LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 25 15 7 3 50 - 21 52
2. River Plate 24 14 6 4 44 - 23 48
3. San Lorenzo 25 14 4 7 40 - 29 46
4. Newells Old Boys 25 13 6 6 34 - 21 45
5. Banfield 25 14 3 8 33 - 28 45
6. Independiente 24 12 8 4 32 - 17 44
7. Estudiantes 25 12 8 5 39 - 25 44
8. Colon 25 13 5 7 29 - 21 44
9. Racing Club 25 13 3 9 41 - 35 42
10. Rosario Central 25 11 7 7 35 - 24 40
11. Lanus 25 11 6 8 29 - 23 39
12. Talleres 25 10 7 8 28 - 22 37
13. Defensa y Justicia 24 10 7 7 22 - 18 37
14. Gimnasia LP 25 9 7 9 20 - 20 34
15. Godoy Cruz 25 10 4 11 27 - 29 34
16. Atlético de Rafaela 25 9 6 10 25 - 23 33
17. Atletico Tucuman 24 8 7 9 30 - 28 31
18. Olimpo 24 7 9 8 26 - 24 30
19. Temperley 25 8 6 11 24 - 31 30
20. Union 25 7 8 10 22 - 30 29
21. Velez Sarsfield 25 8 4 13 22 - 38 28
22. Patronato de Parana 25 6 9 10 25 - 33 27
23. San Martin San Juan 25 5 11 9 20 - 33 26
24. Tigre 25 6 7 12 29 - 37 25
25. Huracan 25 5 9 11 20 - 24 24
26. Aldosivi 25 5 8 12 14 - 31 23
27. Sarmiento 25 5 7 13 23 - 37 22
28. Quilmes 25 6 4 15 15 - 38 22
29. Belgrano 25 3 10 12 16 - 28 19
30. Arsenal de Sarandí 24 4 5 15 19 - 42 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
372 33,90 833 2,24 167 (44,9 %) 99 (26,6 %) 106 (28,5 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 13 9 2 2 30 - 11 29
2. River Plate 12 7 4 1 22 - 10 25
3. San Lorenzo 13 8 1 4 21 - 14 25
4. Newells Old Boys 12 7 2 3 21 - 13 23
5. Banfield 12 9 2 1 19 - 8 29
6. Independiente 13 4 6 3 13 - 11 18
7. Estudiantes 12 8 3 1 16 - 6 27
8. Colon 12 6 3 3 12 - 10 21
9. Racing Club 12 9 2 1 24 - 10 29
10. Rosario Central 13 7 3 3 20 - 9 24
11. Lanus 13 7 4 2 18 - 9 25
12. Talleres 12 5 4 3 11 - 8 19
13. Defensa y Justicia 11 5 4 2 12 - 8 19
14. Gimnasia LP 13 5 4 4 11 - 12 19
15. Godoy Cruz 13 8 2 3 21 - 12 26
16. Atlético de Rafaela 12 5 4 3 14 - 9 19
17. Atletico Tucuman 12 5 4 3 13 - 9 19
18. Olimpo 13 5 3 5 15 - 13 18
19. Temperley 13 6 4 3 17 - 10 22
20. Union 13 6 3 4 12 - 11 21
21. Velez Sarsfield 12 7 1 4 18 - 17 22
22. Patronato de Parana 12 4 4 4 18 - 19 16
23. San Martin San Juan 12 4 2 6 11 - 16 14
24. Tigre 13 4 5 4 16 - 16 17
25. Huracan 12 2 5 5 9 - 12 11
26. Aldosivi 12 3 3 6 9 - 20 12
27. Sarmiento 13 3 4 6 14 - 22 13
28. Quilmes 13 6 1 6 11 - 13 19
29. Belgrano 13 1 7 5 6 - 10 10
30. Arsenal de Sarandí 11 2 3 6 12 - 19 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
372 33,90 833 2,24 167 (44,9 %) 99 (26,6 %) 106 (28,5 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 12 6 5 1 20 - 10 23
2. River Plate 12 7 2 3 22 - 13 23
3. San Lorenzo 12 6 3 3 19 - 15 21
4. Newells Old Boys 13 6 4 3 13 - 8 22
5. Banfield 13 5 1 7 14 - 20 16
6. Independiente 11 8 2 1 19 - 6 26
7. Estudiantes 13 4 5 4 23 - 19 17
8. Colon 13 7 2 4 17 - 11 23
9. Racing Club 13 4 1 8 17 - 25 13
10. Rosario Central 12 4 4 4 15 - 15 16
11. Lanus 12 4 2 6 11 - 14 14
12. Talleres 13 5 3 5 17 - 14 18
13. Defensa y Justicia 13 5 3 5 10 - 10 18
14. Gimnasia LP 12 4 3 5 9 - 8 15
15. Godoy Cruz 12 2 2 8 6 - 17 8
16. Atlético de Rafaela 13 4 2 7 11 - 14 14
17. Atletico Tucuman 12 3 3 6 17 - 19 12
18. Olimpo 11 2 6 3 11 - 11 12
19. Temperley 12 2 2 8 7 - 21 8
20. Union 12 1 5 6 10 - 19 8
21. Velez Sarsfield 13 1 3 9 4 - 21 6
22. Patronato de Parana 13 2 5 6 7 - 14 11
23. San Martin San Juan 13 1 9 3 9 - 17 12
24. Tigre 12 2 2 8 13 - 21 8
25. Huracan 13 3 4 6 11 - 12 13
26. Aldosivi 13 2 5 6 5 - 11 11
27. Sarmiento 12 2 3 7 9 - 15 9
28. Quilmes 12 0 3 9 4 - 25 3
29. Belgrano 12 2 3 7 10 - 18 9
30. Arsenal de Sarandí 13 2 2 9 7 - 23 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
372 33,90 833 2,24 167 (44,9 %) 99 (26,6 %) 106 (28,5 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Boca Juniors 10 3 2,00 0,84
2. River Plate 8 3 1,83 0,96
3. San Lorenzo 6 4 1,60 1,16
4. Newells Old Boys 12 5 1,36 0,84
5. Banfield 11 7 1,32 1,12
6. Independiente 13 6 1,33 0,71
7. Estudiantes 12 4 1,56 1,00
8. Colon 13 6 1,16 0,84
9. Racing Club 7 5 1,64 1,40
10. Rosario Central 8 7 1,40 0,96
11. Lanus 10 9 1,16 0,92
12. Talleres 9 8 1,12 0,88
13. Defensa y Justicia 13 9 0,92 0,75
14. Gimnasia LP 11 11 0,80 0,80
15. Godoy Cruz 7 10 1,08 1,16
16. Atlético de Rafaela 8 11 1,00 0,92
17. Atletico Tucuman 8 8 1,25 1,17
18. Olimpo 9 8 1,08 1,00
19. Temperley 9 9 0,96 1,24
20. Union 9 9 0,88 1,20
21. Velez Sarsfield 5 11 0,88 1,52
22. Patronato de Parana 6 11 1,00 1,32
23. San Martin San Juan 10 12 0,80 1,32
24. Tigre 2 8 1,16 1,48
25. Huracan 7 9 0,80 0,96
26. Aldosivi 9 14 0,56 1,24
27. Sarmiento 3 10 0,92 1,48
28. Quilmes 6 12 0,60 1,52
29. Belgrano 7 12 0,64 1,12
30. Arsenal de Sarandí 4 11 0,79 1,75
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
372 33,90 833 2,24 167 (44,9 %) 99 (26,6 %) 106 (28,5 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
16    Sebastian Driussi River Plate
15    Dario Benedetto Boca Juniors
14    José Gustavo Sand Lanus
12    Ignacio Scocco Newells Old Boys
12    Lucas Alario River Plate
11    Fernando Zampedri Atletico Tucuman
10    Gustavo Bou Racing Club
9    Martin Cauteruccio San Lorenzo
9    Carlos Luna Tigre
9    Mariano Pavone Velez Sarsfield
8    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
8    Cristian Pavon Boca Juniors
8    Diego Vera Colon
8    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
8    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
8    Washington Camacho Rosario Central
8    Nicolas Blandi San Lorenzo
8    Sebastian Palacios Talleres
7    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
7    Santiago Silva Banfield
7    Lucas Viatri Estudiantes
7    Javier Correa Godoy Cruz
7    Lautaro Martinez Racing Club
7    Lisandro Lopez Racing Club
7    Jonathan Menendez Talleres
7    Marcos Daniel Figueroa Temperley
6    Dario Cvitanich Banfield
6    Nicolas Bertolo Banfield
6    Walter Bou Boca Juniors
6    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
6    Ismael Blanco Colon
6    Jaime Ayovi Godoy Cruz
6    Mauro Formica Newells Old Boys
6    Federico Andrada Quilmes
6    Marcos Acuna Racing Club
6    Carlos Auzqui River Plate
6    Gonzalo Martinez River Plate
6    Marco Ruben Rosario Central
6    Franco Soldano Union
5    Cristian Menendez Atletico Tucuman
5    Carlos Tevez Boca Juniors
5    Nicolas Marcelo Stefanelli Defensa y Justicia
5    Andres Lorenzo Rios Defensa y Justicia
5    Nicolas Ibanez Gimnasia LP
5    Santiago Garcia Godoy Cruz
5    Lautaro Acosta Lanus
5    Fernando Coniglio Olimpo
5    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
5    Alexis Castro Tigre
4    Sebastian Ariel Penco Aldosivi
4    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
4    Claudio Bieler Belgrano
4    Nicolas Leguizamon Colon
4    Matias Aguirregaray Estudiantes
4    Israel Alejandro Damonte Estudiantes
4    Javier Fabian Toledo Estudiantes
4    Walter Erviti Independiente
4    Emmanuel Gigliotti Independiente
4    Ezequiel Barco Independiente
4    Rodrigo Cabalucci Olimpo
4    Fernando Telechea Patronato de Parana
4    Diego Gonzalez Racing Club
4    German Gustavo Herrera Rosario Central
4    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
4    Fernando Belluschi San Lorenzo
4    Emanuel Denning San Martin San Juan
4    Victorio Gabriel Ramis Talleres
4    Mauro Guevgeozian Temperley
4    Diego Godoy Union
4    Lucas Emanuel Gamba Union
4    Diego Zabala Velez Sarsfield
3    Alan Alegre Aldosivi
3    Marco Borgnino Atlético de Rafaela
3    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
3    David Barbona Atletico Tucuman
3    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
3    Emanuel Cecchini Banfield
3    Cristian Franco Lema Belgrano
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Ivan Torres Colon
3    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
3    Alexander Barboza Defensa y Justicia
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Augusto Solari Estudiantes
3    Franco Niell Gimnasia LP
3    Norberto Briasco Huracan
3    Mariano Gonzalez Huracan
3    Alejandro Silva Lanus
3    Victor Alberto Figueroa Newells Old Boys
3    Emiliano Tellechea Olimpo
3    Francisco Pizzini Olimpo
3    Carlos Rodriguez Olimpo
3    Damian Arce Patronato de Parana
3    Hernan Da Campo Quilmes
3    Federico Carrizo Rosario Central
3    Nestor Ortigoza San Lorenzo
3    Sebastian Blanco San Lorenzo
3    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
3    Gervasio Daniel Nunez Sarmiento
3    Adrian Balboa Sarmiento
3    Diego Morales Tigre
2    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
2    Jonathan Galvan Aldosivi
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Juan Ignacio Sanchez Sotelo Arsenal de Sarandí
2    Jonathan Bottinelli Arsenal de Sarandí
2    Fernando Luna Atlético de Rafaela
2    Kevin Fabian Itabel Atlético de Rafaela
2    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
2    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
2    Brian Sarmiento Banfield
2    Matias Suarez Belgrano
2    Fernando Andres Marquez Belgrano
2    German Conti Colon
2    Facundo Abel Pereyra Colon
2    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
2    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
2    Juan Otero Estudiantes
2    Facundo Sanchez Estudiantes
2    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
2    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
2    Fabián Rinaudo Gimnasia LP
2    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
2    Brahian Aleman Gimnasia LP
2    Juan Fernando Garro Godoy Cruz
2    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
2    Nicolas Romat Huracan
2    Diego Mendoza Huracan
2    Lucas Sosa Huracan
2    Ignacio Pussetto Huracan
2    Maximiliano Meza Independiente
2    Roman Martinez Lanus
2    Maximiliano Velázquez Lanus
2    German Denis Lanus
2    Victor Ruben Lopez Olimpo
2    Jonathan Blanco Olimpo
2    Lucas Marquez Patronato de Parana
2    Sebastian Bertoli Patronato de Parana
2    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
2    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
2    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
2    Ignacio Bailone Quilmes
2    Andres D'Alessandro River Plate
2    Rodrigo Mora River Plate
2    Maximiliano Lovera Rosario Central
2    Fabian Bordagaray Rosario Central
2    Walter Montoya Rosario Central
2    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
2    Paulo Diaz San Lorenzo
2    Bautista Merlini San Lorenzo
2    Diego Chaves San Martin San Juan
2    Joaquin Molina San Martin San Juan
2    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
2    Maximiliano Fornari Sarmiento
2    Joaquin Vivani Sarmiento
2    Emanuel Reynoso Talleres
2    Ezequiel Rescaldani Talleres
2    Cristian Chimino Temperley
2    Sergio Abel Peralta Temperley
2    Adrian Arregui Temperley
2    Leonardo Di Lorenzo Temperley
2    Alexis Zarate Temperley
2    Ramon Mierez Tigre
2    Sebastián Rincon Tigre
2    Agustin Cardozo Tigre
2    Emanuel Britez Union
2    Leonardo Sanchez Union
2    Matias Vargas Velez Sarsfield
2    Hernan Barcos Velez Sarsfield
1    Antonio Medina Aldosivi
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Joel Acosta Aldosivi
1    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
1    Renzo Perez Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Leandro Marin Arsenal de Sarandí
1    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
1    Federico Milo Arsenal de Sarandí
1    Leonardo Rolon Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Martin Gimenez Arsenal de Sarandí
1    Mathias Abero Atlético de Rafaela
1    Ramiro Costa Atlético de Rafaela
1    Angelo Martino Atlético de Rafaela
1    Gaston Campi Atlético de Rafaela
1    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
1    Jose Mendez Atletico Tucuman
1    Adrian Sporle Banfield
1    Juan Manuel Cobo Banfield
1    Gonzalo Bettini Banfield
1    Mauricio Ezequiel Sperdutti Banfield
1    Jorge Luis Velazquez Belgrano
1    Bolatti Belgrano
1    Guillermo Martin Farre Belgrano
1    Mariano Barbieri Belgrano
1    Federico Lértora Belgrano
1    Juan Manuel Insaurralde Boca Juniors
1    Fernando Gago Boca Juniors
1    Frank Fabra Boca Juniors
1    Gonzalo Maroni Boca Juniors
1    Oscar Benitez Boca Juniors
1    Diego Lagos Colon
1    Luis Yamil Garnier Colon
1    Emanuel Olivera Colon
1    Guillermo Luis Ortiz Colon
1    Cristian Bernardi Colon
1    Tomas Sandoval Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
1    Sebastian Dubarbier Estudiantes
1    Jonathan Schunke Estudiantes
1    Juan Bautista Cascini Estudiantes
1    Leandro Desabato Estudiantes
1    Leandro Contin Gimnasia LP
1    Mauro Matos Gimnasia LP
1    Angel Gonzalez Godoy Cruz
1    Maximiliano Sigales Godoy Cruz
1    Fabricio Angileri Godoy Cruz
1    Gaston Claudio Gimenez Godoy Cruz
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Martin Hugo Nervo Huracan
1    Mauro Bogado Huracan
1    David Depetris Huracan
1    Federico Mancinelli Huracan
1    Lucas Chacana Huracan
1    Lucas Albertengo Independiente
1    Victor Leandro Cuesta Independiente
1    Martin Nicolas Benitez Independiente
1    Fabricio Bustos Independiente
1    Jorge Figal Independiente
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Hernan Toledo Lanus
1    Jose Gomez Lanus
1    Marcelo Herrera Lanus
1    Jacobo Mansilla Newells Old Boys
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Sebastián Prediger Newells Old Boys
1    Diego Mateo Newells Old Boys
1    Jonathan Cabral Olimpo
1    José Correa Olimpo
1    Franco Troyansky Olimpo
1    Ivan Alejandro Furios Patronato de Parana
1    Gabriel Vargas Patronato de Parana
1    Gabriel Graciani Patronato de Parana
1    Walter Andrade Patronato de Parana
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Cristian Garcia Quilmes
1    Gaston Bottino Quilmes
1    Matias Orihuela Quilmes
1    Santiago Rosales Racing Club
1    Sergio Vittor Racing Club
1    Marco Natanel Torsiglieri Racing Club
1    Miguel Barbieri Racing Club
1    Ricardo Gaston Diaz Racing Club
1    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
1    Oscar Romero Racing Club
1    Arturo Mina River Plate
1    Camilo Mayada River Plate
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Esteban Burgos Rosario Central
1    Jose Luis Fernandez Rosario Central
1    Gustavo Colman Rosario Central
1    Giovani Lo Celso Rosario Central
1    Juan Ignacio Mercier San Lorenzo
1    Matias Caruzzo San Lorenzo
1    Marcos Angeleri San Lorenzo
1    Ezequiel Avila San Lorenzo
1    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
1    Emmanuel Mas San Lorenzo
1    Mauricio Ferney Casierra San Martin San Juan
1    Juan Francisco Mattia San Martin San Juan
1    Marcos Gelabert San Martin San Juan
1    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
1    Luis Emanuel Ardente San Martin San Juan
1    Alexis Jorge Niz Sarmiento
1    Marcos Astina Sarmiento
1    Guillermo Cosaro Sarmiento
1    Lucas Godoy Sarmiento
1    Hector Luis Cuevas Sarmiento
1    Brian Fernandez Sarmiento
1    Carlos Munoz Talleres
1    Leonardo Gil Talleres
1    Leonardo Godoy Talleres
1    Lucas Mancinelli Temperley
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Ariel Colzera Temperley
1    Oliver Paz Benitez Tigre
1    Erik Fernando Godoy Tigre
1    Emiliano Nahuel Ellacopulos Tigre
1    Lucas Ariel Menossi Tigre
1    Diego Sosa Tigre
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Bruno Pitton Union
1    Federico Anselmo Union
1    Guido Vadala Union
1    Nicolas Tripichio Velez Sarsfield
1    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
1    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Cristian Javier Nasuti Velez Sarsfield
1    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
Vis hele listen
Assists    Spiller Klub
8    Marcos Acuna Racing Club
6    Carlos Tevez Boca Juniors
6    Cristian Pavon Boca Juniors
6    Sebastian Blanco San Lorenzo
5    Martin Nicolas Benitez Independiente
5    Alejandro Silva Lanus
5    Mauro Formica Newells Old Boys
5    Gonzalo Martinez River Plate
5    Fernando Belluschi San Lorenzo
4    David Barbona Atletico Tucuman
4    Brian Sarmiento Banfield
4    Matias Suarez Belgrano
4    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
4    Lautaro Acosta Lanus
4    Ignacio Scocco Newells Old Boys
4    Francisco Pizzini Olimpo
4    Gustavo Bou Racing Club
4    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
4    Gustavo Colman Rosario Central
4    Emanuel Reynoso Talleres
4    Victorio Gabriel Ramis Talleres
3    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
3    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
3    Nicolas Bertolo Banfield
3    Dario Benedetto Boca Juniors
3    Frank Fabra Boca Juniors
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Nicolas Leguizamon Colon
3    Ismael Blanco Colon
3    Sebastian Dubarbier Estudiantes
3    Lucas Viatri Estudiantes
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
3    Gaston Claudio Gimenez Godoy Cruz
3    Santiago Garcia Godoy Cruz
3    Rodrigo Cabalucci Olimpo
3    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
3    Damian Arce Patronato de Parana
3    Diego Gonzalez Racing Club
3    Rodrigo Mora River Plate
3    Sebastian Driussi River Plate
3    Lucas Alario River Plate
3    Washington Camacho Rosario Central
3    Emanuel Denning San Martin San Juan
3    Mauro Guevgeozian Temperley
3    Marcos Daniel Figueroa Temperley
3    Lucas Mancinelli Temperley
3    Sebastián Rincon Tigre
3    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
2    Ismael Alberto Quilez Aldosivi
2    Joel Acosta Aldosivi
2    Pablo Ariel Luguercio Aldosivi
2    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Fernando Luna Atlético de Rafaela
2    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
2    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
2    Robin Ramirez Atlético de Rafaela
2    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
2    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
2    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
2    Rodrigo Aliendro Atletico Tucuman
2    Santiago Silva Banfield
2    Mariano Barbieri Belgrano
2    Rodrigo Bentancur Boca Juniors
2    Facundo Abel Pereyra Colon
2    Geronimo Poblete Colon
2    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
2    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
2    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
2    Alexander Barboza Defensa y Justicia
2    Jonathan Schunke Estudiantes
2    Augusto Solari Estudiantes
2    Juan Fernando Garro Godoy Cruz
2    Martin Hugo Nervo Huracan
2    Lucas Villalba Huracan
2    Julio Angulo Huracan
2    Mariano Gonzalez Huracan
2    Emmanuel Gigliotti Independiente
2    Juan Sanchez Mino Independiente
2    Lucas Albertengo Independiente
2    Walter Erviti Independiente
2    Nicolás Pasquini Lanus
2    José Gustavo Sand Lanus
2    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
2    Eugenio Isnaldo Newells Old Boys
2    Jacobo Mansilla Newells Old Boys
2    David Alejandro Vega Olimpo
2    Fernando Coniglio Olimpo
2    Emiliano Tellechea Olimpo
2    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
2    Arnaldo Gonzalez Quilmes
2    Ignacio Bailone Quilmes
2    Matias Orihuela Quilmes
2    Oscar Romero Racing Club
2    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
2    Luciano Aued Racing Club
2    Lisandro Lopez Racing Club
2    Ignacio Fernandez River Plate
2    Jorge Moreira River Plate
2    Tomas Andrade River Plate
2    Giovani Lo Celso Rosario Central
2    Damian Musto Rosario Central
2    Jose Luis Fernandez Rosario Central
2    Paulo Ferrari Rosario Central
2    Ezequiel Avila San Lorenzo
2    Franco Mussis San Lorenzo
2    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
2    Nicolas Blandi San Lorenzo
2    Maximiliano Lugo San Martin San Juan
2    Matias Fissore San Martin San Juan
2    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
2    Walter Busse Sarmiento
2    Sebastian Palacios Talleres
2    Jonathan Menendez Talleres
2    Fernando Gabriel Godoy Talleres
2    Leonardo Godoy Talleres
2    Ariel Colzera Temperley
2    Diego Sosa Tigre
2    Lucas Emanuel Gamba Union
2    Emanuel Britez Union
2    Guido Vadala Union
2    Hector Canteros Velez Sarsfield
2    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Antonio Medina Aldosivi
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
1    Ramiro Arias Aldosivi
1    Franco Bellocq Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Gabriel Sanabria Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
1    Renzo Perez Arsenal de Sarandí
1    Diego Montiel Atlético de Rafaela
1    Gianfranco Ferrero Atlético de Rafaela
1    Mathias Abero Atlético de Rafaela
1    Ramiro Costa Atlético de Rafaela
1    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
1    Bruno Bianchi Atletico Tucuman
1    Mauricio Ezequiel Sperdutti Banfield
1    Eric Daian Remedi Banfield
1    Jorge Rodriguez Banfield
1    Dario Cvitanich Banfield
1    Gonzalo Sebastian Prosperi Banfield
1    Gabriel Alanis Belgrano
1    Nahuel Lujan Belgrano
1    Federico Lértora Belgrano
1    Lucas Santiago Melano Belgrano
1    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
1    Jonathan Cristian Silva Boca Juniors
1    Nazareno Solis Boca Juniors
1    Fernando Zuqui Boca Juniors
1    Diego Vera Colon
1    Adrian Jesus Bastia Colon
1    German Conti Colon
1    Ivan Torres Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Cristian Bernardi Colon
1    Diego Lagos Colon
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Elias Gomez Defensa y Justicia
1    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
1    Rafael Delgado Defensa y Justicia
1    Rodrigo Brana Estudiantes
1    Leandro Desabato Estudiantes
1    Juan Otero Estudiantes
1    Facundo Sanchez Estudiantes
1    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
1    Ezequiel Bonifacio Gimnasia LP
1    Pablo Vegetti Gimnasia LP
1    Manuel Guanini Gimnasia LP
1    Lucas Armando Lobos Gimnasia LP
1    Brahian Aleman Gimnasia LP
1    Angel Gonzalez Godoy Cruz
1    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Marcelo Benitez Godoy Cruz
1    Fabricio Angileri Godoy Cruz
1    Ezequiel Bonacorso Godoy Cruz
1    Diego Mendoza Huracan
1    Nicolas Romat Huracan
1    Daniel Montenegro Huracan
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Ezequiel Barco Independiente
1    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
1    Maximiliano Meza Independiente
1    Marcelino Moreno Lanus
1    Miguel Almiron Lanus
1    Rolando Garcia Lanus
1    Leandro Maciel Lanus
1    Fernando Barrientos Lanus
1    Roman Martinez Lanus
1    Nehuen Mario Paz Newells Old Boys
1    Néstor Moiraghi Newells Old Boys
1    Mauricio Tevez Newells Old Boys
1    Luis Advincula Newells Old Boys
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Lucas Villarruel Olimpo
1    Ezequiel Vidal Olimpo
1    Julian Fernandez Olimpo
1    Gonzalo Espinoza Patronato de Parana
1    Matias Garrido Patronato de Parana
1    Gonzalo Vera Patronato de Parana
1    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
1    Lautaro Comas Patronato de Parana
1    Fernando Telechea Patronato de Parana
1    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
1    Enzo Acosta Quilmes
1    Matias Leonardo Escobar Quilmes
1    Matias Acuna Quilmes
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Maximiliano Gonzalez Quilmes
1    Francisco Cerro Racing Club
1    Emanuel Insua Racing Club
1    Lautaro Martinez Racing Club
1    Marcelo Larrondo River Plate
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Andres D'Alessandro River Plate
1    Exequiel Palacios River Plate
1    Augusto Batalla River Plate
1    Milton Casco River Plate
1    Carlos Auzqui River Plate
1    Hernan Menose Rosario Central
1    Maximiliano Lovera Rosario Central
1    Jose Ramon Leguizamon Rosario Central
1    Marco Ruben Rosario Central
1    Mauricio Martinez Rosario Central
1    Federico Carrizo Rosario Central
1    Fabian Bordagaray Rosario Central
1    Renzo Alfani Rosario Central
1    Ruben Botta San Lorenzo
1    Paulo Diaz San Lorenzo
1    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
1    Marcos Angeleri San Lorenzo
1    Gabriel Rojas San Lorenzo
1    Lautaro Montoya San Lorenzo
1    Martin Cauteruccio San Lorenzo
1    Bautista Merlini San Lorenzo
1    Tino Costa San Lorenzo
1    Marcos Senesi San Lorenzo
1    Emiliano Agüero San Martin San Juan
1    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
1    Nicolas Mana San Martin San Juan
1    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
