Oeste 1 – 1
13.11.2016 22:30 Instituto – Boca Unidos 1 – 0
14.11.2016 00:00 San Martin de Tucuman – Almagro 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 00:05 Ferro Carril Oeste – Sportivo Estudiantes 0 – 0
19.11.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Instituto 1 – 0
19.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – San Martin de Tucuman 0 – 0
19.11.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Gimnasia Jujuy 1 – 2
19.11.2016 21:00 All Boys – Douglas Haig 1 – 1
19.11.2016 21:00 Almagro – Crucero del Norte 1 – 0
19.11.2016 21:00 Guillermo Brown – Villa Dalmine 3 – 1
19.11.2016 21:00 Flandria – Nueva Chicago 0 – 1
19.11.2016 21:00 Brown de Adrogue – Atletico Parana 3 – 2
19.11.2016 21:05 Boca Unidos – Chacarita Juniors 1 – 0
19.11.2016 23:10 Santamarina – Argentinos Juniors 0 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 21:05 Nueva Chicago – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 1
22.11.2016 23:10 Douglas Haig – Ferro Carril Oeste 1 – 1
23.11.2016 01:05 Chacarita Juniors – Independiente Rivadavia 1 – 0
23.11.2016 01:15 Argentinos Juniors – Flandria 2 – 0
23.11.2016 21:00 Villa Dalmine – All Boys 0 – 0
23.11.2016 21:30 Crucero del Norte – Central Cordoba d.S 0 – 0
24.11.2016 01:00 Atletico Parana – Guillermo Brown 0 – 2
24.11.2016 01:00 Instituto – Santamarina 2 – 2
24.11.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Almagro 1 – 1
24.11.2016 01:30 San Martin de Tucuman – Boca Unidos 2 – 0
24.11.2016 01:30 Gimnasia Jujuy – Los Andes 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 00:05 All Boys – Atletico Parana 0 – 0
27.11.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Argentinos Juniors 0 – 0
27.11.2016 21:00 Guillermo Brown – Brown de Adrogue 3 – 1
27.11.2016 22:00 Independiente Rivadavia – San Martin de Tucuman 2 – 2
28.11.2016 21:00 Almagro – Douglas Haig 2 – 2
28.11.2016 21:00 Flandria – Instituto 1 – 3
28.11.2016 21:00 Boca Unidos – Crucero del Norte 2 – 1
28.11.2016 21:05 Ferro Carril Oeste – Villa Dalmine 1 – 1
28.11.2016 23:30 Santamarina – Chacarita Juniors 1 – 1
29.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – Sportivo Estudiantes 0 – 1
29.11.2016 21:10 Los Andes – Nueva Chicago 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2016 01:30 Gimnasia Jujuy – Guillermo Brown 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 21:00 Brown de Adrogue – All Boys 1 – 4
03.12.2016 21:05 Nueva Chicago – Gimnasia Jujuy 0 – 1
03.12.2016 22:00 Douglas Haig – Central Cordoba d.S 2 – 0
03.12.2016 23:00 Villa Dalmine – Almagro 0 – 1
03.12.2016 23:00 San Martin de Tucuman – Santamarina 1 – 1
04.12.2016 00:10 Chacarita Juniors – Flandria 3 – 2
04.12.2016 00:30 Atletico Parana – Ferro Carril Oeste 0 – 0
04.12.2016 23:00 Instituto – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 2
05.12.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Boca Unidos 1 – 1
05.12.2016 21:05 Crucero del Norte – Independiente Rivadavia 1 – 1
06.12.2016 01:05 Argentinos Juniors – Los Andes 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2016 21:00 Almagro – Atletico Parana 0 – 1
09.12.2016 21:00 Flandria – San Martin de Tucuman 0 – 2
09.12.2016 21:05 Los Andes – Instituto 1 – 1
09.12.2016 23:05 All Boys – Guillermo Brown 0 – 2
10.12.2016 00:30 Santamarina – Crucero del Norte 2 – 0
10.12.2016 00:30 Boca Unidos – Douglas Haig 3 – 1
10.12.2016 01:05 Ferro Carril Oeste – Brown de Adrogue 0 – 0
10.12.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Sportivo Estudiantes 1 – 0
10.12.2016 02:20 Central Cordoba d.S – Villa Dalmine 3 – 1
10.12.2016 21:05 Juventud Unida de Gualeguaychú – Chacarita Juniors 2 – 3
12.12.2016 00:00 Gimnasia Jujuy – Argentinos Juniors 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 21:00 Brown de Adrogue – Almagro 2 – 0
14.12.2016 01:00 Atletico Parana – Central Cordoba d.S 1 – 1
14.12.2016 01:05 Chacarita Juniors – Los Andes 1 – 1
14.12.2016 21:00 Guillermo Brown – Ferro Carril Oeste 4 – 1
14.12.2016 21:30 Crucero del Norte – Flandria 2 – 0
14.12.2016 22:00 Douglas Haig – Independiente Rivadavia 1 – 0
14.12.2016 23:30 Instituto – Gimnasia Jujuy 3 – 1
15.12.2016 00:05 Argentinos Juniors – Nueva Chicago 2 – 0
15.12.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Santamarina 0 – 1
15.12.2016 01:05 Villa Dalmine – Boca Unidos 1 – 0
15.12.2016 01:30 San Martin de Tucuman – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.12.2016 21:00 Gimnasia Jujuy – Chacarita Juniors 0 – 2
18.12.2016 21:00 Flandria – Sportivo Estudiantes 1 – 2
18.12.2016 21:05 Nueva Chicago – Instituto 2 – 1
18.12.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Crucero del Norte 2 – 1
18.12.2016 22:00 Central Cordoba d.S – Brown de Adrogue 0 – 1
18.12.2016 23:00 Independiente Rivadavia – Villa Dalmine 2 – 1
19.12.2016 00:00 Santamarina – Douglas Haig 2 – 2
19.12.2016 00:30 Boca Unidos – Atletico Parana 3 – 0
19.12.2016 21:00 Almagro – Guillermo Brown 1 – 0
19.12.2016 21:00 Los Andes – San Martin de Tucuman 1 – 0
20.12.2016 01:10 Ferro Carril Oeste – All Boys 3 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:05 Brown de Adrogue – Boca Unidos 1 – 1
10.03.2017 21:10 Chacarita Juniors – Nueva Chicago 2 – 3
11.03.2017 01:00 Crucero del Norte – Los Andes 2 – 1
11.03.2017 01:00 Douglas Haig – Flandria 2 – 3
11.03.2017 01:05 Instituto – Argentinos Juniors 2 – 1
11.03.2017 01:30 San Martin de Tucuman – Gimnasia Jujuy 3 – 0
11.03.2017 21:00 Guillermo Brown – Central Cordoba d.S 0 – 0
11.03.2017 21:00 Villa Dalmine – Santamarina 2 – 2
11.03.2017 21:00 Atletico Parana – Independiente Rivadavia 1 – 1
11.03.2017 23:05 All Boys – Almagro 1 – 1
12.03.2017 00:00 Sportivo Estudiantes – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 19:30 Brown de Adrogue – Argentinos Juniors 1 – 0
15.03.2017 01:00 Douglas Haig – San Martin de Tucuman 2 – 1
15.03.2017 01:05 Ferro Carril Oeste – Los Andes 0 – 0
15.03.2017 20:00 Almagro – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 1
15.03.2017 20:00 Guillermo Brown – Nueva Chicago 0 – 3
16.03.2017 00:00 Sportivo Estudiantes – Crucero del Norte 1 – 0
