LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
International
Asian Cup

Gruppespillet

Kvalifikation Runde 3 Gruppe AKVUTMP
Indien 22002-06
Myanmar 21014-13
Kirgisistan 21011-13
Macao 20020-50
Kvalifikation Runde 3 Gruppe BKVUTMP
Libanon 22004-16
Nordkorea 10101-11
Hongkong 20111-31
Malaysia 10011-20
Kvalifikation Runde 3 Gruppe CKVUTMP
Jordan 21107-04
Cambodia 21011-73
Vietnam 20201-12
Afghanistan 20111-21
Kvalifikation Runde 3 Gruppe DKVUTMP
Palæstina 22005-16
Oman 210115-23
Maldiverne 21012-33
Bhutan 20020-160
Kvalifikation Runde 3 Gruppe EKVUTMP
Bahrain 21102-14
Turkmenistan 21014-33
Singapore 10100-01
Kinesisk Taipei 10011-30
Kvalifikation Runde 3 Gruppe FKVUTMP
Yemen 21102-14
Nepal 10100-01
Filippinerne 00000-00
Tadjikistan 10011-20
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 12:00 Kinesisk Taipei – Turkmenistan 1 – 3
28.03.2017 13:30 Myanmar – Indien 0 – 1
28.03.2017 14:00 Filippinerne – Nepal 4 – 1
28.03.2017 15:30 Kirgisistan – Macao 1 – 0
28.03.2017 16:00 Afghanistan – Vietnam 1 – 1
28.03.2017 17:00 Libanon – Hongkong 2 – 0
28.03.2017 17:00 Oman – Bhutan 14 – 0
28.03.2017 18:00 Bahrain – Singapore 0 – 0
28.03.2017 18:00 Yemen – Tadjikistan 2 – 1
28.03.2017 18:00 Jordan – Cambodia 7 – 0
28.03.2017 18:00 Maldiverne – Palæstina 0 – 3
08.06.2017 09:00 Nordkorea – Malaysia

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 Singapore – Kinesisk Taipei 1 – 2
13.06.2017 11:15 Nepal – Yemen 0 – 0
13.06.2017 13:30 Cambodia – Afghanistan 1 – 0
13.06.2017 13:30 Macao – Myanmar 0 – 4
13.06.2017 14:00 Bhutan – Maldiverne 0 – 2
13.06.2017 14:00 Vietnam – Jordan 0 – 0
13.06.2017 14:00 Hongkong – Nordkorea 1 – 1
13.06.2017 15:00 Turkmenistan – Bahrain 1 – 2
13.06.2017 15:45 Malaysia – Libanon 1 – 2
13.06.2017 16:30 Indien – Kirgisistan 1 – 0
13.06.2017 18:00 Tadjikistan – Filippinerne 3 – 4
13.06.2017 22:00 Palæstina – Oman 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2017 12:00 Bhutan – Palæstina
05.09.2017 12:00 Jordan – Afghanistan
05.09.2017 12:00 Macao – Indien
05.09.2017 12:00 Singapore – Turkmenistan
05.09.2017 12:00 Kirgisistan – Myanmar
05.09.2017 12:00 Nepal – Tadjikistan
05.09.2017 12:00 Oman – Maldiverne
05.09.2017 12:00 Filippinerne – Yemen
05.09.2017 12:00 Nordkorea – Libanon
05.09.2017 12:00 Bahrain – Kinesisk Taipei
05.09.2017 12:00 Cambodia – Vietnam
05.09.2017 12:00 Malaysia – Hongkong

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2017 12:00 Turkmenistan – Singapore
10.10.2017 12:00 Kinesisk Taipei – Bahrain
10.10.2017 12:00 Hongkong – Malaysia
10.10.2017 12:00 Yemen – Filippinerne
10.10.2017 12:00 Tadjikistan – Nepal
10.10.2017 12:00 Palæstina – Bhutan
10.10.2017 12:00 Maldiverne – Oman
10.10.2017 12:00 Myanmar – Kirgisistan
10.10.2017 12:00 Libanon – Nordkorea
10.10.2017 12:00 Indien – Macao
10.10.2017 12:00 Afghanistan – Jordan
10.10.2017 12:00 Vietnam – Cambodia

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2017 12:00 Turkmenistan – Kinesisk Taipei
14.11.2017 12:00 Palæstina – Maldiverne
14.11.2017 12:00 Indien – Myanmar
14.11.2017 12:00 Singapore – Bahrain
14.11.2017 12:00 Hongkong – Libanon
14.11.2017 12:00 Macao – Kirgisistan
14.11.2017 12:00 Nepal – Filippinerne
14.11.2017 12:00 Tadjikistan – Yemen
14.11.2017 12:00 Cambodia – Jordan
14.11.2017 12:00 Vietnam – Afghanistan
14.11.2017 12:00 Bhutan – Oman
14.11.2017 12:00 Malaysia – Nordkorea

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2018 12:00 Myanmar – Macao
27.03.2018 12:00 Kirgisistan – Indien
27.03.2018 12:00 Filippinerne – Tadjikistan
27.03.2018 12:00 Afghanistan – Cambodia
27.03.2018 12:00 Oman – Palæstina
27.03.2018 12:00 Libanon – Malaysia
27.03.2018 12:00 Nordkorea – Hongkong
27.03.2018 12:00 Maldiverne – Bhutan
27.03.2018 12:00 Bahrain – Turkmenistan
27.03.2018 12:00 Kinesisk Taipei – Singapore
27.03.2018 12:00 Yemen – Nepal
27.03.2018 12:00 Jordan – Vietnam
Advertisement

Internationale turneringer