LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 22 16 4 2 48 - 15 52
2. Brabrand 22 11 8 3 44 - 21 41
3. Kolding IF 22 12 4 6 42 - 24 40
4. Avarta 22 10 7 5 38 - 24 37
5. B93 22 11 2 9 33 - 28 35
6. Kjellerup 22 8 5 9 41 - 38 29
7. Brønshøj 22 8 3 11 30 - 41 27
8. Marienlyst 22 7 5 10 28 - 37 26
9. Aarhus Fremad 22 7 3 12 25 - 38 24
10. Hvidovre 22 5 7 10 23 - 34 22
11. Dalum 22 4 6 12 18 - 41 18
12. Greve 22 4 4 14 19 - 48 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 30,58 389 2,95 52 (39,4 %) 29 (22,0 %) 51 (38,6 %)
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 11 7 3 1 21 - 9 24
2. Brabrand 11 7 3 1 26 - 10 24
3. Kolding IF 11 5 2 4 21 - 11 17
4. Avarta 11 6 2 3 19 - 9 20
5. B93 11 6 1 4 18 - 14 19
6. Kjellerup 11 4 4 3 23 - 18 16
7. Brønshøj 11 5 1 5 17 - 16 16
8. Marienlyst 11 4 4 3 17 - 15 16
9. Aarhus Fremad 11 4 1 6 13 - 18 13
10. Hvidovre 11 2 4 5 10 - 13 10
11. Dalum 11 1 3 7 10 - 26 6
12. Greve 11 1 1 9 9 - 28 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 30,58 389 2,95 52 (39,4 %) 29 (22,0 %) 51 (38,6 %)
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 11 9 1 1 27 - 6 28
2. Brabrand 11 4 5 2 18 - 11 17
3. Kolding IF 11 7 2 2 21 - 13 23
4. Avarta 11 4 5 2 19 - 15 17
5. B93 11 5 1 5 15 - 14 16
6. Kjellerup 11 4 1 6 18 - 20 13
7. Brønshøj 11 3 2 6 13 - 25 11
8. Marienlyst 11 3 1 7 11 - 22 10
9. Aarhus Fremad 11 3 2 6 12 - 20 11
10. Hvidovre 11 3 3 5 13 - 21 12
11. Dalum 11 3 3 5 8 - 15 12
12. Greve 11 3 3 5 10 - 20 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 30,58 389 2,95 52 (39,4 %) 29 (22,0 %) 51 (38,6 %)
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Thisted 9 1 2,18 0,68
2. Brabrand 5 2 2,00 0,95
3. Kolding IF 6 2 1,91 1,09
4. Avarta 5 0 1,73 1,09
5. B93 2 4 1,50 1,27
6. Kjellerup 2 2 1,86 1,73
7. Brønshøj 3 5 1,36 1,86
8. Marienlyst 1 7 1,27 1,68
9. Aarhus Fremad 5 5 1,14 1,73
10. Hvidovre 4 5 1,05 1,55
11. Dalum 1 7 0,82 1,86
12. Greve 1 4 0,86 2,18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 30,58 389 2,95 52 (39,4 %) 29 (22,0 %) 51 (38,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Mål    Spiller Klub
14    Sonny Jakobsen Thisted
10    Mikkel Agger Thisted
9    Thomas Christiansen Avarta
8    Mikkel Dahl Kjellerup
8    Søren Andreasen Kolding IF
8    Esben Petersen Marienlyst
7    Christoffer Boateng Brønshøj
6    Sebastian Czajkowski B93
6    Christoffer Hansen Brabrand
6    Kenan Hajdarevic Brabrand
6    Lasse Møberg Kjellerup
6    Rune Nautrup Kolding IF
6    Martin Hedeager Jensen Kolding IF
5    Nicolai Olsen B93
5    Patrick Naundrup Brønshøj
5    Sebastian Denius Kjellerup
4    Peter Benjaminsen Avarta
4    Nichlas Ørbæk Knudsen Brabrand
4    Jakob Eigaard Dalum
4    Nicolai Nielsen Greve
4    Kristoffer Lind Kjellerup
4    André Jepsen Kolding IF
4    Anders Thomsen Marienlyst
4    Jonas Hansen Marienlyst
4    Sead Gavranovic Thisted
3    Mathias Nygaard Kristensen Aarhus Fremad
3    Emil Thomsen Avarta
3    Christian Offenberg Avarta
3    Mathias Haarup Brabrand
3    Rasmus Ingemann Brabrand
3    Daniel Boye Handlos Lundholm Brabrand
3    Jakob Sparholt Greve
3    Casper Löween Jensen Hvidovre
3    Louka Andreasen Hvidovre
3    Alexandar Lazarevic Hvidovre
3    Mathias Gertsen Kjellerup
3    Jeff Mensah Thisted
3    Mads Lauritsen Thisted
2    Jeppe Carstensen Aarhus Fremad
2    Malte Færge Aarhus Fremad
2    Mathias Valentin Aarhus Fremad
2    Esben Lauridsen Aarhus Fremad
2    Mathias Cordua Avarta
2    Asger Højmark-Jensen Avarta
2    Thiago Avarta
2    Frederik Sundstrup Avarta
2    Omar Roshani B93
2    Andreas Heimer B93
2    Emil Farver B93
2    Mikkel Mouritz B93
2    Peter Bjur B93
2    Simon Riis Brabrand
2    Mike Kaljo Brabrand
2    Yonas Nielsen Brønshøj
2    Oskar Tranberg Brønshøj
2    Kasper Vindelev Johansen Dalum
2    Fillip Bidstrup Greve
2    Rasmus Tangvig Sørensen Greve
2    Magnus Fredslund Hvidovre
2    Luka Dumic Hvidovre
2    Frederik Krabbe Hvidovre
2    Mads Zederkof Kolding IF
2    Lasse Thomsen Marienlyst
1    Andreas Damgaard Aarhus Fremad
1    Mike Vestergård Aarhus Fremad
1    Martin Frandsen Aarhus Fremad
1    Christian Lauenborg Aarhus Fremad
1    Mathias Schjødt Aarhus Fremad
1    Victor Nielsen Aarhus Fremad
1    Mads Rønne Aarhus Fremad
1    Berat Beciri Avarta
1    Jetmir Aslani Avarta
1    Mallik Conradsen Avarta
1    Saban Özdogan Avarta
1    Emmanuel Ogude B93
1    Mohammad Ali B93
1    Martin Heisterberg B93
1    Mikkel Ørbech Brabrand
1    Gökhan Tokay Brabrand
1    Jesper Brinck Brabrand
1    Oscar Buch Brønshøj
1    Jeffrey Ofori Brønshøj
1    Morten Levinsen Brønshøj
1    Oliver Miltoft Brønshøj
1    Anders Staldgaard Dalum
1    Kent Jørgensen Dalum
1    Jens Mårtensen Dalum
1    Jack Nielsen Dalum
1    Mads Augustinus Hansen Dalum
1    Jonathan Melchiorsen Greve
1    Patrik Jensen Greve
1    Nicolaj Clausen Greve
1    Kristian Karsum Greve
1    Lasse Hansen Hvidovre
1    Frederik Simpson Hvidovre
1    Malthe Dahl Overgaard Kjellerup
1    Kenneth Nielsen Kjellerup
1    Patrick Bang Nielsen Kjellerup
1    Simon Vetter Kjellerup
1    Erik Nissen Kolding IF
1    Sebastian Sommer Kolding IF
1    Sabahoon Qaume Kolding IF
1    Mathias Høgsholt Kolding IF
1    Nick Ragus Marienlyst
1    Jens Riis Marienlyst
1    Anders Kolind Marienlyst
1    Emil Peter Jørgensen Marienlyst
1    Ronni Møller-Iversen Thisted
1    Allan Hövenhoff Thisted
Vis hele listen
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
10/6-2017 16:53
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Thisted 7.608 476 4.812 602 2.796 350
2. Hvidovre 7.078 442 4.091 511 2.987 373
3. Kolding IF 6.388 399 3.132 392 3.256 407
4. Brønshøj 6.001 375 3.153 394 2.848 356
5. Aarhus Fremad 5.721 358 3.213 402 2.508 314
6. Avarta 5.424 339 2.790 349 2.634 329
7. Dalum 5.039 315 2.185 273 2.854 357
8. Brabrand 4.555 285 2.311 289 2.244 281
9. Marienlyst 4.384 274 1.521 190 2.863 358
10. Kjellerup 4.159 260 1.765 221 2.394 299
11. Greve 4.133 258 1.517 190 2.616 327
12. B93 3.888 243 1.699 212 2.189 274
Oprykning

348611

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Marienlyst – Brabrand 2 – 2
18.03.2017 14:30 Kjellerup – Brønshøj 2 – 0
18.03.2017 15:00 Kolding IF – Avarta 3 – 1
18.03.2017 15:00 Hvidovre – Aarhus Fremad 0 – 0
19.03.2017 13:00 Thisted – Dalum 1 – 1
19.03.2017 13:00 B93 – Greve 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:00 Dalum – Hvidovre 0 – 1
25.03.2017 15:00 Brabrand – B93 4 – 2
25.03.2017 15:00 Brønshøj – Kolding IF 5 – 2
25.03.2017 15:00 Aarhus Fremad – Marienlyst 1 – 0
26.03.2017 15:00 Avarta – Thisted 1 – 1
26.03.2017 15:00 Greve – Kjellerup 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 Kolding IF – Thisted 0 – 2
01.04.2017 15:00 Marienlyst – Brønshøj 4 – 1
01.04.2017 15:00 Hvidovre – Kjellerup 2 – 0
01.04.2017 15:00 B93 – Dalum 4 – 0
02.04.2017 13:00 Greve – Brabrand 1 – 1
02.04.2017 13:00 Avarta – Aarhus Fremad 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Kolding IF – Brabrand 1 – 1
08.04.2017 13:30 Kjellerup – Avarta 1 – 2
08.04.2017 14:00 Dalum – Aarhus Fremad 3 – 2
08.04.2017 15:00 Thisted – B93 1 – 0
08.04.2017 15:00 Hvidovre – Marienlyst 1 – 2
08.04.2017 15:00 Brønshøj – Greve 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Avarta – Dalum 2 – 0
13.04.2017 14:00 Brabrand – Hvidovre 2 – 2
13.04.2017 15:00 B93 – Kolding IF 0 – 1
13.04.2017 15:00 Brønshøj – Thisted 0 – 2
13.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Greve 1 – 0
13.04.2017 15:00 Marienlyst – Kjellerup 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:00 Brabrand – Dalum 1 – 1
17.04.2017 15:00 Marienlyst – Avarta 2 – 2
17.04.2017 15:00 Kjellerup – B93 1 – 3
17.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Brønshøj 1 – 0
17.04.2017 15:00 Hvidovre – Kolding IF 1 – 1
17.04.2017 15:00 Greve – Thisted 0 – 5

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 Kolding IF – Aarhus Fremad 3 – 0
22.04.2017 14:00 Dalum – Kjellerup 1 – 1
22.04.2017 15:00 Brønshøj – Brabrand 0 – 2
22.04.2017 15:00 B93 – Marienlyst 1 – 3
23.04.2017 13:00 Avarta – Greve 4 – 1
23.04.2017 15:00 Thisted – Hvidovre 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:30 Kjellerup – Kolding IF 2 – 2
29.04.2017 14:00 Brabrand – Avarta 2 – 2
29.04.2017 14:00 Dalum – Brønshøj 1 – 2
29.04.2017 15:00 Thisted – Marienlyst 4 – 0
29.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – B93 1 – 2
30.04.2017 13:00 Greve – Hvidovre 1 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 14:00 Marienlyst – Aarhus Fremad 0 – 1
06.05.2017 15:00 Brønshøj – Kjellerup 1 – 3
06.05.2017 15:00 Hvidovre – Dalum 1 – 0
06.05.2017 15:00 B93 – Thisted 0 – 3
07.05.2017 13:00 Avarta – Kolding IF 1 – 0
07.05.2017 16:00 Brabrand – Greve 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Kolding IF – Brønshøj 1 – 2
13.05.2017 15:00 Kjellerup – Greve 5 – 1
13.05.2017 15:00 Marienlyst – Hvidovre 3 – 2
13.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Dalum 0 – 2
13.05.2017 15:15 B93 – Brabrand 2 – 1
14.05.2017 13:00 Thisted – Avarta 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Dalum – Thisted 0 – 3
20.05.2017 15:00 Kolding IF – B93 1 – 0
20.05.2017 15:00 Brønshøj – Marienlyst 1 – 0
21.05.2017 13:00 Greve – Aarhus Fremad 2 – 3
21.05.2017 13:00 Avarta – Kjellerup 2 – 3
21.05.2017 13:00 Hvidovre – Brabrand 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 14:00 Brabrand – Marienlyst 3 – 0
25.05.2017 14:00 Dalum – B93 1 – 1
25.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF 1 – 2
25.05.2017 15:00 Greve – Avarta 1 – 3
25.05.2017 15:00 Kjellerup – Hvidovre 1 – 1
25.05.2017 15:00 Thisted – Brønshøj 4 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 13:00 Marienlyst – Thisted 0 – 3
28.05.2017 13:00 B93 – Aarhus Fremad 1 – 0
28.05.2017 13:00 Kolding IF – Kjellerup 4 – 1
28.05.2017 13:00 Avarta – Brabrand 2 – 0
28.05.2017 15:00 Brønshøj – Dalum 2 – 0
28.05.2017 15:00 Hvidovre – Greve 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Greve – B93 1 – 3
01.06.2017 19:00 Thisted – Kolding IF 0 – 2
01.06.2017 19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre 3 – 1
01.06.2017 19:00 Kjellerup – Marienlyst 4 – 2
01.06.2017 19:00 Brabrand – Brønshøj 3 – 0
01.06.2017 19:15 Dalum – Avarta 0 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2017 15:00 Greve – Brønshøj 1 – 2
05.06.2017 15:00 Kjellerup – Dalum 3 – 1
05.06.2017 15:00 Marienlyst – B93 2 – 1
05.06.2017 15:00 Aarhus Fremad – Avarta 2 – 2
05.06.2017 15:00 Hvidovre – Thisted 2 – 4
05.06.2017 15:00 Brabrand – Kolding IF 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 B93 – Kjellerup 3 – 1
10.06.2017 15:00 Avarta – Marienlyst 3 – 0
10.06.2017 15:00 Dalum – Brabrand 1 – 5
10.06.2017 15:00 Thisted – Greve 1 – 1
10.06.2017 15:00 Kolding IF – Hvidovre 6 – 0
10.06.2017 15:00 Brønshøj – Aarhus Fremad 2 – 0
Advertisement

Turneringer i Danmark