LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Bolivia
1. Division

Gruppespillet

Primera Division AperturaKVUTMP
Bolivar 22162459-1650
The Strongest 22132747-3141
Guabira 22123744-3139
Oriente Petrolero 22114740-3137
Blooming 221111039-5034
Nacional Potosi 22103937-3533
San Jose 2277833-3228
Sport Boys Warnes 22841041-5028
Real Potosi 22811330-5025
Jorge Wilstermann 22651126-3423
Club Petrolero 22551236-5120
Universitario 22531421-4218
Primera Division ClausuraKVUTMP
Jorge Wilstermann 541015-613
Oriente Petrolero 43106-210
Club Petrolero 42204-18
The Strongest 42119-57
Guabira 52128-87
Sport Boys Warnes 41214-65
Blooming 40403-34
Universitario 41125-74
San Jose 51135-84
Bolivar 41124-84
Real Potosi 51047-133
Nacional Potosi 40132-51

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 20:00 Nacional Potosi – Club Petrolero 4 – 1
29.01.2017 20:00 San Jose – Bolivar 1 – 4
29.01.2017 20:00 Guabira – The Strongest 3 – 0
29.01.2017 22:15 Jorge Wilstermann – Real Potosi 1 – 0
30.01.2017 00:30 Blooming – Sport Boys Warnes 1 – 3
31.01.2017 01:00 Universitario – Oriente Petrolero 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 20:00 Bolivar – Club Petrolero 3 – 0
04.02.2017 22:15 Blooming – Universitario 4 – 2
05.02.2017 17:00 The Strongest – Jorge Wilstermann 2 – 1
05.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Guabira 1 – 1
05.02.2017 20:00 San Jose – Oriente Petrolero 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 20:00 Universitario – San Jose 1 – 0
12.02.2017 00:00 Oriente Petrolero – Club Petrolero 0 – 2
12.02.2017 17:00 The Strongest – Nacional Potosi 3 – 2
12.02.2017 20:00 Bolivar – Real Potosi 4 – 0
12.02.2017 20:00 Guabira – Blooming 2 – 0
12.02.2017 22:15 Jorge Wilstermann – Sport Boys Warnes 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Nacional Potosi 1 – 3
18.02.2017 20:00 Guabira – Universitario 5 – 1
18.02.2017 22:15 Oriente Petrolero – Real Potosi 3 – 1
19.02.2017 20:00 Club Petrolero – San Jose 2 – 0
19.02.2017 22:15 Blooming – Jorge Wilstermann 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 23:20 San Jose – Real Potosi 3 – 0
23.02.2017 01:30 Blooming – Nacional Potosi 2 – 0
23.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Bolivar 3 – 2
23.02.2017 23:15 Universitario – Club Petrolero 3 – 1
25.02.2017 01:00 Jorge Wilstermann – Guabira 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 01:00 Jorge Wilstermann – Universitario 1 – 1
03.03.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Oriente Petrolero 3 – 4
04.03.2017 20:00 Guabira – Nacional Potosi 3 – 1
05.03.2017 20:00 Blooming – Bolivar 0 – 3
05.03.2017 22:15 The Strongest – San Jose 3 – 1
06.03.2017 00:30 Real Potosi – Club Petrolero 4 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 20:00 San Jose – Sport Boys Warnes 3 – 1
11.03.2017 22:15 Nacional Potosi – Jorge Wilstermann 0 – 0
12.03.2017 20:00 Club Petrolero – The Strongest 0 – 1
12.03.2017 21:00 Bolivar – Guabira 2 – 0
12.03.2017 22:15 Universitario – Real Potosi 0 – 2
13.03.2017 00:30 Oriente Petrolero – Blooming 2 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:00 Blooming – San Jose 3 – 3
16.03.2017 22:45 Sport Boys Warnes – Club Petrolero 2 – 1
17.03.2017 01:00 Nacional Potosi – Universitario 1 – 0
18.03.2017 01:30 Oriente Petrolero – Guabira 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 21:00 Real Potosi – Nacional Potosi 1 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 21:00 Club Petrolero – Blooming 2 – 4
01.04.2017 21:00 San Jose – Guabira 4 – 0
01.04.2017 22:00 Bolivar – Nacional Potosi 3 – 1
02.04.2017 21:00 Oriente Petrolero – Jorge Wilstermann 2 – 0
02.04.2017 23:15 Universitario – The Strongest 2 – 1
03.04.2017 01:30 Real Potosi – Sport Boys Warnes 2 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 02:00 The Strongest – Bolivar 1 – 4

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 02:00 Jorge Wilstermann – San Jose 1 – 2
08.04.2017 21:00 Sport Boys Warnes – The Strongest 0 – 1
08.04.2017 23:15 Blooming – Real Potosi 3 – 1
09.04.2017 21:00 Guabira – Club Petrolero 5 – 1
09.04.2017 22:05 Bolivar – Universitario 5 – 0
10.04.2017 01:30 Nacional Potosi – Oriente Petrolero 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 22:30 The Strongest – Blooming 6 – 0
15.04.2017 23:15 Real Potosi – Guabira 2 – 0
16.04.2017 21:00 Club Petrolero – Jorge Wilstermann 2 – 0
16.04.2017 23:15 San Jose – Nacional Potosi 2 – 1
17.04.2017 01:30 Oriente Petrolero – Bolivar 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 02:00 Jorge Wilstermann – Bolivar 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 21:00 Club Petrolero – Nacional Potosi 2 – 2
22.04.2017 21:00 Real Potosi – Jorge Wilstermann 4 – 0
22.04.2017 23:20 The Strongest – Guabira 3 – 3
23.04.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Blooming 3 – 4
23.04.2017 22:00 Bolivar – San Jose 3 – 1
23.04.2017 23:15 Oriente Petrolero – Universitario 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2017 02:00 The Strongest – Real Potosi 6 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 21:00 Real Potosi – Universitario 1 – 0
29.04.2017 23:15 Jorge Wilstermann – Nacional Potosi 3 – 2
30.04.2017 17:00 Sport Boys Warnes – San Jose 0 – 0
30.04.2017 21:00 Guabira – Bolivar 2 – 1
30.04.2017 23:15 The Strongest – Club Petrolero 5 – 1
01.05.2017 01:30 Blooming – Oriente Petrolero 0 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Jorge Wilstermann 3 – 1
07.05.2017 21:00 Real Potosi – Bolivar 2 – 1
07.05.2017 23:15 San Jose – Universitario 3 – 3
08.05.2017 01:30 Blooming – Guabira 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 02:00 Oriente Petrolero – The Strongest 3 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 21:00 Universitario – Guabira 1 – 0
13.05.2017 23:15 Nacional Potosi – Sport Boys Warnes 5 – 2
14.05.2017 21:00 San Jose – Club Petrolero 4 – 1
14.05.2017 22:00 Bolivar – The Strongest 3 – 1
14.05.2017 23:15 Jorge Wilstermann – Blooming 3 – 1
16.05.2017 02:05 Real Potosi – Oriente Petrolero 3 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 21:00 Nacional Potosi – Blooming 1 – 0
20.05.2017 23:15 The Strongest – Oriente Petrolero 0 – 1
21.05.2017 21:30 Guabira – Jorge Wilstermann 0 – 0
21.05.2017 22:00 Bolivar – Sport Boys Warnes 5 – 0
21.05.2017 23:15 Real Potosi – San Jose 1 – 1
22.05.2017 01:30 Club Petrolero – Universitario 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 01:30 Club Petrolero – Oriente Petrolero 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 21:00 Club Petrolero – Real Potosi 5 – 0
27.05.2017 02:00 Bolivar – Blooming 5 – 0
27.05.2017 21:00 Nacional Potosi – Guabira 2 – 1
28.05.2017 21:00 Universitario – Jorge Wilstermann 1 – 0
28.05.2017 23:15 San Jose – The Strongest 0 – 1
29.05.2017 01:30 Oriente Petrolero – Sport Boys Warnes 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 02:00 Universitario – Sport Boys Warnes 1 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 21:00 Universitario – Nacional Potosi 1 – 2
10.06.2017 23:15 Club Petrolero – Sport Boys Warnes 2 – 2
11.06.2017 21:00 Guabira – Oriente Petrolero 2 – 1
11.06.2017 22:00 Bolivar – Jorge Wilstermann 2 – 0
11.06.2017 23:15 San Jose – Blooming 3 – 0
12.06.2017 01:30 Real Potosi – The Strongest 1 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.06.2017 00:15 Universitario – Blooming 0 – 1
15.06.2017 01:30 Club Petrolero – Bolivar 2 – 2
15.06.2017 02:30 Oriente Petrolero – San Jose 4 – 1
15.06.2017 21:00 Guabira – Sport Boys Warnes 3 – 1
15.06.2017 23:15 Jorge Wilstermann – The Strongest 1 – 1
16.06.2017 01:30 Nacional Potosi – Real Potosi 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Oriente Petrolero 5 – 1
18.06.2017 21:00 Guabira – San Jose 2 – 0
18.06.2017 23:15 The Strongest – Universitario 1 – 0
19.06.2017 01:30 Nacional Potosi – Bolivar 0 – 3
20.06.2017 02:25 Sport Boys Warnes – Real Potosi 3 – 0
21.06.2017 02:00 Blooming – Club Petrolero 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 02:00 Nacional Potosi – The Strongest 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.06.2017 21:00 Club Petrolero – Guabira 1 – 3
24.06.2017 21:00 Real Potosi – Blooming 3 – 1
24.06.2017 23:15 San Jose – Jorge Wilstermann 0 – 0
25.06.2017 21:00 The Strongest – Sport Boys Warnes 5 – 0
25.06.2017 21:00 Universitario – Bolivar 0 – 2
25.06.2017 23:15 Oriente Petrolero – Nacional Potosi 4 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.06.2017 21:00 Guabira – Real Potosi 3 – 1
29.06.2017 02:30 Blooming – The Strongest 4 – 1
29.06.2017 02:35 Bolivar – Oriente Petrolero 1 – 0
29.06.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Universitario 5 – 2
30.06.2017 01:00 Nacional Potosi – San Jose 1 – 1
30.06.2017 02:00 Jorge Wilstermann – Club Petrolero 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 21:30 Oriente Petrolero – Real Potosi 3 – 1
29.07.2017 21:00 Club Petrolero – Sport Boys Warnes 0 – 0
29.07.2017 23:15 Universitario – Jorge Wilstermann 2 – 4
30.07.2017 21:00 Nacional Potosi – Blooming 0 – 0
30.07.2017 21:00 Guabira – Bolivar 3 – 0
30.07.2017 23:15 The Strongest – San Jose 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 02:00 The Strongest – Sport Boys Warnes 5 – 1
05.08.2017 02:00 Jorge Wilstermann – Guabira 3 – 0
06.08.2017 21:00 Club Petrolero – Bolivar 2 – 0
07.08.2017 21:00 Oriente Petrolero – Universitario 1 – 0
07.08.2017 23:15 San Jose – Blooming 1 – 1
10.08.2017 01:30 Nacional Potosi – Real Potosi 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 21:00 Club Petrolero – San Jose 1 – 0
12.08.2017 21:00 Guabira – Sport Boys Warnes 0 – 2
13.08.2017 21:00 Universitario – Real Potosi 2 – 1
13.08.2017 22:00 Bolivar – Jorge Wilstermann 1 – 1
13.08.2017 23:15 Nacional Potosi – The Strongest 1 – 2
14.08.2017 01:30 Oriente Petrolero – Blooming 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Nacional Potosi
17.08.2017 00:30 Universitario – Guabira
17.08.2017 02:00 Bolivar – Oriente Petrolero
17.08.2017 02:30 Blooming – The Strongest

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Nacional Potosi 2 – 1
19.08.2017 23:15 The Strongest – Club Petrolero 1 – 1
20.08.2017 01:30 Sport Boys Warnes – Universitario 1 – 1
20.08.2017 21:00 Real Potosi – Bolivar 2 – 3
20.08.2017 23:15 San Jose – Oriente Petrolero 1 – 2
21.08.2017 01:30 Blooming – Guabira 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 21:00 Guabira – San Jose 3 – 1
24.08.2017 02:00 Real Potosi – Jorge Wilstermann 2 – 5
24.08.2017 21:00 Club Petrolero – Nacional Potosi
25.08.2017 00:15 Universitario – Blooming
25.08.2017 02:00 Bolivar – Sport Boys Warnes
25.08.2017 02:30 Oriente Petrolero – The Strongest

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 23:15 Jorge Wilstermann – San Jose
03.09.2017 21:00 Real Potosi – Club Petrolero

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Real Potosi
09.09.2017 21:00 San Jose – Universitario
09.09.2017 23:15 The Strongest – Guabira
10.09.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Club Petrolero
10.09.2017 21:00 Blooming – Bolivar
10.09.2017 23:15 Nacional Potosi – Oriente Petrolero

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 21:00 Guabira – Nacional Potosi
16.09.2017 23:15 Real Potosi – Blooming
17.09.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Jorge Wilstermann
17.09.2017 22:00 Bolivar – San Jose
17.09.2017 23:15 Universitario – The Strongest
18.09.2017 01:30 Oriente Petrolero – Club Petrolero

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Oriente Petrolero
23.09.2017 21:00 Club Petrolero – Guabira
23.09.2017 23:15 Nacional Potosi – Universitario
24.09.2017 21:00 The Strongest – Bolivar
24.09.2017 23:15 San Jose – Real Potosi
25.09.2017 01:30 Blooming – Sport Boys Warnes

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2017 00:15 Universitario – Club Petrolero
28.09.2017 02:00 Bolivar – Nacional Potosi
28.09.2017 02:00 Real Potosi – The Strongest
28.09.2017 02:30 Oriente Petrolero – Guabira
28.09.2017 21:00 Sport Boys Warnes – San Jose
29.09.2017 02:30 Blooming – Jorge Wilstermann

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 21:00 San Jose – Nacional Potosi
15.10.2017 01:00 Blooming – Club Petrolero
15.10.2017 21:00 Real Potosi – Guabira
15.10.2017 21:00 Universitario – Bolivar
15.10.2017 23:15 Jorge Wilstermann – The Strongest
16.10.2017 01:30 Sport Boys Warnes – Oriente Petrolero

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2017 21:00 Guabira – Universitario
19.10.2017 00:30 San Jose – Jorge Wilstermann
19.10.2017 01:00 Nacional Potosi – Sport Boys Warnes
19.10.2017 02:30 Oriente Petrolero – Bolivar
19.10.2017 21:00 Club Petrolero – Real Potosi
20.10.2017 02:30 The Strongest – Blooming

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 02:00 Bolivar – Guabira
22.10.2017 21:00 Real Potosi – Oriente Petrolero
22.10.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Universitario
22.10.2017 23:15 San Jose – The Strongest
23.10.2017 01:30 Sport Boys Warnes – Club Petrolero
24.10.2017 02:30 Blooming – Nacional Potosi

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 21:00 Blooming – San Jose
28.10.2017 23:15 Universitario – Oriente Petrolero
29.10.2017 21:00 Sport Boys Warnes – The Strongest
29.10.2017 21:00 Guabira – Jorge Wilstermann
29.10.2017 22:00 Bolivar – Club Petrolero
30.10.2017 23:15 Real Potosi – Nacional Potosi

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 21:00 San Jose – Club Petrolero
04.11.2017 23:15 The Strongest – Nacional Potosi
05.11.2017 21:00 Real Potosi – Universitario
05.11.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Guabira
05.11.2017 23:15 Jorge Wilstermann – Bolivar
06.11.2017 01:30 Blooming – Oriente Petrolero

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 21:00 Club Petrolero – The Strongest
11.11.2017 23:15 Universitario – Sport Boys Warnes
12.11.2017 21:00 Guabira – Blooming
12.11.2017 22:00 Bolivar – Real Potosi
12.11.2017 23:15 Nacional Potosi – Jorge Wilstermann
13.11.2017 01:30 Oriente Petrolero – San Jose

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Bolivar
19.11.2017 01:00 Nacional Potosi – Club Petrolero
19.11.2017 21:00 The Strongest – Oriente Petrolero
19.11.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Real Potosi
19.11.2017 23:15 San Jose – Guabira
21.11.2017 02:30 Blooming – Universitario

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 21:00 Club Petrolero – Jorge Wilstermann
25.11.2017 23:15 Oriente Petrolero – Nacional Potosi
26.11.2017 21:00 Guabira – The Strongest
26.11.2017 22:00 Bolivar – Blooming
26.11.2017 23:15 Universitario – San Jose
27.11.2017 01:30 Real Potosi – Sport Boys Warnes

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 22:00 Jorge Wilstermann – Sport Boys Warnes
03.12.2017 01:00 Nacional Potosi – Guabira
03.12.2017 21:00 Club Petrolero – Oriente Petrolero
03.12.2017 21:00 San Jose – Bolivar
03.12.2017 23:15 The Strongest – Universitario
04.12.2017 01:30 Blooming – Real Potosi

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2017 21:00 Guabira – Club Petrolero
07.12.2017 02:00 Universitario – Nacional Potosi
07.12.2017 22:00 Sport Boys Warnes – Blooming
08.12.2017 01:00 Real Potosi – San Jose
08.12.2017 02:30 Oriente Petrolero – Jorge Wilstermann
08.12.2017 02:30 Bolivar – The Strongest

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 21:00 Guabira – Oriente Petrolero
10.12.2017 21:00 Club Petrolero – Universitario
10.12.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Blooming
10.12.2017 21:00 San Jose – Sport Boys Warnes
10.12.2017 21:00 The Strongest – Real Potosi
10.12.2017 21:00 Nacional Potosi – Bolivar

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 21:00 Guabira – Real Potosi
17.12.2017 21:00 Oriente Petrolero – Sport Boys Warnes
17.12.2017 21:00 Club Petrolero – Blooming
17.12.2017 21:00 Nacional Potosi – San Jose
17.12.2017 21:00 The Strongest – Jorge Wilstermann
17.12.2017 21:00 Bolivar – Universitario
Advertisement

Turneringer i Bolivia