LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Hajduk Split – Everton Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Derby U23 – Sunderland U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Manchester City U23 – Leicester U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Tottenham U23 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Arsenal U23 – Liverpool U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Southampton U23 – Blackburn U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Norwich U23 – Stoke City U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Middlesbrough U21 – Newcastle U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Brighton & Hove Albion U23 – Reading U21 Premier League 2 Division 2 – England
20:05 Chelsea U23 – Everton U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:45 Bristol City – Aston Villa Championship – England
20:45 Hull – Bolton Championship – England
20:45 Notts Co. – Accrington League 2 – England
20:45 Macclesfield – Dover National League – England
20:45 Thurrock – Worthing Isthmian Premier Division – England

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Bournemouth – Manchester City Premier League – England
13:30 Halifax – Guiseley National League – England
15:00 Fulham U23 – Aston Villa U23 Premier League 2 Division 2 – England
16:00 Watford – Brighton Premier League – England
16:00 Newcastle – West Ham Premier League – England
16:00 Huddersfield – Southampton Premier League – England
16:00 Crystal Palace – Swansea Premier League – England
16:00 Sheffield United – Derby Championship – England
16:00 Millwall – Norwich Championship – England
16:00 Middlesbrough – Preston Championship – England
16:00 Ipswich – Fulham Championship – England
16:00 Cardiff – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Burton – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Brentford – Wolverhampton Championship – England
16:00 Birmingham – Reading Championship – England
16:00 Barnsley – Sunderland Championship – England
16:00 Plymouth – Scunthorpe League 1 – England
16:00 Rochdale – Bury League 1 – England
16:00 Rotherham – Charlton League 1 – England
16:00 Walsall – Bradford League 1 – England
16:00 Wigan – Portsmouth League 1 – England
16:00 Oxford – Shrewsbury League 1 – England
16:00 Northampton – Peterborough League 1 – England
16:00 AFC Wimbledon – Doncaster League 1 – England
16:00 Blackburn – Milton Keynes Dons League 1 – England
16:00 Blackpool – Oldham League 1 – England
16:00 Bristol Rovers – Fleetwood League 1 – England
16:00 Gillingham – Southend League 1 – England
16:00 Yeovil – Coventry League 2 – England
16:00 Swindon – Crawley League 2 – England
16:00 Port Vale – Crewe League 2 – England
16:00 Newport – Chesterfield League 2 – England
16:00 Mansfield – Luton League 2 – England
16:00 Lincoln – Carlisle League 2 – England
16:00 Grimsby – Wycombe League 2 – England
16:00 Colchester – Forest Green League 2 – England
16:00 Cheltenham – Exeter League 2 – England
16:00 Cambridge United – Morecambe League 2 – England
16:00 Barnet – Stevenage League 2 – England
16:00 Torquay – Solihull Moors National League – England
16:00 Tranmere – Boreham Wood National League – England
16:00 Aldershot – Chester National League – England
16:00 Wrexham – Woking National League – England
16:00 Sutton United – Maidstone National League – England
16:00 Leyton Orient – Eastleigh National League – England
16:00 Hartlepool – AFC Fylde National League – England
16:00 Ebbsfleet United – Gateshead National League – England
16:00 Dagenham & Redbridge – Bromley National League – England
16:00 Barrow – Maidenhead United National League – England
16:00 Nuneaton – Leamington National League North – England
16:00 Southport – York National League North – England
16:00 Spennymoor Town FC – Salford City National League North – England
16:00 Stockport – Gainsborough National League North – England
16:00 North Ferriby United – Darlington National League North – England
16:00 Kidderminster – Alfreton National League North – England
16:00 Harrogate – Tamworth National League North – England
16:00 FC United of Manchester – Boston United National League North – England
16:00 Curzon – Blyth Spartans National League North – England
16:00 Chorley – Brackley Town National League North – England
16:00 Telford – Bradford PA National League North – England
16:00 Oxford City – Welling National League South – England
16:00 St Albans – Concord Rangers National League South – England
16:00 Weston Super Mare – Chippenham Town National League South – England
16:00 Whitehawk – Braintree Town National League South – England
16:00 Hungerford Town – Gloucester City National League South – England
16:00 Hemel Hempstead – Dartford National League South – England
16:00 Hampton & Richmond – Havant & Waterlooville National League South – England
16:00 Eastbourne Borough – Wealdstone National League South – England
16:00 East Thurrock United – Bognor Regis Town National League South – England
16:00 Chelmsford – Truro City National League South – England
16:00 Bath City – Poole Town FC National League South – England
16:00 Kings Langley FC – Kettering Town FC Southern Premier League – England
16:00 King's Lynn Town – Frome Town Southern Premier League – England
16:00 Biggleswade Town – Hitchin Town Southern Premier League – England
16:00 Basingstoke – Chesham United Southern Premier League – England
16:00 Merthyr Town – Farnborough Southern Premier League – England
16:00 Redditch United – Dorchester Town Southern Premier League – England
16:00 Royston Town – Dunstable Town FC Southern Premier League – England
16:00 Slough Town – St. Ives Town FC Southern Premier League – England
16:00 St Neots Town – Hereford Southern Premier League – England
16:00 Tiverton – Gosport Borough Southern Premier League – England
16:00 Weymouth – Stratford Town Southern Premier League – England
16:00 Banbury United – Bishop's Stortford Southern Premier League – England
16:00 Barwell FC – Witton Albion Northern Premier League – England
16:00 Altrincham – Coalville Town Northern Premier League – England
16:00 Workington – Stafford Rangers Northern Premier League – England
16:00 Warrington Town – Matlock Town Northern Premier League – England
16:00 Sutton Coldfield Town – Ashton United Northern Premier League – England
16:00 Stourbridge – Marine Northern Premier League – England
16:00 Stalybridge – Shaw Lane AFC Northern Premier League – England
16:00 Mickleover Sports – Nantwich Town Northern Premier League – England
16:00 Hednesford – Lancaster City Northern Premier League – England
16:00 Grantham Town – Whitby Northern Premier League – England
16:00 Farsley Celtic AFC – Rushall Olympic Northern Premier League – England
16:00 Buxton – Halesowen Northern Premier League – England
16:00 Folkestone Invicta – Needham Market Isthmian Premier Division – England
16:00 Dorking Wanderers – Staines Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Brightlingsea Regent – Hendon Isthmian Premier Division – England
16:00 Billericay – Burgess Hill Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Harlow Town – Lowestoft Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Harrow Borough – Tonbridge Angels Isthmian Premier Division – England
16:00 Kingstonian – Leatherhead Isthmian Premier Division – England
16:00 Leiston – Dulwich Hamlet Isthmian Premier Division – England
16:00 Metropolitan Police FC – Merstham Isthmian Premier Division – England
16:00 Tooting & Mitcham – Enfield Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Wingate & Finchley – Margate Isthmian Premier Division – England
18:30 Manchester United – Leicester Premier League – England
18:30 Nottingham Forest – Leeds Championship – England

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 West Ham U23 – Swansea U23 Premier League 2 Division 1 – England
14:30 Chelsea – Everton Premier League – England
14:30 West Bromwich – Stoke Premier League – England
17:00 Tottenham – Burnley Premier League – England
17:00 Liverpool – Arsenal Premier League – England

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Solihull Moors – Tranmere National League – England
16:00 Maidstone – Dagenham & Redbridge National League – England
16:00 Maidenhead United – Leyton Orient National League – England
16:00 Guiseley – Hartlepool National League – England
16:00 Gateshead – Halifax National League – England
16:00 Woking – Torquay National League – England
16:00 Eastleigh – Aldershot National League – England
16:00 Dover – Ebbsfleet United National League – England
16:00 Chester – Macclesfield National League – England
16:00 Bromley – Sutton United National League – England
16:00 Boreham Wood – Wrexham National League – England
16:00 Leamington – Telford National League North – England
16:00 Salford City – Southport National League North – England
16:00 Tamworth – Stockport National League North – England
16:00 York – FC United of Manchester National League North – England
16:00 Gainsborough – North Ferriby United National League North – England
16:00 Darlington – Spennymoor Town FC National League North – England
16:00 Bradford PA – Chorley National League North – England
16:00 Brackley Town – Kidderminster National League North – England
16:00 Boston United – Nuneaton National League North – England
16:00 Blyth Spartans – Harrogate National League North – England
16:00 Alfreton – Curzon National League North – England
16:00 Poole Town FC – Hungerford Town National League South – England
16:00 Truro City – Weston Super Mare National League South – England
16:00 Wealdstone – Hemel Hempstead National League South – England
16:00 Welling – Hampton & Richmond National League South – England
16:00 Havant & Waterlooville – Whitehawk National League South – England
16:00 Gloucester City – Bath City National League South – England
16:00 Dartford – East Thurrock United National League South – England
16:00 Concord Rangers – Chelmsford National League South – England
16:00 Chippenham Town – Oxford City National League South – England
16:00 Braintree Town – St Albans National League South – England
16:00 Bognor Regis Town – Eastbourne Borough National League South – England
16:00 Frome Town – Tiverton Southern Premier League – England
16:00 Dunstable Town FC – Banbury United Southern Premier League – England
16:00 Dorchester Town – Weymouth Southern Premier League – England
16:00 Farnborough – Slough Town Southern Premier League – England
16:00 Bishop's Stortford – Biggleswade Town Southern Premier League – England
16:00 Gosport Borough – Basingstoke Southern Premier League – England
16:00 Kettering Town FC – St Neots Town Southern Premier League – England
16:00 Hereford – Merthyr Town Southern Premier League – England
16:00 Stratford Town – Redditch United Southern Premier League – England
16:00 St. Ives Town FC – King's Lynn Town Southern Premier League – England
16:00 Chesham United – Kings Langley FC Southern Premier League – England
16:00 Hitchin Town – Royston Town Southern Premier League – England
16:00 Marine – Warrington Town Northern Premier League – England
16:00 Witton Albion – Altrincham Northern Premier League – England
16:00 Whitby – Workington Northern Premier League – England
16:00 Stafford Rangers – Hednesford Northern Premier League – England
16:00 Rushall Olympic – Stourbridge Northern Premier League – England
16:00 Nantwich Town – Barwell FC Northern Premier League – England
16:00 Matlock Town – Grantham Town Northern Premier League – England
16:00 Shaw Lane AFC – Farsley Celtic AFC Northern Premier League – England
16:00 Lancaster City – Stalybridge Northern Premier League – England
16:00 Halesowen – Sutton Coldfield Town Northern Premier League – England
16:00 Coalville Town – Mickleover Sports Northern Premier League – England
16:00 Ashton United – Buxton Northern Premier League – England
16:00 Hendon – Harrow Borough Isthmian Premier Division – England
16:00 Margate – Dorking Wanderers Isthmian Premier Division – England
16:00 Tonbridge Angels – Folkestone Invicta Isthmian Premier Division – England
16:00 Burgess Hill Town – Worthing Isthmian Premier Division – England
16:00 Dulwich Hamlet – Tooting & Mitcham Isthmian Premier Division – England
16:00 Enfield Town – Harlow Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Leatherhead – Metropolitan Police FC Isthmian Premier Division – England
16:00 Lowestoft Town – Leiston Isthmian Premier Division – England
16:00 Merstham – Kingstonian Isthmian Premier Division – England
16:00 Needham Market – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England
16:00 Staines Town – Wingate & Finchley Isthmian Premier Division – England
16:00 Thurrock – Billericay Isthmian Premier Division – England
20:00 Wolverhampton U23 – West Bromwich Albion U21 Premier League 2 Division 2 – England
20:45 AFC Fylde – Barrow National League – England

Tirsdag 29. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Queens Park Rangers – Bournemouth Træningskamp
20:00 Blackpool – Wigan EFL Trophy Nord Gruppe B – England
20:00 Chesterfield – Bradford EFL Trophy Nord Gruppe F – England
20:30 Oldham – Port Vale EFL Trophy Nord Gruppe D – England
20:30 Crewe – Newcastle Academy EFL Trophy Nord Gruppe D – England
20:30 Colchester – Reading Academy EFL Trophy Syd Gruppe B – England
20:30 Forest Green – Newport EFL Trophy Syd Gruppe E – England
20:45 Morecambe – Carlisle EFL Trophy Nord Gruppe A – England
20:45 Fleetwood – Leicester City Academy EFL Trophy Nord Gruppe A – England
20:45 Blackburn – Stoke City Academy EFL Trophy Nord Gruppe C – England
20:45 Coventry – Shrewsbury EFL Trophy Nord Gruppe E – England
20:45 Mansfield – Lincoln EFL Trophy Nord Gruppe G – England
20:45 Grimsby – Doncaster EFL Trophy Nord Gruppe H – England
20:45 Scunthorpe – Sunderland Academy EFL Trophy Nord Gruppe H – England
20:45 Crawley – Charlton EFL Trophy Syd Gruppe A – England
20:45 Gillingham – Southend EFL Trophy Syd Gruppe B – England
20:45 Wycombe – Bristol Rovers EFL Trophy Syd Gruppe C – England
20:45 Exeter – Yeovil EFL Trophy Syd Gruppe D – England
20:45 Stevenage – Oxford EFL Trophy Syd Gruppe G – England
20:45 Milton Keynes Dons – Brighton & Hove Albion Academy EFL Trophy Syd Gruppe G – England
20:45 Northampton – Cambridge United EFL Trophy Syd Gruppe H – England
20:45 Peterborough – Southampton Academy EFL Trophy Syd Gruppe H – England
21:00 Barnet – AFC Wimbledon EFL Trophy Syd Gruppe F – England
<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >