LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Zenit – Utrecht Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – Ajax Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Pärnu JK (k) – Ajax (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k)
20:00 Breda – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:00 Jong AZ Alkmaar – RKC Waalwijk Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Emmen – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland
20:00 Helmond Sport – Jong PSV Eerste Divisie – Holland
20:00 Telstar – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland
20:00 Almere City FC – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Oss – FC Volendam Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong Ajax – Fortuna Sittard Eerste Divisie – Holland
20:00 De Graafschap – Cambuur Eerste Divisie – Holland
20:00 Go Ahead Eagles – Nijmegen Eerste Divisie – Holland
20:00 Dordrecht – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Lienden – Lisse Tweede Divisie – Holland
15:30 AFC – Achilles 29 Tweede Divisie – Holland
15:30 Katwijk – TEC Tweede Divisie – Holland
15:30 IJsselmeervogels – Kozakken Boys Tweede Divisie – Holland
15:30 HHC – Koninklijke HFC Tweede Divisie – Holland
15:30 Rijnsburgse Boys – Barendrecht Tweede Divisie – Holland
15:30 Jong Sparta Rotterdam – Excelsior Maassluis Tweede Divisie – Holland
18:00 De Treffers – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland
18:00 VVSB – ASV de Dijk Tweede Divisie – Holland
18:30 Vitesse – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
19:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
19:45 Zwolle – Twente Æresdivisionen – Holland
20:45 Heracles – Excelsior Æresdivisionen – Holland

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Feyenoord – Willem II Æresdivisionen – Holland
14:30 VVV-Venlo – Ajax Æresdivisionen – Holland
16:45 Groningen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
16:45 PSV Eindhoven – Roda Æresdivisionen – Holland

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Ajax (k) – Standard Liege (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k)

Onsdag 30. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bielefeld – Zwolle Træningskamp

Torsdag 31. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Quick 20 – Heracles Træningskamp
20:45 Frankrig – Holland VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >