LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
09:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp 1 – 1
10:00 Frankrig U20 – Vietnam U20 VM U20 Gruppe E 4 – 0
10:00 Ecuador U20 – Saudi-Arabien U20 VM U20 Gruppe F 1 – 2
12:00 Ghana – Benin Venskabskamp
13:00 New Zealand U20 – Honduras U20 VM U20 Gruppe E
13:00 Senegal U20 – USA U20 VM U20 Gruppe F

Fredag 26. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Mexico U20 – Venezuela U20 VM U20 Gruppe B
10:00 Tyskland U20 – Vanuatu U20 VM U20 Gruppe B
13:00 England U20 – Sydkorea U20 VM U20 Gruppe A
13:00 Guinea U20 – Argentina U20 VM U20 Gruppe A
16:00 Spanien U19 (k) – Rusland U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Ungarn U19 (k) – Belgien U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Costa Rica U20 – Zambia U20 VM U20 Gruppe C
10:00 Portugal U20 – Iran U20 VM U20 Gruppe C
13:00 Uruguay U20 – Sydafrika U20 VM U20 Gruppe D
13:00 Japan U20 – Italien U20 VM U20 Gruppe D
15:30 Usbekistan U21 – Rusland U21 Venskabskamp U21

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Honduras – El Salvador Venskabskamp
01:00 Turks- og Caicosøerne – Bahamas Venskabskamp
01:30 Mexico – Kroatien Venskabskamp
05:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
08:00 Honduras U20 – Vietnam U20 VM U20 Gruppe E
08:00 New Zealand U20 – Frankrig U20 VM U20 Gruppe E
11:00 Senegal U20 – Ecuador U20 VM U20 Gruppe F
11:00 USA U20 – Saudi-Arabien U20 VM U20 Gruppe F
16:00 Belgien U19 (k) – Rusland U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Spanien U19 (k) – Ungarn U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Japan U20 – Cuba U20 Toulon Tournament Gruppe A
19:30 England U20 – Angola U20 Toulon Tournament Gruppe A

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp
17:00 Elfenbenskysten U20 – Bahrain U20 Toulon Tournament Gruppe B
19:30 Frankrig U20 – Wales U20 Toulon Tournament Gruppe B

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Rusland U21 – Hviderusland U21 Venskabskamp U21
16:00 Belgien U19 (k) – Spanien U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Rusland U19 (k) – Ungarn U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
17:00 Tjekkiet U19 – Skotland U20 Toulon Tournament Gruppe C
19:30 Marokko – Holland Venskabskamp
19:30 Brasilien U20 – Indonesien U19 Toulon Tournament Gruppe C

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for landskampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Irak – Jordan Venskabskamp
17:00 Angola U20 – Japan U20 Toulon Tournament Gruppe A
18:30 Togo – Nigeria Venskabskamp
19:30 England U20 – Cuba U20 Toulon Tournament Gruppe A
20:45 Schweiz – Hviderusland Venskabskamp
<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >