LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 38 25 5 8 75 - 35 80
2. Jong Ajax 38 23 7 8 93 - 54 76
3. Cambuur 38 22 5 11 78 - 42 71
4. Jong PSV 38 20 9 9 66 - 35 69
5. Breda 38 19 7 12 65 - 50 64
6. FC Volendam 38 17 11 10 63 - 44 62
7. MVV Maastricht 38 15 14 9 55 - 45 59
8. Almere City FC 38 17 8 13 74 - 66 59
9. FC Emmen 38 14 13 11 50 - 40 55
10. RKC Waalwijk 38 15 9 14 62 - 70 54
11. FC Eindhoven 38 15 8 15 64 - 71 53
12. De Graafschap 38 15 5 18 70 - 63 50
13. Helmond Sport 38 14 7 17 51 - 67 49
14. FC Den Bosch 38 12 9 17 48 - 67 45
15. FC Oss 38 12 5 21 67 - 95 41
16. Telstar 38 10 10 18 46 - 64 40
17. Fortuna Sittard 38 13 9 16 54 - 67 39
18. Jong FC Utrecht 38 10 7 21 50 - 71 37
19. Dordrecht 38 5 9 24 42 - 72 24
20. Achilles 29 38 5 7 26 37 - 92 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,30 1210 3,18 195 (51,3 %) 82 (21,6 %) 103 (27,1 %)
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 19 13 2 4 44 - 20 41
2. Jong Ajax 19 14 4 1 51 - 21 46
3. Cambuur 19 13 3 3 49 - 19 42
4. Jong PSV 19 15 1 3 42 - 17 46
5. Breda 19 11 5 3 34 - 19 38
6. FC Volendam 19 9 7 3 31 - 18 34
7. MVV Maastricht 19 9 8 2 32 - 17 35
8. Almere City FC 19 12 2 5 38 - 22 38
9. FC Emmen 19 9 5 5 23 - 14 32
10. RKC Waalwijk 19 9 4 6 34 - 27 31
11. FC Eindhoven 19 12 3 4 40 - 25 39
12. De Graafschap 19 12 2 5 48 - 29 38
13. Helmond Sport 19 10 4 5 30 - 23 34
14. FC Den Bosch 19 8 6 5 23 - 24 30
15. FC Oss 19 8 3 8 42 - 44 27
16. Telstar 19 6 6 7 27 - 33 24
17. Fortuna Sittard 19 11 4 4 39 - 24 37
18. Jong FC Utrecht 19 8 4 7 30 - 26 28
19. Dordrecht 19 4 5 10 24 - 35 17
20. Achilles 29 19 2 4 13 23 - 49 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,30 1210 3,18 195 (51,3 %) 82 (21,6 %) 103 (27,1 %)
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 19 12 3 4 31 - 15 39
2. Jong Ajax 19 9 3 7 42 - 33 30
3. Cambuur 19 9 2 8 29 - 23 29
4. Jong PSV 19 5 8 6 24 - 18 23
5. Breda 19 8 2 9 31 - 31 26
6. FC Volendam 19 8 4 7 32 - 26 28
7. MVV Maastricht 19 6 6 7 23 - 28 24
8. Almere City FC 19 5 6 8 36 - 44 21
9. FC Emmen 19 5 8 6 27 - 26 23
10. RKC Waalwijk 19 6 5 8 28 - 43 23
11. FC Eindhoven 19 3 5 11 24 - 46 14
12. De Graafschap 19 3 3 13 22 - 34 12
13. Helmond Sport 19 4 3 12 21 - 44 15
14. FC Den Bosch 19 4 3 12 25 - 43 15
15. FC Oss 19 4 2 13 25 - 51 14
16. Telstar 19 4 4 11 19 - 31 16
17. Fortuna Sittard 19 2 5 12 15 - 43 11
18. Jong FC Utrecht 19 2 3 14 20 - 45 9
19. Dordrecht 19 1 4 14 18 - 37 7
20. Achilles 29 19 3 3 13 14 - 43 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,30 1210 3,18 195 (51,3 %) 82 (21,6 %) 103 (27,1 %)
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. VVV-Venlo 18 7 1,97 0,92
2. Jong Ajax 8 3 2,45 1,42
3. Cambuur 13 6 2,05 1,11
4. Jong PSV 15 11 1,74 0,92
5. Breda 13 7 1,71 1,32
6. FC Volendam 8 7 1,66 1,16
7. MVV Maastricht 11 7 1,45 1,18
8. Almere City FC 8 4 1,95 1,74
9. FC Emmen 16 10 1,32 1,05
10. RKC Waalwijk 7 6 1,63 1,84
11. FC Eindhoven 5 9 1,68 1,87
12. De Graafschap 8 7 1,84 1,66
13. Helmond Sport 8 10 1,34 1,76
14. FC Den Bosch 9 10 1,26 1,76
15. FC Oss 2 10 1,76 2,50
16. Telstar 8 12 1,21 1,68
17. Fortuna Sittard 6 11 1,42 1,76
18. Jong FC Utrecht 5 10 1,32 1,87
19. Dordrecht 4 13 1,11 1,89
20. Achilles 29 3 15 0,97 2,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,30 1210 3,18 195 (51,3 %) 82 (21,6 %) 103 (27,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Mål    Spiller Klub
33    Tom Boere FC Oss
25    Piotr Parzyszek De Graafschap
22    Cyriel Dessers Breda
22    Sander van de Streek Cambuur
18    Soufyan Ahannach Almere City FC
18    Albert Gudmundsson Jong PSV
17    Sam Lammers Jong PSV
17    Pieter Langedijk RKC Waalwijk
16    Ralf Seuntjens VVV-Venlo
15    Mart Lieder FC Eindhoven
15    Václav Cerny Jong Ajax
15    Johan Voskamp RKC Waalwijk
14    Cas Peters FC Emmen
13    Martijn Barto Cambuur
13    Kevin van Kippersluis FC Volendam
13    Jordy Thomassen Helmond Sport
13    Vito van Crooy VVV-Venlo
12    Anthony van den Hurk De Graafschap
12    Rai Vloet FC Eindhoven
12    Clint Leemans VVV-Venlo
11    Stefano Lilipaly Cambuur
11    Mateo Cassierra Jong Ajax
11    Thomas Verheijdt MVV Maastricht
10    Erik Bakker Cambuur
10    Teije ten Den Helmond Sport
10    Abdelhak Nouri Jong Ajax
10    Jonathan Opoku VVV-Venlo
9    Rick ten Voorde Almere City FC
9    Alvin Daniels Dordrecht
9    Dario van den Buijs FC Eindhoven
9    Justin Mathieu FC Oss
9    Jack Tuyp FC Volendam
9    Joeri Schroyen MVV Maastricht
8    Sherjill MacDonald Almere City FC
8    Romero Regales FC Den Bosch
8    Djibril Dianessy Fortuna Sittard
8    Gyrano Kerk Jong FC Utrecht
8    Patrick Nkoyi MVV Maastricht
8    Fabian Serrarens Telstar
8    Joey Sleegers VVV-Venlo
7    Giovanni Korte Breda
7    Tarik Tissoudali Cambuur
7    Joel Thomas Dordrecht
7    Rogier Krohne FC Emmen
7    Kees Kwakman FC Volendam
7    Emrah Bassan Fortuna Sittard
7    Roald van Hout Fortuna Sittard
7    Nick Venema Jong FC Utrecht
7    Sylla Sow Jong FC Utrecht
7    Pablo Rosario Jong PSV
7    Kenny Anderson RKC Waalwijk
6    Niek Versteegen Achilles 29
6    Yener Arica Almere City FC
6    Sven Braken Almere City FC
6    Tim Siekman FC Emmen
6    Bert Steltenpool FC Volendam
6    Enzo Stroo FC Volendam
6    Finn Stokkers Fortuna Sittard
6    Ferry de Regt Fortuna Sittard
6    Furghill Zeldenrust Helmond Sport
6    Noussair Mazraoui Jong Ajax
6    Donny van de Beek Jong Ajax
6    Frenkie de Jong Jong Ajax
6    Fred Benson RKC Waalwijk
5    Tom Overtoom Almere City FC
5    Gaston Salasiwa Almere City FC
5    Robbie Haemhouts Breda
5    Jerge Hoefdraad Cambuur
5    Mark Diemers De Graafschap
5    Alessio Da Cruz Dordrecht
5    Niek Vossebelt FC Den Bosch
5    Alemao FC Eindhoven
5    Alexander Bannink FC Emmen
5    Pelle Clement Jong Ajax
5    Alessandro Ciranni MVV Maastricht
5    Dyon Gijzen MVV Maastricht
5    Moussa Sanoh RKC Waalwijk
5    Mohammed Ajnane Telstar
4    Boy van de Beek Achilles 29
4    Emir Smajic Achilles 29
4    Silvester van der Water Almere City FC
4    Arno Verschueren Breda
4    Mounir El Allouchi Breda
4    Jamairo Monteiro Cambuur
4    Youssef El Jebli De Graafschap
4    Elvio van Overbeek De Graafschap
4    Dean Koolhof De Graafschap
4    Michael Chacon Dordrecht
4    Arda Havar FC Den Bosch
4    Jort van der Sande FC Den Bosch
4    Zija Azizov FC Den Bosch
4    Jari Vandeputte FC Eindhoven
4    Issa Kallon FC Emmen
4    Fatih Kamaci FC Oss
4    Boban Lazic FC Oss
4    Rihairo Meulens FC Volendam
4    Abdelaziz Khalouta Fortuna Sittard
4    Steven Edwards Helmond Sport
4    Giovanni Hiwat Helmond Sport
4    Anwar El-Ghazi Jong Ajax
4    Kaj Sierhuis Jong Ajax
4    Darren Rosheuvel Jong FC Utrecht
4    Emrullah Güvenc MVV Maastricht
4    Liban Abdulahi Telstar
4    Denis Mahmudov Telstar
4    Guyon Philips Telstar
4    Torino Hunte VVV-Venlo
3    Thijs Hendriks Achilles 29
3    Kürsad Sürmeli Achilles 29
3    Jop van Steen Achilles 29
3    Antonio Stankov Achilles 29
3    Calvin Mac-Intosh Almere City FC
3    Jeffrey Rijsdijk Almere City FC
3    Jari Oosterwijk Breda
3    Bryan Smeets De Graafschap
3    Bart Straalman De Graafschap
3    Daryl van Mieghem De Graafschap
3    Jafar Arias Dordrecht
3    Ricky van Haaren Dordrecht
3    Joey Godee Dordrecht
3    Mario Bilate FC Den Bosch
3    Stefano Beltrame FC Den Bosch
3    Ben Santermans FC Den Bosch
3    Damiano Schet FC Den Bosch
3    Rafael Uiterloo FC Eindhoven
3    Fries Deschilder FC Eindhoven
3    Tibo van de Velde FC Eindhoven
3    Youri Loen FC Emmen
3    Cihat Celik FC Oss
3    Richard van der Venne FC Oss
3    Istvan Bakx FC Oss
3    Joey Veerman FC Volendam
3    Kevin Visser FC Volendam
3    Dennis van der Heijden FC Volendam
3    Gyliano van Velzen FC Volendam
3    Junior Torunarigha Fortuna Sittard
3    Gavin Vlijter Fortuna Sittard
3    Robert Braber Helmond Sport
3    Marc Höcher Helmond Sport
3    Gillian Justiana Helmond Sport
3    Ezra Walian Jong Ajax
3    Gino Dekker Jong Ajax
3    Richairo Zivkovic Jong Ajax
3    Carel Eiting Jong Ajax
3    Hamza Boukhari Jong FC Utrecht
3    Mitchell van Rooijen Jong FC Utrecht
3    Dani van der Moot Jong FC Utrecht
3    Nick Kuipers MVV Maastricht
3    Serginho Greene RKC Waalwijk
3    Daan Rienstra RKC Waalwijk
3    Naoyuki Yamazaki Telstar
3    Crescendo van Berkel Telstar
3    Oussama Zamouri Telstar
3    Danny Post VVV-Venlo
2    Imran Omar Achilles 29
2    Arsenio Valpoort Almere City FC
2    Thomas Agyepong Breda
2    Brandon Barker Breda
2    Manu Garcia Breda
2    Xander Houtkoop Cambuur
2    Ricardo Kip Cambuur
2    Jordy van Deelen Cambuur
2    Jan Lammers De Graafschap
2    Everon Pisas Dordrecht
2    Joris Kramer Dordrecht
2    Erol Erdal Alkan Dordrecht
2    Jordy van der Winden FC Den Bosch
2    Sebastiaan de Wilde FC Eindhoven
2    Kyle De Silva FC Eindhoven
2    Jinty Caenepeel FC Eindhoven
2    Henk Bos FC Emmen
2    Genero Zeefuik FC Emmen
2    Frank Olijve FC Emmen
2    Nick Bakker FC Emmen
2    Henny Schilder FC Volendam
2    Kamen Hadziev Fortuna Sittard
2    Jorrit Smeets Fortuna Sittard
2    Perr Schuurs Fortuna Sittard
2    Jason Bourdouxhe Helmond Sport
2    Justin Kluivert Jong Ajax
2    Kenny Tete Jong Ajax
2    Damil Dankerlui Jong Ajax
2    David Neres Jong Ajax
2    Kristoffer Peterson Jong FC Utrecht
2    Odysseus Velanas Jong FC Utrecht
2    Myenty Abena Jong FC Utrecht
2    Maarten Peijnenburg Jong FC Utrecht
2    Matthias Verreth Jong PSV
2    Beto da Silva Jong PSV
2    Philippe Rommens Jong PSV
2    Kenneth Paal Jong PSV
2    Steven Bergwijn Jong PSV
2    Joel Piroe Jong PSV
2    Jordy de Wijs Jong PSV
2    Suently Alberto Jong PSV
2    Justin Lonwijk Jong PSV
2    Ricardo Ippel MVV Maastricht
2    Jordy Croux MVV Maastricht
2    Kelechi Nwakali MVV Maastricht
2    Pieter Nys MVV Maastricht
2    Irvingly van Eijma RKC Waalwijk
2    Benjamin van den Broek Telstar
2    Orhan Dzepar Telstar
2    Moreno Rutten VVV-Venlo
2    Nils Röseler VVV-Venlo
1    Omid Popalzay Achilles 29
1    Brian Boogers Achilles 29
1    Doriano Kortstam Achilles 29
1    Barry Beijer Achilles 29
1    Eif van Riel Achilles 29
1    Freek Thoone Achilles 29
1    Mart Raterink Achilles 29
1    Rick Hemmink Achilles 29
1    Kees van Buuren Almere City FC
1    Kaj Ramsteijn Almere City FC
1    Lars Nieuwpoort Almere City FC
1    Damon Mirani Almere City FC
1    Gino Demon Breda
1    Olivier Rommens Breda
1    James Horsfield Breda
1    Shane O'Neill Breda
1    Bodi Brusselers Breda
1    Jeff Stans Breda
1    David Faupala Breda
1    Gianluca Nijholt Breda
1    Fisayo Adarabioyo Breda
1    Bart Meijers Breda
1    Ashley Smith-Brown Breda
1    Djavan Anderson Cambuur
1    Ninos Gouriye Cambuur
1    Gino Bosz Cambuur
1    Jurjan Mannes Cambuur
1    Kevin van Diermen De Graafschap
1    Sven Nieuwpoort De Graafschap
1    Ibrahima Sory Toure Dordrecht
1    Jordy Vleugels Dordrecht
1    Luuk Brouwers FC Den Bosch
1    Bart Biemans FC Den Bosch
1    Alessio Carlone FC Den Bosch
1    Jonas Heymans FC Den Bosch
1    Jeremy Fernandes FC Den Bosch
1    Brandon Robinson FC Den Bosch
1    Civard Sprockel FC Eindhoven
1    Santiago Leonardo FC Eindhoven
1    Josimar Lima FC Emmen
1    Kai Huisman FC Emmen
1    Gersom Klok FC Emmen
1    Nassir El Aissati FC Oss
1    Dean van der Sluys FC Oss
1    Joep van den Ouweland FC Oss
1    Rick van den Herik FC Oss
1    Jorzolino Falkenstein FC Oss
1    Jordi Balk FC Oss
1    Dominique Kivuvu FC Oss
1    Paul Kok FC Volendam
1    Daniel van Son FC Volendam
1    Rodney Antwi FC Volendam
1    Jordy Hilterman FC Volendam
1    Luc Mares Fortuna Sittard
1    Christopher Braun Fortuna Sittard
1    Dries Saddiki Fortuna Sittard
1    Jordy Briels Fortuna Sittard
1    Robert van Koesveld Helmond Sport
1    Maikel Verkoelen Helmond Sport
1    Deyovaisio Zeefuik Jong Ajax
1    Leon Bergsma Jong Ajax
1    Robert Muric Jong Ajax
1    Matthijs de Ligt Jong Ajax
1    Adham El Idrissi Jong Ajax
1    Edson Braafheid Jong FC Utrecht
1    Jan-Willem Tesselaar Jong FC Utrecht
1    Serhat Cakmak Jong FC Utrecht
1    Karim Loukili Jong FC Utrecht
1    Nacer Barazite Jong FC Utrecht
1    Menno Koch Jong PSV
1    Jurgen Locadia Jong PSV
1    Siem de Jong Jong PSV
1    Simon Poulsen Jong PSV
1    Florian Jozefzoon Jong PSV
1    Luis Pedro MVV Maastricht
1    Florian Loshaj MVV Maastricht
1    Vlatko Lazic RKC Waalwijk
1    Evander Sno RKC Waalwijk
1    Roel van de Sande RKC Waalwijk
1    Joel Donald Telstar
1    Donny van Iperen Telstar
1    Toine van Huizen Telstar
1    Floris van der Linden Telstar
1    Jordy Tutuarima Telstar
1    Delano van Crooy VVV-Venlo
1    Jerold Promes VVV-Venlo
1    Gedion Zelalem VVV-Venlo
1    Roel Janssen VVV-Venlo
Vis hele listen
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Klub Fordeling G R T
RKC Waalwijk79382
Achilles 2971980
FC Den Bosch71374
MVV Maastricht68371
De Graafschap67370
Dordrecht61768
Telstar61768
FC Oss62264
Fortuna Sittard58563
Breda61263
Helmond Sport59160
VVV-Venlo53457
Cambuur53255
FC Eindhoven52355
FC Emmen52153
Jong PSV51353
Jong FC Utrecht51152
FC Volendam42446
Jong Ajax42244
Almere City FC38341
Total1152681219
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
10/5-2017 18:28
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Cambuur 5.269 5.269 0 0 5.269 5.269
2. FC Volendam 5.269 5.269 5.269 5.269 0 0
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

337829

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 20:00 Helmond Sport – MVV Maastricht 2 – 2
05.08.2016 20:00 Breda – Jong FC Utrecht 4 – 1
05.08.2016 20:00 Dordrecht – FC Oss 1 – 1
05.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Achilles 29 2 – 1
05.08.2016 20:00 VVV-Venlo – Cambuur 2 – 1
05.08.2016 20:00 FC Volendam – Almere City FC 1 – 1
05.08.2016 20:05 De Graafschap – FC Eindhoven 4 – 1
08.08.2016 20:00 Jong PSV – FC Den Bosch 5 – 4
08.08.2016 20:00 Jong Ajax – FC Emmen 1 – 1
08.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – Telstar 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Telstar – Fortuna Sittard 1 – 1
12.08.2016 20:00 Almere City FC – Jong Ajax 1 – 4
12.08.2016 20:00 FC Oss – Helmond Sport 3 – 1
12.08.2016 20:00 FC Emmen – RKC Waalwijk 1 – 0
12.08.2016 20:00 FC Eindhoven – FC Volendam 0 – 1
12.08.2016 20:00 Achilles 29 – Breda 1 – 2
12.08.2016 20:00 Cambuur – Jong PSV 1 – 1
12.08.2016 20:00 FC Den Bosch – De Graafschap 2 – 1
12.08.2016 20:00 MVV Maastricht – VVV-Venlo 1 – 2
15.08.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Dordrecht 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Almere City FC 2 – 1
19.08.2016 20:00 Dordrecht – Cambuur 0 – 1
19.08.2016 20:00 Jong PSV – FC Emmen 1 – 0
19.08.2016 20:00 FC Volendam – Telstar 3 – 0
19.08.2016 20:00 Helmond Sport – Achilles 29 1 – 2
19.08.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Oss 2 – 0
19.08.2016 20:00 Breda – MVV Maastricht 1 – 2
19.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – FC Eindhoven 1 – 2
19.08.2016 20:00 Jong Ajax – FC Den Bosch 5 – 2
19.08.2016 20:00 De Graafschap – Jong FC Utrecht 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2016 20:00 Telstar – Helmond Sport 4 – 2
22.08.2016 20:00 FC Emmen – Almere City FC 2 – 0
22.08.2016 20:00 Jong FC Utrecht – RKC Waalwijk 1 – 3
22.08.2016 20:00 Dordrecht – Breda 1 – 2
22.08.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Oss 3 – 0
22.08.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Volendam 2 – 5
22.08.2016 20:00 Cambuur – De Graafschap 1 – 1
22.08.2016 20:05 Jong Ajax – Fortuna Sittard 2 – 1
22.08.2016 20:05 VVV-Venlo – Jong PSV 1 – 2
22.08.2016 20:05 FC Eindhoven – Achilles 29 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Dordrecht 3 – 2
26.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – Jong Ajax 3 – 2
26.08.2016 20:00 Helmond Sport – Cambuur 1 – 0
26.08.2016 20:00 Breda – FC Den Bosch 0 – 0
26.08.2016 20:00 FC Oss – Telstar 0 – 2
26.08.2016 20:00 Almere City FC – FC Eindhoven 4 – 0
26.08.2016 20:00 De Graafschap – VVV-Venlo 0 – 2
26.08.2016 20:00 Jong PSV – Jong FC Utrecht 2 – 0
26.08.2016 20:00 FC Volendam – FC Emmen 0 – 1
28.08.2016 14:30 Achilles 29 – MVV Maastricht 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Oss 2 – 1
09.09.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Volendam 0 – 1
09.09.2016 20:00 Cambuur – Almere City FC 4 – 1
09.09.2016 20:00 FC Emmen – Helmond Sport 1 – 2
09.09.2016 20:00 Dordrecht – RKC Waalwijk 1 – 1
09.09.2016 20:00 Telstar – De Graafschap 2 – 1
09.09.2016 20:00 Breda – Jong PSV 1 – 1
09.09.2016 20:00 FC Eindhoven – MVV Maastricht 1 – 1
12.09.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Fortuna Sittard 3 – 0
12.09.2016 20:00 Jong Ajax – Achilles 29 7 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:00 RKC Waalwijk – Breda 2 – 4
16.09.2016 20:00 FC Oss – FC Eindhoven 6 – 2
16.09.2016 20:00 Jong PSV – Dordrecht 3 – 2
16.09.2016 20:00 De Graafschap – FC Emmen 3 – 0
16.09.2016 20:00 Fortuna Sittard – Cambuur 3 – 0
16.09.2016 20:00 FC Volendam – Jong FC Utrecht 2 – 2
16.09.2016 20:00 Almere City FC – FC Den Bosch 4 – 1
16.09.2016 20:00 Achilles 29 – Telstar 1 – 2
16.09.2016 20:00 Helmond Sport – VVV-Venlo 2 – 1
16.09.2016 20:05 MVV Maastricht – Jong Ajax 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:00 FC Emmen – FC Den Bosch 3 – 0
23.09.2016 20:00 Cambuur – Achilles 29 3 – 1
23.09.2016 20:00 VVV-Venlo – Jong FC Utrecht 2 – 0
23.09.2016 20:00 Telstar – FC Eindhoven 1 – 4
23.09.2016 20:00 Almere City FC – MVV Maastricht 2 – 1
23.09.2016 20:00 Breda – De Graafschap 1 – 0
23.09.2016 20:05 Helmond Sport – RKC Waalwijk 1 – 1
24.09.2016 19:45 Dordrecht – FC Volendam 1 – 0
26.09.2016 20:00 Jong PSV – Fortuna Sittard 3 – 0
26.09.2016 20:00 Jong Ajax – FC Oss 7 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:00 RKC Waalwijk – Jong PSV 1 – 1
30.09.2016 20:00 FC Volendam – Breda 2 – 1
30.09.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Helmond Sport 1 – 0
30.09.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Emmen 2 – 2
30.09.2016 20:00 FC Eindhoven – Jong Ajax 2 – 1
30.09.2016 20:00 De Graafschap – Dordrecht 2 – 3
30.09.2016 20:00 MVV Maastricht – Cambuur 2 – 1
30.09.2016 20:00 FC Oss – Almere City FC 2 – 3
30.09.2016 20:00 FC Den Bosch – Telstar 0 – 0
30.09.2016 20:00 Achilles 29 – VVV-Venlo 0 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Telstar – Breda 2 – 0
14.10.2016 20:00 FC Den Bosch – Cambuur 3 – 1
14.10.2016 20:00 Helmond Sport – FC Volendam 2 – 0
14.10.2016 20:00 Almere City FC – Jong PSV 1 – 0
14.10.2016 20:00 Achilles 29 – Jong FC Utrecht 1 – 1
14.10.2016 20:00 FC Eindhoven – FC Emmen 0 – 1
14.10.2016 20:00 Fortuna Sittard – VVV-Venlo 2 – 0
14.10.2016 20:00 FC Oss – RKC Waalwijk 2 – 5
16.10.2016 14:30 MVV Maastricht – Dordrecht 2 – 1
17.10.2016 20:00 Jong Ajax – De Graafschap 4 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 20:00 FC Emmen – Telstar 0 – 0
21.10.2016 20:00 Jong FC Utrecht – MVV Maastricht 1 – 2
21.10.2016 20:00 Breda – Fortuna Sittard 3 – 1
21.10.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Den Bosch 3 – 1
21.10.2016 20:00 Dordrecht – Almere City FC 1 – 4
21.10.2016 20:00 FC Volendam – Jong Ajax 1 – 1
21.10.2016 20:00 RKC Waalwijk – Achilles 29 2 – 0
21.10.2016 20:00 De Graafschap – Helmond Sport 2 – 4
21.10.2016 20:00 Jong PSV – FC Eindhoven 4 – 1
21.10.2016 20:15 Cambuur – FC Oss 4 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 Achilles 29 – De Graafschap 0 – 0
28.10.2016 20:00 Telstar – Jong PSV 0 – 0
28.10.2016 20:00 FC Oss – Breda 3 – 4
28.10.2016 20:00 Almere City FC – Helmond Sport 1 – 0
28.10.2016 20:00 FC Den Bosch – Jong FC Utrecht 1 – 0
28.10.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Volendam 1 – 2
30.10.2016 14:30 FC Eindhoven – Cambuur 2 – 0
30.10.2016 14:30 FC Emmen – Dordrecht 2 – 1
30.10.2016 14:30 Fortuna Sittard – RKC Waalwijk 0 – 1
31.10.2016 20:00 Jong Ajax – VVV-Venlo 0 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:00 FC Oss – FC Emmen 2 – 2
04.11.2016 20:00 Almere City FC – Achilles 29 1 – 0
04.11.2016 20:00 De Graafschap – Fortuna Sittard 5 – 0
04.11.2016 20:00 RKC Waalwijk – FC Den Bosch 0 – 2
04.11.2016 20:00 MVV Maastricht – Telstar 2 – 1
04.11.2016 20:00 Helmond Sport – Jong PSV 1 – 0
04.11.2016 20:00 FC Eindhoven – Jong FC Utrecht 2 – 1
04.11.2016 20:00 Cambuur – FC Volendam 2 – 1
04.11.2016 20:00 Jong Ajax – Breda 2 – 1
04.11.2016 20:05 VVV-Venlo – Dordrecht 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Telstar – Almere City FC 3 – 6
18.11.2016 20:00 FC Volendam – RKC Waalwijk 1 – 1
18.11.2016 20:00 FC Emmen – Cambuur 0 – 1
18.11.2016 20:00 Breda – VVV-Venlo 0 – 0
18.11.2016 20:00 Dordrecht – Helmond Sport 1 – 4
18.11.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Eindhoven 0 – 2
18.11.2016 20:00 Achilles 29 – FC Oss 1 – 2
18.11.2016 20:05 Fortuna Sittard – MVV Maastricht 2 – 3
21.11.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Jong Ajax 2 – 2
21.11.2016 20:00 Jong PSV – De Graafschap 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 FC Volendam – Jong PSV 1 – 0
25.11.2016 20:00 Helmond Sport – Fortuna Sittard 1 – 0
25.11.2016 20:00 FC Eindhoven – Dordrecht 2 – 1
25.11.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Den Bosch 3 – 0
25.11.2016 20:00 FC Oss – Jong FC Utrecht 4 – 2
25.11.2016 20:00 Cambuur – Breda 3 – 1
25.11.2016 20:00 Almere City FC – VVV-Venlo 0 – 2
25.11.2016 20:00 Jong Ajax – Telstar 2 – 1
25.11.2016 20:00 Achilles 29 – FC Emmen 0 – 4
25.11.2016 20:00 RKC Waalwijk – De Graafschap 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2016 20:00 VVV-Venlo – RKC Waalwijk 4 – 0
28.11.2016 20:00 Breda – Helmond Sport 0 – 0
28.11.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Eindhoven 1 – 1
28.11.2016 20:00 Telstar – Cambuur 0 – 3
28.11.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Almere City FC 1 – 1
28.11.2016 20:00 Dordrecht – Jong Ajax 0 – 2
28.11.2016 20:00 FC Den Bosch – Achilles 29 2 – 1
28.11.2016 20:00 Jong PSV – FC Oss 2 – 4
28.11.2016 20:00 FC Emmen – MVV Maastricht 0 – 0
28.11.2016 20:00 De Graafschap – FC Volendam 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:00 De Graafschap – FC Oss 3 – 5
02.12.2016 20:00 FC Volendam – Fortuna Sittard 3 – 0
02.12.2016 20:00 Jong FC Utrecht – FC Emmen 3 – 1
02.12.2016 20:00 Helmond Sport – FC Eindhoven 3 – 0
02.12.2016 20:00 Dordrecht – FC Den Bosch 2 – 2
02.12.2016 20:00 Cambuur – Jong Ajax 1 – 3
02.12.2016 20:00 Jong PSV – Achilles 29 4 – 0
02.12.2016 20:00 RKC Waalwijk – MVV Maastricht 2 – 0
02.12.2016 20:05 Breda – Almere City FC 3 – 1
02.12.2016 20:05 VVV-Venlo – Telstar 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 FC Oss – Fortuna Sittard 3 – 1
09.12.2016 20:00 Telstar – Dordrecht 0 – 0
09.12.2016 20:00 FC Emmen – VVV-Venlo 1 – 2
09.12.2016 20:00 FC Eindhoven – Breda 6 – 2
09.12.2016 20:00 FC Den Bosch – Helmond Sport 1 – 1
09.12.2016 20:00 Cambuur – Jong FC Utrecht 4 – 2
09.12.2016 20:00 Almere City FC – RKC Waalwijk 6 – 2
09.12.2016 20:00 Jong Ajax – Jong PSV 1 – 0
09.12.2016 20:00 Achilles 29 – FC Volendam 0 – 6
09.12.2016 20:05 MVV Maastricht – De Graafschap 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Breda – FC Emmen 3 – 1
16.12.2016 20:00 FC Volendam – FC Oss 3 – 1
16.12.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Eindhoven 1 – 0
16.12.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Den Bosch 0 – 4
16.12.2016 20:00 Dordrecht – Achilles 29 3 – 0
16.12.2016 20:00 Helmond Sport – Jong Ajax 2 – 4
16.12.2016 20:00 De Graafschap – Almere City FC 4 – 1
18.12.2016 14:30 RKC Waalwijk – Cambuur 2 – 2
19.12.2016 20:00 Jong PSV – MVV Maastricht 0 – 0
19.12.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Telstar 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Telstar – RKC Waalwijk 0 – 4
13.01.2017 20:00 Almere City FC – FC Volendam 2 – 2
13.01.2017 20:00 FC Eindhoven – De Graafschap 2 – 1
13.01.2017 20:00 Cambuur – VVV-Venlo 0 – 2
13.01.2017 20:00 FC Emmen – Jong Ajax 0 – 0
13.01.2017 20:05 MVV Maastricht – Helmond Sport 2 – 0
13.01.2017 20:05 Achilles 29 – Fortuna Sittard 0 – 1
13.01.2017 20:30 FC Oss – Dordrecht 4 – 2
13.01.2017 20:30 FC Den Bosch – Jong PSV 0 – 0
16.01.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Breda 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:00 De Graafschap – FC Den Bosch 0 – 3
20.01.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Emmen 1 – 1
20.01.2017 20:00 FC Volendam – FC Eindhoven 3 – 1
20.01.2017 20:00 Breda – Achilles 29 2 – 0
20.01.2017 20:00 Fortuna Sittard – Telstar 1 – 1
20.01.2017 20:00 Dordrecht – Jong FC Utrecht 3 – 0
20.01.2017 20:00 Helmond Sport – FC Oss 3 – 1
21.01.2017 19:45 Jong PSV – Cambuur 0 – 2
22.01.2017 14:35 VVV-Venlo – MVV Maastricht 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 FC Den Bosch – Jong Ajax 1 – 2
27.01.2017 20:00 Telstar – FC Volendam 0 – 1
27.01.2017 20:00 FC Emmen – Jong PSV 1 – 1
27.01.2017 20:00 Almere City FC – Fortuna Sittard 2 – 0
27.01.2017 20:00 Achilles 29 – Helmond Sport 1 – 2
27.01.2017 20:00 FC Oss – VVV-Venlo 0 – 3
27.01.2017 20:00 MVV Maastricht – Breda 1 – 1
27.01.2017 20:05 FC Eindhoven – RKC Waalwijk 3 – 0
28.01.2017 19:45 Cambuur – Dordrecht 3 – 0
30.01.2017 20:00 Jong FC Utrecht – De Graafschap 3 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.01.2017 20:00 Jong Ajax – Almere City FC 6 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Telstar – FC Oss 3 – 1
03.02.2017 20:00 FC Eindhoven – Almere City FC 4 – 1
03.02.2017 20:00 VVV-Venlo – De Graafschap 4 – 1
03.02.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Jong PSV 0 – 2
03.02.2017 20:00 MVV Maastricht – Achilles 29 0 – 0
03.02.2017 20:00 FC Emmen – FC Volendam 3 – 1
03.02.2017 20:00 Dordrecht – Fortuna Sittard 2 – 2
03.02.2017 20:00 Jong Ajax – RKC Waalwijk 4 – 1
03.02.2017 20:00 Cambuur – Helmond Sport 3 – 0
03.02.2017 20:00 FC Den Bosch – Breda 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2017 20:00 FC Volendam – FC Den Bosch 2 – 1
06.02.2017 20:00 FC Oss – MVV Maastricht 0 – 3
06.02.2017 20:00 Breda – Dordrecht 1 – 0
06.02.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong Ajax 5 – 2
06.02.2017 20:00 De Graafschap – Cambuur 3 – 0
06.02.2017 20:00 Jong PSV – VVV-Venlo 2 – 1
06.02.2017 20:00 Helmond Sport – Telstar 3 – 4
06.02.2017 20:00 Almere City FC – FC Emmen 3 – 1
06.02.2017 20:00 RKC Waalwijk – Jong FC Utrecht 1 – 2
06.02.2017 20:00 Achilles 29 – FC Eindhoven 4 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 FC Den Bosch – Almere City FC 1 – 3
10.02.2017 20:00 Telstar – Achilles 29 1 – 1
10.02.2017 20:00 VVV-Venlo – Helmond Sport 7 – 0
10.02.2017 20:00 Breda – RKC Waalwijk 2 – 3
10.02.2017 20:00 FC Eindhoven – FC Oss 1 – 2
10.02.2017 20:00 Dordrecht – Jong PSV 2 – 3
10.02.2017 20:00 FC Emmen – De Graafschap 2 – 0
10.02.2017 20:00 Cambuur – Fortuna Sittard 1 – 1
13.02.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Volendam 2 – 4
14.02.2017 20:00 Jong Ajax – MVV Maastricht 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Helmond Sport – FC Emmen 1 – 3
17.02.2017 20:00 RKC Waalwijk – Dordrecht 2 – 1
17.02.2017 20:00 De Graafschap – Telstar 2 – 1
17.02.2017 20:00 FC Oss – FC Den Bosch 1 – 1
17.02.2017 20:00 FC Volendam – VVV-Venlo 0 – 1
17.02.2017 20:00 Almere City FC – Cambuur 0 – 1
17.02.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong FC Utrecht 4 – 1
17.02.2017 20:30 Achilles 29 – Jong Ajax 2 – 3
19.02.2017 14:35 MVV Maastricht – FC Eindhoven 0 – 0
20.02.2017 20:00 Jong PSV – Breda 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Telstar – FC Den Bosch 2 – 0
24.02.2017 20:00 VVV-Venlo – Achilles 29 4 – 0
24.02.2017 20:00 Jong PSV – RKC Waalwijk 4 – 1
24.02.2017 20:00 Breda – FC Volendam 1 – 0
24.02.2017 20:00 Helmond Sport – Jong FC Utrecht 1 – 1
24.02.2017 20:00 FC Emmen – Fortuna Sittard 2 – 3
24.02.2017 20:00 Jong Ajax – FC Eindhoven 1 – 1
24.02.2017 20:00 Dordrecht – De Graafschap 0 – 3
24.02.2017 20:00 Cambuur – MVV Maastricht 4 – 0
24.02.2017 20:00 Almere City FC – FC Oss 3 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 De Graafschap – Breda 2 – 1
03.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – Helmond Sport 5 – 2
03.03.2017 20:00 FC Volendam – Dordrecht 1 – 1
03.03.2017 20:00 MVV Maastricht – Almere City FC 2 – 2
03.03.2017 20:00 FC Oss – Jong Ajax 0 – 3
03.03.2017 20:00 FC Den Bosch – FC Emmen 1 – 1
03.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong PSV 0 – 0
03.03.2017 20:00 FC Eindhoven – Telstar 4 – 2
05.03.2017 14:30 Achilles 29 – Cambuur 0 – 3
06.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – VVV-Venlo 0 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Oss 3 – 0
10.03.2017 20:00 FC Volendam – Helmond Sport 1 – 0
10.03.2017 20:00 Jong PSV – Almere City FC 0 – 1
10.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Achilles 29 0 – 1
10.03.2017 20:00 De Graafschap – Jong Ajax 3 – 2
10.03.2017 20:00 FC Emmen – FC Eindhoven 2 – 0
10.03.2017 20:00 VVV-Venlo – Fortuna Sittard 4 – 1
10.03.2017 20:00 Breda – Telstar 1 – 0
10.03.2017 20:00 Dordrecht – MVV Maastricht 0 – 1
10.03.2017 20:00 Cambuur – FC Den Bosch 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – Breda 0 – 2
13.03.2017 20:00 MVV Maastricht – Jong FC Utrecht 4 – 1
13.03.2017 20:00 Telstar – FC Emmen 2 – 2
13.03.2017 20:00 FC Oss – Cambuur 2 – 7
13.03.2017 20:00 FC Den Bosch – VVV-Venlo 0 – 2
13.03.2017 20:00 Almere City FC – Dordrecht 3 – 0
13.03.2017 20:00 Jong Ajax – FC Volendam 1 – 1
13.03.2017 20:00 Achilles 29 – RKC Waalwijk 2 – 3
13.03.2017 20:00 Helmond Sport – De Graafschap 0 – 2
13.03.2017 20:00 FC Eindhoven – Jong PSV 0 – 5

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Telstar – MVV Maastricht 1 – 1
17.03.2017 20:00 Jong PSV – Helmond Sport 3 – 0
17.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Eindhoven 3 – 1
17.03.2017 20:00 Breda – Jong Ajax 4 – 3
17.03.2017 20:00 FC Emmen – FC Oss 2 – 0
17.03.2017 20:00 Dordrecht – VVV-Venlo 5 – 2
17.03.2017 20:00 Achilles 29 – Almere City FC 3 – 3
17.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – De Graafschap 3 – 2
17.03.2017 20:00 FC Den Bosch – RKC Waalwijk 1 – 1
19.03.2017 14:30 FC Volendam – Cambuur 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 VVV-Venlo – Breda 0 – 4
31.03.2017 20:00 Helmond Sport – Dordrecht 1 – 0
31.03.2017 20:00 FC Eindhoven – FC Den Bosch 4 – 2
31.03.2017 20:00 FC Oss – Achilles 29 4 – 0
31.03.2017 20:00 De Graafschap – Jong PSV 2 – 1
31.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Volendam 1 – 4
31.03.2017 20:00 Cambuur – FC Emmen 1 – 0
31.03.2017 20:00 Almere City FC – Telstar 2 – 0
02.04.2017 14:30 MVV Maastricht – Fortuna Sittard 1 – 1
03.04.2017 20:00 Jong Ajax – Jong FC Utrecht 2 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Breda – Cambuur 0 – 2
07.04.2017 20:00 VVV-Venlo – Almere City FC 3 – 2
07.04.2017 20:00 Telstar – Jong Ajax 1 – 3
07.04.2017 20:00 FC Emmen – Achilles 29 1 – 0
07.04.2017 20:00 De Graafschap – RKC Waalwijk 4 – 0
07.04.2017 20:00 Fortuna Sittard – Helmond Sport 4 – 1
07.04.2017 20:00 Dordrecht – FC Eindhoven 1 – 1
07.04.2017 20:00 FC Den Bosch – MVV Maastricht 2 – 1
10.04.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Oss 2 – 1
10.04.2017 20:00 Jong PSV – FC Volendam 2 – 0

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:00 MVV Maastricht – FC Emmen 2 – 2
14.04.2017 20:00 FC Volendam – De Graafschap 2 – 2
14.04.2017 20:00 RKC Waalwijk – VVV-Venlo 1 – 2
14.04.2017 20:00 Helmond Sport – Breda 2 – 1
14.04.2017 20:00 FC Eindhoven – Fortuna Sittard 3 – 1
14.04.2017 20:00 Cambuur – Telstar 5 – 1
14.04.2017 20:00 Almere City FC – Jong FC Utrecht 2 – 1
14.04.2017 20:00 Jong Ajax – Dordrecht 1 – 0
14.04.2017 20:00 Achilles 29 – FC Den Bosch 2 – 1
14.04.2017 20:00 FC Oss – Jong PSV 2 – 0

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:30 Breda – FC Eindhoven 3 – 3
17.04.2017 14:30 FC Volendam – Achilles 29 1 – 2
17.04.2017 14:30 Helmond Sport – FC Den Bosch 2 – 0
17.04.2017 14:30 Jong FC Utrecht – Cambuur 0 – 2
17.04.2017 14:30 RKC Waalwijk – Almere City FC 1 – 1
17.04.2017 14:30 Jong PSV – Jong Ajax 3 – 1
17.04.2017 14:30 Fortuna Sittard – FC Oss 2 – 0
17.04.2017 14:30 De Graafschap – MVV Maastricht 2 – 0
17.04.2017 14:30 Dordrecht – Telstar 0 – 2
17.04.2017 14:30 VVV-Venlo – FC Emmen 0 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 MVV Maastricht – Jong PSV 2 – 2
21.04.2017 20:00 FC Oss – FC Volendam 2 – 2
21.04.2017 20:00 FC Emmen – Breda 0 – 0
21.04.2017 20:00 FC Eindhoven – VVV-Venlo 0 – 0
21.04.2017 20:00 FC Den Bosch – Fortuna Sittard 1 – 1
21.04.2017 20:00 Almere City FC – De Graafschap 1 – 2
21.04.2017 20:00 Jong Ajax – Helmond Sport 2 – 0
21.04.2017 20:00 Telstar – Jong FC Utrecht 3 – 1
21.04.2017 20:00 Achilles 29 – Dordrecht 2 – 2
21.04.2017 20:00 Cambuur – RKC Waalwijk 5 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Den Bosch 5 – 0
28.04.2017 20:00 RKC Waalwijk – Fortuna Sittard 3 – 0
28.04.2017 20:00 VVV-Venlo – Jong Ajax 1 – 4
28.04.2017 20:00 FC Volendam – MVV Maastricht 3 – 1
28.04.2017 20:00 Cambuur – FC Eindhoven 4 – 1
28.04.2017 20:00 De Graafschap – Achilles 29 3 – 3
28.04.2017 20:00 Jong PSV – Telstar 1 – 0
28.04.2017 20:00 Breda – FC Oss 4 – 1
28.04.2017 20:00 Dordrecht – FC Emmen 0 – 4
28.04.2017 20:00 Helmond Sport – Almere City FC 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Telstar – VVV-Venlo 1 – 2
05.05.2017 20:00 Fortuna Sittard – FC Volendam 3 – 0
05.05.2017 20:00 FC Oss – De Graafschap 2 – 1
05.05.2017 20:00 FC Eindhoven – Helmond Sport 2 – 2
05.05.2017 20:00 Almere City FC – Breda 0 – 2
05.05.2017 20:00 Jong Ajax – Cambuur 2 – 1
05.05.2017 20:00 Achilles 29 – Jong PSV 1 – 5
05.05.2017 20:00 MVV Maastricht – RKC Waalwijk 1 – 1
05.05.2017 20:00 FC Den Bosch – Dordrecht 1 – 0
05.05.2017 20:00 FC Emmen – Jong FC Utrecht 0 – 3
Advertisement

Seneste kampe

FC Emmen
Jong FC Utrecht
0 – 3
5. maj 20:00
Færdig
FC Den Bosch
Dordrecht
1 – 0
5. maj 20:00
Færdig
MVV Maastricht
RKC Waalwijk
1 – 1
5. maj 20:00
Færdig
Achilles 29
Jong PSV
1 – 5
5. maj 20:00
Færdig
Jong Ajax
Cambuur
2 – 1
5. maj 20:00
Færdig
Almere City FC
Breda
0 – 2
5. maj 20:00
Færdig
FC Oss
De Graafschap
2 – 1
5. maj 20:00
Færdig
FC Eindhoven
Helmond Sport
2 – 2
5. maj 20:00
Færdig
Telstar
VVV-Venlo
1 – 2
5. maj 20:00
Færdig
Fortuna Sittard
FC Volendam
3 – 0
5. maj 20:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Holland