LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. september 2017 – 28. september 2017
Næste uge  >

Torsdag 21. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Excursionistas – San Martin Burzaco Primera C – Argentina Start udsat
02:45 Racing Club – Corinthians Copa Sudamericana

Fredag 22. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 River Plate – Jorge Wilstermann Copa Libertadores Slutspil
02:45 Lanus – San Lorenzo Copa Libertadores Slutspil
20:30 Barracas Central – Comunicaciones Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Tristan Suarez – San Telmo Primera B Metropolitana – Argentina

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:05 Belgrano – Tigre Torneo De Transición – Argentina
01:00 CA Talleres RDE – Villa San Carlos Primera B Metropolitana – Argentina
02:00 Atlético de Rafaela – Los Andes Primera B Nacional – Argentina
02:05 Patronato de Parana – Atletico Tucuman Torneo De Transición – Argentina
02:05 Deportivo Moron – Deportivo Riestra Primera B Nacional – Argentina
02:30 Independiente Rivadavia – San Martin de Tucuman Primera B Nacional – Argentina
18:05 CA San Miguel – Atlanta Primera B Metropolitana – Argentina
19:05 Arsenal de Sarandí – Temperley Torneo De Transición – Argentina
19:05 Huracan – Union Torneo De Transición – Argentina
20:30 Brown de Adrogue – Instituto Primera B Nacional – Argentina
20:30 Defensores de Belgrano – CD UAI Urquiza Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Sacachispas FC – CA Fenix Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Defensores de Cambaceres – Club Lujan Primera C – Argentina
21:00 Ferro Carril Oeste – Almagro Primera B Nacional – Argentina
21:15 Chacarita Juniors – Talleres Torneo De Transición – Argentina
23:05 Velez Sarsfield – Boca Juniors Torneo De Transición – Argentina
23:05 Quilmes – Villa Dalmine Primera B Nacional – Argentina

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:05 Godoy Cruz – Independiente Torneo De Transición – Argentina
16:05 Colon – Defensa y Justicia Torneo De Transición – Argentina
17:00 Dock Sud – Berazategui Primera C – Argentina
18:30 Almirante Brown – Deportivo Español Primera B Metropolitana – Argentina
19:05 Olimpo – Gimnasia LP Torneo De Transición – Argentina
20:00 Flandria – Agropecuario Primera B Nacional – Argentina
20:30 All Boys – Santamarina Primera B Nacional – Argentina
20:30 Club Atlético Estudiantes – Colegiales Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Sportivo Barracas – Central Cordoba de Rosario Primera C – Argentina
20:30 Argentino de Quilmes – El Porvenir Primera C – Argentina
20:30 Leandro N. Alem – Canuelas Primera C – Argentina
20:30 CA Defensores Unidos – Ituzaingo Primera C – Argentina
21:00 Guillermo Brown – Juventud Unida de Gualeguaychú Primera B Nacional – Argentina
21:00 Boca Unidos – Gimnasia Jujuy Primera B Nacional – Argentina
21:05 Rosario Central – Banfield Torneo De Transición – Argentina
21:30 Club Atletico Mitre – Sportivo Estudiantes Primera B Nacional – Argentina
22:00 Independiente de Neuquen – CA Alvarado Federal A Zona A – Argentina
22:00 Deportivo Roca – Deportivo Madryn Federal A Zona A – Argentina
22:00 Ferro Carril Oeste General Pico – Club Cipolletti Federal A Zona A – Argentina
22:00 Club Rivadavia – Sansinena BB Federal A Zona A – Argentina
22:00 Desamparados – Union Aconquija Federal A Zone B – Argentina
22:00 Huracan Las Heras – Estudiantes de Rio Cuarto Federal A Zone B – Argentina
22:00 Gimnasia Mendoza – Deportivo Maipu Federal A Zone B – Argentina
22:00 Gutierrez SC – San Lorenzo de Alem Federal A Zone B – Argentina
22:00 Union Villa Krause – Juventud Unida Universitario Federal A Zone B – Argentina
22:00 Atletico Parana – Gimnasia y Esgrima de Concepcion Federal A Zone C – Argentina
22:00 Union de Sunchales – Defensores Belgrano Villa Ramalho Federal A Zone C – Argentina
22:00 Douglas Haig – CD Libertad Federal A Zone C – Argentina
22:00 Sportivo Las Parejas – Central Cordoba d.S Federal A Zone C – Argentina
22:00 Defensores de Pronunciamiento – Sportivo Belgrano Federal A Zone C – Argentina
22:00 Altos Hornos Zapla – Gimnasia y Tiro Federal A Zone D – Argentina
22:00 Sarmiento de Resistencia – Guarani Antonio Franco Federal A Zone D – Argentina
22:00 Crucero del Norte – CA Chaco For Ever Federal A Zone D – Argentina
22:00 Deportivo San Jorge Tucuman – Deportivo Mandiyu Federal A Zone D – Argentina
22:00 Juventud Antoniana – Sportivo Patria Federal A Zone D – Argentina
23:05 River Plate – Argentinos Juniors Torneo De Transición – Argentina

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:05 Racing Club – San Martin San Juan Torneo De Transición – Argentina
20:30 CA Ferrocarril Midland – Sportivo Italiano Primera C – Argentina
20:30 San Martin Burzaco – Deportivo Merlo Primera C – Argentina
20:30 Justo Jose de Urquiza – Deportivo Armenio Primera C – Argentina
23:00 Laferrere – Excursionistas Primera C – Argentina

Tirsdag 26. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:05 Lanus – Newells Old Boys Torneo De Transición – Argentina
02:05 Estudiantes – San Lorenzo Torneo De Transición – Argentina
02:05 Aldosivi – Nueva Chicago Primera B Nacional – Argentina
20:30 CA San Miguel – Villa San Carlos Primera B Metropolitana – Argentina

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:05 Club Atletico Platense – Acassuso Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Almirante Brown – Comunicaciones Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Deportivo Español – San Telmo Primera B Metropolitana – Argentina

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:10 Rosario Central – Boca Juniors Cup – Argentina
22:00 Godoy Cruz – Banfield Cup – Argentina
<  Forrige uge
21. september 2017 – 28. september 2017
Næste uge  >