16.03.2017 00:00 All Boys – Gimnasia Jujuy 2 – 1
16.03.2017 00:05 Villa Dalmine – Chacarita Juniors 0 – 0
16.03.2017 01:00 Boca Unidos – Santamarina 0 – 2
16.03.2017 01:00 Atletico Parana – Instituto 1 – 0
16.03.2017 02:00 Central Cordoba d.S – Flandria 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 20:00 Independiente Rivadavia – Brown de Adrogue 0 – 4
19.03.2017 20:00 Los Andes – Sportivo Estudiantes 1 – 0
19.03.2017 20:00 Flandria – Villa Dalmine 1 – 0
19.03.2017 21:00 Boca Unidos – Guillermo Brown 0 – 3
19.03.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Crucero del Norte 2 – 0
19.03.2017 22:30 Central Cordoba d.S – All Boys 2 – 0
19.03.2017 23:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Douglas Haig 5 – 1
20.03.2017 20:00 Nueva Chicago – San Martin de Tucuman 1 – 0
20.03.2017 20:00 Almagro – Ferro Carril Oeste 0 – 1
21.03.2017 00:30 Santamarina – Atletico Parana 2 – 1
21.03.2017 01:10 Argentinos Juniors – Chacarita Juniors 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 20:00 Los Andes – Douglas Haig 1 – 0
25.03.2017 00:10 Argentinos Juniors – San Martin de Tucuman 3 – 1
25.03.2017 01:30 Independiente Rivadavia – Guillermo Brown 1 – 1
25.03.2017 19:30 Flandria – Atletico Parana 1 – 0
25.03.2017 20:00 Nueva Chicago – Crucero del Norte 1 – 1
25.03.2017 22:05 Instituto – Chacarita Juniors 2 – 3
25.03.2017 23:00 Santamarina – Brown de Adrogue 3 – 1
26.03.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Sportivo Estudiantes 1 – 0
26.03.2017 22:00 Boca Unidos – All Boys 0 – 1
26.03.2017 23:30 Central Cordoba d.S – Ferro Carril Oeste 4 – 1
27.03.2017 00:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Villa Dalmine 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:30 Almagro – Central Cordoba d.S 0 – 0
01.04.2017 02:00 Atletico Parana – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 0
01.04.2017 17:00 Brown de Adrogue – Flandria 1 – 1
01.04.2017 20:05 Villa Dalmine – Los Andes 2 – 0
01.04.2017 21:05 All Boys – Independiente Rivadavia 2 – 2
01.04.2017 22:05 Sportivo Estudiantes – Nueva Chicago 1 – 1
01.04.2017 23:00 Douglas Haig – Gimnasia Jujuy 1 – 0
02.04.2017 01:05 Ferro Carril Oeste – Boca Unidos 2 – 1
02.04.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Instituto 1 – 1
03.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Santamarina 0 – 0
04.04.2017 02:05 Crucero del Norte – Argentinos Juniors 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Los Andes – Atletico Parana 3 – 1
08.04.2017 20:35 Nueva Chicago – Douglas Haig 0 – 1
08.04.2017 23:05 Chacarita Juniors – San Martin de Tucuman 1 – 0
09.04.2017 00:00 Instituto – Crucero del Norte 2 – 1
09.04.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Villa Dalmine 2 – 1
09.04.2017 21:00 Boca Unidos – Almagro 1 – 2
09.04.2017 21:20 Independiente Rivadavia – Ferro Carril Oeste 0 – 0
10.04.2017 00:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Brown de Adrogue 1 – 3
11.04.2017 01:30 Santamarina – All Boys 1 – 0
11.04.2017 02:10 Argentinos Juniors – Sportivo Estudiantes 4 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:30 Almagro – Independiente Rivadavia 0 – 0
14.04.2017 20:30 Brown de Adrogue – Los Andes 1 – 1
15.04.2017 01:00 Central Cordoba d.S – Boca Unidos 1 – 1
15.04.2017 01:00 Atletico Parana – Gimnasia Jujuy 0 – 1
15.04.2017 02:05 Crucero del Norte – Chacarita Juniors 2 – 0
15.04.2017 20:05 Villa Dalmine – Nueva Chicago 2 – 3
15.04.2017 20:30 All Boys – Flandria 0 – 0
15.04.2017 20:35 Ferro Carril Oeste – Santamarina 1 – 0
15.04.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Instituto 1 – 0
15.04.2017 22:05 Douglas Haig – Argentinos Juniors 0 – 1
16.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 20:30 Flandria – Ferro Carril Oeste 0 – 0
19.04.2017 20:35 Nueva Chicago – Atletico Parana 2 – 0
19.04.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Brown de Adrogue 2 – 0
20.04.2017 00:10 Chacarita Juniors – Sportivo Estudiantes 2 – 0
20.04.2017 01:30 Santamarina – Almagro 0 – 0
20.04.2017 02:00 Instituto – Douglas Haig 1 – 1
20.04.2017 02:10 Argentinos Juniors – Villa Dalmine 2 – 0
20.04.2017 02:30 Independiente Rivadavia – Central Cordoba d.S 2 – 2
20.04.2017 02:30 San Martin de Tucuman – Crucero del Norte 1 – 0
21.04.2017 00:05 Los Andes – Guillermo Brown 0 – 0
21.04.2017 02:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – All Boys 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 17:05 Brown de Adrogue – Nueva Chicago 1 – 2
23.04.2017 18:15 Atletico Parana – Argentinos Juniors 0 – 1
23.04.2017 20:30 Villa Dalmine – Instituto 1 – 3
23.04.2017 20:30 Almagro – Flandria 1 – 1
23.04.2017 21:00 Boca Unidos – Independiente Rivadavia 1 – 1
23.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Gimnasia Jujuy 1 – 0
23.04.2017 21:00 Ferro Carril Oeste – Juventud Unida de Gualeguaychú 7 – 2
23.04.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – San Martin de Tucuman 3 – 3
25.04.2017 01:00 All Boys – Los Andes 0 – 1
25.04.2017 02:05 Douglas Haig – Chacarita Juniors 0 – 0
25.04.2017 03:00 Central Cordoba d.S – Santamarina 3 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 18:05 Nueva Chicago – Guillermo Brown 2 – 0
29.04.2017 19:50 Juventud Unida de Gualeguaychú – Almagro 0 – 1
29.04.2017 20:35 Flandria – Central Cordoba d.S 2 – 0
30.04.2017 01:05 Chacarita Juniors – Villa Dalmine 4 – 1
30.04.2017 20:40 Los Andes – Ferro Carril Oeste 1 – 1
30.04.2017 20:45 Argentinos Juniors – Brown de Adrogue 0 – 0
30.04.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – All Boys 0 – 0
30.04.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Douglas Haig 3 – 1
30.04.2017 22:00 Crucero del Norte – Sportivo Estudiantes 3 – 0
01.05.2017 00:00 Santamarina – Boca Unidos 1 – 1
03.05.2017 02:00 Instituto – Atletico Parana 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:30 Almagro – Los Andes 0 – 0
06.05.2017 01:30 Ferro Carril Oeste – Gimnasia Jujuy 4 – 0
06.05.2017 02:00 Boca Unidos – Flandria 2 – 2
06.05.2017 02:30 Independiente Rivadavia – Santamarina 1 – 1
06.05.2017 03:00 Central Cordoba d.S – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 0
06.05.2017 18:05 Guillermo Brown – Argentinos Juniors 0 – 0
06.05.2017 18:30 Douglas Haig – Crucero del Norte 1 – 0
06.05.2017 19:30 Villa Dalmine – San Martin de Tucuman 1 – 2
06.05.2017 20:30 Brown de Adrogue – Instituto 2 – 0
06.05.2017 22:05 All Boys – Nueva Chicago 2 – 0
06.05.2017 23:00 Atletico Parana – Chacarita Juniors 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2017 20:30 Flandria – Independiente Rivadavia 3 – 0
10.05.2017 20:20 Nueva Chicago – Ferro Carril Oeste 1 – 1
10.05.2017 20:30 Gimnasia Jujuy – Almagro 1 – 0
11.05.2017 00:30 Sportivo Estudiantes – Douglas Haig 2 – 1
11.05.2017 01:30 Los Andes – Central Cordoba d.S 1 – 1
11.05.2017 02:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Boca Unidos 1 – 1
11.05.2017 02:00 Instituto – Guillermo Brown 2 – 0
11.05.2017 02:00 Crucero del Norte – Villa Dalmine 1 – 2
11.05.2017 02:10 Argentinos Juniors – All Boys 5 – 1
11.05.2017 02:10 Chacarita Juniors – Brown de Adrogue 1 – 2
11.05.2017 02:30 San Martin de Tucuman – Atletico Parana 4 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 01:00 Santamarina – Flandria 0 – 0
15.05.2017 02:00 Independiente Rivadavia – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 1
15.05.2017 19:05 Almagro – Nueva Chicago 1 – 0
15.05.2017 20:00 Guillermo Brown – Chacarita Juniors 3 – 0
15.05.2017 20:30 Villa Dalmine – Sportivo Estudiantes 0 – 1
16.05.2017 01:30 Atletico Parana – Crucero del Norte 0 – 0
16.05.2017 02:00 Boca Unidos – Los Andes 1 – 0
16.05.2017 02:10 Ferro Carril Oeste – Argentinos Juniors 0 – 0
16.05.2017 03:00 Central Cordoba d.S – Gimnasia Jujuy 2 – 2
16.05.2017 20:30 Brown de Adrogue – San Martin de Tucuman 2 – 2
17.05.2017 01:00 All Boys – Instituto 2 – 0

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 18:05 Douglas Haig – Villa Dalmine 1 – 1
20.05.2017 20:05 Nueva Chicago – Central Cordoba d.S 0 – 0
20.05.2017 23:05 Chacarita Juniors – All Boys 1 – 0
21.05.2017 02:05 San Martin de Tucuman – Guillermo Brown 1 – 2
21.05.2017 16:00 Los Andes – Independiente Rivadavia 2 – 2
21.05.2017 20:35 Juventud Unida de Gualeguaychú – Santamarina 2 – 1
21.05.2017 21:05 Crucero del Norte – Brown de Adrogue 1 – 1
21.05.2017 22:00 Instituto – Ferro Carril Oeste 2 – 0
21.05.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Atletico Parana 2 – 1
21.05.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Boca Unidos 1 – 1
23.05.2017 01:10 Argentinos Juniors – Almagro 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 20:30 Flandria – Guillermo Brown 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 02:05 Ferro Carril Oeste – Chacarita Juniors 0 – 0
27.05.2017 18:05 Almagro – Instituto 2 – 0
27.05.2017 20:30 All Boys – San Martin de Tucuman 0 – 2
27.05.2017 20:30 Brown de Adrogue – Sportivo Estudiantes 0 – 1
27.05.2017 22:00 Atletico Parana – Douglas Haig 1 – 0
28.05.2017 16:00 Santamarina – Los Andes 2 – 1
28.05.2017 20:00 Central Cordoba d.S – Argentinos Juniors 0 – 1
28.05.2017 20:00 Guillermo Brown – Crucero del Norte 1 – 0
28.05.2017 20:30 Flandria – Juventud Unida de Gualeguaychú 4 – 1
28.05.2017 21:00 Boca Unidos – Nueva Chicago 0 – 2
28.05.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Gimnasia Jujuy 1 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 01:05 Sportivo Estudiantes – Guillermo Brown 0 – 0
03.06.2017 02:05 Chacarita Juniors – Almagro 3 – 0
03.06.2017 20:05 Nueva Chicago – Independiente Rivadavia 0 – 1
03.06.2017 20:30 Villa Dalmine – Atletico Parana 2 – 0
03.06.2017 20:30 Douglas Haig – Brown de Adrogue 1 – 2
03.06.2017 22:05 San Martin de Tucuman – Ferro Carril Oeste 0 – 1
04.06.2017 00:00 Instituto – Central Cordoba d.S 3 – 2
04.06.2017 20:30 Los Andes – Flandria 1 – 1
04.06.2017 22:00 Crucero del Norte – All Boys 0 – 0
04.06.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Santamarina 1 – 0
06.06.2017 02:05 Argentinos Juniors – Boca Unidos 3 – 0

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 02:05 Central Cordoba d.S – Chacarita Juniors 0 – 2
10.06.2017 01:30 Santamarina – Nueva Chicago 0 – 0
10.06.2017 01:45 Juventud Unida de Gualeguaychú – Los Andes 0 – 1
11.06.2017 20:00 Guillermo Brown – Douglas Haig 2 – 0
11.06.2017 20:00 Flandria – Gimnasia Jujuy 2 – 0
11.06.2017 20:30 Brown de Adrogue – Villa Dalmine 2 – 1
11.06.2017 20:30 Almagro – San Martin de Tucuman 0 – 3
11.06.2017 21:00 Boca Unidos – Instituto 0 – 1
11.06.2017 21:00 Independiente Rivadavia – Argentinos Juniors 2 – 1
13.06.2017 00:30 All Boys – Sportivo Estudiantes 4 – 0
13.06.2017 02:05 Ferro Carril Oeste – Crucero del Norte 0 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 01:30 Atletico Parana – Brown de Adrogue 0 – 3
16.06.2017 20:40 Villa Dalmine – Guillermo Brown 0 – 0
16.06.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 0
17.06.2017 02:00 Instituto – Independiente Rivadavia 1 – 0
17.06.2017 02:05 Chacarita Juniors – Boca Unidos 1 – 0
17.06.2017 02:30 San Martin de Tucuman – Central Cordoba d.S 2 – 2
17.06.2017 19:05 Douglas Haig – All Boys 0 – 0
17.06.2017 20:05 Nueva Chicago – Flandria 0 – 1
18.06.2017 00:00 Crucero del Norte – Almagro 2 – 0
18.06.2017 01:50 Argentinos Juniors – Santamarina 1 – 0
18.06.2017 21:00 Sportivo Estudiantes – Ferro Carril Oeste 1 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 20:05 Guillermo Brown – Atletico Parana 2 – 2
20.06.2017 20:30 Los Andes – Gimnasia Jujuy 3 – 2
21.06.2017 00:30 Central Cordoba d.S – Crucero del Norte 3 – 0
21.06.2017 19:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Nueva Chicago 1 – 0
21.06.2017 20:30 Boca Unidos – San Martin de Tucuman 1 – 1
21.06.2017 20:30 Almagro – Sportivo Estudiantes 2 – 1
22.06.2017 01:00 All Boys – Villa Dalmine 0 – 1
22.06.2017 01:00 Ferro Carril Oeste – Douglas Haig 1 – 1
22.06.2017 02:00 Independiente Rivadavia – Chacarita Juniors 3 – 1
22.06.2017 20:35 Flandria – Argentinos Juniors 0 – 1
23.06.2017 01:30 Santamarina – Instituto 1 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 19:05 Brown de Adrogue – Guillermo Brown 1 – 1
24.06.2017 20:00 Nueva Chicago – Los Andes 2 – 1
25.06.2017 20:00 Douglas Haig – Almagro 0 – 0
25.06.2017 20:30 Villa Dalmine – Ferro Carril Oeste 0 – 0
25.06.2017 21:00 Sportivo Estudiantes – Central Cordoba d.S 2 – 2
25.06.2017 21:45 San Martin de Tucuman – Independiente Rivadavia 1 – 2
26.06.2017 00:00 Crucero del Norte – Boca Unidos 2 – 3
26.06.2017 23:10 Chacarita Juniors – Santamarina 3 – 0
27.06.2017 01:00 Instituto – Flandria 0 – 2
27.06.2017 02:05 Argentinos Juniors – Juventud Unida de Gualeguaychú 4 – 0
27.06.2017 23:00 Atletico Parana – All Boys 0 – 0

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 01:30 Santamarina – San Martin de Tucuman 1 – 0
01.07.2017 02:00 Independiente Rivadavia – Crucero del Norte 0 – 0
01.07.2017 18:05 Flandria – Chacarita Juniors 0 – 1
01.07.2017 20:30 Almagro – Villa Dalmine 1 – 2
01.07.2017 22:10 Los Andes – Argentinos Juniors 1 – 1
02.07.2017 19:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Instituto 2 – 1
02.07.2017 20:00 Gimnasia Jujuy – Nueva Chicago 2 – 2
02.07.2017 21:00 Boca Unidos – Sportivo Estudiantes 0 – 1
04.07.2017 02:10 Central Cordoba d.S – Douglas Haig 2 – 3
05.07.2017 01:00 Ferro Carril Oeste – Atletico Parana 2 – 1
05.07.2017 01:05 All Boys – Brown de Adrogue 1 – 0

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 20:30 Villa Dalmine – Central Cordoba d.S 0 – 5
08.07.2017 02:00 Instituto – Los Andes 2 – 2
08.07.2017 02:00 Crucero del Norte – Santamarina 0 – 1
08.07.2017 02:30 San Martin de Tucuman – Flandria 2 – 0
08.07.2017 18:05 Guillermo Brown – All Boys 0 – 0
08.07.2017 19:05 Brown de Adrogue – Ferro Carril Oeste 5 – 1
08.07.2017 20:05 Argentinos Juniors – Gimnasia Jujuy 1 – 0
08.07.2017 22:00 Atletico Parana – Almagro 4 – 3
09.07.2017 01:00 Douglas Haig – Boca Unidos 1 – 0
09.07.2017 21:00 Sportivo Estudiantes – Independiente Rivadavia 0 – 1

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.07.2017 20:30 Almagro – Brown de Adrogue 2 – 0
12.07.2017 20:00 Flandria – Crucero del Norte 1 – 1
12.07.2017 20:40 Nueva Chicago – Argentinos Juniors 1 – 2
13.07.2017 01:05 Independiente Rivadavia – Douglas Haig 3 – 0
13.07.2017 01:05 Ferro Carril Oeste – Guillermo Brown 1 – 2
13.07.2017 01:30 Santamarina – Sportivo Estudiantes 1 – 0
13.07.2017 02:00 Boca Unidos – Villa Dalmine 2 – 1
13.07.2017 02:00 Central Cordoba d.S – Atletico Parana 1 – 2
13.07.2017 02:30 Gimnasia Jujuy – Instituto 1 – 1
13.07.2017 19:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – San Martin de Tucuman 0 – 0
14.07.2017 02:05 Los Andes – Chacarita Juniors 1 – 3

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2017 16:00 Brown de Adrogue – Central Cordoba d.S 0 – 1
16.07.2017 18:15 Guillermo Brown – Almagro 1 – 0
16.07.2017 20:00 Villa Dalmine – Independiente Rivadavia 0 – 2
16.07.2017 20:15 Chacarita Juniors – Gimnasia Jujuy 0 – 0
16.07.2017 20:30 All Boys – Ferro Carril Oeste 1 – 0
16.07.2017 21:00 Instituto – Nueva Chicago 1 – 0
17.07.2017 20:00 Atletico Parana – Boca Unidos 0 – 3
18.07.2017 01:00 Douglas Haig – Santamarina 0 – 0
18.07.2017 02:00 San Martin de Tucuman – Los Andes 2 – 3