1    Patricio Vidal Sarmiento
1    Guillermo Ferracutti Sarmiento
1    Alan Maximiliano Aguirre Sarmiento
1    Lucas Suarez Sarmiento
1    Adrian Balboa Sarmiento
1    Gonzalo Di Renzo Sarmiento
1    Kevin Mercado Sarmiento
1    Maximiliano Fornari Sarmiento
1    Joaquin Vivani Sarmiento
1    Juan Edgardo Ramirez Talleres
1    Gaston Aguirre Temperley
1    Gonzalo Escobar Temperley
1    Cristian Chimino Temperley
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Leonardo Di Lorenzo Temperley
1    Diego Morales Tigre
1    Emiliano Nahuel Ellacopulos Tigre
1    Bruno Urribarri Tigre
1    Gaspar Emmanuel Iniguez Tigre
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Mariano Raul Echeverria Tigre
1    Lucas Ariel Menossi Tigre
1    Diego Gurri Tigre
1    Nelson Acevedo Union
1    Diego Godoy Union
1    Santiago Magallan Union
1    Martin Rivero Union
1    Bruno Pitton Union
1    Nahuel Zarate Union
1    Lucas Algozino Union
1    Nicolas Dominguez Velez Sarsfield
1    Brian Ezequiel Cufre Velez Sarsfield
1    Santiago Caseres Velez Sarsfield
1    Mariano Pavone Velez Sarsfield
1    Jorge Correa Velez Sarsfield
1    Fabricio Alvarenga Velez Sarsfield
1    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
1    Gonzalo Diaz Velez Sarsfield
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 00:00 Sarmiento – Arsenal de Sarandí 1 – 0
27.08.2016 02:15 Godoy Cruz – Huracan 1 – 0
27.08.2016 19:00 Gimnasia LP – Velez Sarsfield 2 – 0
27.08.2016 21:00 Rosario Central – Defensa y Justicia 0 – 0
27.08.2016 23:00 Racing Club – Talleres 1 – 1
28.08.2016 00:00 Atletico Tucuman – Atlético de Rafaela 1 – 0
28.08.2016 01:00 San Lorenzo – San Martin San Juan 2 – 2
28.08.2016 19:00 Tigre – Estudiantes 0 – 3
28.08.2016 19:10 Quilmes – Newells Old Boys 0 – 1
28.08.2016 21:00 Belgrano – Independiente 0 – 1
28.08.2016 21:20 Union – Olimpo 1 – 0
28.08.2016 23:05 River Plate – Banfield 4 – 1
29.08.2016 01:05 Lanus – Boca Juniors 1 – 0
30.08.2016 00:00 Aldosivi – Colon 0 – 2
30.08.2016 02:15 Temperley – Patronato de Parana 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 00:00 Patronato de Parana – Gimnasia LP 0 – 1
10.09.2016 02:20 Huracan – Quilmes 1 – 1
10.09.2016 19:05 Olimpo – Lanus 0 – 0
10.09.2016 19:45 Banfield – Colon 0 – 0
10.09.2016 21:00 San Martin San Juan – Racing Club 0 – 2
10.09.2016 22:00 Union – Aldosivi 0 – 0
10.09.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Lorenzo 0 – 2
11.09.2016 01:05 Independiente – Godoy Cruz 2 – 0
11.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Tigre 1 – 0
11.09.2016 21:00 Velez Sarsfield – Rosario Central 2 – 0
11.09.2016 21:15 Estudiantes – Sarmiento 1 – 0
11.09.2016 23:05 Boca Juniors – Belgrano 3 – 0
12.09.2016 01:00 Talleres – River Plate 0 – 1
13.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Atletico Tucuman 1 – 3
13.09.2016 02:15 Atlético de Rafaela – Temperley 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 02:15 Colon – Talleres 1 – 0
17.09.2016 19:00 Lanus – Union 0 – 1
17.09.2016 21:00 San Lorenzo – Velez Sarsfield 2 – 1
17.09.2016 21:15 Rosario Central – Patronato de Parana 2 – 1
17.09.2016 22:00 Aldosivi – Banfield 1 – 3
17.09.2016 23:00 Quilmes – Independiente 1 – 1
18.09.2016 01:15 Sarmiento – Newells Old Boys 1 – 1
18.09.2016 19:00 Atletico Tucuman – Estudiantes 0 – 2
18.09.2016 19:15 Temperley – Arsenal de Sarandí 1 – 1
18.09.2016 21:00 Godoy Cruz – Boca Juniors 1 – 1
18.09.2016 21:15 Belgrano – Olimpo 0 – 0
18.09.2016 23:00 River Plate – San Martin San Juan 1 – 1
19.09.2016 01:00 Racing Club – Defensa y Justicia 1 – 1
20.09.2016 00:00 Tigre – Huracan 1 – 1
20.09.2016 02:15 Gimnasia LP – Atlético de Rafaela 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 02:20 Olimpo – Godoy Cruz 3 – 0
24.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Atletico Tucuman 3 – 1
24.09.2016 21:15 Atlético de Rafaela – Rosario Central 0 – 0
24.09.2016 23:00 Velez Sarsfield – Racing Club 0 – 3
25.09.2016 01:00 Independiente – Tigre 1 – 1
25.09.2016 01:15 Huracan – Sarmiento 0 – 0
25.09.2016 19:15 Estudiantes – Temperley 3 – 0
25.09.2016 20:00 Union – Belgrano 0 – 2
25.09.2016 20:45 Talleres – Banfield 0 – 0
25.09.2016 21:00 Patronato de Parana – San Lorenzo 1 – 1
25.09.2016 23:00 Boca Juniors – Quilmes 4 – 1
25.09.2016 23:00 Lanus – Aldosivi 0 – 0
26.09.2016 01:00 Defensa y Justicia – River Plate 3 – 3
27.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Gimnasia LP 2 – 2
27.09.2016 02:15 San Martin San Juan – Colon 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 00:00 Quilmes – Olimpo 2 – 1
01.10.2016 02:15 Godoy Cruz – Union 2 – 1
01.10.2016 19:05 Rosario Central – Arsenal de Sarandí 5 – 0
01.10.2016 19:30 Aldosivi – Talleres 2 – 1
01.10.2016 21:45 Temperley – Newells Old Boys 0 – 0
01.10.2016 23:00 Racing Club – Patronato de Parana 2 – 0
02.10.2016 01:00 River Plate – Velez Sarsfield 3 – 0
02.10.2016 19:00 San Lorenzo – Atlético de Rafaela 2 – 1
02.10.2016 19:15 Belgrano – Lanus 1 – 1
02.10.2016 21:00 Gimnasia LP – Estudiantes 0 – 0
02.10.2016 21:15 Banfield – San Martin San Juan 3 – 2
02.10.2016 23:00 Colon – Defensa y Justicia 1 – 0
02.10.2016 23:05 Sarmiento – Independiente 0 – 1
03.10.2016 01:00 Tigre – Boca Juniors 1 – 1
04.10.2016 02:00 Atletico Tucuman – Huracan 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 00:00 Defensa y Justicia – Banfield 1 – 0
15.10.2016 02:15 Belgrano – Aldosivi 0 – 0
15.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Colon 2 – 1
15.10.2016 21:00 Huracan – Temperley 1 – 2
15.10.2016 21:10 Atlético de Rafaela – Racing Club 3 – 2
15.10.2016 23:00 Estudiantes – Rosario Central 3 – 2
15.10.2016 23:15 San Martin San Juan – Talleres 1 – 3
16.10.2016 01:00 Independiente – Atletico Tucuman 0 – 2
16.10.2016 19:05 Lanus – Godoy Cruz 3 – 0
16.10.2016 21:00 Olimpo – Tigre 1 – 4
16.10.2016 21:05 Boca Juniors – Sarmiento 2 – 0
16.10.2016 21:15 Newells Old Boys – Gimnasia LP 1 – 0
16.10.2016 23:00 Arsenal de Sarandí – San Lorenzo 1 – 3
17.10.2016 01:00 Patronato de Parana – River Plate 2 – 1
18.10.2016 02:00 Union – Quilmes 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 00:00 Sarmiento – Olimpo 1 – 1
22.10.2016 02:15 Talleres – Defensa y Justicia 2 – 0
