LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Swindon 3 2 1 0 4 - 2 7
2. Exeter 3 2 1 0 3 - 1 7
3. Luton 3 2 0 1 11 - 3 6
4. Coventry 3 2 0 1 5 - 1 6
5. Carlisle 3 2 0 1 6 - 3 6
6. Accrington 3 2 0 1 7 - 5 6
7. Notts Co. 3 2 0 1 6 - 5 6
8. Stevenage 3 1 2 0 7 - 5 5
9. Newport 3 1 2 0 5 - 4 5
10. Crewe 3 1 2 0 4 - 3 5
11. Mansfield 3 1 1 1 5 - 4 4
12. Barnet 3 1 1 1 3 - 3 4
13. Morecambe 3 1 1 1 3 - 3 4
14. Wycombe 3 1 1 1 7 - 8 4
15. Forest Green 3 1 1 1 6 - 7 4
16. Port Vale 3 1 0 2 5 - 6 3
17. Cambridge United 3 1 0 2 2 - 3 3
18. Grimsby 3 1 0 2 4 - 6 3
19. Chesterfield 3 1 0 2 3 - 5 3
20. Cheltenham 3 1 0 2 2 - 5 3
21. Yeovil 3 1 0 2 8 - 14 3
22. Lincoln 3 0 2 1 3 - 4 2
23. Colchester 3 0 1 2 2 - 7 1
24. Crawley 3 0 0 3 1 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 4,17 112 3,11 18 (50,0 %) 8 (22,2 %) 10 (27,8 %)
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Swindon 1 0 1 0 1 - 1 1
2. Exeter 2 2 0 0 2 - 0 6
3. Luton 2 2 0 0 11 - 2 6
4. Coventry 2 1 0 1 3 - 1 3
5. Carlisle 2 1 0 1 4 - 2 3
6. Accrington 2 2 0 0 5 - 2 6
7. Notts Co. 1 1 0 0 2 - 0 3
8. Stevenage 2 1 1 0 6 - 4 4
9. Newport 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Crewe 3 1 2 0 4 - 3 5
11. Mansfield 1 1 0 0 2 - 0 3
12. Barnet 1 1 0 0 1 - 0 3
13. Morecambe 2 1 0 1 2 - 2 3
14. Wycombe 2 0 1 1 4 - 6 1
15. Forest Green 2 1 1 0 6 - 5 4
16. Port Vale 1 0 0 1 2 - 3 0
17. Cambridge United 1 0 0 1 1 - 2 0
18. Grimsby 1 0 0 1 0 - 2 0
19. Chesterfield 2 1 0 1 3 - 3 3
20. Cheltenham 1 1 0 0 1 - 0 3
21. Yeovil 1 1 0 0 3 - 2 3
22. Lincoln 1 0 1 0 1 - 1 1
23. Colchester 1 0 1 0 1 - 1 1
24. Crawley 2 0 0 2 1 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 4,17 112 3,11 18 (50,0 %) 8 (22,2 %) 10 (27,8 %)
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Swindon 2 2 0 0 3 - 1 6
2. Exeter 1 0 1 0 1 - 1 1
3. Luton 1 0 0 1 0 - 1 0
4. Coventry 1 1 0 0 2 - 0 3
5. Carlisle 1 1 0 0 2 - 1 3
6. Accrington 1 0 0 1 2 - 3 0
7. Notts Co. 2 1 0 1 4 - 5 3
8. Stevenage 1 0 1 0 1 - 1 1
9. Newport 3 1 2 0 5 - 4 5
10. Crewe 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Mansfield 2 0 1 1 3 - 4 1
12. Barnet 2 0 1 1 2 - 3 1
13. Morecambe 1 0 1 0 1 - 1 1
14. Wycombe 1 1 0 0 3 - 2 3
15. Forest Green 1 0 0 1 0 - 2 0
16. Port Vale 2 1 0 1 3 - 3 3
17. Cambridge United 2 1 0 1 1 - 1 3
18. Grimsby 2 1 0 1 4 - 4 3
19. Chesterfield 1 0 0 1 0 - 2 0
20. Cheltenham 2 0 0 2 1 - 5 0
21. Yeovil 2 0 0 2 5 - 12 0
22. Lincoln 2 0 1 1 2 - 3 1
23. Colchester 2 0 0 2 1 - 6 0
24. Crawley 1 0 0 1 0 - 1 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 4,17 112 3,11 18 (50,0 %) 8 (22,2 %) 10 (27,8 %)
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Swindon 1 0 1,33 0,67
2. Exeter 2 0 1,00 0,33
3. Luton 1 1 3,67 1,00
4. Coventry 2 1 1,67 0,33
5. Carlisle 1 0 2,00 1,00
6. Accrington 0 0 2,33 1,67
7. Notts Co. 1 1 2,00 1,67
8. Stevenage 0 0 2,33 1,67
9. Newport 1 0 1,67 1,33
10. Crewe 1 0 1,33 1,00
11. Mansfield 1 0 1,67 1,33
12. Barnet 1 1 1,00 1,00
13. Morecambe 0 1 1,00 1,00
14. Wycombe 0 0 2,33 2,67
15. Forest Green 0 1 2,00 2,33
16. Port Vale 0 1 1,67 2,00
17. Cambridge United 1 1 0,67 1,00
18. Grimsby 0 1 1,33 2,00
19. Chesterfield 1 1 1,00 1,67
20. Cheltenham 1 1 0,67 1,67
21. Yeovil 0 0 2,67 4,67
22. Lincoln 0 1 1,00 1,33
23. Colchester 0 1 0,67 2,33
24. Crawley 0 2 0,33 1,67
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 4,17 112 3,11 18 (50,0 %) 8 (22,2 %) 10 (27,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
Mål    Spiller Klub
4    Kayden Jackson Accrington
4    James Collins Luton
3    Jodi Jones Coventry
3    Chris Porter Crewe
3    Christian Doidge Forest Green
3    Danny Newton Stevenage
3    Francois Zoko Yeovil
3    Olufela Olomola Yeovil
2    Billy Kee Accrington
2    Reggie Lambe Carlisle
2    Mohamed Eisa Cheltenham
2    Kristian Dennis Chesterfield
2    Reuben Reid Exeter
2    Matthew Green Lincoln
2    Oliver Lee Luton
2    Isaac Vassel Luton
2    Danny Rose Mansfield
2    Gary Thompson Morecambe
2    Frank Nouble Newport
2    Jorge Grant Notts Co.
2    Dan Turner Port Vale
2    Joe Jacobson Wycombe
2    Adebayo Akinfenwa Wycombe
2    Otis Khan Yeovil
1    Omar Beckles Accrington
1    Jean-Louis Akpa-Akpro Barnet
1    Jack Taylor Barnet
1    Jamal Campbell-Ryce Barnet
1    Medy Elito Cambridge United
1    Jabo Ibehre Cambridge United
1    Luke Joyce Carlisle
1    Tom Miller Carlisle
1    Tom Parkes Carlisle
1    Jordan Sinnott Chesterfield
1    Mikael Mandron Colchester
1    Sammie Szmodics Colchester
1    Mark McNulty Coventry
1    Jack Grimmer Coventry
1    Enzio Boldewijn Crawley
1    Chris Dagnall Crewe
1    Liam McAlinden Exeter
1    Charlie Cooper Forest Green
1    Reece Brown Forest Green
1    Omar Bugiel Forest Green
1    Nathan Clarke Grimsby
1    Ben Davies Grimsby
1    Sam Jones Grimsby
1    Danny Collins Grimsby
1    Josh Ginnelly Lincoln
1    Elliot Lee Luton
1    Alan McCormack Luton
1    Daniel Potts Luton
1    Paul Anderson Mansfield
1    Lee Angol Mansfield
1    David Mirfin Mansfield
1    Aaron Wildig Morecambe
1    Reece Cole Newport
1    Shawn McCoulsky Newport
1    Mickey Demetriou Newport
1    Jonathan Forte Notts Co.
1    Lewis Alessandra Notts Co.
1    Richard Duffy Notts Co.
1    Michael Tonge Port Vale
1    Ben Whitfield Port Vale
1    Antony Kay Port Vale
1    Ben Kennedy Stevenage
1    Dale Gorman Stevenage
1    Jonathan Smith Stevenage
1    Tom Pett Stevenage
1    Donal McDermott Swindon
1    Kaiyne Woolery Swindon
1    Luke Norris Swindon
1    Paul Mullin Swindon
1    Nick Freeman Wycombe
1    Paris Cowan-Hall Wycombe
1    Luke O'Nien Wycombe
Vis hele listen
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
Assists    Spiller Klub
3    Andrew Shinnie Luton
2    Liam Nolan Accrington
2    Jordan Forster Cheltenham
2    George Cooper Crewe
2    Nathan Arnold Lincoln
1    Janoi Donacien Accrington
1    Tom Miller Carlisle
1    Richie Bennett Carlisle
1    Tom Parkes Carlisle
1    Danny Grainger Carlisle
1    Jordan Sinnott Chesterfield
1    Drey Wright Colchester
1    Rodney MacDonald Coventry
1    Maxime Biamou Coventry
1    Liam Kelly Coventry
1    Duckens Nazon Coventry
1    Zoumana Bakayogo Crewe
1    Michael Raynes Crewe
1    Liam McAlinden Exeter
1    Lee Collins Forest Green
1    Dale Owen Bennett Forest Green
1    Charlie Cooper Forest Green
1    James Berrett Grimsby
1    Luke Summerfield Grimsby
1    Siriki Dembele Grimsby
1    Alex Woodyard Lincoln
1    Alan Sheehan Luton
1    James Collins Luton
1    Danny Hylton Luton
1    Oliver Lee Luton
1    Isaac Vassel Luton
1    Malvind Benning Mansfield
1    Joel Byrom Mansfield
1    Will Atkinson Mansfield
1    Patrick Brough Morecambe
1    Vadaine Oliver Morecambe
1    Aaron Wildig Morecambe
1    Ben White Newport
1    Shola Ameobi Notts Co.
1    Terry Hawkridge Notts Co.
1    Daniel Jones Notts Co.
1    Michael Tonge Port Vale
1    Marcus Harness Port Vale
1    Lawrie Wilson Port Vale
1    Tom Pett Stevenage
1    Ben Purkiss Swindon
1    Chris Hussey Swindon
1    James Brophy Swindon
1    Sido Jombati Wycombe
1    Joe Jacobson Wycombe
1    Luke O'Nien Wycombe
1    Rhys Browne Yeovil
1    Ryan Dickson Yeovil
1    Olufela Olomola Yeovil
1    James Bailey Yeovil
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
Klub Fordeling G R T
Chesterfield8210
Grimsby538
Forest Green808
Crewe617
Mansfield707
Barnet516
Luton606
Swindon505
Wycombe505
Lincoln505
Yeovil505
Crawley404
Morecambe404
Port Vale404
Notts Co.404
Accrington404
Cambridge United404
Newport404
Colchester404
Exeter303
Carlisle303
Stevenage303
Cheltenham202
Coventry101
Total1097116
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
19/8-2017 18:03
England
League 2 (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Coventry 25.862 8.621 19.095 9.548 6.767 6.767
2. Notts Co. 21.156 7.052 7.021 7.021 14.135 7.068
3. Chesterfield 20.004 6.668 12.983 6.492 7.021 7.021
4. Luton 19.521 6.507 15.966 7.983 3.555 3.555
5. Lincoln 17.578 5.859 8.060 8.060 9.518 4.759
6. Grimsby 17.485 5.828 6.767 6.767 10.718 5.359
7. Exeter 16.057 5.352 8.262 4.131 7.795 7.795
8. Swindon 15.486 5.162 7.795 7.795 7.691 3.846
9. Newport 14.795 4.932 0 0 14.795 4.932
10. Carlisle 14.635 4.878 10.533 5.267 4.102 4.102
11. Wycombe 14.232 4.744 9.323 4.662 4.909 4.909
12. Yeovil 13.180 4.393 2.464 2.464 10.716 5.358
13. Colchester 12.820 4.273 3.330 3.330 9.490 4.745
14. Port Vale 12.237 4.079 4.909 4.909 7.328 3.664
15. Crewe 11.550 3.850 11.550 3.850 0 0
16. Morecambe 11.165 3.722 3.105 1.553 8.060 8.060
17. Cambridge United 10.443 3.481 4.102 4.102 6.341 3.171
18. Mansfield 10.404 3.468 3.826 3.826 6.578 3.289
19. Barnet 9.943 3.314 3.555 3.555 6.388 3.194
20. Forest Green 9.612 3.204 5.786 2.893 3.826 3.826
21. Cheltenham 8.781 2.927 2.834 2.834 5.947 2.974
22. Stevenage 8.773 2.924 5.443 2.722 3.330 3.330
23. Crawley 7.163 2.388 4.329 2.165 2.834 2.834
24. Accrington 5.734 1.911 3.270 1.635 2.464 2.464
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

465772

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 Accrington – Colchester 3 – 1
05.08.2017 16:00 Wycombe – Lincoln 2 – 2
05.08.2017 16:00 Stevenage – Newport 3 – 3
05.08.2017 16:00 Morecambe – Cheltenham 2 – 1
05.08.2017 16:00 Luton – Yeovil 8 – 2
05.08.2017 16:00 Forest Green – Barnet 2 – 2
05.08.2017 16:00 Exeter – Cambridge United 1 – 0
05.08.2017 16:00 Crewe – Mansfield 2 – 2
05.08.2017 16:00 Crawley – Port Vale 1 – 3
05.08.2017 16:00 Chesterfield – Grimsby 1 – 3
05.08.2017 16:00 Carlisle – Swindon 1 – 2
05.08.2017 16:10 Coventry – Notts Co. 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 Crewe – Newport 1 – 1
12.08.2017 16:00 Notts Co. – Chesterfield 2 – 0
12.08.2017 16:00 Port Vale – Wycombe 2 – 3
12.08.2017 16:00 Swindon – Exeter 1 – 1
12.08.2017 16:00 Yeovil – Accrington 3 – 2
12.08.2017 16:00 Mansfield – Forest Green 2 – 0
12.08.2017 16:00 Lincoln – Morecambe 1 – 1
12.08.2017 16:00 Grimsby – Coventry 0 – 2
12.08.2017 16:00 Colchester – Stevenage 1 – 1
12.08.2017 16:00 Cheltenham – Crawley 1 – 0
12.08.2017 16:00 Cambridge United – Carlisle 1 – 2
12.08.2017 16:00 Barnet – Luton 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 16:00 Forest Green – Yeovil 4 – 3
19.08.2017 16:00 Luton – Colchester 3 – 0
19.08.2017 16:00 Morecambe – Swindon 0 – 1
19.08.2017 16:00 Stevenage – Grimsby 3 – 1
19.08.2017 16:00 Wycombe – Notts Co. 2 – 4
19.08.2017 16:00 Exeter – Lincoln 1 – 0
19.08.2017 16:00 Crewe – Barnet 1 – 0
19.08.2017 16:00 Crawley – Cambridge United 0 – 1
19.08.2017 16:00 Coventry – Newport 0 – 1
19.08.2017 16:00 Carlisle – Cheltenham 3 – 0
19.08.2017 16:00 Accrington – Mansfield 2 – 1
19.08.2017 16:05 Chesterfield – Port Vale 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 20:45 Notts Co. – Accrington
26.08.2017 16:00 Newport – Chesterfield
26.08.2017 16:00 Port Vale – Crewe
26.08.2017 16:00 Swindon – Crawley
26.08.2017 16:00 Yeovil – Coventry
26.08.2017 16:00 Mansfield – Luton
26.08.2017 16:00 Lincoln – Carlisle
26.08.2017 16:00 Grimsby – Wycombe
26.08.2017 16:00 Colchester – Forest Green
26.08.2017 16:00 Cheltenham – Exeter
26.08.2017 16:00 Cambridge United – Morecambe
26.08.2017 16:00 Barnet – Stevenage

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 16:00 Lincoln – Luton
02.09.2017 16:00 Morecambe – Accrington
02.09.2017 16:00 Port Vale – Notts Co.
02.09.2017 16:00 Swindon – Barnet
02.09.2017 16:00 Wycombe – Forest Green
02.09.2017 16:00 Grimsby – Crewe
02.09.2017 16:00 Exeter – Newport
02.09.2017 16:00 Crawley – Yeovil
02.09.2017 16:00 Chesterfield – Coventry
02.09.2017 16:00 Cheltenham – Stevenage
02.09.2017 16:00 Carlisle – Mansfield
02.09.2017 16:00 Cambridge United – Colchester

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 Mansfield – Grimsby
09.09.2017 16:00 Newport – Wycombe
09.09.2017 16:00 Notts Co. – Morecambe
09.09.2017 16:00 Stevenage – Lincoln
09.09.2017 16:00 Yeovil – Cheltenham
09.09.2017 16:00 Luton – Swindon
09.09.2017 16:00 Forest Green – Exeter
09.09.2017 16:00 Accrington – Carlisle
09.09.2017 16:00 Barnet – Cambridge United
09.09.2017 16:00 Colchester – Crawley
09.09.2017 16:00 Coventry – Port Vale
09.09.2017 16:00 Crewe – Chesterfield

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2017 20:45 Yeovil – Morecambe
12.09.2017 20:45 Stevenage – Crawley
12.09.2017 20:45 Notts Co. – Swindon
12.09.2017 20:45 Newport – Cheltenham
12.09.2017 20:45 Mansfield – Wycombe
12.09.2017 20:45 Luton – Port Vale
12.09.2017 20:45 Forest Green – Lincoln
12.09.2017 20:45 Crewe – Cambridge United
12.09.2017 20:45 Coventry – Carlisle
12.09.2017 20:45 Colchester – Chesterfield
12.09.2017 20:45 Accrington – Grimsby
12.09.2017 21:00 Barnet – Exeter

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 Lincoln – Mansfield
16.09.2017 16:00 Morecambe – Newport
16.09.2017 16:00 Port Vale – Forest Green
16.09.2017 16:00 Swindon – Stevenage
16.09.2017 16:00 Wycombe – Luton
16.09.2017 16:00 Grimsby – Yeovil
16.09.2017 16:00 Exeter – Crewe
16.09.2017 16:00 Crawley – Notts Co.
16.09.2017 16:00 Chesterfield – Accrington
16.09.2017 16:00 Cheltenham – Colchester
16.09.2017 16:00 Carlisle – Barnet
16.09.2017 16:00 Cambridge United – Coventry

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 20:45 Forest Green – Swindon
23.09.2017 16:00 Stevenage – Morecambe
23.09.2017 16:00 Notts Co. – Lincoln
23.09.2017 16:00 Newport – Grimsby
23.09.2017 16:00 Mansfield – Cambridge United
23.09.2017 16:00 Yeovil – Port Vale
23.09.2017 16:00 Luton – Chesterfield
23.09.2017 16:00 Crewe – Carlisle
23.09.2017 16:00 Coventry – Exeter
23.09.2017 16:00 Colchester – Wycombe
23.09.2017 16:00 Barnet – Crawley
23.09.2017 16:00 Accrington – Cheltenham

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2017 20:45 Lincoln – Barnet
26.09.2017 20:45 Morecambe – Luton
26.09.2017 20:45 Port Vale – Accrington
26.09.2017 20:45 Swindon – Coventry
26.09.2017 20:45 Wycombe – Crewe
26.09.2017 20:45 Grimsby – Colchester
26.09.2017 20:45 Exeter – Notts Co.
26.09.2017 20:45 Crawley – Newport
26.09.2017 20:45 Chesterfield – Yeovil
26.09.2017 20:45 Cheltenham – Mansfield
26.09.2017 20:45 Carlisle – Stevenage
26.09.2017 20:45 Cambridge United – Forest Green

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 Mansfield – Notts Co.
30.09.2017 14:00 Grimsby – Lincoln
30.09.2017 16:00 Wycombe – Barnet
30.09.2017 16:00 Swindon – Cambridge United
30.09.2017 16:00 Stevenage – Port Vale
30.09.2017 16:00 Yeovil – Colchester
30.09.2017 16:00 Luton – Newport
30.09.2017 16:00 Forest Green – Accrington
30.09.2017 16:00 Exeter – Morecambe
30.09.2017 16:00 Crawley – Carlisle
30.09.2017 16:00 Coventry – Crewe
30.09.2017 16:00 Chesterfield – Cheltenham

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 16:00 Lincoln – Chesterfield
07.10.2017 16:00 Morecambe – Crawley
07.10.2017 16:00 Newport – Yeovil
07.10.2017 16:00 Notts Co. – Forest Green
07.10.2017 16:00 Port Vale – Grimsby
07.10.2017 16:00 Crewe – Stevenage
07.10.2017 16:00 Colchester – Mansfield
07.10.2017 16:00 Cheltenham – Swindon
07.10.2017 16:00 Carlisle – Exeter
07.10.2017 16:00 Cambridge United – Wycombe
07.10.2017 16:00 Barnet – Coventry
07.10.2017 16:00 Accrington – Luton

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 16:00 Mansfield – Swindon
14.10.2017 16:00 Notts Co. – Barnet
14.10.2017 16:00 Port Vale – Cheltenham
14.10.2017 16:00 Wycombe – Exeter
14.10.2017 16:00 Yeovil – Crewe
14.10.2017 16:00 Luton – Stevenage
14.10.2017 16:00 Lincoln – Cambridge United
14.10.2017 16:00 Accrington – Coventry
14.10.2017 16:00 Chesterfield – Morecambe
14.10.2017 16:00 Colchester – Carlisle
14.10.2017 16:00 Forest Green – Newport
14.10.2017 16:00 Grimsby – Crawley

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2017 20:45 Swindon – Lincoln
17.10.2017 20:45 Stevenage – Accrington
17.10.2017 20:45 Newport – Colchester
17.10.2017 20:45 Morecambe – Port Vale
17.10.2017 20:45 Exeter – Luton
17.10.2017 20:45 Crewe – Notts Co.
17.10.2017 20:45 Crawley – Chesterfield
17.10.2017 20:45 Coventry – Forest Green
17.10.2017 20:45 Cheltenham – Grimsby
17.10.2017 20:45 Carlisle – Wycombe
17.10.2017 20:45 Cambridge United – Yeovil
17.10.2017 21:00 Barnet – Mansfield

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 16:00 Exeter – Port Vale
21.10.2017 16:00 Morecambe – Grimsby
21.10.2017 16:00 Newport – Mansfield
21.10.2017 16:00 Stevenage – Forest Green
21.10.2017 16:00 Swindon – Wycombe
21.10.2017 16:00 Crewe – Accrington
21.10.2017 16:00 Crawley – Luton
21.10.2017 16:00 Coventry – Colchester
21.10.2017 16:00 Cheltenham – Lincoln
21.10.2017 16:00 Carlisle – Notts Co.
21.10.2017 16:00 Cambridge United – Chesterfield
21.10.2017 16:00 Barnet – Yeovil

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 16:00 Mansfield – Exeter
28.10.2017 16:00 Notts Co. – Newport
28.10.2017 16:00 Port Vale – Swindon
28.10.2017 16:00 Wycombe – Cheltenham
28.10.2017 16:00 Yeovil – Stevenage
28.10.2017 16:00 Luton – Coventry
28.10.2017 16:00 Lincoln – Crawley
28.10.2017 16:00 Grimsby – Cambridge United
28.10.2017 16:00 Forest Green – Morecambe
28.10.2017 16:00 Colchester – Crewe
28.10.2017 16:00 Chesterfield – Carlisle
28.10.2017 16:00 Accrington – Barnet

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 16:00 Exeter – Grimsby
11.11.2017 16:00 Morecambe – Wycombe
11.11.2017 16:00 Newport – Port Vale
11.11.2017 16:00 Stevenage – Notts Co.
11.11.2017 16:00 Swindon – Chesterfield
11.11.2017 16:00 Crewe – Lincoln
11.11.2017 16:00 Crawley – Forest Green
11.11.2017 16:00 Coventry – Mansfield
11.11.2017 16:00 Cheltenham – Luton
11.11.2017 16:00 Carlisle – Yeovil
11.11.2017 16:00 Cambridge United – Accrington
11.11.2017 16:00 Barnet – Colchester

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 16:00 Mansfield – Stevenage
18.11.2017 16:00 Notts Co. – Cheltenham
18.11.2017 16:00 Port Vale – Barnet
18.11.2017 16:00 Wycombe – Crawley
18.11.2017 16:00 Yeovil – Swindon
18.11.2017 16:00 Luton – Cambridge United
18.11.2017 16:00 Lincoln – Coventry
18.11.2017 16:00 Grimsby – Carlisle
18.11.2017 16:00 Forest Green – Crewe
18.11.2017 16:00 Colchester – Morecambe
18.11.2017 16:00 Chesterfield – Exeter
18.11.2017 16:00 Accrington – Newport

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2017 20:45 Morecambe – Crewe
21.11.2017 20:45 Newport – Barnet
21.11.2017 20:45 Port Vale – Mansfield
21.11.2017 20:45 Stevenage – Coventry
21.11.2017 20:45 Yeovil – Notts Co.
21.11.2017 20:45 Luton – Carlisle
21.11.2017 20:45 Grimsby – Swindon
21.11.2017 20:45 Crawley – Exeter
21.11.2017 20:45 Colchester – Lincoln
21.11.2017 20:45 Chesterfield – Forest Green
21.11.2017 20:45 Cheltenham – Cambridge United
21.11.2017 20:45 Accrington – Wycombe

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 16:00 Lincoln – Port Vale
25.11.2017 16:00 Mansfield – Chesterfield
25.11.2017 16:00 Notts Co. – Colchester
25.11.2017 16:00 Swindon – Newport
25.11.2017 16:00 Wycombe – Yeovil
25.11.2017 16:00 Forest Green – Cheltenham
25.11.2017 16:00 Exeter – Accrington
25.11.2017 16:00 Crewe – Luton
25.11.2017 16:00 Coventry – Crawley
25.11.2017 16:00 Carlisle – Morecambe
25.11.2017 16:00 Cambridge United – Stevenage
25.11.2017 16:00 Barnet – Grimsby

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 16:00 Morecambe – Coventry
09.12.2017 16:00 Newport – Carlisle
09.12.2017 16:00 Port Vale – Cambridge United
09.12.2017 16:00 Stevenage – Wycombe
09.12.2017 16:00 Yeovil – Lincoln
09.12.2017 16:00 Luton – Notts Co.
09.12.2017 16:00 Grimsby – Forest Green
09.12.2017 16:00 Crawley – Mansfield
09.12.2017 16:00 Colchester – Exeter
09.12.2017 16:00 Chesterfield – Barnet
09.12.2017 16:00 Cheltenham – Crewe
09.12.2017 16:00 Accrington – Swindon

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 16:00 Lincoln – Accrington
16.12.2017 16:00 Mansfield – Yeovil
16.12.2017 16:00 Notts Co. – Grimsby
16.12.2017 16:00 Swindon – Colchester
16.12.2017 16:00 Wycombe – Chesterfield
16.12.2017 16:00 Forest Green – Luton
16.12.2017 16:00 Exeter – Stevenage
16.12.2017 16:00 Crewe – Crawley
16.12.2017 16:00 Coventry – Cheltenham
16.12.2017 16:00 Carlisle – Port Vale
16.12.2017 16:00 Cambridge United – Newport
16.12.2017 16:00 Barnet – Morecambe

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.12.2017 20:45 Coventry – Wycombe
23.12.2017 16:00 Newport – Lincoln
23.12.2017 16:00 Notts Co. – Cambridge United
23.12.2017 16:00 Stevenage – Chesterfield
23.12.2017 16:00 Yeovil – Exeter
23.12.2017 16:00 Mansfield – Morecambe
23.12.2017 16:00 Luton – Grimsby
23.12.2017 16:00 Forest Green – Carlisle
23.12.2017 16:00 Crewe – Swindon
23.12.2017 16:00 Colchester – Port Vale
23.12.2017 16:00 Barnet – Cheltenham
23.12.2017 16:00 Accrington – Crawley

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2017 14:00 Grimsby – Mansfield
26.12.2017 16:00 Swindon – Luton
26.12.2017 16:00 Port Vale – Coventry
26.12.2017 16:00 Morecambe – Notts Co.
26.12.2017 16:00 Lincoln – Stevenage
26.12.2017 16:00 Wycombe – Newport
26.12.2017 16:00 Exeter – Forest Green
26.12.2017 16:00 Crawley – Colchester
26.12.2017 16:00 Chesterfield – Crewe
26.12.2017 16:00 Cheltenham – Yeovil
26.12.2017 16:00 Carlisle – Accrington
26.12.2017 16:00 Cambridge United – Barnet

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2017 20:45 Morecambe – Yeovil
30.12.2017 16:00 Lincoln – Forest Green
30.12.2017 16:00 Port Vale – Luton
30.12.2017 16:00 Swindon – Notts Co.
30.12.2017 16:00 Wycombe – Mansfield
30.12.2017 16:00 Grimsby – Accrington
30.12.2017 16:00 Exeter – Barnet
30.12.2017 16:00 Crawley – Stevenage
30.12.2017 16:00 Chesterfield – Colchester
30.12.2017 16:00 Cheltenham – Newport
30.12.2017 16:00 Carlisle – Coventry
30.12.2017 16:00 Cambridge United – Crewe

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.01.2018 16:00 Mansfield – Carlisle
01.01.2018 16:00 Newport – Exeter
01.01.2018 16:00 Notts Co. – Port Vale
01.01.2018 16:00 Stevenage – Cheltenham
01.01.2018 16:00 Yeovil – Crawley
01.01.2018 16:00 Luton – Lincoln
01.01.2018 16:00 Forest Green – Wycombe
01.01.2018 16:00 Crewe – Grimsby
01.01.2018 16:00 Coventry – Chesterfield
01.01.2018 16:00 Colchester – Cambridge United
01.01.2018 16:00 Barnet – Swindon
01.01.2018 16:00 Accrington – Morecambe

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.01.2018 16:00 Mansfield – Lincoln
06.01.2018 16:00 Newport – Morecambe
06.01.2018 16:00 Notts Co. – Crawley
06.01.2018 16:00 Stevenage – Swindon
06.01.2018 16:00 Yeovil – Grimsby
06.01.2018 16:00 Luton – Wycombe
06.01.2018 16:00 Forest Green – Port Vale
06.01.2018 16:00 Crewe – Exeter
06.01.2018 16:00 Coventry – Cambridge United
06.01.2018 16:00 Colchester – Cheltenham
06.01.2018 16:00 Barnet – Carlisle
06.01.2018 16:00 Accrington – Chesterfield

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2018 16:00 Lincoln – Notts Co.
13.01.2018 16:00 Morecambe – Stevenage
13.01.2018 16:00 Port Vale – Yeovil
13.01.2018 16:00 Swindon – Forest Green
13.01.2018 16:00 Wycombe – Colchester
13.01.2018 16:00 Grimsby – Newport
13.01.2018 16:00 Exeter – Coventry
13.01.2018 16:00 Crawley – Barnet
13.01.2018 16:00 Chesterfield – Luton
13.01.2018 16:00 Cheltenham – Accrington
13.01.2018 16:00 Carlisle – Crewe
13.01.2018 16:00 Cambridge United – Mansfield

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2018 16:00 Mansfield – Cheltenham
20.01.2018 16:00 Newport – Crawley
20.01.2018 16:00 Notts Co. – Exeter
20.01.2018 16:00 Stevenage – Carlisle
20.01.2018 16:00 Yeovil – Chesterfield
20.01.2018 16:00 Luton – Morecambe
20.01.2018 16:00 Forest Green – Cambridge United
20.01.2018 16:00 Crewe – Wycombe
20.01.2018 16:00 Coventry – Swindon
20.01.2018 16:00 Colchester – Grimsby
20.01.2018 16:00 Barnet – Lincoln
20.01.2018 16:00 Accrington – Port Vale

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2018 16:00 Lincoln – Newport
27.01.2018 16:00 Morecambe – Mansfield
27.01.2018 16:00 Port Vale – Colchester
27.01.2018 16:00 Swindon – Crewe
27.01.2018 16:00 Wycombe – Coventry
27.01.2018 16:00 Grimsby – Luton
27.01.2018 16:00 Exeter – Yeovil
27.01.2018 16:00 Crawley – Accrington
27.01.2018 16:00 Chesterfield – Stevenage
27.01.2018 16:00 Cheltenham – Barnet
27.01.2018 16:00 Carlisle – Forest Green
27.01.2018 16:00 Cambridge United – Notts Co.

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 16:00 Mansfield – Barnet
03.02.2018 16:00 Notts Co. – Crewe
03.02.2018 16:00 Port Vale – Morecambe
03.02.2018 16:00 Wycombe – Carlisle
03.02.2018 16:00 Yeovil – Cambridge United
03.02.2018 16:00 Luton – Exeter
03.02.2018 16:00 Lincoln – Swindon
03.02.2018 16:00 Grimsby – Cheltenham
03.02.2018 16:00 Forest Green – Coventry
03.02.2018 16:00 Colchester – Newport
03.02.2018 16:00 Chesterfield – Crawley
03.02.2018 16:00 Accrington – Stevenage

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.02.2018 20:45 Cambridge United – Lincoln
10.02.2018 16:00 Morecambe – Chesterfield
10.02.2018 16:00 Newport – Forest Green
10.02.2018 16:00 Stevenage – Luton
10.02.2018 16:00 Swindon – Mansfield
10.02.2018 16:00 Exeter – Wycombe
10.02.2018 16:00 Crewe – Yeovil
10.02.2018 16:00 Crawley – Grimsby
10.02.2018 16:00 Coventry – Accrington
10.02.2018 16:00 Cheltenham – Port Vale
10.02.2018 16:00 Carlisle – Colchester
10.02.2018 16:00 Barnet – Notts Co.

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2018 20:45 Mansfield – Newport
13.02.2018 20:45 Notts Co. – Carlisle
13.02.2018 20:45 Port Vale – Exeter
13.02.2018 20:45 Wycombe – Swindon
13.02.2018 20:45 Yeovil – Barnet
13.02.2018 20:45 Luton – Crawley
13.02.2018 20:45 Lincoln – Cheltenham
13.02.2018 20:45 Grimsby – Morecambe
13.02.2018 20:45 Forest Green – Stevenage
13.02.2018 20:45 Colchester – Coventry
13.02.2018 20:45 Chesterfield – Cambridge United
13.02.2018 20:45 Accrington – Crewe

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 16:00 Exeter – Mansfield
17.02.2018 16:00 Morecambe – Forest Green
17.02.2018 16:00 Newport – Notts Co.
17.02.2018 16:00 Stevenage – Yeovil
17.02.2018 16:00 Swindon – Port Vale
17.02.2018 16:00 Crewe – Colchester
17.02.2018 16:00 Crawley – Lincoln
17.02.2018 16:00 Coventry – Luton
17.02.2018 16:00 Cheltenham – Wycombe
17.02.2018 16:00 Carlisle – Chesterfield
17.02.2018 16:00 Cambridge United – Grimsby
17.02.2018 16:00 Barnet – Accrington

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 16:00 Mansfield – Coventry
24.02.2018 16:00 Notts Co. – Stevenage
24.02.2018 16:00 Port Vale – Newport
24.02.2018 16:00 Wycombe – Morecambe
24.02.2018 16:00 Yeovil – Carlisle
24.02.2018 16:00 Luton – Cheltenham
24.02.2018 16:00 Lincoln – Crewe
24.02.2018 16:00 Grimsby – Exeter
24.02.2018 16:00 Forest Green – Crawley
24.02.2018 16:00 Colchester – Barnet
24.02.2018 16:00 Chesterfield – Swindon
24.02.2018 16:00 Accrington – Cambridge United

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 16:00 Exeter – Chesterfield
03.03.2018 16:00 Morecambe – Colchester
03.03.2018 16:00 Newport – Accrington
03.03.2018 16:00 Stevenage – Mansfield
03.03.2018 16:00 Swindon – Yeovil
03.03.2018 16:00 Crewe – Forest Green
03.03.2018 16:00 Crawley – Wycombe
03.03.2018 16:00 Coventry – Lincoln
03.03.2018 16:00 Cheltenham – Notts Co.
03.03.2018 16:00 Carlisle – Grimsby
03.03.2018 16:00 Cambridge United – Luton
03.03.2018 16:00 Barnet – Port Vale

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 16:00 Mansfield – Colchester
10.03.2018 16:00 Stevenage – Crewe
10.03.2018 16:00 Swindon – Cheltenham
10.03.2018 16:00 Wycombe – Cambridge United
10.03.2018 16:00 Yeovil – Newport
10.03.2018 16:00 Luton – Accrington
10.03.2018 16:00 Grimsby – Port Vale
10.03.2018 16:00 Forest Green – Notts Co.
10.03.2018 16:00 Exeter – Carlisle
10.03.2018 16:00 Crawley – Morecambe
10.03.2018 16:00 Coventry – Barnet
10.03.2018 16:00 Chesterfield – Lincoln

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2018 20:45 Newport – Luton
17.03.2018 14:00 Lincoln – Grimsby
17.03.2018 14:00 Notts Co. – Mansfield
17.03.2018 16:00 Morecambe – Exeter
17.03.2018 16:00 Port Vale – Stevenage
17.03.2018 16:00 Crewe – Coventry
17.03.2018 16:00 Colchester – Yeovil
17.03.2018 16:00 Cheltenham – Chesterfield
17.03.2018 16:00 Carlisle – Crawley
17.03.2018 16:00 Cambridge United – Swindon
17.03.2018 16:00 Barnet – Wycombe
17.03.2018 16:00 Accrington – Forest Green

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 16:00 Forest Green – Mansfield
24.03.2018 16:00 Luton – Barnet
24.03.2018 16:00 Morecambe – Lincoln
24.03.2018 16:00 Stevenage – Colchester
24.03.2018 16:00 Wycombe – Port Vale
24.03.2018 16:00 Exeter – Swindon
24.03.2018 16:00 Newport – Crewe
24.03.2018 16:00 Crawley – Cheltenham
24.03.2018 16:00 Coventry – Grimsby
24.03.2018 16:00 Chesterfield – Notts Co.
24.03.2018 16:00 Carlisle – Cambridge United
24.03.2018 16:00 Accrington – Yeovil

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.03.2018 16:00 Newport – Coventry
30.03.2018 16:00 Notts Co. – Wycombe
30.03.2018 16:00 Port Vale – Chesterfield
30.03.2018 16:00 Swindon – Morecambe
30.03.2018 16:00 Yeovil – Forest Green
30.03.2018 16:00 Mansfield – Accrington
30.03.2018 16:00 Lincoln – Exeter
30.03.2018 16:00 Grimsby – Stevenage
30.03.2018 16:00 Colchester – Luton
30.03.2018 16:00 Cheltenham – Carlisle
30.03.2018 16:00 Cambridge United – Crawley
30.03.2018 16:00 Barnet – Crewe

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2018 16:00 Forest Green – Colchester
02.04.2018 16:00 Luton – Mansfield
02.04.2018 16:00 Morecambe – Cambridge United
02.04.2018 16:00 Stevenage – Barnet
02.04.2018 16:00 Wycombe – Grimsby
02.04.2018 16:00 Exeter – Cheltenham
02.04.2018 16:00 Crewe – Port Vale
02.04.2018 16:00 Crawley – Swindon
02.04.2018 16:00 Coventry – Yeovil
02.04.2018 16:00 Chesterfield – Newport
02.04.2018 16:00 Carlisle – Lincoln
02.04.2018 16:00 Accrington – Notts Co.

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 16:00 Newport – Stevenage
07.04.2018 16:00 Notts Co. – Coventry
07.04.2018 16:00 Port Vale – Crawley
07.04.2018 16:00 Swindon – Carlisle
07.04.2018 16:00 Yeovil – Luton
07.04.2018 16:00 Mansfield – Crewe
07.04.2018 16:00 Lincoln – Wycombe
07.04.2018 16:00 Grimsby – Chesterfield
07.04.2018 16:00 Colchester – Accrington
07.04.2018 16:00 Cheltenham – Morecambe
07.04.2018 16:00 Cambridge United – Exeter
07.04.2018 16:00 Barnet – Forest Green

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 14:00 Chesterfield – Mansfield
14.04.2018 16:00 Newport – Swindon
14.04.2018 16:00 Port Vale – Lincoln
14.04.2018 16:00 Stevenage – Cambridge United
14.04.2018 16:00 Yeovil – Wycombe
14.04.2018 16:00 Morecambe – Carlisle
14.04.2018 16:00 Luton – Crewe
14.04.2018 16:00 Grimsby – Barnet
14.04.2018 16:00 Crawley – Coventry
14.04.2018 16:00 Colchester – Notts Co.
14.04.2018 16:00 Cheltenham – Forest Green
14.04.2018 16:00 Accrington – Exeter

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 16:00 Lincoln – Colchester
21.04.2018 16:00 Mansfield – Port Vale
21.04.2018 16:00 Notts Co. – Yeovil
21.04.2018 16:00 Swindon – Grimsby
21.04.2018 16:00 Wycombe – Accrington
21.04.2018 16:00 Forest Green – Chesterfield
21.04.2018 16:00 Exeter – Crawley
21.04.2018 16:00 Crewe – Morecambe
21.04.2018 16:00 Coventry – Stevenage
21.04.2018 16:00 Carlisle – Luton
21.04.2018 16:00 Cambridge United – Cheltenham
21.04.2018 16:00 Barnet – Newport

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 16:00 Morecambe – Barnet
28.04.2018 16:00 Newport – Cambridge United
28.04.2018 16:00 Port Vale – Carlisle
28.04.2018 16:00 Stevenage – Exeter
28.04.2018 16:00 Yeovil – Mansfield
28.04.2018 16:00 Luton – Forest Green
28.04.2018 16:00 Grimsby – Notts Co.
28.04.2018 16:00 Accrington – Lincoln
28.04.2018 16:00 Cheltenham – Coventry
28.04.2018 16:00 Chesterfield – Wycombe
28.04.2018 16:00 Colchester – Swindon
28.04.2018 16:00 Crawley – Crewe

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 16:00 Swindon – Accrington
05.05.2018 16:00 Notts Co. – Luton
05.05.2018 16:00 Mansfield – Crawley
05.05.2018 16:00 Lincoln – Yeovil
05.05.2018 16:00 Forest Green – Grimsby
05.05.2018 16:00 Exeter – Colchester
05.05.2018 16:00 Crewe – Cheltenham
05.05.2018 16:00 Coventry – Morecambe
05.05.2018 16:00 Carlisle – Newport
05.05.2018 16:00 Cambridge United – Port Vale
05.05.2018 16:00 Barnet – Chesterfield
05.05.2018 16:00 Wycombe – Stevenage
Advertisement

Seneste kampe

Chesterfield
Port Vale
2 – 0
19. august 16:05
Færdig
Coventry
Newport
0 – 1
19. august 16:00
Færdig
Accrington
Mansfield
2 – 1
19. august 16:00
Færdig
Carlisle
Cheltenham
3 – 0
19. august 16:00
Færdig
Crawley
Cambridge United
0 – 1
19. august 16:00
Færdig
Crewe
Barnet
1 – 0
19. august 16:00
Færdig
Exeter
Lincoln
1 – 0
19. august 16:00
Færdig
Forest Green
Yeovil
4 – 3
19. august 16:00
Færdig
Luton
Colchester
3 – 0
19. august 16:00
Færdig
Morecambe
Swindon
0 – 1
19. august 16:00
Færdig
Stevenage
Grimsby
3 – 1
19. august 16:00
Færdig
Wycombe
Notts Co.
2 – 4
19. august 16:00
Færdig

Kommende kampe

Notts Co.
Accrington
vs
25. august 20:45
Ikke startet
Newport
Chesterfield
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Yeovil
Coventry
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Swindon
Crawley
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Port Vale
Crewe
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Mansfield
Luton
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Lincoln
Carlisle
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Grimsby
Wycombe
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Barnet
Stevenage
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Cambridge United
Morecambe
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Cheltenham
Exeter
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Colchester
Forest Green
vs
26. august 16:00
Ikke startet

Turneringer i England