LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 38 23 11 4 56 - 29 80
2. Parma Calcio 1913 38 20 10 8 55 - 36 70
3. Pordenone Calcio 38 19 9 10 68 - 42 66
4. Calcio Padova 38 19 9 10 50 - 31 66
5. Reggiana 38 16 11 11 43 - 36 59
6. Gubbio 38 17 7 14 44 - 49 58
7. Sambenedettese 38 15 11 12 53 - 47 56
8. FeralpiSalo 38 15 8 15 47 - 45 53
9. Albinoleffe 38 12 16 10 38 - 34 52
10. Bassano Virtus 38 13 12 13 48 - 52 51
11. Santarcangelo 38 13 13 12 44 - 39 50
12. Sudtirol 38 12 11 15 33 - 40 47
13. Maceratese 38 12 14 12 36 - 40 46
14. Modena 38 11 11 16 31 - 35 44
15. Mantova 38 10 11 17 37 - 50 41
16. Teramo 38 9 13 16 39 - 43 40
17. Alma Juventus Fano 38 9 12 17 28 - 42 39
18. Forlì 38 8 13 17 32 - 55 37
19. Lumezzane 38 7 13 18 26 - 44 34
20. US Ancona 1905 38 7 11 20 28 - 47 31
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,00 836 2,20 155 (40,8 %) 113 (29,7 %) 112 (29,5 %)
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 19 10 8 1 30 - 18 38
2. Parma Calcio 1913 19 10 3 6 26 - 21 33
3. Pordenone Calcio 19 10 7 2 39 - 17 37
4. Calcio Padova 19 11 5 3 28 - 13 38
5. Reggiana 19 10 6 3 21 - 10 36
6. Gubbio 19 11 2 6 27 - 24 35
7. Sambenedettese 19 8 5 6 25 - 21 29
8. FeralpiSalo 19 8 5 6 24 - 15 29
9. Albinoleffe 19 7 7 5 23 - 19 28
10. Bassano Virtus 19 10 4 5 30 - 20 34
11. Santarcangelo 19 11 5 3 30 - 12 38
12. Sudtirol 19 7 7 5 20 - 19 28
13. Maceratese 19 6 9 4 17 - 14 27
14. Modena 19 8 6 5 19 - 14 30
15. Mantova 19 5 6 8 22 - 27 21
16. Teramo 19 5 8 6 23 - 20 23
17. Alma Juventus Fano 19 5 5 9 16 - 22 20
18. Forlì 19 5 4 10 21 - 30 19
19. Lumezzane 19 4 7 8 12 - 15 19
20. US Ancona 1905 19 4 4 11 11 - 21 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,00 836 2,20 155 (40,8 %) 113 (29,7 %) 112 (29,5 %)
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 19 13 3 3 26 - 11 42
2. Parma Calcio 1913 19 10 7 2 29 - 15 37
3. Pordenone Calcio 19 9 2 8 29 - 25 29
4. Calcio Padova 19 8 4 7 22 - 18 28
5. Reggiana 19 6 5 8 22 - 26 23
6. Gubbio 19 6 5 8 17 - 25 23
7. Sambenedettese 19 7 6 6 28 - 26 27
8. FeralpiSalo 19 7 3 9 23 - 30 24
9. Albinoleffe 19 5 9 5 15 - 15 24
10. Bassano Virtus 19 3 8 8 18 - 32 17
11. Santarcangelo 19 2 8 9 14 - 27 14
12. Sudtirol 19 5 4 10 13 - 21 19
13. Maceratese 19 6 5 8 19 - 26 23
14. Modena 19 3 5 11 12 - 21 14
15. Mantova 19 5 5 9 15 - 23 20
16. Teramo 19 4 5 10 16 - 23 17
17. Alma Juventus Fano 19 4 7 8 12 - 20 19
18. Forlì 19 3 9 7 11 - 25 18
19. Lumezzane 19 3 6 10 14 - 29 15
20. US Ancona 1905 19 3 7 9 17 - 26 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,00 836 2,20 155 (40,8 %) 113 (29,7 %) 112 (29,5 %)
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Venezia 16 5 1,47 0,76
2. Parma Calcio 1913 16 8 1,45 0,95
3. Pordenone Calcio 16 8 1,79 1,11
4. Calcio Padova 18 8 1,32 0,82
5. Reggiana 16 13 1,13 0,95
6. Gubbio 15 12 1,16 1,29
7. Sambenedettese 11 6 1,39 1,24
8. FeralpiSalo 11 12 1,24 1,18
9. Albinoleffe 13 14 1,00 0,89
10. Bassano Virtus 9 10 1,26 1,37
11. Santarcangelo 14 14 1,16 1,03
12. Sudtirol 12 14 0,87 1,05
13. Maceratese 17 12 0,95 1,05
14. Modena 13 19 0,82 0,92
15. Mantova 8 15 0,97 1,32
16. Teramo 12 15 1,03 1,13
17. Alma Juventus Fano 11 19 0,74 1,11
18. Forlì 10 17 0,84 1,45
19. Lumezzane 10 21 0,68 1,16
20. US Ancona 1905 11 17 0,74 1,24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 51,00 836 2,20 155 (40,8 %) 113 (29,7 %) 112 (29,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Opdateret:
7/5-2017 16:33
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Videre til næste runde
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

342580

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Sudtirol – Alma Juventus Fano 2 – 0
27.08.2016 16:30 Lumezzane – Teramo 2 – 0
27.08.2016 18:30 Venezia – Forlì 1 – 0
27.08.2016 18:30 Santarcangelo – FeralpiSalo 3 – 1
27.08.2016 18:30 Pordenone Calcio – Gubbio 1 – 1
27.08.2016 20:30 Modena – Parma Calcio 1913 0 – 0
27.08.2016 20:35 Bassano Virtus – Reggiana 2 – 1
27.08.2016 20:35 US Ancona 1905 – Mantova 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:30 Gubbio – Sudtirol 1 – 0
03.09.2016 16:30 Teramo – Bassano Virtus 1 – 1
03.09.2016 16:30 FeralpiSalo – Modena 1 – 0
03.09.2016 16:30 Forlì – Pordenone Calcio 0 – 2
03.09.2016 18:30 Maceratese – Sambenedettese 1 – 2
03.09.2016 18:30 Reggiana – US Ancona 1905 4 – 0
03.09.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Santarcangelo 0 – 2
03.09.2016 20:30 Mantova – Venezia 0 – 0
03.09.2016 20:30 Calcio Padova – Albinoleffe 1 – 1
03.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Lumezzane 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2016 16:30 Albinoleffe – Alma Juventus Fano 1 – 1
10.09.2016 16:30 Santarcangelo – Parma Calcio 1913 0 – 0
10.09.2016 16:30 Sudtirol – FeralpiSalo 1 – 2
10.09.2016 16:30 Sambenedettese – Mantova 1 – 3
10.09.2016 16:30 US Ancona 1905 – Bassano Virtus 1 – 2
10.09.2016 16:30 Lumezzane – Gubbio 0 – 1
10.09.2016 18:30 Pordenone Calcio – Teramo 3 – 1
10.09.2016 18:35 Venezia – Reggiana 1 – 1
10.09.2016 20:30 Calcio Padova – Forlì 2 – 0
10.09.2016 20:30 Modena – Maceratese 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 18:30 Teramo – Modena 1 – 2
13.09.2016 18:30 Mantova – Pordenone Calcio 0 – 2
13.09.2016 18:30 FeralpiSalo – Lumezzane 2 – 2
13.09.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Calcio Padova 3 – 1
13.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Venezia 1 – 2
13.09.2016 20:30 Maceratese – US Ancona 1905 0 – 0
13.09.2016 20:30 Gubbio – Sambenedettese 1 – 3
13.09.2016 20:30 Forlì – Albinoleffe 2 – 2
13.09.2016 20:30 Bassano Virtus – Sudtirol 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 14:30 Sambenedettese – Alma Juventus Fano 1 – 0
17.09.2016 14:30 Lumezzane – Bassano Virtus 2 – 1
17.09.2016 16:30 Santarcangelo – Teramo 1 – 1
17.09.2016 18:30 FeralpiSalo – Gubbio 0 – 1
17.09.2016 18:30 Calcio Padova – Maceratese 1 – 1
17.09.2016 18:30 US Ancona 1905 – Venezia 0 – 1
17.09.2016 20:30 Albinoleffe – Mantova 1 – 0
17.09.2016 20:30 Sudtirol – Forlì 1 – 1
17.09.2016 20:35 Pordenone Calcio – Parma Calcio 1913 2 – 4
18.09.2016 14:30 Modena – Reggiana 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:30 Bassano Virtus – Santarcangelo 4 – 0
24.09.2016 14:30 US Ancona 1905 – Modena 1 – 0
24.09.2016 14:30 Gubbio – Calcio Padova 0 – 1
24.09.2016 16:30 Maceratese – Pordenone Calcio 2 – 4
24.09.2016 16:30 Venezia – Lumezzane 2 – 0
24.09.2016 18:30 Forlì – Sambenedettese 0 – 1
24.09.2016 20:30 Mantova – FeralpiSalo 1 – 2
24.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Albinoleffe 1 – 0
24.09.2016 20:30 Teramo – Alma Juventus Fano 2 – 0
26.09.2016 20:45 Reggiana – Sudtirol 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:30 Sudtirol – Teramo 1 – 1
01.10.2016 14:30 Santarcangelo – US Ancona 1905 0 – 0
01.10.2016 14:30 Sambenedettese – Parma Calcio 1913 2 – 2
01.10.2016 14:30 Lumezzane – Reggiana 0 – 0
01.10.2016 16:30 Modena – Bassano Virtus 0 – 0
01.10.2016 18:30 Alma Juventus Fano – Maceratese 0 – 0
01.10.2016 18:30 Calcio Padova – Mantova 0 – 0
01.10.2016 20:30 Pordenone Calcio – Venezia 1 – 0
01.10.2016 20:30 FeralpiSalo – Forlì 5 – 0
03.10.2016 18:30 Albinoleffe – Gubbio 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2016 20:30 Reggiana – Santarcangelo 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:30 US Ancona 1905 – Albinoleffe 1 – 0
08.10.2016 14:30 Modena – Sudtirol 1 – 0
08.10.2016 16:30 Venezia – Sambenedettese 2 – 2
08.10.2016 16:30 Maceratese – Mantova 1 – 0
08.10.2016 18:30 Teramo – Calcio Padova 0 – 0
08.10.2016 18:30 Gubbio – Forlì 1 – 0
08.10.2016 20:30 Santarcangelo – Lumezzane 2 – 0
08.10.2016 20:30 Bassano Virtus – Pordenone Calcio 2 – 0
08.10.2016 20:30 Reggiana – Alma Juventus Fano 3 – 1
10.10.2016 20:45 Parma Calcio 1913 – FeralpiSalo 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 14:30 Sambenedettese – Calcio Padova 2 – 0
11.10.2016 18:30 Albinoleffe – Maceratese 3 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Lumezzane – Modena 0 – 0
15.10.2016 14:30 Sambenedettese – Sudtirol 2 – 2
15.10.2016 16:30 Alma Juventus Fano – US Ancona 1905 1 – 1
15.10.2016 16:30 Albinoleffe – FeralpiSalo 2 – 2
15.10.2016 16:30 Venezia – Teramo 3 – 1
15.10.2016 18:30 Pordenone Calcio – Santarcangelo 3 – 3
15.10.2016 18:30 Gubbio – Maceratese 0 – 1
15.10.2016 20:30 Forlì – Parma Calcio 1913 3 – 5
15.10.2016 20:30 Mantova – Bassano Virtus 1 – 4
17.10.2016 20:50 Calcio Padova – Reggiana 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 14:30 Teramo – Albinoleffe 1 – 3
22.10.2016 14:30 Sudtirol – Pordenone Calcio 3 – 1
22.10.2016 14:30 Lumezzane – Forlì 0 – 0
22.10.2016 16:30 Santarcangelo – Calcio Padova 1 – 2
22.10.2016 16:30 Reggiana – Maceratese 1 – 0
22.10.2016 16:30 US Ancona 1905 – Gubbio 0 – 2
22.10.2016 18:30 FeralpiSalo – Alma Juventus Fano 0 – 0
22.10.2016 18:30 Bassano Virtus – Sambenedettese 4 – 3
22.10.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Mantova 1 – 0
22.10.2016 20:30 Modena – Venezia 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:30 Sambenedettese – FeralpiSalo 1 – 0
29.10.2016 16:30 Mantova – Reggiana 2 – 3
29.10.2016 16:30 Forlì – Santarcangelo 1 – 1
29.10.2016 16:30 Pordenone Calcio – US Ancona 1905 0 – 0
29.10.2016 16:30 Venezia – Bassano Virtus 1 – 1
29.10.2016 18:30 Calcio Padova – Modena 1 – 0
29.10.2016 18:30 Alma Juventus Fano – Parma Calcio 1913 0 – 1
29.10.2016 20:30 Gubbio – Teramo 1 – 5
31.10.2016 20:30 Albinoleffe – Sudtirol 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:30 Santarcangelo – Venezia 1 – 1
05.11.2016 14:30 Sudtirol – US Ancona 1905 1 – 1
05.11.2016 14:30 Teramo – Mantova 0 – 1
05.11.2016 14:30 Modena – Albinoleffe 0 – 1
05.11.2016 14:30 Lumezzane – Pordenone Calcio 0 – 1
05.11.2016 16:30 FeralpiSalo – Maceratese 2 – 0
05.11.2016 16:30 Parma Calcio 1913 – Gubbio 3 – 1
05.11.2016 18:30 Bassano Virtus – Calcio Padova 2 – 1
05.11.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Forlì 1 – 0
07.11.2016 20:30 Reggiana – Sambenedettese 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 18:30 Albinoleffe – Bassano Virtus 2 – 2
12.11.2016 14:30 Gubbio – Santarcangelo 1 – 0
12.11.2016 14:30 US Ancona 1905 – Lumezzane 0 – 1
12.11.2016 14:30 Calcio Padova – FeralpiSalo 2 – 1
12.11.2016 16:30 Pordenone Calcio – Reggiana 2 – 0
12.11.2016 16:30 Venezia – Sudtirol 2 – 0
12.11.2016 18:30 Mantova – Alma Juventus Fano 0 – 1
12.11.2016 18:30 Forlì – Modena 2 – 2
12.11.2016 20:30 Maceratese – Parma Calcio 1913 0 – 0
13.11.2016 14:30 Sambenedettese – Teramo 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:30 Sudtirol – Santarcangelo 1 – 0
19.11.2016 14:30 Lumezzane – Sambenedettese 0 – 1
19.11.2016 16:30 Alma Juventus Fano – Gubbio 0 – 2
19.11.2016 16:30 Parma Calcio 1913 – Calcio Padova 1 – 4
19.11.2016 16:35 Reggiana – Albinoleffe 2 – 0
19.11.2016 16:35 Forlì – Mantova 4 – 1
19.11.2016 18:30 Bassano Virtus – Maceratese 0 – 2
19.11.2016 18:30 FeralpiSalo – Venezia 0 – 1
19.11.2016 20:30 Teramo – US Ancona 1905 3 – 2
21.11.2016 20:45 Modena – Pordenone Calcio 0 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:30 Sudtirol – Lumezzane 0 – 0
26.11.2016 14:30 Santarcangelo – Modena 2 – 0
26.11.2016 14:30 Bassano Virtus – FeralpiSalo 1 – 2
26.11.2016 14:35 Sambenedettese – Albinoleffe 1 – 1
26.11.2016 16:30 Pordenone Calcio – Alma Juventus Fano 2 – 1
26.11.2016 16:30 Mantova – Gubbio 0 – 3
26.11.2016 16:30 US Ancona 1905 – Parma Calcio 1913 2 – 1
26.11.2016 18:30 Reggiana – Teramo 1 – 0
26.11.2016 18:30 Maceratese – Forlì 1 – 1
28.11.2016 20:45 Venezia – Calcio Padova 1 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:30 Parma Calcio 1913 – Bassano Virtus 1 – 1
04.12.2016 14:30 Maceratese – Sudtirol 1 – 2
04.12.2016 14:30 Gubbio – Reggiana 2 – 3
04.12.2016 14:30 FeralpiSalo – US Ancona 1905 0 – 0
04.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Venezia 0 – 1
04.12.2016 14:30 Mantova – Santarcangelo 3 – 1
04.12.2016 14:30 Sambenedettese – Modena 1 – 1
04.12.2016 14:30 Calcio Padova – Pordenone Calcio 3 – 4
04.12.2016 18:30 Albinoleffe – Lumezzane 2 – 0
04.12.2016 18:30 Forlì – Teramo 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.12.2016 14:30 Venezia – Gubbio 1 – 0
07.12.2016 14:30 Teramo – Maceratese 0 – 1
07.12.2016 14:30 Modena – Alma Juventus Fano 0 – 0
07.12.2016 14:30 Lumezzane – Mantova 2 – 0
07.12.2016 14:30 Bassano Virtus – Forlì 2 – 2
07.12.2016 14:30 US Ancona 1905 – Calcio Padova 2 – 2
07.12.2016 18:30 Pordenone Calcio – Albinoleffe 0 – 0
07.12.2016 18:30 Santarcangelo – Sambenedettese 0 – 0
08.12.2016 14:30 Sudtirol – Parma Calcio 1913 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:30 Sambenedettese – US Ancona 1905 0 – 1
11.12.2016 14:30 Parma Calcio 1913 – Teramo 1 – 1
11.12.2016 14:30 Mantova – Modena 1 – 0
11.12.2016 14:30 Gubbio – Bassano Virtus 4 – 0
11.12.2016 14:30 FeralpiSalo – Pordenone Calcio 0 – 2
11.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Lumezzane 0 – 2
11.12.2016 16:30 Maceratese – Santarcangelo 1 – 1
11.12.2016 18:30 Forlì – Reggiana 2 – 0
11.12.2016 18:30 Calcio Padova – Sudtirol 2 – 0
12.12.2016 18:50 Albinoleffe – Venezia 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 14:30 Maceratese – Lumezzane 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 20:30 Reggiana – FeralpiSalo 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Modena – Gubbio 2 – 0
18.12.2016 14:30 Lumezzane – Calcio Padova 0 – 0
18.12.2016 14:30 Pordenone Calcio – Sambenedettese 1 – 1
18.12.2016 14:30 Santarcangelo – Albinoleffe 2 – 0
18.12.2016 14:30 Teramo – FeralpiSalo 2 – 2
18.12.2016 14:35 Sudtirol – Mantova 1 – 0
18.12.2016 16:30 US Ancona 1905 – Forlì 0 – 1
18.12.2016 16:30 Venezia – Maceratese 3 – 3
18.12.2016 18:30 Bassano Virtus – Alma Juventus Fano 1 – 1
19.12.2016 20:45 Reggiana – Parma Calcio 1913 0 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Sudtirol 0 – 0
23.12.2016 14:30 Calcio Padova – Sambenedettese 1 – 0
23.12.2016 14:30 Gubbio – Pordenone Calcio 1 – 0
23.12.2016 14:30 Teramo – Lumezzane 1 – 1
23.12.2016 14:35 Maceratese – Albinoleffe 0 – 0
23.12.2016 16:30 Forlì – Venezia 1 – 0
23.12.2016 18:30 Reggiana – Bassano Virtus 1 – 1
23.12.2016 18:30 Mantova – US Ancona 1905 3 – 2
23.12.2016 18:30 FeralpiSalo – Santarcangelo 2 – 0
23.12.2016 18:35 Parma Calcio 1913 – Modena 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2016 14:30 Modena – FeralpiSalo 4 – 1
30.12.2016 14:30 Bassano Virtus – Teramo 2 – 1
30.12.2016 14:30 Lumezzane – Parma Calcio 1913 0 – 2
30.12.2016 14:30 Sambenedettese – Maceratese 0 – 1
30.12.2016 14:30 Sudtirol – Gubbio 2 – 2
30.12.2016 14:30 Pordenone Calcio – Forlì 5 – 0
30.12.2016 14:30 Albinoleffe – Calcio Padova 0 – 3
30.12.2016 16:30 Venezia – Mantova 3 – 1
30.12.2016 18:30 Santarcangelo – Alma Juventus Fano 1 – 0
30.12.2016 18:30 US Ancona 1905 – Reggiana 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:30 Mantova – Sambenedettese 1 – 1
21.01.2017 16:30 FeralpiSalo – Sudtirol 1 – 0
22.01.2017 14:30 Bassano Virtus – US Ancona 1905 1 – 0
22.01.2017 14:30 Forlì – Calcio Padova 1 – 0
22.01.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Albinoleffe 0 – 2
22.01.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Santarcangelo 1 – 0
22.01.2017 18:30 Reggiana – Venezia 0 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.01.2017 14:30 Modena – Teramo 2 – 1
29.01.2017 14:30 Venezia – Parma Calcio 1913 2 – 2
29.01.2017 14:30 Albinoleffe – Forlì 1 – 1
29.01.2017 14:30 Lumezzane – FeralpiSalo 0 – 1
29.01.2017 14:30 Sudtirol – Bassano Virtus 1 – 1
29.01.2017 14:30 Sambenedettese – Gubbio 2 – 0
29.01.2017 16:30 US Ancona 1905 – Maceratese 0 – 1
29.01.2017 18:30 Calcio Padova – Alma Juventus Fano 3 – 0
29.01.2017 18:30 Santarcangelo – Reggiana 0 – 2
29.01.2017 18:30 Pordenone Calcio – Mantova 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:30 Forlì – Sudtirol 1 – 3
05.02.2017 12:35 Reggiana – Modena 1 – 0
05.02.2017 14:30 Teramo – Santarcangelo 1 – 1
05.02.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Sambenedettese 1 – 2
05.02.2017 14:30 Maceratese – Calcio Padova 0 – 1
05.02.2017 14:30 Gubbio – FeralpiSalo 3 – 1
05.02.2017 14:30 Venezia – US Ancona 1905 2 – 1
05.02.2017 14:30 Mantova – Albinoleffe 1 – 2
05.02.2017 18:30 Bassano Virtus – Lumezzane 2 – 0
05.02.2017 18:30 Parma Calcio 1913 – Pordenone Calcio 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.02.2017 14:30 Maceratese – Modena 1 – 0
08.02.2017 14:30 Gubbio – Lumezzane 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:30 Sudtirol – Reggiana 1 – 1
12.02.2017 14:30 Pordenone Calcio – Maceratese 2 – 1
12.02.2017 14:30 Lumezzane – Venezia 1 – 2
12.02.2017 14:30 Calcio Padova – Gubbio 1 – 1
12.02.2017 14:30 Sambenedettese – Forlì 1 – 2
12.02.2017 14:30 Santarcangelo – Bassano Virtus 3 – 0
12.02.2017 14:30 Modena – US Ancona 1905 2 – 1
12.02.2017 18:30 FeralpiSalo – Mantova 0 – 1
12.02.2017 18:30 Albinoleffe – Parma Calcio 1913 0 – 1
13.02.2017 18:30 Alma Juventus Fano – Teramo 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:30 Venezia – Pordenone Calcio 1 – 0
19.02.2017 14:30 Teramo – Sudtirol 0 – 0
19.02.2017 14:30 US Ancona 1905 – Santarcangelo 0 – 0
19.02.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Sambenedettese 4 – 2
19.02.2017 14:30 Mantova – Calcio Padova 0 – 1
19.02.2017 14:30 Bassano Virtus – Modena 0 – 2
19.02.2017 14:30 Forlì – FeralpiSalo 0 – 2
19.02.2017 14:30 Gubbio – Albinoleffe 0 – 0
19.02.2017 18:30 Reggiana – Lumezzane 2 – 0
19.02.2017 18:30 Maceratese – Alma Juventus Fano 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 14:30 Teramo – Pordenone Calcio 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:30 Forlì – Gubbio 1 – 0
25.02.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Reggiana 0 – 2
26.02.2017 14:30 Calcio Padova – Teramo 1 – 0
26.02.2017 14:30 Lumezzane – Santarcangelo 0 – 0
26.02.2017 14:30 Sambenedettese – Venezia 1 – 3
26.02.2017 14:30 Sudtirol – Modena 1 – 0
26.02.2017 14:30 Albinoleffe – US Ancona 1905 2 – 0
26.02.2017 16:30 FeralpiSalo – Parma Calcio 1913 0 – 1
26.02.2017 18:30 Mantova – Maceratese 3 – 1
27.02.2017 20:45 Pordenone Calcio – Bassano Virtus 6 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:30 Modena – Lumezzane 1 – 1
05.03.2017 14:30 Sudtirol – Sambenedettese 2 – 5
05.03.2017 14:30 Teramo – Venezia 1 – 4
05.03.2017 16:30 Santarcangelo – Pordenone Calcio 3 – 1
05.03.2017 16:30 Reggiana – Calcio Padova 1 – 1
05.03.2017 16:30 Bassano Virtus – Mantova 1 – 2
05.03.2017 16:30 Maceratese – Gubbio 0 – 0
05.03.2017 20:30 US Ancona 1905 – Alma Juventus Fano 0 – 2
05.03.2017 20:30 FeralpiSalo – Albinoleffe 1 – 0
06.03.2017 20:45 Parma Calcio 1913 – Forlì 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:30 Sambenedettese – Bassano Virtus 1 – 0
12.03.2017 14:30 Mantova – Parma Calcio 1913 1 – 1
12.03.2017 16:30 Pordenone Calcio – Sudtirol 1 – 0
12.03.2017 16:30 Calcio Padova – Santarcangelo 2 – 0
12.03.2017 16:30 Maceratese – Reggiana 2 – 1
12.03.2017 16:30 Albinoleffe – Teramo 1 – 0
12.03.2017 16:30 Venezia – Modena 1 – 0
12.03.2017 16:30 Alma Juventus Fano – FeralpiSalo 3 – 1
12.03.2017 20:30 Forlì – Lumezzane 1 – 3
12.03.2017 20:30 Gubbio – US Ancona 1905 3 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 14:45 Reggiana – Mantova 0 – 0
19.03.2017 14:45 Sudtirol – Albinoleffe 0 – 1
19.03.2017 16:45 Parma Calcio 1913 – Alma Juventus Fano 0 – 1
19.03.2017 16:45 FeralpiSalo – Sambenedettese 1 – 1
19.03.2017 16:45 US Ancona 1905 – Pordenone Calcio 0 – 2
19.03.2017 16:45 Modena – Calcio Padova 0 – 1
19.03.2017 16:45 Lumezzane – Maceratese 1 – 1
19.03.2017 18:45 Teramo – Gubbio 6 – 0
19.03.2017 20:45 Santarcangelo – Forlì 2 – 0
20.03.2017 20:45 Bassano Virtus – Venezia 1 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:30 Pordenone Calcio – Lumezzane 7 – 2
26.03.2017 14:30 Sambenedettese – Reggiana 2 – 0
26.03.2017 16:30 Mantova – Teramo 0 – 0
26.03.2017 16:30 US Ancona 1905 – Sudtirol 0 – 1
26.03.2017 16:30 Venezia – Santarcangelo 1 – 1
26.03.2017 16:30 Gubbio – Parma Calcio 1913 1 – 4
26.03.2017 16:30 Albinoleffe – Modena 0 – 1
26.03.2017 16:30 Maceratese – FeralpiSalo 2 – 0
26.03.2017 20:30 Forlì – Alma Juventus Fano 0 – 0
26.03.2017 20:30 Calcio Padova – Bassano Virtus 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.03.2017 20:45 Reggiana – Pordenone Calcio 0 – 0
01.04.2017 14:30 Modena – Forlì 0 – 0
01.04.2017 18:30 Teramo – Sambenedettese 2 – 1
02.04.2017 16:30 Sudtirol – Venezia 0 – 2
02.04.2017 16:30 FeralpiSalo – Calcio Padova 2 – 1
02.04.2017 16:30 Alma Juventus Fano – Mantova 1 – 1
02.04.2017 16:30 Santarcangelo – Gubbio 1 – 0
02.04.2017 16:30 Lumezzane – US Ancona 1905 2 – 1
02.04.2017 16:30 Bassano Virtus – Albinoleffe 0 – 0
02.04.2017 18:30 Parma Calcio 1913 – Maceratese 2 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 14:30 Sambenedettese – Lumezzane 1 – 1
05.04.2017 16:30 Albinoleffe – Reggiana 1 – 1
05.04.2017 16:30 Venezia – FeralpiSalo 1 – 0
05.04.2017 16:30 Mantova – Forlì 1 – 1
05.04.2017 16:30 Maceratese – Bassano Virtus 1 – 1
05.04.2017 16:30 Pordenone Calcio – Modena 1 – 1
05.04.2017 16:30 Santarcangelo – Sudtirol 2 – 1
05.04.2017 20:30 US Ancona 1905 – Teramo 0 – 1
05.04.2017 20:30 Gubbio – Alma Juventus Fano 1 – 0
05.04.2017 20:30 Calcio Padova – Parma Calcio 1913 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:30 Modena – Santarcangelo 1 – 0
09.04.2017 16:30 Teramo – Reggiana 0 – 1
09.04.2017 16:30 Alma Juventus Fano – Pordenone Calcio 2 – 3
09.04.2017 16:30 Gubbio – Mantova 3 – 2
09.04.2017 16:30 Forlì – Maceratese 2 – 3
09.04.2017 16:30 Parma Calcio 1913 – US Ancona 1905 0 – 2
09.04.2017 20:30 FeralpiSalo – Bassano Virtus 3 – 0
09.04.2017 20:30 Lumezzane – Sudtirol 0 – 1
10.04.2017 20:30 Albinoleffe – Sambenedettese 0 – 0
10.04.2017 20:45 Calcio Padova – Venezia 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:30 Modena – Sambenedettese 2 – 1
15.04.2017 16:30 Santarcangelo – Mantova 1 – 2
15.04.2017 16:30 Sudtirol – Maceratese 1 – 0
15.04.2017 16:30 Teramo – Forlì 0 – 0
15.04.2017 16:30 US Ancona 1905 – FeralpiSalo 1 – 1
15.04.2017 16:30 Venezia – Alma Juventus Fano 1 – 1
15.04.2017 16:30 Lumezzane – Albinoleffe 1 – 1
15.04.2017 18:30 Pordenone Calcio – Calcio Padova 1 – 0
15.04.2017 18:30 Bassano Virtus – Parma Calcio 1913 1 – 0
17.04.2017 20:45 Reggiana – Gubbio 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 14:30 Sambenedettese – Santarcangelo 2 – 3
23.04.2017 16:30 Gubbio – Venezia 0 – 0
23.04.2017 16:30 FeralpiSalo – Reggiana 4 – 4
23.04.2017 16:30 Maceratese – Teramo 0 – 0
23.04.2017 20:30 Alma Juventus Fano – Modena 0 – 0
23.04.2017 20:30 Mantova – Lumezzane 1 – 1
23.04.2017 20:30 Forlì – Bassano Virtus 0 – 2
24.04.2017 20:30 Albinoleffe – Pordenone Calcio 1 – 1
24.04.2017 20:30 Calcio Padova – US Ancona 1905 2 – 2
24.04.2017 20:45 Parma Calcio 1913 – Sudtirol 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 17:30 US Ancona 1905 – Sambenedettese 1 – 2
30.04.2017 17:30 Teramo – Parma Calcio 1913 0 – 0
30.04.2017 17:30 Sudtirol – Calcio Padova 1 – 0
30.04.2017 17:30 Modena – Mantova 2 – 0
30.04.2017 17:30 Santarcangelo – Maceratese 5 – 1
30.04.2017 17:30 Bassano Virtus – Gubbio 3 – 0
30.04.2017 17:30 Reggiana – Forlì 0 – 1
30.04.2017 17:30 Pordenone Calcio – FeralpiSalo 1 – 2
30.04.2017 17:30 Lumezzane – Alma Juventus Fano 1 – 2
30.04.2017 17:30 Venezia – Albinoleffe 1 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 14:30 FeralpiSalo – Teramo 0 – 1
07.05.2017 14:30 Mantova – Sudtirol 3 – 1
07.05.2017 14:30 Albinoleffe – Santarcangelo 3 – 1
07.05.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Reggiana 1 – 0
07.05.2017 14:30 Sambenedettese – Pordenone Calcio 2 – 1
07.05.2017 14:30 Gubbio – Modena 3 – 2
07.05.2017 14:30 Calcio Padova – Lumezzane 2 – 0
07.05.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Bassano Virtus 2 – 1
07.05.2017 14:30 Forlì – US Ancona 1905 0 – 1
07.05.2017 14:30 Maceratese – Venezia 2 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Sambenedettese
Pordenone Calcio
2 – 1
7. maj 14:30
Færdig
Maceratese
Venezia
2 – 0
7. maj 14:30
Færdig
Forlì
US Ancona 1905
0 – 1
7. maj 14:30
Færdig
Alma Juventus Fano
Bassano Virtus
2 – 1
7. maj 14:30
Færdig
Calcio Padova
Lumezzane
2 – 0
7. maj 14:30
Færdig
Gubbio
Modena
3 – 2
7. maj 14:30
Færdig
Parma Calcio 1913
Reggiana
1 – 0
7. maj 14:30
Færdig
Albinoleffe
Santarcangelo
3 – 1
7. maj 14:30
Færdig
Mantova
Sudtirol
3 – 1
7. maj 14:30
Færdig
FeralpiSalo
Teramo
0 – 1
7. maj 14:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Italien