LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Africa Cup of Nations

Gruppespillet

Kvalifikation Gruppe AKVUTMP
Senegal 11003-03
Madagaskar 11003-13
Sudan 10011-30
Ækvatorialguinea 10010-30
Kvalifikation Gruppe BKVUTMP
Cameroun 11001-03
Malawi 11001-03
Comorerne 10010-10
Marokko 10010-10
Kvalifikation Gruppe CKVUTMP
Burundi 11003-03
Mali 11002-13
Gabon 10011-20
Sydsudan 10010-30
Kvalifikation Gruppe DKVUTMP
Algeriet 11001-03
Benin 11001-03
Gambia 10010-10
Togo 10010-10
Kvalifikation Gruppe EKVUTMP
Libyen 11005-13
Sydafrika 11002-03
Nigeria 10010-20
Seychellerne 10011-50
Kvalifikation Gruppe FKVUTMP
Ghana 11005-03
Sierra Leone 11002-13
Kenya 10011-20
Etiopien 10010-50
Kvalifikation Gruppe GKVUTMP
Zimbabwe 11003-03
DR Congo 11003-13
Congo 10011-30
Liberia 10010-30
Kvalifikation Gruppe HKVUTMP
Guinea 11003-23
Centralafrikanske Republik 11002-13
Elfenbenskysten 10012-30
Rwanda 10011-20
Kvalifikation Gruppe IKVUTMP
Burkina Faso 11003-13
Mauretanien 11001-03
Botswana 10010-10
Angola 10011-30
Kvalifikation Gruppe JKVUTMP
Tunesien 11001-03
Niger 10100-01
Swaziland 10100-01
Egypten 10010-10
Kvalifikation Gruppe KKVUTMP
Guinea-Bissau 11001-03
Mozambique 11001-03
Namibia 10010-10
Zambia 10010-10
Kvalifikation Gruppe LKVUTMP
Uganda 11001-03
Lesotho 10101-11
Tanzania 10101-11
Kap Verde 10010-10
Videre til næste runde
Muligvis videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 21:00 Sudan – Madagaskar 1 – 3
09.06.2017 22:00 Libyen – Seychellerne 5 – 1
10.06.2017 14:35 Malawi – Comorerne 1 – 0
10.06.2017 15:00 Zambia – Mozambique 0 – 1
10.06.2017 15:00 Burundi – Sydsudan 3 – 0
10.06.2017 15:30 Botswana – Mauretanien 0 – 1
10.06.2017 16:00 Cameroun – Marokko 1 – 0
10.06.2017 17:00 Niger – Swaziland 0 – 0
10.06.2017 18:00 Guinea-Bissau – Namibia 1 – 0
10.06.2017 18:00 Nigeria – Sydafrika 0 – 2
10.06.2017 18:40 Sierra Leone – Kenya 2 – 1
10.06.2017 19:00 Tanzania – Lesotho 1 – 1
10.06.2017 19:30 DR Congo – Congo 3 – 1
10.06.2017 20:00 Burkina Faso – Angola 3 – 1
10.06.2017 20:05 Elfenbenskysten – Guinea 2 – 3
10.06.2017 21:00 Mali – Gabon 2 – 1
10.06.2017 23:05 Senegal – Ækvatorialguinea 3 – 0
11.06.2017 15:05 Zimbabwe – Liberia 3 – 0
11.06.2017 16:00 Centralafrikanske Republik – Rwanda 2 – 1
11.06.2017 17:00 Benin – Gambia 1 – 0
11.06.2017 17:35 Ghana – Etiopien 5 – 0
11.06.2017 19:35 Kap Verde – Uganda 0 – 1
11.06.2017 23:00 Algeriet – Togo 1 – 0
12.06.2017 00:00 Tunesien – Egypten 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2018 12:00 Lesotho – Kap Verde
27.03.2018 12:00 Kenya – Ghana
27.03.2018 12:00 Seychellerne – Nigeria
27.03.2018 12:00 Swaziland – Tunesien
27.03.2018 12:00 Egypten – Niger
27.03.2018 12:00 Mauretanien – Burkina Faso
27.03.2018 12:00 Guinea – Centralafrikanske Republik
27.03.2018 12:00 Rwanda – Elfenbenskysten
27.03.2018 12:00 Liberia – DR Congo
27.03.2018 12:00 Angola – Botswana
27.03.2018 12:00 Congo – Zimbabwe
27.03.2018 12:00 Sydafrika – Libyen
27.03.2018 12:00 Etiopien – Sierra Leone
27.03.2018 12:00 Gambia – Algeriet
27.03.2018 12:00 Togo – Benin
27.03.2018 12:00 Gabon – Burundi
27.03.2018 12:00 Madagaskar – Senegal
27.03.2018 12:00 Namibia – Zambia
27.03.2018 12:00 Sydsudan – Mali
27.03.2018 12:00 Uganda – Tanzania
27.03.2018 12:00 Marokko – Malawi
27.03.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Sudan
27.03.2018 12:00 Comorerne – Cameroun
27.03.2018 12:00 Mozambique – Guinea-Bissau

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2018 12:00 Ghana – Sierra Leone
03.09.2018 12:00 Cameroun – Malawi
03.09.2018 12:00 Kap Verde – Tanzania
03.09.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Madagaskar
03.09.2018 12:00 Elfenbenskysten – Centralafrikanske Republik
03.09.2018 12:00 Uganda – Lesotho
03.09.2018 12:00 DR Congo – Zimbabwe
03.09.2018 12:00 Congo – Liberia
03.09.2018 12:00 Senegal – Sudan
03.09.2018 12:00 Guinea – Rwanda
03.09.2018 12:00 Marokko – Comorerne
03.09.2018 12:00 Egypten – Swaziland
03.09.2018 12:00 Zambia – Guinea-Bissau
03.09.2018 12:00 Togo – Gambia
03.09.2018 12:00 Mali – Burundi
03.09.2018 12:00 Tunesien – Niger
03.09.2018 12:00 Nigeria – Libyen
03.09.2018 12:00 Sydafrika – Seychellerne
03.09.2018 12:00 Mozambique – Namibia
03.09.2018 12:00 Etiopien – Kenya
03.09.2018 12:00 Algeriet – Benin
03.09.2018 12:00 Angola – Mauretanien
03.09.2018 12:00 Burkina Faso – Botswana
03.09.2018 12:00 Gabon – Sydsudan

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2018 12:00 Lesotho – Uganda
11.09.2018 12:00 Niger – Tunesien
11.09.2018 12:00 Tanzania – Kap Verde
11.09.2018 12:00 Swaziland – Egypten
11.09.2018 12:00 Centralafrikanske Republik – Elfenbenskysten
11.09.2018 12:00 Rwanda – Guinea
11.09.2018 12:00 Mauretanien – Angola
11.09.2018 12:00 Botswana – Burkina Faso
11.09.2018 12:00 Namibia – Mozambique
11.09.2018 12:00 Guinea-Bissau – Zambia
11.09.2018 12:00 Zimbabwe – DR Congo
11.09.2018 12:00 Sydsudan – Gabon
11.09.2018 12:00 Sudan – Senegal
11.09.2018 12:00 Kenya – Etiopien
11.09.2018 12:00 Sierra Leone – Ghana
11.09.2018 12:00 Malawi – Cameroun
11.09.2018 12:00 Benin – Algeriet
11.09.2018 12:00 Gambia – Togo
11.09.2018 12:00 Seychellerne – Sydafrika
11.09.2018 12:00 Comorerne – Marokko
11.09.2018 12:00 Liberia – Congo
11.09.2018 12:00 Burundi – Mali
11.09.2018 12:00 Libyen – Nigeria
11.09.2018 12:00 Madagaskar – Ækvatorialguinea

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2018 12:00 Gambia – Benin
16.10.2018 12:00 Egypten – Tunesien
16.10.2018 12:00 Togo – Algeriet
16.10.2018 12:00 Mozambique – Zambia
16.10.2018 12:00 Comorerne – Malawi
16.10.2018 12:00 Swaziland – Niger
16.10.2018 12:00 Sydsudan – Burundi
16.10.2018 12:00 Gabon – Mali
16.10.2018 12:00 Marokko – Cameroun
16.10.2018 12:00 Madagaskar – Sudan
16.10.2018 12:00 Rwanda – Centralafrikanske Republik
16.10.2018 12:00 Namibia – Guinea-Bissau
16.10.2018 12:00 Kenya – Sierra Leone
16.10.2018 12:00 Guinea – Elfenbenskysten
16.10.2018 12:00 Etiopien – Ghana
16.10.2018 12:00 Lesotho – Tanzania
16.10.2018 12:00 Uganda – Kap Verde
16.10.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Senegal
16.10.2018 12:00 Congo – DR Congo
16.10.2018 12:00 Seychellerne – Libyen
16.10.2018 12:00 Sydafrika – Nigeria
16.10.2018 12:00 Angola – Burkina Faso
16.10.2018 12:00 Liberia – Zimbabwe
16.10.2018 12:00 Mauretanien – Botswana

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2018 12:00 Tanzania – Uganda
13.11.2018 12:00 Zambia – Namibia
13.11.2018 12:00 Guinea-Bissau – Mozambique
13.11.2018 12:00 Ghana – Kenya
13.11.2018 12:00 Sudan – Ækvatorialguinea
13.11.2018 12:00 Senegal – Madagaskar
13.11.2018 12:00 Kap Verde – Lesotho
13.11.2018 12:00 Malawi – Marokko
13.11.2018 12:00 Burkina Faso – Mauretanien
13.11.2018 12:00 Sierra Leone – Etiopien
13.11.2018 12:00 Centralafrikanske Republik – Guinea
13.11.2018 12:00 Elfenbenskysten – Rwanda
13.11.2018 12:00 Zimbabwe – Congo
13.11.2018 12:00 Nigeria – Seychellerne
13.11.2018 12:00 Libyen – Sydafrika
13.11.2018 12:00 Botswana – Angola
13.11.2018 12:00 Algeriet – Gambia
13.11.2018 12:00 Benin – Togo
13.11.2018 12:00 Mali – Sydsudan
13.11.2018 12:00 Niger – Egypten
13.11.2018 12:00 Tunesien – Swaziland
13.11.2018 12:00 Burundi – Gabon
13.11.2018 12:00 Cameroun – Comorerne
13.11.2018 12:00 DR Congo – Liberia
Advertisement

Internationale turneringer