LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
09:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
12:00 Ghana – Benin Venskabskamp
14:00 Brabrand – Marienlyst 2. Division Oprykningsspil
14:00 Dalum – B93 2. Division Oprykningsspil
15:00 Thisted – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil
15:00 Kjellerup – Hvidovre 2. Division Oprykningsspil
15:00 Greve – Avarta 2. Division Oprykningsspil
15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF 2. Division Oprykningsspil
17:00 FC København – Brøndby IF DBU Pokalen

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 VSK Aarhus (k) – Varde (k) 3F Kvalifikation (k)
12:30 SønderjyskE (k) – Næsby (k) 3F Kvalifikation (k)
13:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Slutspil (k)
13:00 Odense Q (k) – Sundby BK (k) 3F Kvalifikation (k)
14:15 Ballerup-Skovlunde (k) – Skovbakken (k) 3F Slutspil (k)
15:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga
15:00 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
15:00 FC Fredericia – Vejle NordicBet Liga
15:00 Hobro – Vendsyssel NordicBet Liga
15:00 FC Helsingør – Næstved NordicBet Liga
15:00 AB – Skive NordicBet Liga
15:00 Konyaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Kasimpasa – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 Frem – Næsby 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Jammerbugt FC – Holbæk 2. Division Nedrykningsspil
15:00 FC Sydvest – HIK 2. Division Nedrykningsspil
15:00 VSK Aarhus – Middelfart 2. Division Nedrykningsspil
15:00 FC Svendborg – Vejgaard 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Fredensborg BI – Odder 2. Division Nedrykningsspil
16:00 Kalmar FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
16:00 Djurgården – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
17:00 Istanbul Basaksehir – Adanaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Bologna – Juventus Serie A – Italien
18:00 Atalanta – Chievo Serie A – Italien
18:00 Fenerbahce – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Norrköping – Halmstad Allsvenskan – Sverige
18:00 Sandefjord – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:30 Arsenal – Chelsea FA Cup – England
20:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund DFB Pokal – Tyskland
21:00 Angers – Paris SG Coupe De France – Frankrig
21:30 Barcelona – Alaves Copa Del Rey – Spanien

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Honduras – El Salvador Venskabskamp
01:00 Turks- og Caicosøerne – Bahamas Venskabskamp
01:30 Mexico – Kroatien Venskabskamp
05:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
13:00 AC Horsens – Esbjerg fB Superligaen Nedryknings-playoff
13:00 Marienlyst – Thisted 2. Division Oprykningsspil
13:00 B93 – Aarhus Fremad 2. Division Oprykningsspil
13:00 Kolding IF – Kjellerup 2. Division Oprykningsspil
13:00 Avarta – Brabrand 2. Division Oprykningsspil
13:00 Brøndby IF (k) – Vejle Boldklub (k) 3F Slutspil (k)
15:00 Cagliari – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Karabukspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
15:00 Osmanlispor FK – Rizespor Superlig – Tyrkiet
15:00 Bursaspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
15:00 Brønshøj – Dalum 2. Division Oprykningsspil
15:00 Hvidovre – Greve 2. Division Oprykningsspil
15:00 Hammarby – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
16:00 FC Midtjylland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
16:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Mesterskabsspil
16:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
17:30 IFK Göteborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
18:00 AGF – Viborg Superligaen Nedryknings-playoff
18:00 Roma – Genoa Serie A – Italien
18:00 Sampdoria – Napoli Serie A – Italien
18:00 Gaziantepspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet
18:00 Brann – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Lillestrøm – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
20:00 Vålerenga – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:45 Inter – Udinese Serie A – Italien
20:45 Torino – Sassuolo Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Pescara Serie A – Italien
20:45 Crotone – Lazio Serie A – Italien
20:45 Palermo – Empoli Serie A – Italien

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Randers FC – OB Superligaen Europa League-playoff
19:00 Alanyaspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
19:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Strømsgodset – Viking Eliteserien – Norge

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Marokko – Holland Venskabskamp

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Irak – Jordan Venskabskamp
18:30 Togo – Nigeria Venskabskamp
19:00 Dalum – Avarta 2. Division Oprykningsspil
19:00 Greve – B93 2. Division Oprykningsspil
19:00 Thisted – Kolding IF 2. Division Oprykningsspil
19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre 2. Division Oprykningsspil
19:00 Kjellerup – Marienlyst 2. Division Oprykningsspil
19:00 Brabrand – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil
19:00 Middelfart – Jammerbugt FC 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Vejgaard – FC Sydvest 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Næsby – HIK 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Odder – Frem 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Holbæk – VSK Aarhus 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Fredensborg BI – FC Svendborg 2. Division Nedrykningsspil
19:00 Norrköping – AIK Allsvenskan – Sverige
20:45 Schweiz – Hviderusland Venskabskamp
20:45 Lyon (k) – Paris SG (k) Champions League Slutspil (k)
<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >