LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 23 16 1 6 38 - 23 49
2. Cerezo Osaka 23 13 6 4 46 - 26 45
3. Kawasaki Frontale 23 13 6 4 43 - 25 45
4. Kashiwa Reysol 23 14 3 6 36 - 22 45
5. Yokohama F.Marinos 23 13 5 5 30 - 17 44
6. Jubilo Iwata 23 11 6 6 35 - 21 39
7. Urawa Red Diamonds 23 11 3 9 50 - 39 36
8. Gamba Osaka 23 10 6 7 36 - 25 36
9. Sagan Tosu 23 9 7 7 27 - 24 34
10. FC Tokyo 23 9 6 8 30 - 26 33
11. Vissel Kobe 23 9 3 11 25 - 29 30
12. Vegalta Sendai 23 8 5 10 26 - 39 29
13. Shimizu S-Pulse 23 6 7 10 28 - 37 25
14. Ventforet Kofu 23 4 8 11 12 - 25 20
15. Consadole Sapporo 23 5 5 13 21 - 36 20
16. Omiya Ardija 23 5 4 14 21 - 42 19
17. Sanfrecce Hiroshima 23 4 6 13 22 - 37 18
18. Albirex Niigata 23 2 3 18 14 - 47 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 32,00 540 2,61 88 (42,5 %) 45 (21,7 %) 74 (35,7 %)
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 12 7 0 5 16 - 11 21
2. Cerezo Osaka 12 9 3 0 29 - 10 30
3. Kawasaki Frontale 12 7 4 1 27 - 14 25
4. Kashiwa Reysol 11 6 1 4 16 - 13 19
5. Yokohama F.Marinos 12 7 4 1 19 - 9 25
6. Jubilo Iwata 11 5 2 4 16 - 13 17
7. Urawa Red Diamonds 11 7 2 2 32 - 19 23
8. Gamba Osaka 12 4 4 4 19 - 10 16
9. Sagan Tosu 11 8 1 2 18 - 9 25
10. FC Tokyo 11 4 4 3 15 - 11 16
11. Vissel Kobe 12 4 2 6 14 - 14 14
12. Vegalta Sendai 12 4 2 6 13 - 19 14
13. Shimizu S-Pulse 11 3 2 6 12 - 20 11
14. Ventforet Kofu 11 3 4 4 6 - 7 13
15. Consadole Sapporo 11 5 3 3 12 - 11 18
16. Omiya Ardija 12 3 2 7 10 - 18 11
17. Sanfrecce Hiroshima 12 1 5 6 9 - 18 8
18. Albirex Niigata 11 1 0 10 6 - 25 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 32,00 540 2,61 88 (42,5 %) 45 (21,7 %) 74 (35,7 %)
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 11 9 1 1 22 - 12 28
2. Cerezo Osaka 11 4 3 4 17 - 16 15
3. Kawasaki Frontale 11 6 2 3 16 - 11 20
4. Kashiwa Reysol 12 8 2 2 20 - 9 26
5. Yokohama F.Marinos 11 6 1 4 11 - 8 19
6. Jubilo Iwata 12 6 4 2 19 - 8 22
7. Urawa Red Diamonds 12 4 1 7 18 - 20 13
8. Gamba Osaka 11 6 2 3 17 - 15 20
9. Sagan Tosu 12 1 6 5 9 - 15 9
10. FC Tokyo 12 5 2 5 15 - 15 17
11. Vissel Kobe 11 5 1 5 11 - 15 16
12. Vegalta Sendai 11 4 3 4 13 - 20 15
13. Shimizu S-Pulse 12 3 5 4 16 - 17 14
14. Ventforet Kofu 12 1 4 7 6 - 18 7
15. Consadole Sapporo 12 0 2 10 9 - 25 2
16. Omiya Ardija 11 2 2 7 11 - 24 8
17. Sanfrecce Hiroshima 11 3 1 7 13 - 19 10
18. Albirex Niigata 12 1 3 8 8 - 22 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 32,00 540 2,61 88 (42,5 %) 45 (21,7 %) 74 (35,7 %)
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Kashima Antlers 10 4 1,65 1,00
2. Cerezo Osaka 7 2 2,00 1,13
3. Kawasaki Frontale 8 3 1,87 1,09
4. Kashiwa Reysol 9 4 1,57 0,96
5. Yokohama F.Marinos 10 6 1,30 0,74
6. Jubilo Iwata 10 8 1,52 0,91
7. Urawa Red Diamonds 3 4 2,17 1,70
8. Gamba Osaka 6 7 1,57 1,09
9. Sagan Tosu 9 5 1,17 1,04
10. FC Tokyo 8 4 1,30 1,13
11. Vissel Kobe 6 7 1,09 1,26
12. Vegalta Sendai 7 7 1,13 1,70
13. Shimizu S-Pulse 5 5 1,22 1,61
14. Ventforet Kofu 7 12 0,52 1,09
15. Consadole Sapporo 3 8 0,91 1,57
16. Omiya Ardija 3 9 0,91 1,83
17. Sanfrecce Hiroshima 3 10 0,96 1,61
18. Albirex Niigata 2 11 0,61 2,04
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
207 32,00 540 2,61 88 (42,5 %) 45 (21,7 %) 74 (35,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
14    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
11    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
10    Cristiano Kashiwa Reysol
9    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
9    Mu Kanazaki Kashima Antlers
9    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
9    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
8    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
8    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
8    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
7    Yoshito Okubo FC Tokyo
7    Pedro Junior Kashima Antlers
7    Ataru Esaka Omiya Ardija
7    Crislan Vegalta Sendai
7    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
6    Ken Tokura Consadole Sapporo
6    Peter Utaka FC Tokyo
6    Shu Kurata Gamba Osaka
6    Shun Nagasawa Gamba Osaka
6    Adailton Jubilo Iwata
6    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
6    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
6    Riki Harakawa Sagan Tosu
5    Kento Hashimoto FC Tokyo
5    Yuma Suzuki Kashima Antlers
5    Leandro Kashima Antlers
5    Junya Ito Kashiwa Reysol
5    Dong-Geon Cho Sagan Tosu
5    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
5    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
5    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
5    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
4    Matej Jonjic Cerezo Osaka
4    Souza Cerezo Osaka
4    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
4    Ademilson Gamba Osaka
4    Kentaro Oi Jubilo Iwata
4    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
4    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
4    Tatsuya Hasegawa Kawasaki Frontale
4    Shogo Taniguchi Kawasaki Frontale
4    Yohei Toyoda Sagan Tosu
4    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
4    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
3    Roni Albirex Niigata
3    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
3    Jonathan Reis Consadole Sapporo
3    Akito Fukumori Consadole Sapporo
3    Ritsu Doan Gamba Osaka
3    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
3    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
3    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
3    Hiroto Nakagawa Kashiwa Reysol
3    Daichi Kamada Sagan Tosu
3    Masato Kudo Sanfrecce Hiroshima
3    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
3    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
3    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
3    Tadanari Lee Urawa Red Diamonds
3    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
3    Yuki Abe Urawa Red Diamonds
3    Hiroaki Okuno Vegalta Sendai
3    Kotaro Omori Vissel Kobe
3    Naoki Maeda Yokohama F.Marinos
3    Jun Amano Yokohama F.Marinos
2    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
2    Tatsuya Tanaka Albirex Niigata
2    Thiago Galhardo Albirex Niigata
2    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
2    Hotaru Yamaguchi Cerezo Osaka
2    Tatsuya Yamashita Cerezo Osaka
2    Jay Bothroyd Consadole Sapporo
2    Julinho Consadole Sapporo
2    Shoya Nakajima FC Tokyo
2    Genta Miura Gamba Osaka
2    Yasuyuki Konno Gamba Osaka
2    Jin Izumisawa Gamba Osaka
2    Takuya Matsuura Jubilo Iwata
2    Nagisa Sakurauchi Jubilo Iwata
2    Fozil Musayev Jubilo Iwata
2    Yasushi Endo Kashima Antlers
2    Shoma Doi Kashima Antlers
2    Kohei Tezuka Kashiwa Reysol
2    Genki Omae Omiya Ardija
2    Mateus Omiya Ardija
2    Yusuke Segawa Omiya Ardija
2    Yuji Ono Sagan Tosu
2    Victor Ibarbo Sagan Tosu
2    Akito Fukuta Sagan Tosu
2    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
2    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
2    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
2    Shoma Kamata Shimizu S-Pulse
2    Yu Hasegawa Shimizu S-Pulse
2    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
2    Tomoaki Makino Urawa Red Diamonds
2    Zlatan Ljubijankic Urawa Red Diamonds
2    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
2    Yoshihiro Nakano Vegalta Sendai
2    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
2    Yong-Gi Ryang Vegalta Sendai
2    Kazuki Oiwa Vegalta Sendai
2    Takuma Nishimura Vegalta Sendai
2    Wilson Ventforet Kofu
2    Yuki Horigome Ventforet Kofu
2    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
2    Lukas Podolski Vissel Kobe
2    Yuya Nakasaka Vissel Kobe
2    Nilton Vissel Kobe
2    Masatoshi Mihara Vissel Kobe
2    David Babunski Yokohama F.Marinos
2    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
2    Takashi Kanai Yokohama F.Marinos
1    Douglas Albirex Niigata
1    Teruki Hara Albirex Niigata
1    Kei Koizumi Albirex Niigata
1    Musashi Suzuki Albirex Niigata
1    Kisho Yano Albirex Niigata
1    Yusuke Maruhashi Cerezo Osaka
1    Kota Mizunuma Cerezo Osaka
1    Riku Matsuda Cerezo Osaka
1    Daiki Suga Consadole Sapporo
1    Hiroki Miyazawa Consadole Sapporo
1    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
1    Tomonobu Yokoyama Consadole Sapporo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Keigo Higashi FC Tokyo
1    Masato Morishige FC Tokyo
1    Kosuke Ota FC Tokyo
1    Kensuke Nagai FC Tokyo
1    Yojiro Takahagi FC Tokyo
1    Ryoichi Maeda FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Fabio Gamba Osaka
1    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
1    Jon-Ya Kim Gamba Osaka
1    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
1    Yasuhito Endo Gamba Osaka
1    Ui-Jo Hwang Gamba Osaka
1    Kota Ueda Jubilo Iwata
1    Shun Morishita Jubilo Iwata
1    Atsutaka Nakamura Kashima Antlers
1    Shuto Yamamoto Kashima Antlers
1    Hiroaki Abe Kashima Antlers
1    Naomichi Ueda Kashima Antlers
1    Gen Shoji Kashima Antlers
1    Ryota Nagaki Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Yuki Otsu Kashiwa Reysol
1    Yuta Nakayama Kashiwa Reysol
1    Yusuke Kobayashi Kashiwa Reysol
1    Rhayner Kawasaki Frontale
1    Akihiro Ienaga Kawasaki Frontale
1    Takayuki Morimoto Kawasaki Frontale
1    Eduardo Neto Kawasaki Frontale
1    Kyohei Noborizato Kawasaki Frontale
1    Kentaro Moriya Kawasaki Frontale
1    Tatsuki Nara Kawasaki Frontale
1    Elsinho Kawasaki Frontale
1    Kohei Yamakoshi Omiya Ardija
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Daisuke Watabe Omiya Ardija
1    Hiroyuki Komoto Omiya Ardija
1    Akimi Barada Omiya Ardija
1    Caue Omiya Ardija
1    Marcelo Toscano Omiya Ardija
1    Kosuke Kikuchi Omiya Ardija
1    Koki Mizuno Sagan Tosu
1    Kyosuke Tagawa Sagan Tosu
1    Yoshiki Takahashi Sagan Tosu
1    Mihael Mikic Sanfrecce Hiroshima
1    Patric Sanfrecce Hiroshima
1    Yusuke Minagawa Sanfrecce Hiroshima
1    Mitchell Duke Shimizu S-Pulse
1    Hiroshi Futami Shimizu S-Pulse
1    Naoki Sugai Vegalta Sendai
1    Masaru Matsuhashi Ventforet Kofu
1    Akito Kawamoto Ventforet Kofu
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
1    Eder Lima Ventforet Kofu
1    Shohei Ogura Ventforet Kofu
1    Hiroto Hatao Ventforet Kofu
1    Shohei Abe Ventforet Kofu
1    Hideo Tanaka Vissel Kobe
1    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Keijiro Ogawa Vissel Kobe
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Takuya Iwanami Vissel Kobe
1    Seigo Kobayashi Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Kosuke Nakamachi Yokohama F.Marinos
1    Takahiro Ogihara Yokohama F.Marinos
1    Ryosuke Yamanaka Yokohama F.Marinos
1    Yuji Nakazawa Yokohama F.Marinos
1    Ken Matsubara Yokohama F.Marinos
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
Assists    Spiller Klub
9    Cristiano Kashiwa Reysol
9    Manabu Saito Yokohama F.Marinos
8    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
7    Kota Mizunuma Cerezo Osaka
7    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
7    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
6    Kosuke Ota FC Tokyo
6    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
6    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
6    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
6    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
6    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
5    Souza Cerezo Osaka
5    Yusuke Maruhashi Cerezo Osaka
5    Atsutaka Nakamura Kashima Antlers
5    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
5    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
4    Adailton Jubilo Iwata
4    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
4    Mu Kanazaki Kashima Antlers
4    Leandro Kashima Antlers
4    Junya Ito Kashiwa Reysol
4    Shintaro Kurumaya Kawasaki Frontale
4    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
4    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
4    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
4    Jun Amano Yokohama F.Marinos
4    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
3    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
3    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
3    Akito Fukumori Consadole Sapporo
3    Yasuhito Endo Gamba Osaka
3    Shun Nagasawa Gamba Osaka
3    Kento Misao Kashima Antlers
3    Yasushi Endo Kashima Antlers
3    Ryuta Koike Kashiwa Reysol
3    Kyohei Noborizato Kawasaki Frontale
3    Yutaka Yoshida Sagan Tosu
3    Riki Harakawa Sagan Tosu
3    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
3    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
3    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
3    Takuma Edamura Shimizu S-Pulse
3    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
3    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
3    Yoshiaki Komai Urawa Red Diamonds
3    Katsuya Nagato Vegalta Sendai
3    Kotaro Omori Vissel Kobe
3    Yoshiki Matsushita Vissel Kobe
3    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
3    Ryosuke Yamanaka Yokohama F.Marinos
2    Masaru Kato Albirex Niigata
2    Seitaro Tomisawa Albirex Niigata
2    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
2    Thiago Galhardo Albirex Niigata
2    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
2    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
2    Takuma Arano Consadole Sapporo
2    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
2    Ken Tokura Consadole Sapporo
2    Sei Muroya FC Tokyo
2    Peter Utaka FC Tokyo
2    Keigo Higashi FC Tokyo
2    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
2    Shu Kurata Gamba Osaka
2    Jae-Seok Oh Gamba Osaka
2    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
2    Ademilson Gamba Osaka
2    Shoma Doi Kashima Antlers
2    Ryota Nagaki Kashima Antlers
2    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
2    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
2    Akimi Barada Omiya Ardija
2    Keisuke Oyama Omiya Ardija
2    Yuzo Iwakami Omiya Ardija
2    Yohei Toyoda Sagan Tosu
2    Victor Ibarbo Sagan Tosu
2    Daichi Kamada Sagan Tosu
2    Toshihiro Aoyama Sanfrecce Hiroshima
2    Patric Sanfrecce Hiroshima
2    Ryo Takeuchi Shimizu S-Pulse
2    Kanu Shimizu S-Pulse
2    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
2    Tomoya Ugajin Urawa Red Diamonds
2    Wilson Ventforet Kofu
2    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
2    Yusuke Tanaka Ventforet Kofu
2    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Takamitsu Tomiyama Albirex Niigata
1    Roni Albirex Niigata
1    Kunimitsu Sekiguchi Cerezo Osaka
1    Riku Matsuda Cerezo Osaka
1    Matej Jonjic Cerezo Osaka
1    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
1    Daiki Suga Consadole Sapporo
1    Ryota Hayasaka Consadole Sapporo
1    Hidetaka Kanazono Consadole Sapporo
1    Chanathip Songkrasin Consadole Sapporo
1    Yoshihiro Uchimura Consadole Sapporo
1    Shinji Ono Consadole Sapporo
1    Shoya Nakajima FC Tokyo
1    Kensuke Nagai FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Takuma Abe FC Tokyo
1    Yoshito Okubo FC Tokyo
1    Takuji Yonemoto FC Tokyo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Ryoichi Maeda FC Tokyo
1    Jin Izumisawa Gamba Osaka
1    Ryo Hatsuse Gamba Osaka
1    Genta Miura Gamba Osaka
1    Takuya Matsuura Jubilo Iwata
1    Nagisa Sakurauchi Jubilo Iwata
1    Mitsuo Ogasawara Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Yuma Suzuki Kashima Antlers
1    Shuto Yamamoto Kashima Antlers
1    Yukitoshi Ito Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Pedro Junior Kashima Antlers
1    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
1    Jiro Kamata Kashiwa Reysol
1    Ramon Kashiwa Reysol
1    Suk-Young Yun Kashiwa Reysol
1    Koji Miyoshi Kawasaki Frontale
1    Eduardo Neto Kawasaki Frontale
1    Elsinho Kawasaki Frontale
1    Sung-Ryong Jung Kawasaki Frontale
1    Kentaro Moriya Kawasaki Frontale
1    Daisuke Watabe Omiya Ardija
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Hiroyuki Komoto Omiya Ardija
1    Shigeru Yokotani Omiya Ardija
1    Genki Omae Omiya Ardija
1    Marcelo Toscano Omiya Ardija
1    Ataru Esaka Omiya Ardija
1    Mateus Omiya Ardija
1    Hiromu Mitsumaru Sagan Tosu
1    Kyosuke Tagawa Sagan Tosu
1    Akito Fukuta Sagan Tosu
1    Felipe Sanfrecce Hiroshima
1    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
1    Soya Takahashi Sanfrecce Hiroshima
1    Tsukasa Morishima Sanfrecce Hiroshima
1    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
1    Mitchell Duke Shimizu S-Pulse
1    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
1    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
1    Tomoya Inukai Shimizu S-Pulse
1    Daisuke Kikuchi Urawa Red Diamonds
1    Ryota Moriwaki Urawa Red Diamonds
1    Takuya Aoki Urawa Red Diamonds
1    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
1    Tomoaki Makino Urawa Red Diamonds
1    Koji Hachisuka Vegalta Sendai
1    Tatsuya Masushima Vegalta Sendai
1    Crislan Vegalta Sendai
1    Takuma Nishimura Vegalta Sendai
1    Yoshihiro Nakano Vegalta Sendai
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Eder Lima Ventforet Kofu
1    Masahiko Inoha Vissel Kobe
1    Hideo Tanaka Vissel Kobe
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Junya Tanaka Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Wescley Vissel Kobe
1    Takahiro Ogihara Yokohama F.Marinos
1    David Babunski Yokohama F.Marinos
1    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
1    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
Opdateret:
20/8-2017 13:25
Japan
J. League (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Albirex Niigata36137
Consadole Sapporo34135
Vissel Kobe32234
Kashiwa Reysol30333
Ventforet Kofu29130
Yokohama F.Marinos30030
Urawa Red Diamonds26228
Kawasaki Frontale28028
Kashima Antlers28028
Omiya Ardija27027
Shimizu S-Pulse26026
Sanfrecce Hiroshima24125
Gamba Osaka25025
Sagan Tosu25025
FC Tokyo23023
Vegalta Sendai22022
Jubilo Iwata18220
Cerezo Osaka18018
Total48113494
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

434539

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 04:35 Yokohama F.Marinos – Urawa Red Diamonds 3 – 2
25.02.2017 06:05 Vegalta Sendai – Consadole Sapporo 1 – 0
25.02.2017 06:05 Kashima Antlers – FC Tokyo 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sagan Tosu – Kashiwa Reysol 1 – 3
25.02.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – Vissel Kobe 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sanfrecce Hiroshima – Albirex Niigata 1 – 1
25.02.2017 07:05 Cerezo Osaka – Jubilo Iwata 0 – 0
25.02.2017 08:05 Omiya Ardija – Kawasaki Frontale 0 – 2
26.02.2017 09:00 Gamba Osaka – Ventforet Kofu 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 06:00 Sanfrecce Hiroshima – Shimizu S-Pulse 0 – 1
04.03.2017 06:00 Ventforet Kofu – Kashima Antlers 0 – 1
04.03.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Cerezo Osaka 3 – 1
04.03.2017 07:05 FC Tokyo – Omiya Ardija 2 – 0
04.03.2017 07:05 Jubilo Iwata – Vegalta Sendai 0 – 1
04.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Albirex Niigata 2 – 1
04.03.2017 11:05 Yokohama F.Marinos – Consadole Sapporo 3 – 0
05.03.2017 07:05 Kashiwa Reysol – Gamba Osaka 1 – 3
05.03.2017 09:05 Kawasaki Frontale – Sagan Tosu 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 11:00 Kawasaki Frontale – Kashiwa Reysol 2 – 1
10.03.2017 11:00 Kashima Antlers – Yokohama F.Marinos 1 – 0
10.03.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Ventforet Kofu 4 – 1
11.03.2017 07:00 Sagan Tosu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
11.03.2017 07:00 Omiya Ardija – Jubilo Iwata 1 – 2
11.03.2017 07:05 Consadole Sapporo – Cerezo Osaka 1 – 1
11.03.2017 07:30 Albirex Niigata – Shimizu S-Pulse 0 – 2
11.03.2017 08:00 Vegalta Sendai – Vissel Kobe 0 – 2
11.03.2017 11:05 Gamba Osaka – FC Tokyo 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Kashima Antlers 2 – 3
18.03.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Albirex Niigata 1 – 1
18.03.2017 06:05 Ventforet Kofu – Omiya Ardija 1 – 0
18.03.2017 06:05 Consadole Sapporo – Sanfrecce Hiroshima 2 – 1
18.03.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Vegalta Sendai 0 – 1
18.03.2017 07:00 Cerezo Osaka – Sagan Tosu 1 – 0
18.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Jubilo Iwata 1 – 0
18.03.2017 11:00 FC Tokyo – Kawasaki Frontale 3 – 0
19.03.2017 09:00 Gamba Osaka – Urawa Red Diamonds 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 07:00 Albirex Niigata – Gamba Osaka 2 – 3
01.04.2017 07:00 Vegalta Sendai – Kawasaki Frontale 0 – 2
01.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Kashiwa Reysol 0 – 2
01.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Shimizu S-Pulse 3 – 1
01.04.2017 08:00 Cerezo Osaka – Yokohama F.Marinos 2 – 0
01.04.2017 09:00 FC Tokyo – Sagan Tosu 3 – 3
01.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Urawa Red Diamonds 1 – 3
01.04.2017 12:05 Omiya Ardija – Kashima Antlers 0 – 1
02.04.2017 10:05 Ventforet Kofu – Consadole Sapporo 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Sanfrecce Hiroshima 0 – 1
07.04.2017 12:35 Urawa Red Diamonds – Vegalta Sendai 7 – 0
08.04.2017 07:00 Kawasaki Frontale – Ventforet Kofu 1 – 1
08.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Cerezo Osaka 0 – 1
08.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Vissel Kobe 0 – 2
08.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Shimizu S-Pulse 0 – 2
08.04.2017 08:05 Sagan Tosu – Albirex Niigata 3 – 0
08.04.2017 12:05 Consadole Sapporo – FC Tokyo 2 – 1
08.04.2017 12:05 Yokohama F.Marinos – Jubilo Iwata 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Omiya Ardija 1 – 1
16.04.2017 06:05 Ventforet Kofu – Albirex Niigata 0 – 2
16.04.2017 06:05 Consadole Sapporo – Kawasaki Frontale 1 – 1
16.04.2017 07:00 FC Tokyo – Urawa Red Diamonds 0 – 1
16.04.2017 07:00 Cerezo Osaka – Gamba Osaka 2 – 2
16.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Sagan Tosu 2 – 1
16.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Kashiwa Reysol 1 – 2
16.04.2017 10:05 Sanfrecce Hiroshima – Yokohama F.Marinos 0 – 1
16.04.2017 12:00 Vegalta Sendai – Kashima Antlers 1 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Shimizu S-Pulse 2 – 2
21.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Omiya Ardija 6 – 0
22.04.2017 07:00 Ventforet Kofu – Cerezo Osaka 1 – 1
22.04.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Consadole Sapporo 3 – 2
22.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Vegalta Sendai 3 – 3
22.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Jubilo Iwata 0 – 3
22.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Yokohama F.Marinos 2 – 0
22.04.2017 09:00 Albirex Niigata – FC Tokyo 0 – 3
22.04.2017 12:05 Sagan Tosu – Vissel Kobe 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Vegalta Sendai 0 – 3
30.04.2017 07:05 Albirex Niigata – Kashiwa Reysol 0 – 1
30.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Consadole Sapporo 2 – 2
30.04.2017 08:00 FC Tokyo – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
30.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Urawa Red Diamonds 1 – 0
30.04.2017 09:00 Kashima Antlers – Sagan Tosu 2 – 1
30.04.2017 09:05 Vissel Kobe – Ventforet Kofu 0 – 1
30.04.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Gamba Osaka 0 – 1
30.04.2017 12:05 Cerezo Osaka – Kawasaki Frontale 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Kashima Antlers 0 – 1
05.05.2017 07:05 Gamba Osaka – Shimizu S-Pulse 1 – 1
05.05.2017 08:05 Kawasaki Frontale – Albirex Niigata 3 – 0
06.05.2017 06:05 Consadole Sapporo – Omiya Ardija 1 – 0
06.05.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Cerezo Osaka 1 – 0
06.05.2017 12:05 Sanfrecce Hiroshima – Vissel Kobe 1 – 1
07.05.2017 07:05 Vegalta Sendai – FC Tokyo 0 – 2
07.05.2017 07:05 Ventforet Kofu – Jubilo Iwata 0 – 0
07.05.2017 10:05 Sagan Tosu – Yokohama F.Marinos 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Sagan Tosu 1 – 1
14.05.2017 07:00 Kashima Antlers – Vissel Kobe 1 – 2
14.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Ventforet Kofu 1 – 0
14.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Urawa Red Diamonds 1 – 6
14.05.2017 08:00 Cerezo Osaka – Sanfrecce Hiroshima 5 – 2
14.05.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kawasaki Frontale 0 – 2
14.05.2017 08:05 FC Tokyo – Kashiwa Reysol 1 – 2
14.05.2017 10:05 Omiya Ardija – Vegalta Sendai 2 – 1
14.05.2017 12:00 Consadole Sapporo – Gamba Osaka 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 12:00 Kashima Antlers – Kawasaki Frontale 0 – 3
20.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Vegalta Sendai 1 – 1
20.05.2017 07:00 Ventforet Kofu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 2
20.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Consadole Sapporo 1 – 0
20.05.2017 07:05 Jubilo Iwata – Kashiwa Reysol 0 – 2
20.05.2017 07:05 Urawa Red Diamonds – Shimizu S-Pulse 3 – 3
20.05.2017 09:00 Omiya Ardija – Cerezo Osaka 0 – 3
20.05.2017 12:00 Gamba Osaka – Sagan Tosu 3 – 0
20.05.2017 12:00 Vissel Kobe – FC Tokyo 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Yokohama F.Marinos 1 – 3
27.05.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Jubilo Iwata 0 – 0
27.05.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Omiya Ardija 4 – 2
27.05.2017 12:05 Sagan Tosu – Consadole Sapporo 1 – 0
28.05.2017 06:00 Vegalta Sendai – Albirex Niigata 2 – 1
28.05.2017 09:05 FC Tokyo – Ventforet Kofu 1 – 1
28.05.2017 10:00 Vissel Kobe – Cerezo Osaka 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 06:05 Consadole Sapporo – Vissel Kobe 1 – 2
04.06.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – FC Tokyo 0 – 2
04.06.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Kashima Antlers 1 – 3
04.06.2017 08:00 Cerezo Osaka – Albirex Niigata 4 – 0
04.06.2017 08:00 Jubilo Iwata – Gamba Osaka 3 – 0
04.06.2017 08:00 Vegalta Sendai – Ventforet Kofu 3 – 0
04.06.2017 09:00 Omiya Ardija – Sagan Tosu 1 – 1
04.06.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Kawasaki Frontale 2 – 0
04.06.2017 12:05 Kashiwa Reysol – Urawa Red Diamonds 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 11:35 Kashima Antlers – Consadole Sapporo 3 – 0
17.06.2017 12:00 Albirex Niigata – Omiya Ardija 1 – 2
17.06.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
17.06.2017 12:00 Vissel Kobe – Gamba Osaka 0 – 1
17.06.2017 12:00 Cerezo Osaka – Shimizu S-Pulse 1 – 1
17.06.2017 12:05 Ventforet Kofu – Kashiwa Reysol 0 – 0
17.06.2017 12:05 Sagan Tosu – Vegalta Sendai 1 – 1
18.06.2017 11:05 FC Tokyo – Yokohama F.Marinos 0 – 1
18.06.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Jubilo Iwata 2 – 4

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 11:00 Vegalta Sendai – Cerezo Osaka 2 – 4
25.06.2017 11:00 Yokohama F.Marinos – Vissel Kobe 2 – 0
25.06.2017 11:05 Shimizu S-Pulse – Ventforet Kofu 1 – 0
25.06.2017 11:05 Jubilo Iwata – FC Tokyo 2 – 0
25.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Albirex Niigata 2 – 0
25.06.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Omiya Ardija 0 – 3
25.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Consadole Sapporo 2 – 1
25.06.2017 12:05 Gamba Osaka – Kawasaki Frontale 1 – 1
25.06.2017 12:05 Sagan Tosu – Urawa Red Diamonds 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 07:05 Consadole Sapporo – Shimizu S-Pulse 1 – 0
01.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vissel Kobe 5 – 0
01.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Yokohama F.Marinos 1 – 2
01.07.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Sanfrecce Hiroshima 4 – 3
01.07.2017 12:00 Vegalta Sendai – Gamba Osaka 2 – 3
01.07.2017 12:00 Albirex Niigata – Jubilo Iwata 0 – 2
02.07.2017 11:00 Ventforet Kofu – Sagan Tosu 0 – 0
02.07.2017 11:35 Kashiwa Reysol – Kashima Antlers 2 – 3
02.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – FC Tokyo 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Urawa Red Diamonds 4 – 1
05.07.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashima Antlers 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 11:05 Shimizu S-Pulse – Gamba Osaka 2 – 0
08.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Consadole Sapporo 2 – 2
08.07.2017 12:00 Sagan Tosu – Kawasaki Frontale 2 – 3
08.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashiwa Reysol 2 – 1
08.07.2017 12:00 Jubilo Iwata – Ventforet Kofu 1 – 0
08.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sanfrecce Hiroshima 1 – 1
08.07.2017 12:00 FC Tokyo – Kashima Antlers 2 – 2
08.07.2017 12:05 Vissel Kobe – Vegalta Sendai 3 – 0
09.07.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Albirex Niigata 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 12:05 Cerezo Osaka – Urawa Red Diamonds 4 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Urawa Red Diamonds 2 – 0
29.07.2017 11:30 Kashima Antlers – Ventforet Kofu 3 – 0
29.07.2017 12:05 Vissel Kobe – Omiya Ardija 3 – 1
29.07.2017 12:05 Gamba Osaka – Cerezo Osaka 3 – 1
29.07.2017 12:05 Yokohama F.Marinos – Shimizu S-Pulse 2 – 2
29.07.2017 12:05 Kawasaki Frontale – Jubilo Iwata 2 – 5
30.07.2017 11:30 Vegalta Sendai – Kashiwa Reysol 1 – 1
30.07.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Sagan Tosu 0 – 1
30.07.2017 12:00 FC Tokyo – Albirex Niigata 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Gamba Osaka 1 – 0
05.08.2017 11:30 Kashima Antlers – Vegalta Sendai 2 – 0
05.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Yokohama F.Marinos 0 – 2
05.08.2017 12:05 Sagan Tosu – Shimizu S-Pulse 2 – 1
05.08.2017 12:05 Cerezo Osaka – Consadole Sapporo 3 – 1
05.08.2017 12:05 Jubilo Iwata – Sanfrecce Hiroshima 2 – 3
05.08.2017 12:05 Kawasaki Frontale – FC Tokyo 1 – 1
05.08.2017 12:05 Kashiwa Reysol – Vissel Kobe 3 – 1
05.08.2017 12:05 Urawa Red Diamonds – Omiya Ardija 2 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Cerezo Osaka 3 – 2
09.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Kawasaki Frontale 0 – 2
09.08.2017 12:00 Ventforet Kofu – Urawa Red Diamonds 0 – 1
09.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Sagan Tosu 0 – 0
09.08.2017 12:00 Omiya Ardija – FC Tokyo 1 – 2
09.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Jubilo Iwata 0 – 0
09.08.2017 12:05 Consadole Sapporo – Yokohama F.Marinos 0 – 2
09.08.2017 12:05 Vissel Kobe – Kashima Antlers 1 – 2
09.08.2017 12:05 Sanfrecce Hiroshima – Gamba Osaka 2 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 06:00 Consadole Sapporo – Ventforet Kofu 1 – 1
13.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kashiwa Reysol 1 – 4
13.08.2017 11:30 Gamba Osaka – Jubilo Iwata 0 – 2
13.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sagan Tosu 1 – 0
13.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Kashima Antlers 3 – 1
13.08.2017 12:00 FC Tokyo – Vissel Kobe 1 – 0
13.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Albirex Niigata 1 – 0
13.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 11:35 Jubilo Iwata – Cerezo Osaka 1 – 1
19.08.2017 11:35 Kashima Antlers – Shimizu S-Pulse 2 – 0
19.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Omiya Ardija 3 – 0
19.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Ventforet Kofu 1 – 0
19.08.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashiwa Reysol 0 – 1
19.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Consadole Sapporo 2 – 1
19.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Vegalta Sendai 1 – 2
19.08.2017 13:00 Urawa Red Diamonds – FC Tokyo 2 – 1
20.08.2017 11:30 Vissel Kobe – Yokohama F.Marinos 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 07:00 Consadole Sapporo – Vegalta Sendai
26.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – FC Tokyo
26.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Sanfrecce Hiroshima
26.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Vissel Kobe
26.08.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashima Antlers
26.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Gamba Osaka
26.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Albirex Niigata
27.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Urawa Red Diamonds
27.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Kawasaki Frontale

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 06:00 Consadole Sapporo – Jubilo Iwata
09.09.2017 11:00 Ventforet Kofu – Shimizu S-Pulse
09.09.2017 11:30 Kashima Antlers – Omiya Ardija
09.09.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Kashiwa Reysol
09.09.2017 12:00 FC Tokyo – Cerezo Osaka
09.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Yokohama F.Marinos
09.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Vissel Kobe
09.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Sanfrecce Hiroshima
10.09.2017 11:30 Vegalta Sendai – Sagan Tosu

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kawasaki Frontale
16.09.2017 11:00 Omiya Ardija – Gamba Osaka
16.09.2017 11:00 Albirex Niigata – Kashima Antlers
16.09.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Cerezo Osaka
16.09.2017 12:00 FC Tokyo – Vegalta Sendai
16.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Consadole Sapporo
16.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Ventforet Kofu
16.09.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashiwa Reysol
17.09.2017 09:00 Jubilo Iwata – Urawa Red Diamonds

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 07:00 Consadole Sapporo – Albirex Niigata
23.09.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Sanfrecce Hiroshima
23.09.2017 09:00 Jubilo Iwata – Omiya Ardija
23.09.2017 09:00 Urawa Red Diamonds – Sagan Tosu
23.09.2017 09:00 Kashiwa Reysol – FC Tokyo
23.09.2017 11:00 Ventforet Kofu – Yokohama F.Marinos
23.09.2017 12:00 Cerezo Osaka – Vegalta Sendai
23.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Kawasaki Frontale
23.09.2017 12:00 Kashima Antlers – Gamba Osaka

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 08:00 Sagan Tosu – Kashima Antlers
30.09.2017 08:30 Albirex Niigata – Vissel Kobe
30.09.2017 09:00 Kashiwa Reysol – Ventforet Kofu
30.09.2017 09:00 FC Tokyo – Jubilo Iwata
30.09.2017 09:00 Sanfrecce Hiroshima – Consadole Sapporo
30.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Cerezo Osaka
30.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Yokohama F.Marinos
30.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Shimizu S-Pulse
01.10.2017 07:00 Vegalta Sendai – Urawa Red Diamonds

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 06:00 Consadole Sapporo – Kashiwa Reysol
14.10.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Jubilo Iwata
14.10.2017 07:00 Gamba Osaka – Albirex Niigata
14.10.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Omiya Ardija
14.10.2017 08:00 Kashima Antlers – Sanfrecce Hiroshima
14.10.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Vegalta Sendai
14.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Vissel Kobe
15.10.2017 07:00 Ventforet Kofu – FC Tokyo
15.10.2017 10:00 Sagan Tosu – Cerezo Osaka

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 07:00 Vissel Kobe – Sagan Tosu
21.10.2017 07:00 Omiya Ardija – Kashiwa Reysol
21.10.2017 07:00 Cerezo Osaka – Ventforet Kofu
21.10.2017 07:00 Vegalta Sendai – Shimizu S-Pulse
21.10.2017 08:00 Jubilo Iwata – Albirex Niigata
21.10.2017 09:00 FC Tokyo – Consadole Sapporo
21.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Gamba Osaka
21.10.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Kawasaki Frontale
21.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashima Antlers

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 06:00 Albirex Niigata – Sagan Tosu
29.10.2017 07:00 Jubilo Iwata – Yokohama F.Marinos
29.10.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Kawasaki Frontale
29.10.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vissel Kobe
29.10.2017 08:00 Gamba Osaka – Vegalta Sendai
29.10.2017 08:00 Cerezo Osaka – Omiya Ardija
29.10.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – Urawa Red Diamonds
29.10.2017 08:00 Consadole Sapporo – Kashima Antlers
29.10.2017 09:00 FC Tokyo – Shimizu S-Pulse

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 06:00 Albirex Niigata – Ventforet Kofu
18.11.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Cerezo Osaka
18.11.2017 06:00 Kashiwa Reysol – Jubilo Iwata
18.11.2017 06:00 Sagan Tosu – FC Tokyo
18.11.2017 06:00 Vegalta Sendai – Omiya Ardija
18.11.2017 06:00 Vissel Kobe – Sanfrecce Hiroshima
18.11.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Consadole Sapporo
18.11.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Gamba Osaka
18.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Urawa Red Diamonds

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 05:00 Vegalta Sendai – Yokohama F.Marinos
26.11.2017 05:00 Kashima Antlers – Kashiwa Reysol
26.11.2017 05:00 Sanfrecce Hiroshima – FC Tokyo
26.11.2017 05:00 Omiya Ardija – Ventforet Kofu
26.11.2017 05:00 Shimizu S-Pulse – Albirex Niigata
26.11.2017 05:00 Gamba Osaka – Consadole Sapporo
26.11.2017 05:00 Cerezo Osaka – Vissel Kobe
26.11.2017 05:00 Sagan Tosu – Jubilo Iwata
26.11.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Kawasaki Frontale

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 06:00 Jubilo Iwata – Kashima Antlers
02.12.2017 06:00 Albirex Niigata – Cerezo Osaka
02.12.2017 06:00 Ventforet Kofu – Vegalta Sendai
02.12.2017 06:00 Kawasaki Frontale – Omiya Ardija
02.12.2017 06:00 FC Tokyo – Gamba Osaka
02.12.2017 06:00 Kashiwa Reysol – Sanfrecce Hiroshima
02.12.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Yokohama F.Marinos
02.12.2017 06:00 Consadole Sapporo – Sagan Tosu
02.12.2017 06:00 Vissel Kobe – Shimizu S-Pulse
Advertisement

Seneste kampe

Vissel Kobe
Yokohama F.Marinos
0 – 0
20. august 11:30
Færdig
Urawa Red Diamonds
FC Tokyo
2 – 1
19. august 13:00
Færdig
Kawasaki Frontale
Consadole Sapporo
2 – 1
19. august 12:00
Færdig
Sagan Tosu
Omiya Ardija
3 – 0
19. august 12:00
Færdig
Albirex Niigata
Vegalta Sendai
1 – 2
19. august 12:00
Færdig
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
0 – 1
19. august 12:00
Færdig
Sanfrecce Hiroshima
Ventforet Kofu
1 – 0
19. august 12:00
Færdig
Jubilo Iwata
Cerezo Osaka
1 – 1
19. august 11:35
Færdig
Kashima Antlers
Shimizu S-Pulse
2 – 0
19. august 11:35
Færdig

Kommende kampe

Consadole Sapporo
Vegalta Sendai
vs
26. august 07:00
Ikke startet
Sagan Tosu
Gamba Osaka
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Jubilo Iwata
Vissel Kobe
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Yokohama F.Marinos
FC Tokyo
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Kashiwa Reysol
Albirex Niigata
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Omiya Ardija
Sanfrecce Hiroshima
vs
26. august 12:00
Ikke startet
Ventforet Kofu
Kawasaki Frontale
vs
27. august 11:00
Ikke startet
Shimizu S-Pulse
Urawa Red Diamonds
vs
27. august 11:00
Ikke startet

Turneringer i Japan