LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ludogorets 26 21 4 1 69 - 19 67
2. Levski Sofia 26 15 6 5 38 - 17 51
3. PFC CSKA-Sofia 26 13 7 6 35 - 16 46
4. Cherno More Varna 26 12 7 7 30 - 24 43
5. Lokomotiv Plovdiv 26 10 9 7 35 - 30 39
6. Dunav Ruse 26 10 8 8 32 - 31 38
7. Botev Plovdiv 26 10 5 11 36 - 42 35
8. Beroe 26 10 5 11 27 - 28 35
9. Pirin Blagoevgrad 26 10 4 12 30 - 36 34
10. Vereya 26 8 6 12 22 - 36 30
11. Slavia Sofia 26 8 4 14 30 - 45 28
12. Neftochimic Burgas 1962 26 7 5 14 27 - 37 26
13. Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 26 5 7 14 22 - 39 22
14. Montana 26 3 3 20 16 - 49 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,14 449 2,47 94 (51,6 %) 40 (22,0 %) 48 (26,4 %)
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ludogorets 13 11 2 0 32 - 8 35
2. Levski Sofia 13 10 2 1 20 - 4 32
3. PFC CSKA-Sofia 13 8 3 2 23 - 7 27
4. Cherno More Varna 13 7 4 2 14 - 9 25
5. Lokomotiv Plovdiv 13 5 7 1 19 - 12 22
6. Dunav Ruse 13 5 5 3 19 - 16 20
7. Botev Plovdiv 13 7 3 3 23 - 16 24
8. Beroe 13 6 3 4 15 - 13 21
9. Pirin Blagoevgrad 13 8 3 2 21 - 12 27
10. Vereya 13 8 2 3 15 - 8 26
11. Slavia Sofia 13 7 0 6 22 - 22 21
12. Neftochimic Burgas 1962 13 6 2 5 19 - 14 20
13. Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 13 4 3 6 11 - 14 15
14. Montana 13 2 1 10 12 - 29 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,14 449 2,47 94 (51,6 %) 40 (22,0 %) 48 (26,4 %)
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ludogorets 13 10 2 1 37 - 11 32
2. Levski Sofia 13 5 4 4 18 - 13 19
3. PFC CSKA-Sofia 13 5 4 4 12 - 9 19
4. Cherno More Varna 13 5 3 5 16 - 15 18
5. Lokomotiv Plovdiv 13 5 2 6 16 - 18 17
6. Dunav Ruse 13 5 3 5 13 - 15 18
7. Botev Plovdiv 13 3 2 8 13 - 26 11
8. Beroe 13 4 2 7 12 - 15 14
9. Pirin Blagoevgrad 13 2 1 10 9 - 24 7
10. Vereya 13 0 4 9 7 - 28 4
11. Slavia Sofia 13 1 4 8 8 - 23 7
12. Neftochimic Burgas 1962 13 1 3 9 8 - 23 6
13. Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 13 1 4 8 11 - 25 7
14. Montana 13 1 2 10 4 - 20 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,14 449 2,47 94 (51,6 %) 40 (22,0 %) 48 (26,4 %)
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Ludogorets 11 1 2,65 0,73
2. Levski Sofia 13 4 1,46 0,65
3. PFC CSKA-Sofia 14 7 1,35 0,62
4. Cherno More Varna 10 8 1,15 0,92
5. Lokomotiv Plovdiv 8 5 1,35 1,15
6. Dunav Ruse 11 8 1,23 1,19
7. Botev Plovdiv 6 7 1,38 1,62
8. Beroe 8 11 1,04 1,08
9. Pirin Blagoevgrad 6 8 1,15 1,38
10. Vereya 10 9 0,85 1,38
11. Slavia Sofia 2 12 1,15 1,73
12. Neftochimic Burgas 1962 8 8 1,04 1,42
13. Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 5 13 0,85 1,50
14. Montana 3 14 0,62 1,88
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 36,14 449 2,47 94 (51,6 %) 40 (22,0 %) 48 (26,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
Mål    Spiller Klub
19    Claudiu Keserü Ludogorets
13    Joao Paulo Botev Plovdiv
12    Marcelinho Ludogorets
10    Martin Kamburov Lokomotiv Plovdiv
10    Jonathan Cafu Ludogorets
10    Wanderson Ludogorets
9    Todor Nedelev Botev Plovdiv
8    Marek Kuzma Cherno More Varna
8    Daniel Mladenov Pirin Blagoevgrad
8    Stanislav Kostov Pirin Blagoevgrad
8    Serder Serderov Slavia Sofia
7    Junior Mapuku Beroe
7    Miroslav Budinov Dunav Ruse
7    Roman Prochazka Levski Sofia
7    Tunde Adeniji Levski Sofia
6    Dani Kiki Lokomotiv Plovdiv
6    Steven Petkov Montana
5    Birsent Karageren Dunav Ruse
5    Vasil Shopov Dunav Ruse
5    Anton Ognyanov Levski Sofia
5    Rahavi Kifoueti Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
5    Gustavo Culma PFC CSKA-Sofia
5    Diogo Viana PFC CSKA-Sofia
5    Valeri Domovchiyski Slavia Sofia
5    Momchil Tsvetanov Vereya
4    Fernando Viana Botev Plovdiv
4    Bacari Cherno More Varna
4    Bozhidar Kraev Levski Sofia
4    Georgi Kostadinov Levski Sofia
4    Antonio Anete Levski Sofia
4    Cosmin Moti Ludogorets
4    Ivan Valchanov Neftochimic Burgas 1962
4    Rui Pedro PFC CSKA-Sofia
4    Milcho Angelov PFC CSKA-Sofia
4    Bozhidar Vasev Slavia Sofia
4    Ivaylo Dimitrov Slavia Sofia
4    Amadou Soukouna Vereya
3    Anton Karachanakov Beroe
3    Martin Raynov Beroe
3    Serkan Yusein Botev Plovdiv
3    Georgi Iliev Cherno More Varna
3    Borislav Baldzhiyski Cherno More Varna
3    Diyan Dimov Dunav Ruse
3    Branimir Kostadinov Dunav Ruse
3    Francis Narh Levski Sofia
3    Mathias Coureur Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
3    Aristote N'Dongala Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
3    Dino Martinovic Lokomotiv Plovdiv
3    Veselin Marchev Lokomotiv Plovdiv
3    Parvizdzhon Umarbaev Lokomotiv Plovdiv
3    Dimo Bakalov Lokomotiv Plovdiv
3    Kiril Kotev Lokomotiv Plovdiv
3    Juninho Quixada Ludogorets
3    Nikolay Dyulgerov Neftochimic Burgas 1962
3    Galin Ivanov Neftochimic Burgas 1962
3    Emanuil Manev Neftochimic Burgas 1962
3    Ventsislav Hristov Neftochimic Burgas 1962
3    Arsénio PFC CSKA-Sofia
3    Bozhidar Chorbadzhiyski PFC CSKA-Sofia
3    Preslav Yordanov PFC CSKA-Sofia
3    Vladislav Zlatinov Pirin Blagoevgrad
3    Orlin Starokin Pirin Blagoevgrad
3    Ivan Minchev Slavia Sofia
3    Georgi Andonov Vereya
2    David Manga Lembe Beroe
2    Georgi Bozhilov Beroe
2    Borislav Tsonev Beroe
2    Omar Kossoko Botev Plovdiv
2    Ivan Stoyanov Botev Plovdiv
2    Alexander Tsvetkov Cherno More Varna
2    Hugo Seco Cherno More Varna
2    Plamen Nikolov Cherno More Varna
2    Ivan Kokonov Cherno More Varna
2    Yulian Nenov Dunav Ruse
2    Dimitar Pirgov Levski Sofia
2    Dimo Atanasov Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2    Atanas Fidanin Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2    Igor Djoman Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2    Gustavo Campanharo Ludogorets
2    Andreas Vasev Montana
2    Georgi Valchev Neftochimic Burgas 1962
2    Kiril Despodov PFC CSKA-Sofia
2    Aleksandar Bashliev Pirin Blagoevgrad
2    Ivan Tsvetkov Pirin Blagoevgrad
2    Georgi Yomov Slavia Sofia
2    Yanislav Ivanov Vereya
2    Georgi Angelov Vereya
1    Kohei Kato Beroe
1    Erik Pochanski Beroe
1    Carlos Ohene Beroe
1    Mateas Delic Beroe
1    Aleksandar Vasilev Beroe
1    Ivo Ivanov Beroe
1    Ventsislav Vasilev Beroe
1    Ville Salmikivi Beroe
1    Atanas Zehirov Beroe
1    Radoslav Terziev Botev Plovdiv
1    Felipe Brisola Botev Plovdiv
1    Lachezar Baltanov Botev Plovdiv
1    Stenio Botev Plovdiv
1    Daniel Georgiev Cherno More Varna
1    Trayan Trayanov Cherno More Varna
1    Pirulo Cherno More Varna
1    Todor Palankov Cherno More Varna
1    Petar Patev Dunav Ruse
1    Oleksiy Larin Dunav Ruse
1    Mihail Milchev Dunav Ruse
1    Ilian Micanski Levski Sofia
1    David Jablonsky Levski Sofia
1    Mehdi Bourabia Levski Sofia
1    Yordan Apostolov Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1    Yanaki Smirnov Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1    Vladislav Uzunov Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1    Krasen Trifonov Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1    Sofien Moussa Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1    Simeon Raykov Lokomotiv Plovdiv
1    Lucas Sasha Ludogorets
1    Igor Plastun Ludogorets
1    Virgil Misidjan Ludogorets
1    Jody Lukoki Ludogorets
1    Slavcho Shokolarov Ludogorets
1    Cicinho Ludogorets
1    Jose Luis Palomino Ludogorets
1    Sergei Georgiev Montana
1    Marquinhos Montana
1    Daniel Genov Montana
1    Kostadin Dyakov Montana
1    Ivan Mihov Montana
1    Atanas Iliev Montana
1    Petar Atanasov Montana
1    Danilo Bala Montana
1    Kostadin Velkov Neftochimic Burgas 1962
1    Marko Randjelovic Neftochimic Burgas 1962
1    Lubomir Bozhinov Neftochimic Burgas 1962
1    Stanislav Malamov Neftochimic Burgas 1962
1    Iliya Milanov Neftochimic Burgas 1962
1    Marian Ognyanov Neftochimic Burgas 1962
1    Kostadin Hazurov Neftochimic Burgas 1962
1    Zhivko Petkov Neftochimic Burgas 1962
1    Kevin Mercado PFC CSKA-Sofia
1    Rafael Perez PFC CSKA-Sofia
1    David Simao PFC CSKA-Sofia
1    Aleksandar Dyulgerov PFC CSKA-Sofia
1    Petrus Boumal PFC CSKA-Sofia
1    Ruben Pinto PFC CSKA-Sofia
1    Dimitar Blagov Pirin Blagoevgrad
1    Rumen Sandev Pirin Blagoevgrad
1    Stiliyan Nikolov Pirin Blagoevgrad
1    Ndue Mujeci Pirin Blagoevgrad
1    Aymen Souda Pirin Blagoevgrad
1    Stefan Velkov Slavia Sofia
1    Nikolay Dimitrov Slavia Sofia
1    Petko Hristov Slavia Sofia
1    Metodi Kostov Vereya
1    Elias Vereya
1    Iliyan Yordanov Vereya
1    Pedro Eugenio Vereya
1    Iliya Munin Vereya
Vis hele listen
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
Opdateret:
2/4-2017 20:50
Bulgarien
Division A (26 runder)
Klub Fordeling G R T
Neftochimic Burgas 196291091
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa69876
Cherno More Varna69473
Pirin Blagoevgrad69170
Beroe66369
PFC CSKA-Sofia65368
Lokomotiv Plovdiv67168
Levski Sofia64165
Vereya58462
Montana58260
Slavia Sofia51859
Botev Plovdiv51455
Dunav Ruse45550
Ludogorets43043
Total86644909
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

339372

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:05 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Neftochimic Burgas 1962 0 – 0
29.07.2016 20:15 PFC CSKA-Sofia – Slavia Sofia 2 – 0
30.07.2016 18:00 Botev Plovdiv – Lokomotiv Plovdiv 1 – 1
30.07.2016 20:15 Dunav Ruse – Vereya 0 – 0
31.07.2016 18:00 Levski Sofia – Montana 0 – 0
31.07.2016 20:15 Pirin Blagoevgrad – Cherno More Varna 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:00 Neftochimic Burgas 1962 – Dunav Ruse 1 – 2
05.08.2016 20:15 Pirin Blagoevgrad – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 2 – 1
06.08.2016 18:00 Vereya – PFC CSKA-Sofia 1 – 0
06.08.2016 20:20 Ludogorets – Botev Plovdiv 4 – 1
07.08.2016 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Levski Sofia 2 – 2
07.08.2016 20:15 Slavia Sofia – Beroe 1 – 2
08.08.2016 19:00 Cherno More Varna – Montana 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Montana – Lokomotiv Plovdiv 0 – 3
12.08.2016 20:15 Dunav Ruse – Pirin Blagoevgrad 1 – 0
13.08.2016 18:00 Beroe – Vereya 1 – 0
13.08.2016 20:15 Levski Sofia – Ludogorets 1 – 0
14.08.2016 18:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Cherno More Varna 2 – 2
14.08.2016 20:15 PFC CSKA-Sofia – Neftochimic Burgas 1962 5 – 1
15.08.2016 19:00 Botev Plovdiv – Slavia Sofia 3 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Dunav Ruse 0 – 2
19.08.2016 20:15 Cherno More Varna – Lokomotiv Plovdiv 2 – 0
20.08.2016 18:00 Pirin Blagoevgrad – PFC CSKA-Sofia 1 – 1
20.08.2016 20:15 Ludogorets – Montana 2 – 0
21.08.2016 18:00 Neftochimic Burgas 1962 – Beroe 1 – 0
21.08.2016 20:15 Slavia Sofia – Levski Sofia 0 – 4
22.08.2016 19:00 Vereya – Botev Plovdiv 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Montana – Slavia Sofia 1 – 2
26.08.2016 20:15 Beroe – Pirin Blagoevgrad 1 – 0
27.08.2016 16:00 Dunav Ruse – Cherno More Varna 3 – 0
27.08.2016 18:00 Botev Plovdiv – Neftochimic Burgas 1962 2 – 1
27.08.2016 20:15 PFC CSKA-Sofia – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 2 – 0
28.08.2016 18:00 Levski Sofia – Vereya 4 – 0
28.08.2016 20:15 Lokomotiv Plovdiv – Ludogorets 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Vereya – Montana 3 – 0
09.09.2016 20:15 Cherno More Varna – Ludogorets 1 – 3
10.09.2016 18:00 Slavia Sofia – Lokomotiv Plovdiv 5 – 2
10.09.2016 20:15 Neftochimic Burgas 1962 – Levski Sofia 1 – 2
11.09.2016 18:00 Pirin Blagoevgrad – Botev Plovdiv 2 – 1
11.09.2016 20:15 Dunav Ruse – PFC CSKA-Sofia 2 – 0
12.09.2016 19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Beroe 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:00 Montana – Neftochimic Burgas 1962 2 – 0
16.09.2016 20:15 Lokomotiv Plovdiv – Vereya 3 – 1
17.09.2016 16:00 Botev Plovdiv – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 4 – 0
17.09.2016 18:00 Levski Sofia – Pirin Blagoevgrad 2 – 0
17.09.2016 20:15 Ludogorets – Slavia Sofia 3 – 1
18.09.2016 18:00 PFC CSKA-Sofia – Cherno More Varna 1 – 0
18.09.2016 20:15 Beroe – Dunav Ruse 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Pirin Blagoevgrad – Montana 1 – 0
23.09.2016 20:15 Vereya – Ludogorets 1 – 5
24.09.2016 18:00 Neftochimic Burgas 1962 – Lokomotiv Plovdiv 1 – 2
24.09.2016 20:15 Dunav Ruse – Botev Plovdiv 1 – 2
25.09.2016 18:00 PFC CSKA-Sofia – Beroe 4 – 0
25.09.2016 20:15 Cherno More Varna – Slavia Sofia 0 – 0
26.09.2016 19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Levski Sofia 0 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Pirin Blagoevgrad 2 – 3
30.09.2016 19:00 Beroe – Cherno More Varna 0 – 1
01.10.2016 14:15 Montana – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 2 – 4
01.10.2016 16:30 Botev Plovdiv – PFC CSKA-Sofia 0 – 0
01.10.2016 19:00 Slavia Sofia – Vereya 3 – 1
02.10.2016 16:45 Levski Sofia – Dunav Ruse 2 – 0
02.10.2016 19:00 Ludogorets – Neftochimic Burgas 1962 3 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 16:30 Cherno More Varna – Vereya 2 – 1
14.10.2016 19:00 Pirin Blagoevgrad – Ludogorets 1 – 3
15.10.2016 15:30 PFC CSKA-Sofia – Levski Sofia 1 – 1
15.10.2016 19:00 Neftochimic Burgas 1962 – Slavia Sofia 2 – 0
16.10.2016 16:30 Beroe – Botev Plovdiv 3 – 4
16.10.2016 19:00 Dunav Ruse – Montana 1 – 1
17.10.2016 19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Lokomotiv Plovdiv 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Dunav Ruse 0 – 0
21.10.2016 19:00 Montana – PFC CSKA-Sofia 0 – 2
22.10.2016 14:00 Botev Plovdiv – Cherno More Varna 2 – 3
22.10.2016 16:30 Levski Sofia – Beroe 2 – 0
22.10.2016 19:00 Ludogorets – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 4 – 0
23.10.2016 16:30 Slavia Sofia – Pirin Blagoevgrad 3 – 1
23.10.2016 19:00 Vereya – Neftochimic Burgas 1962 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 16:30 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Slavia Sofia 1 – 0
28.10.2016 19:00 Dunav Ruse – Ludogorets 3 – 5
29.10.2016 16:30 PFC CSKA-Sofia – Lokomotiv Plovdiv 0 – 1
29.10.2016 19:00 Beroe – Montana 2 – 1
30.10.2016 16:30 Botev Plovdiv – Levski Sofia 1 – 1
30.10.2016 19:00 Cherno More Varna – Neftochimic Burgas 1962 3 – 1
31.10.2016 19:00 Pirin Blagoevgrad – Vereya 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2016 14:00 Slavia Sofia – Dunav Ruse 0 – 2
02.11.2016 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Beroe 1 – 1
03.11.2016 14:30 Montana – Botev Plovdiv 3 – 1
04.11.2016 12:00 Vereya – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 0
04.11.2016 14:00 Neftochimic Burgas 1962 – Pirin Blagoevgrad 3 – 1
04.11.2016 16:30 Levski Sofia – Cherno More Varna 1 – 0
05.11.2016 14:00 Ludogorets – PFC CSKA-Sofia 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2016 16:30 Beroe – Ludogorets 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 16:30 Cherno More Varna – Pirin Blagoevgrad 0 – 0
19.11.2016 12:00 Vereya – Dunav Ruse 1 – 0
19.11.2016 14:00 Slavia Sofia – PFC CSKA-Sofia 0 – 1
19.11.2016 16:30 Ludogorets – Beroe 1 – 0
20.11.2016 14:00 Lokomotiv Plovdiv – Botev Plovdiv 2 – 0
20.11.2016 16:30 Montana – Levski Sofia 1 – 3
21.11.2016 16:30 Neftochimic Burgas 1962 – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 16:30 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Pirin Blagoevgrad 1 – 0
26.11.2016 12:00 Montana – Cherno More Varna 0 – 2
26.11.2016 14:15 Levski Sofia – Lokomotiv Plovdiv 1 – 2
26.11.2016 16:30 Botev Plovdiv – Ludogorets 1 – 3
27.11.2016 11:30 Beroe – Slavia Sofia 1 – 1
27.11.2016 14:15 Dunav Ruse – Neftochimic Burgas 1962 3 – 0
27.11.2016 16:45 PFC CSKA-Sofia – Vereya 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 14:00 Cherno More Varna – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 1
29.11.2016 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Montana 2 – 0
30.11.2016 12:00 Pirin Blagoevgrad – Dunav Ruse 4 – 1
30.11.2016 14:00 Slavia Sofia – Botev Plovdiv 3 – 2
30.11.2016 16:30 Ludogorets – Levski Sofia 2 – 1
01.12.2016 14:00 Vereya – Beroe 1 – 0
01.12.2016 16:30 Neftochimic Burgas 1962 – PFC CSKA-Sofia 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Cherno More Varna 1 – 0
03.12.2016 14:00 Dunav Ruse – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 0
03.12.2016 16:30 Levski Sofia – Slavia Sofia 1 – 0
04.12.2016 14:00 Beroe – Neftochimic Burgas 1962 2 – 0
04.12.2016 16:30 PFC CSKA-Sofia – Pirin Blagoevgrad 2 – 0
05.12.2016 16:30 Botev Plovdiv – Vereya 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 16:30 Neftochimic Burgas 1962 – Botev Plovdiv 4 – 0
10.12.2016 12:00 Slavia Sofia – Montana 2 – 0
10.12.2016 14:00 Vereya – Levski Sofia 0 – 1
10.12.2016 16:35 Ludogorets – Lokomotiv Plovdiv 1 – 0
11.12.2016 14:05 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – PFC CSKA-Sofia 0 – 0
11.12.2016 16:30 Cherno More Varna – Dunav Ruse 1 – 0
12.12.2016 16:30 Pirin Blagoevgrad – Beroe 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 16:30 Montana – Vereya 1 – 1
14.12.2016 12:00 Lokomotiv Plovdiv – Slavia Sofia 1 – 1
14.12.2016 14:15 Ludogorets – Cherno More Varna 1 – 1
14.12.2016 16:30 Levski Sofia – Neftochimic Burgas 1962 1 – 0
15.12.2016 14:00 Beroe – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 1
15.12.2016 16:30 Botev Plovdiv – Pirin Blagoevgrad 3 – 2
16.12.2016 13:30 PFC CSKA-Sofia – Dunav Ruse 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.02.2017 14:00 Montana – Ludogorets 0 – 4

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 16:30 Dunav Ruse – Beroe 0 – 4
18.02.2017 12:00 Neftochimic Burgas 1962 – Montana 2 – 0
18.02.2017 14:05 Pirin Blagoevgrad – Levski Sofia 1 – 0
18.02.2017 16:30 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Botev Plovdiv 0 – 1
19.02.2017 11:30 Cherno More Varna – PFC CSKA-Sofia 0 – 2
20.02.2017 14:00 Slavia Sofia – Ludogorets 0 – 2
20.02.2017 16:30 Vereya – Lokomotiv Plovdiv 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 16:30 Botev Plovdiv – Dunav Ruse 0 – 2
25.02.2017 12:00 Lokomotiv Plovdiv – Neftochimic Burgas 1962 0 – 0
