LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >

Tirsdag 25. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Wolfsberger AC – Hannover 96 Træningskamp

Onsdag 26. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Salzburg – Rijeka Champions League Kvalifikation
20:45 Island (k) – Østrig (k) EM Gruppe C (k)

Torsdag 27. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Sturm Graz – Fenerbahce Europa League Kvalifikation
20:30 Gent – Altach Europa League Kvalifikation
21:05 Austria Wien – AEL Limassol Europa League Kvalifikation

Fredag 28. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Wiener Neustadt – BW Linz 1. Liga – Østrig
18:30 FC Wacker Innsbruck – Kapfenberger SV 1. Liga – Østrig
18:30 Hartberg – Floridsdorfer AC 1. Liga – Østrig
18:30 FC Liefering – Wattens 1. Liga – Østrig
18:55 Vorwärts Steyr – Wolfsberger AC (A) Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Seekirchen – Schwaz Regionalliga Vest – Østrig
19:00 ATSV Stadl Paura – Kalsdorf Regionalliga Midt – Østrig
19:00 SC Weiz – Vöcklamarkt Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Sturm Graz (A) – Deutschlandsberger SC Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Allerheiligen – SC Gleisdorf Regionalliga Midt – Østrig
20:30 Austria Lustenau – Ried 1. Liga – Østrig

Lørdag 29. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 SPG Pasching/LASK Juniors – St. Florian Regionalliga Midt – Østrig
16:00 Salzburg – LASK Linz Bundesliga – Østrig
16:00 FC Alberschwende – Dornbirn Regionalliga Vest – Østrig
17:00 SV Grödig – Hard Regionalliga Vest – Østrig
17:00 St. Johann – Wörgl Regionalliga Vest – Østrig
17:00 Hohenems – USK Anif Regionalliga Vest – Østrig
17:00 FC Wacker Innsbruck (A) – Pinzgau Saalfelden Regionalliga Vest – Østrig
17:30 Kufstein – Altach (A) Regionalliga Vest – Østrig
18:00 Union Gurten – Bad Gleichenberg Regionalliga Midt – Østrig
18:30 SKN St. Pölten – Rapid Wien Bundesliga – Østrig
18:30 Mattersburg – Wolfsberger AC Bundesliga – Østrig
19:00 SV Wals Grunau – FC Kitzbühel Regionalliga Vest – Østrig
19:00 SV Lafnitz – SK Austria Klagenfurt Regionalliga Midt – Østrig

Søndag 30. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Austria Wien – Sturm Graz Bundesliga – Østrig
19:00 Admira – Altach Bundesliga – Østrig
<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >