LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beroe 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Botev Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Cherno More Varna 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dunav Ruse 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Etar 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Levski Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Lokomotiv Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Ludogorets 0 0 0 0 0 - 0 0
9. PFC CSKA-Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Pirin Blagoevgrad 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Septemvri Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Slavia Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Vereya 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Vitosha Bistritsa 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beroe 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Botev Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Cherno More Varna 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dunav Ruse 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Etar 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Levski Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Lokomotiv Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Ludogorets 0 0 0 0 0 - 0 0
9. PFC CSKA-Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Pirin Blagoevgrad 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Septemvri Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Slavia Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Vereya 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Vitosha Bistritsa 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beroe 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Botev Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Cherno More Varna 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dunav Ruse 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Etar 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Levski Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Lokomotiv Plovdiv 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Ludogorets 0 0 0 0 0 - 0 0
9. PFC CSKA-Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Pirin Blagoevgrad 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Septemvri Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Slavia Sofia 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Vereya 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Vitosha Bistritsa 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Beroe 0 0 - -
2. Botev Plovdiv 0 0 - -
3. Cherno More Varna 0 0 - -
4. Dunav Ruse 0 0 - -
5. Etar 0 0 - -
6. Levski Sofia 0 0 - -
7. Lokomotiv Plovdiv 0 0 - -
8. Ludogorets 0 0 - -
9. PFC CSKA-Sofia 0 0 - -
10. Pirin Blagoevgrad 0 0 - -
11. Septemvri Sofia 0 0 - -
12. Slavia Sofia 0 0 - -
13. Vereya 0 0 - -
14. Vitosha Bistritsa 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
Opdateret:
22/6-2017 10:43
Bulgarien
Division A (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

465852

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 18:00 Levski Sofia – Ludogorets
15.07.2017 18:00 Slavia Sofia – PFC CSKA-Sofia
15.07.2017 18:00 Etar – Lokomotiv Plovdiv
15.07.2017 18:00 Beroe – Vereya
15.07.2017 18:00 Septemvri Sofia – Dunav Ruse
15.07.2017 18:00 Cherno More Varna – Vitosha Bistritsa
15.07.2017 18:00 Botev Plovdiv – Pirin Blagoevgrad

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 18:00 Slavia Sofia – Botev Plovdiv
22.07.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Septemvri Sofia
22.07.2017 18:00 Dunav Ruse – Beroe
22.07.2017 18:00 Vereya – Cherno More Varna
22.07.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Etar
22.07.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Levski Sofia
22.07.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Ludogorets

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 18:00 Ludogorets – Lokomotiv Plovdiv
29.07.2017 18:00 Levski Sofia – Vitosha Bistritsa
29.07.2017 18:00 Etar – Vereya
29.07.2017 18:00 Cherno More Varna – Dunav Ruse
29.07.2017 18:00 Beroe – Pirin Blagoevgrad
29.07.2017 18:00 Septemvri Sofia – Slavia Sofia
29.07.2017 18:00 Botev Plovdiv – PFC CSKA-Sofia

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 18:00 Botev Plovdiv – Septemvri Sofia
05.08.2017 18:00 Slavia Sofia – Beroe
05.08.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Cherno More Varna
05.08.2017 18:00 Dunav Ruse – Etar
05.08.2017 18:00 Vereya – Levski Sofia
05.08.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Ludogorets
05.08.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Lokomotiv Plovdiv

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Vitosha Bistritsa
12.08.2017 18:00 Ludogorets – Vereya
12.08.2017 18:00 Levski Sofia – Dunav Ruse
12.08.2017 18:00 Etar – Pirin Blagoevgrad
12.08.2017 18:00 Cherno More Varna – Slavia Sofia
12.08.2017 18:00 Beroe – Botev Plovdiv
12.08.2017 18:00 Septemvri Sofia – PFC CSKA-Sofia

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 18:00 Septemvri Sofia – Beroe
19.08.2017 18:00 Botev Plovdiv – Cherno More Varna
19.08.2017 18:00 Slavia Sofia – Etar
19.08.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Levski Sofia
19.08.2017 18:00 Dunav Ruse – Ludogorets
19.08.2017 18:00 Vereya – Lokomotiv Plovdiv
19.08.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Vitosha Bistritsa

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Vereya
26.08.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Dunav Ruse
26.08.2017 18:00 Ludogorets – Pirin Blagoevgrad
26.08.2017 18:00 Levski Sofia – Slavia Sofia
26.08.2017 18:00 Etar – Botev Plovdiv
26.08.2017 18:00 Cherno More Varna – Septemvri Sofia
26.08.2017 18:00 Beroe – PFC CSKA-Sofia

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 18:00 Beroe – Cherno More Varna
09.09.2017 18:00 Septemvri Sofia – Etar
09.09.2017 18:00 Botev Plovdiv – Levski Sofia
09.09.2017 18:00 Slavia Sofia – Ludogorets
09.09.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Lokomotiv Plovdiv
09.09.2017 18:00 Dunav Ruse – Vitosha Bistritsa
09.09.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Vereya

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 18:00 Vereya – Dunav Ruse
16.09.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Pirin Blagoevgrad
16.09.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Slavia Sofia
16.09.2017 18:00 Ludogorets – Botev Plovdiv
16.09.2017 18:00 Levski Sofia – Septemvri Sofia
16.09.2017 18:00 Etar – Beroe
16.09.2017 18:00 Cherno More Varna – PFC CSKA-Sofia

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 18:00 Cherno More Varna – Etar
23.09.2017 18:00 Beroe – Levski Sofia
23.09.2017 18:00 Septemvri Sofia – Ludogorets
23.09.2017 18:00 Botev Plovdiv – Lokomotiv Plovdiv
23.09.2017 18:00 Slavia Sofia – Vitosha Bistritsa
23.09.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Vereya
23.09.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Dunav Ruse

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 18:00 Dunav Ruse – Pirin Blagoevgrad
30.09.2017 18:00 Vereya – Slavia Sofia
30.09.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Botev Plovdiv
30.09.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Septemvri Sofia
30.09.2017 18:00 Ludogorets – Beroe
30.09.2017 18:00 Levski Sofia – Cherno More Varna
30.09.2017 18:00 Etar – PFC CSKA-Sofia

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 18:00 Etar – Levski Sofia
14.10.2017 18:00 Cherno More Varna – Ludogorets
14.10.2017 18:00 Beroe – Lokomotiv Plovdiv
14.10.2017 18:00 Septemvri Sofia – Vitosha Bistritsa
14.10.2017 18:00 Botev Plovdiv – Vereya
14.10.2017 18:00 Slavia Sofia – Dunav Ruse
14.10.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Pirin Blagoevgrad

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Slavia Sofia
21.10.2017 18:00 Dunav Ruse – Botev Plovdiv
21.10.2017 18:00 Vereya – Septemvri Sofia
21.10.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Beroe
21.10.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Cherno More Varna
21.10.2017 18:00 Ludogorets – Etar
21.10.2017 18:00 Levski Sofia – PFC CSKA-Sofia

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 18:00 Ludogorets – Levski Sofia
28.10.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Etar
28.10.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Cherno More Varna
28.10.2017 18:00 Vereya – Beroe
28.10.2017 18:00 Dunav Ruse – Septemvri Sofia
28.10.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Botev Plovdiv
28.10.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Slavia Sofia

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 18:00 Botev Plovdiv – Slavia Sofia
04.11.2017 18:00 Septemvri Sofia – Pirin Blagoevgrad
04.11.2017 18:00 Beroe – Dunav Ruse
04.11.2017 18:00 Cherno More Varna – Vereya
04.11.2017 18:00 Etar – Vitosha Bistritsa
04.11.2017 18:00 Levski Sofia – Lokomotiv Plovdiv
04.11.2017 18:00 Ludogorets – PFC CSKA-Sofia

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Ludogorets
18.11.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Levski Sofia
18.11.2017 18:00 Vereya – Etar
18.11.2017 18:00 Dunav Ruse – Cherno More Varna
18.11.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Beroe
18.11.2017 18:00 Slavia Sofia – Septemvri Sofia
18.11.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Botev Plovdiv

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 18:00 Septemvri Sofia – Botev Plovdiv
25.11.2017 18:00 Beroe – Slavia Sofia
25.11.2017 18:00 Cherno More Varna – Pirin Blagoevgrad
25.11.2017 18:00 Etar – Dunav Ruse
25.11.2017 18:00 Levski Sofia – Vereya
25.11.2017 18:00 Ludogorets – Vitosha Bistritsa
25.11.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – PFC CSKA-Sofia

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Lokomotiv Plovdiv
29.11.2017 18:00 Vereya – Ludogorets
29.11.2017 18:00 Dunav Ruse – Levski Sofia
29.11.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Etar
29.11.2017 18:00 Slavia Sofia – Cherno More Varna
29.11.2017 18:00 Botev Plovdiv – Beroe
29.11.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Septemvri Sofia

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 18:00 Beroe – Septemvri Sofia
02.12.2017 18:00 Cherno More Varna – Botev Plovdiv
02.12.2017 18:00 Etar – Slavia Sofia
02.12.2017 18:00 Levski Sofia – Pirin Blagoevgrad
02.12.2017 18:00 Ludogorets – Dunav Ruse
02.12.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Vereya
02.12.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – PFC CSKA-Sofia

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 18:00 Vereya – Vitosha Bistritsa
09.12.2017 18:00 Dunav Ruse – Lokomotiv Plovdiv
09.12.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Ludogorets
09.12.2017 18:00 Slavia Sofia – Levski Sofia
09.12.2017 18:00 Botev Plovdiv – Etar
09.12.2017 18:00 Septemvri Sofia – Cherno More Varna
09.12.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Beroe

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 18:00 Cherno More Varna – Beroe
17.02.2018 18:00 Etar – Septemvri Sofia
17.02.2018 18:00 Levski Sofia – Botev Plovdiv
17.02.2018 18:00 Ludogorets – Slavia Sofia
17.02.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Pirin Blagoevgrad
17.02.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Dunav Ruse
17.02.2018 18:00 Vereya – PFC CSKA-Sofia

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 18:00 Dunav Ruse – Vereya
24.02.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – Vitosha Bistritsa
24.02.2018 18:00 Slavia Sofia – Lokomotiv Plovdiv
24.02.2018 18:00 Botev Plovdiv – Ludogorets
24.02.2018 18:00 Septemvri Sofia – Levski Sofia
24.02.2018 18:00 Beroe – Etar
24.02.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Cherno More Varna

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2018 18:00 Etar – Cherno More Varna
28.02.2018 18:00 Levski Sofia – Beroe
28.02.2018 18:00 Ludogorets – Septemvri Sofia
28.02.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Botev Plovdiv
28.02.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Slavia Sofia
28.02.2018 18:00 Vereya – Pirin Blagoevgrad
28.02.2018 18:00 Dunav Ruse – PFC CSKA-Sofia

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – Dunav Ruse
03.03.2018 18:00 Slavia Sofia – Vereya
03.03.2018 18:00 Botev Plovdiv – Vitosha Bistritsa
03.03.2018 18:00 Septemvri Sofia – Lokomotiv Plovdiv
03.03.2018 18:00 Beroe – Ludogorets
03.03.2018 18:00 Cherno More Varna – Levski Sofia
03.03.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Etar

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 18:00 Levski Sofia – Etar
10.03.2018 18:00 Ludogorets – Cherno More Varna
10.03.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Beroe
10.03.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Septemvri Sofia
10.03.2018 18:00 Vereya – Botev Plovdiv
10.03.2018 18:00 Dunav Ruse – Slavia Sofia
10.03.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – PFC CSKA-Sofia

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 18:00 Botev Plovdiv – Dunav Ruse
17.03.2018 18:00 Septemvri Sofia – Vereya
17.03.2018 18:00 Beroe – Vitosha Bistritsa
17.03.2018 18:00 Cherno More Varna – Lokomotiv Plovdiv
17.03.2018 18:00 Etar – Ludogorets
17.03.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Levski Sofia
17.03.2018 18:00 Slavia Sofia – Pirin Blagoevgrad
Advertisement

Turneringer i Bulgarien