LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
10. juli 2017 – 17. juli 2017
Næste uge  >

Tirsdag 11. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:05 Schutterwald – Freiburg Træningskamp 0 – 11
18:05 Union Berlin – Birmingham Træningskamp 1 – 0
18:35 Koblenz – Mainz 05 Træningskamp 0 – 4
19:00 FC Rapperswil-Jona – Wolfsburg Træningskamp 0 – 2
19:00 RW Essen – Dortmund Træningskamp 3 – 2
19:00 St.Truiden – Carl Zeiss Jena Træningskamp 4 – 1

Onsdag 12. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 PAOK – Kaiserslautern Træningskamp Aflyst
18:00 Augsburg – Kaiserslautern Træningskamp 2 – 0
18:00 Stuttgart – Dynamo Dresden Træningskamp 1 – 2
18:00 Werder Bremen – Wolverhampton Træningskamp 0 – 1
18:35 SV Ramlingen-Ehlershausen – Hannover 96 Træningskamp 0 – 14
19:15 Eupen – Gladbach Træningskamp 2 – 2

Torsdag 13. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC Memmingen – 1860 München Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 4

Fredag 14. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Bayer Leverkusen – Würzburger Kickers Træningskamp 0 – 3
18:00 Fortuna Düsseldorf – Brighton Træningskamp 0 – 2
18:00 Freiburg – Sandhausen Træningskamp 0 – 3
18:30 SpVgg Bayreuth – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
18:30 SV Kirchanschoring – SB Chiemgau Traunstein Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 1
18:40 SV Dessau 05 – RB Leipzig Træningskamp 0 – 7
19:00 TSV Buchbach – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
19:00 Bayern München II – Ingolstadt II Regionalliga Bayern – Tyskland 5 – 0
19:00 SC Eltersdorf – FSV Erlangen-Bruck Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 2
19:30 Winterthur – Wolfsburg Træningskamp 2 – 1

Lørdag 15. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:35 San Jose Earthquakes – Eintracht Frankfurt Træningskamp 4 – 1
12:10 Urawa Red Diamonds – Dortmund Træningskamp 2 – 3
13:00 DJK Ammerthal – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 0
14:00 VfB Eichstatt – FC Unterföhring Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 2
14:00 Nürnberg II – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 4
14:00 SV Heimstetten – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 2
14:00 TSV Dachau – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 1
14:00 FC Amberg – Würzburger Kickers II Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 3
14:05 Gladbach – Werder Bremen Telekom Cup - Summer – Tyskland 3 – 5
14:05 Paderborn – Schalke 04 Træningskamp 0 – 1
15:00 ASV Neumarkt – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 0
15:00 Ansbach – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland 4 – 0
15:00 Wurzburger – FC Schweinfurt II Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 0
15:00 Utrecht – Meppen Træningskamp 1 – 1
15:30 Bayern München – Hoffenheim Telekom Cup - Summer – Tyskland 1 – 0
15:30 SV Rödinghausen – Groningen Træningskamp 3 – 3
16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TuS Holzkirchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 2
16:00 TSV Grossbardorf – SpVgg Weiden Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 3
16:00 FC Sand – SV Erlenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 1
16:00 Wehen – Mainz 05 Træningskamp 2 – 0
16:35 Gladbach – Hoffenheim Telekom Cup - Summer – Tyskland 5 – 6
17:00 TSV Rain/Lech – BCF Wolfratshausen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 4 – 1
17:00 Inter – Nürnberg Træningskamp 1 – 2
17:05 TSV Buchholz – Hamburger SV Træningskamp 0 – 4
17:55 Werder Bremen – Bayern München Telekom Cup - Summer – Tyskland 0 – 2
18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 3
19:10 Hannover 96 – Twente Træningskamp 0 – 0
19:30 RW Erfurt – Hertha Berlin Træningskamp 0 – 3

Søndag 16. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Osnabruck – Werder Bremen Træningskamp 0 – 3
15:30 Carl Zeiss Jena – Hertha Berlin Træningskamp 0 – 2
16:00 FC Ismaning – TSV Kornburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 3
16:00 DJK Vilzing – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
17:00 TSV Schwabmünchen – FC Sonthofen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1
17:00 Ingolstadt – Leeds Træningskamp Aflyst

Mandag 17. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Hansa Rostock – Wolfsburg Træningskamp 0 – 1
20:45 Tyskland (k) – Sverige (k) EM Gruppe B (k) 0 – 0
<  Forrige uge
10. juli 2017 – 17. juli 2017
Næste uge  >