LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 14 10 1 3 27 - 9 31
2. Torpedo Kutaisi 14 8 4 2 20 - 9 28
3. Samtredia 14 8 2 4 19 - 15 26
4. Lokomotiv Tbilisi 14 6 3 5 27 - 17 21
5. Chikhura 14 6 2 6 18 - 19 20
6. Saburtalo 14 6 1 7 18 - 17 19
7. Dila Gori 14 4 6 4 15 - 15 18
8. Dinamo Batumi 14 5 1 8 14 - 18 16
9. Kolkheti-1913 Poti 14 4 2 8 15 - 25 14
10. FC Shukura Kobuleti 14 0 4 10 8 - 37 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,70 181 2,59 26 (37,1 %) 13 (18,6 %) 31 (44,3 %)
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 7 6 0 1 17 - 5 18
2. Torpedo Kutaisi 7 4 2 1 8 - 5 14
3. Samtredia 7 2 2 3 6 - 8 8
4. Lokomotiv Tbilisi 7 3 2 2 14 - 9 11
5. Chikhura 7 4 1 2 11 - 7 13
6. Saburtalo 7 4 0 3 12 - 6 12
7. Dila Gori 7 1 2 4 5 - 8 5
8. Dinamo Batumi 7 1 1 5 6 - 10 4
9. Kolkheti-1913 Poti 7 1 1 5 4 - 14 4
10. FC Shukura Kobuleti 7 0 2 5 6 - 20 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,70 181 2,59 26 (37,1 %) 13 (18,6 %) 31 (44,3 %)
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 7 4 1 2 10 - 4 13
2. Torpedo Kutaisi 7 4 2 1 12 - 4 14
3. Samtredia 7 6 0 1 13 - 7 18
4. Lokomotiv Tbilisi 7 3 1 3 13 - 8 10
5. Chikhura 7 2 1 4 7 - 12 7
6. Saburtalo 7 2 1 4 6 - 11 7
7. Dila Gori 7 3 4 0 10 - 7 13
8. Dinamo Batumi 7 4 0 3 8 - 8 12
9. Kolkheti-1913 Poti 7 3 1 3 11 - 11 10
10. FC Shukura Kobuleti 7 0 2 5 2 - 17 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,70 181 2,59 26 (37,1 %) 13 (18,6 %) 31 (44,3 %)
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Dinamo Tbilisi 8 1 1,93 0,64
2. Torpedo Kutaisi 6 3 1,43 0,64
3. Samtredia 4 4 1,36 1,07
4. Lokomotiv Tbilisi 5 3 1,93 1,21
5. Chikhura 3 5 1,29 1,36
6. Saburtalo 5 4 1,29 1,21
7. Dila Gori 4 5 1,07 1,07
8. Dinamo Batumi 5 5 1,00 1,29
9. Kolkheti-1913 Poti 2 6 1,07 1,79
10. FC Shukura Kobuleti 2 8 0,57 2,64
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,70 181 2,59 26 (37,1 %) 13 (18,6 %) 31 (44,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Opdateret:
24/5-2017 17:58
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson

436065

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 11:05 Samtredia – FC Shukura Kobuleti 1 – 1
05.03.2017 12:00 Dinamo Tbilisi – Kolkheti-1913 Poti 1 – 0
05.03.2017 12:00 Lokomotiv Tbilisi – Dinamo Batumi 2 – 1
05.03.2017 15:00 Chikhura – Dila Gori 0 – 0
05.03.2017 15:00 Saburtalo – Torpedo Kutaisi 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 12:00 FC Shukura Kobuleti – Torpedo Kutaisi 1 – 1
11.03.2017 11:00 Lokomotiv Tbilisi – Dinamo Tbilisi 1 – 0
11.03.2017 12:00 Dila Gori – Dinamo Batumi 0 – 1
11.03.2017 12:00 Kolkheti-1913 Poti – Saburtalo 3 – 0
11.03.2017 12:00 Samtredia – Chikhura 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 11:00 Dinamo Tbilisi – Dila Gori 1 – 2
18.03.2017 16:05 Saburtalo – Lokomotiv Tbilisi 2 – 1
19.03.2017 13:00 Dinamo Batumi – Samtredia 0 – 1
19.03.2017 15:00 Chikhura – FC Shukura Kobuleti 3 – 1
19.03.2017 17:00 Torpedo Kutaisi – Kolkheti-1913 Poti 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:05 FC Shukura Kobuleti – Kolkheti-1913 Poti 2 – 4
01.04.2017 12:45 Lokomotiv Tbilisi – Torpedo Kutaisi 1 – 1
01.04.2017 14:30 Dila Gori – Saburtalo 0 – 1
02.04.2017 13:00 Samtredia – Dinamo Tbilisi 0 – 2
02.04.2017 15:30 Chikhura – Dinamo Batumi 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:00 Kolkheti-1913 Poti – Lokomotiv Tbilisi 0 – 5
04.04.2017 18:00 Torpedo Kutaisi – Dila Gori 1 – 1
05.04.2017 14:00 Dinamo Batumi – FC Shukura Kobuleti 2 – 0
05.04.2017 16:00 Dinamo Tbilisi – Chikhura 2 – 1
05.04.2017 18:00 Saburtalo – Samtredia 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 12:00 FC Shukura Kobuleti – Lokomotiv Tbilisi 0 – 5
08.04.2017 14:00 Dila Gori – Kolkheti-1913 Poti 1 – 1
09.04.2017 12:00 Samtredia – Torpedo Kutaisi 0 – 2
09.04.2017 14:00 Dinamo Batumi – Dinamo Tbilisi 0 – 1
09.04.2017 18:05 Chikhura – Saburtalo 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 14:00 Lokomotiv Tbilisi – Dila Gori 3 – 3
13.04.2017 12:00 Kolkheti-1913 Poti – Samtredia 1 – 2
13.04.2017 14:00 Dinamo Tbilisi – FC Shukura Kobuleti 5 – 0
13.04.2017 16:00 Saburtalo – Dinamo Batumi 2 – 0
13.04.2017 18:00 Torpedo Kutaisi – Chikhura 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 14:00 FC Shukura Kobuleti – Dila Gori 0 – 0
21.04.2017 18:00 Chikhura – Kolkheti-1913 Poti 3 – 1
22.04.2017 13:00 Samtredia – Lokomotiv Tbilisi 0 – 0
22.04.2017 15:00 Dinamo Batumi – Torpedo Kutaisi 1 – 3
23.04.2017 15:30 Dinamo Tbilisi – Saburtalo 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 14:00 Lokomotiv Tbilisi – Chikhura 5 – 0
29.04.2017 18:00 Saburtalo – FC Shukura Kobuleti 5 – 0
30.04.2017 11:30 Kolkheti-1913 Poti – Dinamo Batumi 0 – 1
30.04.2017 13:30 Dila Gori – Samtredia 1 – 2
30.04.2017 15:30 Torpedo Kutaisi – Dinamo Tbilisi 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 15:00 FC Shukura Kobuleti – Samtredia 0 – 2
05.05.2017 13:00 Kolkheti-1913 Poti – Dinamo Tbilisi 0 – 3
05.05.2017 15:00 Dila Gori – Chikhura 2 – 0
05.05.2017 17:00 Dinamo Batumi – Lokomotiv Tbilisi 1 – 2
05.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Saburtalo 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2017 17:00 Saburtalo – Kolkheti-1913 Poti 1 – 2
09.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – FC Shukura Kobuleti 1 – 0
10.05.2017 15:00 Dinamo Batumi – Dila Gori 2 – 3
10.05.2017 17:00 Dinamo Tbilisi – Lokomotiv Tbilisi 3 – 0
10.05.2017 19:00 Chikhura – Samtredia 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:30 Kolkheti-1913 Poti – Torpedo Kutaisi 0 – 3
14.05.2017 11:30 Lokomotiv Tbilisi – Saburtalo 1 – 2
14.05.2017 13:30 FC Shukura Kobuleti – Chikhura 1 – 4
14.05.2017 13:30 Samtredia – Dinamo Batumi 2 – 0
14.05.2017 15:30 Dila Gori – Dinamo Tbilisi 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 15:00 Kolkheti-1913 Poti – FC Shukura Kobuleti 0 – 0
20.05.2017 17:05 Saburtalo – Dila Gori 0 – 1
20.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Lokomotiv Tbilisi 2 – 0
21.05.2017 15:35 Dinamo Tbilisi – Samtredia 3 – 2
21.05.2017 17:35 Dinamo Batumi – Chikhura 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 16:00 Lokomotiv Tbilisi – Kolkheti-1913 Poti 1 – 2
23.05.2017 18:00 Dila Gori – Torpedo Kutaisi 0 – 2
24.05.2017 14:00 Chikhura – Dinamo Tbilisi 2 – 1
24.05.2017 16:00 Samtredia – Saburtalo 3 – 2
24.05.2017 16:00 FC Shukura Kobuleti – Dinamo Batumi 2 – 4

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 16:00 Kolkheti-1913 Poti – Dila Gori
28.05.2017 11:00 Lokomotiv Tbilisi – FC Shukura Kobuleti
28.05.2017 15:30 Saburtalo – Chikhura
28.05.2017 17:30 Torpedo Kutaisi – Samtredia
28.05.2017 19:00 Dinamo Tbilisi – Dinamo Batumi

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 15:30 FC Shukura Kobuleti – Dinamo Tbilisi
01.06.2017 18:00 Dinamo Batumi – Saburtalo
02.06.2017 15:30 Chikhura – Torpedo Kutaisi
02.06.2017 15:30 Samtredia – Kolkheti-1913 Poti
02.06.2017 17:30 Dila Gori – Lokomotiv Tbilisi

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 14:30 Lokomotiv Tbilisi – Samtredia
16.06.2017 16:30 Dila Gori – FC Shukura Kobuleti
16.06.2017 16:30 Kolkheti-1913 Poti – Chikhura
17.06.2017 16:30 Saburtalo – Dinamo Tbilisi
17.06.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Dinamo Batumi

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 14:30 Chikhura – Lokomotiv Tbilisi
20.06.2017 16:30 Samtredia – Dila Gori
21.06.2017 16:00 FC Shukura Kobuleti – Saburtalo
21.06.2017 17:00 Dinamo Batumi – Kolkheti-1913 Poti
21.06.2017 19:00 Dinamo Tbilisi – Torpedo Kutaisi
Advertisement

Seneste kampe

FC Shukura Kobuleti
Dinamo Batumi
2 – 4
24. maj 16:00
Færdig
Samtredia
Saburtalo
3 – 2
24. maj 16:00
Færdig
Chikhura
Dinamo Tbilisi
2 – 1
24. maj 14:00
Færdig
Dila Gori
Torpedo Kutaisi
0 – 2
23. maj 18:00
Færdig
Lokomotiv Tbilisi
Kolkheti-1913 Poti
1 – 2
23. maj 16:00
Færdig

Kommende kampe

Kolkheti-1913 Poti
Dila Gori
vs
27. maj 16:00
Ikke startet
Lokomotiv Tbilisi
FC Shukura Kobuleti
vs
28. maj 11:00
Ikke startet
Saburtalo
Chikhura
vs
28. maj 15:30
Ikke startet
Torpedo Kutaisi
Samtredia
vs
28. maj 17:30
Ikke startet
Dinamo Tbilisi
Dinamo Batumi
vs
28. maj 19:00
Ikke startet

Turneringer i Georgien