LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
22. september 2017 – 29. september 2017
Næste uge  >

Fredag 22. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 SKN St. Pölten (A) – Austria Wien (A) Regionalliga Øst – Østrig
18:30 FC Liefering – BW Linz 1. Liga – Østrig
18:30 FC Wacker Innsbruck – Hartberg 1. Liga – Østrig
18:30 Kapfenberger SV – Wattens 1. Liga – Østrig
18:30 Wiener Neustadt – Austria Lustenau 1. Liga – Østrig
18:55 Vorwärts Steyr – ATSV Stadl Paura Regionalliga Midt – Østrig
19:00 First Vienna FC – Schwechat Regionalliga Øst – Østrig
19:00 Rapid Wien (A) – SV Horn Regionalliga Øst – Østrig
19:00 SC Weiz – Deutschlandsberger SC Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Allerheiligen – Sturm Graz (A) Regionalliga Midt – Østrig
19:00 SC Gleisdorf – St. Florian Regionalliga Midt – Østrig
19:30 SC Mannsdorf – Wiener SK Regionalliga Øst – Østrig
19:30 FCM Arkadia Traiskirchen – Admira Mödling (A) Regionalliga Øst – Østrig
19:30 Amstetten – FC Stadlau Regionalliga Øst – Østrig
20:30 Floridsdorfer AC – Ried 1. Liga – Østrig

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 FC Alberschwende – FC Kitzbühel Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Rapid Wien – Wolfsberger AC Bundesliga – Østrig
16:00 FC Wacker Innsbruck (A) – Kufstein Regionalliga Vest – Østrig
16:00 SV Grödig – SV Wals Grunau Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Pinzgau Saalfelden – St. Johann Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Hard – Schwaz Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Dornbirn – USK Anif Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Karabakh Wien – Parndorf Regionalliga Øst – Østrig
16:00 Vöcklamarkt – Bad Gleichenberg Regionalliga Midt – Østrig
16:00 SK Austria Klagenfurt – Kalsdorf Regionalliga Midt – Østrig
16:30 Wörgl – Altach (A) Regionalliga Vest – Østrig
18:00 Seekirchen – Hohenems Regionalliga Vest – Østrig
18:30 LASK Linz – Mattersburg Bundesliga – Østrig
18:30 SKN St. Pölten – Admira Bundesliga – Østrig
18:30 Sturm Graz – Altach Bundesliga – Østrig

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Wolfsberger AC (A) – SV Lafnitz Regionalliga Midt – Østrig
16:30 Salzburg – Austria Wien Bundesliga – Østrig
17:00 SPG Pasching/LASK Juniors – Union Gurten Regionalliga Midt – Østrig
17:30 ASK-BSC Bruck/Leitha – ASK Ebreichsdorf Regionalliga Øst – Østrig

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Østrig U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)

Tirsdag 26. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Bad Gleichenberg – Admira Pokal – Østrig
19:00 Parndorf – Mattersburg Pokal – Østrig
19:00 SK Austria Klagenfurt – Kapfenberger SV Pokal – Østrig

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Sturm Graz (A) – Vorwärts Steyr Regionalliga Midt – Østrig

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Østrig U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
19:00 Salzburg – Marseille Europa League Gruppe I
21:05 AEK Athen – Austria Wien Europa League Gruppe D

Fredag 29. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hartberg – Wiener Neustadt 1. Liga – Østrig
18:30 BW Linz – Kapfenberger SV 1. Liga – Østrig
18:30 Wattens – Floridsdorfer AC 1. Liga – Østrig
18:30 Ried – FC Liefering 1. Liga – Østrig
19:00 Kufstein – Seekirchen Regionalliga Vest – Østrig
19:00 SC Neusiedl am See 1919 – Amstetten Regionalliga Øst – Østrig
19:00 Austria Wien (A) – ASK-BSC Bruck/Leitha Regionalliga Øst – Østrig
19:00 Kalsdorf – SC Weiz Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Bad Gleichenberg – SK Austria Klagenfurt Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Wolfsberger AC (A) – SC Gleisdorf Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Deutschlandsberger SC – Allerheiligen Regionalliga Midt – Østrig
19:00 St. Florian – Vöcklamarkt Regionalliga Midt – Østrig
19:30 Schwechat – FCM Arkadia Traiskirchen Regionalliga Øst – Østrig
19:30 ASK Ebreichsdorf – SC Mannsdorf Regionalliga Øst – Østrig
19:30 SV Horn – Karabakh Wien Regionalliga Øst – Østrig
20:00 Wiener SK – First Vienna FC Regionalliga Øst – Østrig
20:30 Austria Lustenau – FC Wacker Innsbruck 1. Liga – Østrig
<  Forrige uge
22. september 2017 – 29. september 2017
Næste uge  >