LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chateauroux 34 16 11 7 43 - 35 59
2. Quevilly 34 15 13 6 50 - 37 58
3. Paris FC 34 15 9 10 30 - 18 54
4. Marseille Consolat 34 16 6 12 52 - 44 54
5. Chambly 34 14 12 8 42 - 34 54
6. Dunkerque 34 15 8 11 51 - 37 53
7. Lyon la Duchere 34 14 8 12 40 - 37 50
8. AS Beziers 34 14 8 12 44 - 41 50
9. Boulogne 34 13 10 11 47 - 38 49
10. Avranches 34 12 10 12 47 - 46 46
11. Concarneau 34 13 7 14 38 - 43 46
12. Creteil 34 12 6 16 40 - 49 42
13. Les Herbiers 34 8 15 11 38 - 42 39
14. Pau 34 8 14 12 28 - 37 38
15. Epinal 34 8 13 13 33 - 39 37
16. CA Bastia 34 9 9 16 34 - 53 36
17. Sedan 34 9 8 17 39 - 52 35
18. ASM Belfort 34 8 7 19 32 - 46 31
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,17 728 2,38 120 (39,2 %) 87 (28,4 %) 99 (32,4 %)
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chateauroux 17 7 5 5 22 - 24 26
2. Quevilly 17 7 6 4 26 - 18 27
3. Paris FC 17 9 4 4 13 - 6 31
4. Marseille Consolat 17 10 4 3 28 - 19 34
5. Chambly 17 8 7 2 25 - 14 31
6. Dunkerque 17 8 5 4 26 - 14 29
7. Lyon la Duchere 17 8 4 5 24 - 18 28
8. AS Beziers 17 9 3 5 28 - 22 30
9. Boulogne 17 6 5 6 22 - 14 23
10. Avranches 17 6 4 7 23 - 22 22
11. Concarneau 17 8 5 4 20 - 15 29
12. Creteil 17 6 3 8 21 - 26 21
13. Les Herbiers 17 5 6 6 22 - 21 21
14. Pau 17 4 9 4 14 - 14 21
15. Epinal 17 3 6 8 17 - 25 15
16. CA Bastia 17 7 4 6 21 - 22 25
17. Sedan 17 6 4 7 25 - 23 22
18. ASM Belfort 17 3 3 11 12 - 22 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,17 728 2,38 120 (39,2 %) 87 (28,4 %) 99 (32,4 %)
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chateauroux 17 9 6 2 21 - 11 33
2. Quevilly 17 8 7 2 24 - 19 31
3. Paris FC 17 6 5 6 17 - 12 23
4. Marseille Consolat 17 6 2 9 24 - 25 20
5. Chambly 17 6 5 6 17 - 20 23
6. Dunkerque 17 7 3 7 25 - 23 24
7. Lyon la Duchere 17 6 4 7 16 - 19 22
8. AS Beziers 17 5 5 7 16 - 19 20
9. Boulogne 17 7 5 5 25 - 24 26
10. Avranches 17 6 6 5 24 - 24 24
11. Concarneau 17 5 2 10 18 - 28 17
12. Creteil 17 6 3 8 19 - 23 21
13. Les Herbiers 17 3 9 5 16 - 21 18
14. Pau 17 4 5 8 14 - 23 17
15. Epinal 17 5 7 5 16 - 14 22
16. CA Bastia 17 2 5 10 13 - 31 11
17. Sedan 17 3 4 10 14 - 29 13
18. ASM Belfort 17 5 4 8 20 - 24 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,17 728 2,38 120 (39,2 %) 87 (28,4 %) 99 (32,4 %)
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Chateauroux 13 7 1,26 1,03
2. Quevilly 9 5 1,47 1,09
3. Paris FC 19 13 0,88 0,53
4. Marseille Consolat 8 6 1,53 1,29
5. Chambly 14 12 1,24 1,00
6. Dunkerque 12 9 1,50 1,09
7. Lyon la Duchere 12 9 1,18 1,09
8. AS Beziers 10 9 1,29 1,21
9. Boulogne 11 9 1,38 1,12
10. Avranches 6 9 1,38 1,35
11. Concarneau 15 11 1,12 1,26
12. Creteil 7 10 1,18 1,44
13. Les Herbiers 6 9 1,12 1,24
14. Pau 12 14 0,82 1,09
15. Epinal 12 14 0,97 1,15
16. CA Bastia 8 15 1,00 1,56
17. Sedan 4 11 1,15 1,53
18. ASM Belfort 8 14 0,94 1,35
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,17 728 2,38 120 (39,2 %) 87 (28,4 %) 99 (32,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
Opdateret:
19/5-2017 20:16
Frankrig
