LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Rosenborg – Ajax Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Kiryat Gat (k) – Avaldsnes (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 9 (k)
12:00 Sandefjord – Start Træningskamp
20:00 Skedsmo – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Aalesund 2 – Haugesund 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
12:00 Kolstad – Mosjøen 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Åsane (k) – Urædd (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Lura – Halsen 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Viking 2 – Pors Grenland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Førde – Stord 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:30 Tynset – Korsvoll 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Vidar – Fram Larvik 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Moss – Sprint Jeløy 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Ullern – Kvik Halden 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Redalen – Gjoevik-Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
14:00 Madla – FK Tønsberg 3. Division Avdeling 3 – Norge
14:00 Herd – Brattvåg 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Fjøra – Sotra Sportsklubb 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Varegg – Os 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Strindheim – Mo 3. Division Avdeling 5 – Norge
14:30 Hønefoss – Nardo 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:30 Spjelkavik – Brann 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Grand Bodø (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Stabæk (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Lyn Fotball (k) – KIL/Hemne (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Grei (k) – Amazon Grimstad (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Eidsvold TF – Lillehammer FK 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Staal Jørpeland – Sola 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Fart (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge
16:00 Hamarkameratene – Kjelsås 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Bærum – Asker 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Follo – Brumunddal 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 NIL-Trysil – KFUM 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Raufoss – Grorud 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Vindbjart – Vard Haugesund 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Oppsal – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Vestfossen – Drøbak/Frogn 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Holmen – Østsiden 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Valdres FK – Flisa 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Lokomotiv Oslo FK – Ready 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Flekkerøy – Sandnes 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Brodd – Express 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 FK Fyllingsdalen – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Sverresborg – Stjørdals Blink 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Rosenborg 2 – Træff 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Verdal – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Sortland IL – Skjetten 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Fløya – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Senja – Alta 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Mjøndalen – Sarpsborg 08 Pokal – Norge
18:30 Lillestrøm – Stabæk Pokal – Norge

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Vålerenga (k) – Medkila (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Bossekop (k) – Oevrevoll Hosle (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Trondheims-Ørn (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Hødd – Fana 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Stabæk 2 – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Salangen – Funnefoss/Vormsund 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:30 Kongsvinger (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge
15:30 Skeid – Finnsnes 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Byåsen – Egersund 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Raufoss 2 – Frigg 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Tillerbyen – Junkeren 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Mjølner – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:45 Molde – Kristiansund BK Pokal – Norge
18:00 Notodden – Bryne 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
20:15 Rosenborg – Vålerenga Pokal – Norge

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Nest Sotra – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
17:00 Avaldsnes (k) – ZFK Spartak Subotica (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 9 (k)
18:00 Alta – Vålerenga 2 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
18:00 Bryne 2 – Start 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:00 Lørenskog – Tromsø 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
19:00 Strømsgodset 2 – Sarpsborg 08 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
19:00 Orkla – Molde 2 3. Division Avdeling 5 – Norge

Tirsdag 29. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Odds Ballklubb 3 – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge

Onsdag 30. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Arna-Bjørnar (k) – Grand Bodø (k) Pokal (k) – Norge
18:00 Trondheims-Ørn (k) – Vålerenga (k) Pokal (k) – Norge
20:00 Stabæk (k) – LSK Kvinner (k) Pokal (k) – Norge

Torsdag 31. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Sola – Brodd 3. Division Avdeling 3 – Norge
<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >