LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levadia Tallinn 12 10 2 0 36 - 6 32
2. Flora Tallinn 12 10 2 0 32 - 4 32
3. Nomme JK Kalju 12 8 2 2 33 - 12 26
4. FCI Tallinn 13 6 2 5 38 - 16 20
5. Trans Narva 12 6 2 4 22 - 16 20
6. Paide Linnameeskond 12 3 3 6 12 - 31 12
7. Tammeka 12 2 5 5 12 - 21 11
8. JK Sillamae Kalev 12 2 3 7 12 - 23 9
9. Tulevik Viljandi 12 2 0 10 7 - 37 6
10. Parnu JK Vaprus 13 1 1 11 11 - 49 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
61 17,20 215 3,52 32 (52,5 %) 11 (18,0 %) 18 (29,5 %)
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levadia Tallinn 6 5 1 0 26 - 3 16
2. Flora Tallinn 8 7 1 0 26 - 3 22
3. Nomme JK Kalju 7 5 1 1 21 - 7 16
4. FCI Tallinn 7 4 1 2 27 - 6 13
5. Trans Narva 6 4 0 2 10 - 6 12
6. Paide Linnameeskond 5 2 2 1 8 - 10 8
7. Tammeka 6 1 3 2 5 - 7 6
8. JK Sillamae Kalev 2 1 1 0 3 - 1 4
9. Tulevik Viljandi 7 2 0 5 6 - 13 6
10. Parnu JK Vaprus 7 1 1 5 7 - 20 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
61 17,20 215 3,52 32 (52,5 %) 11 (18,0 %) 18 (29,5 %)
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Levadia Tallinn 6 5 1 0 10 - 3 16
2. Flora Tallinn 4 3 1 0 6 - 1 10
3. Nomme JK Kalju 5 3 1 1 12 - 5 10
4. FCI Tallinn 6 2 1 3 11 - 10 7
5. Trans Narva 6 2 2 2 12 - 10 8
6. Paide Linnameeskond 7 1 1 5 4 - 21 4
7. Tammeka 6 1 2 3 7 - 14 5
8. JK Sillamae Kalev 10 1 2 7 9 - 22 5
9. Tulevik Viljandi 5 0 0 5 1 - 24 0
10. Parnu JK Vaprus 6 0 0 6 4 - 29 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
61 17,20 215 3,52 32 (52,5 %) 11 (18,0 %) 18 (29,5 %)
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Levadia Tallinn 10 4 3,00 0,50
2. Flora Tallinn 13 4 2,67 0,33
3. Nomme JK Kalju 7 5 2,75 1,00
4. FCI Tallinn 7 8 2,92 1,23
5. Trans Narva 7 5 1,83 1,33
6. Paide Linnameeskond 5 9 1,00 2,58
7. Tammeka 6 7 1,00 1,75
8. JK Sillamae Kalev 5 8 1,00 1,92
9. Tulevik Viljandi 5 11 0,58 3,08
10. Parnu JK Vaprus 1 5 0,85 3,77
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
61 17,20 215 3,52 32 (52,5 %) 11 (18,0 %) 18 (29,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
11    Albert Prosa FCI Tallinn
9    Rimo Hunt Levadia Tallinn
8    Jevgeni Harin FCI Tallinn
8    Dmitriy Kovb Trans Narva
6    Igor Subbotin Nomme JK Kalju
5    Rauno Sappinen Flora Tallinn
5    Zakaria Beglarisvili Flora Tallinn
5    Evgeni Kobzar Levadia Tallinn
5    Joao Neto Morelli Levadia Tallinn
5    Mark Oliver Roosnupp Levadia Tallinn
4    Madis Vihmann Flora Tallinn
4    Maksim Lipin JK Sillamae Kalev
4    Aleksandr Volkov JK Sillamae Kalev
4    Magnar Vainumäe Paide Linnameeskond
4    Martin Jogi Tammeka
3    Kirill Nesterov FCI Tallinn
3    Aleksandr Kulinits FCI Tallinn
3    Rauno Alliku Flora Tallinn
3    Mark Lepik Flora Tallinn
3    Martin Miller Flora Tallinn
3    Mihkel Ainsalu Flora Tallinn
3    Nikita Andreev Levadia Tallinn
3    Svjatoslav Jakovlev Levadia Tallinn
3    Peeter Klein Nomme JK Kalju
3    Artjom Dmitrijev Nomme JK Kalju
3    Andrei Sidorenkov Nomme JK Kalju
3    Tarmo Neemelo Nomme JK Kalju
3    Artur Valikaev Nomme JK Kalju
3    Denis Polyakov Trans Narva
2    Vladimir Avilov FCI Tallinn
2    Artur Rattel FCI Tallinn
2    Daniil Ratnikov JK Sillamae Kalev
2    Karl Mööl Nomme JK Kalju
2    Carlos Geovane Nomme JK Kalju
2    Robert Kirss Nomme JK Kalju
2    Jasper Uwaegbulam Paide Linnameeskond
2    Martin Kase Paide Linnameeskond
2    Michael Lilander Paide Linnameeskond
2    Kristen Saarts Parnu JK Vaprus
2    Magnus Villota Parnu JK Vaprus
2    Kaarel Kiidron Tammeka
2    Ioan Yakovlev Trans Narva
2    Artjom Skinjov Trans Narva
2    Elysee Irie Bi Sehi Trans Narva
2    Ilya Ferapontov Trans Narva
2    Kassymkhan Talasbayev Tulevik Viljandi
1    Michael Ofosu Appiah FCI Tallinn
1    Sergey Tumasyan FCI Tallinn
1    Roman Sobtsenko FCI Tallinn
1    Pavel Domov FCI Tallinn
1    Roman Nesterovski FCI Tallinn
1    Erik Sorga Flora Tallinn
1    Markus Poom Flora Tallinn
1    Joonas Tamm Flora Tallinn
1    Brent Lepistu Flora Tallinn
1    Maksim Gussev Flora Tallinn
1    Roman Grigorevski JK Sillamae Kalev
1    Mikhail Slashchev JK Sillamae Kalev
1    Igor Dudarev Levadia Tallinn
1    Josip Krznaric Levadia Tallinn
1    Artjom Artjunin Levadia Tallinn
1    Ingemar Teever Levadia Tallinn
1    Aime Gando Biala Levadia Tallinn
1    Janar Toomet Nomme JK Kalju
1    Nikolai Mashichev Nomme JK Kalju
1    Deniss Tjapkin Nomme JK Kalju
1    Tristan Koskor Paide Linnameeskond
1    Andre Frolov Paide Linnameeskond
1    Rauno Tutk Parnu JK Vaprus
1    Enrico Veensalu Parnu JK Vaprus
1    Ronaldo Tiismaa Parnu JK Vaprus
1    Martin Vunk Parnu JK Vaprus
1    Rasmus Peetson Parnu JK Vaprus
1    Toomas Pent Parnu JK Vaprus
1    Kristofer Kaasik Parnu JK Vaprus
1    Sander Kapper Tammeka
1    Kevin Anderson Tammeka
1    Jürgen Lorenz Tammeka
1    Reio Laabus Tammeka
1    Kaspar Paur Tammeka
1    Eino Puri Tammeka
1    Arseni Kovaltsuk Trans Narva
1    Viktor Plotnikov Trans Narva
1    German-Guri Lvov Trans Narva
1    Kristen Kähr Tulevik Viljandi
1    Martin Allik Tulevik Viljandi
1    Sander Post Tulevik Viljandi
1    Rainer Peips Tulevik Viljandi
1    Indrek Ilves Tulevik Viljandi
Vis hele listen
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Opdateret:
22/5-2017 19:47
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

433616

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:00 Tammeka – FCI Tallinn 2 – 0
04.03.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – Nomme JK Kalju 2 – 6
04.03.2017 12:00 Pärnu – Nomme JK Kalju 0 – 0
04.03.2017 12:00 Tulevik Viljandi – JK Sillamae Kalev 1 – 0
04.03.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Trans Narva 1 – 5
04.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Levadia Tallinn 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Flora Tallinn 1 – 1
11.03.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – Tammeka 1 – 1
11.03.2017 12:00 Pärnu – Tammeka 0 – 0
11.03.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Paide Linnameeskond 2 – 3
11.03.2017 12:00 Levadia Tallinn – JK Sillamae Kalev 5 – 0
11.03.2017 15:00 Trans Narva – FCI Tallinn 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:30 Tammeka – Trans Narva 1 – 1
18.03.2017 12:00 FCI Tallinn – Tulevik Viljandi 5 – 0
18.03.2017 12:00 Nomme JK Kalju – JK Sillamae Kalev 2 – 1
18.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Pärnu 0 – 0
18.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Parnu JK Vaprus 2 – 0
18.03.2017 18:00 Levadia Tallinn – Paide Linnameeskond 7 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:30 FCI Tallinn – Levadia Tallinn 0 – 1
01.04.2017 12:00 Pärnu – JK Sillamae Kalev 0 – 0
01.04.2017 12:00 Trans Narva – Tulevik Viljandi 2 – 1
01.04.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – JK Sillamae Kalev 1 – 3
01.04.2017 15:00 Nomme JK Kalju – Paide Linnameeskond 1 – 0
01.04.2017 18:00 Flora Tallinn – Tammeka 4 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Tammeka 1 – 3
07.04.2017 18:30 Nomme JK Kalju – FCI Tallinn 3 – 2
08.04.2017 12:00 Levadia Tallinn – Trans Narva 3 – 1
08.04.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Parnu JK Vaprus 3 – 2
08.04.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Pärnu 0 – 0
08.04.2017 18:00 Flora Tallinn – JK Sillamae Kalev 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 12:00 Flora Tallinn – Paide Linnameeskond 3 – 0
14.04.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Levadia Tallinn 0 – 2
14.04.2017 12:00 Pärnu – FCI Tallinn 0 – 0
14.04.2017 18:30 Tammeka – JK Sillamae Kalev 1 – 1
15.04.2017 15:00 Parnu JK Vaprus – FCI Tallinn 0 – 6
15.04.2017 18:00 Trans Narva – Nomme JK Kalju 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Paide Linnameeskond – JK Sillamae Kalev 2 – 1
21.04.2017 18:30 FCI Tallinn – Flora Tallinn 0 – 1
22.04.2017 12:00 Tammeka – Levadia Tallinn 0 – 2
22.04.2017 15:00 Parnu JK Vaprus – Trans Narva 0 – 2
22.04.2017 15:00 Pärnu – Trans Narva 0 – 0
22.04.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tulevik Viljandi 8 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2017 18:00 FCI Tallinn – JK Sillamae Kalev 2 – 2
25.04.2017 17:00 Levadia Tallinn – Nomme JK Kalju 1 – 1
25.04.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Tammeka 1 – 1
25.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Pärnu 0 – 0
25.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Parnu JK Vaprus 2 – 1
25.04.2017 19:00 Flora Tallinn – Trans Narva 4 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Levadia Tallinn – Pärnu 0 – 0
28.04.2017 18:00 Levadia Tallinn – Parnu JK Vaprus 8 – 0
28.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Flora Tallinn 0 – 2
28.04.2017 18:30 Tammeka – Nomme JK Kalju 1 – 3
29.04.2017 12:00 Trans Narva – JK Sillamae Kalev 3 – 1
30.04.2017 18:00 FCI Tallinn – Paide Linnameeskond 6 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Levadia Tallinn 1 – 2
05.05.2017 18:00 Pärnu – Levadia Tallinn 0 – 0
05.05.2017 18:00 Flora Tallinn – Tulevik Viljandi 7 – 0
05.05.2017 18:30 JK Sillamae Kalev – Trans Narva 1 – 1
06.05.2017 12:00 Paide Linnameeskond – FCI Tallinn 1 – 1
06.05.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tammeka 5 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:00 Tammeka – Paide Linnameeskond 0 – 0
12.05.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Levadia Tallinn 1 – 2
13.05.2017 12:00 Trans Narva – Flora Tallinn 0 – 2
13.05.2017 15:00 FCI Tallinn – JK Sillamae Kalev 3 – 0
13.05.2017 18:00 Pärnu – Tulevik Viljandi 0 – 0
13.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Tulevik Viljandi 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 18:00 Trans Narva – Pärnu 0 – 0
19.05.2017 18:00 Trans Narva – Parnu JK Vaprus 3 – 0
19.05.2017 18:30 Flora Tallinn – FCI Tallinn 3 – 0
20.05.2017 12:00 Levadia Tallinn – Tammeka 2 – 1
20.05.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Paide Linnameeskond 2 – 0
20.05.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Nomme JK Kalju 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2017 18:00 FCI Tallinn – Parnu JK Vaprus 11 – 1
22.05.2017 18:00 FCI Tallinn – Pärnu 0 – 0
23.05.2017 17:00 Paide Linnameeskond – Flora Tallinn
23.05.2017 18:00 Levadia Tallinn – Tulevik Viljandi
23.05.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Tammeka
23.05.2017 19:00 Nomme JK Kalju – Trans Narva

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.05.2017 18:00 Flora Tallinn – JK Sillamae Kalev
30.05.2017 17:00 FCI Tallinn – Nomme JK Kalju
30.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond
30.05.2017 18:00 Pärnu – Paide Linnameeskond 0 – 0
30.05.2017 19:00 Trans Narva – Levadia Tallinn
30.05.2017 19:30 Tulevik Viljandi – Tammeka

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Trans Narva
02.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Parnu JK Vaprus
02.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Pärnu 0 – 0
02.06.2017 18:30 Levadia Tallinn – FCI Tallinn
03.06.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Nomme JK Kalju
03.06.2017 15:00 Tammeka – Flora Tallinn

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 17:00 Tulevik Viljandi – FCI Tallinn
16.06.2017 18:00 Trans Narva – Tammeka
16.06.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Flora Tallinn
16.06.2017 18:00 Pärnu – Flora Tallinn 0 – 0
16.06.2017 18:30 Paide Linnameeskond – Levadia Tallinn
16.06.2017 19:00 Nomme JK Kalju – JK Sillamae Kalev

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.06.2017 17:00 FCI Tallinn – Trans Narva
19.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Levadia Tallinn
19.06.2017 19:00 Flora Tallinn – Nomme JK Kalju
30.06.2017 18:30 Paide Linnameeskond – Tulevik Viljandi
01.07.2017 18:00 Tammeka – Pärnu 0 – 0
01.07.2017 18:00 Tammeka – Parnu JK Vaprus

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 18:30 JK Sillamae Kalev – Tulevik Viljandi
08.07.2017 18:00 Trans Narva – Paide Linnameeskond
08.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Tammeka
09.07.2017 18:00 Levadia Tallinn – Flora Tallinn
09.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Parnu JK Vaprus
09.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Pärnu 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 18:00 Tammeka – FCI Tallinn
14.07.2017 18:30 Flora Tallinn – Levadia Tallinn
15.07.2017 15:00 Trans Narva – Nomme JK Kalju
15.07.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond
15.07.2017 18:00 Pärnu – Paide Linnameeskond 0 – 0
15.07.2017 18:00 Tulevik Viljandi – JK Sillamae Kalev

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Parnu JK Vaprus
21.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tulevik Viljandi
21.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Pärnu 0 – 0
21.07.2017 18:30 Levadia Tallinn – Trans Narva
22.07.2017 15:00 Tammeka – Flora Tallinn
22.07.2017 18:00 Paide Linnameeskond – JK Sillamae Kalev

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:00 Pärnu – Tammeka 0 – 0
28.07.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – FCI Tallinn
28.07.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Tammeka
28.07.2017 18:30 Tulevik Viljandi – Levadia Tallinn
29.07.2017 15:00 Flora Tallinn – Trans Narva
29.07.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Nomme JK Kalju

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:00 Trans Narva – Tulevik Viljandi
04.08.2017 18:00 Tammeka – JK Sillamae Kalev
04.08.2017 18:30 FCI Tallinn – Nomme JK Kalju
05.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Paide Linnameeskond
05.08.2017 18:00 Pärnu – Flora Tallinn 0 – 0
05.08.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Flora Tallinn

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:00 Flora Tallinn – Tulevik Viljandi
11.08.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Trans Narva
11.08.2017 18:30 FCI Tallinn – Levadia Tallinn
12.08.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Parnu JK Vaprus
12.08.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Pärnu 0 – 0
12.08.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tammeka

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Paide Linnameeskond
15.08.2017 17:00 JK Sillamae Kalev – Flora Tallinn
15.08.2017 18:00 Trans Narva – FCI Tallinn
15.08.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Nomme JK Kalju
15.08.2017 19:00 Tammeka – Levadia Tallinn
15.08.2017 19:00 Pärnu – Nomme JK Kalju 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Nomme JK Kalju
18.08.2017 18:00 FCI Tallinn – Tulevik Viljandi
18.08.2017 18:30 Flora Tallinn – Paide Linnameeskond
19.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Parnu JK Vaprus
19.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Pärnu 0 – 0
19.08.2017 18:00 Tammeka – Trans Narva

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2017 17:30 Paide Linnameeskond – FCI Tallinn
22.08.2017 17:00 Parnu JK Vaprus – Trans Narva
22.08.2017 17:30 JK Sillamae Kalev – Levadia Tallinn
22.08.2017 18:00 Tammeka – Tulevik Viljandi
22.08.2017 18:00 Pärnu – Trans Narva 0 – 0
22.08.2017 19:00 Nomme JK Kalju – Flora Tallinn

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 17:30 Tulevik Viljandi – Pärnu 0 – 0
25.08.2017 17:30 Paide Linnameeskond – Tammeka
25.08.2017 18:30 Flora Tallinn – FCI Tallinn
25.08.2017 18:30 Tulevik Viljandi – Parnu JK Vaprus
26.08.2017 15:00 Trans Narva – JK Sillamae Kalev
26.08.2017 18:00 Levadia Tallinn – Nomme JK Kalju

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:00 Tammeka – Paide Linnameeskond
08.09.2017 18:00 Pärnu – Tulevik Viljandi 0 – 0
08.09.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Levadia Tallinn
08.09.2017 19:00 Parnu JK Vaprus – Tulevik Viljandi
09.09.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Trans Narva
09.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Flora Tallinn

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2017 18:00 Tammeka – Tulevik Viljandi
12.09.2017 17:00 Flora Tallinn – Nomme JK Kalju
12.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Paide Linnameeskond
12.09.2017 18:00 Trans Narva – Pärnu 0 – 0
12.09.2017 19:00 Levadia Tallinn – JK Sillamae Kalev
12.09.2017 19:00 Trans Narva – Parnu JK Vaprus

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:30 Pärnu – Levadia Tallinn 0 – 0
15.09.2017 19:30 Parnu JK Vaprus – Levadia Tallinn
16.09.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Flora Tallinn
16.09.2017 15:00 Tulevik Viljandi – FCI Tallinn
16.09.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Nomme JK Kalju
16.09.2017 18:00 Trans Narva – Tammeka

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 18:30 Levadia Tallinn – Tammeka
23.09.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Tulevik Viljandi
23.09.2017 15:00 Nomme JK Kalju – Pärnu 0 – 0
23.09.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Flora Tallinn
23.09.2017 16:00 Nomme JK Kalju – Parnu JK Vaprus
23.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Trans Narva

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:00 Tammeka – Nomme JK Kalju
29.09.2017 18:30 Levadia Tallinn – FCI Tallinn
30.09.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Flora Tallinn
30.09.2017 15:00 Trans Narva – Paide Linnameeskond
30.09.2017 18:00 Pärnu – JK Sillamae Kalev 0 – 0
30.09.2017 19:00 Parnu JK Vaprus – JK Sillamae Kalev

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 18:30 Nomme JK Kalju – FCI Tallinn
14.10.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Trans Narva
14.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Tammeka
14.10.2017 15:00 Paide Linnameeskond – Levadia Tallinn
14.10.2017 18:00 Flora Tallinn – Pärnu 0 – 0
14.10.2017 19:00 Flora Tallinn – Parnu JK Vaprus

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:30 Trans Narva – Flora Tallinn
21.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – FCI Tallinn
21.10.2017 12:00 Nomme JK Kalju – Paide Linnameeskond
21.10.2017 15:00 Levadia Tallinn – Tulevik Viljandi
21.10.2017 18:00 Tammeka – Pärnu 0 – 0
21.10.2017 19:00 Tammeka – Parnu JK Vaprus

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 18:30 Trans Narva – Levadia Tallinn
28.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Paide Linnameeskond
28.10.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Nomme JK Kalju
28.10.2017 12:00 Pärnu – FCI Tallinn 0 – 0
28.10.2017 13:00 Parnu JK Vaprus – FCI Tallinn
28.10.2017 18:00 Flora Tallinn – Tammeka

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Tulevik Viljandi
04.11.2017 12:00 FCI Tallinn – Tammeka
04.11.2017 12:00 Levadia Tallinn – Flora Tallinn
04.11.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Pärnu 0 – 0
04.11.2017 12:00 Nomme JK Kalju – Trans Narva
04.11.2017 13:00 Paide Linnameeskond – Parnu JK Vaprus
Advertisement

Seneste kampe

FCI Tallinn
Parnu JK Vaprus
11 – 1
22. maj 18:00
Færdig
FCI Tallinn
Pärnu
0 – 0
22. maj 18:00
Aflyst
Tulevik Viljandi
Nomme JK Kalju
0 – 2
20. maj 18:00
Færdig
JK Sillamae Kalev
Paide Linnameeskond
2 – 0
20. maj 15:00
Færdig
Levadia Tallinn
Tammeka
2 – 1
20. maj 12:00
Færdig

Kommende kampe

Paide Linnameeskond
Flora Tallinn
vs
23. maj 17:00
Ikke startet
Levadia Tallinn
Tulevik Viljandi
vs
23. maj 18:00
Ikke startet
JK Sillamae Kalev
Tammeka
vs
23. maj 18:00
Ikke startet
Nomme JK Kalju
Trans Narva
vs
23. maj 19:00
Ikke startet
Flora Tallinn
JK Sillamae Kalev
vs
29. maj 18:00
Ikke startet

Turneringer i Estland