LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >

Søndag 19. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Vittsjö GIK (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
14:00 BK Olympic – Sävedalens IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 GIF Sundsvall – Häcken Allsvenskan – Sverige LIVE 61': 0 – 2
15:00 Elfsborg – Norrköping Allsvenskan – Sverige LIVE 61': 0 – 1
15:00 Linköpings FC (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 GAIS – Varbergs BoIS FC Superettan – Sverige LIVE 58': 0 – 0
15:00 Skellefteå – Carlstad United 1. Division Nord – Sverige
15:00 Åtvidaberg – Tvååkers IF 1. Division Syd – Sverige
15:00 Örebro Syrianska IF – Torslanda IK 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 Arameiska-Syrianska IF – Umeå 1. Division Nord – Sverige
16:00 Assyriska FF – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige
16:00 FK Karlskrona – Ängelholms FF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Piteå – IFK Umeå 2. Division Norrland – Sverige
16:00 Eskilstuna City – Värmdö IF 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IFK Mora FK – Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 IK Oddevold – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige
17:30 Djurgården – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Brommapojkarna – AIK Allsvenskan – Sverige
17:30 Helsingborg – Landskrona BoIS Superettan – Sverige
18:00 IK Sleipner – IF Sylvia 2. Division Södra Svealand – Sverige

Mandag 20. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Hammarby – Örebro Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 Östers IF – IK Frej Täby Superettan – Sverige
19:00 IFK Värnamo – Örgryte Superettan – Sverige
19:00 Degerfors – Norrby Superettan – Sverige
19:00 Gefle – IK Brage Superettan – Sverige
19:00 Ljungskile – Husqvarna FF 1. Division Syd – Sverige
19:00 Trollhättan FC – Vänersborgs IF 2. Division Norra Götaland – Sverige

Tirsdag 21. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Team TG FF – AFC Eskilstuna Svenska Cupen – Sverige
18:30 Strömsbergs IF – Sirius Svenska Cupen – Sverige
18:30 Karlbergs BK – Dalkurd FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Skoftebyns IF – Falkenbergs FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Lunds BK – Malmø FF Svenska Cupen – Sverige Udsat
18:30 Hässleholms IF – Trelleborgs FF Svenska Cupen – Sverige

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Nyköpings BIS – GIF Sundsvall Svenska Cupen – Sverige
18:00 FC Rosengård – Landskrona BoIS Svenska Cupen – Sverige
18:00 Assyriska IK – Kalmar FF Svenska Cupen – Sverige
18:00 Sävedalens IF – Halmstad Svenska Cupen – Sverige
18:30 Hudiksvalls FF – Jönköpings Södra Svenska Cupen – Sverige
18:30 IF Sylvia – Djurgården Svenska Cupen – Sverige
18:30 Eskilsminne IF – Helsingborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Karlskrona UF – Varbergs BoIS FC Svenska Cupen – Sverige
18:30 Motala AIF FK – Elfsborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Växjö United FC – Häcken Svenska Cupen – Sverige

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Carlstad United – Hammarby Svenska Cupen – Sverige
18:30 Brottby SK – Norrköping Svenska Cupen – Sverige
18:30 Enskede IK – Degerfors Svenska Cupen – Sverige
18:30 Arameiska-Syrianska IF – IK Frej Täby Svenska Cupen – Sverige
18:30 Akropolis IF – Örebro Svenska Cupen – Sverige
18:30 Västerås SK – IK Brage Svenska Cupen – Sverige
18:30 Sandvikens IF – AIK Svenska Cupen – Sverige
18:30 Friska Viljor – Brommapojkarna Svenska Cupen – Sverige
18:30 Smedby AIS – GAIS Svenska Cupen – Sverige
18:30 Assyriska BK – IFK Värnamo Svenska Cupen – Sverige
18:30 Lindome GIF – Norrby Svenska Cupen – Sverige
18:30 Skövde AIK – Östers IF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Hisingsbacka FC – Örgryte Svenska Cupen – Sverige
18:30 Torns IF – IFK Göteborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 FC Gute – Östersunds FK Svenska Cupen – Sverige
19:00 Eskilstuna United DFF (k) – FC Rosengård (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:15 Malmø FF – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation

Fredag 24. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Linköpings FC (k) – Hammarby IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Dalstorps IF – Lindsdals IF 2. Division Östra Götaland – Sverige

Lørdag 25. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Hittarps IK – KSF Prespa Birlik 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Lunds BK – IK Oddevold 1. Division Syd – Sverige
14:00 Tvååkers IF – FK Karlskrona 1. Division Syd – Sverige
14:00 FBK Karlstad – Trollhättan FC 2. Division Norra Götaland – Sverige
14:00 Torslanda IK – Vänersborgs FK 2. Division Norra Götaland – Sverige
14:00 Härnösands FF – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige
14:00 IFK Umeå – Bodens BK 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Morön BK – IFK Timrå 2. Division Norrland – Sverige Aflyst
14:00 Ytterhogdals IK – IFK Luleå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 IFK Östersund – Hudiksvalls FF 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Gottne IF – IFK Timrå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Huddinge IF – IFK Haninge BRB 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 Valbo FF – Strömsbergs IF 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Skiljebo SK – Bollnäs 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 FC Rosengård – Högaborgs BK 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Ullareds IK – Halmia 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Kvarnby IK – BK Olympic 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 IFK Berga – Sölvesborgs GOIF 2. Division Östra Götaland – Sverige
14:00 Österlen FF – IFK Hässleholm 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 Djurgården (k) – IFK Kalmar (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 IK Gauthiod – Stenungsunds IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
15:00 Södertälje FK – IK Sleipner 2. Division Södra Svealand – Sverige
15:00 Räppe GOIF – Ifö Bromölla IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
16:00 Helsingborg – Gefle Superettan – Sverige
16:00 FC Linköping City – Arameiska-Syrianska IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Karlslunds IF HFK – BK Forward 1. Division Nord – Sverige
16:00 Mjällby – Åtvidaberg 1. Division Syd – Sverige
16:00 Vänersborgs IF – Örebro Syrianska IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 Nordvärmland FF – Karlstad BK 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 Piteå – Gällivare Malmbergets FF 2. Division Norrland – Sverige
16:00 IFK Aspudden-Tellus – Värmbols FC 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IF Sylvia – Eskilstuna City 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Newroz FC – AFK Linköping 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IFK Stocksund – BKV Norrtälje 2. Division Norra Svealand – Sverige
16:00 Gamla Upsala – IFK Lidingö 2. Division Norra Svealand – Sverige
16:00 IFK Mora FK – Sundbybergs IK 2. Division Norra Svealand – Sverige

Søndag 26. august 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Varbergs GIF FK – Lindome GIF 2. Division Västra Götaland – Sverige
13:00 Sävedalens IF – Vinbergs IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Piteå IF (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 Eskilsminne IF – Torns IF 1. Division Syd – Sverige
14:00 Värmdö IF – Enskede IK 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 IFK Malmö FK – Assyriska BK 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 Häcken – Brommapojkarna Allsvenskan – Sverige
15:00 Malmø FF – Sirius Allsvenskan – Sverige
15:00 Östersunds FK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
15:00 IK Frej Täby – Halmstad Superettan – Sverige
15:00 IK Brage – Landskrona BoIS Superettan – Sverige
15:00 Sandvikens IF – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Sollentuna FF – Assyriska FF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Carlstad United – Västerås SK 1. Division Nord – Sverige
15:00 Utsiktens BK – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige
15:00 Hässleholms IF – Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland – Sverige
16:00 Nyköpings BIS – Akropolis IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Syrianska – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige
16:00 Kristianstad FC – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige
16:00 Husqvarna FF – Oskarshamns AIK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Ängelholms FF – Grebbestads IF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Skoftebyns IF – Vårgårda IK 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:30 FC Gute – Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 Växjö DFF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Vasalunds IF – Täby FK 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 Assyriska IK – Råslätts SK 2. Division Östra Götaland – Sverige
17:00 Nosaby IF – Nässjö FF 2. Division Östra Götaland – Sverige
17:30 AIK – Trelleborgs FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Djurgården – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
17:30 Norrby – AFC Eskilstuna Superettan – Sverige
17:30 Falkenbergs FF – Degerfors Superettan – Sverige
<  Forrige uge
19. august 2018 – 26. august 2018
Næste uge  >