LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lambton Jaffas FC 18 11 3 4 45 - 25 36
2. Edgeworth Eagles 17 11 3 3 32 - 12 36
3. Hamilton Olympic 17 10 4 3 32 - 17 34
4. Valentine Phoenix 17 10 2 5 31 - 25 32
5. Broadmeadow Magic 17 9 3 5 32 - 25 30
6. Maitland 17 8 4 5 36 - 24 28
7. Lake Macquarie 18 6 4 8 25 - 33 22
8. Charlestown City Blues 18 4 4 10 23 - 31 16
9. Newcastle Jets Youth 18 4 3 11 30 - 50 15
10. Adamstown Rosebud FC 18 3 4 11 24 - 47 13
11. Weston Workers 17 1 4 12 17 - 38 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
96 24,45 327 3,41 38 (39,6 %) 19 (19,8 %) 39 (40,6 %)
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lambton Jaffas FC 9 5 2 2 25 - 13 17
2. Edgeworth Eagles 8 4 3 1 15 - 5 15
3. Hamilton Olympic 8 4 2 2 16 - 9 14
4. Valentine Phoenix 9 6 2 1 17 - 11 20
5. Broadmeadow Magic 9 5 0 4 15 - 19 15
6. Maitland 8 3 1 4 11 - 12 10
7. Lake Macquarie 9 4 1 4 14 - 17 13
8. Charlestown City Blues 9 2 2 5 13 - 14 8
9. Newcastle Jets Youth 9 2 1 6 15 - 21 7
10. Adamstown Rosebud FC 9 2 2 5 14 - 18 8
11. Weston Workers 9 1 3 5 13 - 20 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
96 24,45 327 3,41 38 (39,6 %) 19 (19,8 %) 39 (40,6 %)
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lambton Jaffas FC 9 6 1 2 20 - 12 19
2. Edgeworth Eagles 9 7 0 2 17 - 7 21
3. Hamilton Olympic 9 6 2 1 16 - 8 20
4. Valentine Phoenix 8 4 0 4 14 - 14 12
5. Broadmeadow Magic 8 4 3 1 17 - 6 15
6. Maitland 9 5 3 1 25 - 12 18
7. Lake Macquarie 9 2 3 4 11 - 16 9
8. Charlestown City Blues 9 2 2 5 10 - 17 8
9. Newcastle Jets Youth 9 2 2 5 15 - 29 8
10. Adamstown Rosebud FC 9 1 2 6 10 - 29 5
11. Weston Workers 8 0 1 7 4 - 18 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
96 24,45 327 3,41 38 (39,6 %) 19 (19,8 %) 39 (40,6 %)
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Lambton Jaffas FC 3 0 2,50 1,39
2. Edgeworth Eagles 7 3 1,88 0,71
3. Hamilton Olympic 6 0 1,88 1,00
4. Valentine Phoenix 4 2 1,82 1,47
5. Broadmeadow Magic 5 4 1,88 1,47
6. Maitland 5 3 2,12 1,41
7. Lake Macquarie 3 6 1,39 1,83
8. Charlestown City Blues 2 4 1,28 1,72
9. Newcastle Jets Youth 2 3 1,67 2,78
10. Adamstown Rosebud FC 2 7 1,33 2,61
11. Weston Workers 1 8 1,00 2,24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
96 24,45 327 3,41 38 (39,6 %) 19 (19,8 %) 39 (40,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
Opdateret:
23/7-2017 08:21
Australien
Northern New Syd Wales (20 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

433397

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 09:15 Edgeworth Eagles – Broadmeadow Magic 1 – 1
11.03.2017 04:30 Newcastle Jets Youth – Adamstown Rosebud FC 4 – 4
11.03.2017 09:30 Charlestown City Blues – Valentine Phoenix 1 – 2
12.03.2017 04:30 Weston Workers – Lake Macquarie 2 – 2
12.03.2017 08:45 Hamilton Olympic – Lambton Jaffas FC 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 08:00 Broadmeadow Magic – Weston Workers 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 08:00 Edgeworth Eagles – Adamstown Rosebud FC 6 – 0
25.03.2017 09:00 Broadmeadow Magic – Valentine Phoenix 3 – 2
26.03.2017 05:30 Charlestown City Blues – Lake Macquarie 1 – 1
26.03.2017 05:30 Weston Workers – Lambton Jaffas FC 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 10:00 Adamstown Rosebud FC – Hamilton Olympic 0 – 1
29.03.2017 09:30 Lake Macquarie – Valentine Phoenix 3 – 0
29.03.2017 09:30 Lambton Jaffas FC – Edgeworth Eagles 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 05:30 Lambton Jaffas FC – Valentine Phoenix 2 – 3
01.04.2017 05:30 Newcastle Jets Youth – Charlestown City Blues 1 – 4
02.04.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Lake Macquarie 1 – 4
02.04.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Weston Workers 3 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 12:15 Newcastle Jets Youth – Maitland 2 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 06:30 Valentine Phoenix – Adamstown Rosebud FC 2 – 0
08.04.2017 10:00 Hamilton Olympic – Newcastle Jets Youth 4 – 1
08.04.2017 11:30 Edgeworth Eagles – Maitland 0 – 0
09.04.2017 06:30 Lake Macquarie – Lambton Jaffas FC 0 – 4
09.04.2017 06:30 Charlestown City Blues – Broadmeadow Magic 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 10:30 Charlestown City Blues – Maitland 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 09:00 Lambton Jaffas FC – Broadmeadow Magic 1 – 1
15.04.2017 10:00 Hamilton Olympic – Charlestown City Blues 1 – 2
16.04.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Lake Macquarie 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 10:30 Maitland – Hamilton Olympic 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 10:00 Edgeworth Eagles – Hamilton Olympic 1 – 1
22.04.2017 11:30 Maitland – Valentine Phoenix 0 – 4
23.04.2017 06:30 Weston Workers – Newcastle Jets Youth 2 – 2
23.04.2017 06:30 Charlestown City Blues – Lambton Jaffas FC 1 – 2
25.04.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Broadmeadow Magic 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 11:00 Maitland – Weston Workers 1 – 0
26.04.2017 11:00 Newcastle Jets Youth – Edgeworth Eagles 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 06:30 Newcastle Jets Youth – Valentine Phoenix 0 – 1
29.04.2017 11:30 Edgeworth Eagles – Charlestown City Blues 2 – 0
30.04.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Lambton Jaffas FC 1 – 3
30.04.2017 06:30 Maitland – Lake Macquarie 1 – 0
30.04.2017 06:30 Hamilton Olympic – Weston Workers 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 06:30 Valentine Phoenix – Hamilton Olympic 1 – 1
07.05.2017 05:30 Charlestown City Blues – Adamstown Rosebud FC 2 – 2
07.05.2017 06:30 Lake Macquarie – Newcastle Jets Youth 3 – 3
07.05.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Maitland 0 – 7
07.05.2017 06:30 Weston Workers – Edgeworth Eagles 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 06:30 Newcastle Jets Youth – Broadmeadow Magic 1 – 5
14.05.2017 06:30 Weston Workers – Charlestown City Blues 3 – 0
14.05.2017 06:30 Edgeworth Eagles – Valentine Phoenix 1 – 0
14.05.2017 06:30 Hamilton Olympic – Lake Macquarie 1 – 1
14.05.2017 06:30 Maitland – Lambton Jaffas FC 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Newcastle Jets Youth 1 – 2
20.05.2017 06:30 Valentine Phoenix – Weston Workers 2 – 1
21.05.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Maitland 3 – 1
21.05.2017 06:30 Lake Macquarie – Edgeworth Eagles 1 – 2
21.05.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Hamilton Olympic 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 06:30 Valentine Phoenix – Charlestown City Blues 3 – 1
27.05.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Hamilton Olympic 3 – 2
27.05.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Newcastle Jets Youth 2 – 3
28.05.2017 06:30 Lake Macquarie – Weston Workers 2 – 0
28.05.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Edgeworth Eagles 0 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 06:30 Valentine Phoenix – Lake Macquarie 1 – 0
04.06.2017 06:30 Weston Workers – Broadmeadow Magic 1 – 4
04.06.2017 06:30 Edgeworth Eagles – Lambton Jaffas FC 0 – 2
04.06.2017 06:30 Hamilton Olympic – Adamstown Rosebud FC 3 – 0
04.06.2017 06:30 Maitland – Charlestown City Blues 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Weston Workers 5 – 0
17.06.2017 06:30 Valentine Phoenix – Broadmeadow Magic 1 – 3
18.06.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Edgeworth Eagles 0 – 3
18.06.2017 06:30 Maitland – Newcastle Jets Youth 6 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 06:30 Charlestown City Blues – Newcastle Jets Youth 4 – 0
24.06.2017 06:30 Valentine Phoenix – Lambton Jaffas FC 2 – 1
25.06.2017 06:30 Hamilton Olympic – Maitland 2 – 2
25.06.2017 06:30 Lake Macquarie – Broadmeadow Magic 0 – 3
25.06.2017 06:30 Weston Workers – Adamstown Rosebud FC 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 06:30 Newcastle Jets Youth – Hamilton Olympic 1 – 2
01.07.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Valentine Phoenix 4 – 2
01.07.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Lake Macquarie 3 – 1
02.07.2017 06:30 Maitland – Edgeworth Eagles 1 – 2
02.07.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Charlestown City Blues 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 10:30 Valentine Phoenix – Newcastle Jets Youth 3 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 11:30 Lake Macquarie – Charlestown City Blues 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 06:30 Weston Workers – Maitland 2 – 3
09.07.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Lambton Jaffas FC 3 – 1
09.07.2017 06:30 Lake Macquarie – Adamstown Rosebud FC 3 – 1
09.07.2017 06:30 Charlestown City Blues – Hamilton Olympic 1 – 2
09.07.2017 06:30 Edgeworth Eagles – Newcastle Jets Youth 4 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Charlestown City Blues 2 – 2
15.07.2017 06:30 Valentine Phoenix – Maitland 2 – 2
15.07.2017 06:30 Newcastle Jets Youth – Weston Workers 1 – 0
16.07.2017 06:30 Hamilton Olympic – Edgeworth Eagles 1 – 0
16.07.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Adamstown Rosebud FC 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.07.2017 12:00 Newcastle Jets Youth – Lake Macquarie 5 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Adamstown Rosebud FC 6 – 1
22.07.2017 10:00 Charlestown City Blues – Edgeworth Eagles 1 – 3
23.07.2017 06:30 Lake Macquarie – Maitland 0 – 4
23.07.2017 06:30 Weston Workers – Hamilton Olympic 0 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 06:30 Adamstown Rosebud FC – Charlestown City Blues
29.07.2017 06:30 Edgeworth Eagles – Weston Workers
30.07.2017 06:30 Maitland – Broadmeadow Magic
30.07.2017 06:30 Hamilton Olympic – Valentine Phoenix

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 06:30 Valentine Phoenix – Edgeworth Eagles
05.08.2017 06:30 Lambton Jaffas FC – Maitland
06.08.2017 06:30 Charlestown City Blues – Weston Workers
06.08.2017 06:30 Lake Macquarie – Hamilton Olympic
06.08.2017 06:30 Broadmeadow Magic – Newcastle Jets Youth

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 06:30 Newcastle Jets Youth – Lambton Jaffas FC
12.08.2017 10:00 Hamilton Olympic – Broadmeadow Magic
13.08.2017 06:30 Maitland – Adamstown Rosebud FC
13.08.2017 06:30 Edgeworth Eagles – Lake Macquarie
13.08.2017 06:30 Weston Workers – Valentine Phoenix
Advertisement

Seneste kampe

Weston Workers
Hamilton Olympic
0 – 3
23. juli 06:30
Færdig
Lake Macquarie
Maitland
0 – 4
23. juli 06:30
Færdig
Charlestown City Blues
Edgeworth Eagles
1 – 3
22. juli 10:00
Færdig
Lambton Jaffas FC
Adamstown Rosebud FC
6 – 1
22. juli 06:30
Færdig
Newcastle Jets Youth
Lake Macquarie
5 – 0
18. juli 12:00
Færdig
Broadmeadow Magic
Adamstown Rosebud FC
3 – 0
16. juli 06:30
Færdig

Kommende kampe

Adamstown Rosebud FC
Charlestown City Blues
vs
29. juli 06:30
Ikke startet
Edgeworth Eagles
Weston Workers
vs
29. juli 06:30
Ikke startet
Maitland
Broadmeadow Magic
vs
30. juli 06:30
Ikke startet
Hamilton Olympic
Valentine Phoenix
vs
30. juli 06:30
Ikke startet
Lambton Jaffas FC
Maitland
vs
5. august 06:30
Ikke startet
Valentine Phoenix
Edgeworth Eagles
vs
5. august 06:30
Ikke startet

Turneringer i Australien