LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beitar Jerusalem 1 1 0 0 3 - 0 3
2. Hapoel Haifa 1 1 0 0 3 - 1 3
3. Bnei Yehuda 1 1 0 0 2 - 0 3
4. Bnei Sakhnin 1 1 0 0 2 - 1 3
5. Maccabi Petach Tikva 1 1 0 0 2 - 1 3
6. Hapoel Beer Sheva 1 0 1 0 1 - 1 1
7. Maccabi Netanya 1 0 1 0 1 - 1 1
8. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 0 1 0 0 - 0 1
9. Hapoel Raanana 1 0 1 0 0 - 0 1
10. FC Ashdod 1 0 0 1 1 - 2 0
11. Hapoel Ashkelon 1 0 0 1 1 - 3 0
12. Maccabi Haifa 1 0 0 1 0 - 2 0
13. Maccabi Tel Aviv 1 0 0 1 0 - 3 0
14. Hapoel Ironi Akko 1 0 0 1 1 - 2 -2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,21 17 2,43 2 (28,6 %) 2 (28,6 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beitar Jerusalem 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Hapoel Haifa 1 1 0 0 3 - 1 3
3. Bnei Yehuda 1 1 0 0 2 - 0 3
4. Bnei Sakhnin 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Maccabi Petach Tikva 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hapoel Beer Sheva 1 0 1 0 1 - 1 1
7. Maccabi Netanya 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Hapoel Raanana 1 0 1 0 0 - 0 1
10. FC Ashdod 1 0 0 1 1 - 2 0
11. Hapoel Ashkelon 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Maccabi Haifa 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Maccabi Tel Aviv 1 0 0 1 0 - 3 0
14. Hapoel Ironi Akko 1 0 0 1 1 - 2 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,21 17 2,43 2 (28,6 %) 2 (28,6 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Beitar Jerusalem 1 1 0 0 3 - 0 3
2. Hapoel Haifa 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Bnei Yehuda 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Bnei Sakhnin 1 1 0 0 2 - 1 3
5. Maccabi Petach Tikva 1 1 0 0 2 - 1 3
6. Hapoel Beer Sheva 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Maccabi Netanya 1 0 1 0 1 - 1 1
8. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 0 1 0 0 - 0 1
9. Hapoel Raanana 0 0 0 0 0 - 0 0
10. FC Ashdod 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Hapoel Ashkelon 1 0 0 1 1 - 3 0
12. Maccabi Haifa 1 0 0 1 0 - 2 0
13. Maccabi Tel Aviv 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Hapoel Ironi Akko 0 0 0 0 0 - 0 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,21 17 2,43 2 (28,6 %) 2 (28,6 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Beitar Jerusalem 1 0 3,00 0,00
2. Hapoel Haifa 0 0 3,00 1,00
3. Bnei Yehuda 1 0 2,00 0,00
4. Bnei Sakhnin 0 0 2,00 1,00
5. Maccabi Petach Tikva 0 0 2,00 1,00
6. Hapoel Beer Sheva 0 0 1,00 1,00
7. Maccabi Netanya 0 0 1,00 1,00
8. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 1 0,00 0,00
9. Hapoel Raanana 1 1 0,00 0,00
10. FC Ashdod 0 0 1,00 2,00
11. Hapoel Ashkelon 0 0 1,00 3,00
12. Maccabi Haifa 0 1 0,00 2,00
13. Maccabi Tel Aviv 0 1 0,00 3,00
14. Hapoel Ironi Akko 0 0 1,00 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,21 17 2,43 2 (28,6 %) 2 (28,6 %) 3 (42,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
Opdateret:
21/8-2017 21:23
Israel
1. Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

466215

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 FC Ashdod – Maccabi Petach Tikva 1 – 2
19.08.2017 18:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 0
19.08.2017 18:15 Hapoel Haifa – Hapoel Ashkelon 3 – 1
19.08.2017 19:30 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Netanya 1 – 1
20.08.2017 18:00 Hapoel Ironi Akko – Bnei Sakhnin 1 – 2
20.08.2017 20:00 Maccabi Tel Aviv – Beitar Jerusalem 0 – 3
21.08.2017 19:30 Bnei Yehuda – Maccabi Haifa 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Raanana
26.08.2017 17:30 Hapoel Ashkelon – Bnei Yehuda
26.08.2017 19:15 Maccabi Netanya – Hapoel Ironi Akko
26.08.2017 19:30 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Haifa
27.08.2017 19:10 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Tel Aviv
27.08.2017 20:00 Maccabi Haifa – Hapoel Beer Sheva
28.08.2017 19:30 Beitar Jerusalem – FC Ashdod

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Beitar Jerusalem
09.09.2017 19:00 FC Ashdod – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
09.09.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Bnei Sakhnin
09.09.2017 19:00 Hapoel Raanana – Maccabi Netanya
09.09.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Haifa
09.09.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Ashkelon
09.09.2017 19:00 Hapoel Haifa – Bnei Yehuda

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Beer Sheva
16.09.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Ironi Akko
16.09.2017 19:00 Maccabi Haifa – Hapoel Raanana
16.09.2017 19:00 Maccabi Netanya – Maccabi Tel Aviv
16.09.2017 19:00 Bnei Sakhnin – FC Ashdod
16.09.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Petach Tikva
16.09.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Haifa

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
23.09.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Bnei Sakhnin
23.09.2017 19:00 FC Ashdod – Maccabi Netanya
23.09.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Haifa
23.09.2017 19:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ashkelon
23.09.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – Bnei Yehuda
23.09.2017 19:00 Hapoel Haifa – Hapoel Beer Sheva

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Ironi Akko
01.10.2017 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Raanana
01.10.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Tel Aviv
01.10.2017 19:00 Maccabi Haifa – FC Ashdod
01.10.2017 19:00 Maccabi Netanya – Maccabi Petach Tikva
01.10.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Beitar Jerusalem
01.10.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Haifa

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Bnei Sakhnin
14.10.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Netanya
14.10.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Maccabi Haifa
14.10.2017 19:00 FC Ashdod – Hapoel Ashkelon
14.10.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Bnei Yehuda
14.10.2017 19:00 Hapoel Raanana – Hapoel Beer Sheva
14.10.2017 19:00 Hapoel Haifa – Hapoel Ironi Akko

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Raanana
21.10.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Tel Aviv
21.10.2017 19:00 Bnei Yehuda – FC Ashdod
21.10.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Petach Tikva
21.10.2017 19:00 Maccabi Haifa – Beitar Jerusalem
21.10.2017 19:00 Maccabi Netanya – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
21.10.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Haifa

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Netanya
28.10.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Haifa
28.10.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Ashkelon
28.10.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Bnei Yehuda
28.10.2017 19:00 FC Ashdod – Hapoel Beer Sheva
28.10.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ironi Akko
28.10.2017 19:00 Hapoel Haifa – Hapoel Raanana

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 19:00 Hapoel Raanana – Maccabi Tel Aviv
04.11.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – FC Ashdod
04.11.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Petach Tikva
04.11.2017 19:00 Bnei Yehuda – Beitar Jerusalem
04.11.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
04.11.2017 19:00 Maccabi Haifa – Bnei Sakhnin
04.11.2017 19:00 Maccabi Netanya – Hapoel Haifa

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 19:00 Maccabi Netanya – Maccabi Haifa
25.11.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Ashkelon
25.11.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Bnei Yehuda
25.11.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Beer Sheva
25.11.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ironi Akko
25.11.2017 19:00 FC Ashdod – Hapoel Raanana
25.11.2017 19:00 Hapoel Haifa – Maccabi Tel Aviv

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – FC Ashdod
02.12.2017 19:00 Hapoel Raanana – Maccabi Petach Tikva
02.12.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – Beitar Jerusalem
02.12.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
02.12.2017 19:00 Bnei Yehuda – Bnei Sakhnin
02.12.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Netanya
02.12.2017 19:00 Hapoel Haifa – Maccabi Haifa

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 19:00 Maccabi Haifa – Hapoel Ashkelon
09.12.2017 19:00 Maccabi Netanya – Bnei Yehuda
09.12.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Beer Sheva
09.12.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Ironi Akko
09.12.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Raanana
09.12.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – Maccabi Tel Aviv
09.12.2017 19:00 FC Ashdod – Hapoel Haifa

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 19:00 Maccabi Petach Tikva – FC Ashdod
16.12.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv
16.12.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Raanana
16.12.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Ironi Akko
16.12.2017 19:00 Maccabi Netanya – Hapoel Beer Sheva
16.12.2017 19:00 Maccabi Haifa – Bnei Yehuda
16.12.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Haifa

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2017 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ashkelon
23.12.2017 19:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Haifa
23.12.2017 19:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Netanya
23.12.2017 19:00 Hapoel Raanana – Bnei Sakhnin
23.12.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
23.12.2017 19:00 FC Ashdod – Beitar Jerusalem
23.12.2017 19:00 Hapoel Haifa – Maccabi Petach Tikva

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2017 19:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Petach Tikva
30.12.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – FC Ashdod
30.12.2017 19:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Tel Aviv
30.12.2017 19:00 Maccabi Netanya – Hapoel Raanana
30.12.2017 19:00 Maccabi Haifa – Hapoel Ironi Akko
30.12.2017 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Beer Sheva
30.12.2017 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Haifa

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.01.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – Bnei Yehuda
09.01.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Ashkelon
09.01.2018 19:00 Hapoel Raanana – Maccabi Haifa
09.01.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Netanya
09.01.2018 19:00 FC Ashdod – Bnei Sakhnin
09.01.2018 19:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
09.01.2018 19:00 Hapoel Haifa – Beitar Jerusalem

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2018 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Beitar Jerusalem
13.01.2018 19:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Petach Tikva
13.01.2018 19:00 Maccabi Netanya – FC Ashdod
13.01.2018 19:00 Maccabi Haifa – Maccabi Tel Aviv
13.01.2018 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Raanana
13.01.2018 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ironi Akko
13.01.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Haifa

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ashkelon
20.01.2018 19:00 FC Ashdod – Maccabi Haifa
20.01.2018 19:00 Maccabi Petach Tikva – Maccabi Netanya
20.01.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Beer Sheva
20.01.2018 19:00 Beitar Jerusalem – Bnei Sakhnin
20.01.2018 19:00 Hapoel Haifa – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
20.01.2018 19:00 Hapoel Raanana – Bnei Yehuda

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2018 19:00 Maccabi Haifa – Maccabi Petach Tikva
27.01.2018 19:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
27.01.2018 19:00 Maccabi Netanya – Beitar Jerusalem
27.01.2018 19:00 Hapoel Ashkelon – FC Ashdod
27.01.2018 19:00 Bnei Yehuda – Maccabi Tel Aviv
27.01.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Raanana
27.01.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Haifa

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 19:00 FC Ashdod – Bnei Yehuda
03.02.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Beer Sheva
03.02.2018 19:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ironi Akko
03.02.2018 19:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ashkelon
03.02.2018 19:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Haifa
03.02.2018 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Netanya
03.02.2018 19:00 Hapoel Haifa – Bnei Sakhnin

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 19:00 Hapoel Raanana – Hapoel Haifa
10.02.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Tel Aviv
10.02.2018 19:00 Maccabi Netanya – Bnei Sakhnin
10.02.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – FC Ashdod
10.02.2018 19:00 Bnei Yehuda – Maccabi Petach Tikva
10.02.2018 19:00 Hapoel Ashkelon – Beitar Jerusalem
10.02.2018 19:00 Maccabi Haifa – Hapoel Ironi Kiryat Shmona

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Ashkelon
17.02.2018 19:00 Hapoel Haifa – Maccabi Netanya
17.02.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Raanana
17.02.2018 19:00 FC Ashdod – Hapoel Ironi Akko
17.02.2018 19:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Haifa
17.02.2018 19:00 Beitar Jerusalem – Bnei Yehuda
17.02.2018 19:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Beer Sheva

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 19:00 Hapoel Ashkelon – Bnei Sakhnin
24.02.2018 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
24.02.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – Beitar Jerusalem
24.02.2018 19:00 Maccabi Haifa – Maccabi Netanya
24.02.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Petach Tikva
24.02.2018 19:00 Hapoel Raanana – FC Ashdod
24.02.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Haifa

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 19:00 FC Ashdod – Maccabi Tel Aviv
03.03.2018 19:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Raanana
03.03.2018 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Ironi Akko
03.03.2018 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Beer Sheva
03.03.2018 19:00 Bnei Sakhnin – Bnei Yehuda
03.03.2018 19:00 Maccabi Haifa – Hapoel Haifa
03.03.2018 19:00 Maccabi Netanya – Hapoel Ashkelon

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 19:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Haifa
10.03.2018 19:00 Bnei Yehuda – Maccabi Netanya
10.03.2018 19:00 Hapoel Beer Sheva – Bnei Sakhnin
10.03.2018 19:00 Hapoel Raanana – Beitar Jerusalem
10.03.2018 19:00 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Petach Tikva
10.03.2018 19:00 Hapoel Haifa – FC Ashdod
10.03.2018 19:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Advertisement

Seneste kampe

Bnei Yehuda
Maccabi Haifa
2 – 0
21. august 19:30
Færdig
Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem
0 – 3
20. august 20:00
Færdig
Hapoel Ironi Akko
Bnei Sakhnin
1 – 2
20. august 18:00
Færdig
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya
1 – 1
19. august 19:30
Færdig
Hapoel Haifa
Hapoel Ashkelon
3 – 1
19. august 18:15
Færdig
Hapoel Raanana
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 – 0
19. august 18:00
Færdig
FC Ashdod
Maccabi Petach Tikva
1 – 2
19. august 17:00
Færdig

Kommende kampe

Bnei Sakhnin
Hapoel Raanana
vs
26. august 17:00
Ikke startet
Hapoel Ashkelon
Bnei Yehuda
vs
26. august 17:30
Ikke startet
Maccabi Netanya
Hapoel Ironi Akko
vs
26. august 19:15
Ikke startet
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Haifa
vs
26. august 19:30
Ikke startet
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv
vs
27. august 19:10
Ikke startet
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
vs
27. august 20:00
Ikke startet
Beitar Jerusalem
FC Ashdod
vs
28. august 19:30
Ikke startet

Turneringer i Israel