LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Union Espanola 4 3 1 0 4 - 0 10
2. Universidad de Chile 4 3 0 1 6 - 5 9
3. Everton CD 4 2 2 0 7 - 2 8
4. Universidad de Concepción 4 1 3 0 4 - 3 6
5. Antofagasta 4 1 3 0 2 - 1 6
6. Audax Italiano 4 2 0 2 6 - 7 6
7. San Luis 4 2 0 2 4 - 5 6
8. Colo Colo 4 1 2 1 5 - 4 5
9. Deportes Temuco 4 1 1 2 4 - 4 4
10. Deportes Iquique 4 1 1 2 3 - 3 4
11. Santiago Wanderers 4 0 4 0 4 - 4 4
12. Palestino 4 1 1 2 5 - 6 4
13. Curico Unido 4 1 1 2 3 - 4 4
14. Huachipato 4 1 1 2 4 - 6 4
15. Universidad Catolica 4 0 3 1 2 - 3 3
16. O'Higgins 4 0 1 3 2 - 8 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,25 65 2,03 13 (40,6 %) 12 (37,5 %) 7 (21,9 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Union Espanola 2 2 0 0 2 - 0 6
2. Universidad de Chile 2 2 0 0 5 - 3 6
3. Everton CD 2 1 1 0 5 - 1 4
4. Universidad de Concepción 2 0 2 0 2 - 2 2
5. Antofagasta 2 1 1 0 2 - 1 4
6. Audax Italiano 3 2 0 1 5 - 5 6
7. San Luis 2 2 0 0 4 - 0 6
8. Colo Colo 2 0 1 1 1 - 2 1
9. Deportes Temuco 2 1 1 0 2 - 0 4
10. Deportes Iquique 2 0 0 2 0 - 2 0
11. Santiago Wanderers 2 0 2 0 1 - 1 2
12. Palestino 2 1 1 0 3 - 2 4
13. Curico Unido 2 0 1 1 1 - 2 1
14. Huachipato 1 1 0 0 2 - 1 3
15. Universidad Catolica 2 0 2 0 1 - 1 2
16. O'Higgins 2 0 0 2 1 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,25 65 2,03 13 (40,6 %) 12 (37,5 %) 7 (21,9 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Union Espanola 2 1 1 0 2 - 0 4
2. Universidad de Chile 2 1 0 1 1 - 2 3
3. Everton CD 2 1 1 0 2 - 1 4
4. Universidad de Concepción 2 1 1 0 2 - 1 4
5. Antofagasta 2 0 2 0 0 - 0 2
6. Audax Italiano 1 0 0 1 1 - 2 0
7. San Luis 2 0 0 2 0 - 5 0
8. Colo Colo 2 1 1 0 4 - 2 4
9. Deportes Temuco 2 0 0 2 2 - 4 0
10. Deportes Iquique 2 1 1 0 3 - 1 4
11. Santiago Wanderers 2 0 2 0 3 - 3 2
12. Palestino 2 0 0 2 2 - 4 0
13. Curico Unido 2 1 0 1 2 - 2 3
14. Huachipato 3 0 1 2 2 - 5 1
15. Universidad Catolica 2 0 1 1 1 - 2 1
16. O'Higgins 2 0 1 1 1 - 3 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,25 65 2,03 13 (40,6 %) 12 (37,5 %) 7 (21,9 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Union Espanola 4 1 1,00 0,00
2. Universidad de Chile 1 1 1,50 1,25
3. Everton CD 2 0 1,75 0,50
4. Universidad de Concepción 2 2 1,00 0,75
5. Antofagasta 3 3 0,50 0,25
6. Audax Italiano 0 0 1,50 1,75
7. San Luis 2 2 1,00 1,25
8. Colo Colo 1 1 1,25 1,00
9. Deportes Temuco 2 1 1,00 1,00
10. Deportes Iquique 1 3 0,75 0,75
11. Santiago Wanderers 1 1 1,00 1,00
12. Palestino 0 0 1,25 1,50
13. Curico Unido 1 1 0,75 1,00
14. Huachipato 1 2 1,00 1,50
15. Universidad Catolica 1 2 0,50 0,75
16. O'Higgins 0 2 0,50 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
32 5,25 65 2,03 13 (40,6 %) 12 (37,5 %) 7 (21,9 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
3    Bryan Carrasco Audax Italiano
3    Roberto Gutierrez Palestino
2    Joe Abrigo Audax Italiano
2    Jorge Valdivia Colo Colo
2    Nelson Rebolledo Curico Unido
2    Matias Garate Donoso Deportes Temuco
2    Ivan Ochoa Everton CD
2    Juan Ezequiel Cuevas Everton CD
2    Patricio Rubio Everton CD
2    Valber Huerta Huachipato
2    David Pizarro Universidad de Chile
2    Gustavo Lorenzetti Universidad de Chile
2    Hugo Droguett Universidad de Concepción
1    Augusto Barrios Antofagasta
1    Brian Carvalho Antofagasta
1    Jaime Valdes Colo Colo
1    Fernando Meza Colo Colo
1    Nicolas Orellana Colo Colo
1    Alfredo Abalos Curico Unido
1    Luis Gonzalo Bustamante Deportes Iquique
1    Leonardo Espinoza Solis Deportes Iquique
1    Manuel Villalobos Deportes Iquique
1    Cris Martinez Deportes Temuco
1    Ruben Farfan Deportes Temuco
1    Jorge Ortega Huachipato
1    Yeferson Soteldo Huachipato
1    Pablo Ignacio Calandria O'Higgins
1    Joel Acosta O'Higgins
1    Fabian Ahumada Palestino
1    Marcos González Palestino
1    Ronald Gonzalez San Luis
1    Braulio Leal San Luis
1    Cesped San Luis
1    Mauro Caballero San Luis
1    Matias Fernández Santiago Wanderers
1    Jean Paul Pineda Santiago Wanderers
1    Mario Lopez Santiago Wanderers
1    Pablo Aranguiz Union Espanola
1    Ramiro Hernandez Union Espanola
1    Cesar Pinares Union Espanola
1    Carlos Munoz Union Espanola
1    Jeisson Vargas Universidad Catolica
1    Diego Buonanotte Universidad Catolica
1    Felipe Seymour Universidad de Chile
1    Sebastian Ubilla Universidad de Chile
1    Fernando Manriquez Universidad de Concepción
1    Jose Huentelaf Universidad de Concepción
Vis hele listen
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 02:00 San Luis – Huachipato 2 – 0
29.07.2017 18:00 Deportes Iquique – Everton CD 0 – 1
29.07.2017 21:00 Curico Unido – Universidad de Chile 0 – 1
30.07.2017 00:00 Audax Italiano – Palestino 2 – 1
30.07.2017 02:30 Universidad Catolica – Universidad de Concepción 0 – 0
30.07.2017 18:00 Santiago Wanderers – Union Espanola 0 – 0
30.07.2017 21:30 Deportes Temuco – O'Higgins 2 – 0
31.07.2017 00:00 Colo Colo – Antofagasta 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 02:00 Universidad de Chile – Deportes Temuco 2 – 1
05.08.2017 18:00 Palestino – Curico Unido 2 – 1
05.08.2017 21:30 Universidad de Concepción – Santiago Wanderers 2 – 2
06.08.2017 00:00 Union Espanola – Universidad Catolica 1 – 0
06.08.2017 02:30 Everton CD – San Luis 4 – 0
06.08.2017 18:05 O'Higgins – Colo Colo 1 – 3
06.08.2017 21:30 Huachipato – Audax Italiano 2 – 1
07.08.2017 00:00 Antofagasta – Deportes Iquique 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 02:00 O'Higgins – Union Espanola 0 – 2
12.08.2017 18:05 Curico Unido – Santiago Wanderers 1 – 1
12.08.2017 21:30 Deportes Temuco – Huachipato 0 – 0
13.08.2017 00:00 Universidad Catolica – Everton CD 1 – 1
13.08.2017 17:00 San Luis – Universidad de Chile 2 – 0
13.08.2017 20:35 Universidad de Concepción – Antofagasta 0 – 0
13.08.2017 23:05 Audax Italiano – Deportes Iquique 1 – 3
15.08.2017 21:00 Palestino – Colo Colo 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 01:05 Audax Italiano – Deportes Temuco 2 – 1
19.08.2017 17:00 Santiago Wanderers – Universidad Catolica 1 – 1
19.08.2017 20:30 Union Espanola – San Luis 1 – 0
19.08.2017 23:05 Antofagasta – Palestino 2 – 1
20.08.2017 01:35 Colo Colo – Universidad de Concepción 1 – 2
20.08.2017 17:00 Deportes Iquique – Curico Unido 0 – 1
20.08.2017 20:30 Everton CD – O'Higgins 1 – 1
20.08.2017 23:05 Universidad de Chile – Huachipato 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 01:00 Santiago Wanderers – Deportes Iquique
26.08.2017 17:00 Palestino – San Luis
26.08.2017 20:30 Deportes Temuco – Everton CD
26.08.2017 23:00 Universidad Catolica – Curico Unido
27.08.2017 01:30 Huachipato – Union Espanola
27.08.2017 17:00 Colo Colo – Universidad de Chile
27.08.2017 20:30 Universidad de Concepción – Audax Italiano
27.08.2017 23:00 O'Higgins – Antofagasta

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 01:30 Union Espanola – Universidad de Concepción
09.09.2017 17:00 Deportes Iquique – Colo Colo
09.09.2017 20:30 San Luis – Santiago Wanderers
09.09.2017 23:00 Universidad de Chile – O'Higgins
10.09.2017 01:30 Curico Unido – Deportes Temuco
10.09.2017 17:00 Audax Italiano – Universidad Catolica
10.09.2017 20:30 Everton CD – Palestino
10.09.2017 23:00 Antofagasta – Huachipato

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 01:30 Colo Colo – San Luis
23.09.2017 20:30 Antofagasta – Union Espanola
23.09.2017 23:00 Universidad de Chile – Everton CD
24.09.2017 01:30 Universidad de Concepción – Curico Unido
24.09.2017 17:00 O'Higgins – Palestino
24.09.2017 20:30 Deportes Temuco – Universidad Catolica
24.09.2017 23:00 Santiago Wanderers – Audax Italiano
25.09.2017 01:30 Huachipato – Deportes Iquique

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 01:00 Curico Unido – Antofagasta
30.09.2017 17:00 Union Espanola – Universidad de Chile
30.09.2017 20:30 Deportes Iquique – Universidad de Concepción
30.09.2017 23:00 Huachipato – Santiago Wanderers
01.10.2017 01:30 San Luis – O'Higgins
01.10.2017 17:00 Universidad Catolica – Colo Colo
01.10.2017 20:30 Palestino – Deportes Temuco
01.10.2017 23:00 Audax Italiano – Everton CD

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 01:00 Everton CD – Curico Unido
14.10.2017 17:00 Deportes Temuco – San Luis
14.10.2017 20:30 Palestino – Union Espanola
14.10.2017 23:00 Antofagasta – Universidad de Chile
15.10.2017 01:30 Universidad Catolica – Deportes Iquique
15.10.2017 20:30 Colo Colo – Santiago Wanderers
15.10.2017 23:00 Universidad de Concepción – Huachipato
16.10.2017 01:30 O'Higgins – Audax Italiano

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 01:30 Huachipato – Universidad Catolica
21.10.2017 17:00 Deportes Iquique – Deportes Temuco
21.10.2017 23:00 Audax Italiano – Colo Colo
22.10.2017 01:30 San Luis – Antofagasta
22.10.2017 17:00 Santiago Wanderers – Everton CD
22.10.2017 20:30 Universidad de Concepción – O'Higgins
22.10.2017 23:00 Curico Unido – Union Espanola
23.10.2017 01:30 Universidad de Chile – Palestino

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 01:30 Antofagasta – Audax Italiano
28.10.2017 17:00 Deportes Temuco – Colo Colo
28.10.2017 20:30 Palestino – Huachipato
28.10.2017 23:00 Union Espanola – Deportes Iquique
29.10.2017 16:00 Universidad de Chile – Universidad Catolica
29.10.2017 19:30 Everton CD – Universidad de Concepción
29.10.2017 22:00 O'Higgins – Santiago Wanderers
30.10.2017 00:30 Curico Unido – San Luis

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 22:00 Deportes Iquique – O'Higgins
05.11.2017 22:00 Audax Italiano – Curico Unido
05.11.2017 22:00 Universidad de Concepción – Palestino
05.11.2017 22:00 Colo Colo – Union Espanola
05.11.2017 22:00 Huachipato – Everton CD
05.11.2017 22:00 Universidad Catolica – San Luis
05.11.2017 22:00 Deportes Temuco – Antofagasta
05.11.2017 22:00 Santiago Wanderers – Universidad de Chile

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 22:00 Union Espanola – Deportes Temuco
26.11.2017 22:00 San Luis – Universidad de Concepción
26.11.2017 22:00 Curico Unido – Huachipato
26.11.2017 22:00 Universidad de Chile – Audax Italiano
26.11.2017 22:00 Antofagasta – Santiago Wanderers
26.11.2017 22:00 Palestino – Deportes Iquique
26.11.2017 22:00 O'Higgins – Universidad Catolica
26.11.2017 22:00 Everton CD – Colo Colo

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 22:00 Santiago Wanderers – Deportes Temuco
03.12.2017 22:00 O'Higgins – Huachipato
03.12.2017 22:00 Colo Colo – Curico Unido
03.12.2017 22:00 Universidad Catolica – Palestino
03.12.2017 22:00 Audax Italiano – Union Espanola
03.12.2017 22:00 Deportes Iquique – San Luis
03.12.2017 22:00 Everton CD – Antofagasta
03.12.2017 22:00 Universidad de Concepción – Universidad de Chile

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 22:00 Deportes Temuco – Universidad de Concepción
10.12.2017 22:00 Curico Unido – O'Higgins
10.12.2017 22:00 San Luis – Audax Italiano
10.12.2017 22:00 Palestino – Santiago Wanderers
10.12.2017 22:00 Universidad de Chile – Deportes Iquique
10.12.2017 22:00 Antofagasta – Universidad Catolica
10.12.2017 22:00 Huachipato – Colo Colo
10.12.2017 22:00 Union Espanola – Everton CD
Advertisement

Turneringer i Chile