22.10.2016 19:00 Quilmes – Lanus 1 – 0
22.10.2016 20:15 Godoy Cruz – Belgrano 2 – 0
22.10.2016 21:00 Temperley – Independiente 0 – 1
22.10.2016 22:30 Colon – Patronato de Parana 0 – 1
22.10.2016 23:00 Racing Club – Arsenal de Sarandí 1 – 0
23.10.2016 01:00 River Plate – Atlético de Rafaela 1 – 0
23.10.2016 19:00 Gimnasia LP – Huracan 1 – 0
23.10.2016 21:00 Banfield – Velez Sarsfield 1 – 0
23.10.2016 21:00 Rosario Central – Newells Old Boys 0 – 1
23.10.2016 21:00 Tigre – Union 3 – 1
23.10.2016 23:00 San Lorenzo – Estudiantes 1 – 2
24.10.2016 01:05 Atletico Tucuman – Boca Juniors 2 – 2
25.10.2016 02:00 Aldosivi – San Martin San Juan 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 00:00 Olimpo – Atletico Tucuman 2 – 1
29.10.2016 02:15 Patronato de Parana – Banfield 2 – 0
29.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Talleres 0 – 2
29.10.2016 21:00 Boca Juniors – Temperley 4 – 0
29.10.2016 21:05 Belgrano – Quilmes 0 – 0
29.10.2016 23:00 Independiente – Gimnasia LP 0 – 0
29.10.2016 23:15 Huracan – Rosario Central 1 – 1
30.10.2016 01:00 Estudiantes – Racing Club 2 – 1
30.10.2016 18:05 Lanus – Tigre 1 – 1
30.10.2016 19:00 Godoy Cruz – Aldosivi 3 – 1
30.10.2016 20:00 Newells Old Boys – San Lorenzo 2 – 2
30.10.2016 22:05 Atlético de Rafaela – Colon 0 – 2
31.10.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – River Plate 2 – 2
31.10.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Martin San Juan 0 – 0
01.11.2016 01:15 Union – Sarmiento 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 01:15 Temperley – Olimpo 0 – 0
05.11.2016 18:00 Quilmes – Godoy Cruz 1 – 0
05.11.2016 20:00 River Plate – Estudiantes 1 – 1
05.11.2016 20:20 Sarmiento – Lanus 1 – 2
05.11.2016 21:00 Colon – Arsenal de Sarandí 1 – 0
05.11.2016 22:00 Racing Club – Newells Old Boys 2 – 1
05.11.2016 23:15 San Martin San Juan – Velez Sarsfield 2 – 0
06.11.2016 18:00 Banfield – Atlético de Rafaela 1 – 1
06.11.2016 20:00 Tigre – Belgrano 2 – 1
06.11.2016 20:05 San Lorenzo – Huracan 2 – 0
06.11.2016 22:00 Talleres – Patronato de Parana 1 – 0
06.11.2016 22:20 Rosario Central – Independiente 0 – 0
07.11.2016 00:00 Gimnasia LP – Boca Juniors 0 – 3
07.11.2016 23:00 Aldosivi – Defensa y Justicia 0 – 0
09.11.2016 01:00 Atletico Tucuman – Union 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 20:00 Velez Sarsfield – Defensa y Justicia 2 – 1
19.11.2016 01:15 Arsenal de Sarandí – Banfield 1 – 3
19.11.2016 21:00 Estudiantes – Colon 1 – 0
19.11.2016 22:00 Godoy Cruz – Tigre 2 – 1
19.11.2016 22:00 Lanus – Atletico Tucuman 1 – 0
19.11.2016 22:00 Union – Temperley 2 – 1
20.11.2016 00:05 Huracan – Racing Club 1 – 1
20.11.2016 21:00 Independiente – San Lorenzo 1 – 2
20.11.2016 21:00 Quilmes – Aldosivi 1 – 0
20.11.2016 21:00 Belgrano – Sarmiento 1 – 2
20.11.2016 22:30 Boca Juniors – Rosario Central 1 – 1
20.11.2016 23:15 Atlético de Rafaela – Talleres 0 – 1
21.11.2016 00:00 Newells Old Boys – River Plate 1 – 0
21.11.2016 23:00 Olimpo – Gimnasia LP 0 – 0
22.11.2016 01:15 Patronato de Parana – San Martin San Juan 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 23:00 Temperley – Lanus 1 – 3
26.11.2016 01:15 Talleres – Arsenal de Sarandí 0 – 0
26.11.2016 21:00 Tigre – Quilmes 3 – 0
26.11.2016 21:10 Colon – Newells Old Boys 1 – 2
26.11.2016 22:30 Banfield – Estudiantes 3 – 2
27.11.2016 00:00 Atletico Tucuman – Belgrano 0 – 0
27.11.2016 00:00 Rosario Central – Olimpo 1 – 1
27.11.2016 21:00 Aldosivi – Velez Sarsfield 0 – 0
27.11.2016 21:00 River Plate – Huracan 1 – 0
27.11.2016 22:00 Sarmiento – Godoy Cruz 2 – 2
27.11.2016 22:30 San Lorenzo – Boca Juniors 1 – 2
28.11.2016 00:00 Racing Club – Independiente 3 – 0
28.11.2016 21:00 Defensa y Justicia – Patronato de Parana 1 – 2
28.11.2016 23:10 Gimnasia LP – Union 1 – 1
29.11.2016 01:20 San Martin San Juan – Atlético de Rafaela 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 01:15 Quilmes – Sarmiento 1 – 3
03.12.2016 21:00 Huracan – Colon 1 – 3
03.12.2016 21:50 Atlético de Rafaela – Defensa y Justicia 0 – 1
03.12.2016 22:00 Tigre – Aldosivi 1 – 1
03.12.2016 22:00 Newells Old Boys – Banfield 0 – 2
04.12.2016 00:00 Godoy Cruz – Atletico Tucuman 1 – 2
04.12.2016 00:00 Olimpo – San Lorenzo 1 – 2
04.12.2016 21:00 Estudiantes – Talleres 0 – 0
04.12.2016 21:00 Union – Rosario Central 2 – 0
04.12.2016 22:05 Patronato de Parana – Velez Sarsfield 0 – 0
04.12.2016 22:05 Boca Juniors – Racing Club 4 – 2
04.12.2016 23:15 Belgrano – Temperley 0 – 0
05.12.2016 00:15 Independiente – River Plate 1 – 0
05.12.2016 23:05 Arsenal de Sarandí – San Martin San Juan 0 – 0
06.12.2016 01:15 Lanus – Gimnasia LP 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 21:00 Aldosivi – Patronato de Parana 1 – 1
09.12.2016 23:15 Sarmiento – Tigre 2 – 0
10.12.2016 01:20 Temperley – Godoy Cruz 1 – 0
10.12.2016 21:00 Velez Sarsfield – Atlético de Rafaela 2 – 0
10.12.2016 21:00 San Lorenzo – Union 3 – 2
10.12.2016 21:00 Talleres – Newells Old Boys 1 – 1
10.12.2016 23:15 Gimnasia LP – Belgrano 1 – 1
11.12.2016 00:00 Racing Club – Olimpo 0 – 2
11.12.2016 21:05 River Plate – Boca Juniors 2 – 4
11.12.2016 23:00 Banfield – Huracan 1 – 0
11.12.2016 23:05 San Martin San Juan – Estudiantes 3 – 2
11.12.2016 23:15 Colon – Independiente 0 – 2
12.12.2016 00:00 Rosario Central – Lanus 1 – 2
12.12.2016 01:15 Atletico Tucuman – Quilmes 3 – 0
13.12.2016 01:15 Defensa y Justicia – Arsenal de Sarandí 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 23:00 Huracan – Talleres 1 – 0
17.12.2016 01:15 Godoy Cruz – Gimnasia LP 0 – 3
17.12.2016 21:00 Sarmiento – Aldosivi 0 – 2
17.12.2016 21:00 Estudiantes – Defensa y Justicia 1 – 2
17.12.2016 22:15 Union – Racing Club 1 – 0
17.12.2016 23:30 Atlético de Rafaela – Patronato de Parana 3 – 0
18.12.2016 00:00 Independiente – Banfield 0 – 1
18.12.2016 21:00 Lanus – San Lorenzo 2 – 2
18.12.2016 21:00 Belgrano – Rosario Central 0 – 2
18.12.2016 22:00 Arsenal de Sarandí – Velez Sarsfield 2 – 1
18.12.2016 22:35 Boca Juniors – Colon 4 – 1
18.12.2016 23:30 Newells Old Boys – San Martin San Juan 6 – 1
19.12.2016 00:00 Olimpo – River Plate 1 – 2
19.12.2016 23:00 Quilmes – Temperley 1 – 0
