LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 38 19 10 9 63 - 47 67
2. Amiens 38 19 9 10 56 - 38 66
3. Troyes 38 19 9 10 59 - 43 66
4. Lens 38 18 11 9 59 - 40 65
5. Brest 38 19 8 11 58 - 44 65
6. Nimes 38 17 13 8 58 - 40 64
7. Reims 38 14 13 11 42 - 39 55
8. Le Havre 38 14 12 12 39 - 31 54
9. Ajaccio 38 13 12 13 47 - 51 51
10. Niort 38 12 13 13 45 - 57 49
11. ACA Ajaccio 38 13 9 16 47 - 58 48
12. Clermont Foot 38 11 13 14 46 - 48 46
13. Sochaux 38 11 13 14 38 - 43 46
14. Valenciennes 38 10 15 13 44 - 44 45
15. Bourg Peronnas 38 11 11 16 49 - 58 44
16. Tours 38 10 13 15 55 - 60 43
17. Auxerre 38 11 10 17 28 - 40 43
18. Orléans 38 11 9 18 41 - 54 38
19. Red Star 38 8 12 18 36 - 56 36
20. Laval 38 5 15 18 33 - 52 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,05 943 2,48 156 (41,1 %) 115 (30,3 %) 109 (28,7 %)
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 19 14 2 3 39 - 19 44
2. Amiens 19 10 4 5 29 - 15 34
3. Troyes 19 13 4 2 34 - 14 43
4. Lens 19 9 6 4 28 - 19 33
5. Brest 19 10 2 7 34 - 25 32
6. Nimes 19 6 9 4 24 - 16 27
7. Reims 19 9 5 5 22 - 15 32
8. Le Havre 19 8 6 5 23 - 16 30
9. Ajaccio 19 7 8 4 28 - 24 29
10. Niort 19 8 6 5 26 - 29 30
11. ACA Ajaccio 19 11 4 4 31 - 23 37
12. Clermont Foot 19 5 7 7 20 - 20 22
13. Sochaux 19 5 8 6 23 - 23 23
14. Valenciennes 19 7 8 4 25 - 18 29
15. Bourg Peronnas 19 6 6 7 24 - 27 24
16. Tours 19 6 5 8 24 - 29 23
17. Auxerre 19 6 4 9 17 - 23 22
18. Orléans 19 8 7 4 25 - 17 31
19. Red Star 19 5 6 8 22 - 26 21
20. Laval 19 3 8 8 21 - 26 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,05 943 2,48 156 (41,1 %) 115 (30,3 %) 109 (28,7 %)
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 19 5 8 6 24 - 28 23
2. Amiens 19 9 5 5 27 - 23 32
3. Troyes 19 6 5 8 25 - 29 23
4. Lens 19 9 5 5 31 - 21 32
5. Brest 19 9 6 4 24 - 19 33
6. Nimes 19 11 4 4 34 - 24 37
7. Reims 19 5 8 6 20 - 24 23
8. Le Havre 19 6 6 7 16 - 15 24
9. Ajaccio 19 6 4 9 19 - 27 22
10. Niort 19 4 7 8 19 - 28 19
11. ACA Ajaccio 19 2 5 12 16 - 35 11
12. Clermont Foot 19 6 6 7 26 - 28 24
13. Sochaux 19 6 5 8 15 - 20 23
14. Valenciennes 19 3 7 9 19 - 26 16
15. Bourg Peronnas 19 5 5 9 25 - 31 20
16. Tours 19 4 8 7 31 - 31 20
17. Auxerre 19 5 6 8 11 - 17 21
18. Orléans 19 3 2 14 16 - 37 11
19. Red Star 19 3 6 10 14 - 30 15
20. Laval 19 2 7 10 12 - 26 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,05 943 2,48 156 (41,1 %) 115 (30,3 %) 109 (28,7 %)
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Strasbourg 12 6 1,66 1,24
2. Amiens 12 12 1,47 1,00
3. Troyes 13 7 1,55 1,13
4. Lens 11 8 1,55 1,05
5. Brest 13 6 1,53 1,16
6. Nimes 12 9 1,53 1,05
7. Reims 12 10 1,11 1,03
8. Le Havre 17 14 1,03 0,82
9. Ajaccio 10 12 1,24 1,34
10. Niort 10 11 1,18 1,50
11. ACA Ajaccio 8 9 1,24 1,53
12. Clermont Foot 11 9 1,21 1,26
13. Sochaux 12 11 1,00 1,13
14. Valenciennes 15 16 1,16 1,16
15. Bourg Peronnas 10 13 1,29 1,53
16. Tours 8 10 1,45 1,58
17. Auxerre 15 18 0,74 1,05
18. Orléans 11 14 1,08 1,42
19. Red Star 10 16 0,95 1,47
20. Laval 6 17 0,87 1,37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,05 943 2,48 156 (41,1 %) 115 (30,3 %) 109 (28,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Mål    Spiller Klub
23    Adama Niane Troyes
20    Khalid Boutaib Strasbourg
16    Cristian Lopez Lens
16    Denis Bouanga Tours
14    Ande Dona Ndoh Niort
14    Faneva Andriatsima Sochaux
13    Remy Dugimont Clermont Foot
13    Rachid Alioui Nimes
11    Ryad Nouri ACA Ajaccio
11    Neal Maupay Brest
10    Mouaad Madri ACA Ajaccio
10    Aboubakar Kamara Amiens
10    Gaetan Courtet Auxerre
10    Lakdar Boussaha Bourg Peronnas
9    Jason Berthomier Bourg Peronnas
9    Baptiste Guillaume Strasbourg
9    Cheick Fantamady Diarra Tours
9    Nuno Da Costa Valenciennes
8    Jonathan Tinhan Amiens
8    Cristian Battocchio Brest
8    Mamadou Khady Thiam Clermont Foot
8    Mathieu Duhamel Le Havre
8    Ghislain Gimbert Le Havre
8    Kevin Fortuné Lens
8    Cristian Kouakou Nimes
8    Teji Savanier Nimes
8    Renaud Ripart Nimes
8    Saliou Ciss Valenciennes
7    Moussa Maazou ACA Ajaccio
7    Robert Maah Ajaccio
7    Steven Joseph-Monrose Brest
7    Mahamadou Habib Habibou Lens
7    Anatole Ngamukol Red Star
7    Pablo Chavarria Reims
7    Jeremy Blayac Strasbourg
7    Stephane Bahoken Strasbourg
7    Benjamin Nivet Troyes
6    John Tshibumbu Ajaccio
6    Yoann Court Ajaccio
6    Yanis Merdji Bourg Peronnas
6    Habibou Mouhamadou Diallo Brest
6    Dylan Saint-Louis Laval
6    Hassan Alla Laval
6    Anthony Briancon Nimes
6    Romain Armand Orléans
6    Grejohn Kyei Reims
6    Angelo Fulgini Valenciennes
5    Bakaye Dibassy Amiens
5    Harisson Manzala Tusumgama Amiens
5    Julien Begue Bourg Peronnas
5    Kevin Hoggas Bourg Peronnas
5    Romain Del Castillo Bourg Peronnas
5    Ludovic Ajorque Clermont Foot
5    Mathieu Coutadeur Laval
5    John Bostock Lens
5    Jimmy Roye Niort
5    Yannick Arthur Gomis Orléans
5    Julien Toudic Red Star
5    Florian Martin Sochaux
5    Moussa Sao Sochaux
5    Stephane Darbion Troyes
5    Chaouki Ben Saada Troyes
4    Johan Cavalli ACA Ajaccio
4    Sekou Cissé Ajaccio
4    Olivier Kemen Ajaccio
4    Mohamed Yattara Auxerre
4    Guillaume Heinry Bourg Peronnas
4    Zakaria Diallo Brest
4    Dorian Caddy Clermont Foot
4    Alassane N'Diaye Laval
4    Jean-Pascal Fontaine Le Havre
4    Natael Juan Le Havre
4    Dusan Cvetinovic Lens
4    Abdellah Zoubir Lens
4    Sada Thioub Nimes
4    Solomon Sambia Niort
4    Khaled Ayari Orléans
4    Livio Nabab Orléans
4    Diego Reims
4    Remi Oudin Reims
4    Yoann Touzghar Sochaux
4    Jeremy Grimm Strasbourg
4    Dimitri Lienard Strasbourg
4    Florian Miguel Tours
4    Bryan Bergougnoux Tours
4    Tristan Dingome Troyes
4    Karim Azamoum Troyes
3    Marvin Gakpa ACA Ajaccio
3    Said Benrahma Ajaccio
3    David Ducourtioux Ajaccio
3    Richard Soumah Amiens
3    Charly Charrier Amiens
3    Emmanuel Bourgaud Amiens
3    Guessouma Fofana Amiens
3    Thomas Monconduit Amiens
3    Adama Ba Auxerre
3    Bryan Pele Brest
3    Alexandre Coeff Brest
3    Bruno Grougi Brest
3    Valentin Lavigne Brest
3    Julien Faussurier Brest
3    Joseph Romeric Lopy Clermont Foot
3    Wesley Jobello Clermont Foot
3    Zinedine Ferhat Le Havre
3    Benjamin Bourigeaud Lens
3    Slimane Sissoko Nimes
3    Didier Lamkel Ze Niort
3    Jeremy Choplin Niort
3    Laurent Agouazi Niort
3    Romain Grange Niort
3    Jean Aholou Orléans
3    Pierre Bouby Orléans
3    Karim Ziani Orléans
3    Benjaloud Youssouf Orléans
3    Michael Jose Barreto Orléans
3    Idriss Mhirssi Red Star
3    Sekou Keita Red Star
3    Xavier Chavalerin Red Star
3    Hameur Bouazza Red Star
3    Abdoulaye Sané Red Star
3    Gaetan Charbonnier Reims
3    Julian Jeanvier Reims
3    Ihsan Sacko Strasbourg
3    Cyriaque Louvion Tours
3    Mohamed Maouche Tours
3    Samuel Grandsir Troyes
3    Johan Martial Troyes
3    Lamine Ndao Valenciennes
3    Sébastien Roudet Valenciennes
2    Joris Sainati ACA Ajaccio
2    Mohamed Mady Camara ACA Ajaccio
2    Francois Clerc Ajaccio
2    Cedric Hountondji Ajaccio
2    Jerome Le Moigne Ajaccio
2    Youssuf M'Changama Ajaccio
2    Amos Youga Ajaccio
2    Tanguy Ndombele Alvaro Amiens
2    Yannick Mamilonne Amiens
2    Lionel Mathis Auxerre
2    Loic Damour Bourg Peronnas
2    Mathias Pereira-Lage Clermont Foot
2    Julien Laporte Clermont Foot
2    Mana Dembele Laval
2    Yoane Wissa Laval
2    Ferland Mendy Le Havre
2    Ebenezer Assifuah Le Havre
2    Alexandre Bonnet Le Havre
2    Alimani Gory Le Havre
2    Mattias Autret Lens
2    Abdelrafik Gerard Lens
2    Thomas Ephestion Lens
2    Ousmane Cissokho Nimes
2    Larry Azouni Nimes
2    Theo Valls Nimes
2    David Djigla Niort
2    Adrian Dabasse Niort
2    Dylan Bronn Niort
2    Lloyd Palun Red Star
2    Jean-Charles Castelletto Red Star
2    Mahamadou-Naby Sarr Red Star
2    Hamari Traore Reims
2    Atila Turan Reims
2    Ibrahima Baldé Reims
2    Danilson Da Cruz Reims
2    Anthony Weber Reims
2    Florent Ogier Sochaux
2    Goran Karanovic Sochaux
2    Jeando Pourrat Fuchs Sochaux
2    Ernest Seka Strasbourg
2    Thibault Cillard Tours
2    Sacha Clemence Tours
2    Geoffrey Malfleury Tours
2    Roderic Filippi Tours
2    Faiz Selemani Tours
2    Jimmy Giraudon Troyes
2    Edouard Butin Valenciennes
2    Lebo Mothiba Valenciennes
2    Eloge Enza-Yamissi Valenciennes
2    Andy Faustin Valenciennes
2    Loic Nestor Valenciennes
1    Jordan Pierre-Charles ACA Ajaccio
1    Pape Abou Cisse ACA Ajaccio
1    Ilyes Chaibi ACA Ajaccio
1    Rayan Frikeche ACA Ajaccio
1    Laurent Abergel ACA Ajaccio
1    Jerome Mombris Ajaccio
1    Christophe Diedhiou Ajaccio
1    Rémi Mulumba Ajaccio
1    Gadji Tallo Amiens
1    Oualid El Hajjam Amiens
1    Seybou Koita Amiens
1    Julien Ielsch Amiens
1    Jordan Lefort Amiens
1    Joachim Eickmayer Amiens
1    Alexandre Vincent Auxerre
1    Remi Fournier Auxerre
1    Samed Kilic Auxerre
1    Birama Toure Auxerre
1    Vieux Yakhya Sané Auxerre
1    Francois-Xavier Tamuzo Auxerre
1    Clevid Dikamona Bourg Peronnas
1    Antoine Ponroy Bourg Peronnas
1    Johan Gastien Brest
1    Louis Nganioni Brest
1    Zakarie Labidi Brest
1    Luciano Castan da Silva Brest
1    Brandon Agounon Clermont Foot
1    Ludovic Genest Clermont Foot
1    Thomas Guerbert Clermont Foot
1    Thomas Fontaine Clermont Foot
1    Jonathan Iglesias Clermont Foot
1    Aaron Appindangoye Laval
1    Michael Jordan N'Kololo Laval
1    Adrien Monfray Laval
1    Kevin Afougou Laval
1    Clarck Nsikulu Laval
1    Romain Bayard Laval
1    Barnabás Bese Le Havre
1    Ludovic Gamboa Le Havre
1    Issam Chebake Le Havre
1    Steven Fortes Le Havre
1    Kenny Lala Lens
1    Akim Zedadka Lens
1    Viktor Klonaridis Lens
1    Kermit Erasmus Lens
1    Zie Diabate Nimes
1    Aliou Dembele Niort
1    Kevin Rocheteau Niort
1    David Enagnon Kiki Niort
1    Ferris N'Goma Orléans
1    Jordi Delclos Orléans
1    Farid Beziouen Orléans
1    Esseid Belkalem Orléans
1    Gregoire Lefebvre Red Star
1    Formose Mendy Red Star
1    Florian Makhedjouf Red Star
1    Alexi Peuget Reims
1    Antoine Devaux Reims
1    Gregoire Amiot Reims
1    Samuel Bouhours Reims
1    Thomas Robinet Sochaux
1    Marcus Thuram Sochaux
1    Florian Tardieu Sochaux
1    Adolphe Teikeu Sochaux
1    Ibrahima Konate Sochaux
1    Vincent Gragnic Strasbourg
1    Vincent Nogueira Strasbourg
1    Abdallah Ndour Strasbourg
1    Kader Mangane Strasbourg
1    Felipe Saad Strasbourg
1    Ousseynou Cisse Tours
1    Maki Tall Tours
1    Rayan Raveleson Tours
1    Ismael Bennacer Tours
1    Raphael Caceres Troyes
1    Alois Confais Troyes
1    Charles Traore Troyes
1    Sigamary Diarra Valenciennes
1    Moussa Niakhate Valenciennes
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Opdateret:
19/5-2017 22:22
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Klub Fordeling G R T
Nimes791190
Niort79786
ACA Ajaccio80484
Reims76682
Tours70979
Orléans70575
Troyes68674
Valenciennes71374
Auxerre68371
Ajaccio63669
Laval61566
Amiens60666
Clermont Foot59665
Strasbourg59665
Le Havre63265
Red Star57764
Lens60363
Bourg Peronnas59261
Sochaux58260
Brest53053
Total1313991412
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 20:00 Orléans – Le Havre 0 – 1
29.07.2016 20:00 Valenciennes – Clermont Foot 2 – 0
29.07.2016 20:00 Troyes – Sochaux 1 – 3
29.07.2016 20:00 Tours – ACA Ajaccio 0 – 0
29.07.2016 20:00 Niort – Lens 0 – 0
29.07.2016 20:00 Nimes – Laval 0 – 0
29.07.2016 20:00 Ajaccio – Brest 0 – 0
29.07.2016 20:00 Bourg Peronnas – Strasbourg 0 – 0
30.07.2016 15:00 Red Star – Auxerre 0 – 0
01.08.2016 20:30 Amiens – Reims 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 20:00 Sochaux – Valenciennes 0 – 0
05.08.2016 20:00 Reims – Bourg Peronnas 1 – 0
05.08.2016 20:00 Lens – Tours 2 – 2
05.08.2016 20:00 Le Havre – Nimes 1 – 0
05.08.2016 20:00 Laval – Niort 1 – 1
05.08.2016 20:00 Clermont Foot – Red Star 0 – 0
05.08.2016 20:00 Brest – Orléans 2 – 1
05.08.2016 20:00 Auxerre – Ajaccio 1 – 2
05.08.2016 20:00 ACA Ajaccio – Troyes 2 – 1
06.08.2016 15:00 Strasbourg – Amiens 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Troyes – Laval 1 – 0
12.08.2016 20:00 Tours – Strasbourg 1 – 3
12.08.2016 20:00 Red Star – Brest 0 – 3
12.08.2016 20:00 Orléans – ACA Ajaccio 2 – 0
12.08.2016 20:00 Ajaccio – Le Havre 1 – 1
12.08.2016 20:00 Clermont Foot – Sochaux 1 – 2
12.08.2016 20:00 Bourg Peronnas – Auxerre 2 – 4
12.08.2016 20:00 Amiens – Niort 2 – 0
13.08.2016 15:00 Valenciennes – Reims 0 – 0
15.08.2016 20:30 Nimes – Lens 0 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Strasbourg – Nimes 1 – 1
19.08.2016 20:00 Sochaux – Orléans 0 – 0
19.08.2016 20:00 Niort – Tours 1 – 4
19.08.2016 20:00 Le Havre – Troyes 1 – 3
19.08.2016 20:00 Laval – Ajaccio 0 – 1
19.08.2016 20:00 ACA Ajaccio – Bourg Peronnas 3 – 1
19.08.2016 20:00 Auxerre – Clermont Foot 0 – 1
19.08.2016 20:00 Brest – Valenciennes 3 – 2
20.08.2016 15:00 Lens – Amiens 0 – 1
22.08.2016 20:30 Reims – Red Star 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Valenciennes – Laval 2 – 0
26.08.2016 20:00 Troyes – Lens 1 – 1
26.08.2016 20:00 Tours – Reims 1 – 1
26.08.2016 20:00 Orléans – Auxerre 0 – 0
26.08.2016 20:00 Nimes – Amiens 2 – 3
26.08.2016 20:00 Ajaccio – Strasbourg 1 – 1
26.08.2016 20:00 Clermont Foot – ACA Ajaccio 2 – 1
26.08.2016 20:00 Bourg Peronnas – Niort 2 – 2
27.08.2016 15:00 Red Star – Le Havre 0 – 0
29.08.2016 20:30 Sochaux – Brest 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:00 Niort – Nimes 1 – 3
09.09.2016 20:00 Lens – Bourg Peronnas 1 – 1
09.09.2016 20:00 Laval – Orléans 3 – 1
09.09.2016 20:00 Brest – Clermont Foot 0 – 2
09.09.2016 20:00 Auxerre – Sochaux 0 – 0
09.09.2016 20:00 Amiens – Tours 3 – 1
09.09.2016 20:00 ACA Ajaccio – Red Star 1 – 2
09.09.2016 20:00 Reims – Ajaccio 2 – 0
10.09.2016 15:00 Le Havre – Valenciennes 2 – 2
12.09.2016 20:35 Strasbourg – Troyes 2 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:00 Bourg Peronnas – Le Havre 2 – 1
16.09.2016 20:00 Troyes – Niort 1 – 1
16.09.2016 20:00 Tours – Nimes 1 – 3
16.09.2016 20:00 Sochaux – Reims 1 – 1
16.09.2016 20:00 Red Star – Laval 1 – 0
16.09.2016 20:00 Orléans – Strasbourg 3 – 1
16.09.2016 20:00 Valenciennes – ACA Ajaccio 1 – 1
16.09.2016 20:00 Clermont Foot – Lens 1 – 1
17.09.2016 16:15 Brest – Auxerre 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2016 20:35 Strasbourg – Red Star 0 – 0
20.09.2016 21:00 Tours – Bourg Peronnas 0 – 2
20.09.2016 21:00 Reims – Clermont Foot 2 – 1
20.09.2016 21:00 Niort – Ajaccio 0 – 0
20.09.2016 21:00 Lens – Orléans 4 – 2
20.09.2016 21:00 Le Havre – Brest 1 – 1
20.09.2016 21:00 Nimes – Troyes 2 – 2
20.09.2016 21:00 ACA Ajaccio – Auxerre 2 – 0
20.09.2016 21:00 Amiens – Valenciennes 0 – 0
20.09.2016 21:00 Laval – Sochaux 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:00 Sochaux – ACA Ajaccio 1 – 0
23.09.2016 20:00 Troyes – Tours 3 – 1
23.09.2016 20:00 Red Star – Niort 0 – 1
23.09.2016 20:00 Orléans – Amiens 1 – 2
23.09.2016 20:00 Ajaccio – Nimes 0 – 2
23.09.2016 20:00 Clermont Foot – Strasbourg 0 – 0
23.09.2016 20:00 Bourg Peronnas – Laval 0 – 0
23.09.2016 20:00 Auxerre – Le Havre 0 – 1
24.09.2016 15:00 Valenciennes – Lens 1 – 2
26.09.2016 20:30 Brest – Reims 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 18:30 Ajaccio – Amiens 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:00 Tours – Ajaccio 0 – 3
30.09.2016 20:00 Reims – Auxerre 3 – 0
30.09.2016 20:00 Niort – Orléans 1 – 0
30.09.2016 20:00 Nimes – Bourg Peronnas 0 – 0
30.09.2016 20:00 Lens – Red Star 2 – 0
30.09.2016 20:00 Laval – Clermont Foot 1 – 1
30.09.2016 20:00 Amiens – Troyes 0 – 1
30.09.2016 20:00 ACA Ajaccio – Brest 1 – 1
01.10.2016 15:00 Strasbourg – Valenciennes 2 – 4
03.10.2016 20:30 Le Havre – Sochaux 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Valenciennes – Niort 3 – 1
14.10.2016 20:00 Troyes – Ajaccio 1 – 0
14.10.2016 20:00 Red Star – Nimes 3 – 3
14.10.2016 20:00 Orléans – Tours 0 – 0
14.10.2016 20:00 Clermont Foot – Le Havre 1 – 3
14.10.2016 20:00 Bourg Peronnas – Amiens 2 – 4
14.10.2016 20:00 Auxerre – Laval 2 – 0
14.10.2016 20:00 ACA Ajaccio – Reims 1 – 0
15.10.2016 15:00 Brest – Strasbourg 2 – 1
17.10.2016 20:30 Sochaux – Lens 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 20:00 Niort – Clermont Foot 2 – 1
21.10.2016 20:00 Nimes – Sochaux 0 – 0
21.10.2016 20:00 Tours – Valenciennes 4 – 1
21.10.2016 20:00 Le Havre – ACA Ajaccio 2 – 0
21.10.2016 20:00 Laval – Brest 0 – 1
21.10.2016 20:00 Ajaccio – Orléans 2 – 0
21.10.2016 20:00 Troyes – Bourg Peronnas 1 – 0
21.10.2016 20:00 Strasbourg – Auxerre 2 – 1
22.10.2016 15:00 Lens – Reims 1 – 1
24.10.2016 20:30 Amiens – Red Star 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 Valenciennes – Nimes 2 – 3
28.10.2016 20:00 Reims – Le Havre 1 – 0
28.10.2016 20:00 Red Star – Tours 3 – 1
28.10.2016 20:00 Orléans – Troyes 1 – 1
28.10.2016 20:00 Bourg Peronnas – Ajaccio 1 – 0
28.10.2016 20:00 ACA Ajaccio – Laval 1 – 3
29.10.2016 15:00 Clermont Foot – Amiens 1 – 0
29.10.2016 15:00 Auxerre – Niort 0 – 4
29.10.2016 15:00 Sochaux – Strasbourg 1 – 2
31.10.2016 20:35 Brest – Lens 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:00 Niort – Sochaux 2 – 0
04.11.2016 20:00 Nimes – Clermont Foot 1 – 1
04.11.2016 20:00 Troyes – Valenciennes 2 – 0
04.11.2016 20:00 Laval – Le Havre 0 – 2
04.11.2016 20:00 Ajaccio – Red Star 2 – 1
04.11.2016 20:00 Bourg Peronnas – Orléans 0 – 0
04.11.2016 20:00 Amiens – Auxerre 0 – 0
04.11.2016 20:00 Tours – Brest 0 – 1
05.11.2016 15:00 Strasbourg – Reims 1 – 2
07.11.2016 20:30 Lens – ACA Ajaccio 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Valenciennes – Bourg Peronnas 3 – 3
18.11.2016 20:00 Sochaux – Tours 2 – 1
18.11.2016 20:00 Reims – Laval 0 – 2
18.11.2016 20:00 Red Star – Troyes 1 – 2
18.11.2016 20:00 Orléans – Nimes 2 – 1
18.11.2016 20:00 Clermont Foot – Ajaccio 3 – 1
18.11.2016 20:00 Auxerre – Lens 1 – 1
18.11.2016 20:00 ACA Ajaccio – Strasbourg 2 – 0
19.11.2016 15:00 Le Havre – Amiens 0 – 0
21.11.2016 20:30 Brest – Niort 2 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 Orléans – Valenciennes 0 – 2
25.11.2016 20:00 Strasbourg – Laval 1 – 0
25.11.2016 20:00 Troyes – Clermont Foot 1 – 0
25.11.2016 20:00 Tours – Auxerre 2 – 1
25.11.2016 20:00 Niort – ACA Ajaccio 1 – 1
25.11.2016 20:00 Nimes – Reims 3 – 0
25.11.2016 20:00 Lens – Le Havre 1 – 0
25.11.2016 20:00 Ajaccio – Sochaux 0 – 1
25.11.2016 20:00 Bourg Peronnas – Red Star 4 – 1
26.11.2016 15:10 Amiens – Brest 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2016 20:30 Reims – Niort 1 – 0
29.11.2016 21:00 Red Star – Orléans 1 – 0
29.11.2016 21:00 Sochaux – Bourg Peronnas 1 – 1
29.11.2016 21:00 Valenciennes – Ajaccio 0 – 0
29.11.2016 21:00 Le Havre – Strasbourg 0 – 1
29.11.2016 21:00 Laval – Lens 0 – 1
29.11.2016 21:00 Clermont Foot – Tours 0 – 0
29.11.2016 21:00 Brest – Troyes 2 – 1
29.11.2016 21:00 Auxerre – Nimes 2 – 0
29.11.2016 21:00 ACA Ajaccio – Amiens 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 Troyes – Auxerre 1 – 1
09.12.2016 20:00 Tours – Laval 1 – 1
09.12.2016 20:00 Red Star – Valenciennes 2 – 2
09.12.2016 20:00 Niort – Le Havre 1 – 1
09.12.2016 20:00 Nimes – Brest 1 – 2
09.12.2016 20:00 Ajaccio – ACA Ajaccio 4 – 1
09.12.2016 20:00 Bourg Peronnas – Clermont Foot 1 – 1
09.12.2016 20:00 Amiens – Sochaux 0 – 1
10.12.2016 15:00 Strasbourg – Lens 3 – 1
12.12.2016 20:30 Orléans – Reims 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Strasbourg – Niort 3 – 0
16.12.2016 20:00 Le Havre – Tours 0 – 2
16.12.2016 20:00 Laval – Amiens 2 – 2
16.12.2016 20:00 Clermont Foot – Orléans 3 – 0
16.12.2016 20:00 Brest – Bourg Peronnas 0 – 0
16.12.2016 20:00 Auxerre – Valenciennes 1 – 1
16.12.2016 20:00 ACA Ajaccio – Nimes 1 – 2
16.12.2016 20:00 Sochaux – Red Star 2 – 0
17.12.2016 15:00 Lens – Ajaccio 2 – 1
19.12.2016 20:30 Reims – Troyes 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Red Star – Clermont Foot 1 – 3
13.01.2017 20:00 Orléans – Brest 0 – 1
13.01.2017 20:00 Niort – Laval 2 – 2
13.01.2017 20:00 Nimes – Le Havre 0 – 0
13.01.2017 20:00 Ajaccio – Auxerre 2 – 0
13.01.2017 20:00 Bourg Peronnas – Reims 1 – 0
13.01.2017 20:00 Troyes – ACA Ajaccio 1 – 2
13.01.2017 20:00 Tours – Lens 2 – 3
14.01.2017 15:00 Amiens – Strasbourg 4 – 3
16.01.2017 20:45 Valenciennes – Sochaux 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:00 Sochaux – Clermont Foot 3 – 3
20.01.2017 20:00 Reims – Valenciennes 0 – 0
20.01.2017 20:00 Niort – Amiens 2 – 1
20.01.2017 20:00 Le Havre – Ajaccio 1 – 2
20.01.2017 20:00 Laval – Troyes 1 – 0
20.01.2017 20:00 Auxerre – Bourg Peronnas 0 – 2
20.01.2017 20:00 ACA Ajaccio – Orléans 1 – 0
21.01.2017 15:00 Lens – Nimes 1 – 3
23.01.2017 20:45 Brest – Red Star 0 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 Orléans – Sochaux 1 – 0
27.01.2017 20:00 Tours – Niort 0 – 0
27.01.2017 20:00 Troyes – Le Havre 2 – 1
27.01.2017 20:00 Valenciennes – Brest 0 – 1
27.01.2017 20:00 Nimes – Strasbourg 2 – 2
27.01.2017 20:00 Ajaccio – Laval 1 – 1
27.01.2017 20:00 Clermont Foot – Auxerre 0 – 1
27.01.2017 20:00 Bourg Peronnas – ACA Ajaccio 3 – 2
28.01.2017 15:00 Amiens – Lens 2 – 1
30.01.2017 20:45 Red Star – Reims 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Lens – Troyes 0 – 0
03.02.2017 20:00 Niort – Bourg Peronnas 3 – 2
03.02.2017 20:00 Reims – Tours 1 – 1
03.02.2017 20:00 Strasbourg – Ajaccio 2 – 0
03.02.2017 20:00 Le Havre – Red Star 1 – 1
03.02.2017 20:00 Laval – Valenciennes 0 – 0
03.02.2017 20:00 Amiens – Nimes 1 – 2
03.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Clermont Foot 2 – 1
04.02.2017 15:00 Brest – Sochaux 2 – 0
04.02.2017 15:00 Auxerre – Orléans 0 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2017 19:00 Red Star – ACA Ajaccio 2 – 0
06.02.2017 20:50 Valenciennes – Le Havre 0 – 0
07.02.2017 21:00 Troyes – Strasbourg 4 – 0
07.02.2017 21:00 Tours – Amiens 0 – 3
07.02.2017 21:00 Sochaux – Auxerre 0 – 1
07.02.2017 21:00 Orléans – Laval 2 – 1
07.02.2017 21:00 Nimes – Niort 3 – 0
07.02.2017 21:00 Ajaccio – Reims 1 – 1
07.02.2017 21:00 Clermont Foot – Brest 1 – 1
07.02.2017 21:00 Bourg Peronnas – Lens 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 Niort – Troyes 3 – 2
10.02.2017 20:00 Nimes – Tours 1 – 1
10.02.2017 20:00 Le Havre – Bourg Peronnas 3 – 0
10.02.2017 20:00 Laval – Red Star 1 – 1
10.02.2017 20:00 Auxerre – Brest 3 – 1
10.02.2017 20:00 Amiens – Ajaccio 4 – 0
10.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Valenciennes 3 – 2
11.02.2017 15:00 Reims – Sochaux 0 – 1
13.02.2017 19:00 Strasbourg – Orléans 3 – 2
13.02.2017 20:45 Lens – Clermont Foot 3 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Valenciennes – Amiens 1 – 1
17.02.2017 20:00 Troyes – Nimes 0 – 0
17.02.2017 20:00 Sochaux – Laval 1 – 1
17.02.2017 20:00 Red Star – Strasbourg 1 – 1
17.02.2017 20:00 Ajaccio – Niort 1 – 0
17.02.2017 20:00 Clermont Foot – Reims 0 – 1
17.02.2017 20:00 Bourg Peronnas – Tours 3 – 2
17.02.2017 20:00 Auxerre – ACA Ajaccio 1 – 0
18.02.2017 15:00 Brest – Le Havre 2 – 0
20.02.2017 20:45 Orléans – Lens 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 18:30 Strasbourg – Tours 4 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Tours – Troyes 0 – 0
24.02.2017 20:00 Strasbourg – Clermont Foot 0 – 2
24.02.2017 20:00 Niort – Red Star 2 – 3
24.02.2017 20:00 Nimes – Ajaccio 1 – 1
24.02.2017 20:00 Le Havre – Auxerre 1 – 0
24.02.2017 20:00 Laval – Bourg Peronnas 2 – 4
24.02.2017 20:00 Amiens – Orléans 0 – 2
24.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Sochaux 0 – 0
25.02.2017 15:00 Lens – Valenciennes 2 – 0
27.02.2017 20:45 Reims – Brest 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 Sochaux – Le Havre 0 – 1
03.03.2017 20:00 Red Star – Lens 2 – 3
03.03.2017 20:00 Ajaccio – Tours 2 – 2
03.03.2017 20:00 Clermont Foot – Laval 1 – 1
03.03.2017 20:00 Brest – ACA Ajaccio 1 – 2
03.03.2017 20:00 Bourg Peronnas – Nimes 0 – 1
03.03.2017 20:00 Auxerre – Reims 1 – 2
04.03.2017 15:00 Orléans – Niort 1 – 1
04.03.2017 15:00 Troyes – Amiens 4 – 0
06.03.2017 20:45 Valenciennes – Strasbourg 2 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 Tours – Orléans 3 – 1
10.03.2017 20:00 Reims – ACA Ajaccio 3 – 0
10.03.2017 20:00 Niort – Valenciennes 2 – 1
10.03.2017 20:00 Nimes – Red Star 2 – 0
10.03.2017 20:00 Amiens – Bourg Peronnas 2 – 1
10.03.2017 20:00 Le Havre – Clermont Foot 0 – 1
10.03.2017 20:00 Laval – Auxerre 0 – 0
10.03.2017 20:00 Ajaccio – Troyes 3 – 1
11.03.2017 15:00 Strasbourg – Brest 4 – 1
13.03.2017 20:45 Lens – Sochaux 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Valenciennes – Tours 0 – 4
17.03.2017 20:00 Sochaux – Nimes 2 – 1
17.03.2017 20:00 Red Star – Amiens 0 – 1
17.03.2017 20:00 Orléans – Ajaccio 1 – 1
17.03.2017 20:00 Clermont Foot – Niort 0 – 1
17.03.2017 20:00 Brest – Laval 3 – 0
17.03.2017 20:00 Bourg Peronnas – Troyes 2 – 4
17.03.2017 20:00 ACA Ajaccio – Le Havre 0 – 0
18.03.2017 15:00 Reims – Lens 0 – 2
20.03.2017 20:45 Auxerre – Strasbourg 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 Niort – Auxerre 1 – 0
31.03.2017 20:00 Nimes – Valenciennes 1 – 0
31.03.2017 20:00 Troyes – Orléans 4 – 2
31.03.2017 20:00 Le Havre – Reims 1 – 1
31.03.2017 20:00 Laval – ACA Ajaccio 1 – 1
31.03.2017 20:00 Ajaccio – Bourg Peronnas 2 – 3
31.03.2017 20:00 Amiens – Clermont Foot 0 – 1
31.03.2017 20:00 Tours – Red Star 3 – 1
01.04.2017 15:00 Lens – Brest 0 – 2
03.04.2017 20:45 Strasbourg – Sochaux 2 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Valenciennes – Troyes 2 – 0
07.04.2017 20:00 Sochaux – Niort 2 – 2
07.04.2017 20:00 Orléans – Bourg Peronnas 1 – 0
07.04.2017 20:00 Le Havre – Laval 2 – 0
07.04.2017 20:00 Clermont Foot – Nimes 2 – 3
07.04.2017 20:00 Brest – Tours 1 – 1
07.04.2017 20:00 Auxerre – Amiens 1 – 0
08.04.2017 15:00 Red Star – Ajaccio 0 – 3
08.04.2017 15:00 Reims – Strasbourg 1 – 1
10.04.2017 20:45 ACA Ajaccio – Lens 3 – 6

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:00 Troyes – Red Star 3 – 2
14.04.2017 20:00 Tours – Sochaux 3 – 1
14.04.2017 20:00 Niort – Brest 0 – 3
14.04.2017 20:00 Nimes – Orléans 2 – 0
14.04.2017 20:00 Laval – Reims 5 – 2
14.04.2017 20:00 Ajaccio – Clermont Foot 4 – 4
14.04.2017 20:00 Bourg Peronnas – Valenciennes 0 – 2
14.04.2017 20:00 Amiens – Le Havre 2 – 0
15.04.2017 15:00 Lens – Auxerre 0 – 1
17.04.2017 20:45 Strasbourg – ACA Ajaccio 4 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Red Star – Bourg Peronnas 4 – 1
21.04.2017 20:00 Sochaux – Ajaccio 1 – 2
21.04.2017 20:00 Laval – Strasbourg 1 – 2
21.04.2017 20:00 Clermont Foot – Troyes 1 – 1
21.04.2017 20:00 Valenciennes – Orléans 4 – 0
21.04.2017 20:00 Auxerre – Tours 1 – 1
21.04.2017 20:00 ACA Ajaccio – Niort 3 – 1
21.04.2017 20:00 Reims – Nimes 1 – 1
22.04.2017 15:00 Brest – Amiens 2 – 3
24.04.2017 20:45 Le Havre – Lens 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Strasbourg – Le Havre 2 – 0
28.04.2017 20:00 Orléans – Red Star 4 – 0
28.04.2017 20:00 Niort – Reims 0 – 3
28.04.2017 20:00 Nimes – Auxerre 0 – 1
28.04.2017 20:00 Tours – Clermont Foot 3 – 0
28.04.2017 20:00 Ajaccio – Valenciennes 1 – 0
28.04.2017 20:00 Bourg Peronnas – Sochaux 0 – 1
28.04.2017 20:00 Amiens – ACA Ajaccio 2 – 1
29.04.2017 15:00 Troyes – Brest 1 – 0
01.05.2017 20:45 Lens – Laval 2 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Valenciennes – Red Star 0 – 0
05.05.2017 20:00 Sochaux – Amiens 1 – 2
05.05.2017 20:00 Reims – Orléans 0 – 2
05.05.2017 20:00 Le Havre – Niort 0 – 0
05.05.2017 20:00 Laval – Tours 1 – 3
05.05.2017 20:00 Clermont Foot – Bourg Peronnas 2 – 3
05.05.2017 20:00 Auxerre – Troyes 2 – 3
06.05.2017 15:00 Brest – Nimes 2 – 3
08.05.2017 19:00 ACA Ajaccio – Ajaccio 1 – 0
08.05.2017 20:45 Lens – Strasbourg 1 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:30 Red Star – Sochaux 1 – 1
12.05.2017 20:30 Tours – Le Havre 0 – 4
12.05.2017 20:30 Troyes – Reims 2 – 0
12.05.2017 20:30 Valenciennes – Auxerre 0 – 0
12.05.2017 20:30 Orléans – Clermont Foot 2 – 2
12.05.2017 20:30 Niort – Strasbourg 2 – 2
12.05.2017 20:30 Nimes – ACA Ajaccio 3 – 1
12.05.2017 20:30 Ajaccio – Lens 0 – 4
12.05.2017 20:30 Bourg Peronnas – Brest 1 – 2
12.05.2017 20:30 Amiens – Laval 3 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 20:30 Sochaux – Troyes 2 – 3
19.05.2017 20:30 Reims – Amiens 1 – 2
19.05.2017 20:30 Lens – Niort 3 – 1
19.05.2017 20:30 Le Havre – Orléans 4 – 1
19.05.2017 20:30 Laval – Nimes 1 – 2
19.05.2017 20:30 Clermont Foot – Valenciennes 1 – 0
19.05.2017 20:30 Brest – Ajaccio 6 – 2
19.05.2017 20:30 Auxerre – Red Star 1 – 0
19.05.2017 20:30 ACA Ajaccio – Tours 3 – 2
19.05.2017 20:30 Strasbourg – Bourg Peronnas 2 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Laval
Nimes
1 – 2
19. maj 20:30
Færdig
Strasbourg
Bourg Peronnas
2 – 1
19. maj 20:30
Færdig
ACA Ajaccio
Tours
3 – 2
19. maj 20:30
Færdig
Auxerre
Red Star
1 – 0
19. maj 20:30
Færdig
Brest
Ajaccio
6 – 2
19. maj 20:30
Færdig
Clermont Foot
Valenciennes
1 – 0
19. maj 20:30
Færdig
Le Havre
Orléans
4 – 1
19. maj 20:30
Færdig
Lens
Niort
3 – 1
19. maj 20:30
Færdig
Reims
Amiens
1 – 2
19. maj 20:30
Færdig
Sochaux
Troyes
2 – 3
19. maj 20:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Frankrig