LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Wolfsburg – Braunschweig Bundesliga Kvalifikation – Tyskland

Fredag 26. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Tyskland U20 – Vanuatu U20 VM U20 Gruppe B
17:30 Falkensee/Finkenkrug – Hertha Berlin Træningskamp
18:00 Regensburg – 1860 München 2. Bundesliga Kvalifikation – Tyskland
19:00 Condor Hamburg – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 FC Hennef 05 – VfL Rheinbach Oberliga Mittelrhein – Tyskland
19:00 Eintracht Rheine – SC Hassel Oberliga Vestfalen – Tyskland
19:30 FC Brünninghausen – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
20:00 FC Inde Hahn – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 RW Frankfurt – SV Röchling
16:00 TuRU Düsseldorf – SC Düsseldorf West Oberliga Niederrhein – Tyskland
20:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund DFB Pokal – Tyskland

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Unterhaching – Elversberg Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:00 Viktoria Køln 1904 – Carl Zeiss Jena Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:00 FC Strausberg – 1. FC Frankfurt Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Hansa Rostock II – SV Grün-Weiß Brieselang Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Victoria Seelow – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Tennis Borussia – SV Altluedersdorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Malchower SV – FC Anker Wismar Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Optik Rathenow – CFC Hertha 06 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC Mecklenburg Schwerin – SV Lichtenberg 47 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 VSG Altglienicke – Germania Schöneiche Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC International Leipzig – BSG Wismut Gera Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 VfL Halle 96 – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 RB Leipzig – Einheit Rudolstadt Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 SV Schott Jena – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Plauen – SV Merseburg 99 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 FSV Barleben 1911 – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:30 Waldhof Mannheim – Meppen Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:30 SuS Stadtlohn – Lippstadt Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Bergisch Gladbach – FC Huerth Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Viktoria Arnoldsweiler – DJK BW Friesdorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Borussia Freialdenhoven – Hilal Maroc Bergheim Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 VfL Alfter – TSC Euskirchen Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SC Kapellen Erft – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SV Hönnepel-Niedermörmter – TV Jahn Hiesfeld Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Velbert – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Homberg – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Hilden – KFC Uerdingen Oberliga Niederrhein – Tyskland Skrivebordssejr
15:00 Ratinger SV – VfR Krefeld Fischeln Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Cronenberger SC – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Roland Beckum – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SC Paderborn 07 II – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – SuS Neuenkirchen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Erndtebrück – Arminia Bielefeld II Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 ASC Dortmund – TSV Marl-Hüls Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Hammer SpVg – SpVgg Erkenschwick Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Bremer SV – Altonaer FC 93
15:00 Eutin 08 – Eintracht Northeim
15:15 Spvg Wesseling Urfeld – TV Herkenrath Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 Siegburger SV 04 – Germania Windeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bischofswerdaer FV – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
20:30 Braunschweig – Wolfsburg Bundesliga Kvalifikation – Tyskland

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 1860 München – Regensburg 2. Bundesliga Kvalifikation – Tyskland
18:00 SV Lohmar – FC Köln Træningskamp

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Meppen – Waldhof Mannheim Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
19:00 FSV 08 Bissingen – RW Frankfurt
19:30 Eintracht Northeim – Altonaer FC 93
19:30 Eutin 08 – Bremer SV
20:30 Elversberg – Unterhaching Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Carl Zeiss Jena – Viktoria Køln 1904 Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
<  Forrige uge
25. maj 2017 – 1. juni 2017
Næste uge  >