LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >

Tirsdag 27. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Vejle – Randers FC Træningskamp
14:30 Skive – Hobro Træningskamp
15:00 GIF Sundsvall – Östersunds FK Træningskamp
15:00 Örebro – Djurgården Træningskamp
17:00 Malawi – Mauritius Venskabskamp
17:00 Häcken – AaB Træningskamp
17:00 CFR Cluj – Anzhi Makhachkala Træningskamp
18:00 England U21 – Tyskland U21 EM U21 Semifinaler
18:00 Alashkert FC – FC Santa Coloma Champions League Kvalifikation
18:00 Wolfsberger AC – Arsenal Tula Træningskamp
19:00 Malmø FF – NK Lokomotiva Træningskamp
19:00 Harelbeke – Zulte-Waregem Træningskamp
19:30 Angola – Tanzania Venskabskamp
20:00 TNS – Europa FC Champions League Kvalifikation
20:00 Vikingur – Trepca 89 Champions League Kvalifikation
20:00 Hibernians – FCI Tallinn Champions League Kvalifikation
20:00 Zalgiris Wilna – IFK Göteborg Træningskamp
21:00 Spanien U21 – Italien U21 EM U21 Semifinaler

Onsdag 28. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:45 Fuerza Amarilla SC – Santa Fe Copa Sudamericana
12:00 Dynamo Moskva – Qarabag FK Træningskamp
12:00 Amkar – Astra Giurgiu Træningskamp Aflyst
13:00 FC Nordsjælland – Nykøbing FC Træningskamp
17:00 Zimbabwe – Madagaskar Venskabskamp
17:30 Næstved – Brøndby IF Træningskamp
17:30 SKN St. Pölten – Terek Grozny Træningskamp Aflyst
17:30 SKN St. Pölten – Sepsi OSK Træningskamp
18:00 Admira – Gyirmot Træningskamp
18:00 Mattersburg – FK Vardar Skopje Træningskamp
18:00 Austria Wien – Rubin Kazan Træningskamp
18:30 Mattersburg – MTK Budapest Træningskamp Aflyst
18:30 Studengau Auswahl – Rapid Wien Træningskamp
18:30 Salzburg – Terek Grozny Træningskamp
18:30 St. Gallen – Austria Lustenau Træningskamp
18:30 BW Linz – Celtic Træningskamp
19:00 Utrecht – CVV de Jodan Boys Træningskamp
19:00 Sudwest-Fryslan Regioteam – Heerenveen Træningskamp
19:00 RUS Herseautoise – Royal Excel Mouscron Træningskamp
19:00 Luzern – Kriens Træningskamp
19:00 KSV Oudenaarde – Club Brugge Træningskamp
19:30 Seychellerne – Mozambique Venskabskamp
19:30 Bornem – Waasland-Beveren Træningskamp
19:30 SK Rapid Leest – Mechelen Træningskamp
20:00 Portugal – Chile Confederations Cup Slutspil
20:45 Linfield – La Fiorita Champions League Kvalifikation

Torsdag 29. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Defensa y Justicia – Chapecoense AF Copa Sudamericana
02:30 Mexico – Ghana Venskabskamp Aflyst
02:45 Patriotas – Corinthians Copa Sudamericana
12:00 Dynamo Moskva – Bayern München II Træningskamp
14:00 Shirak – Gorica Europa League Kvalifikation
16:00 Irtysh Pavlodar – Dunav Ruse Europa League Kvalifikation
16:45 Kairat Almaty – Atlantas Klaipeda Europa League Kvalifikation
17:00 Tanzania – Mauritius Venskabskamp
17:00 Malawi – Angola Venskabskamp
17:00 Pyunik – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation
17:00 Ventspils – Valur Europa League Kvalifikation
17:00 Partizani – Botev Plovdiv Europa League Kvalifikation
17:00 AGF – Brabrand Træningskamp
17:20 Trencin – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation
17:30 Dinamo Minsk – NSÍ Runavík Europa League Kvalifikation
17:30 Levadia Tallinn – Cork City Europa League Kvalifikation
18:00 Shakhtyor Soligorsk – Suduva Europa League Kvalifikation
18:00 Dinamo Batumi – Jagiellonia Bialystok Europa League Kvalifikation
18:00 KF Shkendija – Chisinau Europa League Kvalifikation
18:00 VPS – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation
18:00 Chikhura – Altach Europa League Kvalifikation
18:00 FC København – Partizan Beograd Træningskamp
18:30 Lyngby – Bangor City Europa League Kvalifikation
18:30 Nomme JK Kalju – B36 Tórshavn Europa League Kvalifikation
18:45 Ferencvaros – FK Jelgava Europa League Kvalifikation
18:45 Beitar Jerusalem – Vasas Budapest Europa League Kvalifikation
19:00 Haugesund – Coleraine Europa League Kvalifikation
19:00 Zira – Differdang03 Europa League Kvalifikation
19:00 Odd Ballklubb – Ballymena United Europa League Kvalifikation
19:00 AEK Larnaca – Lincoln Red Imps FC Europa League Kvalifikation
19:00 Levski Sofia – Sutjeska Europa League Kvalifikation
19:00 FC Zaria – FK Sarajevo Europa League Kvalifikation
19:00 UE Santa Coloma – Osijek Europa League Kvalifikation
19:30 Fola – FC Milsami Orhei Europa League Kvalifikation
19:30 Kampenhout SK – Mechelen Træningskamp
20:00 FC Midtjylland – Derry City Europa League Kvalifikation
20:00 Tyskland – Mexico Confederations Cup Slutspil
20:00 Bala Town – FC Vaduz Europa League Kvalifikation
20:00 KÍ Klaksvík – AIK Europa League Kvalifikation
20:00 Norrköping – FC Prishtina Europa League Kvalifikation
20:00 Skenderbeu – Sant Julia Europa League Kvalifikation
20:00 Vojvodina – Ruzomberok Europa League Kvalifikation
20:00 Maccabi Tel Aviv – KF Tirana Europa League Kvalifikation
20:00 Connah's Quay – Helsinki Europa League Kvalifikation
20:30 Mladost Podgorica – Gandzasar Europa League Kvalifikation
20:30 Domzale – Flora Tallinn Europa League Kvalifikation
20:30 SP Tre Penne – Rabotnicki Europa League Kvalifikation
20:30 Røde Stjerne – Floriana Europa League Kvalifikation
20:30 Siroki Brijeg – Ordabasy Shymkent Europa League Kvalifikation
20:30 Mladost Lucani – Inter Baku Europa League Kvalifikation
20:45 St Joseph's – AEL Limassol Europa League Kvalifikation
20:45 Videoton FC – Balzan FC Europa League Kvalifikation
20:45 Lech Poznan – Pelister Europa League Kvalifikation
20:45 Crusaders – Liepajas Metalurgs Europa League Kvalifikation
20:45 Rangers – FC Progres Niedercorn Europa League Kvalifikation
20:45 St. Johnstone – Traku FK Europa League Kvalifikation
20:45 Valletta – Folgore Europa League Kvalifikation
20:45 Zeljeznicar – Zeta Europa League Kvalifikation
21:15 Stjarnan – Shamrock Rovers Europa League Kvalifikation
21:15 KR Reykjavik – SJK Europa League Kvalifikation

Fredag 30. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Ponte Preta – Sol de America Copa Sudamericana
02:45 Racing Club – Independiente Medellin Copa Sudamericana
02:45 Fluminense – Universidad Catolica Copa Sudamericana
13:00 SønderjyskE – AC Horsens Træningskamp
17:00 Zimbabwe – Seychellerne Venskabskamp
17:00 Mozambique – Madagaskar Venskabskamp
17:00 Auxerre – Royal Excel Mouscron Træningskamp
18:00 Al Ahli Tripoli – USM Alger CAF Champions League Gruppe B
18:00 Smouha SC – Zesco United CAF Confederation Cup Gr. C
18:00 Lokomotiv Moskva – Rijeka Træningskamp
18:00 LASK Linz – Ujpest Træningskamp
18:00 FC Rapperswil-Jona – Grasshoppers Træningskamp
18:00 Kapfenberger SV – Mattersburg Træningskamp
18:00 Austria Wien – Arsenal Tula Træningskamp
18:30 Young Boys – FC Wacker Innsbruck Træningskamp
19:00 KSV Oudenaarde – Anderlecht Træningskamp
19:30 Svelta Melsele – Oostende Træningskamp
19:30 SC Dikkelvenne – Gent Træningskamp
19:30 Standard Liege – FC Wiltz 71 Træningskamp
20:00 Al-Merreikh – Al Hilal Omdurman CAF Champions League Gruppe A
20:45 Vinder SF 1 – Vinder SF 2 EM U21 Finale
22:00 MC Alger – Platinum Stars CAF Confederation Cup Gr. B

Lørdag 1. juli 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 SV Schaffhausen – St. Gallen Træningskamp
12:00 Selecao Concelhia – Rio Ave Træningskamp
12:00 Dynamo Moskva – Ludogorets Træningskamp
12:00 Vozdovac – Spartak Moskva Træningskamp
12:00 CSKA Moskva – Partizan Beograd Træningskamp
13:00 AaB – Vendsyssel Træningskamp
13:00 Silkeborg – Viborg Træningskamp
13:00 Holstein Kiel – OB Træningskamp
14:30 LVV Lugdunum – ADO Den Haag Træningskamp
15:00 Botswana – Zambia Venskabskamp
15:00 Ferroviário da Beira – Etoile du Sahel CAF Champions League Gruppe A
15:00 CAPS United – El Zamalek CAF Champions League Gruppe B
15:00 St. George – Mamelodi Sundowns FC CAF Champions League Gruppe C
15:00 Zanaco – Al Ahly CAF Champions League Gruppe D
15:00 Sochaux – Altach Træningskamp
16:00 Livingston – Hearts Træningskamp
16:00 Elgin – Ross County Træningskamp
16:00 Lausanne – Xamax Træningskamp
16:00 Stirling Albion – Motherwell Træningskamp
16:00 Regioteam – AZ Alkmaar Træningskamp
16:00 St. Johnstone – Aberdeen Træningskamp
16:00 Luzern – Austria Lustenau Træningskamp
16:00 Genemuiden – Zwolle Træningskamp
17:00 Horoya AC – SuperSport United CAF Confederation Cup Gr. D
17:00 Zundertse Selectie – Breda Træningskamp
17:00 Servette – Sion Træningskamp
17:00 Vlamertinge – Kortrijk Træningskamp
17:00 Eendracht Termien – Genk Træningskamp
17:00 ND Triglav – Wolfsberger AC Træningskamp
17:00 Rapid Wien – Celtic Træningskamp
17:00 Salzburg – Dunajská Streda Træningskamp
17:00 GFC Goor – Twente Træningskamp
17:00 RKDSV – Willem II Træningskamp
17:30 Namibia – Lesotho Venskabskamp
18:00 AS Vita Club – Esperance CAF Champions League Gruppe C
18:00 Coton Sport – Wydad Casablanca CAF Champions League Gruppe D
18:00 Sint-Niklaas – Waasland-Beveren Træningskamp
18:00 Walhain – Standard Liege Træningskamp
18:00 Thun – FC Zürich Træningskamp
18:00 Standard Wetteren – Lokeren Træningskamp
18:30 Stade Nyonnais – Nice Træningskamp
19:00 Danmark (k) – England (k) Venskabskampe (k)
19:00 Sparta Petegem – Zulte-Waregem Træningskamp
19:00 Spouwen-Mopertingen – St.Truiden Træningskamp
19:00 Mandel United – Oostende Træningskamp
19:00 Torhout – Club Brugge Træningskamp
20:00 Hilal Obayed – Recreativo do Libolo CAF Confederation Cup Gr. C
22:45 USA – Ghana Venskabskamp

Søndag 2. juli 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Mexico – Paraguay Venskabskamp
12:00 Utrecht – Rubin Kazan Træningskamp
12:00 Brøndby IF – Rubin Kazan Træningskamp
12:00 FC Krasnodar – FC Viitorul Constanta Træningskamp
13:00 AGF – Hobro Træningskamp
14:00 Taber SF 1 – Taber SF 2 Confederations Cup Slutspil
15:00 KCCA FC – FUS Rabat CAF Confederation Cup Gr. A
15:00 Mbabane Swallows – CS Sfaxien CAF Confederation Cup Gr. B
15:30 Sverige U19 – Tjekkiet U19 EM U19 Gruppe A
17:00 Rivers United FC – Club Africain CAF Confederation Cup Gr. A
17:00 CF Mounana – TP Mazembe CAF Confederation Cup Gr. D
17:00 Sturm Graz – FC København Træningskamp
17:00 Admira – Apollon Limassol Træningskamp
18:00 Georgien U19 – Portugal U19 EM U19 Gruppe A
18:00 HSC Hannover – Hannover 96 Træningskamp
18:00 SKN St. Pölten – Wiener SK Træningskamp
20:00 Vinder SF 1 – Vinder SF 2 Confederations Cup Slutspil

Mandag 3. juli 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Bulgarien U19 – England U19 EM U19 Gruppe B
16:00 Shakhtar Donetsk – OB Træningskamp
18:00 Tyskland U19 – Holland U19 EM U19 Gruppe B

Tirsdag 4. juli 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Celtic – Slavia Prag Træningskamp
12:00 Strasbourg – FC Zürich Træningskamp
12:00 Dynamo Moskva – Kukesi Træningskamp
14:00 Randers FC – Vendsyssel Træningskamp Aflyst
14:00 Grasshoppers – Schaffhausen Træningskamp
14:00 Silkeborg – Skive Træningskamp
17:45 Balzan FC – Videoton FC Europa League Kvalifikation
17:45 Tyskland (k) – Brasilien (k) Venskabskampe (k)
18:00 FCI Tallinn – Hibernians Champions League Kvalifikation
18:00 Trepca 89 – Vikingur Champions League Kvalifikation
18:00 LASK Linz – Puskas FC Academy Træningskamp
18:00 Wolfsberger AC – Botosani Træningskamp
18:00 Austria Wien – Zenit Træningskamp
18:30 Mattersburg – Soroksár SC Træningskamp
19:00 Twente – FC Nordsjælland Træningskamp
19:00 Buitenpost – Heerenveen Træningskamp
19:30 Europa FC – TNS Champions League Kvalifikation
19:30 Oud-Heverlee – Mechelen Træningskamp
19:30 Hoogeveen – Zwolle Træningskamp
19:45 FC Progres Niedercorn – Rangers Europa League Kvalifikation
20:30 FC Santa Coloma – Alashkert FC Champions League Kvalifikation
20:30 La Fiorita – Linfield Champions League Kvalifikation
20:45 Livingston – Motherwell Træningskamp
20:45 St. Mirren – Dundee FC Træningskamp
<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >