LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Europa League
Kvalifikation



Kampprogram

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.07.2017 20:00 Östersunds FK – Galatasaray
20.07.2017 20:00 Levski Sofia – Hajduk Split
20.07.2017 20:00 Galatasaray – Östersunds FK
20.07.2017 20:00 Shirak – Panionios

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2017 14:00 Shirak – Gorica
29.06.2017 16:00 Irtysh Pavlodar – Dunav Ruse
29.06.2017 16:45 Kairat Almaty – Atlantas Klaipeda
29.06.2017 17:00 Partizani – Botev Plovdiv
29.06.2017 17:00 Pyunik – Slovan Bratislava
29.06.2017 17:00 Ventspils – Valur
29.06.2017 17:20 Trencin – Torpedo Kutaisi
29.06.2017 17:30 Levadia Tallinn – Cork City
29.06.2017 17:30 Dinamo Minsk – NSÍ Runavík
29.06.2017 18:00 VPS – Ol Ljubljana
29.06.2017 18:00 KF Shkendija – Chisinau
29.06.2017 18:00 Shakhtyor Soligorsk – Suduva
29.06.2017 18:00 Chikhura – Altach
29.06.2017 18:00 Dinamo Batumi – Jagiellonia Bialystok
29.06.2017 18:30 Lyngby – Bangor City
29.06.2017 18:30 Nomme JK Kalju – B36 Tórshavn
29.06.2017 18:45 Beitar Jerusalem – Vasas Budapest
29.06.2017 18:45 Ferencvaros – FK Jelgava
29.06.2017 19:00 AEK Larnaca – Lincoln Red Imps FC
29.06.2017 19:00 UE Santa Coloma – Osijek
29.06.2017 19:00 Levski Sofia – Sutjeska
29.06.2017 19:00 Odd Ballklubb – Ballymena United
29.06.2017 19:00 FC Zaria – FK Sarajevo
29.06.2017 19:00 Zira – Differdang03
29.06.2017 19:00 Haugesund – Coleraine
29.06.2017 19:30 Fola – FC Milsami Orhei
29.06.2017 20:00 Maccabi Tel Aviv – KF Tirana
29.06.2017 20:00 Vojvodina – Ruzomberok
29.06.2017 20:00 KÍ Klaksvík – AIK
29.06.2017 20:00 Norrköping – FC Prishtina
29.06.2017 20:00 Connah's Quay – Helsinki
29.06.2017 20:00 Skenderbeu – Sant Julia
29.06.2017 20:00 Bala Town – FC Vaduz
29.06.2017 20:00 FC Midtjylland – Derry City
29.06.2017 20:30 SP Tre Penne – Rabotnicki
29.06.2017 20:30 Røde Stjerne – Floriana
29.06.2017 20:30 Siroki Brijeg – Ordabasy Shymkent
29.06.2017 20:30 Mladost Podgorica – Gandzasar
29.06.2017 20:30 Mladost Lucani – Inter Baku
29.06.2017 20:30 Domzale – Flora Tallinn
29.06.2017 20:45 Rangers – FC Progres Niedercorn
29.06.2017 20:45 Videoton FC – Balzan FC
29.06.2017 20:45 Lech Poznan – Pelister
29.06.2017 20:45 Zeljeznicar – Zeta
29.06.2017 20:45 St Joseph's – AEL Limassol
29.06.2017 20:45 St. Johnstone – Traku FK
29.06.2017 20:45 Crusaders – Liepajas Metalurgs
29.06.2017 20:45 Valletta – Folgore
29.06.2017 21:15 Stjarnan – Shamrock Rovers
29.06.2017 21:15 KR Reykjavik – SJK
04.07.2017 17:45 Balzan FC – Videoton FC
04.07.2017 19:45 FC Progres Niedercorn – Rangers
06.07.2017 16:00 AEL Limassol – St Joseph's
06.07.2017 16:00 Chisinau – KF Shkendija
06.07.2017 17:00 FC Milsami Orhei – Fola
06.07.2017 17:00 KF Tirana – Maccabi Tel Aviv
06.07.2017 17:00 Suduva – Shakhtyor Soligorsk
06.07.2017 17:30 FK Jelgava – Ferencvaros
06.07.2017 17:30 Rabotnicki – SP Tre Penne
06.07.2017 18:00 Flora Tallinn – Domzale
06.07.2017 18:00 SJK – KR Reykjavik
06.07.2017 18:00 Atlantas Klaipeda – Kairat Almaty
06.07.2017 18:00 Traku FK – St. Johnstone
06.07.2017 18:00 Botev Plovdiv – Partizani
06.07.2017 18:00 Gandzasar – Mladost Podgorica
06.07.2017 18:00 Helsinki – Connah's Quay
06.07.2017 18:45 Liepajas Metalurgs – Crusaders
06.07.2017 19:00 AIK – KÍ Klaksvík
06.07.2017 19:00 Pelister – Lech Poznan
06.07.2017 19:00 Inter Baku – Mladost Lucani
06.07.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Trencin
06.07.2017 19:00 Dunav Ruse – Irtysh Pavlodar
06.07.2017 19:00 FC Vaduz – Bala Town
06.07.2017 19:00 Ruzomberok – Vojvodina
06.07.2017 19:00 Differdang03 – Zira
06.07.2017 19:00 Slovan Bratislava – Pyunik
06.07.2017 19:30 Bangor City – Lyngby
06.07.2017 19:30 NSÍ Runavík – Dinamo Minsk
06.07.2017 20:00 FK Sarajevo – FC Zaria
06.07.2017 20:00 FC Prishtina – Norrköping
06.07.2017 20:00 B36 Tórshavn – Nomme JK Kalju
06.07.2017 20:00 Ordabasy Shymkent – Siroki Brijeg
06.07.2017 20:15 Ol Ljubljana – VPS
06.07.2017 20:30 Floriana – Røde Stjerne
06.07.2017 20:30 Altach – Chikhura
06.07.2017 20:30 Sant Julia – Skenderbeu
06.07.2017 20:30 Folgore – Valletta
06.07.2017 20:30 Gorica – Shirak
06.07.2017 20:30 Zeta – Zeljeznicar
06.07.2017 20:30 Vasas Budapest – Beitar Jerusalem
06.07.2017 20:30 Jagiellonia Bialystok – Dinamo Batumi
06.07.2017 20:30 Sutjeska – Levski Sofia
06.07.2017 20:45 Ballymena United – Odd Ballklubb
06.07.2017 20:45 Derry City – FC Midtjylland
06.07.2017 20:45 Cork City – Levadia Tallinn
06.07.2017 20:45 Coleraine – Haugesund
06.07.2017 20:45 Osijek – UE Santa Coloma
06.07.2017 21:00 Shamrock Rovers – Stjarnan
06.07.2017 22:00 Lincoln Red Imps FC – AEK Larnaca
06.07.2017 22:00 Valur – Ventspils