LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Club Brugge 4 4 0 0 11 - 3 12
2. Charleroi 4 4 0 0 9 - 2 12
3. Zulte-Waregem 4 3 0 1 12 - 2 9
4. Royal Excel Mouscron 4 3 0 1 8 - 7 9
5. St.Truiden 4 3 0 1 7 - 6 9
6. Antwerpen 4 2 1 1 6 - 6 7
7. Kortrijk 4 2 0 2 4 - 4 6
8. Waasland-Beveren 4 1 2 1 10 - 8 5
9. Genk 4 1 1 2 9 - 9 4
10. Anderlecht 4 1 1 2 3 - 5 4
11. Standard Liege 4 1 1 2 3 - 7 4
12. Lokeren 4 1 0 3 3 - 9 3
13. Eupen 4 1 0 3 4 - 11 3
14. Mechelen 4 0 3 1 5 - 6 3
15. Gent 4 0 1 3 5 - 8 1
16. Oostende 4 0 0 4 1 - 7 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,69 100 3,13 11 (34,4 %) 5 (15,6 %) 16 (50,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Club Brugge 1 1 0 0 3 - 1 3
2. Charleroi 2 2 0 0 3 - 0 6
3. Zulte-Waregem 2 1 0 1 3 - 2 3
4. Royal Excel Mouscron 2 1 0 1 5 - 7 3
5. St.Truiden 2 2 0 0 4 - 2 6
6. Antwerpen 2 0 1 1 3 - 5 1
7. Kortrijk 2 1 0 1 2 - 2 3
8. Waasland-Beveren 2 0 1 1 4 - 5 1
9. Genk 2 0 1 1 3 - 4 1
10. Anderlecht 2 1 0 1 3 - 3 3
11. Standard Liege 2 1 0 1 2 - 5 3
12. Lokeren 2 0 0 2 0 - 6 0
13. Eupen 3 1 0 2 3 - 8 3
14. Mechelen 3 0 2 1 3 - 4 2
15. Gent 1 0 0 1 0 - 1 0
16. Oostende 2 0 0 2 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,69 100 3,13 11 (34,4 %) 5 (15,6 %) 16 (50,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Club Brugge 3 3 0 0 8 - 2 9
2. Charleroi 2 2 0 0 6 - 2 6
3. Zulte-Waregem 2 2 0 0 9 - 0 6
4. Royal Excel Mouscron 2 2 0 0 3 - 0 6
5. St.Truiden 2 1 0 1 3 - 4 3
6. Antwerpen 2 2 0 0 3 - 1 6
7. Kortrijk 2 1 0 1 2 - 2 3
8. Waasland-Beveren 2 1 1 0 6 - 3 4
9. Genk 2 1 0 1 6 - 5 3
10. Anderlecht 2 0 1 1 0 - 2 1
11. Standard Liege 2 0 1 1 1 - 2 1
12. Lokeren 2 1 0 1 3 - 3 3
13. Eupen 1 0 0 1 1 - 3 0
14. Mechelen 1 0 1 0 2 - 2 1
15. Gent 3 0 1 2 5 - 7 1
16. Oostende 2 0 0 2 1 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,69 100 3,13 11 (34,4 %) 5 (15,6 %) 16 (50,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Club Brugge 1 0 2,75 0,75
2. Charleroi 3 0 2,25 0,50
3. Zulte-Waregem 3 0 3,00 0,50
4. Royal Excel Mouscron 2 0 2,00 1,75
5. St.Truiden 1 1 1,75 1,50
6. Antwerpen 2 1 1,50 1,50
7. Kortrijk 1 1 1,00 1,00
8. Waasland-Beveren 1 0 2,50 2,00
9. Genk 0 1 2,25 2,25
10. Anderlecht 2 2 0,75 1,25
11. Standard Liege 0 2 0,75 1,75
12. Lokeren 0 3 0,75 2,25
13. Eupen 0 1 1,00 2,75
14. Mechelen 0 0 1,25 1,50
15. Gent 0 1 1,25 2,00
16. Oostende 0 3 0,25 1,75
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,69 100 3,13 11 (34,4 %) 5 (15,6 %) 16 (50,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
Mål    Spiller Klub
