LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
International
CONCACAF Champions League

Kampprogram for slutspillet

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 04:05 Tigres – Pachuca 1 – 1
27.04.2017 04:05 Pachuca – Tigres 1 – 0

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 03:05 Tigres – Vancouver Whitecaps 2 – 0
16.03.2017 01:05 FC Dallas – Pachuca 2 – 1
05.04.2017 04:05 Pachuca – FC Dallas 3 – 1
06.04.2017 04:05 Vancouver Whitecaps – Tigres 1 – 2

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 03:05 Deportivo Saprissa – Pachuca 0 – 0
23.02.2017 02:05 New York Red Bulls – Vancouver Whitecaps 1 – 1
23.02.2017 04:05 Tigres – Pumas 1 – 1
24.02.2017 02:05 FC Dallas – CD Árabe Unido 4 – 0
01.03.2017 04:05 Pachuca – Deportivo Saprissa 4 – 0
02.03.2017 02:05 CD Árabe Unido – FC Dallas 2 – 1
02.03.2017 04:05 Pumas – Tigres 0 – 3
03.03.2017 04:05 Vancouver Whitecaps – New York Red Bulls 2 – 0

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Pumas 430115-59
Honduras Progreso 42114-47
W Connection FC 40134-141
Gruppe BKVUTMP
Deportivo Saprissa 422011-38
Portland Timbers 42117-77
CD Dragon 40132-101
Gruppe CKVUTMP
Vancouver Whitecaps 440010-212
Sporting Kansas City 41126-84
Central FC 40134-101
Gruppe DKVUTMP
CD Árabe Unido 440012-512
Monterrey 42029-56
Don Bosco SC 40042-130
Gruppe EKVUTMP
Pachuca 431019-410
CD Olimpia 421113-67
Police United FC 40041-230
Gruppe FKVUTMP
New York Red Bulls 42205-18
Alianza FC 41215-45
Antigua Guatemala 40222-72
Gruppe GKVUTMP
Tigres 43019-39
Club Sport Herediano 41124-74
CD Plaza Amador 41123-64
Gruppe HKVUTMP
FC Dallas 42208-48
CD Suchitepequez 41214-65
Real Esteli FC 40223-52
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.08.2016 02:05 Central FC – Vancouver Whitecaps 0 – 1
03.08.2016 04:05 Pachuca – CD Olimpia 1 – 0
04.08.2016 02:05 New York Red Bulls – Antigua Guatemala 3 – 0
04.08.2016 02:05 W Connection FC – Pumas 2 – 4
04.08.2016 04:05 Don Bosco SC – Monterrey 0 – 3
04.08.2016 04:05 Portland Timbers – CD Dragon 2 – 1
05.08.2016 02:05 FC Dallas – Real Esteli FC 2 – 1
05.08.2016 04:05 CD Plaza Amador – Club Sport Herediano 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.08.2016 02:05 Central FC – Sporting Kansas City 2 – 2
17.08.2016 04:05 CD Olimpia – Police United FC 4 – 0
17.08.2016 04:10 Alianza FC – New York Red Bulls 1 – 1
18.08.2016 02:05 Monterrey – CD Árabe Unido 2 – 3
18.08.2016 04:05 Club Sport Herediano – Tigres 1 – 3
19.08.2016 02:10 CD Suchitepequez – Real Esteli FC 1 – 0
19.08.2016 04:05 Deportivo Saprissa – CD Dragon 6 – 0
19.08.2016 04:10 Pumas – Honduras Progreso 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2016 02:05 Alianza FC – Antigua Guatemala 1 – 1
24.08.2016 04:05 Pachuca – Police United FC 3 – 0
24.08.2016 04:05 Vancouver Whitecaps – Sporting Kansas City 3 – 0
25.08.2016 02:25 Don Bosco SC – CD Árabe Unido 2 – 5
25.08.2016 04:05 Real Esteli FC – FC Dallas 1 – 1
25.08.2016 04:05 Tigres – CD Plaza Amador 3 – 1
26.08.2016 02:05 W Connection FC – Honduras Progreso 1 – 1
26.08.2016 04:05 CD Dragon – Deportivo Saprissa 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 02:05 Police United FC – Pachuca 0 – 11
14.09.2016 02:05 Sporting Kansas City – Vancouver Whitecaps 1 – 2
14.09.2016 04:05 Real Esteli FC – CD Suchitepequez 1 – 1
15.09.2016 02:05 CD Árabe Unido – Monterrey 2 – 1
15.09.2016 04:05 Deportivo Saprissa – Portland Timbers 4 – 2
16.09.2016 02:05 New York Red Bulls – Alianza FC 1 – 0
16.09.2016 04:05 Club Sport Herediano – CD Plaza Amador 2 – 0
16.09.2016 04:05 Honduras Progreso – Pumas 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 02:05 Antigua Guatemala – New York Red Bulls 0 – 0
28.09.2016 04:05 CD Dragon – Portland Timbers 1 – 2
29.09.2016 02:05 FC Dallas – CD Suchitepequez 0 – 0
29.09.2016 02:05 CD Plaza Amador – Tigres 1 – 0
29.09.2016 04:05 Monterrey – Don Bosco SC 3 – 0
29.09.2016 04:05 Vancouver Whitecaps – Central FC 4 – 1
30.09.2016 02:05 Police United FC – CD Olimpia 1 – 5
30.09.2016 04:05 Honduras Progreso – W Connection FC 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2016 02:05 CD Árabe Unido – Don Bosco SC 2 – 0
19.10.2016 04:05 Tigres – Club Sport Herediano 3 – 0
19.10.2016 04:05 Antigua Guatemala – Alianza FC 1 – 3
20.10.2016 02:05 Sporting Kansas City – Central FC 3 – 1
20.10.2016 04:05 Portland Timbers – Deportivo Saprissa 1 – 1
20.10.2016 04:05 CD Olimpia – Pachuca 4 – 4
21.10.2016 02:05 CD Suchitepequez – FC Dallas 2 – 5
21.10.2016 04:05 Pumas – W Connection FC 8 – 1
Advertisement

Internationale turneringer