20.12.2016 01:15 Tigre – Atletico Tucuman 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 01:00 Velez Sarsfield – Estudiantes 3 – 2
11.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Arsenal de Sarandí 4 – 2
11.03.2017 21:00 Defensa y Justicia – Newells Old Boys 1 – 0
11.03.2017 21:00 San Lorenzo – Belgrano 2 – 1
11.03.2017 23:10 Banfield – Boca Juniors 0 – 2
12.03.2017 00:00 San Martin San Juan – Huracan 0 – 1
12.03.2017 21:00 Gimnasia LP – Quilmes 3 – 1
12.03.2017 21:00 Racing Club – Lanus 3 – 0
12.03.2017 21:00 Temperley – Tigre 3 – 1
12.03.2017 23:10 River Plate – Union 0 – 0
12.03.2017 23:10 Rosario Central – Godoy Cruz 0 – 1
13.03.2017 01:20 Atletico Tucuman – Sarmiento 2 – 1
13.03.2017 23:00 Aldosivi – Atlético de Rafaela 1 – 0
14.03.2017 01:15 Colon – Olimpo 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 01:00 Quilmes – Rosario Central 0 – 1
18.03.2017 20:00 Union – Colon 0 – 2
18.03.2017 21:00 Newells Old Boys – Velez Sarsfield 3 – 0
18.03.2017 22:15 Tigre – Gimnasia LP 0 – 1
18.03.2017 23:30 Independiente – San Martin San Juan 0 – 0
19.03.2017 00:30 Huracan – Defensa y Justicia 2 – 0
19.03.2017 19:00 Belgrano – Racing Club 2 – 0
19.03.2017 21:10 Sarmiento – Temperley 2 – 1
19.03.2017 21:15 Godoy Cruz – San Lorenzo 2 – 0
19.03.2017 21:20 Estudiantes – Patronato de Parana 1 – 0
19.03.2017 23:20 Olimpo – Banfield 1 – 0
19.03.2017 23:30 Boca Juniors – Talleres 1 – 2
20.03.2017 23:00 Arsenal de Sarandí – Atlético de Rafaela 1 – 2
21.03.2017 01:15 Atletico Tucuman – Aldosivi 0 – 0
22.03.2017 01:15 Lanus – River Plate 1 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Newells Old Boys 1 – 1
25.03.2017 20:00 Banfield – Union 3 – 1
25.03.2017 20:05 Rosario Central – Tigre 1 – 0
25.03.2017 22:00 San Lorenzo – Quilmes 3 – 0
25.03.2017 22:15 Gimnasia LP – Sarmiento 1 – 0
26.03.2017 00:05 Racing Club – Godoy Cruz 2 – 1
26.03.2017 00:30 Atlético de Rafaela – Estudiantes 2 – 2
26.03.2017 21:00 Colon – Lanus 1 – 0
26.03.2017 21:30 San Martin San Juan – Boca Juniors 1 – 2
26.03.2017 22:00 Defensa y Justicia – Independiente
26.03.2017 23:30 Temperley – Atletico Tucuman 2 – 2
26.03.2017 23:30 River Plate – Belgrano 2 – 1
27.03.2017 01:40 Aldosivi – Arsenal de Sarandí 2 – 1
28.03.2017 00:00 Velez Sarsfield – Huracan 1 – 1
28.03.2017 02:15 Talleres – Olimpo 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 02:05 Atletico Tucuman – Gimnasia LP 0 – 1
01.04.2017 02:15 Independiente – Velez Sarsfield 1 – 1
01.04.2017 21:00 Newells Old Boys – Atlético de Rafaela 1 – 0
01.04.2017 22:00 Temperley – Aldosivi 1 – 0
01.04.2017 23:00 Quilmes – Racing Club 2 – 3
02.04.2017 00:15 Belgrano – Colon 0 – 1
02.04.2017 01:00 Boca Juniors – Defensa y Justicia 1 – 0
02.04.2017 20:05 Estudiantes – Arsenal de Sarandí 2 – 0
02.04.2017 21:15 Lanus – Banfield 4 – 2
02.04.2017 22:15 Sarmiento – Rosario Central 2 – 2
02.04.2017 23:15 Tigre – San Lorenzo 4 – 3
03.04.2017 00:30 Huracan – Patronato de Parana 0 – 0
03.04.2017 01:20 Godoy Cruz – River Plate 1 – 2
04.04.2017 00:00 Olimpo – San Martin San Juan 0 – 0
04.04.2017 02:15 Union – Talleres 4 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 00:00 Aldosivi – Estudiantes 1 – 4
08.04.2017 02:15 Rosario Central – Atletico Tucuman 2 – 1
08.04.2017 02:15 Colon – Godoy Cruz 1 – 0
08.04.2017 19:00 Arsenal de Sarandí – Newells Old Boys 0 – 1
08.04.2017 21:00 San Lorenzo – Sarmiento 1 – 0
08.04.2017 22:20 Atlético de Rafaela – Huracan 1 – 1
09.04.2017 00:30 Talleres – Lanus 3 – 1
09.04.2017 19:00 Banfield – Belgrano 2 – 0
09.04.2017 21:15 Patronato de Parana – Independiente 0 – 5
09.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Union 0 – 0
09.04.2017 23:15 River Plate – Quilmes 2 – 0
10.04.2017 01:15 Velez Sarsfield – Boca Juniors 1 – 3
11.04.2017 00:00 Defensa y Justicia – Olimpo 1 – 1
11.04.2017 02:20 Gimnasia LP – Temperley 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 00:00 Huracan – Arsenal de Sarandí 1 – 2
15.04.2017 02:15 Lanus – San Martin San Juan 0 – 0
15.04.2017 16:00 Newells Old Boys – Estudiantes 0 – 0
15.04.2017 21:00 Belgrano – Talleres 1 – 1
15.04.2017 23:00 Independiente – Atlético de Rafaela 1 – 1
16.04.2017 00:00 Olimpo – Velez Sarsfield 0 – 1
16.04.2017 01:00 Sarmiento – Racing Club 1 – 2
16.04.2017 21:00 Godoy Cruz – Banfield 3 – 1
16.04.2017 21:15 Atletico Tucuman – San Lorenzo 1 – 0
16.04.2017 23:20 Boca Juniors – Patronato de Parana 1 – 1
16.04.2017 23:20 Quilmes – Colon 0 – 1
17.04.2017 01:15 Tigre – River Plate 0 – 2
17.04.2017 01:30 Union – Defensa y Justicia 0 – 2
18.04.2017 00:00 Temperley – Rosario Central 1 – 2
18.04.2017 02:15 Gimnasia LP – Aldosivi 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:30 Racing Club – Tigre 4 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 02:20 Talleres – Independiente 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 02:15 San Lorenzo – Temperley 0 – 1
22.04.2017 19:00 Aldosivi – Newells Old Boys 0 – 3
22.04.2017 21:00 Racing Club – Atletico Tucuman 4 – 3
22.04.2017 21:10 Defensa y Justicia – Lanus 1 – 0
22.04.2017 21:10 Banfield – Quilmes 2 – 0
22.04.2017 23:20 Velez Sarsfield – Union 2 – 1
23.04.2017 01:30 Rosario Central – Gimnasia LP 2 – 1
23.04.2017 20:15 Estudiantes – Huracan 1 – 1
23.04.2017 21:15 Atlético de Rafaela – Boca Juniors 0 – 0
23.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Belgrano 2 – 1
23.04.2017 23:15 River Plate – Sarmiento 1 – 1
24.04.2017 00:30 Talleres – Godoy Cruz 1 – 0
24.04.2017 01:15 Arsenal de Sarandí – Independiente 0 – 2
25.04.2017 00:00 Patronato de Parana – Olimpo 3 – 4
25.04.2017 02:20 Colon – Tigre 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 00:05 Quilmes – Talleres 1 – 0
29.04.2017 02:15 Independiente – Estudiantes 2 – 2
29.04.2017 21:00 Huracan – Newells Old Boys 0 – 1
29.04.2017 21:05 Gimnasia LP – San Lorenzo 0 – 1
29.04.2017 21:10 Sarmiento – Colon 0 – 4
29.04.2017 23:20 Tigre – Banfield 0 – 1
30.04.2017 01:00 Temperley – Racing Club 3 – 0
30.04.2017 01:30 Union – Patronato de Parana 0 – 0
30.04.2017 21:00 Godoy Cruz – San Martin San Juan 0 – 0
30.04.2017 22:00 Rosario Central – Aldosivi 2 – 0
01.05.2017 00:10 Boca Juniors – Arsenal de Sarandí 3 – 0
01.05.2017 00:30 Olimpo – Atlético de Rafaela 1 – 2
02.05.2017 21:30 Belgrano – Defensa y Justicia 0 – 1
03.05.2017 02:00 Lanus – Velez Sarsfield 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 02:00 San Martin San Juan – Quilmes 1 – 0
06.05.2017 02:15 Talleres – Tigre 1 – 2
06.05.2017 21:00 Patronato de Parana – Lanus 0 – 2
06.05.2017 22:05 Racing Club – Gimnasia LP 1 – 0
07.05.2017 00:00 Atlético de Rafaela – Union 3 – 0
07.05.2017 01:15 Estudiantes – Boca Juniors 0 – 0
07.05.2017 01:15 River Plate – Temperley 4 – 1
07.05.2017 20:15 Aldosivi – Huracan 0 – 3
07.05.2017 23:00 Defensa y Justicia – Godoy Cruz 0 – 0
07.05.2017 23:15 San Lorenzo – Rosario Central 2 – 1
08.05.2017 01:15 Newells Old Boys – Independiente 2 – 4
08.05.2017 01:15 Colon – Atletico Tucuman 2 – 2
09.05.2017 01:10 Banfield – Sarmiento 2 – 0
09.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Belgrano 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 02:15 San Martin San Juan – Godoy Cruz 1 – 2
13.05.2017 19:00 Talleres – Belgrano 1 – 1
13.05.2017 19:05 Estudiantes – Gimnasia LP 1 – 0
13.05.2017 21:05 Banfield – Lanus 1 – 0
13.05.2017 22:15 Atlético de Rafaela – Atletico Tucuman 1 – 0
13.05.2017 23:05 Huracan – San Lorenzo 0 – 1
14.05.2017 00:35 Olimpo – Aldosivi 2 – 0
14.05.2017 19:00 Colon – Union 1 – 1
14.05.2017 20:05 Newells Old Boys – Rosario Central 1 – 3
14.05.2017 22:05 Boca Juniors – River Plate 1 – 3
15.05.2017 00:00 Independiente – Racing Club 2 – 0
15.05.2017 00:15 Patronato de Parana – Sarmiento 2 – 2
16.05.2017 00:00 Defensa y Justicia – Quilmes 2 – 0
16.05.2017 00:05 Arsenal de Sarandí – Temperley 2 – 0
16.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Tigre 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 02:15 Atletico Tucuman – Banfield 3 – 0
20.05.2017 19:00 Belgrano – Patronato de Parana 1 – 1
20.05.2017 21:15 Lanus – Atlético de Rafaela 2 – 0
20.05.2017 22:15 Sarmiento – Talleres 1 – 4
20.05.2017 23:05 Boca Juniors – Newells Old Boys 1 – 0
21.05.2017 00:35 Tigre – San Martin San Juan 1 – 1
21.05.2017 01:00 Union – Arsenal de Sarandí 0 – 1
21.05.2017 01:20 Independiente – Huracan 2 – 1
21.05.2017 20:00 Godoy Cruz – Velez Sarsfield 3 – 0
21.05.2017 21:15 San Lorenzo – Aldosivi 0 – 1
21.05.2017 22:00 Temperley – Colon 3 – 0
22.05.2017 00:15 Quilmes – Defensa y Justicia 0 – 2
22.05.2017 01:20 Rosario Central – Racing Club 4 – 1
23.05.2017 00:00 Olimpo – Estudiantes 3 – 1
23.05.2017 02:15 Gimnasia LP – River Plate 0 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 00:00 Aldosivi – Independiente
27.05.2017 19:00 Colon – Gimnasia LP
27.05.2017 21:15 Banfield – Temperley
27.05.2017 22:15 Newells Old Boys – Olimpo
28.05.2017 00:30 San Martin San Juan – Sarmiento
28.05.2017 00:30 Huracan – Boca Juniors
28.05.2017 02:15 Racing Club – San Lorenzo
28.05.2017 19:00 Defensa y Justicia – Tigre
28.05.2017 21:15 Arsenal de Sarandí – Lanus
28.05.2017 22:00 Talleres – Atletico Tucuman
28.05.2017 23:15 River Plate – Rosario Central
28.05.2017 23:30 Atlético de Rafaela – Belgrano
29.05.2017 01:45 Patronato de Parana – Godoy Cruz
30.05.2017 00:00 Estudiantes – Union
30.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Quilmes

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 01:15 Atletico Tucuman – River Plate

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 20:00 Arsenal de Sarandí – Olimpo

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 22:00 Lanus – Estudiantes
04.06.2017 22:00 Gimnasia LP – Banfield
04.06.2017 22:00 Union – Newells Old Boys
04.06.2017 22:00 Olimpo – Huracan
04.06.2017 22:00 Belgrano – Arsenal de Sarandí
04.06.2017 22:00 Godoy Cruz – Atlético de Rafaela
04.06.2017 22:00 Racing Club – Aldosivi
04.06.2017 22:00 San Lorenzo – River Plate
04.06.2017 22:00 Rosario Central – Colon
04.06.2017 22:00 Quilmes – Patronato de Parana
04.06.2017 22:00 Temperley – Talleres
04.06.2017 22:00 Atletico Tucuman – San Martin San Juan
04.06.2017 22:00 Sarmiento – Defensa y Justicia
04.06.2017 22:00 Tigre – Velez Sarsfield
04.06.2017 22:00 Boca Juniors – Independiente

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2017 22:00 Patronato de Parana – Tigre
11.06.2017 22:00 Talleres – Gimnasia LP
11.06.2017 22:00 River Plate – Racing Club
11.06.2017 22:00 Aldosivi – Boca Juniors
11.06.2017 22:00 San Martin San Juan – Temperley
11.06.2017 22:00 Defensa y Justicia – Atletico Tucuman
11.06.2017 22:00 Velez Sarsfield – Sarmiento
11.06.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Quilmes
11.06.2017 22:00 Newells Old Boys – Lanus
11.06.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Godoy Cruz
11.06.2017 22:00 Estudiantes – Belgrano
11.06.2017 22:00 Huracan – Union
11.06.2017 22:00 Independiente – Olimpo
11.06.2017 22:00 Banfield – Rosario Central
11.06.2017 22:00 Colon – San Lorenzo

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 22:00 Atletico Tucuman – Velez Sarsfield
18.06.2017 22:00 Godoy Cruz – Estudiantes
18.06.2017 22:00 Belgrano – Newells Old Boys
18.06.2017 22:00 Lanus – Huracan
18.06.2017 22:00 Union – Independiente
18.06.2017 22:00 Olimpo – Boca Juniors
18.06.2017 22:00 Quilmes – Arsenal de Sarandí
18.06.2017 22:00 Tigre – Atlético de Rafaela
18.06.2017 22:00 Sarmiento – Patronato de Parana
18.06.2017 22:00 River Plate – Aldosivi
18.06.2017 22:00 Racing Club – Colon
18.06.2017 22:00 San Lorenzo – Banfield
18.06.2017 22:00 Rosario Central – Talleres
18.06.2017 22:00 Gimnasia LP – San Martin San Juan
18.06.2017 22:00 Temperley – Defensa y Justicia

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 22:00 Patronato de Parana – Atletico Tucuman
25.06.2017 22:00 Velez Sarsfield – Temperley
25.06.2017 22:00 Defensa y Justicia – Gimnasia LP
25.06.2017 22:00 San Martin San Juan – Rosario Central
25.06.2017 22:00 Colon – River Plate
25.06.2017 22:00 Banfield – Racing Club
25.06.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Sarmiento
25.06.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Tigre
25.06.2017 22:00 Estudiantes – Quilmes
25.06.2017 22:00 Newells Old Boys – Godoy Cruz
25.06.2017 22:00 Huracan – Belgrano
25.06.2017 22:00 Talleres – San Lorenzo
25.06.2017 22:00 Boca Juniors – Union
25.06.2017 22:00 Aldosivi – Olimpo
25.06.2017 22:00 Independiente – Lanus
Advertisement