LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ringkøbing 23 15 4 4 63 - 24 49
2. Tarup/Pårup 23 14 2 7 52 - 28 44
3. Oure FA 23 12 4 7 55 - 45 40
4. Kolding B 23 12 3 8 45 - 30 39
5. B 1913 23 12 1 10 41 - 42 37
6. Varde 23 10 6 7 38 - 35 36
7. Esbjerg fB II 23 6 8 9 37 - 42 26
8. FC Sønderborg 23 7 2 14 34 - 54 23
9. SSV Højfyn 23 6 4 13 34 - 53 22
10. Fredericia fF 23 3 2 18 19 - 65 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 32,70 418 3,63 46 (40,0 %) 18 (15,7 %) 51 (44,3 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ringkøbing 12 8 2 2 34 - 12 26
2. Tarup/Pårup 12 7 1 4 27 - 19 22
3. Oure FA 11 5 2 4 26 - 19 17
4. Kolding B 12 6 3 3 23 - 13 21
5. B 1913 12 7 0 5 24 - 23 21
6. Varde 12 4 4 4 14 - 20 16
7. Esbjerg fB II 11 2 4 5 21 - 26 10
8. FC Sønderborg 11 3 0 8 13 - 24 9
9. SSV Højfyn 11 3 2 6 16 - 25 11
10. Fredericia fF 11 1 0 10 8 - 31 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 32,70 418 3,63 46 (40,0 %) 18 (15,7 %) 51 (44,3 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ringkøbing 11 7 2 2 29 - 12 23
2. Tarup/Pårup 11 7 1 3 25 - 9 22
3. Oure FA 12 7 2 3 29 - 26 23
4. Kolding B 11 6 0 5 22 - 17 18
5. B 1913 11 5 1 5 17 - 19 16
6. Varde 11 6 2 3 24 - 15 20
7. Esbjerg fB II 12 4 4 4 16 - 16 16
8. FC Sønderborg 12 4 2 6 21 - 30 14
9. SSV Højfyn 12 3 2 7 18 - 28 11
10. Fredericia fF 12 2 2 8 11 - 34 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 32,70 418 3,63 46 (40,0 %) 18 (15,7 %) 51 (44,3 %)
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Ringkøbing 8 2 2,74 1,04
2. Tarup/Pårup 6 2 2,26 1,22
3. Oure FA 5 3 2,39 1,96
4. Kolding B 6 4 1,96 1,30
5. B 1913 4 2 1,78 1,83
6. Varde 6 6 1,65 1,52
7. Esbjerg fB II 4 5 1,61 1,83
8. FC Sønderborg 4 5 1,48 2,35
9. SSV Højfyn 1 4 1,48 2,30
10. Fredericia fF 0 11 0,83 2,83
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
115 32,70 418 3,63 46 (40,0 %) 18 (15,7 %) 51 (44,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Opdateret:
20/5-2017 18:13
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

339645

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Oure FA – FC Sønderborg 5 – 2
05.08.2016 19:00 Kolding B – Varde 3 – 0
05.08.2016 19:00 Ringkøbing – Fredericia fF 2 – 2
06.08.2016 13:00 SSV Højfyn – Esbjerg fB II 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 Fredericia fF – SSV Højfyn 0 – 1
13.08.2016 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B 2 – 0
13.08.2016 14:00 FC Sønderborg – B 1913 0 – 1
13.08.2016 14:00 Esbjerg fB II – Oure FA 3 – 1
13.08.2016 15:00 Varde – Ringkøbing 0 – 5

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Kolding B – FC Sønderborg 2 – 1
19.08.2016 18:30 Oure FA – Fredericia fF 1 – 2
20.08.2016 15:00 Varde – Tarup/Pårup 1 – 1
21.08.2016 13:00 B 1913 – Esbjerg fB II 2 – 0
21.08.2016 13:30 Ringkøbing – SSV Højfyn 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2016 18:00 B 1913 – Tarup/Pårup 0 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:30 Fredericia fF – B 1913 1 – 2
27.08.2016 12:00 FC Sønderborg – Varde 1 – 6
27.08.2016 13:00 Tarup/Pårup – Ringkøbing 2 – 1
28.08.2016 13:00 SSV Højfyn – Oure FA 3 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Kolding B – Fredericia fF 5 – 1
03.09.2016 13:00 Tarup/Pårup – FC Sønderborg 4 – 1
03.09.2016 15:00 Varde – Esbjerg fB II 0 – 0
04.09.2016 13:00 B 1913 – SSV Højfyn 4 – 3
04.09.2016 13:30 Ringkøbing – Oure FA 11 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Oure FA – B 1913 5 – 3
10.09.2016 13:00 Esbjerg fB II – Tarup/Pårup 3 – 2
10.09.2016 13:30 Fredericia fF – Varde 1 – 4
10.09.2016 14:00 FC Sønderborg – Ringkøbing 0 – 2
11.09.2016 13:00 SSV Højfyn – Kolding B 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 Tarup/Pårup – Fredericia fF 4 – 0
17.09.2016 14:00 FC Sønderborg – Esbjerg fB II 1 – 2
17.09.2016 15:00 Kolding B – Oure FA 0 – 1
17.09.2016 15:00 Varde – SSV Højfyn 2 – 0
18.09.2016 13:30 Ringkøbing – B 1913 4 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2016 19:00 Fredericia fF – FC Sønderborg 0 – 2
24.09.2016 12:00 Oure FA – Varde 0 – 2
25.09.2016 13:00 SSV Højfyn – Tarup/Pårup 1 – 2
25.09.2016 13:00 B 1913 – Kolding B 2 – 1
25.09.2016 16:00 Ringkøbing – Esbjerg fB II 5 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Tarup/Pårup – Oure FA 1 – 5
01.10.2016 14:00 Esbjerg fB II – Fredericia fF 2 – 2
01.10.2016 14:00 FC Sønderborg – SSV Højfyn 2 – 0
01.10.2016 15:00 Varde – B 1913 2 – 1
01.10.2016 15:00 Kolding B – Ringkøbing 0 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Tarup/Pårup – B 1913 1 – 2
08.10.2016 13:30 Fredericia fF – Ringkøbing 2 – 1
08.10.2016 14:00 Esbjerg fB II – SSV Højfyn 2 – 3
08.10.2016 14:00 FC Sønderborg – Oure FA 2 – 5
08.10.2016 15:00 Varde – Kolding B 0 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 Oure FA – Esbjerg fB II 2 – 0
15.10.2016 15:00 Kolding B – Tarup/Pårup 1 – 3
16.10.2016 13:00 SSV Højfyn – Fredericia fF 2 – 1
16.10.2016 13:00 B 1913 – FC Sønderborg 6 – 0
16.10.2016 13:30 Ringkøbing – Varde 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 Tarup/Pårup – Varde 3 – 1
22.10.2016 13:30 Fredericia fF – Oure FA 0 – 4
22.10.2016 14:00 Esbjerg fB II – B 1913 1 – 1
22.10.2016 14:00 FC Sønderborg – Kolding B 0 – 2
23.10.2016 13:00 SSV Højfyn – Ringkøbing 1 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 Oure FA – SSV Højfyn 2 – 2
29.10.2016 15:00 Varde – FC Sønderborg 2 – 2
29.10.2016 15:00 Kolding B – Esbjerg fB II 0 – 0
30.10.2016 13:00 B 1913 – Fredericia fF 1 – 3
30.10.2016 13:30 Ringkøbing – Tarup/Pårup 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 Oure FA – Ringkøbing 2 – 2
05.11.2016 13:30 Fredericia fF – Kolding B 1 – 2
05.11.2016 14:00 SSV Højfyn – B 1913 2 – 1
05.11.2016 14:00 FC Sønderborg – Tarup/Pårup 0 – 2
05.11.2016 14:00 Esbjerg fB II – Varde 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 Esbjerg fB II – Kolding B 2 – 5

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 18:30 Kolding B – SSV Højfyn 1 – 1
25.03.2017 13:00 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II 1 – 1
25.03.2017 15:00 Varde – Fredericia fF 2 – 0
26.03.2017 13:30 Ringkøbing – FC Sønderborg 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:00 Oure FA – Kolding B 2 – 3
01.04.2017 13:00 B 1913 – Ringkøbing 1 – 2
01.04.2017 13:30 Fredericia fF – Tarup/Pårup 0 – 7
01.04.2017 14:45 SSV Højfyn – Varde 1 – 2
01.04.2017 16:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg 3 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 17:45 Kolding B – B 1913 1 – 0
08.04.2017 12:30 FC Sønderborg – Fredericia fF 3 – 0
08.04.2017 13:00 Tarup/Pårup – SSV Højfyn 4 – 1
08.04.2017 14:00 Esbjerg fB II – Ringkøbing 1 – 1
08.04.2017 15:00 Varde – Oure FA 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 12:00 Fredericia fF – Esbjerg fB II 0 – 3
15.04.2017 13:00 Oure FA – Tarup/Pårup 0 – 2
15.04.2017 13:00 B 1913 – Varde 1 – 4
15.04.2017 14:45 SSV Højfyn – FC Sønderborg 1 – 3
17.04.2017 13:30 Ringkøbing – Kolding B 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Kolding B – Varde 1 – 1
22.04.2017 13:00 Oure FA – FC Sønderborg 2 – 1
22.04.2017 13:00 B 1913 – Tarup/Pårup 1 – 0
22.04.2017 14:45 SSV Højfyn – Esbjerg fB II 0 – 4
23.04.2017 13:30 Ringkøbing – Fredericia fF 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 12:00 Esbjerg fB II – Oure FA 1 – 2
29.04.2017 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B 2 – 1
29.04.2017 13:30 Fredericia fF – SSV Højfyn 2 – 3
29.04.2017 14:00 FC Sønderborg – B 1913 1 – 2
29.04.2017 15:00 Varde – Ringkøbing 1 – 5

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 18:45 Kolding B – FC Sønderborg 4 – 2
06.05.2017 13:00 B 1913 – Esbjerg fB II 1 – 3
06.05.2017 13:00 Oure FA – Fredericia fF 5 – 0
06.05.2017 15:00 Varde – Tarup/Pårup 1 – 2
07.05.2017 13:30 Ringkøbing – SSV Højfyn 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2017 18:30 B 1913 – Oure FA 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 19:00 Esbjerg fB II – Kolding B 2 – 4
13.05.2017 13:00 Tarup/Pårup – Ringkøbing 2 – 3
13.05.2017 13:30 Fredericia fF – B 1913 1 – 2
13.05.2017 14:00 FC Sønderborg – Varde 3 – 2
13.05.2017 14:45 SSV Højfyn – Oure FA 2 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 19:00 Kolding B – Fredericia fF 5 – 0
19.05.2017 19:00 Ringkøbing – Oure FA 1 – 2
20.05.2017 13:00 B 1913 – SSV Højfyn 3 – 2
20.05.2017 13:00 Tarup/Pårup – FC Sønderborg 1 – 3
20.05.2017 15:00 Varde – Esbjerg fB II 3 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 13:00 Oure FA – B 1913
27.05.2017 13:30 Fredericia fF – Varde
27.05.2017 14:00 FC Sønderborg – Ringkøbing
27.05.2017 14:00 Esbjerg fB II – Tarup/Pårup
27.05.2017 14:45 SSV Højfyn – Kolding B

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 19:00 Kolding B – Oure FA
02.06.2017 19:00 FC Sønderborg – Esbjerg fB II
03.06.2017 13:00 Tarup/Pårup – Fredericia fF
03.06.2017 15:00 Varde – SSV Højfyn
05.06.2017 13:30 Ringkøbing – B 1913

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 18:30 Oure FA – Varde
10.06.2017 13:00 B 1913 – Kolding B
10.06.2017 13:30 Fredericia fF – FC Sønderborg
10.06.2017 14:45 SSV Højfyn – Tarup/Pårup
11.06.2017 13:30 Ringkøbing – Esbjerg fB II

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:30 Kolding B – Ringkøbing
17.06.2017 15:30 FC Sønderborg – SSV Højfyn
17.06.2017 15:30 Tarup/Pårup – Oure FA
17.06.2017 15:30 Varde – B 1913
17.06.2017 15:30 Esbjerg fB II – Fredericia fF
Advertisement

Seneste kampe

Varde
Esbjerg fB II
3 – 2
20. maj 15:00
Færdig
B 1913
SSV Højfyn
3 – 2
20. maj 13:00
Færdig
Tarup/Pårup
FC Sønderborg
1 – 3
20. maj 13:00
Færdig
Kolding B
Fredericia fF
5 – 0
19. maj 19:00
Færdig
Ringkøbing
Oure FA
1 – 2
19. maj 19:00
Færdig

Kommende kampe

Oure FA
B 1913
vs
25. maj 13:00
Ikke startet
Fredericia fF
Varde
vs
27. maj 13:30
Ikke startet
Esbjerg fB II
Tarup/Pårup
vs
27. maj 14:00
Ikke startet
FC Sønderborg
Ringkøbing
vs
27. maj 14:00
Ikke startet
SSV Højfyn
Kolding B
vs
27. maj 14:45
Ikke startet

Turneringer i Danmark