LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Danmark
Reserveligaen

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
Brøndby (R) 11002-13
FC København (R) 10101-11
Lyngby (R) 10101-11
FC Helsingør Reserver 10011-20
Gruppe 2KVUTMP
FC Nordsjælland (R) 22009-16
SønderjyskE (R) 00000-00
Esbjerg (R) 10011-40
OB (R) 10010-50
Gruppe 3KVUTMP
FC Midtjylland (R) 11008-13
AGF (R) 00000-00
Silkeborg (R) 00000-00
AC Horsens (R) 10011-80
Gruppe 4KVUTMP
Viborg (R) 21104-34
Randers FC (R) 21014-33
AaB (R) 10102-21
Hobro (R) 10011-30
Videre til næste runde
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.07.2017 14:00 OB (R) – FC Nordsjælland (R) 0 – 5

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.07.2017 14:00 AaB (R) – Viborg (R) 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.07.2017 13:00 FC Nordsjælland (R) – Esbjerg (R) 4 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.07.2017 14:00 Viborg (R) – Randers FC (R) 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 12:00 Randers FC (R) – Hobro (R) 3 – 1
07.08.2017 14:00 FC Midtjylland (R) – AC Horsens (R) 8 – 1
07.08.2017 14:00 Lyngby (R) – FC København (R) 1 – 1
07.08.2017 14:00 FC Helsingør Reserver – Brøndby (R) 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2017 15:00 FC Midtjylland (R) – Silkeborg (R)

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2017 14:00 FC København (R) – FC Helsingør Reserver
28.08.2017 14:00 Brøndby (R) – Lyngby (R)

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2017 13:30 SønderjyskE (R) – FC Nordsjælland (R)
05.09.2017 14:00 FC København (R) – Brøndby (R)
11.09.2017 14:00 AGF (R) – AC Horsens (R)
11.09.2017 14:00 Viborg (R) – Hobro (R)
11.09.2017 14:00 FC Helsingør Reserver – Lyngby (R)
11.09.2017 15:00 Esbjerg (R) – OB (R)
12.09.2017 14:00 Randers FC (R) – AaB (R)

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2017 13:00 AC Horsens (R) – Silkeborg (R)
18.09.2017 14:00 SønderjyskE (R) – Esbjerg (R)
25.09.2017 14:00 Hobro (R) – AaB (R)
25.09.2017 15:00 AGF (R) – FC Midtjylland (R)

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2017 16:00 OB (R) – SønderjyskE (R)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2017 14:00 Brøndby (R) – FC København (R)

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2017 14:30 Esbjerg (R) – FC Nordsjælland (R)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2017 13:00 AC Horsens (R) – AGF (R)
09.10.2017 14:00 Hobro (R) – Viborg (R)
09.10.2017 14:00 Lyngby (R) – FC Helsingør Reserver
10.10.2017 17:00 Silkeborg (R) – FC Midtjylland (R)

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2017 13:00 Silkeborg (R) – AGF (R)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2017 14:00 AaB (R) – Randers FC (R)
16.10.2017 16:00 OB (R) – Esbjerg (R)

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2017 13:00 FC Nordsjælland (R) – OB (R)

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2017 15:00 Esbjerg (R) – SønderjyskE (R)

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2017 13:00 AC Horsens (R) – FC Midtjylland (R)
06.11.2017 14:00 SønderjyskE (R) – OB (R)
06.11.2017 14:00 Brøndby (R) – FC Helsingør Reserver
06.11.2017 14:00 FC København (R) – Lyngby (R)
06.11.2017 14:00 Hobro (R) – Randers FC (R)
06.11.2017 14:00 Viborg (R) – AaB (R)
06.11.2017 14:00 AGF (R) – Silkeborg (R)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2017 13:30 FC Nordsjælland (R) – SønderjyskE (R)

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2017 14:00 Randers FC (R) – Viborg (R)
27.11.2017 14:00 AaB (R) – Hobro (R)
27.11.2017 14:00 Lyngby (R) – Brøndby (R)
27.11.2017 14:00 FC Helsingør Reserver – FC København (R)
27.11.2017 14:00 Silkeborg (R) – AC Horsens (R)
27.11.2017 14:00 FC Midtjylland (R) – AGF (R)
Advertisement

Turneringer i Danmark