LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 North Carolina Courage (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA 2 – 0
09:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
12:00 Ghana – Benin Venskabskamp
13:00 Oure FA – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
14:00 Brabrand – Marienlyst 2. Division Oprykningsspil
14:00 Dalum – B93 2. Division Oprykningsspil
14:00 Vittsjö GIK (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Thisted – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil
15:00 Kjellerup – Hvidovre 2. Division Oprykningsspil
15:00 Greve – Avarta 2. Division Oprykningsspil
15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF 2. Division Oprykningsspil
15:00 Hammarby IF (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 FC København – Brøndby IF DBU Pokalen
19:00 Kristianstads DFF (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 FC Rosengård (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige

Fredag 26. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 FK Gorodeya – Neman Grodno Premier League – Hviderusland
18:00 Chornomorets Odesa – Zorya Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
18:00 Olimpik Donetsk – FC Olexandria Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
18:00 Krumkachy Minsk – Isloch Premier League – Hviderusland
18:00 SK Babite – Liepajas Metalurgs Virsliga – Letland
18:30 Shakhtar Donetsk – Dynamo Kiev Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
19:00 Fremad Valby – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
19:00 FK Vitebsk – BATE Borisov Premier League – Hviderusland
20:00 Levante – UCAM Murcia Segunda División – Spanien

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 VSK Aarhus (k) – Varde (k) 3F Kvalifikation (k)
12:00 IF Lyseng (k) – Team Viborg (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) Skrivebordssejr
12:00 Trondheims-Ørn (k) – Grand Bodø (k) Toppserien (k) – Norge
12:30 SønderjyskE (k) – Næsby (k) 3F Kvalifikation (k)
13:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Slutspil (k)
13:00 Odense Q (k) – Sundby BK (k) 3F Kvalifikation (k)
13:00 Greve (k) – Hillerød (k) 1. Division Slutspil Gruppe 1 (k)
13:00 Virum Sorgenfri – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
13:00 Stenloese BK – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 Karlslunde IF – GVI Danmarksserien Pulje 2
13:00 Avedøre – Rishøj Danmarksserien Pulje 2
13:30 KFUM Roskilde – BSV Danmarksserien Pulje 1 Aflyst
13:30 KFUM Roskilde – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
13:30 Fredericia fF – Varde Danmarksserien Pulje 3
14:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm GF Danmarksserien Pulje 2
14:00 Esbjerg fB II – Tarup/Pårup Danmarksserien Pulje 3
14:15 Ballerup-Skovlunde (k) – Skovbakken (k) 3F Slutspil (k)
14:30 FC Sønderborg – Ringkøbing Danmarksserien Pulje 3
14:45 SSV Højfyn – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
15:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga
15:00 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
15:00 FC Fredericia – Vejle NordicBet Liga
15:00 Hobro – Vendsyssel NordicBet Liga
15:00 FC Helsingør – Næstved NordicBet Liga
15:00 AB – Skive NordicBet Liga
15:00 Konyaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Kasimpasa – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 Frem – Næsby 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Jammerbugt FC – Holbæk 2. Division Nedrykningsspil
15:00 FC Sydvest – HIK 2. Division Nedrykningsspil
15:00 VSK Aarhus – Middelfart 2. Division Nedrykningsspil
15:00 FC Svendborg – Vejgaard 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Fredensborg BI – Odder 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Slutspil Gruppe 1 (k)
15:00 Avaldsnes (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Sandviken (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Hillerød – Jægersborg Danmarksserien Pulje 1
15:00 Skovshoved – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
15:00 Naftan Novopolotsk – FC Minsk Premier League – Hviderusland
15:00 FK Jelgava – Ventspils Virsliga – Letland
15:00 Pyunik – Ararat Premier League – Armenien
15:00 Aktobe – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan
15:00 Taraz – Tobol Kostanay Premier League – Kasakhstan
16:00 Djurgården – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
16:00 Kalmar FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
16:00 Huesca – Lugo Segunda División – Spanien
16:00 Zirka – Stal Kamianske Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Volyn – Karpaty Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Vorskla – Dnipro Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Kolkheti-1913 Poti – Dila Gori Erovnuli Liga – Georgien
16:00 FK Slutsk – Slavia Mozyr Premier League – Hviderusland
16:00 KA Akureyri – Vikingur R. Urvalsdeild – Island
16:15 FB (k) – Damsø (k) 1. Division Slutspil Gruppe 1 (k)
17:00 Istanbul Basaksehir – Adanaspor Superlig – Tyrkiet
17:00 Torpedo Zhodino – Gomel Premier League – Hviderusland
17:00 Riga FC – FK Spartaks Virsliga – Letland
17:00 KS Korabi – Flamurtari Kategoria Superiore – Albanien
17:00 Skenderbeu – Partizani Kategoria Superiore – Albanien
17:00 Luftetari – Kukesi Kategoria Superiore – Albanien
17:00 Vllaznia – KF Tirana Kategoria Superiore – Albanien
17:00 Laci – Teuta Durres Kategoria Superiore – Albanien
17:00 Gandzasar – Banants Premier League – Armenien
17:30 Ruzomberok – Dunajská Streda Super Liga – Slovakiet
17:30 Zilina – Podbrezova Super Liga – Slovakiet
17:30 Spartak Trnava – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet
17:30 Trencin – Tatran Presov Super Liga – Slovakiet
17:30 Zemplin Michalovce – Slovan Bratislava Super Liga – Slovakiet
17:30 Grbalj Radanovici – Petrovac 1. CFL – Montenegro
17:30 Sutjeska – Rudar 1. CFL – Montenegro
17:30 Decic Tuzi – FK Iskra 1. CFL – Montenegro
17:30 Zeta – FK Bokelj 1. CFL – Montenegro
17:30 Mladost Podgorica – FK Lovcen 1. CFL – Montenegro
17:30 Buducnost Podgorica – Jedinstvo BP 1. CFL – Montenegro
18:00 Bologna – Juventus Serie A – Italien
18:00 Atalanta – Chievo Serie A – Italien
18:00 Fenerbahce – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Norrköping – Halmstad Allsvenskan – Sverige
18:00 Sandefjord – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Sevilla Atletico – Cadiz Segunda División – Spanien
18:00 Valladolid – Getafe Segunda División – Spanien
18:00 Almeria – Mirandes Segunda División – Spanien
18:00 IBV Vestmannaeyjar – IA Akranes Urvalsdeild – Island
18:30 Arsenal – Chelsea FA Cup – England
19:00 Spartak Myjava – FK Senica Super Liga – Slovakiet Aflyst
20:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund DFB Pokal – Tyskland
21:00 Angers – Paris SG Coupe De France – Frankrig
21:30 Barcelona – Alaves Copa Del Rey – Spanien
22:00 Chicago Red Stars (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA
22:00 Houston Dash (k) – Seattle Reign FC (k) NWSL (k) – USA

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Honduras – El Salvador Venskabskamp
01:00 Turks- og Caicosøerne – Bahamas Venskabskamp
01:00 Sky Blue FC (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA
01:30 Mexico – Kroatien Venskabskamp
02:00 FC Kansas City (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
04:00 Portland Thorns (k) – Boston Breakers (k) NWSL (k) – USA
05:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
10:00 Okzhetpes Kokshetau – Ordabasy Shymkent Premier League – Kasakhstan
12:00 Alcorcon – Tenerife Segunda División – Spanien
13:00 AC Horsens – Esbjerg fB Superligaen Nedryknings-playoff
13:00 Marienlyst – Thisted 2. Division Oprykningsspil
13:00 B93 – Aarhus Fremad 2. Division Oprykningsspil
13:00 Kolding IF – Kjellerup 2. Division Oprykningsspil
13:00 Avarta – Brabrand 2. Division Oprykningsspil
13:00 Brøndby IF (k) – Vejle Boldklub (k) 3F Slutspil (k)
13:00 Thisted (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k)
13:00 Kalundborg – Vanløse Danmarksserien Pulje 1
13:30 Lokomotiv Tbilisi – FC Shukura Kobuleti Erovnuli Liga – Georgien
14:00 Røa (k) – Medkila (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Kaisar Kyzylorda – Kairat Almaty Premier League – Kasakhstan
14:00 FC Astana – Shakhter Karagandy Premier League – Kasakhstan
15:00 Cagliari – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Bursaspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
15:00 Osmanlispor FK – Rizespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Karabukspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
15:00 Hvidovre – Greve 2. Division Oprykningsspil
15:00 Brønshøj – Dalum 2. Division Oprykningsspil
15:00 Hammarby – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
15:00 Alashkert FC – Shirak Premier League – Armenien
15:00 Atyrau – Akzhaiyk Uralsk Premier League – Kasakhstan
15:30 Saburtalo – Chikhura Erovnuli Liga – Georgien
16:00 FC Midtjylland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
16:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Mesterskabsspil
16:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
16:00 Zaragoza – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
16:00 RFS – FS Metta/LU Virsliga – Letland
16:30 Pelister – FK Vardar Skopje Prva Liga – Makedonien
16:30 Renova – KF Shkendija Prva Liga – Makedonien
16:30 FK Sileks – Shkupi Skopje Prva Liga – Makedonien
16:30 Rabotnicki – Pobeda Prva Liga – Makedonien
16:30 Makedonija GjP – FK Bregalnica Stip Prva Liga – Makedonien
17:30 IFK Göteborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
17:30 Torpedo Kutaisi – Samtredia Erovnuli Liga – Georgien
18:00 AGF – Viborg Superligaen Nedryknings-playoff
18:00 Roma – Genoa Serie A – Italien
18:00 Sampdoria – Napoli Serie A – Italien
18:00 Gaziantepspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet
18:00 Brann – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Lillestrøm – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Mallorca – Numancia Segunda División – Spanien
18:00 Gimnastic – Girona Segunda División – Spanien
18:00 Elche – Reus Segunda División – Spanien
19:00 Dinamo Tbilisi – Dinamo Batumi Erovnuli Liga – Georgien
20:00 Vålerenga – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Breidablik – U.M.F. Víkingur Urvalsdeild – Island
20:30 Cordoba – Real Oviedo Segunda División – Spanien
20:45 Palermo – Empoli Serie A – Italien
20:45 Crotone – Lazio Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Pescara Serie A – Italien
20:45 Torino – Sassuolo Serie A – Italien
20:45 Inter – Udinese Serie A – Italien
21:15 Grindavik – Valur Urvalsdeild – Island
21:15 Fjolnir – Stjarnan Urvalsdeild – Island
22:00 KR Reykjavik – FH Hafnarfjordur Urvalsdeild – Island

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Flora Tallinn – JK Sillamae Kalev Meistriliiga – Estland
19:00 Randers FC – OB Superligaen Europa League-playoff
19:00 Alanyaspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
19:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Strømsgodset – Viking Eliteserien – Norge

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp
17:00 FCI Tallinn – Nomme JK Kalju Meistriliiga – Estland
18:00 Pärnu – Paide Linnameeskond Meistriliiga – Estland Aflyst
18:00 Parnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond Meistriliiga – Estland
19:00 Trans Narva – Levadia Tallinn Meistriliiga – Estland
19:30 Tulevik Viljandi – Tammeka Meistriliiga – Estland

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Ordabasy Shymkent – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan
14:00 Kairat Almaty – FC Astana Premier League – Kasakhstan
15:00 Ararat – Alashkert FC Premier League – Armenien
15:00 Shirak – Gandzasar Premier League – Armenien
15:00 Banants – Pyunik Premier League – Armenien
16:00 Karpaty – Zirka Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Dnipro – Volyn Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Stal Kamianske – Vorskla Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:30 FK Vardar Skopje – FK Sileks Prva Liga – Makedonien
16:30 Shkupi Skopje – Makedonija GjP Prva Liga – Makedonien
16:30 KF Shkendija – Pelister Prva Liga – Makedonien
16:30 Pobeda – Renova Prva Liga – Makedonien
16:30 FK Bregalnica Stip – Rabotnicki Prva Liga – Makedonien
17:00 Lietava Jonava – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen
18:00 Zorya – Olimpik Donetsk Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
18:00 FC Olexandria – Shakhtar Donetsk Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
18:00 Dynamo Kiev – Chornomorets Odesa Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
19:00 ASA Aarhus (k) – Team Viborg (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) Skrivebordssejr
19:00 Djurgården (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Traku FK – Suduva A Lyga – Litauen
19:30 Marokko – Holland Venskabskamp

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Irak – Jordan Venskabskamp
15:30 FC Shukura Kobuleti – Dinamo Tbilisi Erovnuli Liga – Georgien
17:00 FK Kauno Zalgiris – Zalgiris Wilna A Lyga – Litauen
17:00 FK Silas – Zalgiris Wilna A Lyga – Litauen Aflyst
18:00 Dinamo Batumi – Saburtalo Erovnuli Liga – Georgien
18:30 Togo – Nigeria Venskabskamp
19:00 Dalum – Avarta 2. Division Oprykningsspil
19:00 Greve – B93 2. Division Oprykningsspil
19:00 Thisted – Kolding IF 2. Division Oprykningsspil
19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre 2. Division Oprykningsspil
19:00 Kjellerup – Marienlyst 2. Division Oprykningsspil
19:00 Brabrand – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil
19:00 Middelfart – Jammerbugt FC 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Vejgaard – FC Sydvest 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Næsby – HIK 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Odder – Frem 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Holbæk – VSK Aarhus 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Fredensborg BI – FC Svendborg 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Norrköping – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Atlantas Klaipeda – FK Utenis Utena A Lyga – Litauen
20:45 Schweiz – Hviderusland Venskabskamp
20:45 Lyon (k) – Paris SG (k) Champions League Slutspil (k)
<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >