LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Skive – Esbjerg fB NordicBet Liga
20:00 FC Midtjylland – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 SønderjyskE – OB Superligaen Grundspil
18:00 Damsø (k) – Birkerød Skjold (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:00 Randers Freja U19 – FC København U19 Ligaen U19
18:15 IF Lyseng – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 3
18:15 FC Sydvest – Kjellerup 2. Division Gruppe 3
18:30 Næsby – Avarta 2. Division Gruppe 2
18:30 Herlev – Holbæk Danmarksserien Pulje 1
18:30 B 1909 – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
19:00 AB – Frem 2. Division Gruppe 1
20:15 Silkeborg – Hobro Superligaen Grundspil

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 IF Lyseng (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
11:00 Vildbjerg (k) – SønderjyskE (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
11:30 Viborg II – FC Skanderborg Danmarksserien Pulje 4
12:00 Vejle Boldklub (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen (k)
12:30 Varde (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen (k)
12:30 AGF U19 – Brøndby U19 Ligaen U19
13:00 B93 – Hillerød 2. Division Gruppe 1
13:00 VSK Aarhus – Odder 2. Division Gruppe 3
13:00 Brøndby IF (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen (k)
13:00 KoldingQ (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen (k)
13:00 Sundby BK (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Stenloese BK – Slagelse Danmarksserien Pulje 1
13:00 GVI – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 2
13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred Danmarksserien Pulje 2
13:00 Tarup/Pårup – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
13:00 Viby IF – Randers Freja Danmarksserien Pulje 4
13:00 Vejgaard – Holstebro Danmarksserien Pulje 4
13:00 Esbjerg U19 – OB U19 Ligaen U19
13:00 Lyngby U19 – AaB U19 Ligaen U19
13:00 FC Midtjylland U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
13:30 Fremad Valby – Vanløse Danmarksserien Pulje 2
13:30 Aarhus Fremad II – Varde Danmarksserien Pulje 3
13:30 Hedensted – Lystrup IF Danmarksserien Pulje 4
14:00 Middelfart – Dalum 2. Division Gruppe 2
14:00 Greve – Marienlyst 2. Division Gruppe 2
14:00 Taastrup FC – FA 2000 Danmarksserien Pulje 1
14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI Danmarksserien Pulje 1
14:00 Birkerød – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
14:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
14:15 Vejle U17 – HB Køge U17 Ligaen U17
14:45 AGF U17 – Brøndby U17 Ligaen U17
14:45 Haderslev U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17
15:00 FC Helsingør – Randers FC Superligaen Grundspil
15:00 Skovshoved – Hvidovre 2. Division Gruppe 1
15:00 Kolding IF – HIK 2. Division Gruppe 2
15:00 Jammerbugt FC – Ringkøbing 2. Division Gruppe 3
15:15 FC Midtjylland U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19
15:15 Esbjerg U17 – OB U17 Ligaen U17
15:15 Lyngby U17 – AaB U17 Ligaen U17
15:30 B93 (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 KoldingQ II (k) – Greve (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 VSK Aarhus II – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
17:30 AaB – AGF Superligaen Grundspil

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 ASA Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 FC Midtjylland – Lyngby Superligaen Grundspil
13:00 Næstved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
13:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Karlslunde IF – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
13:00 Vatanspor – AaB II Danmarksserien Pulje 4
13:45 Brabrand – Thisted NordicBet Liga
13:45 HB Køge – Skive NordicBet Liga
13:45 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga
13:45 Vejle Boldklub – FC Roskilde NordicBet Liga
13:45 Esbjerg fB – Nykøbing FC NordicBet Liga
16:00 Brøndby IF – AC Horsens Superligaen Grundspil
18:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen Grundspil

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Brøndby (R) – Lyngby (R) Reserveligaen Gruppe 1
14:00 FC København (R) – FC Helsingør Reserver Reserveligaen Gruppe 1
19:00 Vendsyssel – Viborg NordicBet Liga

Tirsdag 29. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Vejgaard – FC Sydvest DBU Pokalen
17:30 Ballerup-Skovlunde – Holbæk DBU Pokalen
17:30 Jammerbugt FC – Vejle Boldklub DBU Pokalen
17:30 Aabyhøj IF – Middelfart DBU Pokalen
17:30 Hedensted – Aarhus Fremad DBU Pokalen
17:30 Agerbæk SF/Starup IF – Randers FC DBU Pokalen
17:30 VB 1968 – Næsby DBU Pokalen
17:30 B 1913 – Hvidovre DBU Pokalen
17:30 Ledøje-Smørum – B93 DBU Pokalen
17:30 Frem Sakskøbing – Greve DBU Pokalen
17:30 Dalum – OB DBU Pokalen
18:00 KoldingQ (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen (k)
18:30 Slagelse – AB DBU Pokalen
19:00 Kolding IF – Hobro DBU Pokalen
19:00 VSK Aarhus – AGF DBU Pokalen

Onsdag 30. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 RKG – FC Fredericia DBU Pokalen
17:30 Nørresundby – Skive DBU Pokalen
17:30 Varde – AC Horsens DBU Pokalen
17:30 Vanløse – Fremad Amager DBU Pokalen
17:30 Fredensborg BI – HIK DBU Pokalen
17:30 Randers Freja U17 – FC København U17 Ligaen U17
18:00 Vejle Boldklub (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen (k)
18:00 Herlufsholm (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:30 Østerbro IF (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:30 VSK Aarhus II (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Fortuna Hjørring II (k) – FC THY-Thisted Q (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Vildbjerg (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 IF Lyseng (k) – SønderjyskE (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Silkeborg U17 – Vejle U17 Ligaen U17
19:00 HB Køge – Nykøbing FC DBU Pokalen
19:00 Brønshøj – Næstved DBU Pokalen
19:30 Sunred Beach – Otterup DBU Pokalen

Torsdag 31. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 SønderjyskE (R) – FC Nordsjælland (R) Reserveligaen Gruppe 2
17:30 Færøerne U21 – Danmark U21 EM U21 Kval. Gruppe 3
<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >