LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gamba Osaka 12 7 4 1 26 - 9 25
2. Kashiwa Reysol 12 8 0 4 17 - 11 24
3. Urawa Red Diamonds 12 7 2 3 33 - 15 23
4. Cerezo Osaka 12 6 4 2 19 - 10 22
5. Kawasaki Frontale 12 6 4 2 19 - 11 22
6. Kashima Antlers 12 7 0 5 14 - 14 21
7. FC Tokyo 12 6 2 4 18 - 12 20
8. Vissel Kobe 12 6 2 4 14 - 11 20
9. Yokohama F.Marinos 12 5 2 5 12 - 12 17
10. Jubilo Iwata 12 4 3 5 13 - 13 15
11. Sagan Tosu 12 4 3 5 14 - 16 15
12. Shimizu S-Pulse 12 3 5 4 16 - 18 14
13. Vegalta Sendai 12 4 2 6 12 - 23 14
14. Ventforet Kofu 12 3 4 5 9 - 13 13
15. Consadole Sapporo 12 3 3 6 11 - 18 12
16. Sanfrecce Hiroshima 12 2 3 7 11 - 19 9
17. Albirex Niigata 12 2 2 8 9 - 25 8
18. Omiya Ardija 12 2 1 9 5 - 22 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 16,72 272 2,52 41 (38,0 %) 23 (21,3 %) 44 (40,7 %)
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gamba Osaka 7 3 3 1 15 - 4 12
2. Kashiwa Reysol 5 2 0 3 4 - 6 6
3. Urawa Red Diamonds 6 4 1 1 20 - 8 13
4. Cerezo Osaka 6 4 2 0 12 - 4 14
5. Kawasaki Frontale 5 2 3 0 9 - 5 9
6. Kashima Antlers 7 2 0 5 4 - 11 6
7. FC Tokyo 6 3 1 2 10 - 6 10
8. Vissel Kobe 6 2 1 3 6 - 8 7
9. Yokohama F.Marinos 7 4 2 1 11 - 6 14
10. Jubilo Iwata 6 2 1 3 7 - 9 7
11. Sagan Tosu 5 4 0 1 7 - 3 12
12. Shimizu S-Pulse 5 0 2 3 4 - 9 2
13. Vegalta Sendai 5 1 0 4 2 - 10 3
14. Ventforet Kofu 7 2 2 3 5 - 6 8
15. Consadole Sapporo 6 3 2 1 7 - 6 11
16. Sanfrecce Hiroshima 6 0 3 3 5 - 9 3
17. Albirex Niigata 6 1 0 5 4 - 15 3
18. Omiya Ardija 7 2 0 5 4 - 11 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 16,72 272 2,52 41 (38,0 %) 23 (21,3 %) 44 (40,7 %)
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Gamba Osaka 5 4 1 0 11 - 5 13
2. Kashiwa Reysol 7 6 0 1 13 - 5 18
3. Urawa Red Diamonds 6 3 1 2 13 - 7 10
4. Cerezo Osaka 6 2 2 2 7 - 6 8
5. Kawasaki Frontale 7 4 1 2 10 - 6 13
6. Kashima Antlers 5 5 0 0 10 - 3 15
7. FC Tokyo 6 3 1 2 8 - 6 10
8. Vissel Kobe 6 4 1 1 8 - 3 13
9. Yokohama F.Marinos 5 1 0 4 1 - 6 3
10. Jubilo Iwata 6 2 2 2 6 - 4 8
11. Sagan Tosu 7 0 3 4 7 - 13 3
12. Shimizu S-Pulse 7 3 3 1 12 - 9 12
13. Vegalta Sendai 7 3 2 2 10 - 13 11
14. Ventforet Kofu 5 1 2 2 4 - 7 5
15. Consadole Sapporo 6 0 1 5 4 - 12 1
16. Sanfrecce Hiroshima 6 2 0 4 6 - 10 6
17. Albirex Niigata 6 1 2 3 5 - 10 5
18. Omiya Ardija 5 0 1 4 1 - 11 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 16,72 272 2,52 41 (38,0 %) 23 (21,3 %) 44 (40,7 %)
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Gamba Osaka 5 1 2,17 0,75
2. Kashiwa Reysol 5 2 1,42 0,92
3. Urawa Red Diamonds 2 2 2,75 1,25
4. Cerezo Osaka 6 2 1,58 0,83
5. Kawasaki Frontale 5 2 1,58 0,92
6. Kashima Antlers 4 4 1,17 1,17
7. FC Tokyo 6 2 1,50 1,00
8. Vissel Kobe 4 2 1,17 0,92
9. Yokohama F.Marinos 3 5 1,00 1,00
10. Jubilo Iwata 3 6 1,08 1,08
11. Sagan Tosu 4 2 1,17 1,33
12. Shimizu S-Pulse 3 2 1,33 1,50
13. Vegalta Sendai 4 4 1,00 1,92
14. Ventforet Kofu 4 4 0,75 1,08
15. Consadole Sapporo 1 5 0,92 1,50
16. Sanfrecce Hiroshima 1 5 0,92 1,58
17. Albirex Niigata 2 5 0,75 2,08
18. Omiya Ardija 1 8 0,42 1,83
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 16,72 272 2,52 41 (38,0 %) 23 (21,3 %) 44 (40,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Mål    Spiller Klub
11    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
6    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
6    Shu Kurata Gamba Osaka
6    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
6    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
5    Ken Tokura Consadole Sapporo
4    Matej Jonjic Cerezo Osaka
4    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
4    Yoshito Okubo FC Tokyo
4    Shun Nagasawa Gamba Osaka
4    Mu Kanazaki Kashima Antlers
4    Cristiano Kashiwa Reysol
4    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
4    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
4    Yohei Toyoda Sagan Tosu
4    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
4    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
4    Crislan Vegalta Sendai
3    Roni Albirex Niigata
3    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
3    Peter Utaka FC Tokyo
3    Ritsu Doan Gamba Osaka
3    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
3    Tatsuya Hasegawa Kawasaki Frontale
3    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
3    Masato Kudo Sanfrecce Hiroshima
3    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
3    Kotaro Omori Vissel Kobe
2    Tatsuya Tanaka Albirex Niigata
2    Kento Hashimoto FC Tokyo
2    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
2    Yasuyuki Konno Gamba Osaka
2    Ademilson Gamba Osaka
2    Jin Izumisawa Gamba Osaka
2    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
2    Fozil Musayev Jubilo Iwata
2    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
2    Yuma Suzuki Kashima Antlers
2    Hiroto Nakagawa Kashiwa Reysol
2    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
2    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
2    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
2    Kohei Tezuka Kashiwa Reysol
2    Riki Harakawa Sagan Tosu
2    Daichi Kamada Sagan Tosu
2    Dong-Geon Cho Sagan Tosu
2    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
2    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
2    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
2    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
2    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
2    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
2    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
2    Tadanari Lee Urawa Red Diamonds
2    Hiroaki Okuno Vegalta Sendai
2    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
2    Yuya Nakasaka Vissel Kobe
2    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
2    David Babunski Yokohama F.Marinos
2    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
2    Naoki Maeda Yokohama F.Marinos
2    Takashi Kanai Yokohama F.Marinos
2    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
1    Kisho Yano Albirex Niigata
1    Teruki Hara Albirex Niigata
1    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
1    Musashi Suzuki Albirex Niigata
1    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
1    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
1    Tomonobu Yokoyama Consadole Sapporo
1    Akito Fukumori Consadole Sapporo
1    Julinho Consadole Sapporo
1    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
1    Hiroki Miyazawa Consadole Sapporo
1    Shoya Nakajima FC Tokyo
1    Keigo Higashi FC Tokyo
1    Kosuke Ota FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Masato Morishige FC Tokyo
1    Kensuke Nagai FC Tokyo
1    Genta Miura Gamba Osaka
1    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
1    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
1    Jon-Ya Kim Gamba Osaka
1    Kentaro Oi Jubilo Iwata
1    Shun Morishita Jubilo Iwata
1    Kota Ueda Jubilo Iwata
1    Adailton Jubilo Iwata
1    Yasushi Endo Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Shoma Doi Kashima Antlers
1    Pedro Junior Kashima Antlers
1    Gen Shoji Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Leandro Kashima Antlers
1    Naomichi Ueda Kashima Antlers
1    Junya Ito Kashiwa Reysol
1    Yuki Otsu Kashiwa Reysol
1    Yusuke Kobayashi Kashiwa Reysol
1    Tatsuki Nara Kawasaki Frontale
1    Shogo Taniguchi Kawasaki Frontale
1    Kyohei Noborizato Kawasaki Frontale
1    Rhayner Kawasaki Frontale
1    Kentaro Moriya Kawasaki Frontale
1    Genki Omae Omiya Ardija
1    Kohei Yamakoshi Omiya Ardija
1    Ataru Esaka Omiya Ardija
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Akimi Barada Omiya Ardija
1    Kyosuke Tagawa Sagan Tosu
1    Yoshiki Takahashi Sagan Tosu
1    Yuji Ono Sagan Tosu
1    Koki Mizuno Sagan Tosu
1    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
1    Mihael Mikic Sanfrecce Hiroshima
1    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
1    Mitchell Duke Shimizu S-Pulse
1    Tomoaki Makino Urawa Red Diamonds
1    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
1    Yong-Gi Ryang Vegalta Sendai
1    Naoki Sugai Vegalta Sendai
1    Kazuki Oiwa Vegalta Sendai
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Yuki Horigome Ventforet Kofu
1    Eder Lima Ventforet Kofu
1    Hiroto Hatao Ventforet Kofu
1    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
1    Shohei Ogura Ventforet Kofu
1    Wilson Ventforet Kofu
1    Akito Kawamoto Ventforet Kofu
1    Masaru Matsuhashi Ventforet Kofu
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Seigo Kobayashi Vissel Kobe
1    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Takuya Iwanami Vissel Kobe
1    Yuji Nakazawa Yokohama F.Marinos
1    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Assists    Spiller Klub
6    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
6    Manabu Saito Yokohama F.Marinos
5    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
4    Souza Cerezo Osaka
4    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
4    Cristiano Kashiwa Reysol
4    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
4    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
4    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
3    Kosuke Ota FC Tokyo
3    Yasuhito Endo Gamba Osaka
3    Yasushi Endo Kashima Antlers
3    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
3    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
3    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
3    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
3    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
3    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
3    Jun Amano Yokohama F.Marinos
2    Thiago Galhardo Albirex Niigata
2    Seitaro Tomisawa Albirex Niigata
2    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
2    Yusuke Maruhashi Cerezo Osaka
2    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
2    Akito Fukumori Consadole Sapporo
2    Jae-Seok Oh Gamba Osaka
2    Shun Nagasawa Gamba Osaka
2    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
2    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
2    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
2    Yoshiaki Komai Urawa Red Diamonds
2    Tomoya Ugajin Urawa Red Diamonds
2    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
2    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
2    Yusuke Tanaka Ventforet Kofu
2    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
2    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Masaru Kato Albirex Niigata
1    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
1    Kunimitsu Sekiguchi Cerezo Osaka
1    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
1    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
1    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
1    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
1    Daiki Suga Consadole Sapporo
1    Ryota Hayasaka Consadole Sapporo
1    Yoshihiro Uchimura Consadole Sapporo
1    Takuma Arano Consadole Sapporo
1    Hidetaka Kanazono Consadole Sapporo
1    Keigo Higashi FC Tokyo
1    Peter Utaka FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Takuma Abe FC Tokyo
1    Yoshito Okubo FC Tokyo
1    Ryoichi Maeda FC Tokyo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Shu Kurata Gamba Osaka
1    Jin Izumisawa Gamba Osaka
1    Genta Miura Gamba Osaka
1    Ademilson Gamba Osaka
1    Ryo Hatsuse Gamba Osaka
1    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
1    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
1    Takuya Matsuura Jubilo Iwata
1    Nagisa Sakurauchi Jubilo Iwata
1    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
1    Shoma Doi Kashima Antlers
1    Yukitoshi Ito Kashima Antlers
1    Mu Kanazaki Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Kento Misao Kashima Antlers
1    Ryota Nagaki Kashima Antlers
1    Yuma Suzuki Kashima Antlers
1    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
1    Ryuta Koike Kashiwa Reysol
1    Jiro Kamata Kashiwa Reysol
1    Junya Ito Kashiwa Reysol
1    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
1    Sung-Ryong Jung Kawasaki Frontale
1    Shintaro Kurumaya Kawasaki Frontale
1    Koji Miyoshi Kawasaki Frontale
1    Yuzo Iwakami Omiya Ardija
1    Shigeru Yokotani Omiya Ardija
1    Ataru Esaka Omiya Ardija
1    Daisuke Watabe Omiya Ardija
1    Yohei Toyoda Sagan Tosu
1    Daichi Kamada Sagan Tosu
1    Riki Harakawa Sagan Tosu
1    Takamitsu Tomiyama Sagan Tosu
1    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
1    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
1    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
1    Felipe Sanfrecce Hiroshima
1    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
1    Takuma Edamura Shimizu S-Pulse
1    Tomoya Inukai Shimizu S-Pulse
1    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
1    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
1    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
1    Takuya Aoki Urawa Red Diamonds
1    Daisuke Kikuchi Urawa Red Diamonds
1    Tatsuya Masushima Vegalta Sendai
1    Katsuya Nagato Vegalta Sendai
1    Wilson Ventforet Kofu
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Junya Tanaka Vissel Kobe
1    Yoshiki Matsushita Vissel Kobe
1    Wescley Vissel Kobe
1    Kotaro Omori Vissel Kobe
1    David Babunski Yokohama F.Marinos
1    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
Opdateret:
20/5-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Albirex Niigata19120
Ventforet Kofu19019
Consadole Sapporo18018
Vissel Kobe16117
Kashima Antlers17017
Sanfrecce Hiroshima15116
Kashiwa Reysol14115
Yokohama F.Marinos14014
Urawa Red Diamonds14014
FC Tokyo14014
Kawasaki Frontale13013
Gamba Osaka13013
Vegalta Sendai12012
Shimizu S-Pulse11011
Omiya Ardija11011
Jubilo Iwata9110
Sagan Tosu909
Cerezo Osaka707
Total2455250
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

434539

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 04:35 Yokohama F.Marinos – Urawa Red Diamonds 3 – 2
25.02.2017 06:05 Vegalta Sendai – Consadole Sapporo 1 – 0
25.02.2017 06:05 Kashima Antlers – FC Tokyo 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sagan Tosu – Kashiwa Reysol 1 – 3
25.02.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – Vissel Kobe 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sanfrecce Hiroshima – Albirex Niigata 1 – 1
25.02.2017 07:05 Cerezo Osaka – Jubilo Iwata 0 – 0
25.02.2017 08:05 Omiya Ardija – Kawasaki Frontale 0 – 2
26.02.2017 09:00 Gamba Osaka – Ventforet Kofu 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 06:00 Sanfrecce Hiroshima – Shimizu S-Pulse 0 – 1
04.03.2017 06:00 Ventforet Kofu – Kashima Antlers 0 – 1
04.03.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Cerezo Osaka 3 – 1
04.03.2017 07:05 FC Tokyo – Omiya Ardija 2 – 0
04.03.2017 07:05 Jubilo Iwata – Vegalta Sendai 0 – 1
04.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Albirex Niigata 2 – 1
04.03.2017 11:05 Yokohama F.Marinos – Consadole Sapporo 3 – 0
05.03.2017 07:05 Kashiwa Reysol – Gamba Osaka 1 – 3
05.03.2017 09:05 Kawasaki Frontale – Sagan Tosu 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 11:00 Kawasaki Frontale – Kashiwa Reysol 2 – 1
10.03.2017 11:00 Kashima Antlers – Yokohama F.Marinos 1 – 0
10.03.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Ventforet Kofu 4 – 1
11.03.2017 07:00 Sagan Tosu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
11.03.2017 07:00 Omiya Ardija – Jubilo Iwata 1 – 2
11.03.2017 07:05 Consadole Sapporo – Cerezo Osaka 1 – 1
11.03.2017 07:30 Albirex Niigata – Shimizu S-Pulse 0 – 2
11.03.2017 08:00 Vegalta Sendai – Vissel Kobe 0 – 2
11.03.2017 11:05 Gamba Osaka – FC Tokyo 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Kashima Antlers 2 – 3
18.03.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Albirex Niigata 1 – 1
18.03.2017 06:05 Ventforet Kofu – Omiya Ardija 1 – 0
18.03.2017 06:05 Consadole Sapporo – Sanfrecce Hiroshima 2 – 1
18.03.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Vegalta Sendai 0 – 1
18.03.2017 07:00 Cerezo Osaka – Sagan Tosu 1 – 0
18.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Jubilo Iwata 1 – 0
18.03.2017 11:00 FC Tokyo – Kawasaki Frontale 3 – 0
19.03.2017 09:00 Gamba Osaka – Urawa Red Diamonds 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 07:00 Albirex Niigata – Gamba Osaka 2 – 3
01.04.2017 07:00 Vegalta Sendai – Kawasaki Frontale 0 – 2
01.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Kashiwa Reysol 0 – 2
01.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Shimizu S-Pulse 3 – 1
01.04.2017 08:00 Cerezo Osaka – Yokohama F.Marinos 2 – 0
01.04.2017 09:00 FC Tokyo – Sagan Tosu 3 – 3
01.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Urawa Red Diamonds 1 – 3
01.04.2017 12:05 Omiya Ardija – Kashima Antlers 0 – 1
02.04.2017 10:05 Ventforet Kofu – Consadole Sapporo 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Sanfrecce Hiroshima 0 – 1
07.04.2017 12:35 Urawa Red Diamonds – Vegalta Sendai 7 – 0
08.04.2017 07:00 Kawasaki Frontale – Ventforet Kofu 1 – 1
08.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Cerezo Osaka 0 – 1
08.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Vissel Kobe 0 – 2
08.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Shimizu S-Pulse 0 – 2
08.04.2017 08:05 Sagan Tosu – Albirex Niigata 3 – 0
08.04.2017 12:05 Consadole Sapporo – FC Tokyo 2 – 1
08.04.2017 12:05 Yokohama F.Marinos – Jubilo Iwata 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Omiya Ardija 1 – 1
16.04.2017 06:05 Ventforet Kofu – Albirex Niigata 0 – 2
16.04.2017 06:05 Consadole Sapporo – Kawasaki Frontale 1 – 1
16.04.2017 07:00 FC Tokyo – Urawa Red Diamonds 0 – 1
16.04.2017 07:00 Cerezo Osaka – Gamba Osaka 2 – 2
16.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Sagan Tosu 2 – 1
16.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Kashiwa Reysol 1 – 2
16.04.2017 10:05 Sanfrecce Hiroshima – Yokohama F.Marinos 0 – 1
16.04.2017 12:00 Vegalta Sendai – Kashima Antlers 1 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Shimizu S-Pulse 2 – 2
21.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Omiya Ardija 6 – 0
22.04.2017 07:00 Ventforet Kofu – Cerezo Osaka 1 – 1
22.04.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Consadole Sapporo 3 – 2
22.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Vegalta Sendai 3 – 3
22.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Jubilo Iwata 0 – 3
22.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Yokohama F.Marinos 2 – 0
22.04.2017 09:00 Albirex Niigata – FC Tokyo 0 – 3
22.04.2017 12:05 Sagan Tosu – Vissel Kobe 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Vegalta Sendai 0 – 3
30.04.2017 07:05 Albirex Niigata – Kashiwa Reysol 0 – 1
30.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Consadole Sapporo 2 – 2
30.04.2017 08:00 FC Tokyo – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
30.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Urawa Red Diamonds 1 – 0
30.04.2017 09:00 Kashima Antlers – Sagan Tosu 2 – 1
30.04.2017 09:05 Vissel Kobe – Ventforet Kofu 0 – 1
30.04.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Gamba Osaka 0 – 1
30.04.2017 12:05 Cerezo Osaka – Kawasaki Frontale 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Kashima Antlers 0 – 1
05.05.2017 07:05 Gamba Osaka – Shimizu S-Pulse 1 – 1
05.05.2017 08:05 Kawasaki Frontale – Albirex Niigata 3 – 0
06.05.2017 06:05 Consadole Sapporo – Omiya Ardija 1 – 0
06.05.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Cerezo Osaka 1 – 0
06.05.2017 12:05 Sanfrecce Hiroshima – Vissel Kobe 1 – 1
07.05.2017 07:05 Vegalta Sendai – FC Tokyo 0 – 2
07.05.2017 07:05 Ventforet Kofu – Jubilo Iwata 0 – 0
07.05.2017 10:05 Sagan Tosu – Yokohama F.Marinos 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Sagan Tosu 1 – 1
14.05.2017 07:00 Kashima Antlers – Vissel Kobe 1 – 2
14.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Ventforet Kofu 1 – 0
14.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Urawa Red Diamonds 1 – 6
14.05.2017 08:00 Cerezo Osaka – Sanfrecce Hiroshima 5 – 2
14.05.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kawasaki Frontale 0 – 2
14.05.2017 08:05 FC Tokyo – Kashiwa Reysol 1 – 2
14.05.2017 10:05 Omiya Ardija – Vegalta Sendai 2 – 1
14.05.2017 12:00 Consadole Sapporo – Gamba Osaka 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 12:00 Kashima Antlers – Kawasaki Frontale 0 – 3
20.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Vegalta Sendai 1 – 1
20.05.2017 07:00 Ventforet Kofu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 2
20.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Consadole Sapporo 1 – 0
20.05.2017 07:05 Jubilo Iwata – Kashiwa Reysol 0 – 2
20.05.2017 07:05 Urawa Red Diamonds – Shimizu S-Pulse 3 – 3
20.05.2017 09:00 Omiya Ardija – Cerezo Osaka 0 – 3
20.05.2017 12:00 Gamba Osaka – Sagan Tosu 3 – 0
20.05.2017 12:00 Vissel Kobe – FC Tokyo 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Yokohama F.Marinos
27.05.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Jubilo Iwata
27.05.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Omiya Ardija
27.05.2017 12:00 Sagan Tosu – Consadole Sapporo
28.05.2017 06:00 Vegalta Sendai – Albirex Niigata
28.05.2017 09:00 FC Tokyo – Ventforet Kofu
28.05.2017 10:00 Vissel Kobe – Cerezo Osaka

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 06:00 Consadole Sapporo – Vissel Kobe
04.06.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – FC Tokyo
04.06.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Kashima Antlers
04.06.2017 08:00 Cerezo Osaka – Albirex Niigata
04.06.2017 08:00 Jubilo Iwata – Gamba Osaka
04.06.2017 08:00 Vegalta Sendai – Ventforet Kofu
04.06.2017 09:00 Omiya Ardija – Sagan Tosu
04.06.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Kawasaki Frontale
04.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Urawa Red Diamonds

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Consadole Sapporo
17.06.2017 12:00 Albirex Niigata – Omiya Ardija
17.06.2017 12:00 Ventforet Kofu – Kashiwa Reysol
17.06.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Sanfrecce Hiroshima
17.06.2017 12:00 Vissel Kobe – Gamba Osaka
17.06.2017 12:00 Sagan Tosu – Vegalta Sendai
17.06.2017 12:00 Cerezo Osaka – Shimizu S-Pulse
18.06.2017 11:00 FC Tokyo – Yokohama F.Marinos
18.06.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Jubilo Iwata

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 11:00 Vegalta Sendai – Cerezo Osaka
25.06.2017 11:00 Yokohama F.Marinos – Vissel Kobe
25.06.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Ventforet Kofu
25.06.2017 11:00 Jubilo Iwata – FC Tokyo
25.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Albirex Niigata
25.06.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Omiya Ardija
25.06.2017 12:00 Sagan Tosu – Urawa Red Diamonds
25.06.2017 12:00 Gamba Osaka – Kawasaki Frontale
25.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Consadole Sapporo

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Shimizu S-Pulse
01.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Yokohama F.Marinos
01.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vissel Kobe
01.07.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Sanfrecce Hiroshima
01.07.2017 12:00 Vegalta Sendai – Gamba Osaka
01.07.2017 12:00 Albirex Niigata – Jubilo Iwata
02.07.2017 11:00 Ventforet Kofu – Sagan Tosu
02.07.2017 11:30 Kashiwa Reysol – Kashima Antlers
02.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – FC Tokyo

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Urawa Red Diamonds
05.07.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashima Antlers

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Gamba Osaka
08.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Consadole Sapporo
08.07.2017 12:00 Sagan Tosu – Kawasaki Frontale
08.07.2017 12:00 Vissel Kobe – Vegalta Sendai
08.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashiwa Reysol
08.07.2017 12:00 Jubilo Iwata – Ventforet Kofu
08.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sanfrecce Hiroshima
08.07.2017 12:00 FC Tokyo – Kashima Antlers
09.07.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Albirex Niigata

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Urawa Red Diamonds

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Urawa Red Diamonds
29.07.2017 11:30 Kashima Antlers – Ventforet Kofu
29.07.2017 12:00 Vissel Kobe – Omiya Ardija
29.07.2017 12:00 Gamba Osaka – Cerezo Osaka
29.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Shimizu S-Pulse
29.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Jubilo Iwata
30.07.2017 11:30 Vegalta Sendai – Kashiwa Reysol
30.07.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Sagan Tosu
30.07.2017 12:00 FC Tokyo – Albirex Niigata

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Gamba Osaka
05.08.2017 11:30 Kashima Antlers – Vegalta Sendai
05.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Shimizu S-Pulse
05.08.2017 12:00 Cerezo Osaka – Consadole Sapporo
05.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Sanfrecce Hiroshima
05.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Yokohama F.Marinos
05.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – FC Tokyo
05.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Vissel Kobe
05.08.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Omiya Ardija

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Gamba Osaka
09.08.2017 12:00 Vissel Kobe – Kashima Antlers
09.08.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Cerezo Osaka
09.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Kawasaki Frontale
09.08.2017 12:00 Ventforet Kofu – Urawa Red Diamonds
09.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Sagan Tosu
09.08.2017 12:00 Omiya Ardija – FC Tokyo
09.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Jubilo Iwata
09.08.2017 12:00 Consadole Sapporo – Yokohama F.Marinos

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 06:00 Consadole Sapporo – Ventforet Kofu
13.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kashiwa Reysol
13.08.2017 11:30 Gamba Osaka – Jubilo Iwata
13.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sagan Tosu
13.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Kashima Antlers
13.08.2017 12:00 FC Tokyo – Vissel Kobe
13.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Albirex Niigata
13.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sanfrecce Hiroshima

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Omiya Ardija
20.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Ventforet Kofu
20.08.2017 12:00 Vissel Kobe – Yokohama F.Marinos
20.08.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashiwa Reysol
20.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Vegalta Sendai
20.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Consadole Sapporo
20.08.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – FC Tokyo
20.08.2017 12:00 Kashima Antlers – Shimizu S-Pulse
20.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Cerezo Osaka

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Albirex Niigata
26.08.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Urawa Red Diamonds
26.08.2017 08:00 Jubilo Iwata – Vissel Kobe
26.08.2017 08:00 Cerezo Osaka – Kashima Antlers
26.08.2017 08:00 Sagan Tosu – Gamba Osaka
26.08.2017 08:00 Yokohama F.Marinos – FC Tokyo
26.08.2017 08:00 Omiya Ardija – Sanfrecce Hiroshima
26.08.2017 08:00 Consadole Sapporo – Vegalta Sendai
26.08.2017 08:00 Ventforet Kofu – Kawasaki Frontale

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Vissel Kobe
02.09.2017 12:00 Consadole Sapporo – Jubilo Iwata
02.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Sanfrecce Hiroshima
02.09.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sagan Tosu
02.09.2017 12:00 Kashima Antlers – Omiya Ardija
02.09.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Kashiwa Reysol
02.09.2017 12:00 FC Tokyo – Cerezo Osaka
02.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Yokohama F.Marinos
02.09.2017 12:00 Ventforet Kofu – Shimizu S-Pulse

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Ventforet Kofu
09.09.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Cerezo Osaka
09.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Consadole Sapporo
09.09.2017 12:00 Jubilo Iwata – Urawa Red Diamonds
09.09.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Kawasaki Frontale
09.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Kashima Antlers
09.09.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashiwa Reysol
09.09.2017 12:00 FC Tokyo – Vegalta Sendai
09.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Gamba Osaka

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Sagan Tosu
23.09.2017 08:00 Kashiwa Reysol – FC Tokyo
23.09.2017 08:00 Ventforet Kofu – Yokohama F.Marinos
23.09.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Sanfrecce Hiroshima
23.09.2017 08:00 Jubilo Iwata – Omiya Ardija
23.09.2017 08:00 Cerezo Osaka – Vegalta Sendai
23.09.2017 08:00 Vissel Kobe – Kawasaki Frontale
23.09.2017 08:00 Consadole Sapporo – Albirex Niigata
23.09.2017 08:00 Kashima Antlers – Gamba Osaka

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 12:00 Vegalta Sendai – Urawa Red Diamonds
30.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Kashima Antlers
30.09.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Ventforet Kofu
30.09.2017 12:00 FC Tokyo – Jubilo Iwata
30.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Cerezo Osaka
30.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Vissel Kobe
30.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Yokohama F.Marinos
30.09.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Consadole Sapporo
30.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Shimizu S-Pulse

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 12:00 Sagan Tosu – Cerezo Osaka
07.10.2017 12:00 Consadole Sapporo – Kashiwa Reysol
07.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Vissel Kobe
07.10.2017 12:00 Kashima Antlers – Sanfrecce Hiroshima
07.10.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vegalta Sendai
07.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Omiya Ardija
07.10.2017 12:00 Ventforet Kofu – FC Tokyo
07.10.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Jubilo Iwata
07.10.2017 12:00 Gamba Osaka – Albirex Niigata

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 12:00 FC Tokyo – Consadole Sapporo
14.10.2017 12:00 Vegalta Sendai – Shimizu S-Pulse
14.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Gamba Osaka
14.10.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Kawasaki Frontale
14.10.2017 12:00 Vissel Kobe – Sagan Tosu
14.10.2017 12:00 Cerezo Osaka – Ventforet Kofu
14.10.2017 12:00 Jubilo Iwata – Albirex Niigata
14.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashima Antlers
14.10.2017 12:00 Omiya Ardija – Kashiwa Reysol

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 08:00 Gamba Osaka – Vegalta Sendai
29.10.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – Urawa Red Diamonds
29.10.2017 08:00 Cerezo Osaka – Omiya Ardija
29.10.2017 08:00 Consadole Sapporo – Kashima Antlers
29.10.2017 08:00 Jubilo Iwata – Yokohama F.Marinos
29.10.2017 08:00 Albirex Niigata – Sagan Tosu
29.10.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vissel Kobe
29.10.2017 08:00 FC Tokyo – Shimizu S-Pulse
29.10.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Kawasaki Frontale

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 08:00 Vissel Kobe – Sanfrecce Hiroshima
18.11.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Consadole Sapporo
18.11.2017 08:00 Albirex Niigata – Ventforet Kofu
18.11.2017 08:00 Yokohama F.Marinos – Cerezo Osaka
18.11.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Gamba Osaka
18.11.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Jubilo Iwata
18.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Urawa Red Diamonds
18.11.2017 08:00 Vegalta Sendai – Omiya Ardija
18.11.2017 08:00 Sagan Tosu – FC Tokyo

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 08:00 Vegalta Sendai – Yokohama F.Marinos
26.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Kashiwa Reysol
26.11.2017 08:00 Sagan Tosu – Jubilo Iwata
26.11.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – FC Tokyo
26.11.2017 08:00 Cerezo Osaka – Vissel Kobe
26.11.2017 08:00 Gamba Osaka – Consadole Sapporo
26.11.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Albirex Niigata
26.11.2017 08:00 Omiya Ardija – Ventforet Kofu
26.11.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Kawasaki Frontale

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kashima Antlers
02.12.2017 08:00 Albirex Niigata – Cerezo Osaka
02.12.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vegalta Sendai
02.12.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Omiya Ardija
02.12.2017 08:00 FC Tokyo – Gamba Osaka
02.12.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Sanfrecce Hiroshima
02.12.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Yokohama F.Marinos
02.12.2017 08:00 Consadole Sapporo – Sagan Tosu
02.12.2017 08:00 Vissel Kobe – Shimizu S-Pulse
Advertisement

Seneste kampe

Vissel Kobe
FC Tokyo
1 – 1
20. maj 12:00
Færdig
Gamba Osaka
Sagan Tosu
3 – 0
20. maj 12:00
Færdig
Omiya Ardija
Cerezo Osaka
0 – 3
20. maj 09:00
Færdig
Jubilo Iwata
Kashiwa Reysol
0 – 2
20. maj 07:05
Færdig
Urawa Red Diamonds
Shimizu S-Pulse
3 – 3
20. maj 07:05
Færdig
Yokohama F.Marinos
Vegalta Sendai
1 – 1
20. maj 07:00
Færdig
Ventforet Kofu
Sanfrecce Hiroshima
1 – 2
20. maj 07:00
Færdig
Albirex Niigata
Consadole Sapporo
1 – 0
20. maj 07:00
Færdig
Kashima Antlers
Kawasaki Frontale
0 – 3
19. maj 12:00
Færdig

Kommende kampe

Shimizu S-Pulse
Yokohama F.Marinos
vs
27. maj 07:00
Ikke startet
Sanfrecce Hiroshima
Jubilo Iwata
vs
27. maj 07:00
Ikke startet
Kashiwa Reysol
Omiya Ardija
vs
27. maj 08:00
Ikke startet
Sagan Tosu
Consadole Sapporo
vs
27. maj 12:00
Ikke startet
Vegalta Sendai
Albirex Niigata
vs
28. maj 06:00
Ikke startet
FC Tokyo
Ventforet Kofu
vs
28. maj 09:00
Ikke startet
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
vs
28. maj 10:00
Ikke startet
Consadole Sapporo
Vissel Kobe
vs
4. juni 06:00
Ikke startet
Shimizu S-Pulse
FC Tokyo
vs
4. juni 06:00
Ikke startet

Turneringer i Japan