LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >

Søndag 19. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Flekkerøy – Nardo 2. Divisjon Avd. 2 – Norge 1 – 1
14:00 Avaldsnes (k) – Grand Bodø (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 3
14:00 FK Tønsberg – Egersund 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
15:00 Sogndal – Florø 1. Division – Norge LIVE 60': 1 – 2
15:30 Skeid – Stjørdals Blink 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:30 KFUM 2 – Hødd 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Moss – Mjølner 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Varegg – Sotra Sportsklubb 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Skjervøy – Frigg 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Melbo – Finnsnes 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Junkeren – Lyn 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Grei – Sortland IL 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:00 Brann – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Lillestrøm – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Start Eliteserien – Norge
18:00 Jerv – Sandnes 1. Division – Norge
18:00 Kongsvinger – Notodden 1. Division – Norge
18:00 Nest Sotra – Hamarkameratene 1. Division – Norge
18:00 Tromsdalen – Aalesund 1. Division – Norge
18:00 Ull/Kisa – Levanger 1. Division – Norge
18:00 Viking – Strømmen 1. Division – Norge
20:00 Vålerenga – Tromsø Eliteserien – Norge

Mandag 20. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Drøbak/Frogn – Molde 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
17:00 Fana – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
18:00 Stabæk 2 – Raufoss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
18:00 Brattvåg – Vålerenga 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
18:00 Lokomotiv Oslo FK – Follo 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:00 Pors Grenland – Donn 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:00 Vindbjart – Sandefjord 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:30 Valdres FK – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
19:00 Bodø/Glimt – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
19:00 Kristiansund BK 2 – Træff 3. Division Avdeling 1 – Norge
19:00 Start 2 – Urædd FK 3. Division Avdeling 3 – Norge
19:00 Viking 2 – Brodd 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Levanger 2 – Tynset 3. Division Avdeling 5 – Norge
20:00 Strømsgodset 2 – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 2 – Norge

Tirsdag 21. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Alta – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
18:00 Trondheims-Ørn (k) – Sandviken (k) Pokal (k) – Norge
18:00 Kolbotn (k) – Klepp (k) Pokal (k) – Norge
19:00 Mjøndalen – Åsane 1. Division – Norge

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) Pokal (k) – Norge
20:00 LSK Kvinner (k) – Vålerenga (k) Pokal (k) – Norge

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Zenit – Molde Europa League Kvalifikation
19:05 Sarpsborg 08 – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – KF Shkendija Europa League Kvalifikation

Fredag 24. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Finnsnes – Fløya 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:15 Skarp – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge

Lørdag 25. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Vard Haugesund – Skeid 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
13:00 Halsen – Staal Jørpeland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:30 IL Stålkameratene – Sortland IL 3. Division Avdeling 6 – Norge
14:00 Arna-Bjørnar (k) – Lyn Fotball (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Øvrevoll Hosle (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Urædd (k) – Fart (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Stjørdals Blink – Flekkerøy 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Ready – Lokomotiv Oslo FK 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Skjetten – Gjelleråsen 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Donn – FK Tønsberg 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Brodd – Sogndal 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Kolstad – Gjøvik-Lyn 3. Division Avdeling 5 – Norge
15:00 Røa (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Trondheims-Ørn (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Lørenskog – Valdres FK 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Brann 2 – Vardeneset 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Ottestad – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge
15:30 Sandnes – Viking 1. Division – Norge
15:30 Spjelkavik – Drøbak/Frogn 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Odds Ballklubb 2 – Asker 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Hønefoss – Moss 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Bærum – NIL-Trysil 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Vålerenga 2 – Hødd 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 KFUM – Arendal 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Nardo – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Follo – Rilindja 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Eidsvold TF – Kvik Halden 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Bjørnevatn – Kråkerøy 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Ørn-Horten – Vindbjart 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 FK Fyllingsdalen – Førde 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Øystese – Varegg 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Lysekloster – Fana 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Tertnes – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Tynset – Byåsen 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Orkla – Løten 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Tillerbyen – Brumunddal 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Senja – Melbo 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:30 Korsvoll – Junkeren 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 Egersund – Brattvåg 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
18:00 Tromsø – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge
19:00 Molde 2 – KFUM 2 3. Division Avdeling 1 – Norge

Søndag 26. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 LSK Kvinner (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Amazon Grimstad (k) – Bossekop (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Nanset (k) – Kaupanger (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Åsane (k) – Medkila (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Fram Larvik – Alta 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
14:00 Fløya (k) – Grei Kvinner Elite (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Mjølner – Fredrikstad 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Grand Bodø (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Sotra Sportsklubb – Viking 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Raufoss – Grorud 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Vestfossen – Østsiden 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Urædd FK – Åssiden 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Frigg – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 Klepp (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Træff – Oppsal 3. Division Avdeling 1 – Norge
17:00 Hødd 2 – Ullern 3. Division Avdeling 1 – Norge
18:00 Haugesund – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Ranheim Eliteserien – Norge
18:00 Rosenborg – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Sarpsborg 08 – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Aalesund – Nest Sotra 1. Division – Norge
18:00 Åsane – Tromsdalen 1. Division – Norge
18:00 Florø – Hamarkameratene 1. Division – Norge
18:00 Levanger – Kongsvinger 1. Division – Norge
18:00 Notodden – Jerv 1. Division – Norge
18:00 Strømmen – Ull/Kisa 1. Division – Norge
18:00 Bryne – Vidar 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
20:00 Vålerenga – Brann Eliteserien – Norge
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >