LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VSK Aarhus (k) 14 7 4 3 32 - 16 25
2. SønderjyskE (k) 14 8 0 6 45 - 29 24
3. IF Lyseng (k) 14 6 5 3 20 - 15 23
4. ASA Aarhus (k) 14 6 3 5 25 - 20 21
5. AaB (k) 14 6 2 6 21 - 19 20
6. Vildbjerg (k) 14 4 4 6 17 - 27 16
7. Thisted (k) 14 4 3 7 29 - 42 15
8. Team Viborg (k) 14 3 3 8 20 - 41 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 19,50 209 3,73 23 (41,1 %) 12 (21,4 %) 21 (37,5 %)
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VSK Aarhus (k) 7 2 3 2 11 - 11 9
2. SønderjyskE (k) 7 4 0 3 24 - 15 12
3. IF Lyseng (k) 7 4 2 1 10 - 6 14
4. ASA Aarhus (k) 7 3 2 2 11 - 6 11
5. AaB (k) 7 4 1 2 10 - 6 13
6. Vildbjerg (k) 7 1 2 4 10 - 21 5
7. Thisted (k) 7 3 1 3 16 - 17 10
8. Team Viborg (k) 7 2 1 4 13 - 22 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 19,50 209 3,73 23 (41,1 %) 12 (21,4 %) 21 (37,5 %)
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VSK Aarhus (k) 7 5 1 1 21 - 5 16
2. SønderjyskE (k) 7 4 0 3 21 - 14 12
3. IF Lyseng (k) 7 2 3 2 10 - 9 9
4. ASA Aarhus (k) 7 3 1 3 14 - 14 10
5. AaB (k) 7 2 1 4 11 - 13 7
6. Vildbjerg (k) 7 3 2 2 7 - 6 11
7. Thisted (k) 7 1 2 4 13 - 25 5
8. Team Viborg (k) 7 1 2 4 7 - 19 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 19,50 209 3,73 23 (41,1 %) 12 (21,4 %) 21 (37,5 %)
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. VSK Aarhus (k) 6 1 2,29 1,14
2. SønderjyskE (k) 4 2 3,21 2,07
3. IF Lyseng (k) 5 5 1,43 1,07
4. ASA Aarhus (k) 5 5 1,79 1,43
5. AaB (k) 3 4 1,50 1,36
6. Vildbjerg (k) 4 5 1,21 1,93
7. Thisted (k) 0 4 2,07 3,00
8. Team Viborg (k) 2 3 1,43 2,93
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 19,50 209 3,73 23 (41,1 %) 12 (21,4 %) 21 (37,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
Opdateret:
19/11-2016 15:30
Danmark
1. Division Gruppe 2 (k) (14 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning playoff

438732

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 11:00 VSK Aarhus (k) – ASA Aarhus (k) 1 – 1
13.08.2016 12:30 SønderjyskE (k) – AaB (k) 1 – 2
14.08.2016 13:30 Team Viborg (k) – Thisted (k) 7 – 2
14.08.2016 13:30 Vildbjerg (k) – IF Lyseng (k) 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 13:00 AaB (k) – Team Viborg (k) 3 – 1
20.08.2016 14:00 IF Lyseng (k) – ASA Aarhus (k) 3 – 0
21.08.2016 13:00 Thisted (k) – SønderjyskE (k) 6 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 11:00 Team Viborg (k) – VSK Aarhus (k) 0 – 4
27.08.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – Thisted (k) 3 – 0
27.08.2016 12:30 SønderjyskE (k) – IF Lyseng (k) 2 – 4
28.08.2016 16:00 Vildbjerg (k) – AaB (k) 3 – 6

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 14:00 IF Lyseng (k) – Team Viborg (k) 0 – 0
03.09.2016 15:00 AaB (k) – ASA Aarhus (k) 1 – 0
04.09.2016 13:00 VSK Aarhus (k) – SønderjyskE (k) 3 – 2
04.09.2016 13:30 Vildbjerg (k) – Thisted (k) 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 12:30 SønderjyskE (k) – ASA Aarhus (k) 6 – 0
10.09.2016 13:00 Thisted (k) – IF Lyseng (k) 3 – 1
10.09.2016 13:00 AaB (k) – VSK Aarhus (k) 0 – 1
11.09.2016 13:30 Team Viborg (k) – Vildbjerg (k) 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 18:00 VSK Aarhus (k) – Vildbjerg (k) 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 12:00 IF Lyseng (k) – AaB (k) 2 – 1
17.09.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – Team Viborg (k) 1 – 2
17.09.2016 12:30 SønderjyskE (k) – Vildbjerg (k) 3 – 0
18.09.2016 13:00 Thisted (k) – VSK Aarhus (k) 2 – 6

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:00 AaB (k) – Thisted (k) 3 – 3
24.09.2016 13:00 VSK Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 1 – 1
25.09.2016 13:30 Team Viborg (k) – SønderjyskE (k) 2 – 7
25.09.2016 13:30 Vildbjerg (k) – ASA Aarhus (k) 2 – 5

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 12:00 IF Lyseng (k) – Vildbjerg (k) 2 – 1
01.10.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – VSK Aarhus (k) 3 – 1
02.10.2016 13:00 AaB (k) – SønderjyskE (k) 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 12:30 SønderjyskE (k) – Thisted (k) 5 – 3
08.10.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 0 – 0
09.10.2016 13:30 Team Viborg (k) – AaB (k) 2 – 1
09.10.2016 16:00 Vildbjerg (k) – VSK Aarhus (k) 0 – 4

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2016 19:00 VSK Aarhus (k) – Team Viborg (k) 1 – 1
15.10.2016 12:00 IF Lyseng (k) – SønderjyskE (k) 0 – 4
16.10.2016 13:00 Thisted (k) – ASA Aarhus (k) 0 – 3
16.10.2016 13:00 AaB (k) – Vildbjerg (k) 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – AaB (k) 3 – 0
29.10.2016 12:30 SønderjyskE (k) – VSK Aarhus (k) 0 – 5
29.10.2016 13:30 Team Viborg (k) – IF Lyseng (k) 1 – 3
30.10.2016 11:30 Thisted (k) – Vildbjerg (k) 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2016 18:30 Vildbjerg (k) – Team Viborg (k) 3 – 1
05.11.2016 12:00 IF Lyseng (k) – Thisted (k) 3 – 0
05.11.2016 12:30 ASA Aarhus (k) – SønderjyskE (k) 1 – 3
06.11.2016 13:00 VSK Aarhus (k) – AaB (k) 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 13:00 AaB (k) – IF Lyseng (k) 1 – 0
12.11.2016 13:00 VSK Aarhus (k) – Thisted (k) 3 – 4
12.11.2016 13:30 Team Viborg (k) – ASA Aarhus (k) 1 – 5
13.11.2016 13:30 Vildbjerg (k) – SønderjyskE (k) 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2016 19:00 Thisted (k) – Team Viborg (k) 4 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 13:00 SønderjyskE (k) – Team Viborg (k) 7 – 1
19.11.2016 13:00 IF Lyseng (k) – VSK Aarhus (k) 0 – 0
19.11.2016 13:00 Thisted (k) – AaB (k) 1 – 1
19.11.2016 13:00 ASA Aarhus (k) – Vildbjerg (k) 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

SønderjyskE (k)
Team Viborg (k)
7 – 1
19. november 13:00
Færdig
ASA Aarhus (k)
Vildbjerg (k)
0 – 0
19. november 13:00
Færdig
Thisted (k)
AaB (k)
1 – 1
19. november 13:00
Færdig
IF Lyseng (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 0
19. november 13:00
Færdig
Thisted (k)
Team Viborg (k)
4 – 1
17. november 19:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Danmark