4    Denis Bonaventure Club Brugge
4    Zinho Gano Oostende
3    Jelle Vossen Club Brugge
3    Mbwana Samata Genk
3    Siebe Schrijvers Genk
3    Jonathan Bolingi Royal Excel Mouscron
3    Yohan Boli St.Truiden
2    David Pollet Charleroi
2    Dodi Lukebakio Charleroi
2    Abdoulaye Diaby Club Brugge
2    Jovan Stojanovic Kortrijk
2    Mats Rits Mechelen
2    Omar Govea Royal Excel Mouscron
2    Dimitri Mohamed Royal Excel Mouscron
2    Cristian Ceballos St.Truiden
2    Ryota Morioka Waasland-Beveren
2    Nana Ampomah Waasland-Beveren
2    Aaron Leya Iseka Zulte-Waregem
2    Ivan Saponjic Zulte-Waregem
2    Onur Kaya Zulte-Waregem
2    Nill De Pauw Zulte-Waregem
1    Lukasz Teodorczyk Anderlecht
1    Massimo Bruno Anderlecht
1    Sofiane Hanni Anderlecht
1    William Owusu Antwerpen
1    Dino Arslanagic Antwerpen
1    Faris Haroun Antwerpen
1    Joerie Dequevy Antwerpen
1    Reda Jaadi Antwerpen
1    Frederic Duplus Antwerpen
1    Amara Baby Charleroi
1    Dorian Dessoleil Charleroi
1    Cristian Benavente Charleroi
1    Brandon Mechele Club Brugge
1    Diawandou Diagne Eupen
1    Eric Ocansey Eupen
1    Jordan Loties Eupen
1    Mbaye Leye Eupen
1    Naranjo Genk
1    Leandro Trossard Genk
1    Mamadou Sylla Gent
1    Samuel Gigot Gent
1    Samuel Kalu Gent
1    Brecht Dejaeghere Gent
1    Franko Andrijasevic Gent
1    Teddy Chevalier Kortrijk
1    Christophe Lepoint Kortrijk
1    Stefano Marzo Lokeren
1    Marko Miric Lokeren
1    Mehdi Terki Lokeren
1    Tim Matthijs Mechelen
1    Boureima Bande Mechelen
1    Stefan Drazic Mechelen
1    Michiel Jonckheere Oostende
1    Taiwo Awoniyi Royal Excel Mouscron
1    Jonathan Legear St.Truiden
1    Igor Vetokele St.Truiden
1    Edmilson Junior Standard Liege
1    Orlando Sa Standard Liege
1    Paul-Jose M'Poku Standard Liege
1    Oliver Myny Waasland-Beveren
1    Rudy Camacho Waasland-Beveren
1    Peter Olayinka Zulte-Waregem
1    Davy de Fauw Zulte-Waregem
1    Sander Coopman Zulte-Waregem
1    Michael Heylen Zulte-Waregem
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
Assists    Spiller Klub
4    Ryota Morioka Waasland-Beveren
4    Peter Olayinka Zulte-Waregem
3    Christophe Lepoint Kortrijk
3    Samy Kehli Lokeren
2    Lior Rafaelov Club Brugge
2    Ruud Vormer Club Brugge
2    Joakim Mæhle Genk
2    Kalifa Coulibaly Gent
2    Mergim Vojvoda Royal Excel Mouscron
2    Samuel Asamoah St.Truiden
2    Nana Ampomah Waasland-Beveren
1    Sofiane Hanni Anderlecht
1    Joerie Dequevy Antwerpen
1    Reda Jaadi Antwerpen
1    Alexander Corryn Antwerpen
1    Obbi Oulare Antwerpen
1    Amara Baby Charleroi
1    Gaetan Hendrickx Charleroi
1    David Pollet Charleroi
1    Nurio Charleroi
1    Dodi Lukebakio Charleroi
1    Hans Vanaken Club Brugge
1    Jelle Vossen Club Brugge
1    Anthony Limbombe Club Brugge
1    Eric Ocansey Eupen
1    Luis Garcia Eupen
1    Jean Amani Eupen
1    Bryan Heynen Genk
1    Thomas Buffel Genk
1    Mbwana Samata Genk
1    Siebe Schrijvers Genk
1    Leandro Trossard Genk
1    Mamadou Sylla Gent
1    Brecht Dejaeghere Gent
1    Danijel Milicevic Gent
1    Bryan Verboom Kortrijk
1    Elias Cobbaut Mechelen
1    Seth De Witte Mechelen
1    Rob Schoofs Mechelen
1    Stefan Drazic Mechelen
1    Zinho Gano Oostende
1    Taiwo Awoniyi Royal Excel Mouscron
1    Fabrice Olinga Royal Excel Mouscron
1    Omar Govea Royal Excel Mouscron
1    Charilaos Charisis St.Truiden
1    Alexis De Sart St.Truiden
1    Jordan Rolly Botaka St.Truiden
1    Jonathan Legear St.Truiden
1    Mathieu Dossevi Standard Liege
1    Laurent Jans Waasland-Beveren
1    Jens Cools Waasland-Beveren
1    Ibrahima Seck Waasland-Beveren
1    Nill De Pauw Zulte-Waregem
1    Julien De Sart Zulte-Waregem
1    Brian Hamalainen Zulte-Waregem
1    Timothy Derijck Zulte-Waregem
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Lokeren15116
Antwerpen13013
Gent10111
Standard Liege9211
Oostende10111
Royal Excel Mouscron10111
Mechelen11011
Eupen9110
St.Truiden819
Kortrijk909
Club Brugge617
Zulte-Waregem707
Waasland-Beveren707
Genk606
Charleroi606
Anderlecht404
Total1409149
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
20/8-2017 21:54
Belgien
1. Division A (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Standard Liege 64.200 16.050 45.000 22.500 19.200 9.600
2. Genk 64.095 16.024 28.195 14.098 35.900 17.950
3. Anderlecht 63.830 15.958 38.000 19.000 25.830 12.915
4. Antwerpen 56.223 14.056 22.900 11.450 33.323 16.662
5. Club Brugge 53.458 13.365 26.000 26.000 27.458 9.153
6. Mechelen 43.729 10.932 39.404 13.135 4.325 4.325
7. Zulte-Waregem 42.687 10.672 19.644 9.822 23.043 11.522
8. Gent 42.381 10.595 20.000 20.000 22.381 7.460
9. Charleroi 41.447 10.362 22.897 11.449 18.550 9.275
10. St.Truiden 37.940 9.485 11.500 5.750 26.440 13.220
11. Oostende 35.030 8.758 12.443 6.222 22.587 11.294
12. Eupen 33.242 8.311 7.242 2.414 26.000 26.000
13. Waasland-Beveren 32.422 8.106 11.777 5.889 20.645 10.323
14. Lokeren 25.388 6.347 12.499 6.250 12.889 6.445
15. Kortrijk 24.929 6.232 14.250 7.125 10.679 5.340
16. Royal Excel Mouscron 18.301 4.575 7.900 3.950 10.401 5.201
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

465255

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 20:30 Antwerpen – Anderlecht 0 – 0
29.07.2017 18:00 Lokeren – Club Brugge 0 – 4
29.07.2017 20:00 Genk – Waasland-Beveren 3 – 3
29.07.2017 20:00 Eupen – Zulte-Waregem 0 – 5
29.07.2017 20:30 Charleroi – Kortrijk 1 – 0
30.07.2017 14:30 Mechelen – Standard Liege 1 – 1
30.07.2017 18:00 St.Truiden – Gent 3 – 2
30.07.2017 20:00 Oostende – Royal Excel Mouscron 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 20:30 Standard Liege – Genk 2 – 1
05.08.2017 18:00 Royal Excel Mouscron – Charleroi 2 – 5
05.08.2017 20:00 Kortrijk – Lokeren 1 – 0
05.08.2017 20:00 Waasland-Beveren – Mechelen 2 – 2
05.08.2017 20:30 Zulte-Waregem – St.Truiden 2 – 0
06.08.2017 14:30 Gent – Antwerpen 0 – 1
06.08.2017 18:00 Anderlecht – Oostende 1 – 0
06.08.2017 20:00 Club Brugge – Eupen 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 20:30 Zulte-Waregem – Club Brugge 1 – 2
12.08.2017 18:00 Mechelen – Gent 1 – 1
12.08.2017 20:00 Lokeren – Royal Excel Mouscron 0 – 2
12.08.2017 20:00 Eupen – Kortrijk 1 – 2
12.08.2017 20:30 Oostende – Waasland-Beveren 0 – 3
13.08.2017 14:30 Antwerpen – Genk 3 – 5
13.08.2017 18:00 Charleroi – Anderlecht 2 – 0
13.08.2017 20:00 St.Truiden – Standard Liege 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 20:30 Standard Liege – Zulte-Waregem 0 – 4
19.08.2017 18:00 Genk – Charleroi 0 – 1
19.08.2017 20:00 Waasland-Beveren – Lokeren 2 – 3
19.08.2017 20:00 Eupen – Oostende 2 – 1
19.08.2017 20:30 Mechelen – Antwerpen 1 – 2
20.08.2017 14:30 Anderlecht – St.Truiden 2 – 3
20.08.2017 18:00 Kortrijk – Club Brugge 1 – 2
20.08.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Gent 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 20:30 Kortrijk – Royal Excel Mouscron
26.08.2017 18:00 Charleroi – Zulte-Waregem
26.08.2017 20:00 Lokeren – Eupen
26.08.2017 20:00 St.Truiden – Waasland-Beveren
26.08.2017 20:30 Genk – Mechelen
27.08.2017 14:30 Club Brugge – Standard Liege
27.08.2017 18:00 Gent – Anderlecht
27.08.2017 20:00 Oostende – Antwerpen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 20:30 Anderlecht – Lokeren
09.09.2017 18:00 Royal Excel Mouscron – Club Brugge
09.09.2017 20:00 Antwerpen – St.Truiden
09.09.2017 20:00 Waasland-Beveren – Eupen
09.09.2017 20:30 Zulte-Waregem – Kortrijk
10.09.2017 14:30 Gent – Genk
10.09.2017 18:00 Standard Liege – Charleroi
10.09.2017 20:00 Mechelen – Oostende

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 20:00 St.Truiden – Genk
15.09.2017 20:00 Charleroi – Waasland-Beveren
15.09.2017 20:00 Lokeren – Antwerpen
15.09.2017 20:00 Zulte-Waregem – Royal Excel Mouscron
15.09.2017 20:00 Oostende – Gent
15.09.2017 20:00 Eupen – Standard Liege
15.09.2017 20:00 Kortrijk – Anderlecht
15.09.2017 20:00 Club Brugge – Mechelen

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 20:00 Waasland-Beveren – Anderlecht
22.09.2017 20:00 Antwerpen – Kortrijk
22.09.2017 20:00 Charleroi – Club Brugge
22.09.2017 20:00 Mechelen – St.Truiden
22.09.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Eupen
22.09.2017 20:00 Genk – Oostende
22.09.2017 20:00 Gent – Zulte-Waregem
22.09.2017 20:00 Standard Liege – Lokeren

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 20:00 St.Truiden – Charleroi
29.09.2017 20:00 Waasland-Beveren – Antwerpen
29.09.2017 20:00 Zulte-Waregem – Lokeren
29.09.2017 20:00 Eupen – Genk
29.09.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Mechelen
29.09.2017 20:00 Kortrijk – Oostende
29.09.2017 20:00 Anderlecht – Standard Liege
29.09.2017 20:00 Club Brugge – Gent

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 20:00 Antwerpen – Zulte-Waregem
13.10.2017 20:00 Charleroi – Eupen
13.10.2017 20:00 Lokeren – St.Truiden
13.10.2017 20:00 Mechelen – Anderlecht
13.10.2017 20:00 Oostende – Club Brugge
13.10.2017 20:00 Genk – Royal Excel Mouscron
13.10.2017 20:00 Gent – Waasland-Beveren
13.10.2017 20:00 Standard Liege – Kortrijk

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 20:00 St.Truiden – Oostende
20.10.2017 20:00 Lokeren – Charleroi
20.10.2017 20:00 Zulte-Waregem – Waasland-Beveren
20.10.2017 20:00 Eupen – Mechelen
20.10.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Standard Liege
20.10.2017 20:00 Kortrijk – Gent
20.10.2017 20:00 Anderlecht – Genk
20.10.2017 20:00 Club Brugge – Antwerpen

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2017 20:00 St.Truiden – Royal Excel Mouscron
26.10.2017 20:00 Waasland-Beveren – Kortrijk
26.10.2017 20:00 Antwerpen – Standard Liege
26.10.2017 20:00 Mechelen – Lokeren
26.10.2017 20:00 Oostende – Charleroi
26.10.2017 20:00 Genk – Club Brugge
26.10.2017 20:00 Gent – Eupen
26.10.2017 20:00 Anderlecht – Zulte-Waregem

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 20:00 Charleroi – Gent
29.10.2017 20:00 Lokeren – Oostende
29.10.2017 20:00 Zulte-Waregem – Mechelen
29.10.2017 20:00 Eupen – Anderlecht
29.10.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Antwerpen
29.10.2017 20:00 Kortrijk – Genk
29.10.2017 20:00 Standard Liege – Waasland-Beveren
29.10.2017 20:00 Club Brugge – St.Truiden

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 20:00 St.Truiden – Eupen
05.11.2017 20:00 Waasland-Beveren – Royal Excel Mouscron
05.11.2017 20:00 Antwerpen – Charleroi
05.11.2017 20:00 Mechelen – Kortrijk
05.11.2017 20:00 Oostende – Zulte-Waregem
05.11.2017 20:00 Genk – Lokeren
05.11.2017 20:00 Gent – Standard Liege
05.11.2017 20:00 Anderlecht – Club Brugge

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 20:00 Charleroi – Mechelen
17.11.2017 20:00 Lokeren – Gent
17.11.2017 20:00 Zulte-Waregem – Genk
17.11.2017 20:00 Eupen – Antwerpen
17.11.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Anderlecht
17.11.2017 20:00 Kortrijk – St.Truiden
17.11.2017 20:00 Standard Liege – Oostende
17.11.2017 20:00 Club Brugge – Waasland-Beveren

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 20:00 Club Brugge – Zulte-Waregem
24.11.2017 20:00 Anderlecht – Kortrijk
24.11.2017 20:00 Gent – Royal Excel Mouscron
24.11.2017 20:00 Genk – Standard Liege
24.11.2017 20:00 Oostende – Eupen
24.11.2017 20:00 Antwerpen – Mechelen
24.11.2017 20:00 Waasland-Beveren – Charleroi
24.11.2017 20:00 St.Truiden – Lokeren

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – St.Truiden
01.12.2017 20:00 Standard Liege – Antwerpen
01.12.2017 20:00 Kortrijk – Waasland-Beveren
01.12.2017 20:00 Eupen – Club Brugge
01.12.2017 20:00 Zulte-Waregem – Gent
01.12.2017 20:00 Charleroi – Oostende
01.12.2017 20:00 Lokeren – Anderlecht
01.12.2017 20:00 Mechelen – Genk

