LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avedøre 3 2 1 0 3 - 1 7
2. Fremad Valby 3 2 0 1 5 - 3 6
3. AB Tårnby 3 2 0 1 5 - 4 6
4. KFUM Roskilde 3 2 0 1 5 - 7 6
5. Vanløse 3 1 2 0 4 - 0 5
6. Birkerød 3 1 1 1 3 - 3 4
7. FK Odsherred 3 1 1 1 5 - 6 4
8. GVI 3 0 2 1 3 - 4 2
9. B 1908 3 0 1 2 2 - 4 1
10. Virum Sorgenfri 3 0 0 3 2 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
15 4,10 37 2,47 7 (46,7 %) 4 (26,7 %) 4 (26,7 %)
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avedøre 2 1 1 0 2 - 1 4
2. Fremad Valby 1 1 0 0 3 - 1 3
3. AB Tårnby 1 1 0 0 2 - 1 3
4. KFUM Roskilde 2 2 0 0 5 - 3 6
5. Vanløse 2 1 1 0 4 - 0 4
6. Birkerød 1 1 0 0 1 - 0 3
7. FK Odsherred 1 0 1 0 1 - 1 1
8. GVI 1 0 1 0 0 - 0 1
9. B 1908 2 0 0 2 2 - 4 0
10. Virum Sorgenfri 2 0 0 2 2 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
15 4,10 37 2,47 7 (46,7 %) 4 (26,7 %) 4 (26,7 %)
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Avedøre 1 1 0 0 1 - 0 3
2. Fremad Valby 2 1 0 1 2 - 2 3
3. AB Tårnby 2 1 0 1 3 - 3 3
4. KFUM Roskilde 1 0 0 1 0 - 4 0
5. Vanløse 1 0 1 0 0 - 0 1
6. Birkerød 2 0 1 1 2 - 3 1
7. FK Odsherred 2 1 0 1 4 - 5 3
8. GVI 2 0 1 1 3 - 4 1
9. B 1908 1 0 1 0 0 - 0 1
10. Virum Sorgenfri 1 0 0 1 0 - 1 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
15 4,10 37 2,47 7 (46,7 %) 4 (26,7 %) 4 (26,7 %)
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Avedøre 2 0 1,00 0,33
2. Fremad Valby 0 1 1,67 1,00
3. AB Tårnby 0 0 1,67 1,33
4. KFUM Roskilde 0 1 1,67 2,33
5. Vanløse 3 2 1,33 0,00
6. Birkerød 1 0 1,00 1,00
7. FK Odsherred 0 0 1,67 2,00
8. GVI 1 1 1,00 1,33
9. B 1908 1 2 0,67 1,33
10. Virum Sorgenfri 0 1 0,67 1,67
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
15 4,10 37 2,47 7 (46,7 %) 4 (26,7 %) 4 (26,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Opdateret:
22/8-2017 21:41
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Avedøre – GVI 1 – 1
05.08.2017 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde 4 – 0
05.08.2017 15:00 AB Tårnby – Birkerød 2 – 1
07.08.2017 19:00 B 1908 – FK Odsherred 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 11:15 Fremad Valby – FK Odsherred 3 – 1
12.08.2017 13:00 GVI – Vanløse 0 – 0
12.08.2017 13:00 B 1908 – Avedøre 0 – 1
12.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby 2 – 1
12.08.2017 14:00 Birkerød – Virum Sorgenfri 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby 1 – 0
19.08.2017 13:00 Vanløse – B 1908 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Virum Sorgenfri – AB Tårnby 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – GVI 3 – 2
20.08.2017 15:00 FK Odsherred – Birkerød 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Virum Sorgenfri – Fremad Valby 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred
26.08.2017 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
26.08.2017 13:00 GVI – AB Tårnby
26.08.2017 13:30 Fremad Valby – Vanløse
26.08.2017 14:00 Birkerød – Avedøre

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
02.09.2017 13:00 GVI – B 1908
02.09.2017 13:00 Vanløse – Birkerød
02.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
02.09.2017 15:00 AB Tårnby – FK Odsherred

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
09.09.2017 13:00 B 1908 – AB Tårnby
09.09.2017 14:00 Birkerød – KFUM Roskilde
10.09.2017 13:30 Fremad Valby – GVI
10.09.2017 15:00 FK Odsherred – Avedøre

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 GVI – Birkerød
16.09.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby
16.09.2017 13:00 Vanløse – FK Odsherred
16.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
16.09.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 Avedøre – Vanløse
23.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
23.09.2017 14:00 Birkerød – B 1908
23.09.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby
24.09.2017 15:00 FK Odsherred – KFUM Roskilde

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 13:00 Vanløse – AB Tårnby
30.09.2017 13:00 B 1908 – Virum Sorgenfri
30.09.2017 13:00 GVI – FK Odsherred
30.09.2017 13:30 Fremad Valby – Birkerød
30.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Avedøre

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2017 18:30 Fremad Valby – Virum Sorgenfri
07.10.2017 13:00 GVI – Avedøre
07.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – Vanløse
07.10.2017 14:00 Birkerød – AB Tårnby
08.10.2017 15:00 FK Odsherred – B 1908

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Vanløse – GVI
14.10.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Birkerød
14.10.2017 13:00 Avedøre – B 1908
14.10.2017 15:00 AB Tårnby – KFUM Roskilde
15.10.2017 15:00 FK Odsherred – Fremad Valby

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 13:00 GVI – KFUM Roskilde
21.10.2017 13:00 B 1908 – Vanløse
21.10.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre
21.10.2017 14:00 Birkerød – FK Odsherred

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Avedøre – Birkerød
28.10.2017 13:00 Vanløse – Fremad Valby
28.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – B 1908
28.10.2017 15:00 AB Tårnby – GVI
29.10.2017 15:00 FK Odsherred – Virum Sorgenfri

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 B 1908 – GVI
04.11.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Avedøre
04.11.2017 13:30 Fremad Valby – KFUM Roskilde
04.11.2017 14:00 Birkerød – Vanløse
04.11.2017 14:00 FK Odsherred – AB Tårnby

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 13:00 Avedøre – FK Odsherred
24.03.2018 13:00 GVI – Fremad Valby
24.03.2018 13:00 Vanløse – Virum Sorgenfri
24.03.2018 13:30 KFUM Roskilde – Birkerød
24.03.2018 14:00 AB Tårnby – B 1908

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2018 13:00 Virum Sorgenfri – KFUM Roskilde
31.03.2018 13:30 Fremad Valby – B 1908
31.03.2018 15:00 Birkerød – GVI
01.04.2018 15:00 FK Odsherred – Vanløse
02.04.2018 13:00 Avedøre – AB Tårnby

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 13:00 GVI – Virum Sorgenfri
07.04.2018 13:00 Vanløse – Avedøre
07.04.2018 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby
07.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – FK Odsherred
09.04.2018 18:00 B 1908 – Birkerød

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – B 1908
14.04.2018 13:00 Avedøre – KFUM Roskilde
14.04.2018 14:00 AB Tårnby – Vanløse
14.04.2018 15:00 Birkerød – Fremad Valby
15.04.2018 15:00 FK Odsherred – GVI

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:00 Avedøre – GVI
21.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Fremad Valby
21.04.2018 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde
21.04.2018 14:00 AB Tårnby – Birkerød
22.04.2018 15:00 FK Odsherred – B 1908

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 13:00 GVI – Vanløse
28.04.2018 13:00 B 1908 – Avedøre
28.04.2018 13:30 Fremad Valby – FK Odsherred
28.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby
28.04.2018 15:00 Birkerød – Virum Sorgenfri

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2018 19:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri
05.05.2018 13:00 Avedøre – Fremad Valby
05.05.2018 13:00 Vanløse – B 1908
05.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – GVI
06.05.2018 15:00 FK Odsherred – Birkerød

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:00 GVI – AB Tårnby
12.05.2018 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
12.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred
12.05.2018 13:30 Fremad Valby – Vanløse
12.05.2018 15:00 Birkerød – Avedøre

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2018 13:00 Vanløse – Birkerød
19.05.2018 13:00 GVI – B 1908
19.05.2018 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
19.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
19.05.2018 14:00 AB Tårnby – FK Odsherred

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2018 13:00 B 1908 – AB Tårnby
26.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
26.05.2018 13:30 Fremad Valby – GVI
26.05.2018 15:00 Birkerød – KFUM Roskilde
27.05.2018 15:00 FK Odsherred – Avedøre

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2018 13:00 GVI – Birkerød
02.06.2018 13:00 B 1908 – Fremad Valby
02.06.2018 13:00 Vanløse – FK Odsherred
02.06.2018 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
02.06.2018 14:00 AB Tårnby – Avedøre

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2018 13:00 Avedøre – Vanløse
09.06.2018 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
09.06.2018 14:00 AB Tårnby – Fremad Valby
09.06.2018 15:00 Birkerød – B 1908
10.06.2018 15:00 FK Odsherred – KFUM Roskilde

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2018 15:30 KFUM Roskilde – Avedøre
16.06.2018 15:30 GVI – FK Odsherred
16.06.2018 15:30 B 1908 – Virum Sorgenfri
16.06.2018 15:30 Vanløse – AB Tårnby
16.06.2018 15:30 Fremad Valby – Birkerød
Advertisement

Seneste kampe

Virum Sorgenfri
Fremad Valby
1 – 2
22. august 18:30
Færdig
FK Odsherred
Birkerød
1 – 1
20. august 15:00
Færdig
KFUM Roskilde
GVI
3 – 2
19. august 13:30
Færdig
Virum Sorgenfri
AB Tårnby
1 – 2
19. august 13:00
Færdig
Vanløse
B 1908
0 – 0
19. august 13:00
Færdig

Kommende kampe

GVI
AB Tårnby
vs
26. august 13:00
Ikke startet
B 1908
KFUM Roskilde
vs
26. august 13:00
Ikke startet
Virum Sorgenfri
FK Odsherred
vs
26. august 13:00
Ikke startet
Fremad Valby
Vanløse
vs
26. august 13:30
Ikke startet
Birkerød
Avedøre
vs
26. august 14:00
Ikke startet

Turneringer i Danmark