LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Athletic Bilbao – Panathinaikos Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Albacete – Cordoba Segunda División – Spanien
20:15 Real Sociedad – Villarreal La Liga – Spanien
22:00 Real Betis – Celta Vigo La Liga – Spanien

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Real Sociedad B – Athletic Bilbao B Segunda B Gruppe II – Spanien
17:30 Mallorca – Pena Dep. Santa Eulalia Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 Arenas Getxo – Pena Sport Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 UD Cornella – Llagostera Segunda B Gruppe III – Spanien
18:15 Alaves – Barcelona La Liga – Spanien
18:30 Caudal Deportivo – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Leonesa – Osasuna Segunda División – Spanien
19:00 Huesca – Lorca FC Segunda División – Spanien
19:00 SD Gernika – Racing Santander Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Real Union – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Valencia B – CF Peralada Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Gimnastica Segoviana – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien
20:00 CF Talavera de la Reina – Fuenlabrada Segunda B Gruppe I – Spanien
20:00 Ponferradina – Ferrol Segunda B Gruppe I – Spanien
20:00 Logrones – CD Vitoria Segunda B Gruppe II – Spanien
20:00 UE Olot – Sabadell Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Ecija – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:15 Levante – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
20:15 Girona – Malaga La Liga – Spanien
20:30 Sevilla Atletico – Valladolid Segunda División – Spanien
20:30 Rayo Vallecano – Numancia Segunda División – Spanien
20:30 Pontevedra – Rapido de Bouzas Segunda B Gruppe I – Spanien
20:30 Lorca Deportiva – Extremadura Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:30 Villanovense – Granada B Segunda B Gruppe IV – Spanien
22:00 Almeria – Real Oviedo Segunda División – Spanien
22:15 Las Palmas – Atletico Madrid La Liga – Spanien

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 AD Union Adarve – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 Rayo Majadahonda – Valladolid B Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 RC Deportivo Fabril – San Sebastian de los Reyes Segunda B Gruppe I – Spanien
12:00 CD Lealtad – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Osasuna B – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
12:00 Ebro – Ontinyent Segunda B Gruppe III – Spanien
12:00 Melilla – FC Jumilla Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:00 Navalcarnero – Toledo Segunda B Gruppe I – Spanien
18:00 Tudelano – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 SD Formentera – Atlético Baleares Segunda B Gruppe III – Spanien
18:00 UCAM Murcia – Las Palmas B Segunda B Gruppe IV – Spanien
18:15 Espanyol – Leganes La Liga – Spanien
18:15 Eibar – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
18:30 Guijuelo – Cerceda Segunda B Gruppe I – Spanien
18:30 Mirandes – Sporting Gijon B Segunda B Gruppe II – Spanien
19:00 Sporting Gijon – Lugo Segunda División – Spanien
19:00 Zaragoza – Granada Segunda División – Spanien
19:00 Coruxo F.C. – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien
19:00 Villarreal B – Atletico Saguntino Segunda B Gruppe III – Spanien
19:00 Linense – Betis Deportivo Balompie Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:00 Cordoba B – Marbella Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:30 Alcoyano – Hercules Segunda B Gruppe III – Spanien
19:30 Recreativo Huelva – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:30 CD El Ejido 2012 – Cartagena Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:00 Lleida Esportiu – Deportivo Aragon Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Elche – Badalona Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 Merida – San Fernando CD Segunda B Gruppe IV – Spanien
20:15 Getafe – Sevilla La Liga – Spanien
20:30 Cadiz – Alcorcon Segunda División – Spanien
20:30 Reus – Gimnastic Segunda División – Spanien
22:15 Real Madrid – Valencia La Liga – Spanien

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Barcelona B – Tenerife Segunda División – Spanien

Onsdag 30. august 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Rayo Majadahonda – AD Union Adarve Copa Del Rey – Spanien
15:00 Lleida Esportiu – Melilla Copa Del Rey – Spanien
15:00 UD San Fernando – Marbella Copa Del Rey – Spanien
15:00 Lorca Deportiva – Villanovense Copa Del Rey – Spanien
15:00 Antequera – Arcos CF Copa Del Rey – Spanien
15:00 Murcia – Cacereno Copa Del Rey – Spanien
15:00 Cartagena – UCAM Murcia Copa Del Rey – Spanien
15:00 Olimpic Xativa – UE Olot Copa Del Rey – Spanien
15:00 SD Formentera – SD Tarazona Copa Del Rey – Spanien
15:00 Ponferradina – Rapido de Bouzas Copa Del Rey – Spanien
15:00 Gimnastica Segoviana – Pontevedra Copa Del Rey – Spanien
15:00 Logrones – Real Aviles CF Copa Del Rey – Spanien
15:00 RS Gimnastica – Cultural De Durango Copa Del Rey – Spanien
15:00 Pena Sport – Mirandes Copa Del Rey – Spanien
15:00 Badalona – Elche Copa Del Rey – Spanien
18:00 CD Calahorra – Real Union Copa Del Rey – Spanien
20:00 SD Leioa – Racing Santander Copa Del Rey – Spanien
20:30 CF Talavera de la Reina – Toledo Copa Del Rey – Spanien
21:30 P.Ferreira – Valladolid Træningskamp
<  Forrige uge
24. august 2017 – 31. august 2017
Næste uge  >