LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeljeznicar 5 4 0 1 8 - 4 12
2. Zrinjski Mostar 5 4 0 1 7 - 3 12
3. FK Mladost Doboj Kakanj 5 3 1 1 6 - 5 10
4. Radnik Bijeljina 5 3 1 1 6 - 5 10
5. Siroki Brijeg 5 3 0 2 10 - 4 9
6. Borac Banja Luka 5 3 0 2 5 - 3 9
7. FK Krupa 5 1 3 1 2 - 2 6
8. GOSK Gabela 5 2 0 3 5 - 8 6
9. FK Sarajevo 5 1 1 3 4 - 5 4
10. Sloboda Tuzla 5 1 1 3 1 - 5 4
11. Celik Zenica 5 1 0 4 3 - 9 3
12. Vitez 5 0 1 4 1 - 5 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
30 7,17 58 1,93 17 (56,7 %) 4 (13,3 %) 9 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeljeznicar 3 3 0 0 6 - 2 9
2. Zrinjski Mostar 2 2 0 0 2 - 0 6
3. FK Mladost Doboj Kakanj 3 2 1 0 4 - 2 7
4. Radnik Bijeljina 3 2 1 0 5 - 2 7
5. Siroki Brijeg 3 3 0 0 9 - 1 9
6. Borac Banja Luka 3 2 0 1 3 - 1 6
7. FK Krupa 2 1 1 0 1 - 0 4
8. GOSK Gabela 2 1 0 1 2 - 2 3
9. FK Sarajevo 3 0 0 3 1 - 4 0
10. Sloboda Tuzla 2 0 0 2 0 - 3 0
11. Celik Zenica 2 1 0 1 3 - 2 3
12. Vitez 2 0 1 1 1 - 2 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
30 7,17 58 1,93 17 (56,7 %) 4 (13,3 %) 9 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zeljeznicar 2 1 0 1 2 - 2 3
2. Zrinjski Mostar 3 2 0 1 5 - 3 6
3. FK Mladost Doboj Kakanj 2 1 0 1 2 - 3 3
4. Radnik Bijeljina 2 1 0 1 1 - 3 3
5. Siroki Brijeg 2 0 0 2 1 - 3 0
6. Borac Banja Luka 2 1 0 1 2 - 2 3
7. FK Krupa 3 0 2 1 1 - 2 2
8. GOSK Gabela 3 1 0 2 3 - 6 3
9. FK Sarajevo 2 1 1 0 3 - 1 4
10. Sloboda Tuzla 3 1 1 1 1 - 2 4
11. Celik Zenica 3 0 0 3 0 - 7 0
12. Vitez 3 0 0 3 0 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
30 7,17 58 1,93 17 (56,7 %) 4 (13,3 %) 9 (30,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zeljeznicar 2 0 1,60 0,80
2. Zrinjski Mostar 3 0 1,40 0,60
3. FK Mladost Doboj Kakanj 2 0 1,20 1,00
4. Radnik Bijeljina 2 2 1,20 1,00
5. Siroki Brijeg 2 1 2,00 0,80
6. Borac Banja Luka 3 1 1,00 0,60
7. FK Krupa 3 3 0,40 0,40
8. GOSK Gabela 1 1 1,00 1,60
9. FK Sarajevo 1 2 0,80 1,00
10. Sloboda Tuzla 2 4 0,20 1,00
11. Celik Zenica 1 4 0,60 1,80
12. Vitez 0 4 0,20 1,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
30 7,17 58 1,93 17 (56,7 %) 4 (13,3 %) 9 (30,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
Mål    Spiller Klub
3    Ivan Krstanovic Siroki Brijeg
3    Milos Filipovic Zrinjski Mostar
2    Goran Galesic Borac Banja Luka
2    Milivoje Lazic FK Mladost Doboj Kakanj
2    Aleksandar Glisic Radnik Bijeljina
2    Zajko Zeba Zeljeznicar
1    Mladen Veselinovic Borac Banja Luka
1    Uros Mirkovic Borac Banja Luka
1    Boris Raspudic Borac Banja Luka
1    Aldin Sisic Celik Zenica
1    Emrad Sabanovic Celik Zenica
1    Germain Kouadio Celik Zenica
1    Irfan Jasarevic FK Krupa
1    Zoran Milutinovic FK Krupa
1    Adnan Zahirovic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Almir Aganspahic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Aladin Sisic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Bojan Regoje FK Mladost Doboj Kakanj
1    Mersudin Ahmetovic FK Sarajevo
1    Amar Rahmanovic FK Sarajevo
1    Krste Velkoski FK Sarajevo
1    Nedim Hadzic FK Sarajevo
1    Marko Misic GOSK Gabela
1    Mirsad Ramic GOSK Gabela
1    Luka Ankovic GOSK Gabela
1    Mile Pehar GOSK Gabela
1    Miljenko Bosnjak GOSK Gabela
1    Velibor Djuric Radnik Bijeljina
1    Besim Serbecic Radnik Bijeljina
1    Demir Peco Radnik Bijeljina
1    Nenad Sreckovic Radnik Bijeljina
1    Luka Menalo Siroki Brijeg
1    Stipe Juric Siroki Brijeg
1    Luka Begonja Siroki Brijeg
1    Josip Barisic Siroki Brijeg
1    Josip Coric Siroki Brijeg
1    Wagner Siroki Brijeg
1    Dejan Cabraja Siroki Brijeg
1    Almedin Ziljkic Sloboda Tuzla
1    Seid Zukic Vitez
1    Goran Zakaric Zeljeznicar
1    Asim Zec Zeljeznicar
1    Kemal Osmankovic Zeljeznicar
1    Jovan Blagojevic Zeljeznicar
1    Pero Stojkic Zrinjski Mostar
1    Toni Jovic Zrinjski Mostar
1    Sasa Kajkut Zrinjski Mostar
1    Nemanja Bilbija Zrinjski Mostar
1    Hrvoje Barisic Zrinjski Mostar
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
Opdateret:
20/8-2017 21:50
Bosnien
Premier League (22 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

465909

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 17:00 Radnik Bijeljina – FK Krupa 0 – 0
22.07.2017 17:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Vitez 1 – 0
23.07.2017 19:00 FK Sarajevo – Zrinjski Mostar 1 – 2
23.07.2017 19:30 Borac Banja Luka – Celik Zenica 2 – 0
23.07.2017 21:00 Siroki Brijeg – Sloboda Tuzla 2 – 0
24.07.2017 20:30 Zeljeznicar – GOSK Gabela 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 17:30 Vitez – FK Krupa 1 – 1
29.07.2017 17:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Zeljeznicar 2 – 1
29.07.2017 19:30 Sloboda Tuzla – Radnik Bijeljina 0 – 1
29.07.2017 20:00 Zrinjski Mostar – Siroki Brijeg 1 – 0
30.07.2017 17:30 GOSK Gabela – Borac Banja Luka 0 – 1
30.07.2017 19:30 Celik Zenica – FK Sarajevo 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 Siroki Brijeg – Celik Zenica 4 – 0
05.08.2017 18:00 Radnik Bijeljina – Zrinjski Mostar 2 – 1
05.08.2017 20:30 Zeljeznicar – Vitez 1 – 0
06.08.2017 17:00 FK Krupa – Sloboda Tuzla 0 – 0
06.08.2017 20:00 FK Sarajevo – GOSK Gabela 0 – 1
06.08.2017 20:00 Borac Banja Luka – FK Mladost Doboj Kakanj 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 17:00 Vitez – Sloboda Tuzla 0 – 1
12.08.2017 20:00 Zrinjski Mostar – FK Krupa 1 – 0
12.08.2017 20:30 Zeljeznicar – Borac Banja Luka 2 – 1
13.08.2017 16:30 Celik Zenica – Radnik Bijeljina 3 – 0
13.08.2017 17:30 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Sarajevo 1 – 1
13.08.2017 17:30 GOSK Gabela – Siroki Brijeg 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 FK Krupa – Celik Zenica 1 – 0
19.08.2017 20:00 FK Sarajevo – Zeljeznicar 0 – 1
20.08.2017 17:00 Radnik Bijeljina – GOSK Gabela 3 – 1
20.08.2017 20:00 Sloboda Tuzla – Zrinjski Mostar 0 – 2
20.08.2017 20:00 Siroki Brijeg – FK Mladost Doboj Kakanj 3 – 1
20.08.2017 20:00 Borac Banja Luka – Vitez 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:00 Vitez – Zrinjski Mostar
26.08.2017 17:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Radnik Bijeljina
26.08.2017 20:00 Zeljeznicar – Siroki Brijeg
27.08.2017 17:00 GOSK Gabela – FK Krupa
27.08.2017 17:00 Celik Zenica – Sloboda Tuzla
27.08.2017 20:00 Borac Banja Luka – FK Sarajevo

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 16:30 FK Sarajevo – Vitez
09.09.2017 19:30 Zrinjski Mostar – Celik Zenica
09.09.2017 19:30 Sloboda Tuzla – GOSK Gabela
10.09.2017 16:00 FK Krupa – FK Mladost Doboj Kakanj
10.09.2017 16:30 Radnik Bijeljina – Zeljeznicar
10.09.2017 20:00 Siroki Brijeg – Borac Banja Luka

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Sloboda Tuzla
16.09.2017 16:30 Vitez – Celik Zenica
16.09.2017 17:00 FK Sarajevo – Siroki Brijeg
17.09.2017 16:30 GOSK Gabela – Zrinjski Mostar
17.09.2017 19:30 Borac Banja Luka – Radnik Bijeljina
17.09.2017 19:30 Zeljeznicar – FK Krupa

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 16:00 Celik Zenica – GOSK Gabela
23.09.2017 16:00 Radnik Bijeljina – FK Sarajevo
23.09.2017 19:00 Zrinjski Mostar – FK Mladost Doboj Kakanj
23.09.2017 19:00 Sloboda Tuzla – Zeljeznicar
24.09.2017 15:30 FK Krupa – Borac Banja Luka
24.09.2017 19:00 Siroki Brijeg – Vitez

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 16:00 Vitez – GOSK Gabela
30.09.2017 18:00 Siroki Brijeg – Radnik Bijeljina
30.09.2017 20:00 Zeljeznicar – Zrinjski Mostar
01.10.2017 16:00 FK Sarajevo – FK Krupa
01.10.2017 19:30 Borac Banja Luka – Sloboda Tuzla
02.10.2017 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Celik Zenica

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 15:30 Radnik Bijeljina – Vitez
14.10.2017 15:30 FK Krupa – Siroki Brijeg
14.10.2017 18:00 Sloboda Tuzla – FK Sarajevo
14.10.2017 20:00 Zrinjski Mostar – Borac Banja Luka
15.10.2017 15:30 GOSK Gabela – FK Mladost Doboj Kakanj
15.10.2017 18:00 Celik Zenica – Zeljeznicar

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 16:00 GOSK Gabela – Zeljeznicar
21.10.2017 16:00 Zrinjski Mostar – FK Sarajevo
21.10.2017 16:00 Celik Zenica – Borac Banja Luka
21.10.2017 16:00 Vitez – FK Mladost Doboj Kakanj
21.10.2017 16:00 FK Krupa – Radnik Bijeljina
21.10.2017 16:00 Sloboda Tuzla – Siroki Brijeg

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 16:00 Siroki Brijeg – Zrinjski Mostar
28.10.2017 16:00 Radnik Bijeljina – Sloboda Tuzla
28.10.2017 16:00 FK Krupa – Vitez
28.10.2017 16:00 Zeljeznicar – FK Mladost Doboj Kakanj
28.10.2017 16:00 Borac Banja Luka – GOSK Gabela
28.10.2017 16:00 FK Sarajevo – Celik Zenica

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 16:00 Vitez – Zeljeznicar
04.11.2017 16:00 Sloboda Tuzla – FK Krupa
04.11.2017 16:00 Zrinjski Mostar – Radnik Bijeljina
04.11.2017 16:00 Celik Zenica – Siroki Brijeg
04.11.2017 16:00 GOSK Gabela – FK Sarajevo
04.11.2017 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Borac Banja Luka

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 16:00 Borac Banja Luka – Zeljeznicar
18.11.2017 16:00 FK Sarajevo – FK Mladost Doboj Kakanj
18.11.2017 16:00 Siroki Brijeg – GOSK Gabela
18.11.2017 16:00 Radnik Bijeljina – Celik Zenica
18.11.2017 16:00 FK Krupa – Zrinjski Mostar
18.11.2017 16:00 Sloboda Tuzla – Vitez

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 16:00 Vitez – Borac Banja Luka
25.11.2017 16:00 Zeljeznicar – FK Sarajevo
25.11.2017 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Siroki Brijeg
25.11.2017 16:00 Zrinjski Mostar – Sloboda Tuzla
25.11.2017 16:00 Celik Zenica – FK Krupa
25.11.2017 16:00 GOSK Gabela – Radnik Bijeljina

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 16:00 Zrinjski Mostar – Vitez
02.12.2017 16:00 Sloboda Tuzla – Celik Zenica
02.12.2017 16:00 FK Krupa – GOSK Gabela
02.12.2017 16:00 Siroki Brijeg – Zeljeznicar
02.12.2017 16:00 Radnik Bijeljina – FK Mladost Doboj Kakanj
02.12.2017 16:00 FK Sarajevo – Borac Banja Luka

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 16:00 Vitez – FK Sarajevo
09.12.2017 16:00 Borac Banja Luka – Siroki Brijeg
09.12.2017 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Krupa
09.12.2017 16:00 Zeljeznicar – Radnik Bijeljina
09.12.2017 16:00 Celik Zenica – Zrinjski Mostar
09.12.2017 16:00 GOSK Gabela – Sloboda Tuzla

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 16:00 Celik Zenica – Vitez
17.02.2018 16:00 Sloboda Tuzla – FK Mladost Doboj Kakanj
17.02.2018 16:00 Zrinjski Mostar – GOSK Gabela
17.02.2018 16:00 Radnik Bijeljina – Borac Banja Luka
17.02.2018 16:00 FK Krupa – Zeljeznicar
17.02.2018 16:00 Siroki Brijeg – FK Sarajevo

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 16:00 Vitez – Siroki Brijeg
24.02.2018 16:00 FK Sarajevo – Radnik Bijeljina
24.02.2018 16:00 Zeljeznicar – Sloboda Tuzla
24.02.2018 16:00 Borac Banja Luka – FK Krupa
24.02.2018 16:00 GOSK Gabela – Celik Zenica
24.02.2018 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Zrinjski Mostar

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2018 16:00 GOSK Gabela – Vitez
28.02.2018 16:00 Celik Zenica – FK Mladost Doboj Kakanj
28.02.2018 16:00 Sloboda Tuzla – Borac Banja Luka
28.02.2018 16:00 Zrinjski Mostar – Zeljeznicar
28.02.2018 16:00 FK Krupa – FK Sarajevo
28.02.2018 16:00 Radnik Bijeljina – Siroki Brijeg

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 16:00 Siroki Brijeg – FK Krupa
03.03.2018 16:00 FK Sarajevo – Sloboda Tuzla
03.03.2018 16:00 Borac Banja Luka – Zrinjski Mostar
03.03.2018 16:00 FK Mladost Doboj Kakanj – GOSK Gabela
03.03.2018 16:00 Zeljeznicar – Celik Zenica
03.03.2018 16:00 Vitez – Radnik Bijeljina
Advertisement

Seneste kampe

Borac Banja Luka
Vitez
1 – 0
20. august 20:00
Færdig
Siroki Brijeg
FK Mladost Doboj Kakanj
3 – 1
20. august 20:00
Færdig
Sloboda Tuzla
Zrinjski Mostar
0 – 2
20. august 20:00
Færdig
Radnik Bijeljina
GOSK Gabela
3 – 1
20. august 17:00
Færdig
FK Sarajevo
Zeljeznicar
0 – 1
19. august 20:00
Færdig
FK Krupa
Celik Zenica
1 – 0
19. august 17:00
Færdig

Kommende kampe

Vitez
Zrinjski Mostar
vs
26. august 17:00
Ikke startet
FK Mladost Doboj Kakanj
Radnik Bijeljina
vs
26. august 17:00
Ikke startet
Zeljeznicar
Siroki Brijeg
vs
26. august 20:00
Ikke startet
Celik Zenica
Sloboda Tuzla
vs
27. august 17:00
Ikke startet
GOSK Gabela
FK Krupa
vs
27. august 17:00
Ikke startet
Borac Banja Luka
FK Sarajevo
vs
27. august 20:00
Ikke startet

Turneringer i Bosnien