LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >

Tirsdag 27. juni 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Malawi – Mauritius Venskabskamp
18:00 England U21 – Tyskland U21 EM U21 Semifinaler
18:00 Alashkert FC – FC Santa Coloma Champions League Kvalifikation
19:30 Angola – Tanzania Venskabskamp
20:00 TNS – Europa FC Champions League Kvalifikation
20:00 Hibernians – FCI Tallinn Champions League Kvalifikation
20:00 Vikingur – Trepca 89 Champions League Kvalifikation
21:00 Spanien U21 – Italien U21 EM U21 Semifinaler

Onsdag 28. juni 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Zimbabwe – Madagaskar Venskabskamp
19:30 Seychellerne – Mozambique Venskabskamp
20:00 Portugal – Chile Confederations Cup Slutspil
20:45 Linfield – La Fiorita Champions League Kvalifikation

Torsdag 29. juni 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Mexico – Ghana Venskabskamp Aflyst
14:00 Shirak – Gorica Europa League Kvalifikation
16:00 Irtysh Pavlodar – Dunav Ruse Europa League Kvalifikation
16:45 Kairat Almaty – Atlantas Klaipeda Europa League Kvalifikation
17:00 Malawi – Angola Venskabskamp
17:00 Tanzania – Mauritius Venskabskamp
17:00 Partizani – Botev Plovdiv Europa League Kvalifikation
17:00 Ventspils – Valur Europa League Kvalifikation
17:00 Pyunik – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation
17:20 Trencin – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation
17:30 Levadia Tallinn – Cork City Europa League Kvalifikation
17:30 Dinamo Minsk – NSÍ Runavík Europa League Kvalifikation
18:00 Chikhura – Altach Europa League Kvalifikation
18:00 VPS – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation
18:00 KF Shkendija – Chisinau Europa League Kvalifikation
18:00 Dinamo Batumi – Jagiellonia Bialystok Europa League Kvalifikation
18:00 Shakhtyor Soligorsk – Suduva Europa League Kvalifikation
18:30 Lyngby – Bangor City Europa League Kvalifikation
18:30 Nomme JK Kalju – B36 Tórshavn Europa League Kvalifikation
18:45 Ferencvaros – FK Jelgava Europa League Kvalifikation
18:45 Beitar Jerusalem – Vasas Budapest Europa League Kvalifikation
19:00 Haugesund – Coleraine Europa League Kvalifikation
19:00 Zira – Differdang03 Europa League Kvalifikation
19:00 Odd Ballklubb – Ballymena United Europa League Kvalifikation
19:00 AEK Larnaca – Lincoln Red Imps FC Europa League Kvalifikation
19:00 Levski Sofia – Sutjeska Europa League Kvalifikation
19:00 FC Zaria – FK Sarajevo Europa League Kvalifikation
19:00 UE Santa Coloma – Osijek Europa League Kvalifikation
19:30 Fola – FC Milsami Orhei Europa League Kvalifikation
20:00 FC Midtjylland – Derry City Europa League Kvalifikation
20:00 Tyskland – Mexico Confederations Cup Slutspil
20:00 KÍ Klaksvík – AIK Europa League Kvalifikation
20:00 Norrköping – FC Prishtina Europa League Kvalifikation
20:00 Skenderbeu – Sant Julia Europa League Kvalifikation
20:00 Vojvodina – Ruzomberok Europa League Kvalifikation
20:00 Maccabi Tel Aviv – KF Tirana Europa League Kvalifikation
20:00 Connah's Quay – Helsinki Europa League Kvalifikation
20:00 Bala Town – FC Vaduz Europa League Kvalifikation
20:30 Mladost Podgorica – Gandzasar Europa League Kvalifikation
20:30 Domzale – Flora Tallinn Europa League Kvalifikation
20:30 SP Tre Penne – Rabotnicki Europa League Kvalifikation
20:30 Røde Stjerne – Floriana Europa League Kvalifikation
20:30 Siroki Brijeg – Ordabasy Shymkent Europa League Kvalifikation
20:30 Mladost Lucani – Inter Baku Europa League Kvalifikation
20:45 St Joseph's – AEL Limassol Europa League Kvalifikation
20:45 Videoton FC – Balzan FC Europa League Kvalifikation
20:45 Lech Poznan – Pelister Europa League Kvalifikation
20:45 Crusaders – Liepajas Metalurgs Europa League Kvalifikation
20:45 Rangers – FC Progres Niedercorn Europa League Kvalifikation
20:45 St. Johnstone – Traku FK Europa League Kvalifikation
20:45 Valletta – Folgore Europa League Kvalifikation
20:45 Zeljeznicar – Zeta Europa League Kvalifikation
21:15 KR Reykjavik – SJK Europa League Kvalifikation
21:15 Stjarnan – Shamrock Rovers Europa League Kvalifikation

Fredag 30. juni 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Zimbabwe – Seychellerne Venskabskamp
17:00 Mozambique – Madagaskar Venskabskamp
20:45 Vinder SF 1 – Vinder SF 2 EM U21 Finale

Lørdag 1. juli 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Botswana – Zambia Venskabskamp
16:00 GIF Sundsvall – Sirius Allsvenskan – Sverige
16:00 Malmø FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
17:30 Namibia – Lesotho Venskabskamp
18:00 Halmstad – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
18:00 Lillestrøm – Strømsgodset Eliteserien – Norge
20:15 Sogndal – Aalesund Eliteserien – Norge
22:45 USA – Ghana Venskabskamp

Søndag 2. juli 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Mexico – Paraguay Venskabskamp
14:00 Taber SF 1 – Taber SF 2 Confederations Cup Slutspil
15:00 Jönköpings Södra – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
17:30 AIK – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
17:30 Örebro – Norrköping Allsvenskan – Sverige
18:00 Molde – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Odd Ballklubb – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Tromsø Eliteserien – Norge
20:00 Vinder SF 1 – Vinder SF 2 Confederations Cup Slutspil
20:00 Brann – Vålerenga Eliteserien – Norge

Mandag 3. juli 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Häcken – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge

Tirsdag 4. juli 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:45 Balzan FC – Videoton FC Europa League Kvalifikation
18:00 Trepca 89 – Vikingur Champions League Kvalifikation
18:00 FCI Tallinn – Hibernians Champions League Kvalifikation
19:30 Europa FC – TNS Champions League Kvalifikation
19:45 FC Progres Niedercorn – Rangers Europa League Kvalifikation
20:30 FC Santa Coloma – Alashkert FC Champions League Kvalifikation
20:30 La Fiorita – Linfield Champions League Kvalifikation
<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >