LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 9 7 1 1 12 - 3 22
2. BATE Borisov 9 6 2 1 16 - 5 20
3. Dinamo Minsk 9 6 0 3 9 - 3 18
4. Neman Grodno 9 5 2 2 12 - 8 17
5. FK Slutsk 9 5 2 2 12 - 6 17
6. Torpedo Zhodino 9 4 3 2 12 - 10 15
7. Gomel 9 4 2 3 11 - 5 14
8. Dnepr Mogilev 9 3 3 3 12 - 13 12
9. FK Gorodeya 9 3 3 3 9 - 8 12
10. FK Vitebsk 9 3 3 3 9 - 9 12
11. Dinamo Brest 9 2 4 3 10 - 12 10
12. Krumkachy Minsk 9 2 2 5 9 - 14 8
13. FC Minsk 9 1 3 5 6 - 13 6
14. Slavia Mozyr 9 1 3 5 7 - 18 6
15. Isloch 9 2 0 7 8 - 15 -1
16. Naftan Novopolotsk 9 1 1 7 3 - 15 -1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
72 11,69 157 2,18 35 (48,6 %) 17 (23,6 %) 20 (27,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 4 3 1 0 6 - 1 10
2. BATE Borisov 4 4 0 0 5 - 0 12
3. Dinamo Minsk 4 4 0 0 4 - 0 12
4. Neman Grodno 5 3 1 1 7 - 6 10
5. FK Slutsk 4 3 1 0 8 - 2 10
6. Torpedo Zhodino 5 3 2 0 7 - 2 11
7. Gomel 5 2 1 2 6 - 4 7
8. Dnepr Mogilev 5 2 0 3 6 - 11 6
9. FK Gorodeya 5 3 1 1 8 - 5 10
10. FK Vitebsk 4 1 2 1 4 - 5 5
11. Dinamo Brest 4 2 2 0 6 - 2 8
12. Krumkachy Minsk 5 1 2 2 5 - 7 5
13. FC Minsk 5 1 2 2 4 - 5 5
14. Slavia Mozyr 4 1 1 2 5 - 11 4
15. Isloch 4 1 0 3 4 - 5 3
16. Naftan Novopolotsk 5 1 1 3 1 - 5 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
72 11,69 157 2,18 35 (48,6 %) 17 (23,6 %) 20 (27,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 5 4 0 1 6 - 2 12
2. BATE Borisov 5 2 2 1 11 - 5 8
3. Dinamo Minsk 5 2 0 3 5 - 3 6
4. Neman Grodno 4 2 1 1 5 - 2 7
5. FK Slutsk 5 2 1 2 4 - 4 7
6. Torpedo Zhodino 4 1 1 2 5 - 8 4
7. Gomel 4 2 1 1 5 - 1 7
8. Dnepr Mogilev 4 1 3 0 6 - 2 6
9. FK Gorodeya 4 0 2 2 1 - 3 2
10. FK Vitebsk 5 2 1 2 5 - 4 7
11. Dinamo Brest 5 0 2 3 4 - 10 2
12. Krumkachy Minsk 4 1 0 3 4 - 7 3
13. FC Minsk 4 0 1 3 2 - 8 1
14. Slavia Mozyr 5 0 2 3 2 - 7 2
15. Isloch 5 1 0 4 4 - 10 3
16. Naftan Novopolotsk 4 0 0 4 2 - 10 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
72 11,69 157 2,18 35 (48,6 %) 17 (23,6 %) 20 (27,8 %)
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Shakhtyor Soligorsk 6 2 1,33 0,33
2. BATE Borisov 5 1 1,78 0,56
3. Dinamo Minsk 6 3 1,00 0,33
4. Neman Grodno 4 2 1,33 0,89
5. FK Slutsk 5 1 1,33 0,67
6. Torpedo Zhodino 4 1 1,33 1,11
7. Gomel 4 4 1,22 0,56
8. Dnepr Mogilev 4 5 1,33 1,44
9. FK Gorodeya 3 4 1,00 0,89
10. FK Vitebsk 4 5 1,00 1,00
11. Dinamo Brest 2 3 1,11 1,33
12. Krumkachy Minsk 2 3 1,00 1,56
13. FC Minsk 2 6 0,67 1,44
14. Slavia Mozyr 2 4 0,78 2,00
15. Isloch 0 5 0,89 1,67
16. Naftan Novopolotsk 2 6 0,33 1,67
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
72 11,69 157 2,18 35 (48,6 %) 17 (23,6 %) 20 (27,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Opdateret:
21/5-2017 19:51
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

435779

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 FC Minsk – Dinamo Brest 2 – 2
01.04.2017 13:35 Naftan Novopolotsk – FK Slutsk 0 – 1
01.04.2017 14:05 FK Gorodeya – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
01.04.2017 15:00 Torpedo Zhodino – Isloch 2 – 1
01.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Minsk 0 – 3
01.04.2017 18:30 Gomel – BATE Borisov 1 – 1
02.04.2017 15:00 Neman Grodno – Slavia Mozyr 0 – 0
02.04.2017 18:30 Krumkachy Minsk – FK Vitebsk 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Isloch – Neman Grodno 0 – 1
08.04.2017 15:00 Slavia Mozyr – FK Gorodeya 1 – 0
08.04.2017 17:00 FK Vitebsk – Dnepr Mogilev 0 – 4
09.04.2017 14:00 Dinamo Minsk – Naftan Novopolotsk 1 – 0
09.04.2017 15:30 Shakhtyor Soligorsk – Gomel 0 – 0
09.04.2017 16:00 BATE Borisov – FC Minsk 1 – 0
09.04.2017 17:00 Krumkachy Minsk – Dinamo Brest 1 – 1
10.04.2017 16:30 FK Slutsk – Torpedo Zhodino 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:30 Naftan Novopolotsk – FK Vitebsk 0 – 0
14.04.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Krumkachy Minsk 2 – 1
15.04.2017 14:30 Torpedo Zhodino – Dinamo Minsk 1 – 0
15.04.2017 15:00 Neman Grodno – FK Slutsk 2 – 1
15.04.2017 16:00 FC Minsk – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
15.04.2017 17:00 Gomel – Slavia Mozyr 2 – 0
15.04.2017 17:30 FK Gorodeya – Isloch 2 – 0
15.04.2017 19:00 Dinamo Brest – BATE Borisov 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 17:30 FK Vitebsk – Torpedo Zhodino 1 – 1
21.04.2017 18:30 Krumkachy Minsk – BATE Borisov 2 – 3
22.04.2017 15:00 Dinamo Minsk – Neman Grodno 1 – 0
22.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Naftan Novopolotsk 4 – 0
22.04.2017 17:00 FK Slutsk – FK Gorodeya 1 – 1
22.04.2017 18:30 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Brest 3 – 0
23.04.2017 16:00 Slavia Mozyr – FC Minsk 2 – 2
23.04.2017 18:00 Isloch – Gomel 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 15:00 Naftan Novopolotsk – Krumkachy Minsk 0 – 3
29.04.2017 17:00 FC Minsk – Isloch 2 – 0
29.04.2017 18:00 Neman Grodno – FK Vitebsk 1 – 4
30.04.2017 15:30 Torpedo Zhodino – Dnepr Mogilev 0 – 0
30.04.2017 16:30 Dinamo Brest – Slavia Mozyr 3 – 1
30.04.2017 17:30 BATE Borisov – Shakhtyor Soligorsk 1 – 0
30.04.2017 18:00 FK Gorodeya – Dinamo Minsk 1 – 0
30.04.2017 18:30 Gomel – FK Slutsk 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 17:00 Isloch – Dinamo Brest 3 – 1
05.05.2017 18:00 FK Vitebsk – FK Gorodeya 0 – 0
06.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – BATE Borisov 0 – 6
06.05.2017 16:30 FK Slutsk – FC Minsk 2 – 0
06.05.2017 17:00 Dinamo Minsk – Gomel 1 – 0
07.05.2017 14:30 Krumkachy Minsk – Shakhtyor Soligorsk 0 – 2
07.05.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Torpedo Zhodino 0 – 1
07.05.2017 17:00 Dnepr Mogilev – Neman Grodno 0 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 17:30 Gomel – FK Vitebsk 0 – 1
10.05.2017 18:00 Dinamo Brest – FK Slutsk 0 – 0
10.05.2017 18:30 FC Minsk – Dinamo Minsk 0 – 2
10.05.2017 19:00 BATE Borisov – Isloch 2 – 0
11.05.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – Slavia Mozyr 1 – 0
11.05.2017 17:30 Torpedo Zhodino – Krumkachy Minsk 3 – 0
11.05.2017 18:00 Neman Grodno – Naftan Novopolotsk 2 – 1
11.05.2017 18:30 FK Gorodeya – Dnepr Mogilev 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 14:00 Dinamo Minsk – Dinamo Brest 1 – 0
14.05.2017 16:00 FK Slutsk – BATE Borisov 1 – 0
14.05.2017 18:00 FK Vitebsk – FC Minsk 3 – 0
15.05.2017 17:00 Naftan Novopolotsk – FK Gorodeya 1 – 0
15.05.2017 17:30 Dnepr Mogilev – Gomel 0 – 4
15.05.2017 18:00 Torpedo Zhodino – Neman Grodno 1 – 1
15.05.2017 18:30 Isloch – Shakhtyor Soligorsk 1 – 2
16.05.2017 18:00 Krumkachy Minsk – Slavia Mozyr 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 15:00 FC Minsk – Dnepr Mogilev 0 – 0
20.05.2017 17:05 Shakhtyor Soligorsk – FK Slutsk 2 – 1
20.05.2017 18:00 BATE Borisov – Dinamo Minsk 1 – 0
20.05.2017 18:30 Gomel – Naftan Novopolotsk 3 – 1
20.05.2017 19:00 Dinamo Brest – FK Vitebsk 2 – 0
21.05.2017 14:00 Neman Grodno – Krumkachy Minsk 2 – 0
21.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – Isloch 2 – 3
21.05.2017 18:05 FK Gorodeya – Torpedo Zhodino 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2017 17:15 Dinamo Minsk – Shakhtyor Soligorsk
24.05.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Brest
26.05.2017 17:00 FK Gorodeya – Neman Grodno
26.05.2017 18:00 Krumkachy Minsk – Isloch
26.05.2017 19:00 FK Vitebsk – BATE Borisov
27.05.2017 15:00 Naftan Novopolotsk – FC Minsk
27.05.2017 16:00 FK Slutsk – Slavia Mozyr
27.05.2017 17:00 Torpedo Zhodino – Gomel

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 13:30 Isloch – FK Slutsk
03.06.2017 17:00 FK Gorodeya – Krumkachy Minsk
03.06.2017 17:30 Gomel – Neman Grodno
04.06.2017 16:00 FC Minsk – Torpedo Zhodino
04.06.2017 16:30 Slavia Mozyr – Dinamo Minsk
04.06.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Vitebsk
04.06.2017 17:30 Dinamo Brest – Naftan Novopolotsk
04.06.2017 18:00 BATE Borisov – Dnepr Mogilev

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.06.2017 16:00 FK Gorodeya – Gomel
15.06.2017 16:00 Neman Grodno – FC Minsk
15.06.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Slutsk
16.06.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Dinamo Brest
16.06.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – BATE Borisov
16.06.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Shakhtyor Soligorsk
16.06.2017 16:00 Dinamo Minsk – Isloch
17.06.2017 16:00 FK Vitebsk – Slavia Mozyr

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 16:00 FK Slutsk – Dinamo Minsk
20.06.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Naftan Novopolotsk
20.06.2017 16:00 BATE Borisov – Torpedo Zhodino
20.06.2017 16:00 FC Minsk – FK Gorodeya
20.06.2017 16:00 Gomel – Krumkachy Minsk
21.06.2017 16:00 Isloch – FK Vitebsk
21.06.2017 16:00 Dinamo Brest – Neman Grodno
21.06.2017 16:00 Slavia Mozyr – Dnepr Mogilev

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 16:00 Gomel – FC Minsk
24.06.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Shakhtyor Soligorsk
24.06.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Dinamo Minsk
25.06.2017 16:00 Neman Grodno – BATE Borisov
25.06.2017 16:00 FK Gorodeya – Dinamo Brest
25.06.2017 16:00 FK Vitebsk – FK Slutsk
26.06.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Slavia Mozyr
26.06.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Isloch

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 16:00 Dinamo Brest – Gomel
01.07.2017 16:00 FK Slutsk – Dnepr Mogilev
01.07.2017 16:00 Isloch – Naftan Novopolotsk
01.07.2017 16:00 BATE Borisov – FK Gorodeya
02.07.2017 16:00 Slavia Mozyr – Torpedo Zhodino
02.07.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Neman Grodno
02.07.2017 16:00 FC Minsk – Krumkachy Minsk
02.07.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Vitebsk

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 BATE Borisov – Gomel
29.07.2017 16:00 FK Vitebsk – Krumkachy Minsk
29.07.2017 16:00 Isloch – Torpedo Zhodino
29.07.2017 16:00 Slavia Mozyr – Neman Grodno
30.07.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Gorodeya
30.07.2017 16:00 Dinamo Minsk – Dnepr Mogilev
30.07.2017 16:00 Dinamo Brest – FC Minsk
31.07.2017 16:00 FK Slutsk – Naftan Novopolotsk

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Vitebsk
05.08.2017 16:00 Dinamo Brest – Krumkachy Minsk
05.08.2017 16:00 FK Gorodeya – Slavia Mozyr
06.08.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Slutsk
06.08.2017 16:00 Neman Grodno – Isloch
06.08.2017 16:00 FC Minsk – BATE Borisov
07.08.2017 16:00 Gomel – Shakhtyor Soligorsk
07.08.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Minsk

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 16:00 BATE Borisov – Dinamo Brest
11.08.2017 16:00 Isloch – FK Gorodeya
12.08.2017 16:00 FK Slutsk – Neman Grodno
12.08.2017 16:00 FK Vitebsk – Naftan Novopolotsk
12.08.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Dnepr Mogilev
13.08.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FC Minsk
13.08.2017 16:00 Slavia Mozyr – Gomel
13.08.2017 16:00 Dinamo Minsk – Torpedo Zhodino

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 16:00 Gomel – Isloch
18.08.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dnepr Mogilev
19.08.2017 16:00 BATE Borisov – Krumkachy Minsk
19.08.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Vitebsk
19.08.2017 16:00 FK Gorodeya – FK Slutsk
20.08.2017 16:00 Dinamo Brest – Shakhtyor Soligorsk
20.08.2017 16:00 FC Minsk – Slavia Mozyr
20.08.2017 16:00 Neman Grodno – Dinamo Minsk

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Naftan Novopolotsk
25.08.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Torpedo Zhodino
26.08.2017 16:00 FK Slutsk – Gomel
26.08.2017 16:00 FK Vitebsk – Neman Grodno
26.08.2017 16:00 Isloch – FC Minsk
27.08.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – BATE Borisov
27.08.2017 16:00 Slavia Mozyr – Dinamo Brest
27.08.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Gorodeya

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 16:00 Gomel – Dinamo Minsk
09.09.2017 16:00 BATE Borisov – Slavia Mozyr
09.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Krumkachy Minsk
10.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Slutsk
10.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Isloch
10.09.2017 16:00 FK Gorodeya – FK Vitebsk
11.09.2017 16:00 Neman Grodno – Dnepr Mogilev
11.09.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Naftan Novopolotsk

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Gomel
16.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Torpedo Zhodino
16.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Gorodeya
17.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Neman Grodno
17.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Shakhtyor Soligorsk
17.09.2017 16:00 Isloch – BATE Borisov
17.09.2017 16:00 FK Slutsk – Dinamo Brest
18.09.2017 16:00 Dinamo Minsk – FC Minsk

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Dinamo Minsk
22.09.2017 16:00 Gomel – Dnepr Mogilev
23.09.2017 16:00 FK Gorodeya – Naftan Novopolotsk
23.09.2017 16:00 BATE Borisov – FK Slutsk
23.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Isloch
24.09.2017 16:00 Neman Grodno – Torpedo Zhodino
24.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Vitebsk
24.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Krumkachy Minsk

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Brest
29.09.2017 16:00 Isloch – Slavia Mozyr
30.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Neman Grodno
30.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Gomel
30.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FC Minsk
01.10.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Gorodeya
01.10.2017 16:00 Dinamo Minsk – BATE Borisov
01.10.2017 16:00 FK Slutsk – Shakhtyor Soligorsk

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 16:00 FK Gorodeya – Neman Grodno
14.10.2017 16:00 Isloch – Krumkachy Minsk
14.10.2017 16:00 BATE Borisov – FK Vitebsk
14.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Minsk
15.10.2017 16:00 FC Minsk – Naftan Novopolotsk
15.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Dnepr Mogilev
15.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Slutsk
16.10.2017 16:00 Gomel – Torpedo Zhodino

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Gorodeya
21.10.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Brest
21.10.2017 16:00 FK Slutsk – Isloch
21.10.2017 16:00 Neman Grodno – Gomel
22.10.2017 16:00 FK Vitebsk – Shakhtyor Soligorsk
22.10.2017 16:00 Dinamo Minsk – Slavia Mozyr
22.10.2017 16:00 Dnepr Mogilev – BATE Borisov
23.10.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FC Minsk

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dnepr Mogilev
28.10.2017 16:00 BATE Borisov – Naftan Novopolotsk
28.10.2017 16:00 FK Slutsk – Krumkachy Minsk
28.10.2017 16:00 Gomel – FK Gorodeya
28.10.2017 16:00 Isloch – Dinamo Minsk
29.10.2017 16:00 FC Minsk – Neman Grodno
29.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Torpedo Zhodino
29.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Vitebsk

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Slavia Mozyr
03.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Isloch
04.11.2017 16:00 Neman Grodno – Dinamo Brest
04.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Shakhtyor Soligorsk
04.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Gomel
05.11.2017 16:00 FK Gorodeya – FC Minsk
05.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – BATE Borisov
05.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Slutsk

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Torpedo Zhodino
18.11.2017 16:00 Isloch – Dnepr Mogilev
18.11.2017 16:00 FK Slutsk – FK Vitebsk
18.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – Krumkachy Minsk
18.11.2017 16:00 FC Minsk – Gomel
18.11.2017 16:00 Slavia Mozyr – Naftan Novopolotsk
18.11.2017 16:00 Dinamo Brest – FK Gorodeya
18.11.2017 16:00 BATE Borisov – Neman Grodno

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Minsk
26.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Slutsk
26.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Isloch
26.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Slavia Mozyr
26.11.2017 16:00 Neman Grodno – Shakhtyor Soligorsk
26.11.2017 16:00 FK Gorodeya – BATE Borisov
26.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FC Minsk
26.11.2017 16:00 Gomel – Dinamo Brest
Advertisement

Seneste kampe

FK Gorodeya
Torpedo Zhodino
3 – 2
21. maj 18:05
Færdig
Slavia Mozyr
Isloch
2 – 3
21. maj 16:00
Færdig
Neman Grodno
Krumkachy Minsk
2 – 0
21. maj 14:00
Færdig
Dinamo Brest
FK Vitebsk
2 – 0
20. maj 19:00
Færdig
Gomel
Naftan Novopolotsk
3 – 1
20. maj 18:30
Færdig
BATE Borisov
Dinamo Minsk
1 – 0
20. maj 18:00
Færdig
Shakhtyor Soligorsk
FK Slutsk
2 – 1
20. maj 17:05
Færdig
FC Minsk
Dnepr Mogilev
0 – 0
20. maj 15:00
Færdig

Kommende kampe

Dinamo Minsk
Shakhtyor Soligorsk
vs
24. maj 17:15
Ikke startet
Dnepr Mogilev
Dinamo Brest
vs
24. maj 18:00
Ikke startet
FK Gorodeya
Neman Grodno
vs
26. maj 17:00
Ikke startet
Krumkachy Minsk
Isloch
vs
26. maj 18:00
Ikke startet
FK Vitebsk
BATE Borisov
vs
26. maj 19:00
Ikke startet
Naftan Novopolotsk
FC Minsk
vs
27. maj 15:00
Ikke startet
FK Slutsk
Slavia Mozyr
vs
27. maj 16:00
Ikke startet
Torpedo Zhodino
Gomel
vs
27. maj 17:00
Ikke startet

Turneringer i Hviderusland