LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >

Søndag 19. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Guatemala – Cuba Venskabskamp 1 – 0
06:00 New Zealand U19 – Tahiti U19 1 – 0
15:00 AS Vita Club – Raja Casablanca CAF Confederation Cup Gr. A
15:00 Aduana Stars – ASEC Mimosas CAF Confederation Cup Gr. A
15:00 HCB Songo – Al Masry CAF Confederation Cup Gr. B
15:00 CARA – Williamsville Athletic Club CAF Confederation Cup Gr. C
18:00 Gor Mahia – Rayon Sport CAF Confederation Cup Gr. D
18:00 Young Africans – USM Alger CAF Confederation Cup Gr. D
18:30 Afghanistan – Palæstina Venskabskamp
18:43 Levski Sofia – Boca Juniors Træningskamp Aflyst
21:00 Al Hilal Omdurman – RSB Berkane CAF Confederation Cup Gr. B
21:00 Djoliba AC – Enyimba CAF Confederation Cup Gr. C

Tirsdag 21. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Barbados – Jamaica Venskabskamp
14:00 Home United FC – April 25 SC AFC Cup Slutspil
21:00 Benfica – PAOK Champions League Kvalifikation
21:00 BATE Borisov – PSV Eindhoven Champions League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – Salzburg Champions League Kvalifikation

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Defensa y Justicia – Banfield Copa Sudamericana
02:45 Independiente – Santos Copa Libertadores Slutspil
04:00 CD FAS – CD Árabe Unido CONCACAF League
16:30 Bengaluru FC – Altyn Asyr AFC Cup Slutspil
21:00 Ajax – Dynamo Kiev Champions League Kvalifikation
21:00 Videoton FC – AEK Athen Champions League Kvalifikation
21:00 Young Boys – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
21:00 Arezzo – Fiorentina Træningskamp

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 San Lorenzo – Nacional Copa Sudamericana
02:45 LDU de Quito – Deportivo Cali Copa Sudamericana
04:00 Club Sport Herediano – UD Universitario CONCACAF League
18:00 Torpedo Kutaisi – Ludogorets Europa League Kvalifikation
18:00 Zenit – Molde Europa League Kvalifikation
19:00 FC Sheriff – Qarabag FK Europa League Kvalifikation
19:00 APOEL Nicosia – FC Astana Europa League Kvalifikation
19:00 Suduva – Celtic Europa League Kvalifikation
19:00 Sigma Olomouc – Sevilla Europa League Kvalifikation
19:00 Trencin – AEK Larnaca Europa League Kvalifikation
19:05 Sarpsborg 08 – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation
19:15 Malmø FF – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation
20:00 Atalanta – FC København Europa League Kvalifikation
20:00 Ol Ljubljana – Spartak Trnava Europa League Kvalifikation
20:00 Olympiakos – Burnley Europa League Kvalifikation
20:00 Basel – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
20:00 Dudelange – CFR Cluj Europa League Kvalifikation
20:30 Genk – Brøndby IF Europa League Kvalifikation
20:30 Zorya – RB Leipzig Europa League Kvalifikation
20:30 Rapid Wien – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation
20:30 Partizan Beograd – Besiktas Europa League Kvalifikation
20:45 Rangers – FC Ufa Europa League Kvalifikation
20:45 Gent – Bordeaux Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – KF Shkendija Europa League Kvalifikation

Fredag 24. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Tauro FC – Deportivo Walter Ferreti CONCACAF League
04:00 CD Motagua – Portmore United CONCACAF League

Søndag 26. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
22:00 Barbados – Cuba Venskabskamp
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >