LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
International
African Nations Championship Kvalifikation Oprykning/Nedrykning

Kampprogram for slutspillet

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 15:30 Sydsudan – Uganda 0 – 0
15.07.2017 14:00 Comorerne – Lesotho 2 – 0
15.07.2017 14:00 Djibouti – Etiopien 1 – 5
15.07.2017 15:00 Tanzania – Rwanda 1 – 1
15.07.2017 15:30 Botswana – Sydafrika 0 – 2
16.07.2017 13:30 Madagaskar – Mozambique 2 – 2
16.07.2017 13:30 Mauritius – Angola 0 – 1
16.07.2017 15:00 Swaziland – Zambia 0 – 4
16.07.2017 16:00 Namibia – Zimbabwe 1 – 0
22.07.2017 15:00 Uganda – Sydsudan 5 – 1
22.07.2017 15:00 Sydafrika – Botswana 1 – 0
22.07.2017 15:00 Zambia – Swaziland 3 – 0
22.07.2017 15:30 Rwanda – Tanzania 0 – 0
23.07.2017 15:00 Zimbabwe – Namibia 5 – 5
23.07.2017 15:00 Mozambique – Madagaskar 0 – 2
23.07.2017 15:00 Lesotho – Comorerne 1 – 0
23.07.2017 17:30 Angola – Mauritius 3 – 2
23.07.2017 18:00 Etiopien – Djibouti 3 – 0
11.08.2017 12:00 Burkina Faso – Ghana
11.08.2017 12:00 Niger – Elfenbenskysten
18.08.2017 12:00 Elfenbenskysten – Niger
18.08.2017 12:00 Ghana – Burkina Faso

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 12:00 Madagaskar – Malawi 1 – 0
22.04.2017 14:00 Mauritius – Seychellerne 2 – 1
22.04.2017 15:00 Somalia – Sydsudan 1 – 2
29.04.2017 12:00 Malawi – Madagaskar 0 – 1
29.04.2017 12:00 Seychellerne – Mauritius 1 – 1
30.04.2017 15:45 Sydsudan – Somalia 2 – 0
15.07.2017 18:00 Guinea-Bissau – Guinea 1 – 3
15.07.2017 18:30 Sierra Leone – Senegal 1 – 1
15.07.2017 18:30 Gambia – Mali 0 – 0
16.07.2017 17:00 Togo – Benin 1 – 1
16.07.2017 18:00 Liberia – Mauretanien 0 – 2
22.07.2017 18:30 Guinea – Guinea-Bissau 7 – 0
22.07.2017 19:00 Mali – Gambia 4 – 0
22.07.2017 19:00 Senegal – Sierra Leone 3 – 1
23.07.2017 15:00 Burundi – Sudan 0 – 0
23.07.2017 17:00 Benin – Togo 9 – 8
23.07.2017 19:00 Mauretanien – Liberia 0 – 1
28.07.2017 19:00 Sudan – Burundi
11.08.2017 12:00 Congo – DR Congo
11.08.2017 12:00 Ækvatorialguinea – Gabon
11.08.2017 12:00 São Tomé og Príncipe – Cameroun
11.08.2017 12:00 Egypten – Marokko
11.08.2017 12:00 Algeriet – Libyen
18.08.2017 12:00 Cameroun – São Tomé og Príncipe
18.08.2017 12:00 Gabon – Ækvatorialguinea
18.08.2017 12:00 Libyen – Algeriet
18.08.2017 12:00 Marokko – Egypten
18.08.2017 12:00 DR Congo – Congo
Advertisement

Internationale turneringer