LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 23 14 4 5 57 - 30 46
2. Skovshoved 23 13 6 4 55 - 23 45
3. Ledøje-Smørum 23 12 6 5 58 - 33 42
4. GVI 23 11 7 5 37 - 21 40
5. B 1908 23 8 6 9 31 - 33 30
6. Avedøre 23 7 9 7 34 - 40 30
7. Rishøj 23 6 5 12 33 - 46 23
8. Fremad Valby 23 5 6 12 35 - 57 21
9. Karlslunde IF 23 4 8 11 20 - 50 20
10. Herlufsholm GF 23 4 5 14 24 - 51 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 31,40 384 3,34 52 (45,2 %) 31 (27,0 %) 32 (27,8 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 12 8 2 2 32 - 12 26
2. Skovshoved 11 5 4 2 23 - 11 19
3. Ledøje-Smørum 11 7 2 2 31 - 11 23
4. GVI 12 7 3 2 21 - 9 24
5. B 1908 12 8 1 3 26 - 15 25
6. Avedøre 11 4 5 2 20 - 15 17
7. Rishøj 12 4 2 6 21 - 21 14
8. Fremad Valby 11 2 4 5 19 - 27 10
9. Karlslunde IF 11 3 5 3 10 - 19 14
10. Herlufsholm GF 12 4 3 5 17 - 24 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 31,40 384 3,34 52 (45,2 %) 31 (27,0 %) 32 (27,8 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 11 6 2 3 25 - 18 20
2. Skovshoved 12 8 2 2 32 - 12 26
3. Ledøje-Smørum 12 5 4 3 27 - 22 19
4. GVI 11 4 4 3 16 - 12 16
5. B 1908 11 0 5 6 5 - 18 5
6. Avedøre 12 3 4 5 14 - 25 13
7. Rishøj 11 2 3 6 12 - 25 9
8. Fremad Valby 12 3 2 7 16 - 30 11
9. Karlslunde IF 12 1 3 8 10 - 31 6
10. Herlufsholm GF 11 0 2 9 7 - 27 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 31,40 384 3,34 52 (45,2 %) 31 (27,0 %) 32 (27,8 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. AB Tårnby 7 5 2,48 1,30
2. Skovshoved 8 1 2,39 1,00
3. Ledøje-Smørum 5 4 2,52 1,43
4. GVI 8 5 1,61 0,91
5. B 1908 5 7 1,35 1,43
6. Avedøre 4 4 1,48 1,74
7. Rishøj 6 6 1,43 2,00
8. Fremad Valby 4 3 1,52 2,48
9. Karlslunde IF 5 11 0,87 2,17
10. Herlufsholm GF 2 8 1,04 2,22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 31,40 384 3,34 52 (45,2 %) 31 (27,0 %) 32 (27,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Opdateret:
20/5-2017 18:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

339644

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 Herlufsholm GF – AB Tårnby 1 – 1
06.08.2016 13:00 B 1908 – GVI 4 – 1
06.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre 4 – 1
06.08.2016 15:00 Skovshoved – Fremad Valby 3 – 0
06.08.2016 15:00 Rishøj – Karlslunde IF 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 GVI – Rishøj 1 – 0
13.08.2016 13:00 Avedøre – Herlufsholm GF 3 – 2
13.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved 0 – 4
13.08.2016 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum 1 – 4
13.08.2016 15:00 AB Tårnby – B 1908 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Herlufsholm GF – Fremad Valby 0 – 1
20.08.2016 13:00 GVI – AB Tårnby 1 – 0
20.08.2016 13:00 B 1908 – Avedøre 1 – 2
20.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF 5 – 1
20.08.2016 15:00 Rishøj – Skovshoved 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 Avedøre – GVI 0 – 0
27.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm GF 2 – 1
27.08.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 1
27.08.2016 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum 3 – 0
27.08.2016 15:00 AB Tårnby – Rishøj 6 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Herlufsholm GF – Skovshoved 0 – 4
03.09.2016 13:00 GVI – Fremad Valby 1 – 1
03.09.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 2
03.09.2016 15:00 Rishøj – Ledøje-Smørum 1 – 3
03.09.2016 15:00 AB Tårnby – Avedøre 5 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 12:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm GF 3 – 0
10.09.2016 13:00 Karlslunde IF – GVI 0 – 0
10.09.2016 13:00 Avedøre – Rishøj 1 – 2
10.09.2016 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby 1 – 3
10.09.2016 15:00 Skovshoved – B 1908 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 GVI – Skovshoved 2 – 0
17.09.2016 13:00 Avedøre – Fremad Valby 0 – 3
17.09.2016 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum 3 – 1
17.09.2016 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF 3 – 1
17.09.2016 15:00 Rishøj – Herlufsholm GF 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:30 Herlufsholm GF – B 1908 1 – 1
24.09.2016 13:00 Karlslunde IF – Avedøre 2 – 2
24.09.2016 14:00 Ledøje-Smørum – GVI 1 – 1
24.09.2016 15:00 Skovshoved – AB Tårnby 2 – 3
24.09.2016 15:00 Rishøj – Fremad Valby 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Avedøre – Skovshoved 1 – 1
01.10.2016 13:00 GVI – Herlufsholm GF 3 – 1
01.10.2016 13:30 Fremad Valby – Karlslunde IF 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rishøj – B 1908 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 AB Tårnby – Ledøje-Smørum 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Fremad Valby – Skovshoved 3 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 B 1908 – GVI 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Rishøj 0 – 0
08.10.2016 13:00 Avedøre – Ledøje-Smørum 2 – 2
08.10.2016 15:00 AB Tårnby – Herlufsholm GF 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 B 1908 – AB Tårnby 2 – 4
15.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Fremad Valby 7 – 4
15.10.2016 15:00 Rishøj – GVI 2 – 0
15.10.2016 15:00 Skovshoved – Karlslunde IF 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 11:15 Fremad Valby – Herlufsholm GF 4 – 1
22.10.2016 13:00 Avedøre – B 1908 5 – 1
22.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Ledøje-Smørum 1 – 1
22.10.2016 15:00 Skovshoved – Rishøj 4 – 1
22.10.2016 15:00 AB Tårnby – GVI 2 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 GVI – Avedøre 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Skovshoved 0 – 3
29.10.2016 15:00 Rishøj – AB Tårnby 2 – 3
30.10.2016 13:00 Herlufsholm GF – Karlslunde IF 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 Avedøre – AB Tårnby 3 – 3
05.11.2016 13:30 Fremad Valby – GVI 0 – 4
05.11.2016 14:00 Skovshoved – Herlufsholm GF 3 – 0
05.11.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Rishøj 4 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 12:30 Herlufsholm GF – Avedøre 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 13:00 GVI – Karlslunde IF 4 – 0
25.03.2017 13:00 B 1908 – Skovshoved 2 – 1
25.03.2017 14:30 Herlufsholm GF – Ledøje-Smørum 2 – 4
25.03.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby 4 – 1
25.03.2017 15:00 Rishøj – Avedøre 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:00 Herlufsholm GF – Rishøj 3 – 1
01.04.2017 13:00 Karlslunde IF – AB Tårnby 0 – 6
01.04.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre 1 – 2
01.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – B 1908 0 – 0
01.04.2017 15:00 Skovshoved – GVI 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 GVI – Ledøje-Smørum 1 – 1
08.04.2017 13:00 Avedøre – Karlslunde IF 3 – 0
08.04.2017 13:00 B 1908 – Herlufsholm GF 3 – 1
08.04.2017 13:30 Fremad Valby – Rishøj 3 – 3
08.04.2017 15:00 AB Tårnby – Skovshoved 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Skovshoved – Avedøre 1 – 1
13.04.2017 14:00 Herlufsholm GF – GVI 1 – 4
15.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Fremad Valby 3 – 1
15.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – AB Tårnby 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:00 B 1908 – Rishøj 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 GVI – B 1908 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre 0 – 1
22.04.2017 14:30 Herlufsholm GF – AB Tårnby 3 – 1
22.04.2017 15:00 Rishøj – Karlslunde IF 0 – 0
22.04.2017 15:00 Skovshoved – Fremad Valby 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:00 GVI – Rishøj 1 – 2
29.04.2017 13:00 Avedøre – Herlufsholm GF 1 – 1
29.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved 1 – 4
29.04.2017 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum 2 – 4
29.04.2017 15:00 AB Tårnby – B 1908 0 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:30 Herlufsholm GF – Fremad Valby 1 – 1
06.05.2017 13:00 GVI – AB Tårnby 0 – 1
06.05.2017 13:00 B 1908 – Avedøre 1 – 0
06.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF 4 – 0
06.05.2017 15:00 Rishøj – Skovshoved 2 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm GF 0 – 0
13.05.2017 13:00 Avedøre – GVI 1 – 0
13.05.2017 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum 1 – 1
13.05.2017 15:00 AB Tårnby – Rishøj 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 Karlslunde IF – B 1908 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 GVI – Fremad Valby 4 – 1
20.05.2017 14:00 Herlufsholm GF – Skovshoved 0 – 4
20.05.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre 5 – 1
20.05.2017 15:00 Rishøj – Ledøje-Smørum 2 – 4

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 19:00 Fremad Valby – AB Tårnby
27.05.2017 13:00 Avedøre – Rishøj
27.05.2017 13:00 Karlslunde IF – GVI
27.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm GF
27.05.2017 15:00 Skovshoved – B 1908

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 19:00 Rishøj – Herlufsholm GF
03.06.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby
03.06.2017 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum
03.06.2017 13:00 GVI – Skovshoved
03.06.2017 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 18:30 Herlufsholm GF – B 1908
10.06.2017 13:00 Karlslunde IF – Avedøre
10.06.2017 14:00 Ledøje-Smørum – GVI
10.06.2017 15:00 Skovshoved – AB Tårnby
10.06.2017 15:00 Rishøj – Fremad Valby

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:30 GVI – Herlufsholm GF
17.06.2017 15:30 AB Tårnby – Ledøje-Smørum
17.06.2017 15:30 Avedøre – Skovshoved
17.06.2017 15:30 B 1908 – Rishøj
17.06.2017 15:30 Fremad Valby – Karlslunde IF
Advertisement

Seneste kampe

Rishøj
Ledøje-Smørum
2 – 4
20. maj 15:00
Færdig
AB Tårnby
Avedøre
5 – 1
20. maj 15:00
Færdig
Herlufsholm GF
Skovshoved
0 – 4
20. maj 14:00
Færdig
GVI
Fremad Valby
4 – 1
20. maj 13:00
Færdig
Karlslunde IF
B 1908
1 – 0
20. maj 13:00
Færdig

Kommende kampe

Fremad Valby
AB Tårnby
vs
26. maj 19:00
Ikke startet
Avedøre
Rishøj
vs
27. maj 13:00
Ikke startet
Karlslunde IF
GVI
vs
27. maj 13:00
Ikke startet
Ledøje-Smørum
Herlufsholm GF
vs
27. maj 14:00
Ikke startet
Skovshoved
B 1908
vs
27. maj 15:00
Ikke startet

Turneringer i Danmark