LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Danmark
DBU Pokalen

Kampprogram

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2017 17:30 VB 1968 – Næsby
29.08.2017 17:30 Ledøje-Smørum – B93
29.08.2017 17:30 B 1913 – Hvidovre
29.08.2017 17:30 Frem Sakskøbing – Greve
29.08.2017 17:30 Agerbæk SF/Starup IF – Randers FC
29.08.2017 17:30 Dalum – OB
29.08.2017 17:30 Vejgaard – FC Sydvest
29.08.2017 17:30 Hedensted – Aarhus Fremad
29.08.2017 17:30 Aabyhøj IF – Middelfart
29.08.2017 17:30 Ballerup-Skovlunde – Holbæk
29.08.2017 17:30 Jammerbugt FC – Vejle Boldklub
29.08.2017 18:30 Slagelse – AB
29.08.2017 19:00 VSK Aarhus – AGF
29.08.2017 19:00 Kolding IF – Hobro
30.08.2017 17:30 Fredensborg BI – HIK
30.08.2017 17:30 RKG – FC Fredericia
30.08.2017 17:30 Vanløse – Fremad Amager
30.08.2017 17:30 Varde – AC Horsens
30.08.2017 17:30 Nørresundby – Skive
30.08.2017 19:00 HB Køge – Nykøbing FC
30.08.2017 19:00 Brønshøj – Næstved
30.08.2017 19:30 Sunred Beach – Otterup
05.09.2017 18:30 Husum – FC Helsingør
06.09.2017 17:00 Kjellerup – Silkeborg
06.09.2017 19:00 Vendsyssel – Brabrand
07.09.2017 19:30 Viborg – AaB

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 17:30 Marstal/Rise – FC Sydvest 0 – 1
08.08.2017 18:00 Husum – NB Bornholm 1 – 0
08.08.2017 18:15 Virum Sorgenfri – B93 3 – 6
08.08.2017 18:30 RKG – Hatting/Torsted 2 – 0
08.08.2017 18:30 Bramming – Agerbæk SF/Starup IF 0 – 5
08.08.2017 18:30 VB 1968 – Døllefjelde-Musse 4 – 1
08.08.2017 18:30 Slagelse – KFUM Roskilde 3 – 0
08.08.2017 18:30 Ringsted – Fredensborg BI 0 – 1
08.08.2017 18:30 Listrup UIF – Holbæk 0 – 5
08.08.2017 18:30 Jammerbugt FC – Odder 3 – 0
08.08.2017 18:30 Hirtshals – Kjellerup 2 – 3
08.08.2017 18:30 Christiansbjerg IF – Aabyhøj IF 2 – 3
08.08.2017 18:30 Tåsinge f. B. – Kolding IF 0 – 5
08.08.2017 18:30 Otterup – Marienlyst 3 – 2
08.08.2017 18:30 KRFK – Næsby 0 – 3
08.08.2017 18:30 Krarup/Espe SG & I – Varde 2 – 4
08.08.2017 18:30 Egen UI – Middelfart 2 – 4
08.08.2017 18:30 B 1913 – FC Sønderborg 4 – 1
08.08.2017 18:30 Hvidovre – Frem 1 – 0
08.08.2017 18:30 Kastrup – AB 1 – 4
08.08.2017 18:30 Ledøje-Smørum – GVI 7 – 6
08.08.2017 18:30 Tårnby – Brønshøj 1 – 2
08.08.2017 18:30 Herstedøster IC – Frem Sakskøbing 0 – 1
08.08.2017 19:00 FC Græsrødderne – Vanløse 2 – 3
09.08.2017 18:30 Herlufsholm – HB Køge 0 – 5
09.08.2017 18:30 Rishøj – Greve 0 – 6
09.08.2017 18:30 Tarup/Pårup – Dalum 1 – 2
09.08.2017 18:30 Linde – VSK Aarhus 0 – 12
09.08.2017 18:30 DGL 2000, Aarhus – Brabrand 0 – 3
09.08.2017 18:30 FC Roskilde – Nykøbing FC 0 – 1
09.08.2017 18:30 Hedensted – Thisted 3 – 2
09.08.2017 18:30 Holstebro – Aarhus Fremad 0 – 3
09.08.2017 18:30 Helsinge Fodbold – HIK 0 – 2
09.08.2017 18:30 Avarta – Fremad Amager 0 – 5
09.08.2017 18:30 VRI – Skive 0 – 4
09.08.2017 18:30 Silkeborg KFUM – Viborg 1 – 3
09.08.2017 18:30 Lystrup IF – Vendsyssel 0 – 3
09.08.2017 18:30 Allesø GF – Vejle Boldklub 0 – 3
09.08.2017 19:15 FC Fredericia – Esbjerg fB 4 – 0
09.08.2017 19:30 Sunred Beach – CSC 6 – 4
14.08.2017 19:00 Ølstykke – Næstved 1 – 3
15.08.2017 18:15 Ballerup-Skovlunde – B 1973, Herlev 3 – 1
15.08.2017 18:15 Birkelse IF – Vejgaard 1 – 3