LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 38 24 6 8 68 - 40 78
2. Alessandria 38 23 9 6 64 - 33 78
3. Livorno 38 19 12 7 51 - 30 69
4. Arezzo 38 18 11 9 50 - 38 65
5. Giana Erminio 38 17 12 9 56 - 43 63
6. Piacenza 38 17 10 11 56 - 41 61
7. Como 38 15 14 9 55 - 49 59
8. Viterbese 38 14 12 12 43 - 42 54
9. Lucchese 38 13 14 11 47 - 39 51
10. Renate 38 12 15 11 36 - 36 51
11. Pro Piacenza 38 15 6 17 40 - 42 51
12. Siena 38 13 6 19 45 - 49 45
13. Pistoiese 38 10 14 14 42 - 43 43
14. Pontedera 38 9 16 13 38 - 50 43
15. Olbia 38 12 6 20 43 - 59 42
16. Carrarese 38 10 9 19 44 - 54 39
17. Prato 38 11 6 21 35 - 59 39
18. Tuttocuoio 38 9 11 18 37 - 53 38
19. Lupa Roma 38 7 12 19 28 - 48 33
20. Racing Roma 38 7 9 22 38 - 68 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,60 916 2,41 174 (45,8 %) 105 (27,6 %) 101 (26,6 %)
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 19 14 3 2 41 - 22 45
2. Alessandria 19 16 2 1 43 - 17 50
3. Livorno 19 10 6 3 29 - 16 36
4. Arezzo 19 11 5 3 25 - 15 38
5. Giana Erminio 19 8 6 5 25 - 20 30
6. Piacenza 19 10 4 5 28 - 17 34
7. Como 19 8 8 3 28 - 21 32
8. Viterbese 19 11 4 4 28 - 16 37
9. Lucchese 19 10 6 3 30 - 15 36
10. Renate 19 9 7 3 22 - 13 34
11. Pro Piacenza 19 9 4 6 23 - 16 31
12. Siena 19 8 2 9 23 - 20 26
13. Pistoiese 19 7 7 5 24 - 17 28
14. Pontedera 19 5 10 4 23 - 25 25
15. Olbia 19 8 3 8 26 - 28 27
16. Carrarese 19 8 5 6 28 - 20 29
17. Prato 19 8 3 8 22 - 20 27
18. Tuttocuoio 19 5 7 7 21 - 22 22
19. Lupa Roma 19 5 5 9 18 - 22 20
20. Racing Roma 19 4 8 7 20 - 27 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,60 916 2,41 174 (45,8 %) 105 (27,6 %) 101 (26,6 %)
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 19 10 3 6 27 - 18 33
2. Alessandria 19 7 7 5 21 - 16 28
3. Livorno 19 9 6 4 22 - 14 33
4. Arezzo 19 7 6 6 25 - 23 27
5. Giana Erminio 19 9 6 4 31 - 23 33
6. Piacenza 19 7 6 6 28 - 24 27
7. Como 19 7 6 6 27 - 28 27
8. Viterbese 19 3 8 8 15 - 26 17
9. Lucchese 19 3 8 8 17 - 24 17
10. Renate 19 3 8 8 14 - 23 17
11. Pro Piacenza 19 6 2 11 17 - 26 20
12. Siena 19 5 4 10 22 - 29 19
13. Pistoiese 19 3 7 9 18 - 26 16
14. Pontedera 19 4 6 9 15 - 25 18
15. Olbia 19 4 3 12 17 - 31 15
16. Carrarese 19 2 4 13 16 - 34 10
17. Prato 19 3 3 13 13 - 39 12
18. Tuttocuoio 19 4 4 11 16 - 31 16
19. Lupa Roma 19 2 7 10 10 - 26 13
20. Racing Roma 19 3 1 15 18 - 41 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,60 916 2,41 174 (45,8 %) 105 (27,6 %) 101 (26,6 %)
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Cremonese 14 4 1,79 1,05
2. Alessandria 13 5 1,68 0,87
3. Livorno 15 9 1,34 0,79
4. Arezzo 13 9 1,32 1,00
5. Giana Erminio 12 9 1,47 1,13
6. Piacenza 11 10 1,47 1,08
7. Como 9 4 1,45 1,29
8. Viterbese 15 13 1,13 1,11
9. Lucchese 11 12 1,24 1,03
10. Renate 16 15 0,95 0,95
11. Pro Piacenza 11 15 1,05 1,11
12. Siena 9 12 1,18 1,29
13. Pistoiese 9 12 1,11 1,13
14. Pontedera 12 12 1,00 1,32
15. Olbia 11 6 1,13 1,55
16. Carrarese 9 14 1,16 1,42
17. Prato 10 15 0,92 1,55
18. Tuttocuoio 8 16 0,97 1,39
19. Lupa Roma 10 18 0,74 1,26
20. Racing Roma 7 15 1,00 1,79
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,60 916 2,41 174 (45,8 %) 105 (27,6 %) 101 (26,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Opdateret:
7/5-2017 17:37
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Videre til næste runde
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

342579

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:35 Renate – Olbia 2 – 1
28.08.2016 16:30 Viterbese – Cremonese 0 – 0
28.08.2016 16:30 Arezzo – Como 2 – 2
28.08.2016 16:35 Giana Erminio – Carrarese 2 – 1
28.08.2016 16:55 Lupa Roma – Pistoiese 2 – 2
28.08.2016 18:30 Lucchese – Piacenza 1 – 1
28.08.2016 18:30 Livorno – Racing Roma 1 – 0
28.08.2016 18:35 Pro Piacenza – Alessandria 0 – 1
28.08.2016 18:35 Prato – Tuttocuoio 2 – 2
28.08.2016 18:35 Pontedera – Siena 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 16:30 Siena – Giana Erminio 1 – 2
04.09.2016 16:30 Racing Roma – Prato 1 – 0
04.09.2016 16:30 Olbia – Lucchese 2 – 2
04.09.2016 16:30 Piacenza – Lupa Roma 3 – 2
04.09.2016 18:30 Tuttocuoio – Viterbese 0 – 0
04.09.2016 18:30 Pistoiese – Pro Piacenza 1 – 2
04.09.2016 18:30 Cremonese – Renate 3 – 2
04.09.2016 18:30 Carrarese – Arezzo 1 – 3
04.09.2016 18:30 Alessandria – Livorno 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:30 Prato – Pistoiese 2 – 2
10.09.2016 18:30 Arezzo – Siena 2 – 1
11.09.2016 16:30 Viterbese – Racing Roma 3 – 1
11.09.2016 16:30 Lupa Roma – Tuttocuoio 1 – 2
11.09.2016 16:30 Renate – Piacenza 1 – 1
11.09.2016 16:30 Giana Erminio – Como 1 – 3
11.09.2016 18:30 Livorno – Carrarese 1 – 0
11.09.2016 18:30 Pontedera – Olbia 0 – 0
11.09.2016 18:30 Pro Piacenza – Cremonese 2 – 3
11.09.2016 18:30 Lucchese – Alessandria 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 14:30 Racing Roma – Renate 2 – 3
14.09.2016 14:30 Olbia – Pro Piacenza 1 – 0
14.09.2016 16:30 Como – Livorno 0 – 1
14.09.2016 18:30 Piacenza – Viterbese 0 – 0
14.09.2016 18:30 Siena – Lupa Roma 0 – 0
14.09.2016 18:30 Cremonese – Giana Erminio 2 – 0
14.09.2016 18:30 Carrarese – Prato 4 – 0
14.09.2016 18:30 Alessandria – Arezzo 1 – 0
14.09.2016 20:30 Pistoiese – Pontedera 1 – 1
14.09.2016 20:30 Tuttocuoio – Lucchese 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:30 Livorno – Lucchese 1 – 1
18.09.2016 14:30 Como – Siena 1 – 1
18.09.2016 14:30 Renate – Pro Piacenza 1 – 0
18.09.2016 14:30 Lupa Roma – Olbia 1 – 0
18.09.2016 14:30 Viterbese – Prato 2 – 0
18.09.2016 16:30 Pontedera – Racing Roma 3 – 2
18.09.2016 18:30 Arezzo – Tuttocuoio 2 – 1
18.09.2016 18:35 Piacenza – Alessandria 1 – 2
18.09.2016 18:35 Carrarese – Cremonese 0 – 1
19.09.2016 20:30 Giana Erminio – Pistoiese 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:30 Viterbese – Renate 3 – 0
25.09.2016 14:30 Prato – Siena 1 – 2
25.09.2016 14:30 Olbia – Livorno 1 – 0
25.09.2016 14:30 Racing Roma – Lupa Roma 2 – 0
25.09.2016 14:30 Cremonese – Piacenza 1 – 2
25.09.2016 18:30 Pistoiese – Carrarese 3 – 0
25.09.2016 18:30 Alessandria – Como 2 – 0
25.09.2016 18:30 Pro Piacenza – Pontedera 1 – 0
25.09.2016 18:30 Lucchese – Arezzo 2 – 2
25.09.2016 18:30 Tuttocuoio – Giana Erminio 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:30 Lupa Roma – Viterbese 0 – 1
02.10.2016 14:30 Giana Erminio – Livorno 2 – 2
02.10.2016 14:30 Arezzo – Pro Piacenza 1 – 0
02.10.2016 14:30 Piacenza – Olbia 2 – 1
02.10.2016 14:30 Siena – Pistoiese 1 – 1
02.10.2016 14:35 Como – Racing Roma 2 – 1
02.10.2016 16:30 Renate – Prato 2 – 0
02.10.2016 18:30 Pontedera – Lucchese 2 – 4
02.10.2016 18:30 Carrarese – Tuttocuoio 1 – 1
03.10.2016 20:45 Alessandria – Cremonese 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 14:30 Viterbese – Pontedera 3 – 0
09.10.2016 14:30 Prato – Como 0 – 1
09.10.2016 14:30 Olbia – Giana Erminio 3 – 2
09.10.2016 14:30 Livorno – Renate 1 – 0
09.10.2016 14:30 Cremonese – Arezzo 3 – 2
09.10.2016 16:30 Pistoiese – Piacenza 1 – 2
09.10.2016 18:30 Lucchese – Lupa Roma 4 – 0
09.10.2016 18:30 Pro Piacenza – Carrarese 0 – 1
09.10.2016 18:30 Racing Roma – Siena 0 – 4
09.10.2016 18:30 Tuttocuoio – Alessandria 1 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2016 14:30 Como – Pontedera 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:30 Siena – Livorno 1 – 0
16.10.2016 14:30 Prato – Pro Piacenza 1 – 0
16.10.2016 14:30 Cremonese – Olbia 2 – 1
16.10.2016 14:30 Giana Erminio – Viterbese 1 – 1
16.10.2016 14:35 Piacenza – Tuttocuoio 0 – 0
16.10.2016 18:30 Pontedera – Lupa Roma 0 – 0
16.10.2016 18:30 Como – Lucchese 1 – 0
16.10.2016 18:30 Carrarese – Renate 0 – 0
16.10.2016 18:30 Arezzo – Racing Roma 1 – 0
16.10.2016 18:30 Alessandria – Pistoiese 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Renate – Pontedera 3 – 0
23.10.2016 14:30 Pro Piacenza – Viterbese 2 – 1
23.10.2016 14:30 Olbia – Alessandria 1 – 4
23.10.2016 14:30 Lupa Roma – Giana Erminio 0 – 0
23.10.2016 14:30 Lucchese – Prato 3 – 0
23.10.2016 16:30 Pistoiese – Como 1 – 1
23.10.2016 16:30 Tuttocuoio – Cremonese 0 – 1
23.10.2016 18:30 Siena – Piacenza 2 – 3
23.10.2016 18:30 Racing Roma – Carrarese 0 – 1
24.10.2016 20:45 Livorno – Arezzo 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:30 Cremonese – Pistoiese 2 – 1
30.10.2016 14:35 Viterbese – Livorno 1 – 1
30.10.2016 14:35 Prato – Lupa Roma 1 – 2
30.10.2016 14:35 Giana Erminio – Racing Roma 3 – 0
30.10.2016 14:35 Como – Olbia 2 – 2
30.10.2016 16:30 Arezzo – Renate 3 – 1
30.10.2016 18:30 Carrarese – Piacenza 1 – 0
30.10.2016 18:30 Pro Piacenza – Lucchese 0 – 0
30.10.2016 18:30 Alessandria – Siena 5 – 2
31.10.2016 20:30 Pontedera – Tuttocuoio 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:30 Pontedera – Cremonese 0 – 4
06.11.2016 14:30 Olbia – Tuttocuoio 1 – 0
06.11.2016 14:30 Lupa Roma – Pro Piacenza 1 – 2
06.11.2016 14:30 Racing Roma – Alessandria 1 – 1
06.11.2016 14:30 Livorno – Prato 5 – 1
06.11.2016 14:30 Pistoiese – Arezzo 1 – 1
06.11.2016 18:30 Siena – Carrarese 2 – 0
06.11.2016 18:30 Lucchese – Viterbese 2 – 1
06.11.2016 18:30 Renate – Giana Erminio 2 – 2
07.11.2016 20:45 Piacenza – Como 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:30 Lupa Roma – Livorno 1 – 2
13.11.2016 14:30 Viterbese – Olbia 0 – 3
13.11.2016 14:30 Pro Piacenza – Racing Roma 3 – 0
13.11.2016 14:30 Cremonese – Siena 1 – 0
13.11.2016 14:30 Giana Erminio – Alessandria 1 – 1
13.11.2016 16:30 Arezzo – Piacenza 1 – 0
13.11.2016 18:30 Lucchese – Renate 1 – 1
13.11.2016 18:30 Prato – Pontedera 0 – 1
13.11.2016 18:30 Carrarese – Como 3 – 1
13.11.2016 18:30 Tuttocuoio – Pistoiese 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 14:30 Pistoiese – Viterbese 2 – 0
20.11.2016 14:30 Piacenza – Giana Erminio 0 – 1
20.11.2016 14:30 Olbia – Prato 1 – 2
20.11.2016 14:30 Renate – Lupa Roma 2 – 0
20.11.2016 14:30 Racing Roma – Lucchese 0 – 0
20.11.2016 14:30 Alessandria – Carrarese 2 – 1
20.11.2016 16:30 Siena – Tuttocuoio 2 – 0
20.11.2016 18:30 Pontedera – Arezzo 3 – 2
20.11.2016 18:30 Livorno – Pro Piacenza 3 – 1
20.11.2016 18:30 Como – Cremonese 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:00 Giana Erminio – Arezzo 0 – 0
27.11.2016 14:30 Olbia – Racing Roma 3 – 0
27.11.2016 14:30 Lupa Roma – Cremonese 2 – 1
27.11.2016 14:30 Tuttocuoio – Como 1 – 1
27.11.2016 14:30 Viterbese – Carrarese 2 – 1
27.11.2016 14:30 Pro Piacenza – Piacenza 0 – 1
27.11.2016 16:30 Renate – Siena 1 – 1
27.11.2016 18:30 Lucchese – Pistoiese 2 – 0
27.11.2016 18:30 Livorno – Pontedera 1 – 1
27.11.2016 18:35 Prato – Alessandria 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:30 Pistoiese – Renate 0 – 0
03.12.2016 14:30 Carrarese – Olbia 4 – 1
03.12.2016 16:30 Cremonese – Prato 5 – 1
03.12.2016 20:30 Tuttocuoio – Livorno 0 – 1
04.12.2016 14:30 Giana Erminio – Pontedera 0 – 1
04.12.2016 16:30 Arezzo – Lupa Roma 3 – 1
04.12.2016 16:30 Alessandria – Viterbese 4 – 0
04.12.2016 16:30 Piacenza – Racing Roma 1 – 4
04.12.2016 20:30 Como – Pro Piacenza 3 – 2
05.12.2016 20:50 Siena – Lucchese 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.12.2016 14:30 Olbia – Pistoiese 1 – 3
07.12.2016 14:30 Lupa Roma – Como 0 – 1
07.12.2016 14:30 Livorno – Piacenza 2 – 2
07.12.2016 16:30 Pro Piacenza – Giana Erminio 1 – 1
07.12.2016 16:30 Racing Roma – Tuttocuoio 1 – 2
07.12.2016 20:30 Pontedera – Carrarese 2 – 2
07.12.2016 20:30 Prato – Arezzo 1 – 2
08.12.2016 14:30 Viterbese – Siena 0 – 1
08.12.2016 14:30 Renate – Alessandria 1 – 1
08.12.2016 14:30 Lucchese – Cremonese 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:30 Siena – Olbia 0 – 1
11.12.2016 16:30 Piacenza – Pontedera 1 – 0
11.12.2016 16:30 Giana Erminio – Prato 0 – 0
11.12.2016 16:30 Como – Renate 0 – 0
11.12.2016 16:30 Carrarese – Lucchese 1 – 1
11.12.2016 16:30 Alessandria – Lupa Roma 3 – 0
11.12.2016 20:30 Arezzo – Viterbese 0 – 0
11.12.2016 20:30 Pistoiese – Racing Roma 3 – 1
11.12.2016 20:30 Tuttocuoio – Pro Piacenza 0 – 0
12.12.2016 20:45 Cremonese – Livorno 2 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Lupa Roma – Carrarese 2 – 1
18.12.2016 14:30 Olbia – Arezzo 2 – 0
18.12.2016 14:30 Prato – Piacenza 1 – 0
18.12.2016 14:35 Viterbese – Como 3 – 2
18.12.2016 16:30 Lucchese – Giana Erminio 1 – 2
18.12.2016 16:30 Pontedera – Alessandria 0 – 0
18.12.2016 16:30 Racing Roma – Cremonese 0 – 3
18.12.2016 16:35 Renate – Tuttocuoio 1 – 0
18.12.2016 20:30 Livorno – Pistoiese 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 14:30 Olbia – Renate 1 – 2
23.12.2016 14:30 Racing Roma – Livorno 1 – 2
23.12.2016 14:30 Como – Arezzo 2 – 3
23.12.2016 14:35 Pistoiese – Lupa Roma 1 – 1
23.12.2016 14:35 Alessandria – Pro Piacenza 3 – 1
23.12.2016 16:30 Carrarese – Giana Erminio 0 – 4
23.12.2016 16:30 Piacenza – Lucchese 1 – 2
23.12.2016 16:30 Cremonese – Viterbese 3 – 1
23.12.2016 20:30 Siena – Pontedera 2 – 1
23.12.2016 20:35 Tuttocuoio – Prato 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2016 14:30 Pro Piacenza – Pistoiese 1 – 1
29.12.2016 14:30 Lucchese – Olbia 1 – 1
30.12.2016 14:30 Giana Erminio – Siena 2 – 3
30.12.2016 14:30 Lupa Roma – Piacenza 1 – 1
30.12.2016 14:30 Viterbese – Tuttocuoio 2 – 0
30.12.2016 16:30 Prato – Racing Roma 0 – 0
30.12.2016 16:30 Renate – Cremonese 0 – 2
30.12.2016 16:30 Pontedera – Como 2 – 2
30.12.2016 16:30 Arezzo – Carrarese 2 – 1
30.12.2016 20:45 Livorno – Alessandria 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.01.2017 14:30 Piacenza – Renate 0 – 0
22.01.2017 14:30 Pistoiese – Prato 2 – 0
22.01.2017 14:30 Olbia – Pontedera 3 – 2
22.01.2017 14:30 Como – Giana Erminio 1 – 1
22.01.2017 14:35 Alessandria – Lucchese 2 – 1
22.01.2017 16:30 Carrarese – Livorno 0 – 2
22.01.2017 16:30 Tuttocuoio – Lupa Roma 0 – 0
22.01.2017 16:30 Siena – Arezzo 0 – 1
22.01.2017 16:30 Cremonese – Pro Piacenza 1 – 1
22.01.2017 20:30 Racing Roma – Viterbese 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.01.2017 14:35 Pro Piacenza – Siena 2 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:30 Lucchese – Tuttocuoio 3 – 1
29.01.2017 14:30 Renate – Racing Roma 2 – 0
29.01.2017 14:30 Giana Erminio – Cremonese 2 – 1
29.01.2017 14:30 Pro Piacenza – Olbia 2 – 0
29.01.2017 14:30 Viterbese – Piacenza 1 – 0
29.01.2017 16:30 Lupa Roma – Siena 2 – 0
29.01.2017 16:30 Livorno – Como 1 – 2
29.01.2017 16:30 Prato – Carrarese 3 – 0
29.01.2017 16:30 Arezzo – Alessandria 1 – 0
29.01.2017 18:30 Pontedera – Pistoiese 2 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:30 Racing Roma – Pontedera 0 – 0
05.02.2017 14:30 Pistoiese – Giana Erminio 0 – 2
05.02.2017 14:30 Lucchese – Livorno 0 – 0
05.02.2017 14:30 Olbia – Lupa Roma 0 – 1
05.02.2017 14:30 Alessandria – Piacenza 1 – 0
05.02.2017 14:40 Pro Piacenza – Renate 1 – 0
05.02.2017 16:30 Cremonese – Carrarese 3 – 3
05.02.2017 16:30 Tuttocuoio – Arezzo 0 – 3
05.02.2017 16:30 Siena – Como 0 – 1
05.02.2017 16:35 Prato – Viterbese 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:30 Lupa Roma – Racing Roma 0 – 2
12.02.2017 14:30 Renate – Viterbese 2 – 2
12.02.2017 14:30 Livorno – Olbia 3 – 1
12.02.2017 14:30 Piacenza – Cremonese 3 – 0
12.02.2017 16:30 Como – Alessandria 2 – 1
12.02.2017 16:30 Siena – Prato 2 – 1
12.02.2017 16:30 Pontedera – Pro Piacenza 1 – 0
12.02.2017 16:30 Giana Erminio – Tuttocuoio 0 – 1
12.02.2017 20:30 Arezzo – Lucchese 0 – 0
12.02.2017 20:30 Carrarese – Pistoiese 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:30 Racing Roma – Como 3 – 2
19.02.2017 14:30 Olbia – Piacenza 1 – 3
19.02.2017 14:30 Livorno – Giana Erminio 0 – 1
19.02.2017 14:30 Viterbese – Lupa Roma 1 – 0
19.02.2017 16:30 Prato – Renate 1 – 0
19.02.2017 16:30 Lucchese – Pontedera 0 – 1
19.02.2017 16:30 Tuttocuoio – Carrarese 3 – 1
19.02.2017 16:30 Pro Piacenza – Arezzo 3 – 1
19.02.2017 20:30 Pistoiese – Siena 1 – 0
20.02.2017 20:45 Cremonese – Alessandria 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:30 Siena – Racing Roma 1 – 2
26.02.2017 14:30 Renate – Livorno 0 – 0
26.02.2017 14:30 Piacenza – Pistoiese 1 – 0
26.02.2017 14:30 Lupa Roma – Lucchese 3 – 1
26.02.2017 16:30 Pontedera – Viterbese 1 – 2
26.02.2017 16:30 Giana Erminio – Olbia 1 – 0
26.02.2017 16:30 Como – Prato 0 – 0
26.02.2017 16:30 Alessandria – Tuttocuoio 3 – 0
26.02.2017 20:30 Carrarese – Pro Piacenza 0 – 3
26.02.2017 20:30 Arezzo – Cremonese 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:30 Lupa Roma – Pontedera 1 – 3
04.03.2017 14:30 Renate – Carrarese 1 – 0
04.03.2017 14:30 Olbia – Cremonese 1 – 3
04.03.2017 14:30 Viterbese – Giana Erminio 3 – 4
04.03.2017 16:30 Pro Piacenza – Prato 2 – 0
04.03.2017 16:30 Tuttocuoio – Piacenza 1 – 4
04.03.2017 18:30 Racing Roma – Arezzo 1 – 1
04.03.2017 18:30 Pistoiese – Alessandria 0 – 0
04.03.2017 20:30 Livorno – Siena 0 – 2
05.03.2017 14:30 Lucchese – Como 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:30 Piacenza – Siena 3 – 0
11.03.2017 14:30 Carrarese – Racing Roma 6 – 0
11.03.2017 14:30 Viterbese – Pro Piacenza 0 – 2
11.03.2017 14:30 Como – Pistoiese 1 – 0
11.03.2017 14:30 Giana Erminio – Lupa Roma 2 – 1
11.03.2017 16:30 Alessandria – Olbia 2 – 1
11.03.2017 16:30 Pontedera – Renate 1 – 1
11.03.2017 16:30 Cremonese – Tuttocuoio 3 – 1
11.03.2017 18:30 Prato – Lucchese 3 – 2
11.03.2017 20:30 Arezzo – Livorno 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:45 Racing Roma – Giana Erminio 1 – 1
18.03.2017 14:45 Olbia – Como 1 – 1
18.03.2017 14:45 Piacenza – Carrarese 1 – 0
18.03.2017 14:45 Renate – Arezzo 1 – 0
18.03.2017 14:45 Livorno – Viterbese 1 – 0
18.03.2017 16:45 Lucchese – Pro Piacenza 1 – 0
18.03.2017 16:45 Lupa Roma – Prato 0 – 1
18.03.2017 16:45 Pistoiese – Cremonese 3 – 1
18.03.2017 20:45 Tuttocuoio – Pontedera 0 – 0
18.03.2017 20:55 Siena – Alessandria 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:30 Alessandria – Racing Roma 2 – 1
25.03.2017 14:30 Viterbese – Lucchese 2 – 0
25.03.2017 14:30 Cremonese – Pontedera 1 – 1
25.03.2017 14:35 Pro Piacenza – Lupa Roma 0 – 0
25.03.2017 18:30 Tuttocuoio – Olbia 5 – 0
25.03.2017 18:30 Prato – Livorno 1 – 3
25.03.2017 20:30 Carrarese – Siena 2 – 0
25.03.2017 20:30 Giana Erminio – Renate 3 – 1
26.03.2017 18:30 Como – Piacenza 1 – 2
27.03.2017 20:45 Arezzo – Pistoiese 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:30 Olbia – Viterbese 1 – 2
01.04.2017 14:30 Racing Roma – Pro Piacenza 0 – 1
01.04.2017 14:30 Livorno – Lupa Roma 1 – 1
01.04.2017 14:30 Como – Carrarese 2 – 2
01.04.2017 16:30 Piacenza – Arezzo 1 – 2
01.04.2017 16:30 Renate – Lucchese 0 – 0
01.04.2017 16:30 Pistoiese – Tuttocuoio 3 – 1
01.04.2017 18:30 Alessandria – Giana Erminio 2 – 4
01.04.2017 20:30 Pontedera – Prato 1 – 0
01.04.2017 20:30 Siena – Cremonese 0 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:30 Lupa Roma – Renate 0 – 0
04.04.2017 14:30 Viterbese – Pistoiese 1 – 0
04.04.2017 14:30 Pro Piacenza – Livorno 0 – 2
04.04.2017 16:30 Prato – Olbia 2 – 1
04.04.2017 16:30 Giana Erminio – Piacenza 3 – 2
04.04.2017 18:30 Tuttocuoio – Siena 1 – 1
04.04.2017 18:30 Carrarese – Alessandria 0 – 1
04.04.2017 18:30 Lucchese – Racing Roma 2 – 1
04.04.2017 20:30 Arezzo – Pontedera 1 – 1
04.04.2017 20:30 Cremonese – Como 3 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 14:30 Siena – Renate 0 – 1
08.04.2017 14:30 Racing Roma – Olbia 2 – 1
08.04.2017 14:30 Cremonese – Lupa Roma 1 – 0
08.04.2017 16:30 Como – Tuttocuoio 2 – 0
08.04.2017 16:30 Arezzo – Giana Erminio 3 – 3
08.04.2017 18:30 Pontedera – Livorno 0 – 0
08.04.2017 18:30 Alessandria – Prato 2 – 2
08.04.2017 18:30 Carrarese – Viterbese 1 – 1
08.04.2017 20:30 Piacenza – Pro Piacenza 4 – 0
08.04.2017 20:35 Pistoiese – Lucchese 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 14:30 Viterbese – Alessandria 1 – 1
13.04.2017 14:30 Olbia – Carrarese 1 – 1
13.04.2017 14:30 Racing Roma – Piacenza 3 – 3
13.04.2017 14:30 Renate – Pistoiese 0 – 1
13.04.2017 16:30 Lupa Roma – Arezzo 0 – 1
13.04.2017 18:30 Pontedera – Giana Erminio 2 – 0
13.04.2017 20:30 Livorno – Tuttocuoio 1 – 1
13.04.2017 20:30 Lucchese – Siena 3 – 2
13.04.2017 20:30 Prato – Cremonese 0 – 1
13.04.2017 20:30 Pro Piacenza – Como 1 – 2

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:30 Piacenza – Livorno 0 – 0
22.04.2017 14:30 Cremonese – Lucchese 1 – 0
22.04.2017 14:30 Como – Lupa Roma 2 – 1
22.04.2017 14:30 Tuttocuoio – Racing Roma 2 – 1
22.04.2017 16:30 Pistoiese – Olbia 0 – 1
22.04.2017 18:30 Giana Erminio – Pro Piacenza 1 – 2
22.04.2017 20:30 Carrarese – Pontedera 2 – 0
22.04.2017 20:30 Arezzo – Prato 1 – 2
22.04.2017 20:30 Alessandria – Renate 1 – 0
23.04.2017 16:30 Siena – Viterbese 3 – 2

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:30 Lupa Roma – Alessandria 1 – 1
29.04.2017 16:30 Pro Piacenza – Tuttocuoio 2 – 1
29.04.2017 16:30 Olbia – Siena 1 – 0
29.04.2017 16:30 Racing Roma – Pistoiese 2 – 2
29.04.2017 16:30 Pontedera – Piacenza 1 – 1
29.04.2017 16:30 Prato – Giana Erminio 1 – 0
29.04.2017 16:30 Livorno – Cremonese 1 – 0
29.04.2017 16:30 Renate – Como 0 – 2
29.04.2017 16:30 Lucchese – Carrarese 2 – 0
29.04.2017 16:30 Viterbese – Arezzo 0 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 16:30 Cremonese – Racing Roma 3 – 2
06.05.2017 16:30 Siena – Pro Piacenza 3 – 0
06.05.2017 16:30 Alessandria – Pontedera 2 – 1
06.05.2017 16:30 Carrarese – Lupa Roma 0 – 0
06.05.2017 16:30 Giana Erminio – Lucchese 1 – 0
06.05.2017 16:30 Pistoiese – Livorno 0 – 2
06.05.2017 16:30 Como – Viterbese 1 – 1
06.05.2017 16:35 Arezzo – Olbia 0 – 1
06.05.2017 16:35 Tuttocuoio – Renate 2 – 2
07.05.2017 16:30 Piacenza – Prato 3 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Piacenza
Prato
3 – 2
7. maj 16:30
Færdig
Tuttocuoio
Renate
2 – 2
6. maj 16:35
Færdig
Arezzo
Olbia
0 – 1
6. maj 16:35
Færdig
Alessandria
Pontedera
2 – 1
6. maj 16:30
Færdig
Pistoiese
Livorno
0 – 2
6. maj 16:30
Færdig
Giana Erminio
Lucchese
1 – 0
6. maj 16:30
Færdig
Carrarese
Lupa Roma
0 – 0
6. maj 16:30
Færdig
Como
Viterbese
1 – 1
6. maj 16:30
Færdig
Siena
Pro Piacenza
3 – 0
6. maj 16:30
Færdig
Cremonese
Racing Roma
3 – 2
6. maj 16:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Italien