LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
International
CAF Confederations Cup

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 15:00 Recreativo do Libolo – TP Mazembe
08.09.2017 15:00 FUS Rabat – CS Sfaxien
08.09.2017 15:00 SuperSport United – Zesco United
08.09.2017 15:00 MC Alger – Club Africain
15.09.2017 15:00 TP Mazembe – Recreativo do Libolo
15.09.2017 15:00 CS Sfaxien – FUS Rabat
15.09.2017 15:00 Zesco United – SuperSport United
15.09.2017 15:00 Club Africain – MC Alger

Gruppespillet

CAF Confederation Cup Gr. AKVUTMP
Club Africain 640213-612
FUS Rabat 63039-89
KCCA FC 63038-129
Rivers United FC 62046-106
CAF Confederation Cup Gr. BKVUTMP
CS Sfaxien 641113-413
MC Alger 63217-711
Mbabane Swallows 61238-105
Platinum Stars 60336-133
CAF Confederation Cup Gr. CKVUTMP
Zesco United 63126-510
Hilal Obayed 63126-610
Recreativo do Libolo 62134-57
Smouha SC 61325-56
CAF Confederation Cup Gr. DKVUTMP
TP Mazembe 63308-412
SuperSport United 624013-810
Horoya AC 62316-59
CF Mounana 60064-140
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 SuperSport United – Horoya AC 2 – 2
13.05.2017 15:30 Zesco United – Smouha SC 1 – 0
13.05.2017 21:00 CS Sfaxien – Mbabane Swallows 1 – 0
13.05.2017 23:00 FUS Rabat – KCCA FC 3 – 0
14.05.2017 14:30 TP Mazembe – CF Mounana 2 – 0
14.05.2017 16:00 Recreativo do Libolo – Hilal Obayed 1 – 0
14.05.2017 17:00 Platinum Stars – MC Alger 1 – 1
14.05.2017 19:00 Club Africain – Rivers United FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 15:00 Mbabane Swallows – Platinum Stars 4 – 2
23.05.2017 15:00 KCCA FC – Club Africain 2 – 1
23.05.2017 17:00 CF Mounana – SuperSport United 3 – 5
23.05.2017 22:00 MC Alger – CS Sfaxien 2 – 1
24.05.2017 17:00 Rivers United FC – FUS Rabat 1 – 0
24.05.2017 18:00 Smouha SC – Recreativo do Libolo 2 – 0
24.05.2017 18:00 Horoya AC – TP Mazembe 1 – 1
24.05.2017 20:00 Hilal Obayed – Zesco United 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 15:00 Mbabane Swallows – MC Alger 0 – 0
03.06.2017 01:00 FUS Rabat – Club Africain 2 – 1
03.06.2017 15:00 KCCA FC – Rivers United FC 2 – 1
03.06.2017 16:30 CF Mounana – Horoya AC 0 – 1
03.06.2017 23:00 Smouha SC – Hilal Obayed 1 – 1
04.06.2017 14:30 TP Mazembe – SuperSport United 2 – 2
04.06.2017 15:00 Zesco United – Recreativo do Libolo 1 – 0
04.06.2017 23:00 CS Sfaxien – Platinum Stars 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 16:00 Recreativo do Libolo – Zesco United 3 – 0
20.06.2017 17:00 Rivers United FC – KCCA FC 2 – 1
20.06.2017 18:00 Horoya AC – CF Mounana 1 – 0
20.06.2017 19:00 SuperSport United – TP Mazembe 0 – 0
20.06.2017 22:00 Hilal Obayed – Smouha SC 2 – 1
20.06.2017 23:00 Club Africain – FUS Rabat 2 – 1
21.06.2017 00:00 MC Alger – Mbabane Swallows 2 – 1
21.06.2017 19:00 Platinum Stars – CS Sfaxien 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.06.2017 18:00 Smouha SC – Zesco United 1 – 1
30.06.2017 22:00 MC Alger – Platinum Stars 2 – 0
01.07.2017 17:00 Horoya AC – SuperSport United 0 – 0
01.07.2017 20:00 Hilal Obayed – Recreativo do Libolo 2 – 0
02.07.2017 15:00 KCCA FC – FUS Rabat 3 – 1
02.07.2017 15:00 Mbabane Swallows – CS Sfaxien 1 – 3
02.07.2017 17:00 CF Mounana – TP Mazembe 0 – 1
02.07.2017 17:00 Rivers United FC – Club Africain 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 22:00 FUS Rabat – Rivers United FC 2 – 1
07.07.2017 22:00 Club Africain – KCCA FC 4 – 0
08.07.2017 14:30 TP Mazembe – Horoya AC 2 – 1
08.07.2017 15:30 SuperSport United – CF Mounana 4 – 1
08.07.2017 19:00 Platinum Stars – Mbabane Swallows 2 – 2
08.07.2017 19:00 CS Sfaxien – MC Alger 4 – 0
09.07.2017 16:00 Recreativo do Libolo – Smouha SC 0 – 0
09.07.2017 16:00 Zesco United – Hilal Obayed 3 – 0
Advertisement

Internationale turneringer