LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Østerbro IF (k) 2 1 1 0 3 - 2 4
2. Sundby BK (k) 1 1 0 0 5 - 2 3
3. Herlufsholm (k) 2 1 0 1 2 - 1 3
4. Damsø (k) 2 1 0 1 1 - 1 3
5. B93 (k) 2 0 2 0 3 - 3 2
6. Birkerød Skjold (k) 1 0 1 0 1 - 1 1
7. KoldingQ II (k) 2 0 1 1 2 - 4 1
8. Greve (k) 2 0 1 1 4 - 7 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 2,25 21 3,00 4 (57,1 %) 3 (42,9 %) 0 (0,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Østerbro IF (k) 1 1 0 0 1 - 0 3
2. Sundby BK (k) 1 1 0 0 5 - 2 3
3. Herlufsholm (k) 1 1 0 0 2 - 0 3
4. Damsø (k) 1 1 0 0 1 - 0 3
5. B93 (k) 1 0 1 0 1 - 1 1
6. Birkerød Skjold (k) 0 0 0 0 0 - 0 0
7. KoldingQ II (k) 1 0 1 0 2 - 2 1
8. Greve (k) 1 0 1 0 2 - 2 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 2,25 21 3,00 4 (57,1 %) 3 (42,9 %) 0 (0,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Østerbro IF (k) 1 0 1 0 2 - 2 1
2. Sundby BK (k) 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Herlufsholm (k) 1 0 0 1 0 - 1 0
4. Damsø (k) 1 0 0 1 0 - 1 0
5. B93 (k) 1 0 1 0 2 - 2 1
6. Birkerød Skjold (k) 1 0 1 0 1 - 1 1
7. KoldingQ II (k) 1 0 0 1 0 - 2 0
8. Greve (k) 1 0 0 1 2 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 2,25 21 3,00 4 (57,1 %) 3 (42,9 %) 0 (0,0 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Østerbro IF (k) 1 0 1,50 1,00
2. Sundby BK (k) 0 0 5,00 2,00
3. Herlufsholm (k) 1 1 1,00 0,50
4. Damsø (k) 1 1 0,50 0,50
5. B93 (k) 0 0 1,50 1,50
6. Birkerød Skjold (k) 0 0 1,00 1,00
7. KoldingQ II (k) 0 1 1,00 2,00
8. Greve (k) 0 0 2,00 3,50
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 2,25 21 3,00 4 (57,1 %) 3 (42,9 %) 0 (0,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
Opdateret:
20/8-2017 16:49
Danmark
1. Division Gruppe 1 (k) (14 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

467085

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 12:00 Damsø (k) – Herlufsholm (k) 1 – 0
12.08.2017 13:00 Sundby BK (k) – Greve (k) 5 – 2
12.08.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Østerbro IF (k) 2 – 2
12.08.2017 15:45 B93 (k) – Birkerød Skjold (k) 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Greve (k) – B93 (k) 2 – 2
19.08.2017 15:00 Herlufsholm (k) – KoldingQ II (k) 2 – 0
20.08.2017 13:30 Østerbro IF (k) – Damsø (k) 1 – 0
22.08.2017 18:30 Birkerød Skjold (k) – Sundby BK (k)

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:00 Damsø (k) – Birkerød Skjold (k)
26.08.2017 13:00 Sundby BK (k) – Østerbro IF (k)
26.08.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Greve (k)
26.08.2017 15:30 B93 (k) – Herlufsholm (k)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2017 18:30 Herlufsholm (k) – Sundby BK (k)
30.08.2017 18:30 Østerbro IF (k) – B93 (k)

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Østerbro IF (k)
02.09.2017 13:00 Sundby BK (k) – Damsø (k)
02.09.2017 15:15 B93 (k) – KoldingQ II (k)
03.09.2017 14:00 Greve (k) – Herlufsholm (k)

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Birkerød Skjold (k)
16.09.2017 15:15 B93 (k) – Damsø (k)
16.09.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Sundby BK (k)
17.09.2017 14:00 Greve (k) – Østerbro IF (k)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 17:15 Damsø (k) – Greve (k)

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Greve (k)
23.09.2017 12:00 Damsø (k) – KoldingQ II (k)
23.09.2017 13:00 Sundby BK (k) – B93 (k)
24.09.2017 10:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k)

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – B93 (k)
30.09.2017 13:00 Østerbro IF (k) – KoldingQ II (k)
30.09.2017 14:00 Greve (k) – Sundby BK (k)
30.09.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Damsø (k)

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 11:00 Sundby BK (k) – Birkerød Skjold (k)
07.10.2017 12:00 Damsø (k) – Østerbro IF (k)
07.10.2017 15:15 B93 (k) – Greve (k)
07.10.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Herlufsholm (k)

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Damsø (k)
14.10.2017 14:00 Greve (k) – KoldingQ II (k)
14.10.2017 15:00 Herlufsholm (k) – B93 (k)
15.10.2017 10:00 Østerbro IF (k) – Sundby BK (k)

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:15 B93 (k) – Østerbro IF (k)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Birkerød Skjold (k)

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2017 18:30 Greve (k) – Damsø (k)
28.10.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – KoldingQ II (k)
28.10.2017 13:00 Sundby BK (k) – Herlufsholm (k)

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 12:00 Damsø (k) – Sundby BK (k)
04.11.2017 13:00 KoldingQ II (k) – B93 (k)
04.11.2017 13:00 Østerbro IF (k) – Birkerød Skjold (k)
04.11.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Greve (k)

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Herlufsholm (k)
11.11.2017 12:00 Damsø (k) – B93 (k)
11.11.2017 13:00 Sundby BK (k) – KoldingQ II (k)
11.11.2017 13:00 Østerbro IF (k) – Greve (k)

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 13:00 Greve (k) – Birkerød Skjold (k)
18.11.2017 13:00 Herlufsholm (k) – Østerbro IF (k)
18.11.2017 13:00 B93 (k) – Sundby BK (k)
18.11.2017 13:00 KoldingQ II (k) – Damsø (k)
Advertisement

Seneste kampe

Østerbro IF (k)
Damsø (k)
1 – 0
20. august 13:30
Færdig
Herlufsholm (k)
KoldingQ II (k)
2 – 0
19. august 15:00
Færdig
Greve (k)
B93 (k)
2 – 2
19. august 14:00
Færdig
B93 (k)
Birkerød Skjold (k)
1 – 1
12. august 15:45
Færdig
KoldingQ II (k)
Østerbro IF (k)
2 – 2
12. august 15:30
Færdig

Kommende kampe

Birkerød Skjold (k)
Sundby BK (k)
vs
22. august 18:30
Ikke startet
Damsø (k)
Birkerød Skjold (k)
vs
25. august 18:00
Ikke startet
Sundby BK (k)
Østerbro IF (k)
vs
26. august 13:00
Ikke startet
KoldingQ II (k)
Greve (k)
vs
26. august 15:30
Ikke startet
B93 (k)
Herlufsholm (k)
vs
26. august 15:30
Ikke startet

Turneringer i Danmark