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2017 20:00 St.Truiden – Zulte-Waregem
08.12.2017 20:00 Anderlecht – Charleroi
08.12.2017 20:00 Club Brugge – Lokeren
08.12.2017 20:00 Gent – Kortrijk
08.12.2017 20:00 Genk – Eupen
08.12.2017 20:00 Oostende – Mechelen
08.12.2017 20:00 Antwerpen – Royal Excel Mouscron
08.12.2017 20:00 Waasland-Beveren – Standard Liege

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.12.2017 20:00 Club Brugge – Anderlecht
15.12.2017 20:00 Kortrijk – Mechelen
15.12.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Oostende
15.12.2017 20:00 Eupen – St.Truiden
15.12.2017 20:00 Zulte-Waregem – Antwerpen
15.12.2017 20:00 Lokeren – Waasland-Beveren
15.12.2017 20:00 Charleroi – Genk
15.12.2017 20:00 Standard Liege – Gent

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2017 20:00 Anderlecht – Eupen
20.12.2017 20:00 Antwerpen – Lokeren
20.12.2017 20:00 Standard Liege – St.Truiden
20.12.2017 20:00 Gent – Charleroi
20.12.2017 20:00 Genk – Kortrijk
20.12.2017 20:00 Royal Excel Mouscron – Zulte-Waregem
20.12.2017 20:00 Mechelen – Club Brugge
20.12.2017 20:00 Waasland-Beveren – Oostende

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2017 20:00 Club Brugge – Royal Excel Mouscron
26.12.2017 20:00 Anderlecht – Gent
26.12.2017 20:00 Oostende – Genk
26.12.2017 20:00 Zulte-Waregem – Charleroi
26.12.2017 20:00 Lokeren – Mechelen
26.12.2017 20:00 St.Truiden – Antwerpen
26.12.2017 20:00 Eupen – Waasland-Beveren
26.12.2017 20:00 Kortrijk – Standard Liege

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.01.2018 20:00 Mechelen – Zulte-Waregem
19.01.2018 20:00 Genk – Anderlecht
19.01.2018 20:00 Gent – Lokeren
19.01.2018 20:00 Charleroi – Royal Excel Mouscron
19.01.2018 20:00 Antwerpen – Club Brugge
19.01.2018 20:00 Waasland-Beveren – St.Truiden
19.01.2018 20:00 Standard Liege – Eupen
19.01.2018 20:00 Oostende – Kortrijk

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.01.2018 20:00 Antwerpen – Gent
23.01.2018 20:00 Eupen – Charleroi
23.01.2018 20:00 Anderlecht – Waasland-Beveren
23.01.2018 20:00 St.Truiden – Mechelen
23.01.2018 20:00 Lokeren – Genk
23.01.2018 20:00 Zulte-Waregem – Standard Liege
23.01.2018 20:00 Royal Excel Mouscron – Kortrijk
23.01.2018 20:00 Club Brugge – Oostende

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.01.2018 20:00 Waasland-Beveren – Zulte-Waregem
26.01.2018 20:00 Mechelen – Royal Excel Mouscron
26.01.2018 20:00 Oostende – Lokeren
26.01.2018 20:00 Standard Liege – Anderlecht
26.01.2018 20:00 Gent – Club Brugge
26.01.2018 20:00 Genk – St.Truiden
26.01.2018 20:00 Kortrijk – Eupen
26.01.2018 20:00 Charleroi – Antwerpen

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.02.2018 20:00 Royal Excel Mouscron – Genk
02.02.2018 20:00 Zulte-Waregem – Oostende
02.02.2018 20:00 St.Truiden – Kortrijk
02.02.2018 20:00 Antwerpen – Waasland-Beveren
02.02.2018 20:00 Lokeren – Standard Liege
02.02.2018 20:00 Club Brugge – Charleroi
02.02.2018 20:00 Eupen – Gent
02.02.2018 20:00 Anderlecht – Mechelen

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.02.2018 20:00 Kortrijk – Antwerpen
09.02.2018 20:00 Genk – Zulte-Waregem
09.02.2018 20:00 Gent – St.Truiden
09.02.2018 20:00 Oostende – Anderlecht
09.02.2018 20:00 Mechelen – Eupen
09.02.2018 20:00 Standard Liege – Royal Excel Mouscron
09.02.2018 20:00 Waasland-Beveren – Club Brugge
09.02.2018 20:00 Charleroi – Lokeren

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.02.2018 20:00 St.Truiden – Anderlecht
16.02.2018 20:00 Club Brugge – Genk
16.02.2018 20:00 Gent – Mechelen
16.02.2018 20:00 Royal Excel Mouscron – Waasland-Beveren
16.02.2018 20:00 Zulte-Waregem – Eupen
16.02.2018 20:00 Lokeren – Kortrijk
16.02.2018 20:00 Antwerpen – Oostende
16.02.2018 20:00 Charleroi – Standard Liege

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2018 20:00 Oostende – St.Truiden
23.02.2018 20:00 Anderlecht – Royal Excel Mouscron
23.02.2018 20:00 Standard Liege – Club Brugge
23.02.2018 20:00 Genk – Antwerpen
23.02.2018 20:00 Kortrijk – Zulte-Waregem
23.02.2018 20:00 Eupen – Lokeren
23.02.2018 20:00 Mechelen – Charleroi
23.02.2018 20:00 Waasland-Beveren – Gent

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 20:00 Gent – Oostende
03.03.2018 20:00 Club Brugge – Kortrijk
03.03.2018 20:00 Standard Liege – Mechelen
03.03.2018 20:00 Royal Excel Mouscron – Lokeren
03.03.2018 20:00 Zulte-Waregem – Anderlecht
03.03.2018 20:00 Waasland-Beveren – Genk
03.03.2018 20:00 Antwerpen – Eupen
03.03.2018 20:00 Charleroi – St.Truiden

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 20:00 St.Truiden – Club Brugge
10.03.2018 20:00 Lokeren – Zulte-Waregem
10.03.2018 20:00 Mechelen – Waasland-Beveren
10.03.2018 20:00 Eupen – Royal Excel Mouscron
10.03.2018 20:00 Kortrijk – Charleroi
10.03.2018 20:00 Genk – Gent
10.03.2018 20:00 Anderlecht – Antwerpen
10.03.2018 20:00 Oostende – Standard Liege
Advertisement

Seneste kampe

Royal Excel Mouscron
Gent
3 – 2
20. august 20:00
Færdig
Kortrijk
Club Brugge
1 – 2
20. august 18:00
Færdig
Anderlecht
St.Truiden
2 – 3
20. august 14:30
Færdig
Mechelen
Antwerpen
1 – 2
19. august 20:30
Færdig
Eupen
Oostende
2 – 1
19. august 20:00
Færdig
Waasland-Beveren
Lokeren
2 – 3
19. august 20:00
Færdig
Genk
Charleroi
0 – 1
19. august 18:00
Færdig
Standard Liege
Zulte-Waregem
0 – 4
18. august 20:30
Færdig

Kommende kampe

Kortrijk
Royal Excel Mouscron
vs
25. august 20:30
Ikke startet
Charleroi
Zulte-Waregem
vs
26. august 18:00
Ikke startet
Lokeren
Eupen
vs
26. august 20:00
Ikke startet
St.Truiden
Waasland-Beveren
vs
26. august 20:00
Ikke startet
Genk
Mechelen
vs
26. august 20:30
Ikke startet
Club Brugge
Standard Liege
vs
27. august 14:30
Ikke startet
Gent
Anderlecht
vs
27. august 18:00
Ikke startet
Oostende
Antwerpen
vs
27. august 20:00
Ikke startet

Turneringer i Belgien