LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC København 9 5 2 2 72 - 20 81
2. Brøndby IF 9 3 1 5 61 - 38 62
3. Lyngby 9 5 1 3 39 - 35 55
4. FC Midtjylland 9 5 1 3 67 - 50 54
5. FC Nordsjælland 9 3 2 4 57 - 54 46
6. SønderjyskE 9 2 1 6 44 - 52 46
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC København 4 3 1 0 41 - 4 10
2. Brøndby IF 4 1 1 2 34 - 20 4
3. Lyngby 5 3 1 1 19 - 14 10
4. FC Midtjylland 4 4 0 0 37 - 22 12
5. FC Nordsjælland 5 2 1 2 32 - 27 7
6. SønderjyskE 5 2 0 3 24 - 20 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
27 57,33 340 12,59 15 (55,6 %) 4 (14,8 %) 8 (29,6 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC København 5 2 1 2 31 - 16 7
2. Brøndby IF 5 2 0 3 27 - 18 6
3. Lyngby 4 2 0 2 20 - 21 6
4. FC Midtjylland 5 1 1 3 30 - 28 4
5. FC Nordsjælland 4 1 1 2 25 - 27 4
6. SønderjyskE 4 0 1 3 20 - 32 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
27 57,33 340 12,59 15 (55,6 %) 4 (14,8 %) 8 (29,6 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC København 3 0 8,00 2,22
2. Brøndby IF 1 4 6,78 4,22
3. Lyngby 2 2 4,33 3,89
4. FC Midtjylland 0 0 7,44 5,56
5. FC Nordsjælland 1 1 6,33 6,00
6. SønderjyskE 1 1 4,89 5,78
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
27 57,33 340 12,59 15 (55,6 %) 4 (14,8 %) 8 (29,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Marcus Ingvartsen FC Nordsjælland
19    Teemu Pukki Brøndby IF
18    Paul Onuachu FC Midtjylland
15    Morten Duncan Rasmussen AGF
13    Kamil Wilczek Brøndby IF
12    Emiliano Marcondes FC Nordsjælland
12    Andreas Cornelius FC København
11    Robin Söder Esbjerg fB
11    Federico Santander FC København
10    Robert Skov Silkeborg
10    Nicklas Helenius Silkeborg
10    Jeppe Kjær Lyngby
9    Marvin Pourie Randers FC
9    Joan Simun Edmundsson OB
9    Godsway Donyoh FC Nordsjælland
8    Andrija Pavlovic FC København
8    Rasmus Jönsson OB
8    Kjartan Finnbogason AC Horsens
8    Mikkel Duelund FC Midtjylland
8    Mikael Ishak Randers FC
7    Johan Absalonsen SønderjyskE
7    Kim Aabech AC Horsens
7    Andrew Hjulsager Brøndby IF
7    Davit Skhirtladze Silkeborg
6    Serge Deble Viborg
6    Kasper Kusk FC København
6    Rasmus Festersen OB
6    Søren Frederiksen Viborg
6    Benjamin Verbic FC København
6    Hany Mukhtar Brøndby IF
6    Jakob Poulsen FC Midtjylland
6    Thomas Delaney FC København
5    Kasper Junker AGF
5    Peter Ankersen FC København
5    Ernest Asante FC Nordsjælland
5    Mikael Uhre SønderjyskE
5    Filip Novak FC Midtjylland
5    Jakub Sylvestr AaB
5    Andreas Albers Silkeborg
5    Mustafa Amini AGF
5    Rasmus Falk FC København
5    Youssef Toutouh FC København
4    Christian Jakobsen SønderjyskE
4    Mikkel Rygaard Lyngby
4    Kristoffer Larsen Lyngby
4    Viktor Lundberg Randers FC
4    Björn Daniel Sverrisson AGF
4    Gustav Wikheim FC Midtjylland
4    Rilwan Hassan FC Midtjylland
4    Awer Mabil Esbjerg fB
4    Frederik Børsting AaB
4    Jesper Christjansen Lyngby
4    Christian Nørgaard Brøndby IF
4    Jonas Kamper Viborg
4    Hallur Hansson AC Horsens
4    Christian Bassogog AaB
4    Mikkel Rask AGF
4    Bubacarr Sanneh AC Horsens
4    Simon Kroon FC Midtjylland
3    Jung-Bin Park Viborg
3    Jens Odgaard Lyngby
3    André Rømer FC Midtjylland
3    Mads Hvilsom Esbjerg fB
3    Kim Ojo Lyngby
3    Danny Olsen AGF
3    Alexander Juel Andersen AGF
3    Marc Dal Hende FC Midtjylland
3    Jonas Borring FC Midtjylland
3    André Bjerregaard AC Horsens
3    Mikkel Kallesøe Randers FC
3    Marco Meilinger AaB
3    Nicolaj Madsen SønderjyskE
3    Vaclav Kadlec FC Midtjylland
2    Rasmus Thellufsen AaB
2    Mathias Jensen FC Nordsjælland
2    Mathias Greve OB
2    Osama Akharraz Viborg
2    David Boysen Lyngby
2    Kevin Mensah Brøndby IF
2    Jeppe Brandrup Lyngby
2    Kian Hansen FC Midtjylland
2    Jens Jakob Thomasen OB
2    Thomas Juel-Nielsen AGF
2    Johan Larsson Brøndby IF
2    Kasper Fisker Randers FC
2    Konstantinos Tsimikas Esbjerg fB
2    Mikkel Vestergaard Viborg
2    Rasmus Nissen FC Midtjylland
2    Jeppe Curth Viborg
2    Anders K. Jacobsen OB
2    Troels Kløve SønderjyskE
2    Stephan Petersen AGF
2    Mikkel Hedegaard SønderjyskE
2    Frederik Tingager OB
2    Søren Reese Viborg
2    Marc Pedersen SønderjyskE
2    Mayron George Randers FC
2    Marcel Rømer SønderjyskE
2    Rafael van der Vaart FC Midtjylland
2    Christian Sivebæk Viborg
2    Ján Gregus FC København
2    Kasper Risgård AaB
2    Emil Scheel Silkeborg
2    Victor Palsson Esbjerg fB
2    Martin Spelmann AGF
2    Jesper Juelsgård AGF
2    Martin Pusic FC Midtjylland
2    Jens Martin Gammelby Silkeborg
2    Kasper Pedersen AaB
2    Kees Luijckx SønderjyskE
2    Erik Marxen Randers FC
2    Andreas Nordvik Esbjerg fB
2    Lasse Kryger AC Horsens
2    Bjørn Paulsen Esbjerg fB
2    Jeppe Andersen Esbjerg fB
2    Oliver Thychosen Viborg
2    Thomas Mikkelsen OB
2    Kenneth Emil Petersen OB
2    Markus Holgersson AaB
2    Pione Sisto FC Midtjylland
1    Delphin Tshiembe AC Horsens
2    Frederik Holst Brøndby IF
1    Hallgrimur Jonasson Lyngby
1    Joel Allansson Randers FC
1    Andreas Maxsø FC Nordsjælland
1    Karlo Bartolec FC Nordsjælland
1    Martin Ørnskov Lyngby
1    Nikola Djurdjic Randers FC
1    Peter Nymann AC Horsens
1    Mikkel Desler OB
1    Silas Songani SønderjyskE
1    Gustaf Nilsson Brøndby IF
1    Elfar Freyr Helgason AC Horsens
1    Alexander Fischer Randers FC
1    Thomas Kortegaard AC Horsens
1    Anders Dreyer Esbjerg fB
1    Jeppe Simonsen SønderjyskE
1    Mathias Tauber Lyngby
1    Michael Lumb Lyngby
1    Frederik Møller AC Horsens
1    Sammy Skytte Silkeborg
1    Marko Mitrovic SønderjyskE
1    Lebogang Phiri Brøndby IF
1    Elmar Bjarnason AGF
1    Mustapha Bundu AGF
1    Uros Matic FC København
1    Ibrahim Moro Silkeborg
1    Rodolph Austin Brøndby IF
1    Casper Nielsen OB
1    Alexander Jakobsen Viborg
1    Jannik Pohl AaB
1    Christopher Oikonomidis AGF
1    Bror Blume Lyngby
1    Conor S. O'Brien AC Horsens
1    Jesper Jørgensen Esbjerg fB
1    Brent McGrath Esbjerg fB
1    Sakari Mattila SønderjyskE
1    Kasper Enghardt Randers FC
1    Philip Zinckernagel SønderjyskE
1    Jens Stage AGF
1    Mikkel Jespersen AC Horsens
1    Brandur Hendriksson Randers FC
1    Aleksandar Stankov Viborg
1    Christian Keller Viborg
1    Mathias Thrane OB
1    Joakim Mæhle AaB
1    Marco Lund Esbjerg fB
1    Patrick Banggaard FC Midtjylland
1    Jan Kliment Brøndby IF
1    Pierre Kanstrup SønderjyskE
1    Jakob Blåbjerg AaB
1    Kristoffer Olsson FC Midtjylland
1    Janus Drachmann FC Midtjylland
1    Benjamin Lund FC Nordsjælland
1    Ludwig Augustinsson FC København
1    Edison Flores AaB
1    Thomas Enevoldsen AaB
1    Hjörtur Hermannsson Brøndby IF
1    Erik Johansson FC København
1    Anthony J. Soares AGF
1    Lasse Fosgaard Lyngby
1    Rasmus Würtz AaB
1    Dzhamaldin Khodzhaniazov AGF
1    Joni Kauko Randers FC
1    Niklas Backman AGF
1    Mandla Masango Randers FC
1    Joshua John FC Nordsjælland
1    Ramon Rodriguez SønderjyskE
1    Tobias Mikkelsen FC Nordsjælland
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
Assists    Spiller Klub
12    Jonas Borring FC Midtjylland
10    Jakob Poulsen FC Midtjylland
9    Ludwig Augustinsson FC København
9    Ernest Asante FC Nordsjælland
9    Kasper Fisker Randers FC
8    Rilwan Hassan FC Midtjylland
8    Jonas Kamper Viborg
7    Hany Mukhtar Brøndby IF
7    Peter Ankersen FC København
7    Andreas Cornelius FC København
6    André Bjerregaard AC Horsens
6    Kamil Wilczek Brøndby IF
6    Awer Mabil Esbjerg fB
6    Mads Pedersen FC Nordsjælland
6    Mikkel Rygaard Lyngby
5    Danny Olsen AGF
5    Kasper Junker AGF
5    Teemu Pukki Brøndby IF
5    Rasmus Falk FC København
5    Youssef Toutouh FC København
5    Mathias Jensen FC Nordsjælland
5    Marcus Ingvartsen FC Nordsjælland
5    Marvin Pourie Randers FC
5    Nicklas Helenius Silkeborg
5    Davit Skhirtladze Silkeborg
5    Johan Absalonsen SønderjyskE
5    Marcel Rømer SønderjyskE
4    Kasper Risgård AaB
4    Frederik Møller AC Horsens
4    Conor S. O'Brien AC Horsens
4    Jesper Juelsgård AGF
4    Andrew Hjulsager Brøndby IF
4    Andrija Pavlovic FC København
4    Simon Kroon FC Midtjylland
4    Filip Novak FC Midtjylland
4    Godsway Donyoh FC Nordsjælland
4    Stanislav Lobotka FC Nordsjælland
4    Karlo Bartolec FC Nordsjælland
4    Bror Blume Lyngby
4    Anders K. Jacobsen OB
4    Joan Simun Edmundsson OB
4    Mikkel Desler OB
4    Emil Scheel Silkeborg
4    Robert Skov Silkeborg
3    Marco Meilinger AaB
3    Joakim Mæhle AaB
3    Mustafa Amini AGF
3    Martin Spelmann AGF
3    Svenn Crone Brøndby IF
3    Johan Larsson Brøndby IF
3    Jacob Lungi Sørensen Esbjerg fB
3    Ján Gregus FC København
3    Federico Santander FC København
3    Rasmus Nissen FC Midtjylland
3    Jesper Christjansen Lyngby
3    Michael Lumb Lyngby
3    Jeppe Kjær Lyngby
3    Jacob Barrett Laursen OB
3    Rasmus Jönsson OB
3    Rasmus Festersen OB
3    Viktor Lundberg Randers FC
3    Serge Deble Viborg
2    Frederik Børsting AaB
2    Casper Sloth AaB
2    Delphin Tshiembe AC Horsens
2    Kim Aabech AC Horsens
2    Lasse Kryger AC Horsens
2    Dino Mikanovic AGF
2    Mustapha Bundu AGF
2    Elmar Bjarnason AGF
2    Björn Daniel Sverrisson AGF
2    Morten Duncan Rasmussen AGF
2    Daniel Christensen AGF
2    Zsolt Kalmár Brøndby IF
2    Kevin Mensah Brøndby IF
2    Christian Nørgaard Brøndby IF
2    Nikolaj Hagelskjær Esbjerg fB
2    Robin Söder Esbjerg fB
2    Konstantinos Tsimikas Esbjerg fB
2    Kasper Kusk FC København
2    Benjamin Verbic FC København
2    Tom Høgli FC København
2    Paul Onuachu FC Midtjylland
2    Rafael van der Vaart FC Midtjylland
2    Gustav Wikheim FC Midtjylland
2    Andreas Maxsø FC Nordsjælland
2    Jeppe Brandrup Lyngby
2    Kristoffer Larsen Lyngby
2    David Boysen Lyngby
2    Mathias Greve OB
2    Jens Jakob Thomasen OB
2    Frederik Tingager OB
2    Casper Nielsen OB
2    Johnny Thomsen Randers FC
2    Erik Marxen Randers FC
2    Joel Allansson Randers FC
2    Mikael Ishak Randers FC
2    Nicholas Marfelt SønderjyskE
2    Mikael Uhre SønderjyskE
2    Nicolaj Madsen SønderjyskE
2    Christian Jakobsen SønderjyskE
2    Jonas Thorsen Viborg
2    Kristoffer Pallesen Viborg
1    Jannik Pohl AaB
1    Patrick Kristensen AaB
1    Markus Holgersson AaB
1    Thomas Enevoldsen AaB
1    Magnus Christensen AaB
1    Christian Bassogog AaB
1    Rasmus Thellufsen AaB
1    Mathias Nielsen AC Horsens
1    Joseph Mensah AC Horsens
1    Hallur Hansson AC Horsens
1    Peter Nymann AC Horsens
1    Kjartan Finnbogason AC Horsens
1    Christopher Oikonomidis AGF
1    Alexander Juel Andersen AGF
1    Frederik Holst Brøndby IF
1    Lebogang Phiri Brøndby IF
1    Rezan Corlu Brøndby IF
1    Rodolph Austin Brøndby IF
1    Leon Jessen Esbjerg fB
1    Bjørn Paulsen Esbjerg fB
1    Mathias Kristensen Esbjerg fB
1    Jeppe Højbjerg Esbjerg fB
1    Mads Hvilsom Esbjerg fB
1    Emmanuel Oti Essigba Esbjerg fB
1    Marco Lund Esbjerg fB
1    Brent McGrath Esbjerg fB
1    Erik Johansson FC København
1    Thomas Delaney FC København
1    William Kvist FC København
1    Kristoffer Olsson FC Midtjylland
1    Mikkel Duelund FC Midtjylland
1    Kian Hansen FC Midtjylland
1    Janus Drachmann FC Midtjylland
1    André Rømer FC Midtjylland
1    Mathias Rasmussen FC Nordsjælland
1    Divine Naah FC Nordsjælland
1    Tobias Mikkelsen FC Nordsjælland
1    Viktor Tranberg FC Nordsjælland
1    Lasse Petry FC Nordsjælland
1    Patrick da Silva FC Nordsjælland
1    Mohammed Fellah FC Nordsjælland
1    Andreas Skovgaard FC Nordsjælland
1    Frederik Gytkjær Lyngby
1    Alexander Munksgaard Lyngby
1    Martin Ørnskov Lyngby
1    Jens Odgaard Lyngby
1    Lasse Fosgaard Lyngby
1    Michael Falkesgaard OB
1    Oliver Lund OB
1    Mikkel Kallesøe Randers FC
1    Joni Kauko Randers FC
1    Kasper Enghardt Randers FC
1    Mads Agesen Randers FC
1    Jonas Bager Randers FC
1    Andreas Bruhn Randers FC
1    Nicolaj Agger Silkeborg
1    Simon Jakobsen Silkeborg
1    Jens Martin Gammelby Silkeborg
1    Mikkel Vendelbo Silkeborg
1    Andreas Albers Silkeborg
1    Gustav Dahl Silkeborg
1    Emil Lyng Silkeborg
1    Ibrahim Moro Silkeborg
1    Ramon Rodriguez SønderjyskE
1    Philip Zinckernagel SønderjyskE
1    Marc Pedersen SønderjyskE
1    Troels Kløve SønderjyskE
1    George Fochive Viborg
1    Jeroen Veldmate Viborg
1    Erik Moberg Viborg
1    Oliver Thychosen Viborg
1    Alexander Jakobsen Viborg
1    Søren Reese Viborg
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
Klub Fordeling G R T
AGF92193
Lyngby78179
FC Nordsjælland79079
FC Midtjylland73578
OB68573
SønderjyskE72173
Brøndby IF68270
AC Horsens60161
FC København59160
Randers FC56460
AaB60060
Esbjerg fB52153
Viborg45146
Silkeborg38038
Total90023923
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
21/5-2017 19:55
Danmark
Superligaen Mesterskabsspil (10 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. FC København 122.450 13.606 73.816 18.454 48.634 9.727
2. Brøndby IF 103.453 11.495 53.677 13.419 49.776 9.955
3. FC Midtjylland 60.365 6.707 26.628 6.657 33.737 6.747
4. FC Nordsjælland 52.756 5.862 21.187 4.237 31.569 7.892
5. Lyngby 47.227 5.247 16.463 3.293 30.764 7.691
6. SønderjyskE 46.833 5.204 24.771 4.954 22.062 5.516

Nedrykningsspil

Pulje 1KVUTMP
Randers FC 622233-3541
OB 632133-3839
AC Horsens 621334-5336
Esbjerg fB 613232-5430
Pulje 2KVUTMP
Silkeborg 622236-5138
AaB 612330-4538
AGF 640245-4637
Viborg 622235-4733
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning playoff

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:00 AC Horsens – OB 0 – 0
31.03.2017 20:15 FC Nordsjælland – Lyngby 2 – 0
01.04.2017 16:00 Silkeborg – AaB 0 – 0
02.04.2017 13:00 Esbjerg fB – Randers FC 0 – 0
02.04.2017 16:00 Viborg – AGF 2 – 4
02.04.2017 18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland 3 – 2
03.04.2017 19:00 SønderjyskE – FC København 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 OB – Esbjerg fB 3 – 0
07.04.2017 20:15 Randers FC – AC Horsens 2 – 0
08.04.2017 16:00 AaB – Viborg 0 – 1
09.04.2017 13:00 FC Midtjylland – SønderjyskE 3 – 1
09.04.2017 16:00 Lyngby – Brøndby IF 1 – 2
09.04.2017 18:00 FC København – FC Nordsjælland 1 – 1
10.04.2017 19:00 AGF – Silkeborg 1 – 3

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 15:30 SønderjyskE – FC Nordsjælland 1 – 4
15.04.2017 18:00 Esbjerg fB – AC Horsens 0 – 1
16.04.2017 16:00 Lyngby – FC Midtjylland 2 – 2
17.04.2017 13:00 Viborg – Silkeborg 0 – 0
17.04.2017 16:00 Brøndby IF – FC København 0 – 1
17.04.2017 18:00 AaB – AGF 1 – 0
18.04.2017 18:15 OB – Randers FC 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Silkeborg – Viborg 1 – 2
21.04.2017 20:15 SønderjyskE – Lyngby 1 – 2
22.04.2017 16:00 AC Horsens – Esbjerg fB 1 – 3
23.04.2017 13:00 Randers FC – OB 4 – 0
23.04.2017 16:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF 0 – 1
23.04.2017 18:00 FC København – FC Midtjylland 3 – 1
24.04.2017 19:00 AGF – AaB 4 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 OB – AC Horsens 2 – 1
28.04.2017 20:15 Randers FC – Esbjerg fB 0 – 0
29.04.2017 16:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland 3 – 1
30.04.2017 13:00 Viborg – AaB 1 – 1
30.04.2017 16:00 FC København – Lyngby 3 – 0
30.04.2017 18:00 Brøndby IF – SønderjyskE 1 – 1
01.05.2017 19:00 Silkeborg – AGF 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 FC Nordsjælland – FC København 1 – 1
07.05.2017 13:00 Lyngby – SønderjyskE 2 – 0
07.05.2017 16:00 AaB – Silkeborg 0 – 1
07.05.2017 16:00 AGF – Viborg 1 – 0
07.05.2017 18:00 FC Midtjylland – Brøndby IF 4 – 2
08.05.2017 19:00 AC Horsens – Randers FC 2 – 1
08.05.2017 19:00 Esbjerg fB – OB 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 14:00 SønderjyskE – FC Midtjylland 5 – 2
12.05.2017 16:00 Lyngby – FC Nordsjælland 2 – 1

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:00 Viborg – AC Horsens 3 – 0

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:00 AaB – Randers FC 0 – 2
13.05.2017 16:00 OB – Silkeborg 3 – 1

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:00 Esbjerg fB – AGF 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 18:00 FC København – Brøndby IF 1 – 0

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 18:00 FC Nordsjælland – SønderjyskE 4 – 1

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 18:00 Silkeborg – OB 2 – 1

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 20:00 AC Horsens – Viborg 1 – 0

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 18:00 Randers FC – AaB 2 – 1

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 18:00 AGF – Esbjerg fB 3 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 20:00 FC Midtjylland – FC København 3 – 2
18.05.2017 20:00 Brøndby IF – Lyngby 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland 2 – 3

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 OB – Randers FC 1 – 1

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 18:30 Esbjerg fB – AC Horsens 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 13:00 Lyngby – FC København 3 – 1
21.05.2017 18:00 SønderjyskE – Brøndby IF 3 – 0

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2017 19:00 Viborg – AGF 2 – 2
28.05.2017 13:00 AC Horsens – Esbjerg fB

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:00 FC Midtjylland – Lyngby
28.05.2017 16:00 FC København – SønderjyskE
28.05.2017 16:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 18:00 AGF – Viborg

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
29.05.2017 19:00 Randers FC – OB
Advertisement

Seneste kampe

Viborg
AGF
2 – 2
22. maj 19:00
Færdig
SønderjyskE
Brøndby IF
3 – 0
21. maj 18:00
Færdig
Lyngby
FC København
3 – 1
21. maj 13:00
Færdig
Esbjerg fB
AC Horsens
1 – 1
20. maj 18:30
Færdig
OB
Randers FC
1 – 1
20. maj 16:00
Færdig
FC Nordsjælland
FC Midtjylland
2 – 3
20. maj 14:00
Færdig
Brøndby IF
Lyngby
0 – 2
18. maj 20:00
Færdig

Kommende kampe

AC Horsens
Esbjerg fB
vs
28. maj 13:00
Vises på TV3 Sport 1
Brøndby IF
FC Nordsjælland
vs
28. maj 16:00
Vises på Canal 9
FC København
SønderjyskE
vs
28. maj 16:00
Vises på TV3 Sport 1
FC Midtjylland
Lyngby
vs
28. maj 16:00
Vises på TV3 Sport 2
AGF
Viborg
vs
28. maj 18:00
Vises på 3+
Randers FC
OB
vs
29. maj 19:00
Vises på Canal 9

Turneringer i Danmark