LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. september 2017 – 28. september 2017
Næste uge  >

Torsdag 21. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Lugano – Sion Super League – Schweiz
20:00 Thun – Grasshoppers Super League – Schweiz
20:00 Schaffhausen – Winterthur Challenge League – Schweiz
20:00 Wohlen – FC Vaduz Challenge League – Schweiz

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Basel II – SC Brühl Promotion League – Schweiz
15:00 Sion II – FC Zürich II Promotion League – Schweiz
16:00 Breitenrain – FC Köniz Promotion League – Schweiz
16:00 FC United Zürich – Kriens Promotion League – Schweiz
16:00 Stade Nyonnais – Cham Promotion League – Schweiz
16:00 SC YF Juventus Zürich – Bavois Promotion League – Schweiz
16:00 FC Schötz – Grasshopper II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 Zug – FC Sursee 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 FC Balzers – Mendrisio FC 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Hongg – St. Gallen II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 Tuggen – Red Star Zürich 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:00 FC Wettswil-Bonstetten – Winterthur II 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
16:30 Martigny – Dudingen 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 FC Stade Lausanne-Ouchy – Old Boys Promotion League – Schweiz
17:00 Fribourg – Thun II 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Lancy FC – Naters 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Echallens – Meyrin 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 FC Azzurri 90 – Vevey 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:00 Solothurn – Baden 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 Buochs – Black Stars 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:00 FC Gossau – FC Kosova 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
17:15 FC Kickers Luzern – FC Langenthal 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
17:30 La Chaux-de-Fonds – Yverdon Promotion League – Schweiz
17:30 Portalban – Etoile Carouge 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
17:30 FC Thalwil – Eschen/Mauren 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
18:00 Young Boys II – Team Vaud U21 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
18:30 Bellinzona – FC Seuzach 1. Liga Gr. 3 – Schweiz
19:00 Luzern – Lausanne Super League – Schweiz
19:00 Basel – FC Zürich Super League – Schweiz
19:00 Aarau – FC Rapperswil-Jona Challenge League – Schweiz
20:00 FC Bassecourt – Delemont 1. Liga Gr. 2 – Schweiz

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 FC Münsingen – Luzern II 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
16:00 St. Gallen – Thun Super League – Schweiz
16:00 Sion – Young Boys Super League – Schweiz
16:00 Lugano – Grasshoppers Super League – Schweiz
16:00 Servette – Wohlen Challenge League – Schweiz
16:00 FC Vaduz – Chiasso Challenge League – Schweiz
16:00 Winterthur – Xamax Challenge League – Schweiz

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Wil – Schaffhausen Challenge League – Schweiz

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sion – Lausanne Super League – Schweiz
20:00 FC Zürich II – SC YF Juventus Zürich Promotion League – Schweiz
20:00 Naters – Echallens 1. Liga Gr. 1 – Schweiz
20:00 Delemont – Solothurn 1. Liga Gr. 2 – Schweiz
20:45 Basel – Benfica Champions League Gruppe A

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Schweiz

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Lugano – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
21:05 Skenderbeu – Young Boys Europa League Gruppe B
<  Forrige uge
21. september 2017 – 28. september 2017
Næste uge  >