LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
International
VM

Gruppespillet

Kvalifikation UEFA Gruppe AKVUTMP
Sverige 641112-413
Frankrig 641111-513
Holland 631213-610
Bulgarien 63039-129
Hviderusland 61234-115
Luxembourg 60156-171
Kvalifikation UEFA Gruppe BKVUTMP
Schweiz 660012-318
Portugal 650122-315
Ungarn 62138-77
Færøerne 61232-105
Andorra 61142-134
Letland 61052-123
Kvalifikation UEFA Gruppe CKVUTMP
Tyskland 660027-118
Nordirland 641111-213
Tjekkiet 62319-59
Aserbajdsjan 62133-97
Norge 61146-104
San Marino 60061-300
Kvalifikation UEFA Gruppe DKVUTMP
Serbien 633013-712
Irland 63308-412
Wales 61509-58
Østrig 62229-88
Georgien 60336-103
Moldova 60244-152
Kvalifikation UEFA Gruppe EKVUTMP
Polen 651015-716
Montenegro 631214-710
Danmark 631210-610
Rumænien 61327-76
Armenien 62047-146
Kasakhstan 60244-162
Kvalifikation UEFA Gruppe FKVUTMP
England 642010-214
Slovakiet 640212-412
Slovenien 63216-311
Skotland 62229-108
Litauen 61236-115
Malta 60062-150
Kvalifikation UEFA Gruppe GKVUTMP
Spanien 651021-316
Italien 651018-416
Albanien 63037-89
Israel 63039-129
Makedonien 61058-133
Liechtenstein 60061-240
Kvalifikation UEFA Gruppe HKVUTMP
Belgien 651024-216
Grækenland 633010-312
Bosnien 632113-511
Cypern 62135-97
Estland 61145-174
Gibraltar 60063-240
Kvalifikation UEFA Gruppe IKVUTMP
Kroatien 641111-213
Island 64119-613
Tyrkiet 632111-611
Ukraine 63219-511
Finland 60154-101
Kosovo 60153-181
Bedste toereKVUTMP
Italien 4 3 1 0 9-4 10
Nordirland 5 3 1 1 7-2 10
Frankrig 5 3 1 1 8-5 10
Island 5 3 1 1 7-6 10
Portugal 4 3 0 1 15-3 9
Slovakiet 5 3 0 2 9-4 9
Grækenland 5 2 3 0 6-3 9
Irland 5 2 3 0 5-4 9
Montenegro 5 2 1 2 9-7 7
Videre til næste runde
Bedste otte 2'ere spiller playoff om fire pladser ved VM.

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 18:00 Litauen – Slovenien 2 – 2
04.09.2016 18:00 San Marino – Aserbajdsjan 0 – 1
04.09.2016 18:00 Danmark – Armenien 1 – 0
04.09.2016 18:00 Slovakiet – England 0 – 1
04.09.2016 18:00 Kasakhstan – Polen 2 – 2
04.09.2016 20:45 Rumænien – Montenegro 1 – 1
04.09.2016 20:45 Tjekkiet – Nordirland 0 – 0
04.09.2016 20:45 Norge – Tyskland 0 – 3
04.09.2016 20:50 Malta – Skotland 1 – 5
05.09.2016 18:00 Georgien – Østrig 1 – 2
05.09.2016 20:45 Wales – Moldova 4 – 0
05.09.2016 20:45 Serbien – Irland 2 – 2
05.09.2016 20:45 Spanien – Liechtenstein 8 – 0
05.09.2016 20:45 Ukraine – Island 1 – 1
05.09.2016 20:45 Kroatien – Tyrkiet 1 – 1
05.09.2016 20:45 Finland – Kosovo 1 – 1
05.09.2016 20:45 Israel – Italien 1 – 3
06.09.2016 14:00 Albanien – Makedonien 2 – 1
06.09.2016 20:45 Færøerne – Ungarn 0 – 0
06.09.2016 20:45 Schweiz – Portugal 2 – 0
06.09.2016 20:45 Andorra – Letland 0 – 1
06.09.2016 20:45 Gibraltar – Grækenland 1 – 4
06.09.2016 20:45 Cypern – Belgien 0 – 3
06.09.2016 20:45 Bulgarien – Luxembourg 4 – 3
06.09.2016 20:45 Sverige – Holland 1 – 1
06.09.2016 20:45 Bosnien – Estland 5 – 0
06.09.2016 20:45 Hviderusland – Frankrig 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2016 20:45 Kosovo – Kroatien 0 – 6
06.10.2016 20:45 Makedonien – Israel 1 – 2
06.10.2016 20:45 Liechtenstein – Albanien 0 – 2
06.10.2016 20:45 Irland – Georgien 1 – 0
06.10.2016 20:45 Moldova – Serbien 0 – 3
06.10.2016 20:45 Østrig – Wales 2 – 2
06.10.2016 20:45 Italien – Spanien 1 – 1
06.10.2016 20:45 Tyrkiet – Ukraine 2 – 2
06.10.2016 20:45 Island – Finland 3 – 2
07.10.2016 20:45 Estland – Gibraltar 4 – 0
07.10.2016 20:45 Grækenland – Cypern 2 – 0
07.10.2016 20:45 Belgien – Bosnien 4 – 0
07.10.2016 20:45 Portugal – Andorra 6 – 0
07.10.2016 20:45 Frankrig – Bulgarien 4 – 1
07.10.2016 20:45 Luxembourg – Sverige 0 – 1
07.10.2016 20:45 Holland – Hviderusland 4 – 1
07.10.2016 20:45 Ungarn – Schweiz 2 – 3
07.10.2016 20:45 Letland – Færøerne 0 – 2
08.10.2016 18:00 Armenien – Rumænien 0 – 5
08.10.2016 18:00 Aserbajdsjan – Norge 1 – 0
08.10.2016 18:00 Montenegro – Kasakhstan 5 – 0
08.10.2016 18:00 England – Malta 2 – 0
08.10.2016 20:45 Nordirland – San Marino 4 – 0
08.10.2016 20:45 Polen – Danmark 3 – 2
08.10.2016 20:45 Skotland – Litauen 1 – 1
08.10.2016 20:45 Tyskland – Tjekkiet 3 – 0
08.10.2016 20:45 Slovenien – Slovakiet 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 18:00 Israel – Liechtenstein 2 – 1
09.10.2016 18:00 Ukraine – Kosovo 3 – 0
09.10.2016 18:00 Wales – Georgien 1 – 1
09.10.2016 18:00 Finland – Kroatien 0 – 1
09.10.2016 20:45 Island – Tyrkiet 2 – 0
09.10.2016 20:45 Albanien – Spanien 0 – 2
09.10.2016 20:45 Serbien – Østrig 3 – 2
09.10.2016 20:45 Makedonien – Italien 2 – 3
09.10.2016 20:45 Moldova – Irland 1 – 3
10.10.2016 20:45 Færøerne – Portugal 0 – 6
10.10.2016 20:45 Hviderusland – Luxembourg 1 – 1
10.10.2016 20:45 Gibraltar – Belgien 0 – 6
10.10.2016 20:45 Andorra – Schweiz 1 – 2
10.10.2016 20:45 Bosnien – Cypern 2 – 0
10.10.2016 20:45 Sverige – Bulgarien 3 – 0
10.10.2016 20:45 Estland – Grækenland 0 – 2
10.10.2016 20:45 Holland – Frankrig 0 – 1
10.10.2016 20:45 Letland – Ungarn 0 – 2
11.10.2016 18:00 Kasakhstan – Rumænien 0 – 0
11.10.2016 20:45 Slovakiet – Skotland 3 – 0
11.10.2016 20:45 Slovenien – England 0 – 0
11.10.2016 20:45 Polen – Armenien 2 – 1
11.10.2016 20:45 Danmark – Montenegro 0 – 1
11.10.2016 20:45 Tjekkiet – Aserbajdsjan 0 – 0
11.10.2016 20:45 Tyskland – Nordirland 2 – 0
11.10.2016 20:45 Norge – San Marino 4 – 1
11.10.2016 20:45 Litauen – Malta 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 18:00 Armenien – Montenegro 3 – 2
11.11.2016 20:45 Danmark – Kasakhstan 4 – 1
11.11.2016 20:45 England – Skotland 3 – 0
11.11.2016 20:45 Malta – Slovenien 0 – 1
11.11.2016 20:45 Rumænien – Polen 0 – 3
11.11.2016 20:45 Frankrig – Sverige 2 – 1
11.11.2016 20:45 Slovakiet – Litauen 4 – 0
11.11.2016 20:45 San Marino – Tyskland 0 – 8
11.11.2016 20:45 Nordirland – Aserbajdsjan 4 – 0
11.11.2016 20:45 Tjekkiet – Norge 2 – 1
12.11.2016 18:00 Georgien – Moldova 1 – 1
12.11.2016 18:00 Kroatien – Island 2 – 0
12.11.2016 18:00 Østrig – Irland 0 – 1
12.11.2016 18:00 Tyrkiet – Kosovo 2 – 0
12.11.2016 20:45 Wales – Serbien 1 – 1
12.11.2016 20:45 Liechtenstein – Italien 0 – 4
12.11.2016 20:45 Albanien – Israel 0 – 3
12.11.2016 20:45 Ukraine – Finland 1 – 0
12.11.2016 20:45 Spanien – Makedonien 4 – 0
13.11.2016 18:00 Cypern – Gibraltar 3 – 1
13.11.2016 18:00 Ungarn – Andorra 4 – 0
13.11.2016 18:00 Schweiz – Færøerne 2 – 0
13.11.2016 18:00 Luxembourg – Holland 1 – 3
13.11.2016 18:00 Bulgarien – Hviderusland 1 – 0
13.11.2016 20:45 Belgien – Estland 8 – 1
13.11.2016 20:45 Grækenland – Bosnien 1 – 1
13.11.2016 20:45 Portugal – Letland 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 18:00 Georgien – Serbien 1 – 3
24.03.2017 18:00 Tyrkiet – Finland 2 – 0
24.03.2017 20:45 Spanien – Israel 4 – 1
24.03.2017 20:45 Østrig – Moldova 2 – 0
24.03.2017 20:45 Liechtenstein – Makedonien 0 – 3
24.03.2017 20:45 Irland – Wales 0 – 0
24.03.2017 20:45 Italien – Albanien 2 – 0
24.03.2017 20:45 Kosovo – Island 1 – 2
24.03.2017 20:45 Kroatien – Ukraine 1 – 0
25.03.2017 18:00 Bosnien – Gibraltar 5 – 0
25.03.2017 18:00 Schweiz – Letland 1 – 0
25.03.2017 18:00 Andorra – Færøerne 0 – 0
25.03.2017 18:00 Sverige – Hviderusland 4 – 0
25.03.2017 18:00 Cypern – Estland 0 – 0
25.03.2017 20:45 Bulgarien – Holland 2 – 0
25.03.2017 20:45 Luxembourg – Frankrig 1 – 3
25.03.2017 20:45 Portugal – Ungarn 3 – 0
25.03.2017 20:45 Belgien – Grækenland 1 – 1
26.03.2017 18:00 England – Litauen 2 – 0
26.03.2017 18:00 San Marino – Tjekkiet 0 – 6
26.03.2017 18:00 Aserbajdsjan – Tyskland 1 – 4
26.03.2017 18:00 Armenien – Kasakhstan 2 – 0
26.03.2017 20:45 Rumænien – Danmark 0 – 0
26.03.2017 20:45 Nordirland – Norge 2 – 0
26.03.2017 20:45 Montenegro – Polen 1 – 2
26.03.2017 20:45 Malta – Slovakiet 1 – 3
26.03.2017 20:50 Skotland – Slovenien 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 20:45 Hviderusland – Bulgarien 2 – 1
09.06.2017 20:45 Holland – Luxembourg 5 – 0
09.06.2017 20:45 Sverige – Frankrig 2 – 1
09.06.2017 20:45 Bosnien – Grækenland 0 – 0
09.06.2017 20:45 Andorra – Ungarn 1 – 0
09.06.2017 20:45 Estland – Belgien 0 – 2
09.06.2017 20:45 Letland – Portugal 0 – 3
09.06.2017 20:45 Gibraltar – Cypern 1 – 2
09.06.2017 20:45 Færøerne – Schweiz 0 – 2
10.06.2017 18:00 Slovenien – Malta 2 – 0
10.06.2017 18:00 Skotland – England 2 – 2
10.06.2017 18:00 Kasakhstan – Danmark 1 – 3
10.06.2017 18:00 Aserbajdsjan – Nordirland 0 – 1
10.06.2017 20:45 Norge – Tjekkiet 1 – 1
10.06.2017 20:45 Litauen – Slovakiet 1 – 2
10.06.2017 20:45 Tyskland – San Marino 7 – 0
10.06.2017 20:45 Montenegro – Armenien 4 – 1
10.06.2017 20:45 Polen – Rumænien 3 – 1
11.06.2017 18:00 Irland – Østrig 1 – 1
11.06.2017 18:00 Moldova – Georgien 2 – 2
11.06.2017 18:00 Finland – Ukraine 1 – 2
11.06.2017 20:45 Makedonien – Spanien 1 – 2
11.06.2017 20:45 Kosovo – Tyrkiet 1 – 4
11.06.2017 20:45 Italien – Liechtenstein 5 – 0
11.06.2017 20:45 Israel – Albanien 0 – 3
11.06.2017 20:45 Island – Kroatien 1 – 0
11.06.2017 20:45 Serbien – Wales 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2017 20:45 Schweiz – Andorra
31.08.2017 20:45 Portugal – Færøerne
31.08.2017 20:45 Ungarn – Letland
31.08.2017 20:45 Belgien – Gibraltar
31.08.2017 20:45 Luxembourg – Hviderusland
31.08.2017 20:45 Bulgarien – Sverige
31.08.2017 20:45 Frankrig – Holland
31.08.2017 20:45 Grækenland – Estland
31.08.2017 20:45 Cypern – Bosnien
01.09.2017 18:00 Kasakhstan – Montenegro
01.09.2017 20:45 Norge – Aserbajdsjan
01.09.2017 20:45 Tjekkiet – Tyskland
01.09.2017 20:45 Slovakiet – Slovenien
01.09.2017 20:45 San Marino – Nordirland
01.09.2017 20:45 Rumænien – Armenien
01.09.2017 20:45 Malta – England
01.09.2017 20:45 Litauen – Skotland
01.09.2017 20:45 Danmark – Polen
02.09.2017 18:00 Albanien – Liechtenstein
02.09.2017 18:00 Georgien – Irland
02.09.2017 18:00 Serbien – Moldova
02.09.2017 18:00 Finland – Island
02.09.2017 20:45 Spanien – Italien
02.09.2017 20:45 Israel – Makedonien
02.09.2017 20:45 Ukraine – Tyrkiet
02.09.2017 20:45 Kroatien – Kosovo
02.09.2017 20:45 Wales – Østrig

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 18:00 Estland – Cypern
03.09.2017 18:00 Færøerne – Andorra
03.09.2017 18:00 Holland – Bulgarien
03.09.2017 18:00 Hviderusland – Sverige
03.09.2017 20:45 Frankrig – Luxembourg
03.09.2017 20:45 Gibraltar – Bosnien
03.09.2017 20:45 Grækenland – Belgien
03.09.2017 20:45 Letland – Schweiz
03.09.2017 20:45 Ungarn – Portugal
04.09.2017 18:00 Armenien – Danmark
04.09.2017 18:00 Aserbajdsjan – San Marino
04.09.2017 20:45 Slovenien – Litauen
04.09.2017 20:45 Skotland – Malta
04.09.2017 20:45 England – Slovakiet
04.09.2017 20:45 Polen – Kasakhstan
04.09.2017 20:45 Nordirland – Tjekkiet
04.09.2017 20:45 Montenegro – Rumænien
04.09.2017 20:45 Tyskland – Norge
05.09.2017 20:45 Kosovo – Finland
05.09.2017 20:45 Italien – Israel
05.09.2017 20:45 Tyrkiet – Kroatien
05.09.2017 20:45 Irland – Serbien
05.09.2017 20:45 Moldova – Wales
05.09.2017 20:45 Østrig – Georgien
05.09.2017 20:45 Island – Ukraine
05.09.2017 20:45 Liechtenstein – Spanien
05.09.2017 20:45 Makedonien – Albanien

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2017 18:00 Aserbajdsjan – Tjekkiet
05.10.2017 18:00 Armenien – Polen
05.10.2017 20:45 San Marino – Norge
05.10.2017 20:45 Rumænien – Kasakhstan
05.10.2017 20:45 Skotland – Slovakiet
05.10.2017 20:45 Montenegro – Danmark
05.10.2017 20:45 Nordirland – Tyskland
05.10.2017 20:45 England – Slovenien
05.10.2017 20:45 Malta – Litauen
06.10.2017 18:00 Georgien – Wales
06.10.2017 20:45 Liechtenstein – Israel
06.10.2017 20:45 Italien – Makedonien
06.10.2017 20:45 Østrig – Serbien
06.10.2017 20:45 Irland – Moldova
06.10.2017 20:45 Spanien – Albanien
06.10.2017 20:45 Tyrkiet – Island
06.10.2017 20:45 Kroatien – Finland
06.10.2017 20:45 Kosovo – Ukraine
07.10.2017 18:00 Sverige – Luxembourg
07.10.2017 18:00 Gibraltar – Estland
07.10.2017 18:00 Færøerne – Letland
07.10.2017 18:00 Bosnien – Belgien
07.10.2017 20:45 Cypern – Grækenland
07.10.2017 20:45 Schweiz – Ungarn
07.10.2017 20:45 Hviderusland – Holland
07.10.2017 20:45 Bulgarien – Frankrig
07.10.2017 20:45 Andorra – Portugal

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2017 18:00 Polen – Montenegro
08.10.2017 18:00 Kasakhstan – Armenien
08.10.2017 18:00 Litauen – England
08.10.2017 18:00 Slovakiet – Malta
08.10.2017 18:00 Slovenien – Skotland
08.10.2017 18:00 Danmark – Rumænien
08.10.2017 20:45 Tjekkiet – San Marino
08.10.2017 20:45 Norge – Nordirland
08.10.2017 20:45 Tyskland – Aserbajdsjan
09.10.2017 20:45 Serbien – Georgien
09.10.2017 20:45 Ukraine – Kroatien
09.10.2017 20:45 Finland – Tyrkiet
09.10.2017 20:45 Moldova – Østrig
09.10.2017 20:45 Makedonien – Liechtenstein
09.10.2017 20:45 Israel – Spanien
09.10.2017 20:45 Island – Kosovo
09.10.2017 20:45 Wales – Irland
09.10.2017 20:45 Albanien – Italien
10.10.2017 20:45 Holland – Sverige
10.10.2017 20:45 Portugal – Schweiz
10.10.2017 20:45 Frankrig – Hviderusland
10.10.2017 20:45 Letland – Andorra
10.10.2017 20:45 Luxembourg – Bulgarien
10.10.2017 20:45 Ungarn – Færøerne
10.10.2017 20:45 Belgien – Cypern
10.10.2017 20:45 Estland – Bosnien
10.10.2017 20:45 Grækenland – Gibraltar
Advertisement

Internationale turneringer