LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >

Tirsdag 27. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 GIF Sundsvall – Östersunds FK Træningskamp
15:00 Örebro – Djurgården Træningskamp
17:00 Häcken – AaB Træningskamp
19:00 Eskilsminne IF – Ullareds IK 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 Vinbergs IF – Varbergs GIF FK 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 Torns IF – Lunds BK 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:00 Malmø FF – NK Lokomotiva Træningskamp
19:30 Dalstorps IF – Lindome GIF 2. Division Västra Götaland – Sverige
20:00 Zalgiris Wilna – IFK Göteborg Træningskamp

Onsdag 28. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Djurgården (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Lidköpings FK – Skoftebyns IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 IFK Timrå – Skellefteå 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Täfteå IK – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Värmbols FC – Huddinge IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:00 Boo FK – Örebro Syrianska IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:00 Torslanda IK – Saevedalens IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 IFK Malmö FK – Hässleholms IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:00 Kvarnby IK – Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 IFK Luleå – Nyköpings BIS 1. Division Nord – Sverige
19:30 Södertälje FK – Värmdö IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:30 Håbo FF – Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand – Sverige
19:30 IFK Aspudden-Tellus – IFK Lidingö 2. Division Norra Svealand – Sverige
19:30 Höganäs BK – Tenhults IF 2. Division Västra Götaland – Sverige

Torsdag 29. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Piteå IF (k) – FC Rosengård (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Hammarby IF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Trollhättan FC – Vårgårda IK 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Lerums IS – Stenungsunds IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Nordvärmland FF – IFK Uddevalla 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Morön BK – Piteå 2. Division Norrland – Sverige
19:00 FC Linköping City – Rynninge IK 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:00 Halmia – Tvååkers IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
19:00 IFK Berga – Räppe GOIF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 Motala AIF FK – Assyriska IF Norrköping 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:30 IF Sylvia – IFK Haninge BRB 2. Division Södra Svealand – Sverige
19:30 BK Forward – BKV Norrtälje 2. Division Norra Svealand – Sverige
20:00 Norrköping – FC Prishtina Europa League Kvalifikation
20:00 KÍ Klaksvík – AIK Europa League Kvalifikation

Fredag 30. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Kvarnsvedens IK (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 FBK Karlstad – Karlstad BK 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Vänersborgs IF – IK Gauthiod 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 Valbo FF – Hudiksvalls FF 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Nybro IF – Lindsdals IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 Eskilstuna City – Strömsbergs IF 2. Division Norra Svealand – Sverige

Lørdag 1. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Söderhamn – IFK Östersund 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Umeå – Sandvikens IF 1. Division Nord – Sverige
14:00 Oskarshamns AIK – Mjällby 1. Division Syd – Sverige
14:00 Grebbestads IF – Vänersborgs FK 2. Division Norra Götaland – Sverige
14:00 Härnösands FF – Gällivare Malmbergets FF 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Ullareds IK – Höganäs BK 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Tenhults IF – Dalstorps IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 Bodens BK – Bollnäs 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Vimmerby IF – Österlen FF 2. Division Östra Götaland – Sverige
16:00 GIF Sundsvall – Sirius Allsvenskan – Sverige
16:00 Malmø FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
16:00 Sollentuna FF – Carlstad United 1. Division Nord – Sverige
16:00 Arameiska-Syrianska IF – Enskede IK 1. Division Nord – Sverige
16:00 Husqvarna FF – FK Karlskrona 1. Division Syd – Sverige
16:00 Assyriska BK – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Kristianstad FC – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Värmdö IF – IK Sleipner 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IFK Kumla – Södertälje FK 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Sundbybergs IK – Karlslunds IF HFK 2. Division Norra Svealand – Sverige
16:00 Assyriska Turabdin IK – Hittarps IK 2. Division Västra Götaland – Sverige
18:00 Halmstad – Elfsborg Allsvenskan – Sverige

Søndag 2. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Jönköpings Södra – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
15:00 FC Rosengård – Qviding FIF 1. Division Syd – Sverige
15:30 Sverige U19 – Tjekkiet U19 EM U19 Gruppe A
16:00 Nyköpings BIS – Assyriska FF 1. Division Nord – Sverige
16:00 IFK Luleå – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Landskrona BoIS – IK Oddevold 1. Division Syd – Sverige
17:00 Vasalunds IF – Västerås SK 1. Division Nord – Sverige
17:00 Ljungskile – Ängelholms FF 1. Division Syd – Sverige
17:30 Örebro – Norrköping Allsvenskan – Sverige
17:30 AIK – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
18:00 IK Brage – Akropolis IF 1. Division Nord – Sverige

Mandag 3. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Häcken – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige

Tirsdag 4. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Vårgårda IK – Lidköpings FK 2. Division Norra Götaland – Sverige
<  Forrige uge
27. juni 2017 – 4. juli 2017
Næste uge  >