National (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

340079

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 20:00 Les Herbiers – Chateauroux 0 – 2
05.08.2016 20:00 Quevilly – Chambly 0 – 1
05.08.2016 20:00 ASM Belfort – AS Beziers 0 – 1
05.08.2016 20:00 CA Bastia – Marseille Consolat 3 – 2
05.08.2016 20:00 Creteil – Paris FC 1 – 3
05.08.2016 20:00 Avranches – Sedan 1 – 1
05.08.2016 20:00 Pau – Concarneau 0 – 0
05.08.2016 20:00 Lyon la Duchere – Epinal 3 – 2
05.08.2016 20:05 Boulogne – Dunkerque 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Concarneau – Sedan 3 – 0
12.08.2016 20:00 Marseille Consolat – Creteil 0 – 2
12.08.2016 20:00 Paris FC – Avranches 0 – 1
12.08.2016 20:00 Chambly – Boulogne 0 – 0
12.08.2016 20:00 Chateauroux – Quevilly 0 – 3
12.08.2016 20:00 Pau – Lyon la Duchere 0 – 1
12.08.2016 20:00 Epinal – Les Herbiers 1 – 1
12.08.2016 20:00 AS Beziers – CA Bastia 1 – 1
12.08.2016 20:05 Dunkerque – ASM Belfort 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Creteil – AS Beziers 0 – 3
19.08.2016 20:00 Lyon la Duchere – Concarneau 0 – 2
19.08.2016 20:00 Les Herbiers – Pau 2 – 2
19.08.2016 20:00 Avranches – Marseille Consolat 2 – 0
19.08.2016 20:00 ASM Belfort – Chambly 0 – 0
19.08.2016 20:00 Sedan – Paris FC 0 – 0
19.08.2016 20:00 Boulogne – Chateauroux 1 – 1
19.08.2016 20:00 CA Bastia – Dunkerque 0 – 4
19.08.2016 20:00 Quevilly – Epinal 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2016 20:00 Pau – Quevilly 2 – 2
26.08.2016 20:00 Concarneau – Paris FC 1 – 0
26.08.2016 20:00 Lyon la Duchere – Les Herbiers 2 – 1
26.08.2016 20:00 Chateauroux – ASM Belfort 3 – 1
26.08.2016 20:00 Dunkerque – Creteil 2 – 1
26.08.2016 20:00 Marseille Consolat – Sedan 3 – 0
26.08.2016 20:00 AS Beziers – Avranches 2 – 3
26.08.2016 20:00 Epinal – Boulogne 2 – 4
26.08.2016 20:05 Chambly – CA Bastia 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 20:00 Sedan – AS Beziers 2 – 0
02.09.2016 20:00 Avranches – Dunkerque 3 – 3
02.09.2016 20:00 Creteil – Chambly 3 – 0
02.09.2016 20:00 CA Bastia – Chateauroux 2 – 0
02.09.2016 20:00 Les Herbiers – Concarneau 3 – 1
02.09.2016 20:00 ASM Belfort – Epinal 1 – 0
02.09.2016 20:00 Boulogne – Pau 3 – 0
02.09.2016 20:05 Quevilly – Lyon la Duchere 3 – 1
03.09.2016 17:00 Paris FC – Marseille Consolat 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:00 Chambly – Avranches 3 – 1
09.09.2016 20:00 Concarneau – Marseille Consolat 2 – 0
09.09.2016 20:00 AS Beziers – Paris FC 1 – 0
09.09.2016 20:00 Les Herbiers – Quevilly 1 – 2
09.09.2016 20:00 Lyon la Duchere – Boulogne 1 – 2
09.09.2016 20:00 Pau – ASM Belfort 2 – 1
09.09.2016 20:00 Epinal – CA Bastia 1 – 1
09.09.2016 20:05 Dunkerque – Sedan 2 – 0
10.09.2016 15:05 Chateauroux – Creteil 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:00 Marseille Consolat – AS Beziers 2 – 1
16.09.2016 20:00 Quevilly – Concarneau 0 – 3
16.09.2016 20:00 Avranches – Chateauroux 0 – 1
16.09.2016 20:00 Sedan – Chambly 0 – 1
16.09.2016 20:00 Creteil – Epinal 0 – 0
16.09.2016 20:00 ASM Belfort – Lyon la Duchere 0 – 1
16.09.2016 20:00 Boulogne – Les Herbiers 3 – 0
16.09.2016 20:05 CA Bastia – Pau 2 – 1
17.09.2016 15:00 Paris FC – Dunkerque 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:00 Les Herbiers – ASM Belfort 2 – 3
23.09.2016 20:00 Epinal – Avranches 0 – 1
23.09.2016 20:00 Chateauroux – Sedan 2 – 2
23.09.2016 20:00 Pau – Creteil 1 – 2
23.09.2016 20:00 Concarneau – AS Beziers 2 – 1
23.09.2016 20:00 Lyon la Duchere – CA Bastia 1 – 0
23.09.2016 20:00 Dunkerque – Marseille Consolat 1 – 2
23.09.2016 20:05 Chambly – Paris FC 2 – 0
24.09.2016 15:00 Quevilly – Boulogne 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:00 Sedan – Epinal 1 – 2
30.09.2016 20:00 Creteil – Lyon la Duchere 2 – 1
30.09.2016 20:00 Paris FC – Chateauroux 0 – 1
30.09.2016 20:00 ASM Belfort – Quevilly 0 – 1
30.09.2016 20:00 AS Beziers – Dunkerque 1 – 0
30.09.2016 20:00 Avranches – Pau 1 – 1
30.09.2016 20:05 CA Bastia – Les Herbiers 1 – 2
30.09.2016 20:05 Marseille Consolat – Chambly 1 – 0
01.10.2016 15:00 Boulogne – Concarneau 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2016 20:00 Pau – Sedan 2 – 1
14.10.2016 20:00 Les Herbiers – Creteil 2 – 2
14.10.2016 20:00 Epinal – Paris FC 0 – 0
14.10.2016 20:00 Quevilly – CA Bastia 1 – 2
14.10.2016 20:00 Chateauroux – Marseille Consolat 2 – 1
14.10.2016 20:00 Lyon la Duchere – Avranches 2 – 2
14.10.2016 20:00 Chambly – AS Beziers 0 – 0
14.10.2016 20:00 Boulogne – ASM Belfort 1 – 1
15.10.2016 14:45 Concarneau – Dunkerque 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 ASM Belfort – Concarneau 0 – 1
28.10.2016 20:00 Avranches – Les Herbiers 2 – 2
28.10.2016 20:00 Sedan – Lyon la Duchere 2 – 1
28.10.2016 20:00 Creteil – Quevilly 1 – 1
28.10.2016 20:00 CA Bastia – Boulogne 1 – 1
28.10.2016 20:00 Marseille Consolat – Epinal 0 – 0
29.10.2016 15:00 Dunkerque – Chambly 0 – 0
29.10.2016 20:00 Paris FC – Pau 0 – 1
29.10.2016 20:00 AS Beziers – Chateauroux 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:00 Quevilly – Avranches 1 – 1
04.11.2016 20:00 Les Herbiers – Sedan 3 – 1
04.11.2016 20:00 Epinal – AS Beziers 0 – 0
04.11.2016 20:00 Boulogne – Creteil 0 – 1
04.11.2016 20:00 Lyon la Duchere – Paris FC 1 – 1
04.11.2016 20:00 ASM Belfort – CA Bastia 2 – 2
04.11.2016 20:00 Pau – Marseille Consolat 0 – 2
04.11.2016 20:00 Chateauroux – Dunkerque 0 – 1
05.11.2016 15:00 Concarneau – Chambly 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Avranches – Boulogne 1 – 3
18.11.2016 20:00 Dunkerque – Epinal 0 – 1
18.11.2016 20:00 Marseille Consolat – Lyon la Duchere 0 – 0
18.11.2016 20:00 CA Bastia – Concarneau 3 – 2
18.11.2016 20:00 Paris FC – Les Herbiers 0 – 0
18.11.2016 20:00 Creteil – ASM Belfort 0 – 1
18.11.2016 20:00 Sedan – Quevilly 0 – 1
18.11.2016 20:00 AS Beziers – Pau 0 – 2
20.11.2016 14:45 Chambly – Chateauroux 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 15:00 Pau – Dunkerque 1 – 1
25.11.2016 20:00 Lyon la Duchere – AS Beziers 3 – 0
25.11.2016 20:00 ASM Belfort – Avranches 2 – 2
25.11.2016 20:00 Boulogne – Sedan 2 – 1
25.11.2016 20:00 CA Bastia – Creteil 4 – 0
25.11.2016 20:00 Quevilly – Paris FC 1 – 1
25.11.2016 20:00 Les Herbiers – Marseille Consolat 2 – 1
25.11.2016 20:00 Epinal – Chambly 3 – 5
27.11.2016 14:00 Concarneau – Chateauroux 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 Dunkerque – Lyon la Duchere 3 – 0
09.12.2016 20:00 AS Beziers – Les Herbiers 1 – 0
09.12.2016 20:00 Marseille Consolat – Quevilly 2 – 2
09.12.2016 20:00 Chateauroux – Epinal 0 – 5
09.12.2016 20:00 Sedan – ASM Belfort 1 – 1
09.12.2016 20:00 Avranches – CA Bastia 2 – 0
09.12.2016 20:00 Paris FC – Boulogne 1 – 2
09.12.2016 20:00 Chambly – Pau 0 – 0
10.12.2016 15:00 Creteil – Concarneau 0 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 20:00 Pau – Chateauroux 1 – 1
16.12.2016 20:00 Concarneau – Epinal 1 – 1
16.12.2016 20:00 Creteil – Avranches 2 – 2
16.12.2016 20:00 Lyon la Duchere – Chambly 2 – 0
16.12.2016 20:00 Les Herbiers – Dunkerque 1 – 0
16.12.2016 20:00 Quevilly – AS Beziers 1 – 1
16.12.2016 20:00 ASM Belfort – Paris FC 0 – 2
16.12.2016 20:00 CA Bastia – Sedan 2 – 0
17.12.2016 14:45 Boulogne – Marseille Consolat 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 18:00 Chateauroux – Lyon la Duchere 0 – 0
21.12.2016 19:00 Concarneau – Avranches 1 – 0
21.12.2016 20:00 AS Beziers – Boulogne 2 – 1
21.12.2016 20:00 Paris FC – CA Bastia 1 – 0
21.12.2016 20:00 Chambly – Les Herbiers 1 – 1
21.12.2016 20:00 Sedan – Creteil 3 – 2
21.12.2016 20:00 Dunkerque – Quevilly 1 – 2
21.12.2016 20:05 Marseille Consolat – ASM Belfort 1 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Creteil – Marseille Consolat 2 – 1
13.01.2017 20:00 Avranches – Paris FC 0 – 1
13.01.2017 20:00 Lyon la Duchere – Pau 1 – 0
13.01.2017 20:00 Les Herbiers – Epinal 0 – 0
13.01.2017 20:00 CA Bastia – AS Beziers 0 – 4
14.01.2017 14:35 Quevilly – Chateauroux 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:00 Pau – Les Herbiers 2 – 0
20.01.2017 20:00 AS Beziers – Creteil 1 – 1
20.01.2017 20:00 Dunkerque – CA Bastia 1 – 3
20.01.2017 20:00 Paris FC – Sedan 1 – 1
20.01.2017 20:00 Marseille Consolat – Avranches 2 – 1
20.01.2017 20:00 Concarneau – Lyon la Duchere 0 – 0
21.01.2017 14:45 Chateauroux – Boulogne 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 Creteil – Dunkerque 1 – 3
27.01.2017 20:00 Paris FC – Concarneau 1 – 0
27.01.2017 20:00 Quevilly – Pau 5 – 0
27.01.2017 20:00 Boulogne – Epinal 0 – 0
27.01.2017 20:00 CA Bastia – Chambly 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 ASM Belfort – Dunkerque 2 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Epinal – Pau 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Sedan – Concarneau 0 – 2
04.02.2017 18:00 Boulogne – Chambly 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 Dunkerque – Avranches 3 – 0
10.02.2017 20:00 AS Beziers – Sedan 2 – 1
10.02.2017 20:00 Pau – Boulogne 0 – 0
10.02.2017 20:00 Marseille Consolat – Paris FC 2 – 1
10.02.2017 20:00 Chambly – Creteil 2 – 1
10.02.2017 20:00 Concarneau – Les Herbiers 0 – 0
10.02.2017 20:00 Chateauroux – CA Bastia 5 – 0
10.02.2017 20:00 Epinal – ASM Belfort 0 – 1
11.02.2017 14:45 Lyon la Duchere – Quevilly 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 18:00 CA Bastia – Epinal 0 – 0
17.02.2017 19:00 Avranches – Chambly 0 – 2
17.02.2017 20:00 Boulogne – Lyon la Duchere 1 – 2
17.02.2017 20:00 ASM Belfort – Pau 0 – 1
17.02.2017 20:00 Sedan – Dunkerque 1 – 2
17.02.2017 20:00 Paris FC – AS Beziers 0 – 0
17.02.2017 20:00 Quevilly – Les Herbiers 1 – 1
17.02.2017 20:00 Creteil – Chateauroux 1 – 2
18.02.2017 15:00 Marseille Consolat – Concarneau 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Lyon la Duchere – ASM Belfort 0 – 2
24.02.2017 20:00 Les Herbiers – Boulogne 1 – 2
24.02.2017 20:00 AS Beziers – Marseille Consolat 1 – 1
24.02.2017 20:00 Pau – CA Bastia 0 – 0
24.02.2017 20:00 Dunkerque – Paris FC 1 – 0
24.02.2017 20:00 Epinal – Creteil 0 – 1
24.02.2017 20:00 Chambly – Sedan 1 – 2
24.02.2017 20:00 Chateauroux – Avranches 2 – 1
25.02.2017 14:45 Concarneau – Quevilly 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 Les Herbiers – Lyon la Duchere 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 Chambly – ASM Belfort 3 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 Sedan – Marseille Consolat 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 18:00 Epinal – Quevilly 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 18:00 Avranches – AS Beziers 2 – 1
07.03.2017 20:00 ASM Belfort – Chateauroux 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 ASM Belfort – Les Herbiers 0 – 1
10.03.2017 20:00 Marseille Consolat – Dunkerque 3 – 2
10.03.2017 20:00 AS Beziers – Concarneau 3 – 1
10.03.2017 20:00 CA Bastia – Lyon la Duchere 0 – 1
10.03.2017 20:00 Avranches – Epinal 4 – 1
10.03.2017 20:00 Creteil – Pau 3 – 1
10.03.2017 20:00 Paris FC – Chambly 2 – 0
11.03.2017 14:30 Boulogne – Quevilly 2 – 2
11.03.2017 15:00 Sedan – Chateauroux 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Quevilly – ASM Belfort 4 – 2
17.03.2017 20:00 Chambly – Marseille Consolat 2 – 1
17.03.2017 20:00 Les Herbiers – CA Bastia 2 – 0
17.03.2017 20:00 Chateauroux – Paris FC 0 – 5
17.03.2017 20:00 Lyon la Duchere – Creteil 2 – 0
17.03.2017 20:00 Epinal – Sedan 1 – 1
17.03.2017 20:00 Pau – Avranches 0 – 0
17.03.2017 20:00 Dunkerque – AS Beziers 3 – 0
18.03.2017 14:45 Concarneau – Boulogne 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 20:00 Marseille Consolat – Chateauroux 1 – 3
24.03.2017 20:00 CA Bastia – Quevilly 1 – 1
24.03.2017 20:00 Paris FC – Epinal 1 – 0
24.03.2017 20:00 Creteil – Les Herbiers 2 – 3
24.03.2017 20:00 Sedan – Pau 2 – 0
24.03.2017 20:00 Avranches – Lyon la Duchere 0 – 2
24.03.2017 20:05 ASM Belfort – Boulogne 0 – 2
25.03.2017 15:00 Dunkerque – Concarneau 3 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 Concarneau – ASM Belfort 1 – 0
31.03.2017 20:00 Epinal – Marseille Consolat 2 – 4
31.03.2017 20:00 Boulogne – CA Bastia 0 – 0
31.03.2017 20:00 Pau – Paris FC 1 – 1
31.03.2017 20:00 Lyon la Duchere – Sedan 0 – 1
31.03.2017 20:00 Chateauroux – AS Beziers 1 – 2
31.03.2017 20:00 Les Herbiers – Avranches 1 – 1
31.03.2017 20:00 Chambly – Dunkerque 1 – 1
01.04.2017 14:45 Quevilly – Creteil 1 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:00 AS Beziers – Chambly 5 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 CA Bastia – ASM Belfort 0 – 0
07.04.2017 20:00 Paris FC – Lyon la Duchere 1 – 0
07.04.2017 20:00 Creteil – Boulogne 0 – 1
07.04.2017 20:00 Sedan – Les Herbiers 1 – 1
07.04.2017 20:00 Marseille Consolat – Pau 2 – 1
07.04.2017 20:00 AS Beziers – Epinal 1 – 2
08.04.2017 15:00 Dunkerque – Chateauroux 1 – 1
08.04.2017 18:00 Chambly – Concarneau 3 – 3
08.04.2017 18:00 Avranches – Quevilly 0 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:00 Les Herbiers – Paris FC 0 – 1
14.04.2017 20:00 Pau – AS Beziers 0 – 1
14.04.2017 20:00 Chateauroux – Chambly 1 – 1
14.04.2017 20:00 Epinal – Dunkerque 1 – 0
14.04.2017 20:00 Concarneau – CA Bastia 1 – 0
14.04.2017 20:00 Boulogne – Avranches 1 – 2
14.04.2017 20:00 Quevilly – Sedan 2 – 0
14.04.2017 20:00 ASM Belfort – Creteil 1 – 0
15.04.2017 15:00 Lyon la Duchere – Marseille Consolat 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 AS Beziers – Lyon la Duchere 2 – 3
21.04.2017 20:00 Sedan – Boulogne 2 – 2
21.04.2017 20:00 Avranches – ASM Belfort 2 – 1
21.04.2017 20:00 Chambly – Epinal 0 – 1
21.04.2017 20:00 Dunkerque – Pau 0 – 0
21.04.2017 20:00 Marseille Consolat – Les Herbiers 1 – 1
21.04.2017 20:00 Paris FC – Quevilly 0 – 0
21.04.2017 20:00 Creteil – CA Bastia 2 – 1
22.04.2017 15:00 Chateauroux – Concarneau 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2017 20:00 Pau – Chambly 1 – 1
28.04.2017 20:00 Concarneau – Creteil 1 – 3
28.04.2017 20:00 Les Herbiers – AS Beziers 1 – 1
28.04.2017 20:00 Epinal – Chateauroux 0 – 2
28.04.2017 20:00 Lyon la Duchere – Dunkerque 4 – 1
28.04.2017 20:00 CA Bastia – Avranches 1 – 2
28.04.2017 20:00 ASM Belfort – Sedan 1 – 2
28.04.2017 20:00 Boulogne – Paris FC 0 – 1
29.04.2017 15:00 Quevilly – Marseille Consolat 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 20:05 Sedan – CA Bastia 7 – 1
05.05.2017 20:00 AS Beziers – Quevilly 2 – 1
05.05.2017 20:00 Avranches – Creteil 0 – 2
05.05.2017 20:00 Epinal – Concarneau 2 – 0
05.05.2017 20:00 Chateauroux – Pau 1 – 0
05.05.2017 20:00 Chambly – Lyon la Duchere 2 – 1
05.05.2017 20:00 Dunkerque – Les Herbiers 2 – 1
05.05.2017 20:00 Paris FC – ASM Belfort 1 – 0
06.05.2017 14:35 Marseille Consolat – Boulogne 4 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:00 Creteil – Sedan 1 – 0
12.05.2017 20:00 Boulogne – AS Beziers 2 – 0
12.05.2017 20:00 Pau – Epinal 1 – 0
12.05.2017 20:00 Avranches – Concarneau 3 – 0
12.05.2017 20:00 CA Bastia – Paris FC 1 – 0
12.05.2017 20:00 ASM Belfort – Marseille Consolat 3 – 2
12.05.2017 20:00 Quevilly – Dunkerque 2 – 0
12.05.2017 20:00 Les Herbiers – Chambly 0 – 1
12.05.2017 20:00 Lyon la Duchere – Chateauroux 0 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 18:15 Chambly – Quevilly 4 – 0
19.05.2017 18:15 Dunkerque – Boulogne 3 – 3
19.05.2017 18:15 Marseille Consolat – CA Bastia 3 – 2
19.05.2017 18:15 AS Beziers – ASM Belfort 3 – 2
19.05.2017 18:15 Paris FC – Creteil 2 – 0
19.05.2017 18:15 Sedan – Avranches 1 – 4
19.05.2017 18:15 Concarneau – Pau 0 – 3
19.05.2017 18:15 Epinal – Lyon la Duchere 2 – 1
19.05.2017 18:15 Chateauroux – Les Herbiers 1 – 1
Advertisement

Turneringer i Frankrig