LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 19 13 5 1 30 - 9 44
2. Dinamo Minsk 19 14 1 4 27 - 9 43
3. BATE Borisov 19 12 3 4 30 - 11 39
4. Neman Grodno 19 9 5 5 24 - 17 32
5. FK Vitebsk 19 9 4 6 21 - 18 31
6. FK Slutsk 19 8 6 5 20 - 16 30
7. Torpedo Zhodino 19 7 7 5 22 - 17 28
8. Dinamo Brest 19 6 7 6 26 - 20 25
9. Gomel 19 6 6 7 18 - 17 24
10. FK Gorodeya 19 5 9 5 17 - 17 24
11. Dnepr Mogilev 18 5 4 9 17 - 25 19
12. Krumkachy Minsk 19 4 7 8 18 - 26 19
13. Slavia Mozyr 19 3 7 9 17 - 29 16
14. FC Minsk 19 3 7 9 12 - 27 16
15. Isloch 18 4 2 12 13 - 27 7
16. Naftan Novopolotsk 19 2 2 15 5 - 32 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
151 25,00 317 2,10 65 (43,0 %) 41 (27,2 %) 45 (29,8 %)
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 9 7 2 0 17 - 2 23
2. Dinamo Minsk 9 7 1 1 11 - 6 22
3. BATE Borisov 10 8 1 1 15 - 4 25
4. Neman Grodno 9 4 2 3 11 - 10 14
5. FK Vitebsk 9 4 3 2 10 - 8 15
6. FK Slutsk 9 4 2 3 10 - 8 14
7. Torpedo Zhodino 10 5 4 1 13 - 6 19
8. Dinamo Brest 10 6 3 1 20 - 6 21
9. Gomel 10 4 3 3 12 - 8 15
10. FK Gorodeya 11 4 6 1 12 - 8 18
11. Dnepr Mogilev 8 3 0 5 8 - 14 9
12. Krumkachy Minsk 9 2 4 3 8 - 9 10
13. Slavia Mozyr 9 2 2 5 11 - 19 8
14. FC Minsk 10 2 6 2 7 - 7 12
15. Isloch 9 2 1 6 7 - 13 7
16. Naftan Novopolotsk 10 1 1 8 1 - 16 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
151 25,00 317 2,10 65 (43,0 %) 41 (27,2 %) 45 (29,8 %)
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Shakhtyor Soligorsk 10 6 3 1 13 - 7 21
2. Dinamo Minsk 10 7 0 3 16 - 3 21
3. BATE Borisov 9 4 2 3 15 - 7 14
4. Neman Grodno 10 5 3 2 13 - 7 18
5. FK Vitebsk 10 5 1 4 11 - 10 16
6. FK Slutsk 10 4 4 2 10 - 8 16
7. Torpedo Zhodino 9 2 3 4 9 - 11 9
8. Dinamo Brest 9 0 4 5 6 - 14 4
9. Gomel 9 2 3 4 6 - 9 9
10. FK Gorodeya 8 1 3 4 5 - 9 6
11. Dnepr Mogilev 10 2 4 4 9 - 11 10
12. Krumkachy Minsk 10 2 3 5 10 - 17 9
13. Slavia Mozyr 10 1 5 4 6 - 10 8
14. FC Minsk 9 1 1 7 5 - 20 4
15. Isloch 9 2 1 6 6 - 14 7
16. Naftan Novopolotsk 9 1 1 7 4 - 16 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
151 25,00 317 2,10 65 (43,0 %) 41 (27,2 %) 45 (29,8 %)
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Shakhtyor Soligorsk 12 4 1,58 0,47
2. Dinamo Minsk 13 3 1,42 0,47
3. BATE Borisov 11 4 1,58 0,58
4. Neman Grodno 6 6 1,26 0,89
5. FK Vitebsk 8 8 1,11 0,95
6. FK Slutsk 8 4 1,05 0,84
7. Torpedo Zhodino 9 4 1,16 0,89
8. Dinamo Brest 6 6 1,37 1,05
9. Gomel 7 10 0,95 0,89
10. FK Gorodeya 8 9 0,89 0,89
11. Dnepr Mogilev 7 9 0,94 1,39
12. Krumkachy Minsk 5 8 0,95 1,37
13. Slavia Mozyr 6 9 0,89 1,53
14. FC Minsk 7 11 0,63 1,42
15. Isloch 2 10 0,72 1,50
16. Naftan Novopolotsk 4 14 0,26 1,68
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
151 25,00 317 2,10 65 (43,0 %) 41 (27,2 %) 45 (29,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Opdateret:
20/8-2017 19:48
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

435779

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 FC Minsk – Dinamo Brest 2 – 2
01.04.2017 13:35 Naftan Novopolotsk – FK Slutsk 0 – 1
01.04.2017 14:05 FK Gorodeya – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
01.04.2017 15:00 Torpedo Zhodino – Isloch 2 – 1
01.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Minsk 0 – 3
01.04.2017 18:30 Gomel – BATE Borisov 1 – 1
02.04.2017 15:00 Neman Grodno – Slavia Mozyr 0 – 0
02.04.2017 18:30 Krumkachy Minsk – FK Vitebsk 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Isloch – Neman Grodno 0 – 1
08.04.2017 15:00 Slavia Mozyr – FK Gorodeya 1 – 0
08.04.2017 17:00 FK Vitebsk – Dnepr Mogilev 0 – 4
09.04.2017 14:00 Dinamo Minsk – Naftan Novopolotsk 1 – 0
09.04.2017 15:30 Shakhtyor Soligorsk – Gomel 0 – 0
09.04.2017 16:00 BATE Borisov – FC Minsk 1 – 0
09.04.2017 17:00 Krumkachy Minsk – Dinamo Brest 1 – 1
10.04.2017 16:30 FK Slutsk – Torpedo Zhodino 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:30 Naftan Novopolotsk – FK Vitebsk 0 – 0
14.04.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Krumkachy Minsk 2 – 1
15.04.2017 14:30 Torpedo Zhodino – Dinamo Minsk 1 – 0
15.04.2017 15:00 Neman Grodno – FK Slutsk 2 – 1
15.04.2017 16:00 FC Minsk – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
15.04.2017 17:00 Gomel – Slavia Mozyr 2 – 0
15.04.2017 17:30 FK Gorodeya – Isloch 2 – 0
15.04.2017 19:00 Dinamo Brest – BATE Borisov 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 17:30 FK Vitebsk – Torpedo Zhodino 1 – 1
21.04.2017 18:30 Krumkachy Minsk – BATE Borisov 2 – 3
22.04.2017 15:00 Dinamo Minsk – Neman Grodno 1 – 0
22.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Naftan Novopolotsk 4 – 0
22.04.2017 17:00 FK Slutsk – FK Gorodeya 1 – 1
22.04.2017 18:30 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Brest 3 – 0
23.04.2017 16:00 Slavia Mozyr – FC Minsk 2 – 2
23.04.2017 18:00 Isloch – Gomel 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 15:00 Naftan Novopolotsk – Krumkachy Minsk 0 – 3
29.04.2017 17:00 FC Minsk – Isloch 2 – 0
29.04.2017 18:00 Neman Grodno – FK Vitebsk 1 – 4
30.04.2017 15:30 Torpedo Zhodino – Dnepr Mogilev 0 – 0
30.04.2017 16:30 Dinamo Brest – Slavia Mozyr 3 – 1
30.04.2017 17:30 BATE Borisov – Shakhtyor Soligorsk 1 – 0
30.04.2017 18:00 FK Gorodeya – Dinamo Minsk 1 – 0
30.04.2017 18:30 Gomel – FK Slutsk 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 17:00 Isloch – Dinamo Brest 3 – 1
05.05.2017 18:00 FK Vitebsk – FK Gorodeya 0 – 0
06.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – BATE Borisov 0 – 6
06.05.2017 16:30 FK Slutsk – FC Minsk 2 – 0
06.05.2017 17:00 Dinamo Minsk – Gomel 1 – 0
07.05.2017 14:30 Krumkachy Minsk – Shakhtyor Soligorsk 0 – 2
07.05.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Torpedo Zhodino 0 – 1
07.05.2017 17:00 Dnepr Mogilev – Neman Grodno 0 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 17:30 Gomel – FK Vitebsk 0 – 1
10.05.2017 18:00 Dinamo Brest – FK Slutsk 0 – 0
10.05.2017 18:30 FC Minsk – Dinamo Minsk 0 – 2
10.05.2017 19:00 BATE Borisov – Isloch 2 – 0
11.05.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – Slavia Mozyr 1 – 0
11.05.2017 17:30 Torpedo Zhodino – Krumkachy Minsk 3 – 0
11.05.2017 18:00 Neman Grodno – Naftan Novopolotsk 2 – 1
11.05.2017 18:30 FK Gorodeya – Dnepr Mogilev 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 14:00 Dinamo Minsk – Dinamo Brest 1 – 0
14.05.2017 16:00 FK Slutsk – BATE Borisov 1 – 0
14.05.2017 18:00 FK Vitebsk – FC Minsk 3 – 0
15.05.2017 17:00 Naftan Novopolotsk – FK Gorodeya 1 – 0
15.05.2017 17:30 Dnepr Mogilev – Gomel 0 – 4
15.05.2017 18:00 Torpedo Zhodino – Neman Grodno 1 – 1
15.05.2017 18:30 Isloch – Shakhtyor Soligorsk 1 – 2
16.05.2017 18:00 Krumkachy Minsk – Slavia Mozyr 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 15:00 FC Minsk – Dnepr Mogilev 0 – 0
20.05.2017 17:05 Shakhtyor Soligorsk – FK Slutsk 2 – 1
20.05.2017 18:00 BATE Borisov – Dinamo Minsk 1 – 0
20.05.2017 18:30 Gomel – Naftan Novopolotsk 3 – 1
20.05.2017 19:00 Dinamo Brest – FK Vitebsk 2 – 0
21.05.2017 14:00 Neman Grodno – Krumkachy Minsk 2 – 0
21.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – Isloch 2 – 3
21.05.2017 18:05 FK Gorodeya – Torpedo Zhodino 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2017 17:15 Dinamo Minsk – Shakhtyor Soligorsk 2 – 2
24.05.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Brest 1 – 0
26.05.2017 17:00 FK Gorodeya – Neman Grodno 1 – 0
26.05.2017 18:00 Krumkachy Minsk – Isloch 2 – 0
26.05.2017 19:00 FK Vitebsk – BATE Borisov 1 – 0
27.05.2017 15:00 Naftan Novopolotsk – FC Minsk 0 – 1
27.05.2017 16:00 FK Slutsk – Slavia Mozyr 0 – 0
27.05.2017 17:00 Torpedo Zhodino – Gomel 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 13:30 Isloch – FK Slutsk 1 – 2
03.06.2017 17:00 FK Gorodeya – Krumkachy Minsk 1 – 1
03.06.2017 17:30 Gomel – Neman Grodno 2 – 2
04.06.2017 16:00 FC Minsk – Torpedo Zhodino 0 – 0
04.06.2017 16:30 Slavia Mozyr – Dinamo Minsk 0 – 2
04.06.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Vitebsk 2 – 0
04.06.2017 17:30 Dinamo Brest – Naftan Novopolotsk 2 – 0
04.06.2017 18:00 BATE Borisov – Dnepr Mogilev 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.06.2017 17:30 Neman Grodno – FC Minsk 3 – 1
15.06.2017 18:00 FK Gorodeya – Gomel 0 – 0
15.06.2017 19:00 Krumkachy Minsk – FK Slutsk 1 – 1
16.06.2017 17:20 Naftan Novopolotsk – BATE Borisov 0 – 3
16.06.2017 17:30 Torpedo Zhodino – Dinamo Brest 1 – 1
16.06.2017 18:00 Dinamo Minsk – Isloch 1 – 0
16.06.2017 19:00 Dnepr Mogilev – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
17.06.2017 18:00 FK Vitebsk – Slavia Mozyr 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – Naftan Novopolotsk 2 – 1
20.06.2017 17:30 FK Slutsk – Dinamo Minsk 0 – 3
20.06.2017 18:00 BATE Borisov – Torpedo Zhodino 0 – 0
20.06.2017 18:30 FC Minsk – FK Gorodeya 0 – 0
20.06.2017 19:45 Gomel – Krumkachy Minsk 2 – 0
21.06.2017 18:00 Slavia Mozyr – Dnepr Mogilev 4 – 0
21.06.2017 18:30 Isloch – FK Vitebsk 0 – 1
21.06.2017 19:00 Dinamo Brest – Neman Grodno 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 16:15 Krumkachy Minsk – Dinamo Minsk 0 – 1
24.06.2017 17:00 Torpedo Zhodino – Shakhtyor Soligorsk 1 – 2
24.06.2017 18:00 Gomel – FC Minsk 2 – 1
25.06.2017 17:00 FK Vitebsk – FK Slutsk 0 – 1
25.06.2017 18:00 FK Gorodeya – Dinamo Brest 1 – 1
25.06.2017 19:00 Neman Grodno – BATE Borisov 0 – 1
26.06.2017 17:30 Naftan Novopolotsk – Slavia Mozyr 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.06.2017 18:00 FC Minsk – Krumkachy Minsk 0 – 0
01.07.2017 15:30 FK Slutsk – Dnepr Mogilev 1 – 0
01.07.2017 17:00 Isloch – Naftan Novopolotsk 0 – 0
01.07.2017 17:30 Dinamo Brest – Gomel 3 – 0
01.07.2017 18:30 BATE Borisov – FK Gorodeya 2 – 0
02.07.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Vitebsk 1 – 3
02.07.2017 17:00 Slavia Mozyr – Torpedo Zhodino 0 – 3
03.07.2017 18:00 Shakhtyor Soligorsk – Neman Grodno 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 FK Vitebsk – Krumkachy Minsk 2 – 2
29.07.2017 16:30 Slavia Mozyr – Neman Grodno 1 – 2
29.07.2017 17:00 Isloch – Torpedo Zhodino 2 – 1
29.07.2017 18:00 BATE Borisov – Gomel 3 – 0
30.07.2017 17:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Gorodeya 4 – 0
30.07.2017 17:30 Dinamo Brest – FC Minsk 4 – 0
30.07.2017 17:30 Dinamo Minsk – Dnepr Mogilev 2 – 1
31.07.2017 17:30 FK Slutsk – Naftan Novopolotsk 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Vitebsk 1 – 2
05.08.2017 17:00 Dinamo Brest – Krumkachy Minsk 3 – 0
05.08.2017 18:00 FK Gorodeya – Slavia Mozyr 0 – 0
06.08.2017 17:00 Neman Grodno – Isloch 1 – 1
06.08.2017 17:30 FC Minsk – BATE Borisov 1 – 0
06.08.2017 18:00 Torpedo Zhodino – FK Slutsk 1 – 1
07.08.2017 17:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Minsk 0 – 4
07.08.2017 17:30 Gomel – Shakhtyor Soligorsk 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 17:30 Isloch – FK Gorodeya 0 – 4
11.08.2017 18:00 BATE Borisov – Dinamo Brest 1 – 0
12.08.2017 17:00 FK Slutsk – Neman Grodno 1 – 2
12.08.2017 18:00 FK Vitebsk – Naftan Novopolotsk 2 – 0
12.08.2017 19:00 Krumkachy Minsk – Dnepr Mogilev 0 – 0
13.08.2017 13:45 Dinamo Minsk – Torpedo Zhodino 1 – 0
13.08.2017 17:00 Slavia Mozyr – Gomel 1 – 1
13.08.2017 18:00 Shakhtyor Soligorsk – FC Minsk 3 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 17:05 Naftan Novopolotsk – Dnepr Mogilev 0 – 1
18.08.2017 18:00 Gomel – Isloch 0 – 1
19.08.2017 17:00 FK Gorodeya – FK Slutsk 1 – 1
19.08.2017 18:00 Torpedo Zhodino – FK Vitebsk 2 – 0
20.08.2017 15:15 Neman Grodno – Dinamo Minsk 0 – 1
20.08.2017 17:00 FC Minsk – Slavia Mozyr 2 – 2
20.08.2017 17:30 BATE Borisov – Krumkachy Minsk 2 – 3
20.08.2017 18:00 Dinamo Brest – Shakhtyor Soligorsk 2 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Torpedo Zhodino
25.08.2017 18:30 Krumkachy Minsk – Naftan Novopolotsk
26.08.2017 15:00 FK Slutsk – Gomel
26.08.2017 16:00 FK Vitebsk – Neman Grodno
26.08.2017 17:00 Isloch – FC Minsk
27.08.2017 15:00 Slavia Mozyr – Dinamo Brest
27.08.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Gorodeya
27.08.2017 18:00 Shakhtyor Soligorsk – BATE Borisov

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 Dnepr Mogilev – Isloch

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 16:00 Gomel – Dinamo Minsk
09.09.2017 16:00 BATE Borisov – Slavia Mozyr
09.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Krumkachy Minsk
10.09.2017 16:00 FK Gorodeya – FK Vitebsk
10.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Slutsk
10.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Isloch
11.09.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Naftan Novopolotsk
11.09.2017 16:00 Neman Grodno – Dnepr Mogilev

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Gomel
16.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Gorodeya
16.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Torpedo Zhodino
17.09.2017 16:00 FK Slutsk – Dinamo Brest
17.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Shakhtyor Soligorsk
17.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Neman Grodno
17.09.2017 16:00 Isloch – BATE Borisov
18.09.2017 16:00 Dinamo Minsk – FC Minsk

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 16:00 Gomel – Dnepr Mogilev
22.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Dinamo Minsk
23.09.2017 16:00 FK Gorodeya – Naftan Novopolotsk
23.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Isloch
23.09.2017 16:00 BATE Borisov – FK Slutsk
24.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Vitebsk
24.09.2017 16:00 Neman Grodno – Torpedo Zhodino
24.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Krumkachy Minsk

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Brest
29.09.2017 16:00 Isloch – Slavia Mozyr
30.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Neman Grodno
30.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Gomel
30.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FC Minsk
01.10.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Gorodeya
01.10.2017 16:00 Dinamo Minsk – BATE Borisov
01.10.2017 16:00 FK Slutsk – Shakhtyor Soligorsk

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 16:00 Neman Grodno – FK Gorodeya
14.10.2017 16:00 Isloch – Krumkachy Minsk
14.10.2017 16:00 BATE Borisov – FK Vitebsk
14.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Minsk
15.10.2017 16:00 FC Minsk – Naftan Novopolotsk
15.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Dnepr Mogilev
15.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Slutsk
16.10.2017 16:00 Gomel – Torpedo Zhodino

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Gorodeya
21.10.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Brest
21.10.2017 16:00 FK Slutsk – Isloch
21.10.2017 16:00 Neman Grodno – Gomel
22.10.2017 16:00 FK Vitebsk – Shakhtyor Soligorsk
22.10.2017 16:00 Dinamo Minsk – Slavia Mozyr
22.10.2017 16:00 Dnepr Mogilev – BATE Borisov
23.10.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FC Minsk

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dnepr Mogilev
28.10.2017 16:00 BATE Borisov – Naftan Novopolotsk
28.10.2017 16:00 FK Slutsk – Krumkachy Minsk
28.10.2017 16:00 Gomel – FK Gorodeya
28.10.2017 16:00 Isloch – Dinamo Minsk
29.10.2017 16:00 FC Minsk – Neman Grodno
29.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Torpedo Zhodino
29.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Vitebsk

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Slavia Mozyr
03.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Isloch
04.11.2017 16:00 Neman Grodno – Dinamo Brest
04.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Shakhtyor Soligorsk
04.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Gomel
05.11.2017 16:00 FK Gorodeya – FC Minsk
05.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – BATE Borisov
05.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Slutsk

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Torpedo Zhodino
18.11.2017 16:00 Isloch – Dnepr Mogilev
18.11.2017 16:00 FK Slutsk – FK Vitebsk
18.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – Krumkachy Minsk
18.11.2017 16:00 FC Minsk – Gomel
18.11.2017 16:00 Slavia Mozyr – Naftan Novopolotsk
18.11.2017 16:00 Dinamo Brest – FK Gorodeya
18.11.2017 16:00 BATE Borisov – Neman Grodno

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Minsk
26.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Slutsk
26.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Isloch
26.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Slavia Mozyr
26.11.2017 16:00 Neman Grodno – Shakhtyor Soligorsk
26.11.2017 16:00 FK Gorodeya – BATE Borisov
26.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FC Minsk
26.11.2017 16:00 Gomel – Dinamo Brest
Advertisement

Seneste kampe

Dinamo Brest
Shakhtyor Soligorsk
2 – 2
20. august 18:00
Færdig
BATE Borisov
Krumkachy Minsk
2 – 3
20. august 17:30
Færdig
FC Minsk
Slavia Mozyr
2 – 2
20. august 17:00
Færdig
Neman Grodno
Dinamo Minsk
0 – 1
20. august 15:15
Færdig
Torpedo Zhodino
FK Vitebsk
2 – 0
19. august 18:00
Færdig
FK Gorodeya
FK Slutsk
1 – 1
19. august 17:00
Færdig
Gomel
Isloch
0 – 1
18. august 18:00
Færdig
Naftan Novopolotsk
Dnepr Mogilev
0 – 1
18. august 17:05
Færdig

Kommende kampe

Dnepr Mogilev
Torpedo Zhodino
vs
25. august 18:00
Ikke startet
Krumkachy Minsk
Naftan Novopolotsk
vs
25. august 18:30
Ikke startet
FK Slutsk
Gomel
vs
26. august 15:00
Ikke startet
FK Vitebsk
Neman Grodno
vs
26. august 16:00
Ikke startet
Isloch
FC Minsk
vs
26. august 17:00
Ikke startet
Slavia Mozyr
Dinamo Brest
vs
27. august 15:00
Ikke startet
Dinamo Minsk
FK Gorodeya
vs
27. august 16:00
Ikke startet
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
vs
27. august 18:00
Ikke startet

Turneringer i Hviderusland