25.02.2017 14:00 Beroe – PFC CSKA-Sofia 0 – 1
25.02.2017 16:30 Levski Sofia – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 – 1
26.02.2017 11:30 Slavia Sofia – Cherno More Varna 2 – 1
26.02.2017 14:00 Montana – Pirin Blagoevgrad 1 – 2
26.02.2017 16:30 Ludogorets – Vereya 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 14:00 Dunav Ruse – Levski Sofia 2 – 2
28.02.2017 16:30 PFC CSKA-Sofia – Botev Plovdiv 0 – 0
01.03.2017 12:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Montana 0 – 1
01.03.2017 14:00 Pirin Blagoevgrad – Lokomotiv Plovdiv 1 – 0
01.03.2017 16:30 Neftochimic Burgas 1962 – Ludogorets 1 – 1
02.03.2017 14:00 Cherno More Varna – Beroe 1 – 0
02.03.2017 16:30 Vereya – Slavia Sofia 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 11:30 Montana – Dunav Ruse 1 – 2
04.03.2017 13:30 Levski Sofia – PFC CSKA-Sofia 2 – 1
04.03.2017 16:30 Lokomotiv Plovdiv – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 2 – 1
05.03.2017 11:30 Slavia Sofia – Neftochimic Burgas 1962 0 – 3
05.03.2017 14:00 Vereya – Cherno More Varna 0 – 0
05.03.2017 16:30 Ludogorets – Pirin Blagoevgrad 3 – 0
06.03.2017 16:30 Botev Plovdiv – Beroe 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 16:30 Dunav Ruse – Lokomotiv Plovdiv 1 – 1
11.03.2017 14:00 Cherno More Varna – Botev Plovdiv 1 – 1
11.03.2017 16:30 PFC CSKA-Sofia – Montana 2 – 1
12.03.2017 12:00 Pirin Blagoevgrad – Slavia Sofia 4 – 0
12.03.2017 14:00 Beroe – Levski Sofia 1 – 0
12.03.2017 16:30 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Ludogorets 0 – 5
13.03.2017 16:30 Neftochimic Burgas 1962 – Vereya 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 16:30 Slavia Sofia – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 3 – 1
17.03.2017 16:30 Montana – Beroe 0 – 3
18.03.2017 12:00 Vereya – Pirin Blagoevgrad 2 – 0
18.03.2017 14:00 Lokomotiv Plovdiv – PFC CSKA-Sofia 1 – 1
18.03.2017 16:30 Ludogorets – Dunav Ruse 2 – 2
19.03.2017 14:00 Neftochimic Burgas 1962 – Cherno More Varna 1 – 3
19.03.2017 16:30 Levski Sofia – Botev Plovdiv 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 16:30 Pirin Blagoevgrad – Neftochimic Burgas 1962 1 – 0
31.03.2017 19:00 Botev Plovdiv – Montana 2 – 0
01.04.2017 14:00 Beroe – Lokomotiv Plovdiv 3 – 2
01.04.2017 16:30 Cherno More Varna – Levski Sofia 1 – 0
01.04.2017 19:00 PFC CSKA-Sofia – Ludogorets 0 – 2
02.04.2017 16:30 Dunav Ruse – Slavia Sofia 1 – 1
02.04.2017 19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Vereya 5 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Vereya
5 – 0
2. april 19:00
Færdig
Dunav Ruse
Slavia Sofia
1 – 1
2. april 16:30
Færdig
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
0 – 2
1. april 19:00
Færdig
Cherno More Varna
Levski Sofia
1 – 0
1. april 16:30
Færdig
Beroe
Lokomotiv Plovdiv
3 – 2
1. april 14:00
Færdig
Botev Plovdiv
Montana
2 – 0
31. marts 19:00
Færdig
Pirin Blagoevgrad
Neftochimic Burgas 1962
1 – 0
31. marts 16:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Bulgarien