18.07.2017 02:05 Crucero del Norte – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 1
18.07.2017 21:00 Sportivo Estudiantes – Flandria 1 – 1

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 02:10 Chacarita Juniors – Juventud Unida de Gualeguaychú 2 – 1

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 02:30 Independiente Rivadavia – Atletico Parana
22.07.2017 20:35 Los Andes – Crucero del Norte
23.07.2017 00:00 Santamarina – Villa Dalmine
23.07.2017 01:00 Boca Unidos – Brown de Adrogue
23.07.2017 20:00 Argentinos Juniors – Instituto
23.07.2017 20:00 Flandria – Douglas Haig
23.07.2017 20:30 Central Cordoba d.S – Guillermo Brown
23.07.2017 20:30 Nueva Chicago – Chacarita Juniors
23.07.2017 20:30 Almagro – All Boys
23.07.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – San Martin de Tucuman
25.07.2017 02:05 Juventud Unida de Gualeguaychú – Sportivo Estudiantes

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 20:30 San Martin de Tucuman – Nueva Chicago
29.07.2017 20:30 Crucero del Norte – Gimnasia Jujuy
29.07.2017 20:30 Sportivo Estudiantes – Los Andes
29.07.2017 20:30 Douglas Haig – Juventud Unida de Gualeguaychú
29.07.2017 20:30 Villa Dalmine – Flandria
29.07.2017 20:30 Atletico Parana – Santamarina
29.07.2017 20:30 Brown de Adrogue – Independiente Rivadavia
29.07.2017 20:30 Guillermo Brown – Boca Unidos
29.07.2017 20:30 All Boys – Central Cordoba d.S
29.07.2017 20:30 Chacarita Juniors – Argentinos Juniors
29.07.2017 20:30 Ferro Carril Oeste – Almagro
Advertisement

Seneste kampe

Chacarita Juniors
Juventud Unida de Gualeguaychú
2 – 1
21. juli 02:10
Færdig
Sportivo Estudiantes
Flandria
1 – 1
18. juli 21:00
Færdig
Crucero del Norte
Juventud Unida de Gualeguaychú
0 – 1
18. juli 02:05
Færdig
San Martin de Tucuman
Los Andes
2 – 3
18. juli 02:00
Færdig
Douglas Haig
Santamarina
0 – 0
18. juli 01:00
Færdig
Atletico Parana
Boca Unidos
0 – 3
17. juli 20:00
Færdig
Instituto
Nueva Chicago
1 – 0
16. juli 21:00
Færdig
All Boys
Ferro Carril Oeste
1 – 0
16. juli 20:30
Færdig
Chacarita Juniors
Gimnasia Jujuy
0 – 0
16. juli 20:15
Færdig
Villa Dalmine
Independiente Rivadavia
0 – 2
16. juli 20:00
Færdig
Guillermo Brown
Almagro
1 – 0
16. juli 18:15
Færdig
Brown de Adrogue
Central Cordoba d.S
0 – 1
16. juli 16:00
Færdig

Kommende kampe

Independiente Rivadavia
Atletico Parana
vs
22. juli 02:30
Ikke startet
Los Andes
Crucero del Norte
vs
22. juli 20:35
Ikke startet
Santamarina
Villa Dalmine
vs
23. juli 00:00
Ikke startet
Boca Unidos
Brown de Adrogue
vs
23. juli 01:00
Ikke startet
Argentinos Juniors
Instituto
vs
23. juli 20:00
Ikke startet
Flandria
Douglas Haig
vs
23. juli 20:00
Ikke startet
Central Cordoba d.S
Guillermo Brown
vs
23. juli 20:30
Ikke startet
Almagro
All Boys
vs
23. juli 20:30
Ikke startet
Nueva Chicago
Chacarita Juniors
vs
23. juli 20:30
Ikke startet
Gimnasia Jujuy
San Martin de Tucuman
vs
23. juli 22:00
Ikke startet
Juventud Unida de Gualeguaychú
Sportivo Estudiantes
vs
25. juli 02:05
Ikke startet
San Martin de Tucuman
Nueva Chicago
vs
29. juli 20:30
Ikke startet

Turneringer i Argentina